Uit den Westhoek Misplaatste afkeuring. Onze collega van het dagblad „De Zeeuw" schrijft in het overzicht van de jongste gemeenteraadsvergadering o.a.: „Bij de rondvraag is nog iets gezegd over de kerkrestauratie der Groote Kerk. Dhr. Goedbloed bepleitte de wenschelijk- heid, dat de restauratie-commissie hare mededeelingen niet in één blad, maar in alle te Goes verschijnende nieuwsbladen zal publiceeren. Bij een vorige gelegenheid wezen wij er reeds op, dat die commissie er wel wat schuld aan heeft, dat de restaurat e zoo weinig leeft onder het Goesche publiek. Er wordt zoo, al nemen wij aan onopzet telijk, in alle stilte en geheimzinnigheid gewerkt. Pas in de jongste begrootings- zitting deed de heer Labrijn eens eenige interessante mededeelingen over* den stand van zaken. Welnu, als de commissie meent, het publiek iets van haar arbeid te moeten mededeelen, laat ze dan de redacties der drie bladen ontbieden- Vele colleges en besturen in Goes hebben dat tot gewoonte en hebben ondervonden, dat de pers al tijd bereidwillig hun ten dienste stond". Deze voorstelling van zaken is niet geheel juist. De restauratie-commissie heeft hare mededeelingen niet in één blad gepubliceerd. Wij stellen er prijs op te verklaren, dat de commissie ons zelfs niet verzocht heeft de werkzaamheden aan de Groote Kerk onder de aandacht onzer lezers te brengen. Wij begrijpen niet, dat onze collega van „De Zeeuw" het inzicht van den heer Goedbloed deelt en van meening is, dat er nooit iets gepubliceerd zou kunnen worden over een Goesche instelling zonder dat de betrokken instelling zelve het initiatief daartoe nam. Het lijkt ons niet buitenge sloten, dat dit ook van de redactie van een courant kan uitgaan. Z&ó' het laatste het geval is mag niet verwacht worden, dat de om inlichtingen gevraagde zegt: „Best u kunt alles van mie te weten komen, maar eerst de andere bladen waarschuwen, op dat deze er ook bijkomen". Een dergelijk gedrag mag niet alleen niet verwacht wor den, doch het zou scherpe afkeuring ver dienen, en ingaan tegen alle Ongeschreven wetten van burgerlijk fatsoen. Iets anders is het als een of ander col lege of instelling zelve het plan lot publi catie opvat. Als dan een blad genegeerd wordt, kunnen wij de afkeuring van de houding van het college of instelling door de redactie, die over het hoofd gez.en werd, op haar plaats achten. De afkeuring door onzen collega en door den heer Goedbloed uitgesproken, is hier echter misplaatst. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Onzichtbaar nummer. De Kantonrechter te Middelburg heeft M. K. te Hans weert, wegens het rijden met een motorrijtuig, terwijl het nummer niet behoorlijk zichtbaar was, tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis veroor deeld. Zijn vader vermoord. De volledige kamer van de rechtbank te Rotterdam heeft gisteren behandeld de zaak tegen den 17-jarigen A. J. C. v. S., verdacht van doodslag, op 4 Januari ge pleegd op zijn vader, den 74-jarigen ge- peinsionneerden agent van politie J. v. S. De zaak werd behandeld met gesloten deuren. Het O. M. heeft geëischt: ter beschikking stelling van de regeering, wat in de praktijk neerkomt op opzending naar een rijksopvoedingsgesticht voor den tijd van 4 jaar en daarna 6 jaar gevangenis straf (welke straf bij goed gedrag volgens de Kinderwetten niet ten uitvoer wordt gelegd). PROVINCIE-NIEUWS. Treinroof. De heer C. N., die zich Vrijdag per trein van Amsterdaah Mar zijn woon plaats, een klein dorpje in Zeeland, be gaf, is het slachtoffer geworden van een brutalen treindiefstal. Op het station te Amsterdam maakte hij kennis met een persoon, met wien hij samenreisde tot Den Haag. Voor dat de trein Amsterdam verliet, voegde zich nog een tweede persoon bij hen. Vootbij Lei den maakte een der beide personen met den heer N. een praatje