ff ff GEMENGD NIEUWS- Een kluizenaar vermoord? De politie te San Francisco stelt een onderzoek in naar den dood van Marcario Timom, een ouden kluizenaar te Oakland (Californic). Men denkt, dat hij een slacht offer van dulvclaanbidders is geworden. De politie heeft een met bloed geschreven brief in zijn kamer gevonden, gericht tot den „Almachtigstem Lucifer", en door den vermoorde onderteekend. Verder vond men een lijst van inwoners an San Fran cisco on Oakland en vele Spaansche boe ken over magie in de kamer, maar ook een hoeveelheid sterke drank. Naar enkelen beweren, hield Timon zich, behalve met magie, ook met drank smokkelen bezig. De eeuw van den auto. De automobiel-industrie in de Ver- eenigde Staten beeft dezer dagen een in teressante statistiek gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat er aan het einde van 1925 ruim 25 millioen auto's op de geheels wereld waren, waarvan niet minder dan 19.843.936 in de Vereenigde Staten. In bet jaar 1912 werden in de V. S. door 200 firma's 398 verschillende type's vervaardigd, tien jaren later, in 1922, bestonden er nog 128 firma's die 162 verschillende type's aanmaakten, en in 1926 zijn er nog slechts 60 firma's over die circa 100 verschillende modellen af leveren. Engeland incl. Ierland had einde 1925 in totaal 906.642 auto's, dan volgt Frankrijk met 743.499, Canada met 719.716, Australië met 297.311, Duitsch- land met 291.800 auto's. Dan volgen België niet 119.643, Italië met 108.712, Nieuw-Zeeland met 99.203, Zweden met 81.600, Britsch-Indië mot 79.154, Bra zilië met 68.908, Zu.d-Afrika met 62.600, Denemarken met 58.900, Nederland met 56,300 en de Fransche kolonies mei 43.017 automobielen. In 1925 werden in de V. S. 4.315.000, in Frankrijk 184.600 on in Engeland 168.000 auto's vervaar digd. In doorsnede bezit een van de zes inwoners van de V. S. een auto. In Cali fornia vindt men één auto op 2.8 inwo ners. Doch in Alabama, de armste staat is de verhouding 1 auto op 13 inwoners. De hongerkunstenaar Jolly. Jolly, de Berlijnsche hongerkunstenaar heeft zijn glazen kast, waarin hij 44 dagen lang opgesloten is geweest, mogen verla ten. Hij is thans wereldkampioen-honger kunstenaar, daar hij 1 dag langer heeft gevast dan de Italiaan Mulatti, die tot nog toe met 43 dagen aan het hoofd stond. Bij de opening van de glazen kast waren eenige geneesheenen tegenwoordig, die den hongerkunstenaar onmiddellijk hebben on derzocht. Jolly mocht wat licht verteerbare kost tot zich nemen en is toen ter verple ging naar een ziekenhuis overgebracht. Zoodra hij weer op krachten is gekomen zal hij zich in een aantal varieté's laten be wonderen. Daarna gaat hij naar Amerika. Zijn gezondheidstoestand schijnt in het algemeen nogal gunstig al was hij om licht te begrijpen redenen, erg zenuwachtig. Jolly hoeft sinds zijn opsluiting 29 pond aan ge wicht verloren. Hij weegt thans 94 pond. In de laatste dagen dronk hij nog slechts 1 flesch mineraalwater, terwijl hij 10 ciga- retten rookte. Ongeveer 300.000 nieuws gierigen hebben een bezoek aan den hon gerkunstenaar gebracht, Daar zij allen 50 penning entree hebben betaald, kan men zich ongeveer voorstellen, wat Jolly ver diend heeft. Avonturierster veroordeeld. Het Parijsche Hof van gezworenen heeft de uit Estland afkomstige Anna Kik- kas tof zes jaar dwangarbeid veroordeeld. Anna Kikkas was voor haar jaren nog een schoone blondine met een zachtzinnig en innemend uiterlijk. Zij was door haar na tuur voor het internationale avontuur voorbestemd. Een duistere kracht dreef haar van de eene misdaad in de andere. Overal, waar zij als kamermeisje in dienst trad, wist zij de harten te stelen van hen, voor wie ze werkte. Nauwelijks echter had zij het vertrouwen gewonnen, of zij be schaamde het door zich wederrechtelijk de