Hansweert. Met ingang van 15 Mei a.s. word-t de detaclieering van de kommies W. Moerdijk ingetrokken, en keert deze weer naar VJissingen terug. De kommiezen J. C. Hille en A. C. Holt kamp te Roosendaal worden met in ging vain 1 Mei a.s. alhier gedetacheerd. Hoedekenskerke. De uitslag van den schietwedstrijd der doelb oog-sociëteit „Willielmina" alhier gehouden op Zondag 25 April luidt als volgt: le pr. P. Poleij te Ierseke2e pr. P. A. Kalle te Ril- land-Bath; 3e pr. Chr. Kalle te Rilland- Bath; 4c pr. J. C. Scheele te Ierseke; 5e pr. J. Weststrate te Ierseke; 6e pr. Chr. Hein-se te Rilland-Bath; 7e pr. S. Roelse te Hoedekenskerke8e pr. W. de Jonge te Rilland-Baih; 9e pr. M. Boon man te Baarland; 10e pr. G. Polderman, te Rilland-Bath; lie pr. M. Koopman te Baarland; 12e pr. J. de Jonge te Kwa- demdaimme. Ierseke. De vangst van kreeften is, gezien het koude weer weder niet onbe vredigend. Bij andere jaren vergeleken zelfs goed te noemen. Wat vooral treft is de gelijkmatige grootte, die gevangen wordt en meer en meer het vermoeden wettigt, dat een uitzetting van kreeftenbroed goed werkt op den kreeften stand. De prijs is vrijwel constant gebleven, al kan meer van een dalende dan van een stijgende lijn worden gesproken, f2,50 per K.G. is meestal de prijs waarvoor gekocht wordt. De vangst van rog, due meestentijds als een bijiak van de kreeftenvisscherij geldt, is niet slecht, maar de prijs is niet goed te noemen. Aan de wal worden deze schoone groote visschen voor f0,50 ver kocht, meestal voor export naar Brussel of Antwerpen. De beste weken voor de rogvangst op de lerseksche Bank zijn evenwel nog aanstaande, daar in het ver dere seizoen de visch steeds verder c!ë Schelde opgaat om zijn zaad te schieten. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr. de Graaf kwam het comité van Win- terlezingen in algemeene ledenvergadering bijeen. De secretaris de Jager herdacht dhr. Pot je wijd, oprichter van het comité, met 83 leden voor een contributie van f 151,50. Thans telt de vereeniging 110 leden, contributie betalend f 162,50. De penningmeester deed rekening en verant woording, ontvangen was f258,96, uitge geven was f217,97, saldo f40,99. Her kozen werden de aftredende bestuursle den Burgem. Bierens en Almekinders. Besloten werd weder vier sprekers te doen optreden; verschillende personen, mannen van naam, werden genoemd, waar uit het bestuur heeft te kiezen. Krabbendijke. De raad vergaderde Za terdag. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat het besluit tot wijziging der begroeting, alsmede dat tot wijziging der begrootiimg van het gemeente lijk grondbedrijf. Ook wordt medegedeeld dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de wijziging in de regeling voor de gemeen schappelijke Lagere Schooi op Oostdijk. Het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente wordt daarop den raad aangeboden. Daarop komt het voorstel van B. en W. aan de orde om afwijzend te beschik ken op het verzoek om een bijdrage voor het „Mobilisatiekruis". De heer Vogelaar komt er tegen op, dat B. en W. hebben geweigerd om hier voor een collecte te houden/. Hij meent, dat de invloed van den voorzitter, die als anti-militairist bekend is, daaraan riet vreemd is. Hij kan dat evenwel minder goed begrijpen van de zijde der wethou ders, die behoonen tot politieke partijen, welke, evenals bij, daar anders over den ken. Hij vindt 'het een nationale zaak, die spontaan uit den boezem van het volk is opgekomen. Hij voor zich zou dan ook wel een kleine subsidie willen geven en zal tegen het voorstel stemmen. Wat de voorzitter en de zijnen wil, is een utopie. De voorzitter antwoordt, dat er van pressie op de wethouders -geen sprake is geweest. Hij constateert verder, dat de beer Vogelaar hem anti-militairist heeft genoemd en tegelijk doen weten, dat bij, Vogelaar, van tegenovergestelde gevoe lens is, dus, er is geen ander conclusie mogelijk, militair!st