en probeerde hem een horloge te verkoopen. Deze had wel ooren naar het voorstel en besloot er op in te gaan. Hij haalde een porte feuille voor den dag en zocht tuèscben een stapel bankpapier naar wat klein geld. Inmiddels was de trein te 's Gta- vetnhage aangekomen. Eén der beide per sonen stapte uit, de ander hield den heer N., die het bankpapier nog steeds in de hand had, nog even aan de praat en rukte, toen de trein weer in bewe ging kwam, het bankpapier, ter waarde van bijna f 300,uit de handen van het verblufte boertje en sprong er mee uit de coupé. In een oogwenk was hij verdwenen. Eerst in Delft had de be stolene gelegenheid van het voorgeval lene melding te maken en keerde naar Den Haag terug om aangifte van den diefstal te doen. Ergerlijke mishandeling. Tegen een bestuurslid der Eerste Zeeuw sche geitenfokkers vereeniging te Waarde is proces-verbaal opgemaakt wegens het doen verhongeren van jonge geitjes. Borssele. De afdeeling der provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" hield haar algemeene voorjaarsvergadering. Het ledental der afdeelimg"" bedraagt 192. De voorzitter constateerde, dat dit aantal in deze gemeente grooter kon zijn. De sec retaris nam op zich, door persoonlijk be zoek te ^trachten eenige niet-leden tot toetreding te bewegen. Tot afgevaardigde naar de a.s. verga dering der Provinciale ve.eeniglng werd benoemd de heer C. Allaart en tot plaats vervanger de heer F. W. J. Immink. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording, waarbij bleek, dat de ontvangstee bedroegen f249,18 en de uit gaven f219,69. Colijnsplaat. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Inge komen was een dankbetuiging van de Chr. Zangvereeniiging „Hosanna" voor het beschikbaar stellen van een schoollokaal voor haar repetities. Mededeeling werd gedaan van het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. Hierin werd o.m. meegedeeld, dat tot voorzitter was herbenoemd dhr. A. de Pree Az. en tot secretaris dhr. C. Schrier. Ingevolge art. 178 der gemeentewet zijn de vijfjaarlijkscbe verordeningen we der opnieuw vastgesteld. Naar aanleiding daarvan is besloten de politie-verorde ning te herzien, en is een commissie van onderzoek daartoe benoemd, bestaande uit de leden: A. J. Ridder, W. Potappel en H. M. Haringman met als voorzitter de burgemeester. Hierna had de vaststelling plaats van het heffingspercentage voor de gemeente lijke inkomstenbelasting dienst 1926*27. Dit werd vastgesteld op 1 en een kwart pet., (vorig jaar U/a pet). Op voorstel van B. en W. werd beslo ten een keibestrating aan te leggen op een gedeelte van het haventerrein. Naar aanleiding van dit besluit stelden B. en W. voor tot het aangaan van een geld- leenimg groot f 3600,tegen ten hoog ste 5 pet. 's jaars, met jaarlijksche af lossingen van f 300,aanvangende in 1927. Wanneer de geldmiddelen der ge meente het toelaten, zal een hooger be drag worden afgelost. In verband hier mede werd de begrooting gewijzigd. Bij de rondvraag bracht het lid Verburg ter sprake het verre doorrijden der auto's op den Kortgeenschen steiger en vroeg of daar niets tegen te doen is. Besloten werd bij de subsidie-verleening daartegen eenige voorschriften te stellen. Hoedekenskerke. De voorloopig vast gestelde kiezerslijst 1926*27 bevat 721 kiezers voor de Tweede Kamer; 710 kie zers voor de Prov. Staten; 698 kiezers voor den Gemeenteraad. Stemdistrict I (Hoedekenskerke) be vat: 391 kiezers voor de Tweede Kamer; 390 kiezers voor de Prov. Staten; 384 kiezers voor den Gemeenteraad. Stemdistrict II (Kwadendamme) be vat: 330 kiezers voor de Tweede Kamer; 320 kiezers voor de Prov. Staten; 314 kie zers voor den Gemeenteraad. Hans weert. Van het Nederland sche zeilschip „Speculant", geladen met tarwe van Antwerpen naar Rotterdam, is het groote zeil op de Schelde stuk gewaaid. Het zeilschip „Goede Verwachting" heeft liet schip op sleeptouw genomen, en heeft het hier behouden binnengebracht. Op het kanaal kwamen, de sche pen „Bumba" en „Kil" met elkaar in aanvaring, waarbij beide schepen averij bekwamen doch de reis naar Duitschland konden voortzetten. Het sleepschip „Internationale 57" is bij het invaren van de sluis op het ach terschip van de „Badenia 51" gevaren, waarbij beide schepen belangrijke aver.j bekwamen, doch de reis naar Antwerpen konden voortzetten. 