haar toevertrouwde zaken toe te eigenen. Zoo zwierf Anna Kikkas door Rusland, Duitschland, Hongarije, Turkije enz. en kwam ten slotte te Parijs terecht. Zij in stalleerde zich ten huize van het echtpaar Klépinon aan de Avenue Henri Martin. Madame Klépinon noemde haar al spoedig „la perle des soubrettes Toen aldus het terrein gecultiveerd was, sloeg Anna Kikkas haar slag door het geheelen juweelenbezit der Klépinon s tot een waarde van één millioen franc's, op een goeden dag in haar reiskoffertjie te pakken, benevens een bedrag aan^ contan ten ad 1750 francs. Met dezen buit maak te zij zich uit de voeten in de richting van Italië. In Marseille ging ze scheep naar Napels. Ongelukkigerwijs had de politie aldaar haar portret reeds ontvangen, vóór dat de stoomer, waarop de dievegge zich bevond, de haven binnenkwam. Toen Anna JCikkas zich aan land begaf, werd zij ge arresteerd en uit was de pret. Bij zijn eisch zeide de officier van justi tie, dat het nu maar eens uit moest wezen met het betoonen van lankmoedigheid te genover buitenlanders, aangezien Parijs anders kans loopt de onveiligste stad Ier wereld te worden. De jury was het hier volkomen eens mee en sloot zich bij den eisch van den officier aan. De beroofde Nederlanders. De troep bandieten, die op klaarlichten dag de twee Nederlandsche diamanthan delaren, de heeren Goudvis en Veerman te Nieuw York, op den hoek van de 48th Street en de 5th Avenue op 5 janu ari j.l, beroofden, is thans, gevangenge nomen. De aanvoerder Whittemore, alias Tigerkid heeft verklaard, al zijn misdaden en roofpartijen samen voor meer dan een millioen dollar, te willen opbichten, mits de politie zjjn vrouw vrij laat. Een dei anderen, Antonio, heeft vele misdaden bekend, waaronder bovengenoemde bevoo- ving. De namen der andere gearresteerde boeven Leo en Jacob Kraemer, twee in ternationale dieven van Russische afkomst, welbekend bij den handel van gestolen juwelen en William Unklebach, een be rucht heler. De politie zoekt New York af naar meer diamanthelers. Bnrgemee ster-gra fschenne r. De gemeente Gilly (in de Belgische provincie Henegouwen) is thans in rep en roer tengevolge van de veroordeeling van den socialistischen burgemeester en van den gemeente-secretaris wegens grafschen cis. De lijken der gesneuvelde soldaten uit Gilly waren na den wapenstilstand naar de gemeente overgebracht. Toen de lijk kisten te lang bleken voor de grafkelders, liet de burgemeester er eenvoudig een stuk afzagen. Dit lugubere werkje leidde tot een proces voor den strafrechter, die de beklaagden vrijsprak. In hooger beroep werd de burgemeester echter tot 6 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Zaterdag moest de gemeenteraad van Gilly vergaderen, doch de liberalen eD katholieken, die reeds vroeger geweigerd hadden ter raadsvergadering te verschijnen bleven ook thans weg, evenals de socialis tische raadsleden, zoodat de zitting tot een lateren datum moest worden uitgesteld. De burgemeester verklaarde voornemens te zijn, cassatie van het vonnis aan te vragen, Ljjk gevonden. Te Nantwich (Engeland) zjjn in een woonhuis de overblijfselen gevonden van een bijna 80-jarige vronw. Het lijk was tot een mummie verdroogd. In het huis bevonden zicb drie dochters van de overledene, welke jarenlang met het lijk de kamer gedeeld hadden. Een neef van het drietal had een week of zes geleden nog aan zijn nichten gevraagd, boe het met haar moeder was sn ten antwoord gekregen dat ze het best maakte. Toen de politie het huis binnendrong, vond ze het lijk van de oude vrouw, omhuld door een laken, op een stoei zitten. Vlak bij het lijk stond een tafel met fruit, eieren en brood ei op. De eenige kamer, die bewoond was, bleek die te zijn waarin het lijk zich bevond. De vrouw scheen een natuurlijken dood