BIJVOEGSEL GOESCHE GUURANT MIJNHARDÏ's VAN DE VAN VRIJDAG 2 APRIL 1926 De eerstvolgende courant, zal in ver band met het Paaschfeest, Woensdag avond op den gewonen tijd verschijnen. PROVINCIE-NIEUWS. Baarland. Woensdagavond werd de einclles gehouden van den algemeenen tuin- bouwcursus. Een diploma werd uitgereikt aan P. J. van deir Bliek te Ellewoutsdijk, M. de Jonge, J. van Liere, L. Murre Mattz., J. Murre, L. Murre Marz., Mar. Murre, A. Schout, I. Schout, Jac. Traas Cz. en D. Wisse, allen te Baarland. Met een toepasselijke toespraak werd door den beer P. J. van der Bliek aan het hoofd van den cursus, dhr. H. L. Kt Leijs, een geschenk aangeboden. De rijkstuiin- bouwconsulent zette het belang van tuin bouw-onderwijs uiteen. De commissie van toezicht woonde de eindles bij. De oud-leerlingen van den tuin- bouwcursus liebb:n een tuunbouwvereeni- ging opgericht. Het bestuur bestaat uit de hoeren Jac. Traas Cz., L. Murre Mattz. en D. Wisse. 's Gravenpolder. Woensdagavond waren in het gemeentehuis samengekomen burge meester, wethouders, secretaris, ontvan ger en raadsleden, om afscheid te nemen van den heer A. de Kraker, gemeente veldwachter, die ruim 37 jaar deze be trekking heeft bekleed. De burgemeester sprak hem toe als een trouw en vol plichts besef ambtenaar en wenschte hem nog ve'e jaren een welverdiende rust. Hij bood hem namens het gemeente bestuur een enveloppe aan met inhoud. De heer Schouten sloot zich aan bij hel gesprokene en bood den schei.lenden veld wachter namens de burgerij e.n ameuble ment aan en een iheekast. Ook de overi gen dan,kten den heer De Kraker voor de vriendschappelijken omgang gedurende die vele jaren. Daarna ble.en allen nog eeni- gen tijd gezellig bijeen. He Ink ens zand. Gistcrennamiddag werd de fietser J. Bek alhier, aangereden door een motorrijder. Bek werd van de fiets ge slingerd en kwam zoodanig terecht, dat heelkundige hulp moest worden ingeroe pen. Zijn rijwiel was bijna geheel vernield. Hedenmorgen schrok het paard van den vrachtrijder P. dat voor een egge was gespannen en s'oeg op hol. Het dier kwam te vallen cn wel zoo, dat een eglaind hem in de borst drang. Het werd in een nabijzijnde schuur gebracht omdat hel we gens bloedverlies niet verder voort kon. De voerman bekwam gieea let stall. HoedekenskerkeIn de Woensdag ge houden vergadering van stembevoegden in gelanden van het waterschap Hoedekens- kerke waren 13 Ingelanden tegenwoordig uitbrengende 18 stemmen. Uit het ver slag van den waterbouwkundig-ambtenaar bleek dat de in 1923 en 1926 verrichtte peilingen een bevredigend resultaat had den opgeleverd. Aan J. Verheijke te Elie- woutsdijk werd met 8 tegen 10 stemmen besloten alsnog een vergoeding voor gele verd dljkmateriaal van 25 centen per ton toe te staan wegens te lage inschrijving, over welk voorstel m de voorgaande ver gadering de stemmen haddien gestaakt. In de kosten van het maken van een be ton - trap door J. M. van Belseu zal het wa terschap f 30,tegemoet komen. Aan de provincie Zeeland werd afgestaan 6 Are 54 centiaren weg voor f 100, per H.A. zulks voor verbetering van den pro vincialen weg s Gravenpolder Hoede- kenskerke. 'lot het verharden van den Plattenweg, Veerhoeksche weg, Zuidweg, Kwikweg en dijk tusschen Oud-hoondert en Noordpoldcr werd met algemeene stem men besloten. Het dijkgeschot bleef be paald op f 22,50 per H.A. