Uit den Westhoek Eischen en eischen. Het partijbestuur der Communistiscfie Partij Holland roept de geiheele Neder- landsche arbeidersklasse op, om op den len Mei te demonstreeren voor de volgen- de eischen 1. Volledige erkenning van Sovjet-Rus land. 2. Volledige vrijheid van organisatie van bet Indonesische proletariaat. 3. Indonesië los van Holland. 4. Doeltreffende maatregelen ter be strijding van werkloosheid, door verschaf fing van productievee arbeid; invoering van de 45-urige werkweek. 5. Verhooging van het loonpeil. 6. Voor de eenheid der vakbeweging. Hoeveel meer reden zou er zijn om, in het belang der arbeiders in de eerste plaats, voor de volgende eischen te demon- s treeren 1. Volledige erkenning door Sovjet- Rusland van de Russische schulden. 2. Volledige vrijheid van organisatie in Sovjet-Rusland. 3. Georgië los van Sovjet-Rusland. 4. Doeltreffende maatregelen ter be strijding van werkeloosheid, o.a. door be strijding van eischen, welke de produc tiekosten onnoodiig verhoogen en de werk loosheid vergroofcen. 5. Tegen onredelijke looneischen. 6. Tegen het .ondermijnen vain de vak beweging door het cellen-systeem en in het algemeen door het brengen van de po litiek in de vakbeweging. treffende de electrificatie werd besloten 300 brochures aan te vragen om deze te verspreiden, en dan later een vergadering te houden met de ingezetenen. De raad wees het verzoek af van het comité tot uitreiking van het mobilisatiekruis om een bijdr. van f 10. Van de burgerwacht was een bijdrage gevraagd van f 10 voor schiet oefeningen te Nisse, die eveneens met 4 tegen 3 stemmen werd afgewezen. De heer Joziasse vroeg een voetpad aan te leggen aan de Lange Mairedijk; ook ver zocht hij dein voorzitter de commissie van toezicht op het Lager onderwijs te instal- leeren, wat tot heden nog niet i«s geschied. De heer Joziasse keurde het af, dat de burgemeester op 2e Paaschdag gelegen- head heeft gegeven voor dansmuziek. Spr. diende een motie in ooi te geraken tot wijziging der politieverordening. De mo tie werd verworpen met 4 tegen 3 stem men. De heer Kousemaker vroeg of de jaren, die de thans fungeerende veldwach ter in Goes heeft gediend, meetellen voor diensttijd, zoodat zijn jaarwedde daarnaar zal worden geregeld. De voorzitter merkte op, dat de jaarwedde door den commissa ris is vastgesteld op f1050, Hansweert. Met ingang van 16 Mei a.s. Ls benoemd tot konunies te water aan boord van de Albatros den heer Y. Meir boom te Pernis. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr. H. Blok kwam het Nutsdepartement alhier in algemeen© ledenvergadering bij een in de zaal van den heer Kramer. Voor de afdeeling traden in dezen win ter op dhr. Poldermans uit 's Gravenpol der, dhr. A. Alt van Bolsward en dhr. W. v. d, Capelien. Onder leiding van dhr. Jacob v. Willegen had een cursus plaats in houtsnijden en rietvlechfen. De voor werpen gedurende het winterseizoen ver vaardigd, werden tijdens de vergadering tentoongesteld en trokken de algemeene bewondering. Besloten werd otn 25 Mei a.s. een cursus te openen voor het vormen van clubleiders of -leidsters, die les kunnen geven in huisvlijt. Mej. Knappert is hiertoe aangezocht. In de vacature Mevr. v. d. Have werd als bestuurslid gekozen dhr. C. Drinkwaard: herkozen werd dhr. C. A, de Keijzer. i Middelburg. Alhier wordt van 6 tot 15 Mei de vierde tentoonstelling van han del en nijverhgehouden in het Schuttershof Voor een schitterende verlichting van za len en tuin zorgt een der exposanten, die tevens goede radioconcerten zal geven. In den tuin komt een groote dansvloer, een dames-Jasz band zal de dansmuziek verzorgen. Voorts zijn er verschillende attracties. De heer Paul, lid van den ge meenteraad, heelt voorgesteld