KUNST EN WETENSCHAP. Sarah Bernhardt.^ De stad Parijs heeft definitief toestem ming verleend tot het oprichten van een gedenh'teeken voor Sarah Bernhardt. De beeldhouwer Sicard zal het maken en het zal verrijzen op ,dê Place Males- herbes te midden van een bloementuin. Les voor radi o-atrtisten. Te Berlijn zal aan een tooneelschool gelegenlieid gegeven worden, zich te be kwamen in het optreden voor de radio. Het plan is uitgegaan van enkele rad o- omroepers, welke de overtuiging gekregen hadden, dat tal van békende tconeelspelers cn -speelsters nog niet dat. .succes bij hun optreden per radio oogsten, dat zij, ge zien hun talent, verdienen. De bel&nde literator James Gramatzky, die \ee! voor de microfoon spreekt, verklaarde, dat een dergelijke cursus ongetwijfeld succes moest oogsten, daar het spreken voor de micro foon voor een kunstenaar met 'tempera ment een der moeilijkste opgaven is. PROVINCIE-NIEUWS. Heinkenszand. Op de kiezerslijst van deze gemeente komen voor 924 kiezers voor de Tweede Kamer, 910 voor Prov. Staten en 899 voor den gemeenteraad. ITosdenkeaskerke. De heer J. VanBe.- sen sedert 1896 secretaris-penningmees ter van het burgerlijk armbestuur, zal wegens hoogen ouderdom tegen 1 Juli a.s. ontslag vragen. Middelburg. De N.V. Stoomtram Wal cheren ondervindt op haar route Middel burgDomburg de laatste jaren veel con currentie van de autobussen der N.V. „de Nieuwe Walcheren" en dit heeft haar doen besluiten tot het zelf in dienst stel len van autobussen, welke over dezelfde route zullen loopen, als die van den be- staanden aulodienst. Tegen de zomerdruk- te hoopt men de nieuwe bussen te doen kunnen rijden. De in 1916 opgerichte Coöpera tieve melkinrichting en zuivelfabriek „Walcheren" te Middelburg, welke van de 22 millioen jaarlijks op Walcheren geproduceerde K.G. mielk, 4 millioen K.G. van haar 200 leden ontvangt, en van de 5 millioen K.G. consumptie-melk, 2.2 of 44 pet. levert, zag haar bedrijf veel te -klein worden en werd daarom in 1924 besloten eene nieuwe fabriek te stichten, welke na veel onderhandeling thans ge bouwd is op een terrein aan den Singel te Middelburg, maar liggend in de ge meente Koudekerke. Dinsdagmiddag is deze fabriek officieel geopend in tegen woordigheid van verschillende autora'e.- fren o.a. dien commissaris der Koningin, en de gemeentebesturen van Middelburg, Vlissingen en Koudekerke. Verschillende heeren voerden bet woord en schetsten be t groote b elang van de tot stand koming van deze fabriek voor de landbouwers, doch ook voor de consumenten. De fa briek voldoet in alle opzichten aan dé eischen van de tegenwoordige hygiëne en techniek. Hedenmorgen zou voor de recht bank te Middelburg de gerechtelijke ver koop plaats hebben van het Duitsche stoomschip „Martha Hemsoth", dat te Vlissingen aan de ketting was gelegd we gens een vordering van de Nederlandsche Scheepshy pot'heekbankten bedrage van f 218.290,98 terwijl nog een tweede be slag was gelegd tot een bedrag van on geveer f 400.000,De \erkoop is ech ter niet doorgegaan, daar Dinsdag alle schuld is betaald. Het schip is nu vrij gegeven en zal binnenkort van Vlissingen vertrekken. Nisss. Gisteravond vergaderde de Coöp. boerenleenbank. Uit de balans van 1925 bleek dat die inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar was f 2918.88, uitstaan de voorschotten f 100.917,61, te goed in loopende rekening f63.863,06, passief of schulden aan spaargelden f89.124,37, schuld in loopende rekening f 77.277,06. Plet saldo van dit jaar bedroeg f 1298,12. ALs bestuurslid werd herkozen dhr. P. Verburg, als plaatsver v. bestuursleden de hoeren Johs. Jansen en J. A. Ph. Bom mel; De heer M. Nieuwenhuijze werd herkozen als lid van den raad van toe zicht. Ovezand, De kiezerslijst bevat de n<a- jnein-van 620 personen