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr. W. Glas kwam de vereeniging van Oudlecrliingen der Tuinbouwcursussen m vergadering bijeen. Ingeleid daartoe floor den voorzitter besprak de secretaris dhr. Willeboer de bestuiving der vruchtboo- men. De voorzitter behandelde op onder houdende wijze de vruchtbaarheid; hield voor het noodige den vruchtboom niet te onthouden, maar vooral te zorgen voor goede vorming, de noodige voedingsstoffen om krachtig te kunnen worden om vruch ten te kunnen voortbrengen. De voorzitter deelde mee dat proefvelden zullen aange legd worden van aardbeien, vroege aard appels en stekboonen met norge-salpeter tegenover chili-salpeter cn zw. ammoniak, Ook werd besloten om indien flinke me dewerking wordt gevonden, een fruitten- toonstelling te organiseeren. Kortgene. B. en W. hebben benoemd tot dageiijksch opzichter bij de vernieu wing van de beschoeiing aan de Oude Haven, de heer J. van der Pijl, gediplo meerd waterbouwkundige te Oudelande. Middelburg. Herhaaldelijk kan men le zen van personen, die gedurende een be paald aantal jaren een zelfde be trek lung of ambt hebben bekleed, ook wel van be trekkingen, die geruimen lijd aan leden van dezelfde familie zijn toeertrouwd, maar dat dit een volle eeuw het geval is, komt toch niet dikwijls voor. Zoon geval d.ed zich echter 1 April ter pro vinciale grifJi e van Zeeland voor. Op 1 April 1826 werd namelijk de heer Willem Adrianus Dormaar Hz. benoemd tot buitengewoon geëmployeerde ter pro vinciale grif fis, op 1 Juli 1827 werd hij benoemd tol geëmployeerde 4e rang; 1 Januari 1834 tot adj.-commies tweede klasse, 1 December 1840 tot eerste klasse en 1 Juli 1858 tot commies-chef der 2de afdeel ing. PIij overleed 14 Mei 1883 en was ridder in de Orde van de Eikenkroon cn ridder in de Orde van den Netlerlan.l- schen Leeuw. Intusschcn was zijn zoon, Hendrik Leemdert Dormaar Wzr, op 1 Januari 1851 benoemd tot buitengewoon beambte, 1 Februari 1859 tot tweedie en 1 Januari 1865 tot eerste klerk, 1 Januari 1871 tot adj.-commies 2de en 17 Juni 1881 tot eerste klasse; 25 Mei 1883 tot com mies, chef der tweede afdeeling en 1 Juni 1900 tot hoofdcommies. Hij werd met in gang van 1 April 1910 eer vól ontslagen en zijn verdiensten werden erkend door zijne benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Thans is de kleinzoon van den eerst genoemde en zoon van den tweeden, de heer Willem Adrianus Dormaar Hz. werkzaam ter griffie. Hij *werd 1 Aprd 1910 aangesteld tot tweede klerk, werd 1 April 1914 eerste klerk en 1 Januari 1921 adj.-commies. S chore. Met hel volspuiten der gaten ter weerszijden van den spoorlijn bij het station Vlakc is men thans zoover gevor derd dat het gat aan de Noordzijde bijna vol is. Vermoedelijk zullen binnen onge veer 14 dagen daar de werkzaamheden zijn afgeloopen. Aan de zuidzijde zijn de randen van het gat reeds opgehoogd, zoo dat ook aldaar zeer binnenkort met het volspuiten zal worden begonnen. Naar wij vernemen zal de toevoerbuis door den ka naaldijk heen moeten worden gelegd, daar daar ter plaatse de tram Hans weert- Vlakc over den dijk rijdt. Met ingang van 1 Juni 1926 is tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Terneuzen benoemd dhr. H. v. Wijk te Hansweert. Wemeldinge. De Burgerwacht heeft gisteren hare eerste wedstrijd op het ko ningschap buks onder groote belangstel ling gehouden. Het maximum te behalen punten bedroeg 800 knielend en 800 lig gend, in totaal 1600 punten. Dhr. Joh. Hannewijk behaalde het koningschap, met 779 p. liggend en 750 p. knielend, totaal 1529 p. Het vorige jaar behaalde hij eveneens het koningschap. De uitslag vrije baan buks, maximum 300 punten, waarvoor 10 prijzen beschik baar gesteld werden, is als volgt: Joh. Hannewijk 300 p.; D. de Witte 298 p.; J. Wielcmaker 297 p.; C. Gijssel 297 p. A. Kosten 296 p.; C. Dekker 295 p.; D. Jeremiasse 293 p.; M. Houtekamer 292 p.; Chr. de Zeeuw 292 p. en C. Vecrhoek 291 punten. CORRESPONDENTIE. Abonné. Op uw vraag om recepten voor het