is. Dat komt uit, met hetgeen de voorzitter altijd beeft gedacht cn beweerd. Overigens wil hij wel zeg gen, dat hem van spontaniteit niets is ge bleken. Integendeel, zoo ooit, dan is hier sprake van maakwerk in den meest ongun- stigen zin. Dan had dit moeten gebeuren enkele dagen of weken na de demobili satie en dan zou hijzelf er waarschijnlijk ook anders tegenover hebben gestaan. Als de 'heeren uiting willen geven aan hun dankbaarheid tegenover de gemobiliseer- den, laten zij dan krfaebtig steunen de po gingen om de slachtoffers der mobilisatie te helpen. Dat is volgens hem echt natio naal werk! Verder vindt bij de zaak veel te ernstig om met wat f eestver toon en fanfares af te doen. In dit laatste vooral ziet hij een uiting van den militai- ristischen geest, die aan dat alles ten grondslag ligt. Neen, laten we samen werken, om de volkenbondsgedachte te propageeren. Als onze jongens er prijs op stelden om dit kruisje t» dragen, dan jbadden ze dit al lang gekocht, nuar juist het overgroote deel dezer lacht om dit zaakje. Wethouder Hirdes zegt, dat de voor zitter heelemaal geen pressie heeft uitge oefend. Hij is er tegen, omdat het feest- vertoon de hoofdzaak is. Wethouder La gendijk sluit zich lvierhij aan en meent, dat 90 pet. der gemobiliseerden van dat alles niet is gediend. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, wordt met 5 legen 2 stemmen, die der heeren Vogelaar en Van t Leven aangenomen. Nu komt ter sprake de bekende cir culaire van Ged. Staten in verband met de electrificatie. De voorzitter zegt, dat B. en W. zich op het standpunt plaatsen, dat, zoolang de „Mabeg-kwestie" niet is opgelost, onze gemeente aan de electri ficatie niet kan medewerken. Tegelijk ech ter vindt het ooilege, dat die kwestie geen kapstok mag zijn om de heele electrifi catie op te doen stranden. Zij zullen dus ernstig medewerken om tot een redelijke oplossing te komen. De raad vereenigt zich met dit standpunt. Op voorstel van B. en W. na toe lichting door den voorzitter, wordt het veihoudingscijfer, dat het vorige jaar 1 was, nu gebracht op 1.3. Een kleine wijziging der begrooting over 1925 gaat onder den hamer door. Vrijdag hield onder voorzitter schap van dhr. C. P. Vogelaar de coö peratieve Boerenleenbank haar algemeene vergadering in het veilingsgebouw. Na het voorlezen van de presentielijst verlie ten velen de vergadering en bleven ruim een 60 leden. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek, dat het aantal leden bedgraagt 360, dat er uitgegeven zijn 753 spaarboekjes, 115 voor voorschotten en 137 voor loopende rekening. Verder bleek, dat de rentevoet voor spaargelden ein voor schotten onveranderd is gebleven, of schoon de centrale bank de rentevoet voor deposito en voorschotten verlaagd heeft. Het bestuur wenscht ook voor dit jaar de rentevoet ongewijzigd te laten. Aangezien het groot bedrag aangenomen voorschot ten, stelt 'het bestuur voor voorloopig geen hypotheken te verleenen. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. C. P. Vogelaar' en tot lid van den Raad van Toezicht dhr. J. Frelier in plaats van dhr. M. Wabeke, die naar elders vertrekt. De lieer A. Tol lenaar bracht verslag u.t over het finan cieel beheer. Uit de bescheiden bleek, dat de omzet ruim f 1332000,bedraagt, het winstsaldo f5090,12. Het reserve fonds is groot f20272.28. De waarde der effecten bedraagt f 15398,. De uitstaan de voorschotten zijn f362825. De rente Van de spaargelden is f29065.38. Het voorstel om het maximum der totaal op te nemen spaargelden op te voeren tot f 1200000,en het maximum der totaal op te nemen gelden in loopende rekening te brengen op f300000 werd aangenomen. Goedgekeurd werd ook het voorstel om de hoogste som, welke het bestuur, zon der de goedkeuring van den Raad van Toezicht aan een lid in voorschot of in loopende rekening mag verstrekken, te brengen van f 1000 op f3000. Het salaris van den kassier bedroeg voor 1925 f2133,63. Door