's Heer Arendskerke. In de Maandag- voormiddag gehouden raadsvergadering, welke door 10 leden werd bijgewoond en waarin dhr. P. Oudkerk zonder ken nisgeving afwezig was, wordt een verzoek van P. Pieters, koopman, alhier, om ver goeding ingevolge art. 13 der Lager On derwijswet 1920, niet ontvankelijk ver klaard, als zijnde deze aanvrage op on gezegeld papier gesteld. Een verzoek van het Comité-Mobilisatiekruis Zuid-Beve land, gevestigd te Goes, om een bijdrage uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de kosten verbonden aan de uitreiking van het Mobilisatiekruis aan allen, die tijdens de Mobilisatie onder de wapenen zijn geweest, wordt als zijnde pas inge komen, gesteld in handen van B. en W., teneinde in de volgende vergadering den raad daaromtrent te dienen van advies. Een drietal verzoeken om vergoeding in gevolge ajrt. 13 der Lager Onderwijswet 1920, t.w. van B. Bommeljé, Jacs. de Hamer en Mars. de Keijzer, wordt inge willigd en besloten aan adressanten eene vergoeding uit te keerein van f 25,— per jaar en per kind. Op een verzoek van gelijke strekking van Jacob den Herder, wordt afwijzend beschikt, daar gebleken is dat de afstand van de woning van adressant tot de Bij zondere Lagere School te Nieuwdorp, minder dan 4 K.M. bedraagt. Naar aanleiding dezer besluiten wordt op voorstel van dhr. Lindenbcrgh beslo ten, den Minister van Onderwijs de aan dacht te vestigen op de groote finan- c:eele bezwaren, welke artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920, in het alge meen en in het bijzonder voor deze ge meente medebrengen. Verder wordt goedgeken d een besluit tot af- en overschrijving in de begrooting van het Groot Armbestuur van 's Fleer Hendr'kskinderen dienst 1925. De begroot.'ng van het Burgerlijk Arm bestuur van 's Heer Arendskerke dienst 1926, wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 26.145,85. Vervolgens wordt besloten aan het bestuur van „Eigen Erf" gevestigd te Goes uit de gemeentekas een voorschot te verleenen van f 10.800, voor den aankoop van grond cn het daar op bouwen van 3 plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet, tein bëhoeve van de landarbeiders Jac. de Kok Jansz., Joh. Witte en G. I. Moerdijk, allen wonende te Nieuwdorp. Ten slotte worden eenige wijzigingen gebracht in die gemeentebegrooting voor den dienst 1925 en 1926. Bij de rondvraag informeert dhr. de Vlieger naar een aan B. en W. gericht verzoek van de afdeeling Nieuwdorp van den Ned. Chr. Landarbeidiersbond tot het verschaffen van werkgelegenheid aan hare leden en vraagt of aan het bestuur dier afdeeling reeds een antwoord op di t verzoek is toegezonden, waarop de voor zitter antwoordt, dat deze gemeente niet in de gelegenheid is werk te verschaf fen, maar het bestuur is gewezen op de bij de Spoorwegmaatschappij „Zu.d-Beve- land" wederom begonnen werkzaamheden en tevens op de op handen zijnde werk gelegenheid bij de Waterleiding Maat schappij „Zuid-Beveland". Dhr. Schipper dringt aan op demping van den Oostgracht, naar aanleiding waar van de voorzitter opmerkt, dat daarmede binnenkort zal worden begonnen. Middelburg. De heer B. Kruze, een paar jaar geleden ontslagen als directeur van de arbeidsbeurs alhier, is sinds den bezig te trachten door adressen aan den raad bet hem z.i. gedane onrecht finan cieel ongedaan te doen maken. Thans heeft hij in een adres medegedeeld, dat hij een brief tot den soc.