MOBILISATIE-KRUIS 1 1 Café-Restaurant, Botte larij en Agentschap. v. G. kwamen vele nieuwsgierigen toe- loopen, doclh niemand durfde in het huis te gaan, tot de politie-ambtenaar H. J. van Leeuwen verscheen, die de woning biininien- trad en er na een worsteling in slaagde v. G. te overmeesteren. Deze verloor het bewustzijn, doch kwam spoedig weer bij, waarna hij een tweede aanval van razernij kreeg en de ruiten stuk sloeg. Met behulp van een rijksveldwachter en dr. De Vos uit Soest werd de man tot kalante gebracht. Hij is onder geleide van een verpleger en de politie naar het krankzinnigenge sticht te Utrecht overgebracht. De oude man werd aan het gelaat gewond, doch niet met het scheermes. Vee uit België. Namens 'Jen Zuid-Hollandsc'hen bond van veeharyJelaren hebben de heeren M. de Haas, voorzitter, en. H. I. Sterner, secretaris, aan dfön minister van bimnen- landsche zaken een telegram gezonden van den volgenden inhoud: Ondergeteekendeai zijn zoo vrij Uwe Excellentie in kennis te stellen, dat er wekelijks veel vee uit België naar Neder land vervoerd wordt. Dit is zeer schadelijk voor veehouders en veehandelaars, Be leefd doch dringend is ons verzoek, oogen- blikkelijk zooveel mogelijk afdoende maat regelen te nemen om den invoer van vee uit België naar ons land hetgeen wette lijk verboden is, tegen te gaan, opdat de veemesterij niet nog meer gedupeerd wordt Goedkooper internationaal postvervoer. Met ingang van 1 'Mei zal, naar de Tel. verneemt, zoowel hier te lande a's in het verkeer met ons land. vermindering van het internationaal posttarief voor drukwerk toe passing vinden voor: nieuwsbladen en tijd schriften, welke rechtstreeks door de uit gevers worden verzonden; ingenaaide of ingebonden hoeken, met uitzondering van alle bekendmakingen en reclanuegeschriftein en letterkundige en wetenschappelijke uit gaven, welke wetenschappelijke instellin gen elkander toezenden. Het port van deze stukken zal bij ver zending van ons land uit bedragen 2 cent per 50 gram, doch uitsluitend in bet ver keer met de landen, dia gebruik maken van deze bevoegdheid, daartoe door hel Post verdrag van Stockholm gegeven. Speel niet met wapens. In het ziekenhuis Ziekenzorg te En schedé is opgenomen een te Los er wonen de jongeman, K. geheeten, die met een buks in liet hoofd is geschoten. Eenige jongens waren n.l. in de rijwiel-bergplaats van den handelaar V. Ie Losser aan het stoeien. Een der jongens nam! ee(ii buks van den muur en richtte die spelenderwijs op K. Niet wetend^, dat het wapen geladen was, trok hij af en schoot K. den kogel in het hoofd. De ongelukkige werd onmiddel lijk naar Enschedé overgebracht. Het bleek niet mogelijk den kogel zonder een Röntgen-behandelimg te verwijderen. Door middel van X-stralen kwam men tot de ontdekking, dat de kogel tegen het voor hoofdsbeen zit. De toestand van K. is zeer ernstig. Een kind dood gered en. Op den Admiraal de Ruijterweg te Amsterdam was Maandag een 5-jarig knaapje over het hek geklommen, dat de electrische trambaan van den rijweg scheidt Toen de jongen op de trambaan was ge komen, kwam een motorwagen met eeni ge bijwagens van de E. S. M. in \rij groo tevaart uit Amsterdam, aanrijden. De wa genbestuurder was niet in staat om zoo' spoedig den wagen tot stilstand te brengen, zoodat het knaapje door den motorwagen werd gegrepen en zoo gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. Een „bouwvallig e« zwerver. Verleden week werd Hilversum vereerd met het bezoek van een zwerver, die er een zeer eigenaardige en origineele manier om aan den