een paar leden werd de wensche- lijkheid uitgesproken om in het centrum van het dorp een flink kantoor te bou wen. Het bestuur zal dit voorstel in over weging nemen, het is ook van meening, dat dit geen overbodige weelde zou zijn nu de Bank steeds toeneemt. Kortgene. De gemeenteraad besloot naar aanleiding van de ingekomen circu laire betreffende de electrificatie van de middengroep, overeenkomstig het voorstel stel van B. en W., de door de provincie verlangde jaargarantie te verleenen, doch nimmer tot een hooger bedrag dan f25 per aansluitbaar perceel in de kom en voor de straatverlichting naar den maatstaf van ten hoogste f 0,40 per inwoner en per jaar. Bedoeld aantal perceekn bedraagt ongeveer 285. Vastgesteld werd een verordening inge volge artikel 178 der gemeentewet, dat is een opsomming der strafverordeningen, die nog van kracht zijn. Ten einde het koopen van graven, be stemd voor het begraven van lijken van personen van 12 jaren en daar beneden, voor allen die dit wensdhen, mogelijk te maken, wordt besloten de verordening op de heffing van begrafenisrechten in dien zin te wijzigen, dat de koopsom van een kindergraf wordt bepaald op de helft der bedragen, die voor een eigen graf voor volwassenen verschuldigd zijn en dus op f20 (eerste klasse) en op f8 (tweede klasse). Daarna werd de verordening op de heffing van haven- en liggeld gewijzigd. Het laadgeld, verschuldigd door de leve ranciers van suikerbieten, dat pas verleden jaar in de verordening is gebracht, werd ingetrokken, daar de Weegbrugvereeni- ging geweigerd heeft op te geven het ge wicht van door iederen boer aangevoerde bieten en een bepaling, voorschrijvende, dat de landbouwers verplicht zijn zelf dat gewicht op te geven, in de verordening ontbrak. Toch is een hoogere opbrengst van de haven nood g om de jaarlijkschc rente en aflossing der pas gesloten lee- niing voor de nieuwe havenbeschoeiïng ie kunnen voldoen, terwijl bovendien de laatste jaren de opbrengst der haven ach teruitgaat. Mede mei het bog op inkrim ping der bietencultuur werd daarom op voorstel van B. en W. besloten, het haven geld over de geheele linie, ingaande 1 Sep tember a.s met vijf cent per ton te ver- hoogen. Het havengeld wordt dus 25 cent per ton voor schepen die suikerbieten in laden en 15 cent voor alle andere vaar tuigen. Het heffingspercentage der gemeente lijke inkomstenbelasting voor het belas tingjaar '1926-'27 werd vastgesteld op 1 Vk evenals het vorige jaar. Ten slotte richtte de voorz. een harte lijk woord van afscheid tot den heer Mar- kusse, die deze gemeente binnenkort gaat verlaten. Middelburg. Nadat Zaterdagmiddag in een der lokalen van de Ambachtsschool alhier de eindles was gehouden van den Cursus in motorkennis, uitgaande van den kring Walcheren der Z.L M., kon het getuigschrift van het met succes volgen van den cursus worden uitgereikt aan 25 der deelnemers, 5 kregen geen getuig schrift en 2 moeten herexamen doen. Het getuigschrift werd o.a. behaald door de- heeren P. Nieuwenhuise, J. van Zweeclen en W. J. Brouwer u't Goes en W. Ferdi- nandusse te Wemeldinge. De uitreiking geschiedde bij monde van den voorzitter van den kring, den heer jhr. P. J. Boogaert. Verder werd o.a. het woord gevoerd door den Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, den 'heer C. Stevens te Goes, die er op wees, dat deze cursus een goed beeld van de mogelijkheid op samenwer king tusschen stad en platteland geeft en, dat dit nog veel meer moest worden toe gepast, omdat men elkaar dan beter leert begrijpen. Spr. hoopte, dat het boerenele- ment op deze cursussen zal toenemen, want het gebruik van motoren is voor den landbouw van groote beteekenis. Zeeland heeft nog heel wat in te halen op het ge bied van toepassing der mechanische be- weekracht. De meerdere mechaniseering van de landbouwbedrijven is noodig ook met het oog op de dure arbeidskrachten en hoop is gevestigd op de jongere gene ratie. Zij zal niet bang meer zijn de moto ren te gebruiken zooais vele ouderen als zij er kennis vain bezit. Aan den leider van den cursus, den heer E. Visscher, werd uit naam der cursisten een kilometerteller voor zijn Ford als blijvend souvenir aangeboden. Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de Raad, Blijkens kas-opname was in de kas van den gemeente-ontvanger, bij de giro en de Bank voor Ned. Gemeenten in totaal aanwezig f 10642,87. Op een aan vrage van bet Comité tot u'treiking van het Mobilisatiekruis om een bijdrage uil de gemeentekas, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Aan de orde is de bespreking van de circulaire van Ged. Staten inzake de electrificatie. De voorzitter zet de zaak uiteen en geeft bet standpunt van B. en W. aan. Hij meent dat zoo eenigszine mogelijk de electrificatie der gemeente moet tot stand komen. B. en W, zijn echter levens van oordeel dat, zoolang de kwestie met de Mabeg niet tot oplossing is gebracht, de Raad geen nadere stappen tol electrificatie doen kan. De meest een voudige en aanvaardbare oplossing zou zijn, dat de Mabeg vauwege de P.Z.E.M, werd schadeloos gesteld voor hel afstand doen van haar rechten krachtens enkele bepalingen uit het pachtcontract en dat de P.Z.E.M. de exploitatie van bet bedrijf van de Mabeg overnam. Gemeentelijke exploitatie der gasfabriek achten B. en W. niet gewenscht. De lasten, hieraan ver bonden, kunnen door de gemeente niet worden gedragen. Voorts komen de ge meenten in een te eigensardige verhouding te staan tot Ged, Staten, die als com missarissen van de P.Z.E.M. de belangen van het electriciteitsbedrijf hebben te bevorderen. Deze moeilijkheden vervallen, als de |xploitatie geschiedt door de P.Z.E.M., die dan beide bedrijven in handen heeft en haar bedrjjfspolitiek zoo doelmatig mogelijk kan regelen. De heer ^an Boven spreekt zich uit als voorstander van electr'citeit. Hij zou het betreuren, wanneer de electrificatie van de baan ging. Is het niet mogelijk een oplossing te vinden De voorzitter betoogt dat destijds aan de Mabeg een uitsluitende concessie is verleend, waardoor men krachtens het pachtcontract gebonden is. Verbreking daarvan zou begrijpelijke gevolgen met zich brengen. Deze moeilijkheden kan men niet voorbjj gaan, doch er dient naar gestreefd ze op te lessen. In die richting zijn besprekingen gehouden. De Raad besluit daarop eenparig over eenkomstig het voorstel van B. en W. aan Gfed. Staten te berichten. Ingekomen is een schrijven van de firma Tak Co. inzake den verkoop van grond aan de gemeente ten behoeve van den woningbouw. De Raad gaat in comité. Ka heropening der openbare vergadering worden B. en W. gemachtigd verdere stappen te doen overeenkomstig de voorstellen, door hem terzake ingediend. Naar aanleiding van een verzoek van het Groene Kruis ono beschikbaarstelling van bergruimte voor baar materialen, nu de gemeente zelf eeD nieuwe bergplaats bonwt, merkt wethouder Blok op, dat bet gebrek aan de tegen woordige bergplaats met toestemming van den eigenaar met geringe kosten zou kuunen worden verholpen. De heer Vau Boven en de voorzitter wijzen op bei unt dezer instelling. Aangezien het Groene Kruis de vrije beschikking heeft over zijn tegenwoordige bergplaats, wordt ge meentelijke voorz ening niet noodzakelijk geacht. Is gevJ van nood wil de ge meente de vraag der voorziening gaarne nader overwegen. Deze laatste toevoeging ontmoet bezwaar bij den heer Butijn, die bet nut erkent en zeker in nood zou willen helpen, maar geen toezegging be geert te doen. Het suppletoir-kohier der bedrijfsbelasting wordt vastgesteld met een bedrag van f 180. Het vermenig- vu'digingscijfer der plaatselijke inkomsten belasting wordt vastgesteld op 1 (v.j. 0 9) Hoewel hetzelfde, bedrag bcnoodigd is, is een kleine verhoogïng noodzakelijk wegens de daling der inkomens in den andbouw, l)e heer Burijn vraagt, of het laatste batig slot dit met opvangen kan, waarop de