-dem. wethouder Onderdijk heeft gericht, waarin hij zegt het bbst te vinden als men hem veroor- deeJen wil, maar dan vraagt hem inzage te geven van de aanklacht, hem een ver dediger te geven en geen rechter in eigen zaak te zijn. Door den hoofd-ingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat in Zeeland is hedenmorgen te Middelburg aanbe steed het uitvoeren van baggerwerk in en voor de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland te Hamsweert en te We- meldinge, gedurende 1926. Inschrijvers waren: A. Volker AFz. te Sliedrecht 17V2 ct., N.V, Aannemersbedrijf W. P. en H. de Vries te Rossum 16 ct., N.V. Aannemersmaatscbappij V. L. T. Looajen, Gorinchem 14.1 ct., N.V. de Groot's Baggermaatschappij 13.2 ct., A. Bos Pz. te Dordrecht 11 ct., Gebrs. van Hattum te Zaltbommel 10.7 ct., J. Kraaijeveld te Sliedrecht 10.6 ct., N.V. Baggermaat schappij „Holland" te Hardingsveld 10.2 ct. Alles per opgebaggerde kub. M. specie. Namens Ged. Staten van Zee land is hedenmorgen te Middelburg aan besteed het verhoogen van den Provin cialen Veer dam te Kamperland, gemeente Wissenkerke, en het maken van een aan legsteiger "voor Veerbooten bij hooge wa terstand aan den dam in twee perceelen: Raming eerste perceel, het verhoogen van den Veerdam f 10.500,tweede perceel, het maken van den aanlegsteiger f 4300-, samen f 14.800,-. Inschrijvers eerste perceel: J. Wolse te Ellewoutsdijk f 10.920; A. Verburg Cz. te Colijnsplaat f 10.700; P. Jansen te Colijnsplaat f 10.670; L. van Boven te Ellewoutsdijk f 10.660; C. v. d. Klippe te Oosterland f 10.200. Tweede perceel: C. v. d. Klippe f4675; P. Dekker te Veere f4489; fir ma Corn. Kasteleajn te Dordrecht f 4280 A. v. d. Straaten te Hansweert f4180. Massa: J. de Bree Fzn, te Neuzen f15.986; H. Kosten Cz. te WemeJdinge f15.130; A. van Hoek te Heeovliet f15.100; P. Dekker f14.969; A. Ver- hage te Made f14.595; A. v. d. Straa ten Jr. f 14.500 en A. van Hee te Kam perland f 14.200. Nieuwdorp. De landbouwersknecht C. B. kreeg gisteravond bij 't uitspannen een klap van een paard ter hoogte van de heup. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. De dokter achtte een nader onder zoek door een deskundige uit Middelburg gewenscht. Oudelande. Op de kiezerslijst voor deze gemeente zijn gepladtar 4Ó0 kiesge rechtigden voor de Tweede Kamer396 voor de Prov. Staten en, 391 voor den gemeenteraad. Wiihelminadorp. De heer P. A. v. d* Broecke alhier, slaagde te- Den Haag voor het examen radio-telegrafist 2e klasse. De maatschappij „Dj Wilbelmina- polder" heeft pootaardappe e 1 en zaa- granen ter waarde van f 1500,ge schonken aan de door het water geteis terde streken. KAMER-OVERZICHT. Braat praat. De afgevaardigde van de plattelanders de heer Braat is op gemiddelde dagen Iemand, die men op het Binnenhof in Den Haag en ook daarbuiten, wel mag. Als de discussies in het Kamergebouw droog, vervelend en eentonig geworden zijn, werpen de collega's wanhopige blik ken naar het bankje waar de landelijkheid zetelt, in de hoop, dat deze met een van zijn beruchte en onbehouwen interrupties de saaiheid even zal onderbreken. Soms gaat Braat op de stille ilitnoodiging in, soms echter heeft hij er lak aan; dan nestelt hij zich behaaglijker in zijn hoekje, poot zijn machtige werkhanden op de knieën en trekt een gezicht, dat zooveel uitdrukt als: „Ga jullie je gang maar". Heeft de plattelander daarentegen zijn „jour" dan beantwoordt bij de stille invita ties d>er verveelde collega's met een op merking, die het ijs der Kamersaaiheid wel eens breken wil. In doorsnee mag men Braat wel. Men waardeert zijn eerlijkheid, .die geen poging aanwendt om in uiterlijk boven het innerlijk peal uit te komen, enmen neemt hem niet au serieux. Als