VAKSCHOOL VOOR Woensdag 16 Juni 1926, een groote partij aieuwe Meubilaire goederen,, Inschrijving van Leerlingen zoet hood je hebt dat. om 9 uur 's avonds binnen moet zijn." De heer Bakker wist nog iets anders, waar ook eens op gelet dient te wórden. Arie de Ronde heeft zijn terrein afgeras terd met prikkeldraad. Toen hebben er verscheidenen aan dat draad zich opge haald en daarom is hem gezegd dat hij vóór iederen draad een lat moest spannen. „Maar Arie de Ronde is een brutale man en wat deed-ie nou, hij had al een stuk land genomen, dat hem niet toekwam en nu maakte hij de palen met de latten weer een stuk verder. Daar moiet iets tegen ge daan worden." De heer Van Doorn: „D(at zeg je nu omdat het Arie de Ronde is. Maar kijk is verder in de gemeente! Krijn Voorn doet het zelf ook en die heeft in '25 zelfs de verordening helpen maken. De heer Voorn: „Nou maar De heer Van Doorn: „Jij moet als aadslid het voorbeeld geven." De heer Voorn: „Als niemand het doet, doe ik het ook niet." De heer Van Doorn: „Dat is toch niet netjes!" Voorzitter: „Nou heeren, we zullen ze aanschrijven en dan proces-verbaal op maken." Stem: „Maar dan allemaal!" De heer Bakker: „Maar deink er om, ik kom over een dag of drie hier om te infor- meeren of het gebeurd is." De heer Van Doorn meent echter, dat et bij Arie de Ronde zoo erg niet is met at prikkeldraad. De heer Bakker: „Nou, maar er zijn veel klachten gekomen van lui, die hun jas scheurden. De heer Van Doorn: „DjpCh moeten ze maar midden op den weg loopen." Het invoerverbodin Engeland. In verband met den ernst van den toe stand, ontstaan door het verbod van invoer in Engeland van geslacht vleesch, hebben in de laatste dagen verschillende bespre kingen plaats gehad in het departement van binneolandscha zaken en landbouw met belanghebbenden bij den vleescbex- porthandel, producenten enz. Dr. Thor Sande, inspecteur van dein veeartsenijkundige dienst, en algameenen dienst, die zooals gemeld, in opdracht van minister Kan naar Londen is vertrokken in verband met deze aangelegenheid, wordt hedenavond u t Engeland te 's Gra- venhage terug verwacht. Wij vernemen nog, dat juist in deze agen twee leidende personen in Enge land op lliet gebied waartoe de onder havige zaak behoort, overleden zijn, sn.l, Sir. Stewart Stockman, chef van den veteniairen dienst en de voorzitter van de commissie in zake het mond- en klauw zeer, mr. Leishman. Een stakingsmis ha 11 deling Keu te 's Heerenberg wonende c nduc teur der tram ZutfenEmmerich, die zich {er rijwiel naar l'oetinchem begaf, om zijn dienst aan te vangen, werd tus schen 's Heerenberg en Zeddem door een paar vr cgere beambten der maatschappij, die zich aan de zijde der stakers hebben geschaard, aangevallen en mishandeld De beambte kon dit geval te Doetinohem gaan rapporteeren, doch was ongeschikt zijn dienst waar te ;iemen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De zaak is in handen der politie. Militaire politie Het Tweede Kamerlid Kleerekooper heeft aan de ministers van justitieen van bin enlandsclie zaken' en landbouw de volgende vragen gesteld Hebben de ministers kennis genomen van verschillende klachten in de pers over het optreden van de militaire politic in Zuid-Limburg, met name in de om streken van Vlodrop? ]s hef juist, dat de burgenleester van laatstgenoemde gemeente reeds meer dan eens over dat optreden heeft geklaagd Zoo ja, zijn de ministers dan bereid, maatregelen te treffen, opdat het politie oneele optreden alleen worde opgedragen aan vertegenwoordigers der overheid, aan wie die moeilijke en verantwoordelijke taak kan worden toevertrouwd Belasting op schoenen De commissie van oveileg voor de schoen- en lederindustrie heeft besloten, een krachtige actie te, gaan ontwikkelen tegen de wet tot heffing van een weelde verteringsbelasting. Haar actie zal erop gericht zijn, het artikel schoenen uit de wet gelicht of zoodanig gewijzigd tekrij gen dat alleen belast worden werkelijk weeldesclioenen en niet de schoenen, die gedragen