gestorven te zijn. Haar drie dochters, die niet wel bij het hoofd waren, werden naar een ge sticht overgebracht. Een kranig meisje. Een 14-jarig meisje heeft drie nachten lang de lichten van St. Helena's light house bij Bembridge (eiland Wight) biandende gehouden. Sinds Zaterdag bevond ze zich daar, wijl een storm den terugkeer van haar vader en moeder, die aan wal gegaaD waren, tot het doen van inkoopen, belette. Ze bezat slechts één brood om haar honger te 6tillen. Den eersten avond van het wegblijven Ier ouders was men zeer benieuwd, of het meisje de lichtseinen als gewoonlijk in werking zon stellen. Op het daartoe vastgestelde uur z-.g men werkelijk de lichten schijoeu. Zondag en Maandag waren de ouders zeer onge rust, wijl zij wisten, dat hun dochter maar weinig voedsel had. Herhaaldelijk werd getracht het seinhuis te bereiken, lederen avond schenen de seinlichten regelmatig. Eindelijk slaagde men er in den vuur torenwachter en zijn vrouw met behulp vau een motorboot op hun post terug te brengen. ALLERLEI. Het gebied van den eenwigen winter. Toen dr. Grenfeld als zendeling-arts werd ui'gezonden naar de kust van Labra dor, vond bij daar een beiolking, die weerloos ten prooi was aan armoede en ziekte. Geneeskundige hulp toch was daar onbekend, genezen of sterven was louter overgelaten aan de natuur en de visschera- bevolkiug stak tot over de ooren in de schold bjj gewetenlooze kooplieden, die hun woekerprijzen lieten betalen voor hnu levensbehoeften en bij wie hun schepen en ne'.ten verpand waren. Het eerste werk van dr. Grenfeld was, aan dien schuldenlast een eind te maken door het stichten van een coöperatie, waardoor de visschers hun benoodigd- heden tegen gewone prijzen konden be komen. Het Zendelinggenootschap schoot het kapitaal voor deze coöperatie voor en met den winter werden de schulden aan de kooplieden betaald. Toen a'dus de ergste vijand, de aroroede, was bedwongen, richtte dr. Grenfeld te Battle Harbour, de visschershaven van La brador, zijn hospitaal io en organiseerde hij zijn geneeskundigen diens', waaraan later nog een kinder-tehuis werd verbonden. Hoe hij daartoe kwam, vertelt hij aldus „Ik had bericht ontvangen, dat er een zieke was in een afgelegen huis, ongeveer 80 kilometers het land in en met twee verplegers ging ik er heen in onze motor boot. Wij ankerden bij een vervallen hut en waren zeer verwonderd, dat geen der bewoners te voorschijn kwam. Toén wij binnentraden, vonden wij den maD, eeir zalmvisscher, stervende en naaBt hem lag zijn vrouw, die al dood was, terwijl vijt kinderen scheiend naast het bed zaten. Miju hulp kon niet meer baten, de maD overleed een paar uren na onze komst. Den volgenden morgen timmerden wij twee kisten van hout, dat wij bij de hut vonden, zochten een zandige streek op et begroeven daar de overledenen met de ce remoniën, die onze kerk voorschrijft. De vijf weezen nam ik mee naar het hospitaal, doch daar konden zij slechts voorloopig onder dak gebracht worden, Ik liet een hnis voor hen inrichten, stelde een ver trouwd echtpaar als verzorgers aan en zoo ontstond het kinderbuis, waar voortaan alle onverzorgde kinderen groot gebracht word en." Om een denkbeeld te geven, hoe bsrd en moeilijk het leven in dit gebied van den eeuwigen winter is, deed dr. Grenfeld nog het volgende verhaal, waaruit tevens blijkt hoe zijn zorgen eo zijn offervaardigheid door de bevolking worden gewaardeerd „Ik moest een z'eke bezoeken, die om streeks 95 K.M. noordwaarts van ons sta tion woonde en maakte die reis in een slede, getrokken door zes honden. Daarbij moest ik een inham oversteken, die dicht g-vroren was. Ik was er een eind op, toen het ijs afbrak, en nu eerst be merkte ik, dat er mtddeD.n blank water was met een sterken stroom. Ik bevond mij dus op een