voor de Tweede Kamer, 617 per somen voor de Prov. Sta ten en 608 personen voor den gemeente raad. Rilland-Bath. Dijkgraaf en Hoogheem raden van Delfland hebben het uitvoeren van zink- en stortwerken tot versterking der strandhoofclen no's. 29, 31 en 32 on der s Gravenihage gegund aan den heer WBoth alhier voor f 56.400, Vlissingen. Het ber.cht, volgens het welk de firma Wilton uit" Rotterdam een rcparatiewerkplaats te Vlissingen zou stichten, kunnen wij na een onderzoek ter plaatse, waar men dit beslist zou moeten weten, tegenspreken. Dè plannen voor een vliegdien-t OstendeVlissingen gaan waarschijnlijk niet door. De kosten zijn te hoog. Waarde. Onze dorpsgenoot M. Sonke is (met ingang van 24 April a.s. benoemd tot agent van politie te Amsterdam. STADS-NIEUWS. „Onzedelijke" prentbriefkaarten. Een inwoner van 's Hertogenbosch, Zaterdag in onze stad verblijf houdend, zag in de étalage van een der boekwinkels een serie prentbriefkaarten liggen, 's Mans eergevoel werd gekwetst wantop de briefkaarten bespeurde hij een naakt-fi- guiurtje, een knaapje, dat uit het bad kwam. De zedelijk geschokte Bosschenaar la veerde den winkel binnen en trachtte den exposant te overtuigen, dat deze kaarten niet in de étalage thus behoorden. Het pleit voor den winkelier, dat hij de mee- ning van zijn bezoeker niet deelde en de kaarten liet waar zij lagen. De Brabantsche zedelijkheidsapostel, die blijkbaar de voorstelling van het on schuldige naakt niet van zich af kon wer pen, liet bet daar evenwel niet bij. Hij be riep zich op de politie en diende een aan klacht in wegens kwetsing der eerbaar heid door de prenten. De zedelij kheids- wet in ons goede vaderland heeft vele kronkels en duistere wegen, dient iemand een klacht in, dan staat de politie, ook al acht zij dfe klacht niet gewettigd, niets an ders te doen dan het aanstoot gevende geschrift of plakkaat in beslag te nemen. De officier van justilie besluit dan ver volgens of er inderdaad reden tot vervol ging aanwezig is. Dies beleefde Goes op Zondag 28 Maart van het jaar 1926 (zegge negentien honderd zes en twintig) de klucht, dat de politie de hand legde op eenige prentbrief kaarten, waarop een zeer kuisch knaapje voorkwam, dat de vrijmoedigheid had, ont daan van alle kleedijtuit een bad te kruipen. De kaarten zijn vervolgensnaar den officier van justitie te Middelburg opge zonden, die, zoo stellen wij ons voor, zicb over den Bosschen zedelijkheidsapostel even vroolijk zal maken en de steen des aanstoots weer aan den be'.rokken winke lier zal doen toekomen. Het geval zou zeer grappig zijn als het niet zoo'n bedroevendem ondertoon liet hoc ren. Wat te dienken toch van een meerder jarig mannelijk kind van deze eeuw, die zich in zijn eerbaarheid gekwetst gevoelt door iets zoo rein, als een naakt schepsel tje van enkele jaren. Spreekwoorden worden dikwijls mis bruikt, doch we gelooven dat voor den netten Bosschenaar, hier terecht gebruikt kan worden het gezegde van onze Ooste lijke naburen: Dem Reinen ist alles rein, dem Schweine aber alles Schwein". V erkeersregeling. De af deeling Goes van den bond van bedrijfs-autohouders heeft gisterenmiddag in de melksaloin „De Landbouw" verga derd teneinde besprekingen te voeren over het rapport in zake de verkeersregeling te Goes, dat uitgebracht is door een com missie uit den gemeenteraad. In bedoeld rapport wordt aangegeven op welke wijze het verkeersvraagstuk hier ter stede opge lost kan worden. O.m. wordt daarin aan gedrongen op het afsluiten van sommige straten voor motorrijtuigen, op het doen berijden van straten in één richting, op oen verbod tot het doen gebruiken van don openbaren weg tot standplaats van auto's. Voor den bond van bedrijfs-autohouders voerde gasteren de secretaris van het hoofdbestuur de heer J. L. Rauh