HxzeemJeukeiule Uitslag MEUBILAIRE GOEDEREN, „TKLËFUNKEtr dankbetuiging. BOEBEN-INSPAN diens completen LANDBOUWERS-INSPAN, 2 Werkpaarden, diens BÓEREN-INSPAN, 3 PAARDEN, als TWEE WOONHUIZEN, Vrijdenkersvereniging „DE DAGERAAD" Openbare Vergadering Dr. KOCH is morgen ZATERDAG afwezig. tu nbouwoonsuleint, van's Heer Abtskerke, Terwelstraat 14; P. Nieuwenhuijse, smids knecht, van Kapalle, Ruijterlaan 14; M. E. Krnll, huishoudster, van Amsterdam, Oude Singel 68. Vertrokken zijn: J. T. de la Court, kleermaker, naar Amsterdam, Cabrelstraat 14; H. Langeveld, insp. bank, naar Hil versum, Tulpstraat 70; G. Milhous, stof feerder, naar Dein Haag, Springfontein- straat 46; A. van Driel, kleermaker, naar Oostburg; P. Verburg, melk salonhouder, naar Kapelle, A 68; M. S. D. Fokke, naaister, naar Rotterdam, Cauwaelstraat 4,11; H. Kiters, kantoorbediende, naar Zutphen, IJsselkade 24; Cl. Riet, werk vrouw, naar den Haag, Fahreiiheitstraat 48; L. J. Blankenbijl, zonder beroep, naar Hilversum, Oude Loosdrecbtsche- straat 4; E. Barkelau, modiste; naar Vlis singen, Ruijterstraat 1; A. de Dood, boe nemkinecht, naar 's Heer AbtskerkeG. A. Klein, kellner, naar Den Haag, Bakhui- zenstraat 95; F. Brandsirta, teekenaar N. S., naar Utrecht, Steijnstraat 16bis. PROVINCIE-NIEUWS. Vergiftiging. Te Kortgene zijin Zondag de heer W. en zijn echtgenoote na het eten van poste lein uit een weckflesch ongesteld gewor den. Dat verergde steeds en Woensdag was overbrenging van beide naar het Gast huis te Middelburg noodzakelijk. Mevr. W. is nog denzelfden avond aldaar over leden, terwijl de heer W. Donderdag avond nog in levensgevaar verkeerde. Het Zuid-Bevelandsch kanaal. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Kersten, betreffende verbetering van den Postbrug over - het Kanaal door Zuid-Beveland, in verband met het verkeer over den Postweg, heeft de minister van waterstaat geantwoord: De aan de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland uitgevoerde werken hadden ten dóel deze brug ten behoeve van het landvörkeer zoö danig te venster- ken, dat daarover het zwaarste ivervoer kan worden toegelaten. Dit Hééft "mede gebracht, dat de draaibrug' belahgrijk ver zwaard moest worden. De omstandigheid, dat de brug thans slechts naar één zijde kan worden geopend en gesloten, is het gevolg van het breken van een as tijdens stormweer. Met de versterking van de brug heeft dit niet te miaken en op het opont houd van het landverkeer heeft deze maat regel geen invloed van eenige beteekenis. Binnenkort zal de brug weer naar beide zijden kunnen worden bewogen. Hansweert. De kommies te water A. Toinpot, aan boord van het vaartuig Al batros", wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Bath, terwijl met ingang van dien datum de kommies te water P. de Werker, wordt overgeplaatst naar de „Albatros". Het Fransche sleepschip „La Ma deion", schipper Cavalio, heeft door on bekende oorzaak zware lekkage gekregen hier op het kanaal. Direct heeft men pompers aan boord genomen .en zal men trachten het schap boven waterlé houden. Het schip heeft kolen 'geladen vafif'Ruh- rort naar AntWerpen. I Heinkenszand. Drie runderen van den landbouwer J. Mol aten Donderdag ter wijl zij buiten op het erf liepen, van een maststruik. Eenige uren later waren de dieren dood. Zij zijn onder politietoezicht begraven. Ierseke. Om de mosselvisscbers en kweekers te hooren is de inspecteur der Visscherijen de heer Jansen van Amster dam ten onzent geweest. De groote vraag voor de betrokken mosselmenschen is: sluiting van de Zuiderzee of niet, of ge deeltelijk. De vereenigingen