groote ijsschots en sneed onmiddellijk mijn honden af, andeis zou den zij mij in het water hebben getrokken Gelukkig was het jnitt vloed, zoodat de stroom landwaarts ging. Was het eb ge weest, dan zou ik naar zee gedreven en reddeloos verloren zijn. Ik dreef nu met een tamelijke snelheid op mijn jjsschots voort en moest zoo een geheelen nacht doorbrengen. Mijn honden drongen dicht tegen mij aan, zjj warmden elkander en mij, wat mijn behoud was, want anders zou ik zeker dood gevroren zijn. Toen de dag aanbrak, bond ik miju reiszak aan een stok, teneinde de aandicht te trekken van menschen, als die in dr omgeving mochten zijn, en jawel, hetdnurde niet lang of ik zag eenige mannen op den oever, die onmiddellijk pogingen aanwend- ten om mij te redden. Dal was een inoei- 'ijk en levensgevaarlijk werk, want de ri vier waar ik in gedreven was, was bedekt met drijfas en meermalen dreigde de boot om te slaan. Met ware doodsverachting hielden de lappere visschers vol en brachten mij en mijn honden behouden aan wal waar vrouw en en kinderee uit het naastbij gelegen dorp waren samengestroomd, die met tranen in de oogen de redding gadesloegen. Buitengewone verschillen in den gemiddelden levensdnnr. De nieuwste Amerikaansche statistieken geven belangwekkende overzichten van de luitengewone groote verschillen in de» gemiddelden levensduur tusschen de be woners van de afzonderlijke staten der Noord Amerikaansche Unie, en toonen tevens aan, dat in alle deelen van de Ver eenigde Staten zonder onderscheid de Amerikaansche man betrekkelijk niet zoo lang leeft als de Amerikaansche vronw. De staat, waarin de Amerikaan gemid- leld den hoogsten leeftijd bereikt, is Kan sas. Daar is de gemiddelde levensduur van de mannen 59 73 jaar, die van de vrou wen 60.89. Kansas ligt vrijwel in het mid den van de Vereenigde Staten en is een zuiver landbouwgebied, door talrpe rivie ren doorstroomd eo zonder een groote stad. De staat met den daarop volgenden hoogs en levensduur van zijn bewoners is Wisconsin en ligt noordelijker. Daar w r- den de mannen gemiddeld 58.77, de vrou wen gemiddeld 60 70 jaar. Dan volgen nog drie staten, waarin de vrouwen gemiddeld 62% jaar oud worden, terwjjl de mannen er voor een deel een onderdom van slechts 57.8 jaar bereiken. Betrekkelijk kort is de levensduur van de bewoners van den staat Californië, dien men wel „het Amerikaansche paradijs" noemt. In dat vochtige, heete klimaat is ie gemiddelde leveisdunr der mannen slechts 54.36 jaar, die der vrouwen 58.32 jaar. Het klimaat van Californië is volgens die cjjfers veel ongunstiger voor de man nelijke bevolking, dan dat van de ouder ongeveer dezelfde breedtegraden, maar in het binnenland liggen staten als Utah en Missouri, waar de gemiddelde levensduu. 21/, jaar grooter is. Den langsten levensduur der mannen in Amerika vindt men in de staten, die geen groote steden hebben en alleen van den landbonw bestaan. In de groote steden daalt de gemiddelde levensdunr buitenge woon sterk, in het bijzonder in de indus triestreken, waar tot de verkorting van hel 'even ook ongezonde werkzaamheden bij dragen. Zoo bereiken de mannen te Pitts burg, een typische industriestad, slechts een gemiddtken leeftjjd van 47.16 jaar, terwijl de vrouwen daar altijd nog 50.42 jaar oud worden. In de stad New-York, waar het jachten van het groote stads leven tallooze hartziekten doet ontstaan en de woningtoestanden veelal zeer on gunstig zijn, hebben de mannen een ge middelden levensduur van 51.32 jaar en de vrouwen van 52.72 jaar, terwijl dit getallen vuor den geheelen slaat New- York onderscheidenlijk 52.74 en 53 66 jaar zijn. Te San Francisco worden de mannen ook niet ouder dan gem ddeld 51.68 jaar, de vrouwen 56.3 zeer zeker een aanmer kelijk verschri, dat bewijst, hoe uitpuitend