voorz. inlicht, dat dit door den raad is bestemd als deel van de overnemingssom van een wegvak door bet Rijk. Daarna alniting. Scliore. De 78-jarige W. K afkomstig uit Roiterdam, tijdelijk veib'ijvende bij zijn familie alhier, viel op deKauaalweg, op korten afstand van zijn verblijfplaats, plotseÜDg neer. Bij ondereoek bleek, dat K. tengevolge van een hartverlamming was overleden. Wolfaurtsdyk. Zaterdag werd in een daartoe belegde vergadering van de var- eeniging „Eigen grond", welke zich ten doel stelde uitvoering te geven aan de Landarbeiderswet, op voorstel van het bestuur besloten tot ontbinding der vereeniging. Uit de bespreking vm de voorz., dhr. J. A. Koert, bleek dat de vereeiiging ruim 6 jaar heeft bestaan eu dat er in dit tijdperk ruim 25 vergade ringen zijn gehouden, welke vergaderingen zich kenmerkten door zeer weinig belang stelling van de leden. Eigendommen heeft de vereeniging niet in het bezit, het kas geld aan contributie der leden bedraagt f 68,92. Op voorstel van het bestuur werd besloten hiervan een belooning van f 25 te geven aan den secretaris-penning» meester voor verrichte werkzaamheden en de nog restende f 43,92 werd op voorstel van M. Kbosterman met algemeene stemmen besloten die te schenken aan de vereeniging het Groene Kruis, alhier. Tot opzicht r over de Biesbosch werken werd benoemd dhr. J. M. van de Voorde Dz., alhier. ST ADS-NIEU WS. P. Oosterbaan. De heer P. Oosterbaan alhier herdacht heden den dag dat hij voor 25 jaar in de uitgeversfirma Oosterbaan en Le Cointre opgenomen werd, terwijl hij tevens zjjn 50sten verjaardag alsmede zijn zilveren huwelijksfeest vierde. Van verschillende zijden gewerden de heer Oosterbaan geschenken en geluk- wenschen. Een bioscoop gesloten. De aangekondigde voorstelling in de Schut tershof" bioscoop heeft Zaterdagavond geen voortgang gehad. De bezoekers moesten teleurgesteld terngkeeren. Over deze kwestie doen velerlei geruch ten de ronde. In verband daarmee achtten wij het raadzaam na te gaan in hoeverre zij op waarheid berusten. Gebleken is dat bij dit geval aan de fantasie de vrije teugel is gelaten. Tegen 1 Augustus liep het contract af tusschen den huurder van de bioscoop zaal en den pachter van het Schuttershof. Bij de besprekingen over het opnieuw aangaan van een contract ontstond ver- •chil van meening. De verhuurder eischte een borgstelling en de huurders weigerden daarop in te gaan. Een meeningsverschil neemt dikwjjls een rare wending. Zoo ook hier. De teleurgestelde huurders handeldeD op een wijze, die de verhouding deed verscherpen. Tenslotte werd het gedrag der huurders voor den pachter van hel Schuttershof aanleiding om na te gaan in hoeverre het contract, loopende tot Augustus, in orde was. Het bleek, dat hieraan een en ander ontbrak. Op grond daarvan weigerde de pachter Zaterdag avond zjjn zaal ter beschikking van de exploitanten te stellen. Waarschijnlijk zal het aan den rechter overgelaten worden te beslissen wie in deze het recht ain zijn zijde heeft. „De Ambachtsschool". De vereeniging „De Ambachtsschool" zal het vijftig-jarig bestaan der school op bescheiden wjjze feestelijk herdenken. Op Donderdag 29 April a.s. zal om 1 uur n.m. in het gebouw van de Am bachtsschool aan de Westwal een feest- vergadering gehouden worden, toegankelijk voor leden, oud-leden, leerlingen, oud leerlingen, leeraren en ond-leeraren en genoodigden met hunne dames. Na afloop daarvan worden de tentoon stellingen geopend en kunnen deze door voornoemde personen bezichtigd worden en wordt door het bestour in het gebouw van de Ambachtsschool een receptie ge houden, om hen, die van hunne belang stelling willen doen bljjk'n, daartoe in staat te stellen, De tentoonstellingen zijn voor het publiek geopend op de dagen en uren als in de in dit nummer opgenomen advertentie, is gemeld. Verder wotdt er op Donderdagavond, om 8 uur in het Schuttershof door de Vereeniging een feestavond georganiseerd, toegankelijk