een Woonhuis, een Woonhuis met Hoveniering Aid eze extra bevolkingsaanwiiisten nog buiten beschouwing gelaten, kan gerekend worden, dat plan III binnen een tijdvak van 15 jaren volgebouwd zal zijn {het fcs 9 H.A. groot en biedt plaats voor pl.m. 420 huizen). Dit derde bouwplan zal worden uit gevoerd in de Voorstad en op de weilan den, bouwlanden, en boomgaarden ach Ier een gedeelte van den Oostsingel tot dicht bij den Biesterman's put. De kosten zijn berekend als volgt: aankoop terreinen enz. f 111.340,aanleg straten, trot'oirs, ri olen en dergelijke f 144.400, Totaal zal het plan de gemeentö-/dusj op f 255.740»nr komen te staan. De grond zal later verkocht worden tegen 4, 5, 6 en 7 gulden per vierk. Meter, waar door een grondwaarde verkregen wordt van f 372.000,Als men deze cijfers' onder elkaar zet en aftrekt ontstaat een winst voor de gemeente van ruim 116.000 gulden. Dil is echter slechts schijnwinst/ In werkelijkheid zal de gemeente nagenoeg in bet geheel niets op deze bouwerij ver dienen, omdat er een geweldig rentever lies voor haar rekening komt. De gelden van aanleg moeten immers heel spoedig gevoteerd worden, terwijl de aankoop door particulieren van de terreinen eerst na ge- ruimen tijd geschiedt. Hen absoluut vast* staande berekening is van dit alles niet te maken. De hierboven geigeveine is geba seerd op de ondervinding. Mocht later blijken, dat de grond vlugger verkocht wordt dan verondersteld is, dan kan de gemeente altijd nog den grondprijs verla gen en daardoor een eventueel© aanzien lijke winst vermijden. Teu slotte ten eu ander over den tijd, die debmrw rijpmaking van plan III za) vorderen. Neemt dc raad morgen het voorstel aan, dan kan dadelijk een aan vang gemaakt worden met den aankoop van diverse eigendommen. Vermoed wordt, dat over een jaar het gehtele terrein eigendom der gemeente zal zijn. Men heeft de zekerheid, dat een ge deelte zeer spoedig van eigenares zal verwisselen, en in verband hiermede zal reeds in den zomer een begin gemaakt worden met den aanleg der geprojecteerde staten voor plan III. In dit onderdeel van plan III is tevens opgenomen een betere verbindingsweg tusBchen de Voorstad en de haven, die in de toekomst het verkeer op den bestaan- den Jostsingel aanmerkelijk zal ontlasten Verbetering Oostsingel. De Oostsingel, die veel te lijden heeft van het verkeer, verkeerde sedert eenige maanden :n een zeer slechten toestand. De klinkerbestrating liet op zeer vele plaat sen te wenschen over, en een gedeelte van den weg was verzakt. Sedert gistermorgen is de Singel voor het verkeer afgesloten, en heeft men een aanvang gemaakt met de herstellingswerk- zaamheden. Een gedeelte der oude bestra ling is reeds opgebroken om plaats te ma ken voor de n.euwe. De Oostsingel zal van de Voorstad af tot even voorbij Ro- zenoord met Zweedsche gran'etkeiea be straat worden. Voorts zal langs de hek werken, die zich op dat gedeelte van dein singel bevinden, een trottoir worden aan gelegd ter breedte van 1 M. Voor de be- woners van dil stadsgedeelte is dit een mooie verbetering. Vermoed wordt, dat de werkzaamheden ongeveer 5 a 6 weken zullen duren. Waarschijnlijk hebben velen reeds op gemerkt, dat men van gemeentewege ook enkele boomen aan den Singel rooit. Ver schillende glammen van de mooie beplan ting, die circa 35 jaar oud is zijn onlangs door de iepziekte aangetast en gestorven. Reeds een 7-tal is aan de