zware arbeid in een groote stad met een Zuidelijk klimaat voor de mannen is. In de groote stedrn aan de Oostkust, behalve New-York, nameljjk Philadel phia, Baltimore en Boston, bereiken de mannen in vergelijking met hnn levens dnnr in de Jandbouws'aten, eveueens een betrekkelijk geringen ouderdom, onder scheidenlijk namelijk 52.08, 51.1] en 50.55 jtar, terwjjl de vrouwen er 54.83, 54.24 en 53.32 bereiken en ook daar baar grooter 'evensduur of mindere arbeids- praestatie en afslijting in den strijd om het WeBlian toonen. Een bijzonder opval lend onderscheid vindt men in de politieke hoofdstad der Vereenigde Staten, in Was hington, waar de mannen slechts 53 83, de vrouwen gemiddeld 59.88 jaar worden. Een lach-institaut- Een Parijsche nieuwigheid natuur lijk Parijsche, wat andersin welke andere stad ter wereld bekommert men zich zóó zeer om den niterlijken indrnk dien men op zijn medemenschen maakt? In we'ke stad ter wereld ook, wordt met zóóveel kunstmiddelen gewerkt, om dien uiterlij ken indruk zoo gunstig mogelijk te doen zijn Dus we krijgen, bij de vele andere scboouheids-instituten, die reeds hier be staan, ook nog een Lsch-lnstituut Waartoe d t dienen moet? Maar dat zegt de stóm toch al 1 om te leeren lachen, behóórlijk en be- kóórlp te leeren lachen, natuurlijk 1 Het schijnt, dat er maar een heel klein aantal vrouwen is, dat van nature over een behoorlijke manier van lachen beschikt! de meeste vrouwen trekken hun ge zicht in ongunstigen grijns, wanneer ze lachen zoo zegt men hier (misschien slechts ter reclame van dit instituut) Bovendien Bchjjnen de meeste vrouwen óf te hard, óf te zacht, of te onwelluidend, öf te lang, of te kort te lachen et schijnt altjjd iets te mankeeren aan iederen vrouwen-lach, om volmóókt te zijn. Volmaakt p nn js, volmaakt in de beleekenis, die dat Instituut daaraan hecht, natuurlp t En dus zullen de Parisiennea binnen kort in de gelegenheid gesteld worden om te leeren lachen op ideale wijze. Er znllen spiegels bij te pas komen en gramafonen. De vrouwen zullen zich- zelven kunnen zien lachen, kannen hooreD lachen, en zullen verre van voldaan zijn. Ze zullen het anders willen. Ed laarvoor een lach-leeraar, een lach» leerares uitkiezen, een die ze duchtig zullen betalen t Wat wilt u! een nieuwigheid 1 en dan u begrijpt wel, dat bet vooral weer de Amerikanen zullen zijn, die pro- fiteeren van deze allernieuwste Parijsche nieuwigheid 1.... Wie weet is dat speciaal „Parjjsche" instituut niet vooral voor hen ingericht eigenlijk vermoeden wij dat zco 'n beetje I.... Tant pist pour eux 1 of misschien rok weltant mieox 1 Een eigenaardig gebruik. In sommige streken van Duitschland bestaat bet gebruik, dat niet de vrouw, als zij in het huwelijk treedt, den naam van haar man aanneemt, maar omgekeerd de man den naam vsn zijn vronw. Dat eigenaardig gebruik beperkt zicb echter tot een vrij klein district, namelijk tot het gebied van Osnabriick en uitslui tend op hel platteland. De grondslag van het gebruik, dat overoud is, is van zuiver economiechen aard en houdt verband met de conservatieve gezindheid der betreffende plattelandsbevolking. De'man neemt namelijk ook daar niet altjjd den na«m van de, vrouw aaD, met wie hij trouwt maar alleen in enkele cp zichzelf siaande gevallen, als het hem nut brengt, namelijk dan, als de man in een familie trouwt, waaraan een boerderij toe rehoort, welke van oudsher het eigendom is dier familie. De boerderij van een zekeren Weber behoort b.v. al sedert tientallen jaren aan de familie Weber en staat in de ge heele streek alleen bekend onder den naam Weber's boerderij. Als er nu geen recht- streeksche mannelijke opvolger is, aie de boerderjj overnemen kan en ze daardoor haar naam kan laten behouden, maar al leen een dochter, dsn moet de aanstaande