kleuren van Paascheieren, ant woorden wij „Vroeger bezigde men oim de eieren te kleuren gras, koffiedrop, thee, blauw sel en ook wel overmaiilgaanzure kali, Sedert de ontdekking der anilin-kieur- stoffen, is daarin verandering gekomen, Men beschikt nu over meer en beter materiaal om een gewenschte kleuring uit te voeren. De bewerking is hee.. eenvoudig. Men lost de kleurstof (met een weinig citroenzuur en dextrine te voren vermengd) op in een halven liter kokend water. Te voren legt men vijf schoongewas- schen eieren gedurende vijf minuten ii koud water, brengt ze daarna over in het verf bad, beweegt het bad zoo*, dat de vloeistof schommelt, en laat de eieren daarin enkele minuten (zoolang tot een voldoend donkere tint verkregen is) lig gen. Dan haalt men ze uit het bad, droogt ze met een weinig olie of een stukje spek totdat ze glimmen. Mén lean met hetzelfde bad nog meer eieren Ideuren. De volgende klieurmemgels kunnen ge bruikt worden: Blauw: marineblauw, 200 milligram; citroenzuur, 2 gram; dextrine 2.8 gram Geel: naphtofgeel, 750 milligram, ci troenzuur, 2 gram, dextrine 2.25 gram. Groen: briljantgroen, 750 milligram, ci troenzuur 1 gram, dextrine 3.25 gram, Oranje: oranje 500 milligram, citroen zuur 1 grain, dextrine 3.5 gram. Rose: cosine, 250 milligram, dextrine 4.75 gram. Rooddiamant fuchsia, 200 milligram, citroenzuur 1 gram, dextrine 3.8 gram, Chocoladebruin: vesuvin, 1.5 gram, ci troenzuur, 2 gram, dextrine 1.5 gram. Violet: metihyviolet, 200 milligram; ci troenzuur 1 gram, dextrine 3.8 .gram. Bovengenoemde stoffen zijn in elke apotheek of drogisterij te krijgen. Men eische giftvrije kleurstoffen". Hoofdpljn-Table'ten 60 ct. Laxeer Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Sta il-Tabletten 90 ct. Maag-Tabhtten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SPORT. Voetbal. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. Voor de Zuidelijke tweede klasse heeft Zondag a.s. maar één wedstrijd plaats en wel te Bergen op Zoom tusschen Berg- scbe Boys en Breda. Kampioens-wedsirijd 3e klas N.V.B. GOES I—ZEELANDIA I (M'burg). Zondag a.s. komt bovengenoemde ver eeniging op bezoek bij Goes, ten einde alsdan haar laatste oompetitie-wed strijd te spelen voor de 3e klas A N.V.B. Deze wedstrijd is voor Zeelandia van groot belang; immers voor dit kampioen schap komen 3 vereenigingen in aanmer king, n.l. Zeelandia, M.E.V.O. en Ter- neuzen, met dit verschil dat Zeelandia 5 en M.E.V.O. en Terneuzen ieder 6 ver- liespunten hebben (wat blijkt uit onder staand lijstje). Wil Zeelandia dus kampioen worden, dan is zij verplicht dezen wedstrijd van Goes te winnen. Of dit haar echter zal gelukken, blijft een verrassing, terwijl bo vendien over 't algemeen gesproken wordt van een Goes-overwinning. In Middelburg verloor Goes destijds onverdiend met 32, zoodat thans op eigen terrein zeer zeker revanche genomen kan worden, al komt het kampioenschap voor Zeelandia daardoor te vervallen. Laten wij hopen, dat het een aangename wedstrijd moge worden, en, gewonnen of verloren, na den wedstrijd met volkomen zelfvoldoening zullen kunnen zeggen: We hebben ons beste, ons allerbeste gegeven,! We hebben onzen sportleven plicht tegen over M.E.V.O. en Terneuzen vervuld! Zeelandia M.E.V.O. Terneuzen Walcheren Goes Stavast Zierikzee 11 11 11 12 9 9 9 0 0 17 3817 16 30-14 16 47—19 12 21—27. 