gevreesde boo- menziekte ten offer gevallen en uit den grond gehaald. Verschillende exemplaren zijn nog ziek, doch daar men de hoop, de ze in het leven te kunnen houden, niet ge heel heeft opgegevent, wordt met de rooi ing ervan gewacht}, totdat gebleken is, dat zij niet meer te redden zijn. De iepziekte, die in vele steden van ons land slachtoffers maakti, dreigt ook Goes van een harer sieraden te beroovèn. Vernomen wordl, dat a.s. w.nter onver wijld een aanvang gemaakt zal worden met aanvulling van de vrij gekomen plaatsen aan den Singel door nieuwe aanplanting. Overgeplaatst. De ontvanger der directe belastingen en accijnzen, de heer A. H. v. d. Feen, alhier, wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst van Goes naar Amsterdam. Nieuwe telefoongeleiding. Tusschen Goes eu Roerend aal is dezer dagen wederom een nieuwe interlocale telefooögeleidiBg in dienst gesteld, in totaal heeft men hier thans de beschikking over 21 interlocale geleidingen. De Kermis. In het begin van deze maand heeft de verpachting plaats gehad van de staan plaatsen op de Gce8che Kermis. De pacht zal f 1991,75 opbrengen. Jaarverslag „Goesche Damclub". Men schrijft ons In de jaarvergadering van de nGoesche damclub* herdacht de voorzitter de ver trokken bestuursleden en bedankte hen voor hunne, aan de club, bewezen diensten. Daarna leest de secretaris de notulen voor en bracht het jaarverslag, waaruit blijkt dat de vereeniging thans 23 leden telt. Beide, notulen en jaarverslag, werdeD goedgekeurd. Ook de verslagen van resp. de kas- commissie, pennikgin. en comm. werden onveranderd goedgekeurd. Eenige voorgestelde wijzigingen der statuten werden met algemeene stemmen aangenomen. Alle aftredende leden werden herkozen. Op een voorstel van een lid om een onderlinge wedstrijd te houden werd gun stig beschikt, alsook op een voorstel om het kampioenschap voor Goes en om streken te spélen. Ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan zal Vrijdag 19 Maart een ieder in de gelegenheid gesteldworden met de club ken nis te maken, door het spelen van één of meerdere partijen tegen leden der club. De aanvangstijd daarvoor is op 8 uur gesteld. Administratie der Posterijen ®n Telegrafie. P O, s t k ^rjvt oor G o e s. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Maart 1926. Brieven Binnenland1. J. Scheffers, Rotterdam; 2. Verheike, Ellewoutsdijk; 3. 74—3252 Harmenjansweg 4, Haarlem; 4. Gedeputeerde Staten van Zeeland, Mid- delburg.- Brieven Buitenland: 5. Brechtenkamp en Ha gel berg', Hambur g. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken hun naam en adres te vermelden,-opdat deze bij onbestelbaar heid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken steeds van een volledig adres straat naam en hulsnummer te voorzien. Briefport voor België. Bij het nieuwe postverdrag met België wordt bepaald, dat het port voor brieven., verzonden van Nederland naar België of van België naar NederliMid, zal zijn: van eert brief van 20 gram of minder 121/2 cent of 75 centimes, en voor een brief zwaarder dan 20 gram 10 cent of 40 centimes p-ér' 20 gram of deel daar van, meer. Bij1 niet-frainkeering het dub bele va'h genoemde bedragen. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aan gevoerd: I drachtige zeug en 56 biggen. Doordat eenzelfde advertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, is de prijs per regej slechts 16 cent. GEMENGD NIEUWS- pc verongelukte vliegers. De sergeants.vlieger Jansen en v. d. Kamp, die Maandag bij Nijmegen met een vliegtuig omlaag stortten en gedood wer den, behoorden thuis te Hilversum en Herwen en Aerdt. Beiden waren gebre vetteerd en gehuwd. Van der Kamp was Donderdag getrouwd en Zondag van ver lof in het vliegkamp teruggekeerd. Maan dag hebben ze nog boven Herwen en Aerdt gevlogen. De lijken zijn met een van Soes- terberg gekomen ziekenauto naar de kamp plaats overgebracht. De brokstukken van het vliegtuig worden vandaag daarheen ver voerd. Kapitein-vlieger Versteeg bezocht Maandagmiddag Beuningen per auto. Naar men bericht zou aldaar laag zijn gevlogen en volgens deskundig onderzoek een noodlanding niet de bedoeling der vliegers zijn geweest. Ken schot. Maandagnacht werden de bewoners vsd de Naaldwjjksche straat in Den Haag op geschrikt door een schot, dat in een der percéèlen gelost moest zijn. De politie werd gewaarschuwd en het bleek al spoedig, dat het schot gelost was in de woning van den veekoopman F. 3. J., die echter zelf niet meer te vinden was. Zijn vronw verklaarde dat haar man een revolverschot op haar gelost had. De politie hoorde, dgt de veekoopman bij ten van zijn 'familieleden aan den Noord- West-Buitensingel was en arresteerde hem daar. De man bekende een revolverschot te hebben gelost en gaf de volgende ver klaring van Hét geval. Omstreeks "4 nur in den middag was hij thuis gekomen en vond tot zijn ver bazing de deur gesloten. Zijn vrouw was afwezig en had de eenige huissleutel die er was meegenomen. De man moest dus voor de deur blij ven wachten totdat zijn vrouw thuis kwkm. Ten langen léste begon hem dit wachten te vervelen én tegen 8 uur 's avonds slaagde hjj er in, door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het huis zijn woning binnen te komen. Hoe later bet werd, des te heviger werd 's mans woede. Temeer, daar hij nog steeds geen eten had gehad, Eindelijk, omstreeks middernacht, kwam 'de vrouw, die naar een feestje geweest was, in zeer opgewonden stemming thuis en toen de man eenige opmerkingen maakte over haar lange uitblijven, legon zij hem op dusdanige wijze uit te schelden, dat hij in zijn woede een revolver greep en een schot loste. De kogel vloog echter tegen het plafond, zonder iemand te raken. De man is Maandagnacht opgesloten. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. Dinsdagochtend is het tweetal door de politie gehoord, waarna de man is vrij gelaten. Vechtpartij van woonwagen bewoners. Maandagavond omstreeks 6 nur is een hevige vechtpartij ontstaan in het woon. wagenkamp te Eindhoven. De 40-jarige wagenbewoner H. v. S. bezocht den wages van den eveneens 40-jarigen L. H. V. S. dreigde de vronw van H., die in den wagen was te mishandelen en toen H. thuiskwam, ontstond onmiddellijk een vechtpartij tus schen de twee mannen, waarbij H. een mes trok en v. S. een diepen steek in den buik toebracht, zoodat de ingewanden naar buiten puilden. In hopeloozen toestand is v. S. naar het ziekenhuis overgebracht H. is door den commissaris van politie gearresteerd. Het mes is in beslig genomen. Beide personen zijn gehuwd. Raadselachtig geval. Maandag kwam de werkster, die den winkel en het magazijn van de firma 4. v. d. V. aan den Katshoek te Rotter dam moet schoonhouden, in het magazijn, waar zij even te voren een emmer warm water had neergezet. De emmer lag on derstboven en in den