de opcenten op de vermogensbelasting weer te verhoo gen van 50 op 100 met ingang van 1 Mei 1927, daar gebleken is, dat het vermonig- vuldigingscijfer van den H. O. moet wor den verhoogd van 1 op 1.15. Gisterenavond is de Ford-auto v an den heer V. uit Nieuwland onderweg naar Middelburg in brand geraakt en ge heel vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor, terwijl verze kering de schade dekt. Ovezand. Op de Maandag gehouden veemarkt waren aangevoerd 24 stuks hoornvee en 2 schapen. Handel slap. Rilland. Bij de op 26 April 1926 ge houden aanbesteding van het lier.-tel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1927 van de aarde-, kram-, rijs-, steen- glooiïng- en andere werken aan de water- keering van den calamiteuzen Zimmerman- polder werd ingeschreven door J. van de Sande te Rilland-Bath voor f2150, J. C. van den Brink te Krabbendijke voor f 2222, Behoudens goedkeuring van Gedepu teerde Staten is de uitvoering aan den laagsten inschrijver gegund. Bij de op 26 April 1926 gehouden aanbesteding van werken tot verzwaring en verhooging van den zeedijk en het dich ten en omleggen der waterleiding aan de waterkeering van den calamiteuzen Zhn- mermanpolder werd ingeschreven door A. Verhagen te Made voor f57445, C. van de Klippe te Oosterland voor f 60700. T. van der Hulle te Oosterland voor f61300 en N.V. Maatschappij tot liet uitvoeren van burger- en waterbouwkun dige werken te Willemstad voor f62995. Schore. Bij de aanbesteding voor het vernieuwen en herstellen van enkele stra ten in de kom der gemeente is als volgt ingeschreven: L. v. Boven te Ellewouts- dijk voor f 1646, M. W. Knuist te Goes voor f 1870, A. Foudraine te Goes voor f 1890, F. Duijnhouwer te Goes voor f2037, R. VerschelLing te Terneuzen voor f 1973, J. Wolse te EJJewootsdijk voor f2250, J. de Maagd te Hontenisse voor f2320. Het werk is, behoudens nadere goed keuring aan den laagsten inschrijver ge gund. Maandagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Op het verzoek om een geldelijke bij drage uit de gemeentekas voor mobilisa tiekruis werd op voorstel van B, en W. zonder hoofdelijke stemming afwijzend beschikt. Inzake het verzoek van P. Phi- lipse betreffende het bouwen van een schuurtje door D. C. v. Maldegem op een plaats waar geen rooilijn was vastgesteld, besluit de raad zoo spoedig mogelijk een rooilijn te doen vaststellen. Bij de b. Handeling van het schrijven van ged. staten van Zeeland betreffende electrificatie zegt de voorzitter dat de ge meenten in oostelijk Zuid-Beveland een vergadering te Krniningen hebben ge houden waarop men tot overeenstemming is gekomen omtrent den fe volgen ge dragslijn. B. en W. stellen voor om aan ged. staten te berichten dat geen besluit kan worden genomen zoolaDg de z.g.n. Mabeg- kwes'ie niet is opgelost. Zonder hoofde lijke stemming aldus besloten. Afgewezen wordt het verzoek van ihrn G. Luijk, C. de Jonge en B. v. d. Borgt om het vergunningsrecht voor het jaat 1926/27 te verlagen van f 87,50 tot f 25. Medegedeeld wordt dat de bo ken en kas van den gemeente-ontvanger op 22 Maart j 1. zijn opgenomen en ia orde bevonden. Aan kasgeld was aanwezig f4279,101/, en dat op heden de inschrij- vijg heeft plaats gehad van het vernieuweD en herstellen van eenige straten in de kom der gemeente. Laagste inschrijver was dhr. Van Boven van Ellewoutsdjjk voor f 1646, aan wie het werk behoudens nadere goedkeuring der te sluiten geld- Leening, is gegund. Aangeboden wordt de verordening in gevolge art. 178 der gemeentewet. Vervolgens wordt besloten een geld— leening aan te gaan bjj de Mij. voor gemeentecrediet te Amsterdam, groot f 1550, af te lossen in 20 jaarlijksche annuïteiten waaraan ten grondslag ligt een rentevoet van