8 28—20 3 13—33 0 8—50 STADS-NIEUWS. Melkventen op Zondag. In de jongste gemeenteraadsvergadering werd, zooals men zich herinneren zal afwijzend beschikt op een verzoek om den verkoop van melk op Zondag te ver bieden. B, en W. zegden, daarbij evenwel toe over eonigen tijd met een voorstel te komen, waarbij het venten van melk ge durende een gedeelte van den Zondag strafbaar zal worden gesteld'. In verband hiermede is van belang het geen dezer dagen in Delft heeft plaats gehad. Daar ter stede is het bij politie verordening verboden op Zondag tusschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m. melk af te leveren. Voor den kantonrechter stond een meikhandelaar terecht, die de veror dening overtreden had. De ambtenaar van het O. M. eischte f0,50 boete subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter besliste echter dat bedoeld art. van de politie-verorden,ing in strijd is met art. 135 van de gemeente wet, waarin wordt gezegd,, dat het ge meentebes tuur bevoegd is, een verorde ning samen te stellen in het belang van de openbare gezondheid, goede zeden, enz. De kantonrechter meende, dat het ar tikel, waarin de melkverkoop op Zondag beperkt wordt, niet in het belang van de volksgezondheid kan zijn, en concludeerde voor beklaagde" dan ook vrijspraak. Of de ambtenaar van het openbaar ministerie van deze uitspraak in hooger beroep zal gaan, staat nog niet vast. Zedelijke briefkaarten. De officier van justitie te Middelburg heeft de iin beslag genomen briefkaarten, over we in ons vorig nummer schreven, den betrokken boekhandelaar weer doen toekomen. De Ambachtsschool. In het gebouw der Ambachtsschool had gisterenmiddag te 2 uur de uitreiking der diploma's plaats. Toen het bestuur der vereeniging, verschillende introducé's, lee raren en leerlingen der Ambachtsschool zich in een der bovenzalen hadden ver- eenigd, opende Mr. H. C. J. Zaaijer de bijeenkomst. Spr. deelde mede dat de hee ren Engels, Hijma en Polderman wegens ziekte afwezig waren en hij sprak de hoop uit, dat zij bij den aanvang van den nieu wen cursus hun taak weer zouden kunnen opnemen. In verband met het 50-jarig bestaan der school werd thans geen overzicht van het afgeloopen jaar gegeven. Geconstateerd werd, dat er een strooming bestaat om aan de ambachtsscholen een cursus voor chauf feurs te verbinden. Overwogen zal worden of ook de school in Goes hiervoor in aan merking zal komen. Een ander belang rijke kwestie is de opleiding tot elec- tricien, in verband met de electrificatie van Zuid-Beveland. Het lijkt gewenscht, dat deze opleiding in het leerplan zal wor- worden opgenomen. Betreffende het jubileum der school deelde Mr. Zaaijer mede, dat toestemming aan B. en W. is gevraagd om voor de feestelijkheden in Goes en wellicht ook elders een collecte te houden. Betreurd werd dat in het afgeloopen jaar weer eenige leerlingen wegens plaats gebrek geweigerd moesten worden. Spr. hoopte, dat de oude school spoedig afge broken en dat een nieuw gebouw opge trokken zal worden. Vervolgens reikte de heer Crucq, plaats vervangend directeur de diploma's uit: Voor timmeren aan: M. Boutens, F. J. Feleus, J. Govers, J. Hollestelle, M. J. Kole, L. A. Martens, B. G. Netelen bos, D. v. d. Poel, S. A. de Reijt, J. v. Wuyckhuijse en P. Zandee. Voor smeden aan: J. J. H. Bom, P. Boogaard, J. Borgs, F. A. Brusket, M. C. van Damme, T. van Driel, G. J. de Graag, J. J. Huijze, A. H. van Koe- veringe, W. Moelker, W. C. Meijns- berge, P. Paardekooper, M. Reijtnhout, J. C. Staal, D. Verheule en H.J.Zuidweg. Voor schilderen aan: H. Bliek, J. J. C&rels, A. Minderhout, P. A. Vervaat. Medegedeeld werd, dat de navolgende leerlingen bevorderd waren: O vergangs-examen Timmeren van de le (naar de 2e klasse: H. G. Bruggeman, M. J. Le Cliercq, C. L. J. F. Flipse, A. P. de Groote, L. v. d. Hart, F. Hoo- gesteger, P. J. Hollebraindse, M. Hoo- gestoger Az., (voorw.), M. Hoogesteger, T. Nijsse, A. P. Sandee, A. C. Simonse, L. Sinke, J. Tiiroe, J. W. Weststrate. Afgewezen 6. Timmeren