plas heet water lag de 20-jarige winkeljuffrouw L. A. C. nit de Gashouderstraat. Het meisje, dat brand wonden in het gezicht had, was bewuste loos. De geneeskundige dienst heeft haar naar het ziekenhuis aan den Bergweg ver voerd, waar zij ter verpleging is opgeno men. Door welke oorzaak de winkeljuf frouw het bewustzijn verloren heeft, is nog niet opgehelderd kunnen worden. De mogelijkheid van simuleeren wordt niet uitgesloten geacht. Een drinkster. De politie te Wageraigein heeft een dronken vrouw aangehouden, die bij haar verhoor opgaf te heeten H. K., wed. van J. W. uit Groningen. Zij kon echter geen enikel bewijs om zich te legitimeeren overleggen. Bij haar ondervraging door den commissaris den volgenden dag, be kende zij een valschen naam te hebben opgegeven en te heetein J. B., geb. ri 1880 te Gron.ngcn. Bij het nazien van het Po litieblad bleek zij nog de volgende vonnis sen te goed te hebben: Kantongerecht Roermond f 10 of 10 dagen, id id. 2 maal f 30 of 2 maal 30 dagen, id. te Arnhem f 15 of 15 dagen, id. te Boxmeer f20 of 10 dagen, en f 10 of 5 dagen-, id. te Arn hem f 15 of 15 dagen. Totaal had zij dus 115 dagen uit te zitten. Alles wegens open bare dronkenschap en opgeven van een val schen naam. Bovendien werd haar aamSnotif ding verzocht door den burgemeester van Beverwijk voor gelijke feilen. Zij is daar heen overgebracht. Een brug over de Hudson. Dc technische adviseurs van de New- York (stad) en Jersey-City, hebben hun goedkeuring gehecht aan een plan om een brug te slaan over de Hudson. Het gevaarte zal komen liggen tusschen Fort Lee en de Washingtonheuvelen. De brug wordt nog grooter dan die welke bij Phi ladelphia over de Delaware is geslagen. De kosten zijn geraamd op 50.000.000 dollar, of viermaal zooveel als de toch ook reusachtige Hell Gate-spoorwegbrug, ook in New-York. De bnig krijgt een over spanning van 3500 Eng. vt., gedragen door torens van staal en graniet, die zich 650 Eng. vt. boven water zullen verheffen. De plannen, die nu het fiat hebben ge kregen van de experts, moeten nog enkele instanties doorloopem voor zij definitief zijn. De tot nu toe gebouwde bruggen, die Manhattan verbinden met een overwal hebben tezamen 120.738,355 dollar gekost. Daarvan heeft de Williamsburgbrug een overspanning van 1600 vt. Niet stemmen. De Italiaansche vrouwen leggen wei nig belangstelling aan den dag voor hun recht om te stemmen bij de gemeente raadsverkiezingen, welk recht dit jaar voor het eerst tot uitvoering kan worden gebracht Te Milaan met bijna een millioen in woners hebben slechts 5000 vrouwen zich laten inschrijven voor het stemrecht. Te Cuneo met 1000 vrouwen hebben slechts 270 vrouwen zich laten inschrijven. In Noord- en Centraal Italië zijn slechts 3 pet. der vrouwen ingeschreven. Mussolini heeft verklaard dat de vrou wen in werkelijkheid nooat het stemrecht begeerd hebben. Zij die het wenschen, doen dit onder den druk van een kleine feministische minderheid. Ontzettende spoorwegralmp. Bij San José in de republiek Co sta Rica is een trein met vacantiereizigers gederailleerd. Drie wagens vlogen uit de rails en vielen langs een berm van een meter of acht hoog in de rivier. Er zijn 248 dooden en 93 gewonden. Afgesneden vrouwe nhoo fd. Een conducteur van een electrischen trein in het Engelscbe plaatsje Guildford, vond onder een bank in een coupé een af gesneden vrouwenhoofd, in papier ver pakt. Geval wekte