ten hoogste 5 pet. Bij de rondvraag vraagt dhr. Rijn of de vrijkomende keien bjj het vernieuweD der straten kunnen gebruikt worden om enkele putten in de wegbermen voor de hofstede van dhr. Boonman te vei harden. Spr. zou zulks zeer op prijs stellen daar het daar soms erg nat kan zijn. De voorz. zegt, dat bij een en ander onder het oog zal zien, zoodra de keien uit de straat zijn gehaald. Dhr. Zoeteweij wijst er op dat de top pen der boomen voor de hofstede van de wed. Wieuwenhuijse geheel dood zijn, zoodat deze bjj een eenigszins sterken wind niet zonder gevaar zijn. Spr. zag gaarne dat belanghebbende hierop wero gewezen. De vooizitter deelt mede dat hü een en ander zoo Bpoedig mogelijk ter sprake zal brengen bjj B. en W. Tenslotte drukt dhr. Karelse er zijn spijt over nit, dat de Raad heelt besloten om de bank" op den Driehoek op te ruimen. Hij meent dat de bank daar zeer mooi staat en zou liever niet met zulk een oude traditie breken. De vooizitter zou willen afwachten. Mogelijk staat de bank zeer mooi op de plaats waar vroeger reeds een bank stond. Dhr. Zoeteweij ziet er geen bezwaar in dat de bank wordt verplaatst. Anders zou het met deze aangelegenheid gesteld zijn wanneer de kastanjeboom nog op den Driehoek stond. Wissenkerke. Maandag vergaderde de raad dezer gemeente. De heer van Hee is afwezig. Bij de vaststelling van een nieuwe regeling van haven- en liggelden wordt aangenomen een voorstel den Boer om 15 cent per ton zoo wel laad als losgeld. Abonnement f 1 per ton per jaar los of laad geld 15 cent per ton liggeld en 15 cent per M2 havengeld. Be Electriciteitsvoorziening van wege de provincie wordt in beginsel aangeno men doch zonder verdere verplichting. Aan het Groene Krnis, wordt een sub sidie van f 400 per jaar toegezegd. Aan de Ned. Herv. Kerk wordt het haar toe komende terug betaald van oude begrafe nisrechten. Op hetj verzoek van den Wissenkerkepolder om bij te dragen in de verharding van den dijk van Stevenich tot den dyk bij van Hoorn wordt afwij zend beschikt De pensioengrondslag voor den Burge meester wordt vastgesteld op f 2810. Tot lid in de commissie t.w.v. schoolver zuim vacature Leendertse wordt met 6 van de 10 stemmen benoemd J. J. van de Velde te Kamperland. Het kohie* Hondenbelasting wordt vastgesteld met 139 honden tot een bedrag van f 478. Rekening van Burg. Armbestuur wordt in orde bevonden. Bij de rondvraag wenscht de heer De Boer dat meer aandacht ge geven wordt aan de gemeeategebouweD, inzonderheid wat verfwerk betreft van den heer Maris en Brandspuit huis. De voorz. merkte op dat het brand spuithuis wel wat meer kon glimmen, maar dat de woning van den heer Maris vorige jaar is geschilderd. Nog maakt hetzelfde lid aanmerking op de aanbe steding van de verbouwing van de school te Geersdijk. De voorz. antwoordt dat men in 1921 afgeweken is. Toen is be paald dat boven de f 500 als buitengewoon zou worden beschouwd. Het lid den Boei zegt dat er toch verleden jaar geen rekening mede is gehouden met het ver leggen van het troittoir te Kamperland. Wethouder Buize licht dit toe, en ver telt de wordingsgeschiedenis, hetgeen bij den heer Den Boer geen bevrediging schenkt. De heer De Regt wenscht dat het gras op het kerkhof tweernat.) zal worden afgemaaid. STADS-NIEUWS. Een industrie verplaatst In aansluiting aan het reeds door ons vermeldde bericht o er de verplaatsing van het bedrijf van pulpfabricage in de ap- pelstroopfabriek van hier naar Kapelle, in verband met de ongunstige ligging door de uitbreiding van het spoorweg-empla cement, deelt men nog de volgende bij zonderheden mee Thans zal het bedrijf worden voort gezet in een fabriek, gelegen in het grootste frultcentrum van Zuid-Beveland, n.l. in de onmiddellijke