van de 2e naar de 3e klasse: J. Beenhakker, H. B. Dootjes, J. J. Eckhart, A. Elenbaas, J. P. M. van Garderen, J. Goedbloed, J. C. Klap, C. A. van Loon, J. W. Pols, 1 niet meegedaan. Afdeeling schilderen van de le naar de 2e Idas se: C. de Kok, A. van, Loon (taak wiskunde), N. Korstanje. Van de tweede naar de derde klasse: A, J. Kramer, W. Nijsse (taak wiskunde) Smaden van de le naar de 2e klasse: G. A. Berman, P. M. Berman, C. W. Blanker (taak natuurkunde en, materiaal- les), J. A. Blokpoel, M. D. C. Hout zager, W. H. C. Klos, J. J. Malschaert, J. Minderhout, M. W. van Noorden, J. J. Noordhoek, M. C. Noordhoek, J. J. M. Nijsse, A. A. v. d. Perel, F. J. Thiery (voorw.), A. J. Verschuure, P W. van IJsseldijk. Afgewezen 5. Smeden van de 2e naar de 3e klasse: D. A. v. d. Berge, P. Boer, G. van Damme, J. A. Dootrnebos (voorw.), G. Hanimck, J. P. J. Hooft, C. H. Jere miasse, W. P. Kalkman, D. J. v. d. Kreelte, H. M. Krombeen, N. Pik (voorw.), J. Strijd, J. A. Visser, J. W. Wattel, afgewezen 1. Mr. Zaaijer wenschte de Leerlingen, die de scholen verlaten gingen, een goede positie toe. Spr. dankte vervolgens het onderwijs-personeel voor het werk in het afgeloopen cursusjaar. De heer v. d. Bout, wethouder, deelde mede, dat de burgemeester door ambts bezigheden verhinderd was heden tegen woordig te zijn. Spr. wees de jongelui, die het eind-diploma behaalden erop, dat zij niet denken moeten thans de wijsheid in pacht te hebben. Hij adviseerde den jongens oogen en ooren den kost te geven en raad te aanvaarden van oude practici, De heer v. d. Meulen, Bosma dankte de sprekers namens de leeraren. Spr. consta teerde dat ook de leerlingen een pluimpje verdienden. Inliet afgeloopen jaar hebben zij goed hun best gedaan, hetgeen de cij fers uitwijzen. De scheidende leerlingen kregen ver volgens de gelegenheid hun leeraren dank te zeggen voor de genoten opleiding. Het Schuttershof. Het pachten van het Schuttershof is toegewezen aan den heer Meijer, de hui dige pachter. Bioscopen. Aan den gevel van de Landbouw- bioscoop trekt reeds eenige dagen een reclame-doek van groote afmetingen de aandacht. Het bevat een tafreel uit de film „De verloren wereld", welk kunst werk dezer dagen in genoemde bioscoop rolt. Wie Conan Doyle's „The lost World" kent, zal met spanning de resul taten van de filmbewerking van het mees terwerk tegemoet zien. Voor hen kan iede re beschrijving overbodig geacht worden. Zij, die het boek niet kennen, hebben wellicht reeds een en ander vernomen van van het succes, die de film in Holland en elders genoot. In de advertentie treft men eenige beoordeelingen van Haagsche bla den, die aantoonen welk een indruk „De verloren wereld" maakt op de critici, die steeds liet neusje van de rolprentzalm te ge nieten krijgen. Behalve dit grootsche werk vertoont de Landibouw-bioscoop nog: „Mensch er ger, ie niet" toet Torn Mix in de hoofdrol. In de Schuttershof-bioscoop deze week niet minder dan twee hoofdnummers „Hou je roer recht" met Harold Lloyd, alias Kareltje in de hoofdbezetting, en „Maciste als medium". Kareltje is een aanbeveling van het beste genre. Wie het intelligent snuit van deze filmacteur op een reclame-affice ziet, weet dat er in de bioscoop, die het deed ophangen, veel jolijt is. In „Hou je roer recht" is Harold al zeer op dreef. Van het begin tot het einde doet hij het publiek met zijn een voudige mimiek, die bij het bete af is, schaterlachen. Ook Maciste heeft in de filmwereld zijn bekoring, al is het om an dere redenen dan Lloyd. Maciste doet de menschen stil van bewondering zijn door zijn krachttoeren, die schier aan het on- menschelijke reiken. Als derde attractie vermeldt het programma in „Schutters hof" Eddi Polo, die genoegzaam bekend geacht kan worden. Zaterdagmiddag 2V2 uur is er een voor stelling voor kinderen. Doopsgezinde Gemeente. Maandag 5 April, des morgens te half elf: Ds. J. Koekeb akker. Administratie der Posterijen en Telegrafie. Postkantoor Goes. Lijst van onbestelbare brieven"en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1926. Brieven binnenland A. Wijnberg, Am sterdam. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken Kun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken steeds van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. GEMENGD NIEUWS- Drama in een sneltrein. In den omtrek van Temesvar heeft zich in een sneltrein een bloedig drama afge speeld. Een of fier verzocht een mederei ziger een zware "ijzeren staaf, die hij in het bagagenet had gelegd, daaruit te ne men, uit vrees, dat er een ongeluk mee zou gebeuren. De man weigerde aan dit verzoek te voldoen. Plotseling viel door een schok van den trein de staaf naar be neden en doodde het kindje van den offi cier, dat zijn vrouw op dein arm droeg. De officier trok toen zijn revolver en schoot zijn medereiziger neer. Booze geesten. Te Maurage, in de provincie Hene gouwen, was een bakkerszoon zwaar ziek. Vrienden van den zieke, die aan spiritis me deden, meenden de verzekering te hebben dat hij het slachtoffer was ge worden van een boozen geest en besloten de eerste vrouw, die vöorbij de begraaf plaats der gemeente zou komen, aan te houden en bij den zieke te brengen. Dit gebeurde dan ook. De „eerste vrouw" was de echtgemoote van een Brusselsch geneesheer; zij werd met geweld naar de bakkerij gesleept, waar zij in den oven zou worden verbrand. Het bleek echter dat de bakkerszoon inmiddels wat beter was geworden, met het gevolg dat de ongelukkige vrouw, die van de eene zenuw toeval in de andere viel', maar werd los gelaten. Zij diende echter een klacht in bij het parket, dat verscheidene aanhou dingen heeft gelast. Microfoonkoorts. Dat men niet alleen met plankenkoorts te kampen kan hebben, wanneer men voor een zichtbaar auditorium optreedt, maar ook wanneer de toehoorders onzicht baar zijn, bewijst het volgende voorval, dat zich te Nieuw-York afspeelde. De bekende pianist Fred. Layer, die voor het zendstation W. E. A. F. een sonate van Beethoven zou spelen, werd zooda nig door de planken- of, juister gezegd, microfoonkoorts aangegrepen, dat het hem onmogelijk was te spelen en hij na de aankondiging de studio uitrende. Gevraagd naar de reden van zijn zonderlinge han delwijze, deelde hij mede, dat de gedachte aan het groote aantal toehoorders, dat ongezien hem beluisteren en ongetwijfeld becritiseeren zou, hem onmogelijk maak te, om zich rustig in zijn spel te verdiepen. Gevecht aan een bed. De dagelijksche kroniek van processen en misdaden in de Fransche bladen is wederom met één misdaad aangevuld. Gamille Bracq, een loodgieter te Parijs, die een wanhopige liefde voor Juliette Volin had opgevat, een liefde, die niet beantwoord werd, wilde des avonds het cafétje binnendringen in de Rue Tique- tomme, waar zijn geliefde woont. De eige nares hield hem tegen, doch hij bedreig de haar met een revolver, waarop zij de vlucht nam. Een rijwielageiit kwam op het lawaai af, sommeerde Bracq zich over te geven, die echter eenige schoten loste en daarna naar boven vluchtte. Toen de agent hem achterna zette, rende hij naar den zolder, klom het dak op, snel de eenige daken over en sprong op het balkon van een nabijzijnd huis. In de ka mer brandde een zwak licht. Hij brak de ramen open en drong de kamer binnen. In een bed la® een stervende vrouw. Naast

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 1