het woord. Spr. verklaarde, dat de bond zich niet kon vereenigen met het voorstel der verkeerscommissie, daar het verschillende principieele kwesties bevat. Gezegd wordt, dat het toenemende verkeer een verkeers regeling noodzakelijk maakt. Spr. ont kende dit. Van toename van ongelukken ïs niets gebleken. De bond kan voorshands niet inzien, dat een regeling van zoo in grijpenden aard als de bedoelde, thans noodig is. De kardinale fout van het rap port is gelegen in de poging om te veel te regelen. Wie dit doet ontregelt en ont reddert. Spr. lichtte dit toe met eenige voorbeelden, betrekking hebbend op het afsluiten van straten, tengevolge waarvan auto's aanzienlijk zullen moeten omrijden. Alle straten zijn goed, vervolgde spr. tenzij 'de practijk het tegendeel bewijst. In Goes heeft de practijk daaromtrent niets bewezen. Dat de straten nauw zijn en vele bochten maken, zegt niets. Hieraan kan wel tegemoet gekomen worden door het plaatsen van ver keer spiegels, waartoe de bond bereid zou zijn. De heer Rauh kwam dan tot het be rijden van straten door motorrijtuigen in één richting. Men maakt hier verschil tus- schen motorische en gewone vervoermid delen. Het is niet billijk, dat men de laat ste, die veel gevaarlijker zijn dan auto's, toestaat verschillende straten in twee rich tingen te berijden en de auto's een verbod oplegt. Spr. zou zich met dit punt van het rapport kunnen vereenigen als het betrek king had op alle rijtuigen. Men staat nog te vijandig tegenover de auto s.meu ziet niet in, dat zij het vervoer middel der toekoms zijn, en d i' men,dit met de meeste anlipa'.lne met uw. de wereld krijgt. Men zal over het algemeen goed doen meer waardeering tegenover de mo torische vervoermiddelen aan den dag te leggen, daar zij een belangrijke factor vor men in den vooruitgang van de steden. Betreffende het weren van de autobus sen van de markt op marktdagen, werd op gemerkt, dat mien de gelegenheid moet Iateai daar ter plaatse passagiers in te ne men. De standplaats kan dan elders zijn, Ook tegen de bepaling, dat particu'iere auto's alleen op de markt wogen station- neeren (behalve Dinsdags) had de heer Rauh bezwaren; Als deze bepa'ing aan genomen wordt mogen in de practijk op Dinsdag de auto's niet in de kom der ge meente staan. De heer Ir. J. van Poelgeest, een der leden van de commissie ut den raad, die met de samenstelling van het ver keer s- rapport belast was, antwoordde den heer Rauh. Spr. kon niet de meening deelen, dat uit de regeling een antipathie jegens de auto's zou blijken. In de commissie hadden 3 lieden zitting, waarvan twee auto bes tuorder zijn. Spr. ging dan de tot stamd- koming van het rapport na. Er werd over het verkeer in Goes geklaagd, niet alleen door voetgangers maar ook door bestuur ders van auto's. .Er werd veel over ge sproken, doch niets gedaan. Uit den raad gingen toen stemmen op om het vraagstuk te besludeeren, en daarop zag de commis sie het levenslicht. Betreffende het standplaats innemen door particuliere auto's merkte spr. op, dat hieromtrent reeds lang een verordening bestaat. Er werd evenwel met de hand aan gehouden. De commissie begrijpt zeer goed, dat men een auto gedurende een be zoek voor een woning moet kunnen neer zetten. Dit wil zij niet vedbieden. Wel acht zij het verkeerd, dat men van denpu- bliekein weg een soort garage maakt en er auto's halve dagen laat staan. Een goede verkeersnegeuntg is in Goes noodzakelijk eindigde spr. Men moet er naar streven den weg vrij te krijgen. De heer Vienings, eveneens lid van de raadscommissie verweet den heer Rauh, dat deze het vraagsluk slechts bezag als autobestuurder. De commissie had niet alleen rekening te houden met deze men- schen, doch met het algeméén belang. Spr. zag het rapport niet als een poging tot ontreddering