Braat het evenwel op zijn heupen heeft is het een lastig portret. Hij is dan onder invloed van de, z.g. landkoorts, kan zich geen oogenblik stil houden, bemoeit zich met alles en nog wat en probeert op allerlei manieren den gang van zaken in de war te sturen. Gisteren had de landelijke afgevaardig de het weer deerlijk te pakken. En met hem de heer De Visser, vertegenwoordi ger van Moskou. Beiden, wier richtingen toch zooveel uiteen loopen, werkten duch tig samen, hetgeen een nieuw bewijs is, dat lieden van hetzelfde geestelijk niveau elkaar altijd vinden. Beiden waren o.a. tegen de verhooging der ministersalarïssen. Deze post ging evenwel met slechts 2 stem men tegen onder den voorzittershamer door Bij artikel 5 van de begrooting voor bin- nenlandsche zaken (kindertoeslag voor amb tenaren) was de heer Braat slechts alleen in oppositie. Hij vergeleek den toeslag met een fokpremie. Meer tegenstand ondervond de post sub sidie burgerwachten. De heeren Van Za- delhoff en De Visser bestreden deze uit gave. Minister Kan merkte zeer snedig op, dat amateurs goedkooper zijn dan profes sionals en hij kreeg ook deze post er door. Vermeldenswaard is nog, dat de marine- begrooting afgekeurd werd door de vrij zinnig- en sociaaldemocraten, en door Braat, De Visser en dr. Beurner. Ondanks Braat's pralerij heeft de Ka mer gisteren kans gezien Binnen!andscbe zaken en landbouw, marine en justitie af te handelen. Een mooi record! STADS-NIEUWS. De zorg voor het gemeente-archief. De brandvrije kjuis. Het zou ons twintigste-eeuwers niet passen met de vuist op de borst te slaan en 'met het hoofd fier rechtop te verkon digen: „Wij zijn het geslacht, dat weet hoe het behoort en dat zich ten volle be wust is van den plicht t.o. van hen, die na ons komen; wij eeren de cultuur, wij houden meer rekening met onze opvolgers dan de voorvaderen deden". Neen, een dergelijk zelfbewustzijn zou ons niet betamen, zelfs niet als het vol komen waar was. En de waarheid in dit verband is aanvechtbaar. Moeten wij ons voor overdrijving hoeden in de richting der zelfgenoegzaamheid,, eveneens dient er voor gewaakt te worden mee te zingen :n het koor van vele steimmen, dat het klaaglied van de nalatigheid van den twintigsten eeuwer voor de aesthetica der toekomst uitgalmt. De laatsten zien al leen de feilen en hebben geen oog voor de goede kwaliteiten van het thans leven de geslacht, terwijl op cultureel gebied zonder twijfel aanzienlijke baten verkre gen zijn en worden. Vergeleken bij vele geslachten vóór ons (kunnen we de critiek doorstaan. Den ken we slechts aan de periode, waarin kalk- en witkwast op de woelige zee van van ontketende godsdiensttwisten kwamen aanspoelen en vele handen bereid vonden om daarmede door kunstenaars gewrochte monumenten te ontdoen van iedere schoon heid. De voorvaderen streken verwoed het witte pleister, zij leefden er hun hartstochten in uit. De thans levenden zijn het, die de kalk in kerken en monu menten afbikken, de glorie van de oude natuursteen doen herleven en daarmede een daad van piëteit vemchfen jegens de ont werpers. Dit is één voorbeeld, ein het zou mei t;entaJ!en aangevuld kunnen wor den, waardoor aangetoond zou zijn, dat wijde bebeekenis van het verleden niet on derschatten. Ook met de toekomst houden we ons-onledig. O.a. de gemeentelijke archieven getuigen het. Tot 1816 werd het met de zorg voor de toekomst niet zoo nauw genomen. Enkele gemeenten mochten er zich in het begin der 19e jouw al eens op toeleggen oude beschei den te verzamelen, regel was het niet en een systeem werd n et gevolgd. Tijdens de regeering van Willem I eerst nam het be grip van de be teekenis van het archief oe, in de jaren 18301840 was er al heel wat op dit gebied bereikt, en toen omstreeks 1865 aan iedere provincie een rijksarchivaris werd toegevoegd, ging het de