worden door het grootc publiek. Eenige leden uit de commissie zijn afgevaardigd naar Den Haag om daar de Kamerledeu te gaan inlichten en den ministers te wijzen op de ernstige ge volgen, die deze wet, indien zij ongewijzigd tot stand komt, haar inziens voor alle bij de schoen- en lederbranche betrokkenen zal hebben. Snippers. Over de afgeloopen week, ein digende 3 Juni zijn in Nederland uitge sproken 74 faillissementen tegenover 87 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 3 Juni 1926 1624 faillissementen tegenover 1798 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In den boortoren bij Vlodrop is Woensdag op een d.epte van 482 M. e:n 83 c.M. dikke steenkolenlaag aangeboord. In don boortoren onder Heikenbosch zijn eveneens de eerste kolen aangeboord, be staande in eenige dunne laagjes. GEMENGD NIEUWS- Drama in een jachtslot. Een drama, dat zich in de hoogste Ween sche kringen heeft afgespeeld, vormt daar het gesprek van den dag. Een jofli^ aristocraat, prins Cyril von Orlow, heeft namelijk getracht, den groot grondbezitter, baron Klinger, op dieins jachtslot door een revolverschot van het leven te berooven. De zwaargewonde ba ron vond nog de kracht zijn aanvaller do oir een geweerschot eveneens zwaar te ver wonden. De barones, die de oorzaak van dit drama was, pleegde zelfmoord, toen de politie haar een verhoor wilde afne men. De prins behoorde tot een der bekend ste families, die in Rusland sedert eeuwen een belangrijke rol hebben gespeeld. Hij is eerst 23 jaar oud; zijn familie vestigde zich tien jaar gelden in Tirol. Te Weenen kwam de jonge priins in kennis met barones Klinger, Woensdag begaf hij zich naar Rabe, alwaar het kas/- teei van Klinger gelegen is. Daar ontmoet te hij den baron, die hem verweet, dat hij de barones niet met rust wilde laten. Reeds had baron Klinger zich verwij derd, toen prins Orlow een revolver uit zijn zak haalde en een schot op den baron loste, waardoor deze in den rug zwaar werd getroffen. Baron Klinger draaide zich om en loste uit zijn jachtgeweer een schot op den prins, wien hij den bovenarm verbrijzelde, waarna hij bewusteloos in eenzakte. Prins Orlow is door bloedverlies zoo danig verzwakt, dat zijn toestand zorg wekkend is. Baron Klinger is ia tus schen geopereerd. Toen men aan de barones per telefoon mededeelde, dat de politie haar een verhoor wilde afnemen, maakte zij door een revolverschot een einde aan haar leven. Klinger is een der rijkste groot grondbezitters van Oostenrijk. Toen men hem mededeelde, dat hij den jongen prins den bo\enarm had verbrijzeld antwoordde hij slechts: „Gewoonlijk schiet ik beter!" Zeeziekte. In zijn eerste reisschets in het „Soer. Hbld." schreef eens de heer Van Kol het volgende over zeeziekte Op mijn veelvuldige zeetochten was ik voortdurend en dagelijks lijdende aan deze martelende kwaal. Alleen het voorgevoel, dat ik op deze maanden lange zeereis miia* stens driekwart van den tijd een diep be klagenswaardig slachtoffer zou zijn van den wraakzuchtigen Neptunus maakte deze koloniale reis voor mij tot een daad van moed. Nog nooit had ik ongestraft een zeeschip betreden. Toen ik dan ook kennis maakte met de oprichters van een „Ligue contre ae mal du mer", was ik een harer eerste en meest ijverige leden. Velerlei middelen worden aangeraden, doch het is voldoende om de twee in de meeste gevallen afdoende mid delen even tot heil der reizende mensch- heid te memoreeren. Een paar uur voor het betreden van het schip is het nemen van een gewone dosis kinine en eenige maanden het zich onthouden van alcoholische dranken voor geschreven. Doch wat niemand moest na laten is het aanleggen van een drietal breede, nauwsluitende, elastische banden, die het geheele bovenlijf van de armen tot aan den onderbuik in een goed slui tend oorset samenpersen. Heeft men zulke banden niet bij de hand, dan is een breede, sterk aange trokken handdoek voldoende. De uitwerking daarvan is treffend. Niet alleen dat ik persoonlijk geen minuut aan zeekrankheid heb geleden, een