nabijheid van de terreinen van de Zuid-Bevelandsche groenten- en fruitcultures, in welke on derneming de pulpcombimatie voor circa 50 pet. belanghebbende is. Het grootste deel dezer terreinen, n.l. ongeveer 80 H.A., is uitsluitend beteeld met fruit. Genoemde cultuurmaatschappij zal, vol gens de ons toegezonden mededeeling, binnen enkele jaren op oogsten kunnen rekenen van pl.m. 1000 ton zwarte en roode bessen; 500 ton kruisbessen; 1500 ton pruimen en kersen en 2000 ton ap pels en peren. De pulpoombinatie bezit in de omstre ken van Breda, Princenhage en Rijsber gen circa 500 H.A. bouwland, hetwelk langzamerhand voor het grootste gedeelte dienstbaar zal worden gemaakt voor groen- tenteelt, terwijl het resteerende deel rejeds hoofdzakelijk voor frambozen- en aard beienteelt wordt gebruikt. Waarschijnlijk zal, waar verschillende belangen parallel gaan, getracht worden om tot een fusie te geraken met de Vico- en Vlinderco Fabrieken te Prin cenhage, n.l. door oprichting van een holding-company, welke de drie bedrij ven zal financieren. Het mobilisatiekruis. De uitreiking van het mobilisatiekruis zal Vrijdag plaats hebben op de weide van den heer L. Duveko t Wz. Deze weide is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de r.k. begraafplaats. Belangstellenden kunnen de plechtig heid (en de te geven spelen door de motorrijders) bijwonen tegen betaling van 25 ets. entrée. Op de weide zal gelegen heid zijn tot het stallen van rijwielen en motoren. De stedelijke muziekkorpsen zullen des middags kwart vóór een een concert ge ven op de Groote Markt. Vandaar begeeft men zich tegen half twee naar de weide, waar de oud-gemobiliseerden zich volgens hun nummer opstellen. Het aantal gegaclig den voor het mobilisatiekruis bedraagt 850. Geslaagd. Voor diploma machineschrijven (Vaar- digheidsdiploma Folmer's tienvinger-sy steem) uitgereikt door de federatie van Ned. Steno-Leeraren te Arnhem, slaag den Mej. E. Janse en den heer J. Ver meulen, beiden te Goes. Voor het snel- heidscertificaat, 50 woorden per minuut, eveneens uitgereikt door genoemde fede ratie, mej. C. Dekker alhier. Verder slaagden voor het diploma A en B. Stenografie Pitman (80 woorden per minuut, de dames C. T. Dekker en Janse, beiden te Goes. Zendingsdag. De Zendingsdag van de Ger. Kerken classis Goes zal a.s. 2en Pinksterdag hier ter slede gehouden worden. Bij goed weer komt men -op een weide van den voor- maligen eigenaar de Bokx samen; bij slecht weer in de geref. kerk. Staanplaats autobussen. In verband met het te ver na achten druk ke verkeer op 30 April a.s. herft het hoofd der politie alhier bepaald, dat op dien dag autobussen en dergelijke voertuigen van 11 uur v.m. tot 3 uur n.xn. van de Groote Markt verwijderd moeten blijven. De autobussen moeten standplaats ne men op den nieuwen rijksiweg bij den West wal. Op andere punten der stad mogen geen standplaatsen worden ingenomen. De standplaatsen moeten worden be reikt langs den koristen niet afgesloten weg en zooveel mogelijk met vermijding van de straten in de binnenstad. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld we gens: Het met een auto op een kruispunt niet stilhouden voor een voor hem zijn rijwiel, het rijden zonder hoorn, en het een ander s'gnaal geven dan m t een hoorn M. C. N. te Goes f 15 en f10 en f5 s. 15 en 10 en 5 d. Boomen op den openbaren weg leggen zonder vergunning: G. J. te Hoedekens- kerke f25 s. 25 d., M. J.. J. J., G. J. vrijgesproken. Schélde bevisschen zonder vergunning: F. C. G. te Clinge f 10 s-. 