kost te komen, op na houdt Wanneer hij zijn maag begint te voelen, laat hij zich voor een of ander huis op den grond vallen. Zoodoende hoopt hij het medeleden van de bewoners op te wekken en van hen iets toegestopt te krijgen. Donderdagmiidag werd dr. Stieler op gebeld en ontviDg de volgende boodschap „ln de Altxanderlaan is een man in elkaar g zakt. Wilt u dadelijk komen l)r. Stieler begaf zich naar de Alexander laan en trof den man aan, buiten op een stoel gezeten, een dampende kop koffie naast zich en bezig, een paar stevige boterhammen met kaas te verorberen. Onverrichter zake keerde dr. Stieler naar hu'8 terug, doch nauwelijks was hij daar aangekomen of er werd opnieuw ge telefoneerd „Hallo//Met dr. Stieler? Iu de Emmaatraat is een man in elkaar gezakt. Wdt u dadelijk even komen?" Dc. Stieler, die wel vermoedde, dat het dezelfde zwerver zou zijn, waarschuwde de politie. Deze heeft den man mede naar het bureau genomen en hem daar gastvrij nachtverblijf aangeboden. Den volgenden morgen is de bouw vallige zwerver weer vertrokken, waar schijnlijk om in andere plaatsen zijn truc te gaan toepassen. Brutale inbraak. Gisterennacht hebbea vier mannen, die per auto naar den Houtrikpolder te Haarlem waren gereden, zich toegang verschaft tot de Roonhoeve, bewoond door den heer C. de Ridder. Door het open schuiven van een keukenraam zijn ze binnengekomen. De vrouw des huizes werd door het gerucht wakkerze liep den gang in en ontmoette er een vreemde mt>n. Deze voegde haar toe Wees maar stil, want er is niets aan de hand, houd je maar kalm. Toen kwamen er nog twee mannen, die haar opzij duwden. Ver volgens verlieten zij het huis. In den auto zat een vierde man te wachten. De heer de Ridder waarschuwde on middellijk telefonisch zijn meesterknecht tezamen sprongen ze in bun auto eD achtervolgden de inbrekers, die natuurlijk reeds een grooten voorsprong hadden. Bij ie pont Velsen zijn ze het spoor kwijt geraakt. Ih de achterkamer hebben de inbrekers het bureau eii een linnenkast doorzocht, Uit het bureau zqü gestolen een gouden armbandhorloge, een gouden armband met v\jf diamanten, een bro3he en een veiligheidspeld, eveneens met diamanten, en een gouie schakelarmband. Een der inbrekers heeft bij zijn vlucht zijn pet achtergelaten. De heer de is eenigen tyd geledeD opgelicht door iemand met wien hij zakeD drijft. Mevrouw de Ridder meent in een der inbrekers dezen man herkend te heb ben. Hij woont te Alkmaar. Snippers. De Zaanlandsche Bank te Krommenie heeft surséance van betaMng aangevraagd. De loketten van het bijkantoor te Alk maar bleven gisteren gesloten. GEMENGD NIEUWS- Een gel uk ka g eiland. De tegenzin tegein belaajtiingbetalem as 'een internationale kwaal, die ook alweer internationaal wordt genezen door dein alom bekenden mijdheer met zijn twee metgezellen. Voor deze overmadht zwicht het meerendeel der menschheid, omdat men nu eenmaal voor een overmacht moet zwichten. De bewoners van het kleine eilandje Eddy, nabij de Iersche kust, bevinden zich echter in de ten deze zeer gunstige positie, dat een landing slechts kan plaats vinden met hun goedvinden en onherroepe lijk wordt aan elke belastingautoriteit de toegang geweigerd. Jaren geleden hebben gewapende ambténaren getracht vee beslag te nemen, doch daar de beesten uiteraard met op het eiland verkocht kon den worden, niemand der bewoners zou een bod hebben gedaan, en een verscheping bijna onmogelijk was zonder medewerking der slachtoffers, moesten de inners der belasting onverrichterzake terug keeren Sedert dien is de totale