ieder die aan boord mijn raad volgde heeft daar van de gunstige resultaten moeten er kennen. Ik waag mij niet aan medische theo rieën, doch als het juist is, dat zeeziekte een gevolg is der bloedarmoede in de hersenen, ligt de verklaring van dit af doende redmid'del voor de hand. Men neme de proef in vollen ernst; wachte niet tot de zeeziekte zich begint te openbaren, daar het vooral geldt haar te voorkomen; legge de bandages alleen af bij kalme zee, en gaarne zal ik de mededeelingen ontvangen om deze in het Fransch dus geschreven aan de directie der. boven genoemde vereeniging te Parijs, die een enquete instelt, toezenden. Wanneer men nagaat hoe vaak een geheele carrière werd bedorven, hoeveel reizigers terugdeinzen voor een zeetocht, in welke mate handel en verkeer door het verdwijnen der zeeziekte zouden wor den bevorderd, is. het te bereiken doel wel de inspanning waard. Tot zoover de heer Van Kol. Zijn mede deeling, dat het middel ook gunstig werkte op de medereizigers die hij aan boord aantrof, en die dus waarschijnlijk de pro-phylactische maatregelen van maan denlange alcohol-onthouding e|n van het onmiddellijk aan die reis voorafgaande kinine-gebruik niet medemaakten, doet ons vermoeden, dat bij de door hem aanbevo len geneeswijze de stevige inwikkeling van den romp hoofdzaak is. Valse lie b e s t e 11 etr's. Op verzoek der politie te Linz heeft de politie te Boedapest dezer dagen Jo hann Bom en zijn vrouw wegens bedrog in hechtenis genomen Bom had de sinds 914 uitgegeven bankbiljetten van alle landen in fotografische reproductie tot -en album vercenigd, dat hij aan koop lieden in commissie *wilde geven. De kooplieden hadden gewoonlijk weinig ver trouwen in de zaak en gingen er hoog stens toe over, liet album in hun etalage te leggen. Daarmee had Born echter zijn doel reeds bereikt. Nog denzelfdeu dag meldde zich gemeenlijk een keurig ge kleed heer die het album verlangde te zien, liet voortreffelijk vond en er een aantal exemplaren van bestelde Daarbij ovediandigde hij in den regel een kleine vooruitbetaling, terwijl verder een leve ringstermijn werd overeengekomen. Tot groote verbazing der kooplieden meldden zich steeds nfeer en meer bestellers, die ook een {Kintal exemplaren nbespraken. Ouder die omstandigheden viel het Born gemakkelijk groote sommen als voorschot op de album leveranties op te nemen. Maar daarmee was de affaire dan ook afgcloopen, want van levering kwam niets en noch Boni noch de bestellers lieten ook weer iets van zich hooren. .Dezen zwendel heeft Born in de meeste Euro- peesche landen bedreven en door de meeste justities was dan ook zijn aanhouding verzocht. Dezer dagen nam de politie te Linz verschillende «bestellers» gevangen en van deze lieden vernam men dat Born zijn bedrijf naar Boedapest had verplaatst Zijn adres werd aldaar nagespeurd en de oplichter gearresteerd. Ontplofbaar brood. Een aantal Koreanen is Donderdag te Sjanghai gearresteerd, op het moment dat deze lieden naar Tientsin scheep zouden gaan. Zij werden n.l. in het bezit ge vonden van brooden, waarin ontploffing* middelen verborgen waren "Daar deze ontdekking samenvalt met den terugkeer van den z g. „president der Koreaansche republiek" uit Amerika, zijn de Japansche autoriteiten in Korea onge rust. Zij vreezen onlusten te Seoel (de Koreaansche hoofdstad), wanneer aldaar de overleden ex-keizer van Korea op 10 dezer zal worden begraven. De grens van Korea wordt streng be waakt, om het binnenkomen van revolu- (ionnairen tegen te gaan. ALLERLEI. Stille dansen. Het program voor draadloos vermaak in de Engelsche atmosfeer houdt meer en meer rekening met de wenschen van dansliefhebbers in afgelegen plaatsen. Wie in Londen wil dansen, kan er van 's morgens vroeg tot 's avonds laat terecht. Het aantal „jazz benden" is er verbijste rend, en ook het aantal keurige dans vloeren. Menschen in /Land's End" en soortgelijke plekken moeten het echter van de draadlooze hebben. Wat I.onden betreft zijn er veel menschen, die de ,/jazz