maar als een poging tot regeling van iets, dat niet geregeld is. Na eemige uitweiding concludeerde spr. dat het de taak der overheid is om de, publieke veiligheid te waarborgen. Nadat de heer Raulh de beidé spr. had beantwoord, werd besloten, dat de bond te zijner tijd eenige opmerkingen over het rapport den raad zal doen toekomen. Een lid van den bond maakte bezwa ren tegen het stationneeren van rijtuigen bij de Groote Kerk. Deze vormen een ver- keersbelemmering. Geantwoord werd, dat men hier niets tegen doen kan. De plaats waar de rijtui gen en karren staan was vroeger begraaf plaats en thans nog eigendom der Kerk, die de plaatsen verpacht. De neer De Graag, die de vergadering prisidoerde, dankte de sprekers voor de belangstelling. „St. Joanna". De plannen tot den bouw van een nieuw ziekenhuis van de r.-k. ziekenverpleging „St. Joanna" zullen weldra verwezenlijkt worden. Aan den Kloetingschen weg is een terrein van 22.000 vierk. M. aange kocht. Tot dekking der kosten van deze stich ting dient de in dit nummer geannonceer de eerste hypothecaire 5 pet. obligatie- leenimg ad f350.000 onder volledige ker kelijke goedkeuring. Er is voldoende ze kerheid voor correcte nakomingen der fi- nancieele verplichtingen. Emit tenten berichten dat met de maat schappij voor kerkelijk crediet en belee ning te Amsterdam een overeenkomst is bereikt, in dien zin, dat de obligatiën der St. Joanna-Stichting bij de mij. kunnen worden beleend. De aandacht wordt er op gevestigd, dat beleeningen voorloopig n.et worden verstrekt dan aan bona-fide particuliere bezitters dier obligation. Aanvragen kun nen zonder opgave van reden worden ge weigerd. De koers van uitgifte bedraagt 99 pet. Geringe toewijzing. Bij de aanmelding voor f 200.000 5 pet. obligatiën der N.V. Spoorweg Maat schappij Zuid-Beveland, waarvan de in troductie ter beurze door het bankiers kantoor van Mendes Gans en Co. ver zorgd wordffc, is voor een dusdanig bedrag ingeschreven, dat op de inschrijvingen voor 1 tot en met 10 obligatiën 3, voor 31 tot en met 70 obligatiën met 20 obli gatiën 2, voor 21 tot en met 30 obli gatiën 1 wordt toegewezen voor 11 tot en met 4 en voor inschrijvingen daarbo- bovem stukken. Eindbal. „Dancing" stond er op de uitnoodi- gingskaart, die de leider van het dans instituut Ant. van Dam ons deed toeko- komen. Het woord wekt herinneringen aan de mondaine Idtanspaleizen in de groote steden, waar middag aan middag en avond aan avond Jasz-bands gieren, teer- kleurig licht over een kostbaar en warm interieur een sfeer van intimiteit spreidt. Het doet in gedachten toeven bij vroolij- ke feesten in gastvrije inrichtingen als ho tel den Indes, Pschorr, La Gaité, Tu- schinsky en de vele andere moderne ren dezvous der uitgaande wereld., die en met elkaar en met de dancings in het buiten land wedijveren om den lof der volmaakt heid. „Dancing" toovert voor oogen een vreugde van kleuren, het doet aanwaaien den geur van uitheemsche parfums, het spreekt van de triomf der elegance en mode, ook van een gereserveerde uitge- wateimheid en van niet uitgesproken sym pathie van allen, die in denzelfden tempel van den dans voor een wijle met graagte de tol der vreugde van het leven betalen. „Dancing" stond er op de kaart van den heer Van Dam. Dat was jammer, want het had er niet moeten staan. De uitnoodiging had kunnen aanvangen met vele andere woorden, die wellicht alle het karakter van het feest hadden weergege.en, terwijl „Dancing" het niet deed. We zouden de voorkeur hebben gege ven aan „Eindbal" of „bal" of „dans partij". Want dit was de laatste les van den hier ter stede bekenden en gewaardeerden dansleeraar. Het is een van die genoeg lijke partijen geworden, zooals alleen de provincie nog keinit, en waarvan men een groot-stedeling geen relaas kan