10 d., opgeven valsche naam als voren vrijgesproken. Eieren van wilde eenden zoeken: N. M. te Goes, J. C. V. aldaar terug aan ouders. Niet beletten dat hond wild opspoort: P. H. te Sinoutskerke f 3 s. 3 d. Zonder vergunning vee laten loopen over eens anders grondO. K. te Waarde if5 s. 5 d. Op openbare weg trekdier onbeheerd laten staan: J. v. L. te Wissenkerke f5 s. 5 d. Fietsen over plein groote markt: J. H. B. te Middelburg f2 s. 2 d. Te Goes in kozijn van lichtraam ver blijven: D. K. te Goes f3 s. 3 d. Rijwielpad buiten noodzaak met motor rijtuig berijden: L. W. S. te Wemel- dinge, geen straf toegepast. Met rijwiel de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: D. A. d. K. te Krabbendijke f5 s. 1 week tuchtschool, P. L. te Hansweert terug aan ouders, A. A. E. R. f5 s. 1 week tuchtschool. Meer passagiers met autobus vervoe ren dan is aangegeven: P. L. te Hans weert vrijgesproken. Naam van den schipper niet op zijn schap hebben: H. F. H. te Rupelmonde f3 s. 3 d. Schelde bevisschen zonder consent: C. P. te Santvliet f 5 s. 5 d. Schelde bevisschen zonder vergunning; A. L. M. te Ierseke f5 s. 5 d. Fietsen zonder rem: A. d. K. ie Kwadendamme f5 s. 5 d. 's Avonds fietsen zonder licht; A. V. en M. d. B. te Colijnsplaat, A. S. te Oudelande f5 s. 5 d. Dronkenschap 2e herh.F. J. S. te Hansweert 14 dagen hechtenis, D. A. M. te Kortgene f10 s. 10 d. Door E. J. v. S. te Rotterdam is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis van het Kantongerecht waarbij hij is veroordeeld wegens het als schipper niet zijn naam op zijn schip hebben tot f3 s. 3 dagen. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aan- gevaard: 2 nuchtere kalveren, 4 drach tige zeugen, 41 biggen. KAMER-OVERZICHT. In de Tweede Kamer is de behande ling van de Indische begrooting gisteren voortgezet. Alvorens hiertoe werd over gegaan vroeg de heer Heemskerk (a.-r.) verlof de regeering te interpelleeren over het aftreden van den heer Van Royen als minister van oorlog. Verschillende sprekers hebben weer over Indië het woord gevoerd. Wij zullen allen niet vol gen, doch slechts hier en daar, uit de be langrijkste zaken een greep doen. Over het onderwijs spraken de heeren Van Boetzelaer van Dubbeldam (c.-h.), Joe- kes (v.-b.) en De Visser (comm.). De eerste drong aan op grootere vrijheid voor de bijzondere school, de laatste leverde critiek op de ingevoerde bezuiniging. De heer Schreurer (a.-r.) verheugde zich over de oprichtingspJanmen van een medische burgerschool. Hij gaf de regeering ech ter in overweging naast deze school de inrichting te laten bestaan, die eenvou dig onderlegde inlandsche hulp-artsen op leidt. Het hooger onderwijs zul volgens spr. toch slechts in de behoefte van een klein deel der bevolking kunnen voorzien. De minister van koloniën, die al eenige keeren blijk heeft gegeven een krachtige figuur en een helder spreker te zijn, be antwoordde ook nu de sprekers op een vlotte wijze. Betreffende de volksgezond heid merkte deze Indië-kenner op, dat vele kamerleden zich schuldig maken aan de bekende fout de Inlandsche toestanden te vergelijken met de Westersche. De in landers zijn niet gesteld op de behandeling door Westersche geneeskundigen. Men moet de kraamvrouwen een toelage toe kennen om ze in de klinieken opgenomen te krijgen. Spr. wil echter ervoor zorgen de toestanden op geneeskundig gebied zoo goed mogelijk te doen zijn. Daarvoor dient het aantal geneeskundigen in staatsdienst uitgebreid. Maar tevens dient het aantal ziekenhuizen en klinieken uitgebreid. Men moet niet slechts genezend maar vooral voorkomend in Indië optreden. En daarvoor is voldoende deskundig perso neel noodig. Wat de pokken betreft, heeft spr. zelf zich, ontelbare malen laten inenten om de inlanders te overtuigen dat dit niet erg was. Maar waar zulke voorbeelden ont breken, in de dessa, kost het groote moeite vooral de vrouwen ertoe te bewe gen zich te laten inenten. Wat de pest betreft, de verspreiding daarvan is moei lijk tegen te gaan, omdat men de oorzaken daarvan nog niet voldoende kent. Eerst daags zal de ordonnantie worden inge diend om de lepra tegen te gaan. Betreffende het onderwijs merkte spr. op, dat ten aanzien van de volksscholen door de regeering de behoefte daaraan •logisch gevolgd is. Op Java geniet 22.6 pet. der kinderen volksonderwijs. 