in Tholen, Zierikzee en Brur'nisse zijn voor alge- heele sluiting, een enkele uitzondering mis schien daargelaten. Ierseke, dat twee ver eenigingen bezit, is verdeeld, tot zelfs in de betrokken vereenigingen. De een wil algeheele sluiting, de tweede alleen zaad vrij laten, de derde alleen groote mosselen in een bepaalden tijd, de 4e alles open. De vereeniging te Philippine is, zijn wij goed ingelicht, voor de ope ning der Zuiderzee. Tot tevredenheid van den een, maar ontevredenheid van den ander is ver gunning gekomen van 't Visscherijbestuur om voor 1 April a.s. alle perceelen, zoo wel voor oester- als mosselcultuur be stemd, die in de oogen van den pachter te duur zijn, in te geven. Van deze gele genheid zal druk gebruik gemaakt worden, de perceelen aan Herkingen de laatste ja ren onveilig geworden door mosselzaad- val en de te dure perceelen op den „Bol" en verder die prijzen opbrengen van 5000 a 5500 per jaar zullen wel losgelaten worden. De verwachting is dat wel zaai- maar geen natuurgrond zal komen. Daar den laatsten grond door te mie aan zaai- oesters geen aftrek vindt. Ook in mossel- peroeelen zal veel ingegeven worden, daar bij de tegenwoordige malaise den grond, een enkele uitzondering daargelaten, te hoog in pachtprijs is. Ontevreden is den- gene, die in dit jaarlijksch verpachten van „ontevreden" gronden een aanmoedi ging zien tot voetstoots opbieden en per ceelen te duur maken', daar er nu toch per jaar losgelaten worden. Wat wel waar is, maar daar tegenover staan weer andere belangen. Kapelle. Gisterenmiddag werd bet nieuwe gebouw van de Chr. Bewaarschool alhier in gebruik genomen., behalve het voltallige bestuur, was de architect O en de aannemers Gebrs Schrijver uit Goes, benevens talrijke be langstellenden tegenwoordig bij deze plech tigheid. Schore. Door het gemeentebestuur is de geheele kom der gemeente aangewe zen als standplaats voor autobussen voor het innemen of uitlaten van reizigers. Het zoontje van dhr. J. viel zoo danig van zijn rijwiel, dat hij zich ernstig bezeerde, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer con stateerde inwendige kneuzingen. Wissenkerke. De herijk der maten ei gewichten zal 21 April a.s. plaats hebben. GEMENGD NIEUWS- D o o d e 1 ij k auto-ongeluk. In de Vierambachtstraat te Rotterdam heeft Dinsdagavond een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De 70-jarige juf frouw C. J. v. d. B., afkomstig uit Zut phen, zou den rijweg oversteken, toen uit de richting van de stad een door den 25- jarigen J. B. uit de Van Heusdestraat be stuurden auto kwam. De auto reed vrij snel, maar volgens enkele getuigen werd geregeld signalen gegeven'. Juffrouw v. d. B. kreeg een duw van het rechter voorspat- spatbord, zij viel tegen dein auto en werd over een afstand van 10 M. meegesleurd. Zij kreeg een bekkenfractuur en verschil lende hoofdwonden. De geneeskundige dienst heeft haar in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar zij overleden is. Het raadselachtige geval. In,ons vorige nummer hebben wij ge< meld, dat in een winkel van de firma H. v. dr V. aan den Katshoek te Rotterdam een 20-jarige winkeljuffrouw bewusteloos gevonden was, liggende in een plas heet water, terwijl niet opgemaakt kon worden, waardoor de juffrouw het bewustzijn ver loren had. Het raadselachtige geval is nu opgehelderd. Gebleken is, dat het meisje lijdende is aan een zenuwstoornis, waar door zij soms gedurende uren het bewust zijn kwijt is. Waarschijnlijk is zij door een aanval van haar kwaal overvallen en daarbij tegen den emmer warm water te recht gekomen. Zij wordt nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. WEERBERICHT. RECHTSZAKEN. Hoogste barometerstand 774.6 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 758.1 te Biarritz en Toulouse. j., De verwachting tot den avond van 20 dezer luidt: zwakke N. tot O. wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer,, weinig verandering in temperatuur. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOP1NGEN. Driewegen. Woensdagmiddag werd al hier in de herberg van dhr. J. van de Guchte door notaris Beth Ovezande voor het Burg. Armbestuur in het open baar verpacht 38 perceelen bouvy- en weiland. De pachtsommen varieerden van f 100,tot f 251,per H.A. Wilhelmlnadorp. Dinsdag 16 Maart is door den architect C. van Maris teD behoeve van de M\j „De Wilhelminapol- dertt in het openbaar aanbesteed le. het bouwen van een burgerwooa- buis. Ingeschreven werd door W. v. d. Linde te Katiendijke voor f8382; B. Smits te Kattendijke voor f 7898 firma J. M. J. Schrijver en Zn. te Goes voor f 7671 Qebr. Oom te Wilbelminadorp f7600 en M. F. Goedemondt te Goes f 7520 (gegund) 2e. het bouwen van een dubbele arbeiderswoning. Ingeschreven werd door W. v. d. Linde te Katfcendijke voor f 5185 JM. J. Schrijver en Zn te Goes f6010; M. F. Goedemondt, Goes f 4985 B. Smits, Kattendijke f4970 Gebr. Oom, Wilhel- minadorp f 4940 (gegund). Ingeschreven voor de massa door L, P, Corstanje te Wemeldinge voor f 13.424 MARKTBERICHT. MIDDELBURG, 18 Maart. Op de graanmarkt werd alleen tarwe genoteerd van f 12,50 a f 14,50, andere artikelen kunnen als geruimd worden be schouwd. Boter 11,- paIt. fI J0_ K-ipeieren f 5,part. prijs f 6, Eendeieren f5,50, part. prij, f6,50. Rechtbank te Middelburg. Vrijspraak. De rechtbank te Middelburg sprak J. K. te Goes heden vrij inzake het vonnis meineed. Eveneens werd vrijgesproken J. Z. chauffeur te Goes, die wegens overtre ling der mutor- en rjjwieiwet terecht stond. Het vonnis van den kantonrechter werd vernietigd. In hooger beroep. D. W. J. de J. te Kwadendamme, heeft hooger beroep aangeleekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes, ■vaarbij bij werd veroordeeld tot f 15 loete s. 15 dagen hechtenis, wegens het laten werken van een kind tijdens school tijd. De valsche bankbiljetten. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren de 8 Hongaren, ond-kolonel Jankovich, journalist dr. Marszowski en ingenieur Mankovic', beschuldigd van het ter verspreiding in voorraad hebben eener groote hoeveelheid valsche Fransche bank biljetten en de eerste verdachte bovendien van het uitgeven van een dergelijk biljet, tot resp. 3 jaar, 2 jaar en 2 jaar gevan genisstraf. Het O. M. had tegen de ver lachten reBp. 9, 7 en 7 jaar gevangenis itraf geëisoht. De spoorwegdiefstallen te Roosendaal. In verband met de in de laatste jaren plaa's gehad hebbende spoorwegdiefstallen ran het station te Roosendaal hebben gisteren voor de rechtbank te Breda vier arbeiders der spoorwegen: M. A. van M A. J. de B., W. van J. en J. van A„ ellen te Roosendaal, terechtgestaan. Zij werd-n beschuldigd van diefstallen van rousen, kindergoederen, overhemden, kof fers, rijwielbela8tingmerken, enz. gepleegd n de jaren 1923—1926; aan de beide laatstgenoemden werd bovendien nog ten laste gelegd, dat zij geschenken van dr twee andere verdachten hebben aange- uiea- Het O.M. eischie tegen Van M. IJ jaar gevangenisstraf, tegen De B. 4 maanden en legen de twee anderen 1 ma and. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Koninklijk bezoek. Men meldt ons uit Tiel De Koningin heeft heden een bezoek gebracht aan bet land van Maas en Waal. Van Tiel ging zij naar Wame'. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. GeborenFranqois, z v. Simon Jan van Hoeve en Aaltje Maria van der Linde. Ondertrouwd Antoon Vijfschaft, j.m., 10 jaar, en Johanna Schipper, jd. 19 jr. ADVERTENTIEN. Voor de talrijke gelukwenschen en ge schenken op mjjn 80sten jaardag ontvangen, betuig ik mijn oprechten dank. MAR1NUS GEENSE, Gepens. Postbode. Ellewoutsdijk, 20 Maart 1926. De Hoofddirecteur der Rijkswerkinrich tingen Veenhuizen zal onderhands aanbesteden de levering van 35000 K. G. oude witte Zeeuwsche Tarwe en 25000 K.G. roode, zachte, puike jarige Baktarwe. Beide soorten moeten volkomen frisch, goed gezuiverd en van, door den inschrijver te garandeeren, goeden bakaard zijrs en per geschepte en gestreken H.L. minstens 78 K.G. wegen. Levering binnen 14 dagen na gunning, franco voor den wal te Veenhuizen Betaling binnen 8 dagen na goedgekeurde levering. Inschrijvingsbiljetten op zegel van S3 cent worden ingewacht vóór 28 Maart e k De notaris VAN CLEEF te Heinkens zand zal op Vrijdag 9 April 1926, des ïsmiddags 1 uur ten huize van dhr. JaC- Van den Dries JZ aan de steenen vaten te Heinkenszand, om contant geld verkoopen Meubilaire Goederen, als: Mah. Boogkabinet, Uittrektafels, StoeleD, Spiegels Hangklok, Lampen, Barometer, Veerenbedden, Matrassen, De kens, Ledikanten, Kachels, Vloerkleeden, Petroleumkachel, Serviezen w.o. 1 antiek, Kleerkist, Spekkist, Trap, Glas- en Aarde- werk, Tuingereedschap enz. Te bezichtigen 8 April van 2 tot 4 uur. DE WILDE HIJBOER deurw. te Goes zullen op Woensdag 24 Maart 1926, des voormiddags om 10 uur, op de hofstede bewoond door en ten verzoeke van den heer JOH. ZANDBE te Oude- lande, verkoopen bestaande uit alsvos-liere Merrie 5 jr, veulendr. vus-bles Merrie 2 jr. 12 STUKS H00RNVLE, als5 baatg. Melkkoeien, wa-rvan 1 a. d. rekening, l'/a j. Vaars, 8 1-j. Vaarzen, 2 j. Vaarzen, 1 Vaars- kalf, voorts 2 Lammere, 2 Loopvarkens, 100 Kippen en Hanen, verderdriel Wagen met ijz. As en en Rongen, driew. Kar met ijz. Assen en Lamoen, Thoolsche Veerkrr met patent Assen, ijz. Rolblok met Lamoen, Hooihark, Saks- en Balans ploeg, Eggen in soort, Kluitenbreker, Sleeper en Sleepbordeu, Kruiwagens, 2 Sleepeggen, Ros met Stangen, Snij- Pee- en Windmolen, 3000 K.G. Klaver- en Weihooi en Sttoo, 150 Baggen Beesten peeën en Koolrapen, Mest in den Mestput, Dammen, Hevie's, Draad en Palen, Klaver- uiters, Ajuin- en Kuikenren, Arbeiders, gereedschappen, Hamassement enz. .enz. Melkgereedschappen alsnieuwe Ont- roomer (verbeterde Mélot'e) Karn en Gelte, verder: Koebakken met Goten, Ladders, '/s Mud, Maten, Brandhout enz. enz. Betaaldag 1 September 1926. De No'aris VAN CLEEF te Hein kenszand zal op Woensdag 7 April 1926 les voormiddags 10 uur, op de hofstede, oewoond door den heer P. KOENS te Heinkenszand, om contant geld PUBLIEK VERKOOPEN bestaande uit vos-Merrie 3 jaar, vos-Merrie 11 jaar, vos-Menie 2 jaar 12 Stuks HO a RN VEE. als: 4 baatgevende Melkkoeien, Ka fvaars, vette Vaars, 3 Jaar- ingen, 3 Kalveien. Zeug met Biggen, drachtige Zeug, 2 vette Varkens, 80 Kippen en Hanen. 2 Meuwagens op ijzeren rssen, Tilbury, Driewielskar, Kar cp veeren, Rolsleper, Sleepbord, Rolblok, Sacksploeg, Coksploeg, 5 ijzeren Eggen, Wind-, Stroo. en Peeëa- molen, Klaverruiters, Tolboutèu, Hand zaai- en Wiedmacbine, Sproeier, Hooi- zaag, StalgereedschappeD, Doppen, MaleD, Ladders, Wagenzeil, Slijpsteen, Zakken, Hamassement, Melkgereedschap, Mutsaard, Brandhout, eenig Huisraad. 6000 K.G, Weibooi, Stroo en Beesten- peeëD, enz. Geen stalling. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Woensdag 7 Apr I 1926, a.m. 2 uur te Waarde ten herbeige van Kloet, voor den heer J. PIEPER aldaar publiek verkoopen onder Waarde nabij het dorp, elk met Schuurtje, Erf, Tuin en Bouwland, elk groot eirea 13 A. 8 e.A. (100 R.) Perceel 1 verhuurd aan dhr. Maks Piepek en perceel 2 verhuurd aan dhr. Jacs. Pieper, beiden tot 1 Juli 1926. Te bezichtigen Woensdag 31 Maart eu 6 April van 14 uur. Belangrijke Verkooping op Donderdag 15 April 1926, ies voormiddags te 10 uur te Goes, in het koffiehuis „de Prins van Oranje" ten overstaan van de Notarissen W. I1IOOLEN re Middelburg en JOH. PILAAR te G o e 8 van t Hof Cornelia" beslaande uit Woonhuis, Schuur. Vetstal, Varkenshok en Wagenhuls met Erf, Tuin, Boomgaarden, Bouw- en Weilanden zeer gunstig gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Goes, aan den 's-Heer Hendriksklnderendijk, samen groot 43 H.A. 46 A. 23 cA Terstond op gebruik. Te veilen in perceelen, combinatiën en massa. Boekjes met kaart zullen ver krijgbaar znn bn genoemde Notarissen vanaf 3 April 8.S Indien gij lijdende zijt aan Exzeem, Ring worm, Zeere plekken, Jeukende uitslag, Huidroos of eenige andere vorm van huid ziektegebruik dan het D.D.D. recept. Een paar druppels maar van deze wonder baarlijke vloeistof en gij ondervindt on middellijk verlichting. Prikkeling en pijn verdwijnen direct en een paar aanwendingen brengen gewoonlijk een volkomen genezing teweeg. Koopt vandaag nog een flacon a f. 0.75 bij Uw Apoth. of Drog. Uitstel kan gevaarlijk zijn. Begin dus nu met de genezing. D.D.D. in ftuc. itf. 0.76 en f. 2.60. D.D.D. eeep d f. bij alle apoth. en drog. OPENBARE VERKOOPING Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes zal op Woensdag 24 Maart IS26, des voormiddags om 10 uur, it de „Prius van Oranje te Goes, verkoopen als 7 div. Ameublementen, Dressoir, Buffet, mah. Kast, Penantkastje, div. Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Kapstokken, Ledikan ten, Bedde», Matrassen, Kachels, Lampen, Rijwielen, Glas- en Aardewerk, enz enz. Zindelijke goederen kunnen worden bij gebracht, waarvan op.ave te doen tijden Vendumeester D. JACOBS of ten kantore «an voornoemden deurwaarder, aan de Kleine Kade No. 11. Kijkdag Dinsdags te voren. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Vrijdag 26 Maart 1926, des nam. 1 uur voor de Erven v. dhr. Dings Schrijver ten ste.fhuize a./d. Westsingel te Goes, a contant publiek verkoopen een goed onderhouden Inbaede', w.o. Chiffonnière Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Kachels, 2 veeren Bedden^ Matrassen, Ledikauten, Vloerbedekking, Glas- eu Aardewerk, Tuingereed.-chap, w.o. Handrolblok, dito Egge, Kruiwagen, Hondenkar, 5 Kippen enz. euz. De Nofaris E. C. VAN DISSEL le Goes zal op Donderdag 8 April 1926, e. m. l'/i uur, te Driewegen len herberge van J. v. d. GtiotiTB voor den heer A, M. STEKETEE te Bsarland, voor 7 jaren, publiek verpachten 12 perceelen Bouw- en Weiland, (het weilana mtt recht van scheureD) te 0 iewegen in Coudorpe en in Paulushoek. Notitiën verkrijgbaar ten kantore va» den Notars. Mooie ontvangst. Zuivere weergave. Gemakkelijke bediening. Grootste Selectiviteit bereikt men met een „Telefunken Ontvanger". Inlichtingen en geïllustreerde prijscou rant op aanvrage. Vertegenwoordiger SIEMENS HALSKE. In voorraad tn te hooren bij den Agent voor Zuid- en Noord-Beveland O.J. B00NE, Beestenmarkt 14, Goes op DONDERDAG 25 Maart des avonds om 8 uur, in het Schuttershof te Goes. Sprekers de heer J. HO VING uit Amsterdam. ONDERWERP Heeft God de wereld geschapen Entree 10 ot. Debat vrij.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 2