geven zon der de risico te loopen met een weliswaar beminnelijken maar tocli omgeloovigen glim lach te worden aangehoord, die zooveel te kennen geeft als: „je vertelt heel aardig, en daarom zuilen we je fantasie niet kwa lijk nemen." De heer Van Dam weet een bal in de banen der genoeglijkheid te leiden. Dit bleek dra bij de danspartij der kleuters, die aan die der greoten vooraf gng. Het was een aardig gezicht de vroolijke en luidruchtige jeuigd, die in de zaal de resul taten van het dansonderricht demonsteer- de. Matroosjes in smetteloos uniform, waren charmante danseurs, die met bewust heid de meiskes in fleurige toiletjes over den gladden dansvloer leidden. Het enthou siasme steeg ten top bij de polonaise toen alle deelneemsters en deelnemers .een surprise kregen. Dra was het toen als ging het om een wedstrijd wie het meeste lawaai aan zijn geschenk kon ontlokken. Toen de klok negen sloeg bleek er veel overredingskracht van de diverse moeders noodig om de meisjes en boys uit de zaal der dansvreugde te lokken. Na de uittocht konden de grooten aan vangen. The jolly musical-band uit Brdea was onvermoeid. De eene step was nau welijks geëindigd, of een andere werd in gezet. Tot vier maal toe moesten sommige dansen zelfs herhaald worden alvorens het applaus om. meer bedaarde. Het eindbal van den heer Van Dam is een van de genoeglijke partijen gewor den, zooals alleen de provincie nog kent, schreven we hierboven. De Dancing-sfeer is nog niet tot Zeeland doorgedrongen. Dat dit betreurd moet morden gelooven we niet, omdat bal en dancing belden aan trekkelijkheden hebben. Den dancing-be zoeker trekt het mondaine en ongedwon- gene, de toeschouwer van een bal in een provincie wordt bekoord door vele andere aardige typische uitingen, o.a. door het s terk uitgesproken groepsbegrip, dat de zaal in karakteristieke vakken -verdeelt, door het huishoudelijk soupiertje, dat in een of an deren vorm van huis wordt meegebracht en door de aanwezigheid der bal-moeders. Al deze factoren kunnen den objectieven toeschouwer van tijd tot tijd aan het bal boven de dancing de voorkeur doen geven. „Symphonetta"., In „de Prins van Oranje" heeft de man doline-club „Symphonetta" gisteravond voor een goed bezette zaal een uitvoering gegeven. Nadat de voorzitter na een aan zienlijk Goesch kwartiertje (het was half negen toen hij het tooneel betradterwijl als aanvangsuur vermeid stond acht uur) de aanwezigen welkom had geheeten, werd een aanvang gemaakt met de afwerking van een zeer uitgebreid programma. Bij de openingsmarsdh, die pittig en toch beheerscht werd uitgevoerd, bleek al, dat „Symphonetta" zich op dien goeden weg bevindt. De uitvoerenden legden een te waardeeren routine aan den dag en de di rigent gaf blijk van muzikaliteit en van een goede opvatting van het leiderschap. Wij zullen de verschillende nummers niet afzonderlijk bespreken, daar we slechts een gedeelte van den avond aanwezig konden zijn. Wel willen we even wijzen op het mooie andante graziose door B. Kok, dat zeer gevoelig vertolkt werd en op de al leraardigste prestaties van de jeugd-afdee- ling. Het publiek was dankbaar en toonde dit door veel applaus. „Volharding". Van „de Prins van Oranje" gingen we gisteravond naar het „Schuttershof" waa: de gymnastiek vereeniging Volharding' haar leden en introducé's veel goeds op het gebied van gymnastiek te genieten gaf. De dames-gymnastiek'.ereeniging „Ar- chilles" uit Middelburg verleende haar medewerking, teneinde daadwerkelijke rec lame te maken voor het dames-turnen', waarvoor hier in Goes de laatste jaren niet veel animo bestaat. Wat het werk der Middelburgsche dames betreft, kan deze propaganda geheel geslaagd heeten. Zoowel de vrije oefeningen als die aan toestellen waren uiterst verzorgd. Als de leider zich onthouden