belastingschuld opgeloiopen tolt meer dan vier-en-twintig- duizend gulden, een bedrag, dat alliclhi de moeite loont om nog eens een poging te wagen. De voorzitter van den graafschapsraad, Galway, waartoe het eiland behoort, heeft medegedeeld, dat dc bewoners zeer goed in staat zijn hun verplichtingen na te komen en dat de Justitie zal worden verzocht haar steun te verleenen bij de maatregelen voor de inning der belastinggelden. Eenwondermensch gestorven ln een hospitaal te New York is Zip, een bekend wondetrmensch uiit het circus Barnum en Bailey, op 83-jarigen leeftijd gestorven. Hij was het oudste wonder- mensch en bekend als „Wat is dat? wel ke bijnaam hij gekregen had, doordat Dickens dit in 1839 aan Barnum had g, vraagd, toen deze hem Zip toonde. Zip had een mismaakt hoofd en sprak bijna nooit een verstaanbaar woord. Hij werd. geadverteerd als: „Zip, de wilide knaap uit het oerwoud Eigenlijk heette hij Henry Johnson en hij was geboren te Boundbrook (New Jersey). De kruiswoord-rage. Het Journal, het veelgelezen Parijsch© blad, had al sedertjgeruimen tijd een wed strijd in het oplossen van kruis woorden- raadsels uitgeschreven, welke wedstrijd thans geëndigd is met het maken van examen-werk in een zaal van het gebouw der courant. Zondagochtend om negen uur waren daar 64 deelnemers' aan deze fi nale bijeen en, het ging er toe als. op een heusch schriftelijk examen. Tristan Bei nard was voorzitter van de examen-com missie. Iedere examinandus 'kreeg een envelop, waarin het examen-werk geslo ten was. Om precies half tien werd „tijd" geroepen en 64 waarschijnlijk zenuw achtige handen scheurden 64 enveloppen open. Waarop een ieder aan het werk ging. Voor dit proefwerk was twee uur tijd gegeven, maar toen er om half twaalf nog niemand de oplossing gevonden had, of het raadsel dus moeilijk was, gaf de commissie een half uur verlenging van tijd. De kortste tijd is gemaakt door een ingenieur, die na 2 uur 15 minuten en 10 seconden zijn oplossing, de goede, had gevonden. Om twaalf uur moest alle werk ingeleverd worden en nadeihand bleek, van de 64 concurrenten de ingenieur de eenige was, die de goede oplossing hjad gevonden. Het Journal drukt biet kruiswoorden raadsel in zijn kolommen af; het ziet er inderdaad verbazend lastig uit en vergt van de algemeene ontwikkeling der Candi da ten heel wat. Kinderprostitutie, Naar de „Chaikofsche Kommunist" meldt, neemt in Oekraine de prostitutie in het algemeen, doch de kinderprostitutie iu het bijzonder, ontzettend toe. ln ver band hiermede valt tevens een schrik barende uitbreiding der geslachtsziekten te constateeren. De oorzaak van de toe nemende kinder-prostitutie is te zoeken in bet reeds zoo veel besproken, maar trots alle genomen maatregelen (die steedi halve maatregelen waren) nog niet over wonnen euvgl der toezicbtlooze kinderen. In vele gevallen geven de rondzwervend* meisjes op 11 a 12-jarigen leeftyd zich reeds aan prostitutie over, terwijl zij ah jel op 14 a 15 jarigen leeftijd het zwervende leven vaarwel zeggen en be- oeps-prostituee's worden. Hoe treurig de toestanden in dezen zijn bljjkt uit een onderzoek, dat onlangs is ingesteld naar een duizendtal mehjes in den leeftijd van tot 16 jaar, die door de Oekraiensche commissie tot bestrijding van het euvel der toezicbtlooze kindereu aan het straat leven onttrokken zijn. Van deze 1000 meisjes bleken 800 het geslachtsleven reeds bij ervaring te kennen, tei wij 1 200 lijdende waren aan geslachtsziekten. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 775.2 te Sal- ma. Laagste barometerstand 754.3 te Bi arritz. De verwachting bot den avond van 29 dezer luidtmeest zwakke tot malige O tot Z. wind, meest zwaar bewolkt, toene mende kans op regen of onweer, zachter. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid - der Red.) „Bloeiend Zeeland". Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van Uw artikel „Bloei end Zeeland" verzoek ik U opname van het navolgende liedje: J Zijn koekoek en zwaluwen weder gekomen Dan moet ik Dan spoed ik Naar Zeeland weer hieen. k Aanschouw daar de duizenden struiken en boomen. Die groeien Die bloeien Als elders niet één. i Hoe heerlijk te zien hier dae akkers en weiden Vol geuren, Vol kleuren Van velerlei tint, Waar vriendelijke Zeeuwen bij 'twerk zich vermeiden En ploegen En zwoegen Als 'k elders niet vind. Zuid-Be vel and! Walcheren f andere streken Zij noemen Zij roemen Natuur er zoo mooi. Doch zij, die uw' boomgaarden, duinen bekeken Gaan wijzen Gaan prijzen Juist Uw lentetooi. i Onmooglijk de boorden der Schelde vergeten', Waar dijken, Waar prijken De wegen zoo sohoon, Gewisals in Neerland dit allen eens weten Zoo wijst men Zoo reist men Naar hier en krijgtloon. *k Wil daarom de schoonheid van Zeeland bezingen. Ik schrijf het: „Ik blijf liet In lentetijd trouw". Wij mogen en zullen geen vreemdeling dwingen, Maar vragen Maar dagen Bezoek aan ons.gauw. JAN WELLEMAN, Krabbend ij ke. AANBESTEDINGEN. Mei 1 Goes bouwen nieuw gedeelte vei lingsgebouw met bijkomende werken C. van Maris. Rilland, woonhuis met landbouw- schuur, ,W. H. .Wessel. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. April: 29 Kloetinge, koeien en vaarzen, de Kok 30 Wolf aarts dijk, afbraak, van Dissel. Mei: I Krabbend ij ke, inboedel en winkel inventaris, de Kok. 4 Goes, koeien, vaarzen, kalveren en varkens, De Wilde jen Heijboer. 5 Kwadendamme, galanterieën, de Wil de en Heijboer. 6 Wolf aarts dijk, galanterieën, de Wilde en Heijboer. 6 Hoedekenskerke, inboedel, van Dis sel. 7 Zuid-Kraaijert, afbraak woonhuizen, de Wilde en Heijboer. 7 Goes, inboedel, Pilaar. II Bergen op Zoom, hofstede met bouw en weilanden te Ierseke; poldergrond te Woensdrecht, Goderie. Juni: Nisse, 'hofstede met bouw- en wei landen, van Dissel. 1 Waarde, hiofsteedje, van Dissel. Juli: Nisse, veldvruchten, van Dissel. Augustus Nisse, boeren-inspan, van Dissel. Veiling van 27 April. Zure Armgaard f7 a f 10, idem stek f 2.50 alles per 100 K.G. Diversen Witlof f 26, Uien f2 a f7, Aardappelen (Poters) f 0,50 a f 2,70, Spinazie f 4 a f 10 alles per 100 K.G., Prei f 5 a f 6 per 100 bos. ?j Zoo de Heeie wil en zij leven, j? hopen onze geliefde Ouders en Be- tf huwdouders, j JAN RUSTER en NEELTJE VAX DALEN Zaterdag 1 Mei a.s. hunne 25- jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkind. S l Goes, 27 April 192G. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April: 28 en 29, Prins van Oranje, ,,De Dis tel", Onderling Kunstgenot. Meit i 6 Prins van Oranje, Ingelandenverga derinig, Breede Watering. 18 Prins van Oranje, volksconcert,Toon kunst. 