voor oud-leerlingeu, leden, iud-leden, leeraren en ond-ieeraren en genoodigden, met haune dames, waarop oader meer eenige films znllen worden vertoond, op het gebied van het vak onderwijs. Vervolgens zal er op Maandagavond om 7 uur wederom in het Schuttershof een gezellige avond aangeboden worden door de Vereeniging aan de leerlingen van de Vakschool voor meisjes met hunne huisgenooten eu genoodigden, waarop wederom o.m. eenige films op het gebied van het Vakonderwijs zullen vertoond worden, terwijl de leerlingen zelf hun medewerking hebben toegezegd. Ten slotte wordt er op Dinsdag om 7 uut n.m. in het Schuttershof eenzelfde avond aangeboden aan de leerlingen van de Ambachtschool met hunne huisgenoo ten eu genoodigden, waarop ook eanige vakfilms afgedraaid zullen woiden en ook hier de leerlingen hunne medewerking znllen verleenen. Eervol ontslag. Aan den heer C. Burger is op zijn verzoek wegens ve riek naar elders eervol ontslag verleend als boekhouder van de vereen ging voor Werklieden alhier en is in zjjn plaats benoemd de heer T. Lodder. Het mobilisaiiekruis. De uitreiking van het mobilisatiekruis op 30 April a.s. zal plaats heblen op een weide van den heer L. Dnvekot Wz., naast de R.»K. begraafplaats. De generaals Snijders en Van Terwisga en de heer Dujmaer van Twist worden op den bewusten dag verwacht met den trein die 11.54 v.m. te Goes aankomt en zullen op het station ontvangen worden door het geheele Comité. Een eerewacht van motorrijders zal vóór het station zijn opgesteld en den stoet van auto's, waarin de autoriteiten en de leden van het Comité zullen gezeten zijn, voorafgaan naar het Stadhuis, waar een officieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats heeft. De tocht Station-Stadhuis zal niet langs den kortsten weg geschieden, doch znllen daarbij tal van straten bezocht worden. Tegen 2 uur zal de stoet zich begeven naar de weide, waar inmiddels de mnziek, na een concert op de Groote Markt te hebben gegeven, is aangekomen en de gegadigden voor hot mobilisatiekrnis zich zullen hebben opgesteld. Na afloop van de plechtigheid zallen op de weide verschillende spelen door de motorrijders worden uitgevoerd. Vermoe delijk tegen half zes zullen de gedecoreer den zich begeven naar „De Prins van Oranje", waar een koude maaltijd zal worden aangeboden en de bij de spelen behaalde prijzen worden uitgereikt. De heer en mevrouw Clinge Doorenbos zullen des avonds voor de oud-gemobili- seerden op treden. De winkelweek. Voor den étalage-wedstrjjd tijdens de Goesche winkelweek, hebben zich 45 deel nemers aangemeld, waarvan de meerder heid zich voor beoordeeling door het pu bliek verklaarde. De commissie heeft hiervoor verschillende geldprijzen beschik baar gesteld, terwijl vele personen en vereenigingen, voor de winnende deelne mers, medailles hebben toegezegd. „Oefening baart Kunst". Voor een matig bezette zaal had Vrij dagavond de jnbilenmnitvoering plaats van O.B.K., onder leiding van de heer 8. J. Tamminga. Voordat werd aangevangen met den zang, schetste de voorz. van O.B.K., dhr. Joosse, in korte trekken de 10-jarige bvensloop zijner vereeniging. Hij bracht o.a. dank aan dhr. P. Kriekaard, die het initiatief tot de oprichting der ver. nam dhr. A. Kousemaker voor diens werkzaam aandeel tijdens het bestaan dhrn. Klooster man en Brandenburg voor hun onver flauwde belangstelling in de vereeniging en de pers voor haar medewerking. Daarna kregen wjj te hooren „Lente nachts-fantasie", cantate voor gemengd koor, sopraan- en bariton-solo, met be geleiding van orgej, piano en klein orkest. De woorden zijn fin Pol de Montde muziek van.J. Paardekoper. Het geheel werd keurig weergegeven, het koor der Alven „Sluimer zacht", had wel iets zachter gekund, heel goed was het eerste halfkoor der nachtgeesten, en in het tweede halfkoor hadden de alten een heel dankbare partij. De uitspraak

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2