had van allerlei aanmerkingen, die men wel op een les geeft, doch niet bij een uitvoering, zou het dames-nummer zonder eenig voorbe houd te opprecieeren zijn geweest. De heeren-afdeeiimg heeft de beschik king over zeer goede turners, hetgeen vooral tot uiting kwam bij de oefeningen aan het rek. Ook de jongere mannelijke leden kwe ten zich verdienstelijk. Alles bijeen een. avond, die een goede propaganda was voor de gymnastiek. Na de uitvoering is er gedanst. Vergadering. In de algemeeme vergadering der Coö peratieve voorschot vereeniging en spaar bank te Goes werden de winst- en verlies rekening en de balans over het boekjaar 19251926 goedgekeurd. De heer J. Dommer Sr. werd herkozen als voorzitter, terwijl de heeren W. Kake- beeke en H. J. Molhoek herbenoemd werden als commissarissen. Tcone el weds trijd. De tooneel vereeniging „Onder Ons" te Bergen op Zoom, zal haar 25-jiarig bestaan in het najaar vieren, ondermeer, door het organiseeren van een looneel- weds trijd van blij- en kluchtspelen (één- acters), waarvoor bereids een flink be drag aan geldprijzen, medailles en diplo ma's is t oegezegd. Kantongerecht. Door den Kantonrechter alhier zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: P. B. te Goes f3 s. 3 d. Jagen zonder acte en vergunning: W. te Waarde f 10 s. 10 d„ met verbeurd verklaring inbeslag genomen geweer. VuurwapenwetJ. P. W. te Rilland- Bath f 10 s. 10 d., geweer verbeurd ver klaard. Hinderlijk volgen: J. S. en A. D. T. te Wemeldinge, J. S. te Kapalle f25 s. 25 d., I. v. B. te Wemeldinge f 15 s. 15 d. Meer parsonen in can dienstbus ver voeren dan geoorloofd: P. W. B. te Ierseke, ontslag van rechtsvervolging. Niet voldoen aan vordering van art. 391 Invaliditeitswet: W. P. S. te Krab bend ij ke f25 s. 25 d. Venten te Goes zonder vergunning: P. E. V. te Middelburg f 0,50 s. 1 d. Visschem in Schelde zonder consent: J. P. B. te Ierseke, terug aan ouders, E. M. B. te Ierseke f 0,50 s. 1 d. Op openbaren weg te Wissenkerke hard schreeuwen: D. A. M. en J. V. te Korfcgeme f3 s. 3d. Zonder vergunning van polderbestuur graven in zeedijk: J. K. te Kapelle f 0,50 s. 1 d. In autobus te veel passagiers vervoeren J. D. d. K. te Colijnsplaat f5 s. 5 d. Niet op tijd als aangegeven is met autobus vertrekken: F. v. L. te Goes f 10 s. 10 d. Met rijwiel de linkerzijde van den weg houden: B. M. te Goes f5 s. 5 d. Met rijwiel de veiligheid van het ver keer in gevaar brengenP. J. S. te Goes f 10 s. 10 d. Idem met auto: J. d. K. te 's Gra- venhage f25 s. 25 d. Naam van dep schipper niet op door hem bevarend schip hebben: O. B. te Rèmagen, R. M. te Keulen, H. D. te Brussel, T. M. en J. v. d. P. te Gent, f3 S. 3d. 's Avonds fietsen zonder licht: F. V. d. J. te Hoedekenskerke, N. B. te Co lijnsplaat, C. M. te Nieuwdorp f5 s. 5 d. Door J. S. en A. D. T. te Wemel dinge, J. S. te Kapelle en I. v. B. te Wemeldinge is hooger beroep aangetee kend, tegen, het vonnis waarbij zij zijn veroordeeld wegens het hinderlijk volgen tot respectievelijk f25 en f 15 s. 25 en 15 dagen, door den Ambtenaar van het O. M. te Middelburg is eveneens hoo ger beroep aamgeteekemd. Veemarkt. Ter jnarkt van Dinsdag j.L waren aan gevoerd: 1 nuchter kalf, 1 drachtige zeug en 49 biggen. BINNENLAND. De nood in de Drentsche venen. Op last van den officier van justitie is te Rotterdam aangehouden en naar het Huis van Bewaring gebracht, de koopman M. J. V„ die verdacht wordt van ver duistering van geld en goederen ten na- deele van het comité tot leniging in den nood in de Drentsche venen. Van de f62.000, die bij het Comité waren ingekomen, is slechts f 10.000 af gedragen. Het overige geld zou volgens de opgave en volgens de boeken van V., die de gelden beheeren moest, cr' r.ii1: ::"n

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2