echtgenoot vsn die dochter, die bijvoor beeld Schmidt heet, zijn eigen naam afleg gen en den naam Weber aannemen, omdat de volksmond Weber's boerderij aiet plotseling anders noemt. Schmidt heet dan van den dag van zijn huwelijk af Weber, geboren Schmidt, terwijl zjjn vrouw haar naam, Weber, behoudt. Den nieuwen naam voert de betrokkene dan niet alleen in den volksmond maar officieel. Een fflne weegschaal. De Hamburgeche werktuigkundige Kohl- mann heeft een balans gemaakt, die ge- 'chikt is cm gebruikt te worden tot het wegeo van hoogstena 20 gram tot een tienduizendste milligram. Het moet de nauwkeurigste weegschaal van de wereld zijn. De verdeelstrepen moeten met behnlp van een microscoop, die aan de schaal bevestigd is, worden afgelezen. Verschillende universiteiten hebben reeds bestellingen voor een dergelijke balans gedaan. De Technische Hoogeschóo! vanMunchen heeft Kohlmann tot eeredoctor benoemd. Charlie overwerkt. Charlie Chapplin blijkt ernstig overwerkt te zijn. De doctoren vreezen dat dit van oadeeligen invloed op zijn hart zal bljjken. Na Het voltooien van de circnsfilm, waarmede de groote komiek bezig is neemt hjj zich voor een lang verlof te nemen. Parlementaire seinlichten. In de koffiekamer van het Engehche par lementsgebouw znllen seinlichten worden aangebracht, zoodat de leden, die zich daar verpcozen, kunnen nagaan, wat er in de vergaderzaal omgaat. Een rood licht beteekent stemming, een groen licht ver andering van spreker, een violet lich, verandering van onderwerp vau debat, een wit licht schorsing van de vergadering. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Dl# voor Ierselc» vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Dagen. Hoogwater. Laagwa er Vrm. Nam Vrm. Nam. 1 April 5.01 5.21 10.35 10.49 2 r 5.80 5 50 11.15 11.25 3 6.06 6.23 11.48 4 6.40 7.02 0.04 0.27 5 7.23 7.49 0.45 1.15 6 8.21 8 53 1.38 2.16 7 9.39 10.26 2.46 3 39 MARKTBERICHT- GO ES, 30 Maart 1926. Aanvoer gering, handel zeer fltuw. f 12,— a 14,— 8,50 a 8,75 li 9,a 0, 9,- a 10,— 0,— a 0,- 11,50 a 14,— 12,— a 20,- 8,- a 11,— Aanvoer boter 1100 pond a 10, Aanvoer 84 pond roomboter a f 1,15 Eieren per 100 stuks f 4,50 Boter per kilo f 1,90 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks fl,12J Middenprijs boter per J kilo f 0,95 a f 0, Eieren aan particulieren verkocht 6 cent Boter aan particulieren f 1,05 a f 0, Ganseieren, kleine ct., groote ct. Poel eieren 0 oent. Eendeieren 0 cent. Middenprijs afwijkende boter f 0,7 5 per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 41500 stuks. Prijs f4,70 per lOOstuks. ROTTERDAM, 30 Maart 1926. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 255 paarden, 14 veulens, 0 ezels, 1882 magere runduren, 747 vette runderen, 120 vette kalveren, 169 graskalveren, 8098 nuchtere kalveren, 115 schapen of lam meren, varkens, 217 biggen, 4 bokken of geiten, 35 overloopers. Prjjzen per kilo koeien van 35J tot 45 tot 47J tot 55 tot 57J tot ct., ossen van 43 tot 48 tot 54 tot ct., stieren van 38 tot 42J tot 48 tot tot ct. kalveren van 55 tot 72J tot 85 tot 90 tot tot ct., schapen ct., lammeren tot per stuk, varkens van tot cent. Prjjzen per stuk van mager vee melk koeien f 810 tot f 620 tot fkalfkoeien f 320 tot f 500, stieren f 135 tot f 525, pinken f 110 tot f200, graskalveren f80 tot f175, vaarzen f195 tot f345, hitten f 150 tot f 200, paarden f 200 tot f 850, slachtpaarden f 100 tot f 200, veulens f 65 tot f120, fok nuchtere kalveren f20 tot f80, slacht nuchtere kalveren f 16 tot f 22 tot f biggen f 18 tot f 32, biggen per week f 8,25 tot f 3,50, overloopers f 25 tot f 40. Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge W intergerat Goudgerst Haver Kookerwten Kroonerwten Bruine Bonnen

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 2