richting uit, die men hebben moest. Er kwam een systeem, en werd orde op de gemeentelijke oude bescheiden ge steld, met het gevolg, datthans iederê stad en elk dorp in ons land overzichtelijke gegeven^ bevat die een onschatbare bron voor de studie van vorige eeuwen vormen. In de grootere plaatsen is het een gemeente-archivaris, die met de ver zorging en het bijhouden van het archief belast is, in de kleine wordt dit opge dragen aan een ambtenaar ter secretarie. Alles wat op de gemeente betrekking heeft en slechts van eenag belang wordt geacht, wordt verzameld en ingeschreven met het doel dat de na ons komenden meer en betere bronnen voor hun studie betreffen de de twintigste eeuw zullen hebben dan die ons voor vroegere tijden ter beschik king staan. Deze zorg voor de toekomst ligt niet besloten in het verzamelen en in het in schrijven, doch ook de taak van „goed bewaren" mag er onder gerekend worden. In de oudheid heeft het vuur heel wat kostbare gegevens verloren doen gaan. Teneinde dit in onzen tijd te voorkomen zijn in verschillende sleden de mooiste archief-stukken in een brandvrije op slagplaats ondergebracht. Ook in Goes maakt men aanstalten hiertoe. Zooals men weet keurde de gemeenteraad in Novem ber van het vorige jaar goed om een een brandvrije ar chief lduis in te richten. Deze wordt aangebracht in het gemeente huis aan de zijde van de Korte Kerk straat. Reeds eenigen tijd is men met de in richting bezig. De zware bo vengewei ven zijn hersteld, de muren in orde gebracht en over ongeveer een maand zal het nieuwe archief gereed zijn gekomen. De archivaris krijgt dan de beschikking over een flink brandvrij \ertrek, waarin hij zijn kostbaarste bescheiden tegen de vlammen zal kunnen beveiligen. Deze be vinden zich thans op de zolders van het raadhuis. De nieuwe archiefruimte, dae sterk doet denken aan een onderaardsch verblijf, en waarin het daglicht nagenoeg niet doordringt zal door een trap, welke in de vestibule van het raadhuis aange bracht wordt, met de buitenwereld in verbinding staan. Het gemis aan daglicht zal in de toekomst vergoed worden door eiectriciteit, doch zoolang men deze nog niet gebruiken kan zal men zich dienen te vergenoegen met gas (dat de kluis weer niet brandvrij doet zijn) of zich moeten behelpen met electrische lantaarns met batterij. Voordat aan de ruimte onder de ge welven de bestemming van archief werd gegeven deed deze van 1860 af d.enst als bergplaats voor de gemeentewerken. Tot 1851 werd de kelder gebruikt als hal, waar de verplichte weging plaats vond van de dieren die op de markt wer den aangevoerd. Ook is dit gedeelte van het stadhuis een tijd voor waag gebruikt. Toen de verplichting tot wegen van goe deren verviel kwam het als zoodanig vrij. Opvallend is, dat dit gedeelte van het stadhuis van de zware gewelven is voor zien, die in de bergplaatsen aan het ontbreken. Ook is het hooger jl&srde an dere gelijkvloersche opslagplaatsen. Dit houdt waarschijnlijk verband met de ver bouwing van het voorste stuk van het raadhuis, die in 1771 plaats vond. Zooals gezegd is het nieuwe archief over ongeveer een maand gereed. Het zal echter, omdat het geheel drooggestookt moet worden, eerst in het najaar betrok ken worden. Tegen het einde van 1926 dus kan men over de zorg van onze gemeente voor de historie gerust zijn. Staanplaats autobussen. We konden reeds enkele dagen geleden melden, dat voortaan des Dinsdags de Markt niet meer als standplaats van auto bussen gebruikt mag worden. Thans is de officieele afkondiging van het verbod verschenen. De wind was zoo welwillend ons een exemplaar in handen te spelen, en redde het papiertje aldus van een roemloos einde m de kachel van een hotel, café of lunchroom. Aangezien een verordening van de Goesche 0 eriveid

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2