benden" eert plaag vinden, of zelfs een kwaadaardige epidemie, die elk hotel en elk restaurant bestookt en er rust en kalmte aan ODtneeint. Dr A H Low een professor in mechanica in Londen die vooral bekend is omdat hij altijd door correspondenten van dagbladen wordt op gezocht om technische enormiteiten ten beste te geven, heeft zooveel sympathie voor niet-dansers en jazz-haters, dat hij gaat trachten een nieuwe dansmode in Londen ingang te doen vinden Hij wil dat de dansers ieder voor zichzelf naar hun muziek zullen luisteren in plaats van „de bende" te laten spelen Ilij wil een proef met deze nieuwigheid nemen wan neer de Draadlooze Bond" op 28 April zijn jaarlijkschen dans houdt in het ge bouw van de Koninklijke Automobielclub. Hij zal dan vergunning krijgen de dansers toe te rusten met oorkleppen voor induc tieve overbrenging van draadlooze muziek. De muziek zou ergens in het gebouw spelen, waar ze voor de gasten niet hoor baar zou zijn Professor Low hoopt dat do proef op prijs zal worden gesteld door hen, die niet van dansmuziek honden en in hun hotel of restaurant rustig willen zitten. Inductieve overbrenging der draad looze geluidsgolven is alleen mogelijk over korten afstand. Een danspaar krijgt dus een speciaal vervaardigd paar oorkleppen. Zij, die niet weuschen te dansen, kunnen nochtans geriefelijk in dezelfde zaal ver blijven. De professor houdt het met hen, die de nieuwerwetsche dansmuziek ver* afschuwen en hij vreest dat er nog wel eens dansmuziek kan komen, die nog af schuwelijker is dan Jazz. Indien de zaak doorgaat en slaagt zal het schouwspel verrassend en wat mysterieus zijn. De dansers zullen de fox- trots en tangoes doen, precies maat en tijd houdend, ter wijl de omstanders en toeschouwers geen jazz klank zullen hooren. Schoonheid en zenuwlijder. Er bestaan in de groote steden van ons land wel zoogenaamde „salons de beauté maar over het algemeen hech ten wij aan de behandeling in zulke in richtingen niet zooveel waarde als de buitenlandsche en vooral de Amerikaan- sche vrouwen. In de Nieuwe Wereld is men zelfs van oordeel, dat de „beauty parlor" niet nalaat, invloed te oefenen op het karakter van het schoone ge slacht. Zelfs is men begonnen in den slaat Illinois in een zenuwlijdersgesticht een schoonheidssalon in te richten De directeur van het gesticht is van mee- uing, dat iedere vrouw in een betere stemming geraakt, als zij er op haar voordeeligst uitziet en gelooft daarom zeker, dat ook op de vrouwelijke ziels ziekten de invloed van een behandeling in een salon slechts gunstig kan zijn. De zieken ondergaan in het keurige eta blissement alle bewerkingen, die de mondaine vrouw „salonfahig" maken Het allereerst is het haar aan de beurt de patiënten worden geshjngled, geknipt en gekruld daarna komt de beurt aan liet gezicht, dat gemasseerd wordt en bewerkt met allerhande cosmetica om de teint te verbeterende manicures hebben drpk werk Het resultaat van deze eigen aardige geneesmethode is zóó gunstig, dat de gentesheer directeur besloot, de „schoon heidskuur" nog verder uit te breiden, Hij liet coupeuses en naaisters engageeren, die de nieuwste snufjes demonstreerden en vervaardigden. Het idee van den ge neesheer, dat door deze zorgvuldige ver zorging van het uiterlijk vele vrouwen haar zelfvertrouwen en eigenwaarde zou den herwinnen, bleek waarheid te bevatten. Inderdaad viel bij een aantal lichte ge vallen na eenige weken een aanmerkelijke vooruitgang op te merken en verschillende patiënten konden de iurichting verlaten en weer naar huis gaan. Maar ook bij ernstige zieken was een gunstige wending voor den verstoorden geest te bespeuren Deze verrassende gevolgen bleven niet onbesproken lieeds twee andere gestich ten in Illinois hebben de methode over genomen en ook in andere staten willen de aanhangers van dr. Stokes de genees wijze ingevoerd zien. Doktoren en psy chiaters houden zich bezig met de vraag of de resultaten werkelijk van eenig be lang zijn hun rapporten wijzen er echter op, dat de methode geen practisch nul heeft. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 7 Juni 1926. Kropsla f 1,50 per 100 krop. Bloem kool f 11 a f 16 per 100 stuks.- VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juni 8 Landbotiw-Bioscoop, „Dc dame uit de nachtkroeg". 10 Prins van Oranje, algemecno Leden vergadering Coöp. Beetvvortelsuikcr- fabriek „Zeeland". 1826 Schuttershof, Nijfengo III. 25 Ringrijderij, VEILINGSVEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 4 Juni 1926. Kruisbcssei# f 14,20, f 14,f 13,90 en f 13,80 per 100 K.G, VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van 4 Juni 1926. Kruisbessen f 13,30 a 113,90 per 100 Kg. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juni: 9 MoCfleL'önskerke, hoefje, van Dissel. 10 Hoedekenskerke, inspan, de Kok. 11 Wemeldinge, kersen, Kram. 16 Goes, meub. goederen, de Kok. 16 's Gravenpolder, raadhuis, hofstede- en bouwland, van Dissel. 16 's Heer Abtskerke, weiland, van Dis sel. 17 Waarde, hofsteerije, van Dissel. 18 Kapelle, woonhuis met schuur, mellt- salon, erf en tuin, Kram. Waarde, hofstede met landerijen, Neervoort. Heinkenszand, hofsteedje, Verbist. Juli Nisse, veldvruchten, van Dissel. Augustus: 4 Nisse, boeren-inspan, van Dissel. AANBESTEDINGEN. Juni: 8 Goes, bouwen ziekenhuis R.K. zie kenverpleging „St. Joanna", v. Groe- nendael en Dekker. 9 Goes, aanbesteding Breede Watering bewesten Ierseke. 9 Baarland, verbouwen en vergrooteo landbouwschuur, Hoogvliet. 23 Rilland, uitvoeren werken verbete ring van dien zeedijk, Reigersberg- schên polder. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: David Marinus z.v. Francois Alexander de Coninck en Maatje van Buijsse; Adriana Johanna d.v. Johannes Smijtegeld Bedteè en Adriana Berkhout. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 768.7 te Biar ritz. Laagste barometerstand 752.8 te Vest manoer. De verwachting tot den avond van 8 dezer luidt: zwakke tot matige N. lot wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of gee i neerslag, iets kouder in bet Noorden. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 7 Juni 1926. Vlasaanvoer 1200, Blauw f 0,75 af 1,0 3300 geel f 0,75 a £1,10, Gro ningen f 0,a f 0,zoet f 0, wit f0,a f0,dauwioot f 0,— a f 0,—. Ajuinaanvoer middelmatig. Pootajuin f 0,a f 0,per 100 K.G,, Groote f 0,a 0,liollandsche f 0, a f 0,kleine f 0,a f 0,,^-sjaloiie f 0,a f 0,extra f 0,a f 0, egyptische f 5,25 a 5,50, puike f 0, Granen buitenlandsche, kalm. Meel f21,a f0Mais mixed 0, a f 0,Haver Canada f 11,25 a f 0, Mais Laplata £165. Binnenlandsche: Tarwe nieuwe f 18,a f 19, v Voer Gerst chevalier Karwijzaad Kanariezaad Koolzaad Maanzaad Lijnzaad (voer) Lijnzaad (zaai) Zonnebloempitten 16,- a 17,50 10,25 a i, 11,25 h 24,— a 25,— 15,— a 16, n 26,a n 27, u 66,— a 67,— u In,a 1/ 16, a 14,a if 15, Boekw,(Manchoerijsche)ff 12,50 a a Haver 10,25 a 11,25 Rogge t 9,50 a 10,25 Erwten 11,a u 18, Bruine boonen 9,a n 13,50 Eieren 5,25 a 6,50 9ARKENSMARKT ROTTgRD&fï Varkensaanvoer 829, eerste kwaliteit f 0,8a a £0,85, tweede £0,76 a f 0,80, derde f 0,70 a f 0,74, licht f 0,—a f 0, - export f 0,78 a f 0,82, Matige handel. ADVERTENTIEN. Deurwaarder J. M, DE KOK te Goes zal op 's voormiddags lO'/a uur (N.T.) in de „Prins van Oranje" te Goes «erkoopen als: 4 eikenh. Ameublementen, bestaands uit: 4 Stoelen en 2 Crapeaud?, Ks,i, 6 eikenh. Tafels, eikenh.- en andere Buffetten, groote partij Stoelen, al Stroomatstoelen, notenh. Rietmatstoelen, Oafóstoelen en Oud. Hol], Stoelen, eikeub. Ledikanten, Voltaires, Kapstokken, Sch dergen, enz. enz. voor den nieuwen voliedigen 3-jarigen dagcursus en voor den 2-jarige: middxgcursu?, alle Maandagen in Juni van 2—4 uur en alle Dinsdags: in Juni van 2—4 en van 7—9 uur bij de Directrice in het gebouw der Vakschool. Tevens ge'egeuheid tot aangifte voor een 5-maandelijkschen cursus voor ontwikkelde meisjes es jonge vrouwen, die vóór haar huwelijk iets van de huif houding leeren willen.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3