30 pet. der kinderen, die in de bergstreken wo nen, zijn niet in de gelegenheid volkson derwijs te volgen. 70 pet. van de kinderen WNOnem binnen het rayon der school. 47 pet. zijn echter volkomen vrijwillig anal- phabeten. Zij konden het onderwijs vol gen indien zij wilden, maar doen het niet. Niettegenstaande den thans iets minderen drang naar het volksonderwijs doet de regeering wat zij kan en heeft zij in 1924 in plaats van de 300 volksscholen waarop bij de begrooting was gerekend 456 scho len opgericht, dus 50 pet. meer. Wat de onderwijzers betreft, meent spr. dat ae financieele positie van den Indischen onderwijzer geen verbetering meer behoeft. Ging men de seliaal veran deren, dan zouden ook alle andere ambte naren hoogere salarissen moeten ontvan gen. De positie der Indische onderwijzers en onderwijzeressen is ook bevoorrecht boven die in Nederland, omdat zij zich vrijelijk in alle kringen kunnen bewegen. Men kent in Indië het standsverschil niet onder Europeanen. Na de replieken werd een motie De Visser verworpen, die bedoelde het on derwijs dringend te verbeteren, o.a. door algemeenmaking van kosteloos volksonder wijs. Vervolgens 'kon de Kamer hare aan dacht schenken aan de afdeeling land bouw, nijverheid en handel. Hierbij wees de heer Cramer op de mistoestanden in de rubbercultuur, waar een gevaar schuilt voor den inlander. Spr. vroeg, of het niet op den weg der regeering geleden had een opkoopsyndicaat en een rubberfabriek op te richten. De heer Lovinjc (c.-h.) be pleitte de oprichting van een gouverne- ments -suikerfabriek. Bij de tiende afdeeling (departement van marine) wees de heer Cramer erop dat ten aanzien van de vliegtuigen. voor de mariine in Indië thans een andere kosten- verdeeling dan vroeger wordt gevolgd. Thans komen die vliegtuigen niet meer voor de helft ten laste van Nederland maar geheel ten laste van de Indische begrooting. Spr. achtte het verkeerd in cidenteel af te wijken van het tot dusver gevolgd stelsel en diende een amendement in op art. 1004 om f 1.365.000 te bren gen niet ten laste van de Nederlandsche begrooting. De Minister zeide dat de vliegtuigen zonder eenig voorbehoud ten goede komen aan den Indischen dienst. Hij ontraadde aanneming van het amen dement. 1 BINNENLAND. Familiedrama te Soest. Zondagavond heeft zich te Soest een ernstig familiedrama afgespeeld. In deze gemeente woont een zekere van G., die bekend staat als zenuwpatiënt, en die zijn vader van 83 jaar bij zich in huis heeft Deze oude man nu is zoo ernstig ziek, dat elke dag het einde ie verwachten is. Zondag kwam een zoon uit Rotterdam op bezoek, die 's middags naar zijn woon plaats terugkeerde. De verhouding tus- schen v. G. en zijn broer uit Rotterdam laat te wenschen over, doordat v. G. het niet verdragen kan dat zijn broer ondanks de afspraak niet bijdraagt in de kosten der verpleging van den vader. Tijdens het be zoek is dan ook geen woord tusschen de beide zoons gewisseld. Na het vertrek van zijn broer wond v. G. zich zoo op, dat hij 't huis uitvloog en trachtte zijn broer voor 't verbrek van den trein nog te pakken te krijgen. Hij slaagde hierin niet. Naar huis teruggekeerd, viel hij daar met een scheermes zijn vader, die zich te bed bevond, aan. Op het geschreeuw van nMpord, moord!" door de vrouw van

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2