natuurlijk afgrijzen, maar gelukkig bleek dra dat men hier niet met een misdrijf te doen had. Een antiquair uit Surbeton kwam de vondst bij de politie opvragen; het was, zoo deel de hij mede, het hoofd van een Egypti sche vrouw, 1600 jaar oud en uit een museum afkomstig. Hij had het bij ver gissing in den trein laten liggen. Brutale aanranding. Zondagavond werd een motorbus uit Bonn op den weg, even voorbij Ahrweiler aangehouden door een man die oogen- schijnlijk mee wilde rijden. Toen de bus stilhield, sloeg de man den conducteur van de trede, belde en de chauffeur reed weer door. De conducteur werd daarnt door den aanrander en een paar toege schoten helpersbewusteloos geslagen en zwaar verwond. De daders ontkwamen met de ontvangsten van den dag. De chauf feur bemerkte de vermissing van den con ducteur pas op de volgende pleisterplaats. Het gestolen miniatuurtje. Voor het assizenhof van Surrey (Enge land) heeft een 29-j»rige Russische ba rones terechtgestaan, beschuldigd van het stelen van een muiatnurportret ter waarde van 500 pond ten nadeele van een Engelsch edelman uit diens buitenverblijf te Selsey. De edelman had haar zijn kostbaarheden getoond en daarbij had zij het miniatuur portret opgenomen. De gastheer had toen zijn hand op de hare gelegd en daarbij iets gezegd in het Engelsch, welke taal zij slechts zeer onvoldoende verstond en waaruit zij opmaakte, dat hjj //Voor u" had gezegd. „Voor mij had zjj in het Eransch geantwoord, en later had zij den edelman nog eens in het Engelsch bedankt. Omdat haar ecbtgenootzoojaloersch was, had zij hem het miniatuurtje niet laten zien, maar wel had zij het bij verschillende gelegenheden gedragen. Toen haar man hei later toch eens zag en naar de herkomst vroeg, had zjj lachend gezegd, dat mannen geen vragen moesten Btellen. Tegenove; anderen had zij gezegd dat het een sou venir was van haar laatste flirtation.... Zij werd vau diefstal van het miniatuur- portret beschuldigd, doch vrijgesproken, zeer tot haar vreugde, waaraan zjj levendig uitiDg gaf, nadat de rechter tot de jury had gezegd, dat het geen aangename taak voor haar was om over een vrouw vonnis ie vellen en dat deze taak er nipt aan genamer op werd wanneer hét een vrcuw oetrof van goede reputatie en met een aardig uiterlijk. Brand in een menagerie. Bij een brand in een menagerie te New-York zijn Maandag meer dan 1009 kanarievogels, 500 andere zangvogels én 150 apen verbrand. Van de apen hadden er nog een 50 gered kunnen worden, maar in hun angst voor den verstikkendbn rook hebben verscheidene dezer dieren elkaar doodgedrukt. De vogels zjjn gestikt eu vervolgens verbrand. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. De Geneefsche mislukking. GENÉVE De vertegenwoordiger van Brazilië heeft hedenmorgen in de zitting van den Volkenbond verklaard, dat de Braziliaansche regeering vasthoudt aan den eisch voor een permanenten zetel in Jen raad. Het voorstel van Briand om de zitting van den Volkenbond tot September te ver dagen werd aangenomen. Alle delegaties zullen hedenmiddag vér- trekken. Generaal Broesiloff f MOSKOU. Generaal Broesiloff is aan longontsteking overleden. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 768.8 te Thors havn. Laagste barometerstand 760.4 Biarritz. De verwachting tot den avond, van '18 dezer luidt: zwakke veranderlijke, later zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen, nevelig tot half bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts in het zuiden en oosten, zelfde temperatuur overdag. BURGERLIJKE STAND over de maand Februari 1926. WOLF AARTSDIJK. Geboren: 2, Cornells z.v. Cornells Raas en Pieternella Bos; 13, Hendrik z.v. Willem Beeke en Piieberfïella den Hollander; 16. Neeltje Maatje d.v. Pieter Sonke en Lena Tan- netje Geene; 17, Willem z.v. Machiel Geene en Adriama de Leeuw22, Adriaan Pieter z.v. Cornells de Laat en Cornelia Jacomina Wagenaar; 28, Maarten,z.v. Wisse van de Guchte en Johanna Re- mijnse; 28, levenloos kind van Jan Bliek en Neeltje de Jonge. Gehuwd: 24, Adriaan Hoogcrland 24 j. j.m. en Lijdia 'Flipse 25 j. jd. Overleden: 16, Anna Sandee 75 j. weduwe van Jan Remijnse. m—Pigwtwzo*» 11 m weuwrue; VERKOOPINGEN EN „VERPACHTINGEN. Maart: J(. 0 20 Ierseke, inspan, de Kok. 24 Kloetinge, bouwland, van Dissel. 24 Kloetinge, hofsteedje, van Dissel. 24 Kloétiri|e, 15 woonhuizen c. a., van Dissêl.!('^ 24 Oudelande, boenen-inspan, de Wil de Heijboer. 24 Goes, vendutie, de Kok. 25 Kloetinge, inboedel, van Dissel. 31 Nieuwdorp, woonhuis met erf en turn, Pilaar. April: 3"7 Heer, Abtskerke, hofstede, Pilaar. 7 's Heer Abtskerke, woonhuis en boomgaard. Pilaar. 7 Heinkens^and, kapitale boereninspan, van Cleef. 14 Borssele, winkel-inventaris, de Kok. 14 's tüHeer Abtskerke, boeren-inspan, Pilaar. 16 Goes, kapitale boeren-inspan, Pilaar. Kapelle, woonhuis met schuur en melksahjn, erf en tuin. Kram. Waarde, 2 woonhuizen met grond, van Dissel. Wenfeldinge, 2 woonhuizen, boom gaard en bouwland, Kram. iWemeldinge, meubilaire goederen, Kram. 'h&Heerenhoek, woonhuis en erf, Pi laar. f! 's Heerenhoek, bouwland, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maarte- 17 Schuttershof, Ver. v. Ontw. en Ont spanning, lezing Poldermans. 18 2 uur Raad. 19 20, 21;' 22 en 23, Landbouw-Bios- eoop, „De Pelgrim". 30 Prins van Oranje, propaganda-avond, Mandoline-club. AANBESTEDINGEN. Maart: 20 Kruiningen, woonhuis, Le Clercq. 24 Middelburg, verhoogen Prov. veer- dam en maken aanlegsteiger te Kam perland, ,Ged. Staten. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hans weert ruim een half uur vroeger). Dagen. Hoogwater. Laagwa er Yrm. Nam Vrm. Nam. 18 Mrt. 6.04 6.29 11.48 19 6.42 7.09 0.05 0.26 20 't 7.20 7.47 0.45 1.07 21 8.04 8.88 1.28 1.58 22 9.06 9.48 2.18 2.50 28 10.81 11.19 3.85 4 23 24 11.56 5.07 5.50 ADVERTENTIEN. Hun, die iet» te vorderen heb- ben van- of verschuldigd zijn aan «ijlen den heer J, A- KRIJGER, in leven graanhandelaar te Krabbendijke, en aldaar overleden 14 December 1925 wordt ver zocht daarvan opgaaf of beialing te doen ten kantore van Notaris PILAAR te Goes vóór t April a-s- OPENBARE VERKOOPING op „Woensdag 31 Maart 1926, des naiéiddags te 2 uur te Nieuwedorp, in de herberg bij Wed. Modderkreek® voor den heer M. J. ROTTIER ten over staan van Notaris PILAAR te Goes, van: Varkenshok, Erf, Tuin en Bouw land in den West Kraayeripo;der, onder Nieutyedorp, aan den Moolweg, groot 18 A.'iS c-A. Op gebrnik uiterlijk 1 September a.s. Uit de hand te pachten voor 7 jaren, ingaaridé 1 April van de Dlaconis der Ned. Herv- Gemeente te Goes, onder Goes: aan den Westsingel, grcot 12 A. 37 c.A. Verplichte borgstelling van 2 solide petBonen, Inlichtingen te verkrijgen ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes tot 27 Maart 1B26 1 uur.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3