19 Prins van Oranje, concert. Toon kunst. MARKTBERICHT. GOES, 27 April 1926. Aanvoer gering naet weinig vraag. Nieuwe Tarwe f 14,a 16, Oude Rogge 10,a 11, Goudgerat 10,a n 10,50 Kookerwten n a K Kroonerwten a r Bruine Boonen 5,a 11, Maanzaad 75,a Mosterdzaad a Aanvoer boter 2000 pond a f 0, Aanvoer 84 pond roomboter a f 1, Ëi-ren per 100 Btuks f 4,50 Boter per kilo f 1,50 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks f T,12| Middenprijs boter per J kilo f 0,75 a f 0, Eieren aan particulieren verkocht 6 cent Boter aan particulieren f 0,85 a f 0, Ganseieren, kleine ct., groote et Poeleieren 0 cent. Eendeieren 0 cent. Middenprijs afwijkende boter f 0,60 per p Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 48100 stuks. Prijs f4,90 per 100 stuks. ROTTERDAM, 20 April 1926. Ter veemarkt waren gisteren aangevoerd 302 paarden, 10 veulens, 1 ezel, 1905 magere runderen, 794 vette runderen 195 vette kalveren, 180 graskalveren, 2161 nuchtere kalveren, 100 schapen of lam meren, varkens, 288 biggen, 21 bokken of geiten, 24 overloopers. Prijzen per J kilo koeien van 32J tot 45 tot 47j tot 55 tot 57 tot et., ossen van 42 tot 47 tot 53 tot et., stieren van 37J tot 41 tot 44 tot 45 tot ot, kalveren van 55 tot 72J tot 85 tot tot tot ct., schapen binnenland tot ct., schapen buitenland tot tot ot., lammeren f af per stuk, varkens tot tot cent. Prijzen per stuk van mager veemelk- koeien f 800 tot f 485 tot fkslfkoeien f800 tot f 470, stieren f140 tot f500, pinken f100 tot f 195, graskalveren f60 tot f 150, vaarzen f 190 tot f 830, hitten f100 tot f175, paarden f200 tot f 350, slachtpaarden f 100 tot f 175, veulens f 60 tot f 100, fok nuchtere kalveren f20 tot f 30, slacht nuchtere kalveren f 10 tot f 17 tot f slacht nuchtere kalveren (lichte) f5,tot f6,biggen f 18 tot f 30, biggen per week f 8,25 tot f 3,50, jverioopers f 32 tot f 45. VEILINGSVEREEN1GING ZUID-BEVELAND TE GOES. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd. en Grootmoeder JANNETJE LOOtJ, geb. Jeremiasse, in den ouderdom van 74 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, D. LOOIJ. Ellewoutsdjjk, 26 April 1926. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot,Vader, Behuwd- en Grootvader, Mr. C. LUCASSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Goes, April 1926. J. LUGASSERottier. Meppel, M. A. TIMMERLucasse. H. TIMMER. Goes, A. W. QOEDBLOEDLucasse. Mr. J. W. GOEDBLOED. Middelburg, W. J. DRONKERSLucasse. H. DRONKERS. Reeuwijk, L. J. LUCASSE. M. TH. E. LUCASSE— van der Mispel, Goes, J. C. LUCASSE. En Kleinkinderen. Voor de vele bewijzen van belangstel ling ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden onzer beste Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej, Wed. P. J. HENGE- VELDde Vos, betuigen wjj hierbij onzen dank. Uit aller naam, W. HENGEVELD. Goes, 28 April 1926. Met dank ontving zr. Visser voor het wjjlcwerk, voor verleende hulpeen gift jan f28, een van f 15, een van f 10, een van f 5, drie van f 2,50, twee van f 2, een van f 1,50 en een galden voor het buBje der zieken. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Donderdag 6 Mei 1926 des namiddags om 12 uur te Hoedekens kerke, ten sterfhuize van Mej. Wed. J. SCHOUTPolderman, ten verzoeke van hare erfgenamen, a contant, publiek veTkoopen een goed onderhouden Inboedel w. o. eiken Kabinet, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, LampeD, Klok, 3 Vee- renbedden met toebehooren, Kabinetki na men, Statenbijbel met koperen sloten, Boeken, Linnengoed, Vloerbedekking, Ge reedschap, Glas- en Aardewerk, Keuken- gerief, Mutserd, enz. enz. Te koop in Zeeland Steun brouwerij. Prachtig gelegen. Brie ven motto .Cafe-liestaurant*, bureau „Vlies. Crt.*, Vlissingei. De plechtige uitreiking van het Mobilisatiekruis, op Vrijdag a.s., zal plaats hebben te circa 2 uur, op de weide van den heer L. Duvekot Wz., naast de R.K. begraafplaats. Het entrée voor belang stellenden is bepaald op 25 cents. Op de Weide is gelegenheid tot het stallen van rijwielen en motoren. HET COMITÉ.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3