H. Hollestelle, Regenkleeding. Bereide Verf R ÏERBEEM, Goes. Firma A. S. J. DEKKER GOES soliede AGENTEN naar Wilhelminastraat 96 VERHUISD een Woonhuis met Tuin een Woonhuis met Tuin Goes, Turfkade 13 in alle kleuren, 75 cent per Kilogram. PIANO EN ORGELHANDEL zoekt nog eenige Koninklijk Erkende Pitmanschool, Goes, Daarom doen zij een beroep op uw aller medewerking, teneinde het tehuis te Vbssingen op 7 April eein verrassing te kunnen bereiden. Iedere gift, hoe groot, maar ook hoe klein, zal welkom zijn. Ook hier ge!lldt veel kleintjes maken een groote. J. Buijse Sr., C. Klap, sergeant-majoor, J. Laport, M. Kok, A. Corstanje Jzoon, D. Rooze, M. *J. C. Moens, P. van Wuijckhuijse, (allen oud-bezoekers). Ondergeteekenden steunen gaarne bo venstaand verzoek, en bevelen den rond gang van bovengenoemde oud-miliciens ten zeerste aan bij alle vrienden van Militairen en van het Militair Tehuis te Vlissingen. Ds. P. J. Steinz, J. Douncr Sr., L Duvekot Cz., F, de Visser, P. J. de Jon ge, A. Meerman, oud-Huisvader, Wie bij vergissing mocht zijn overge slagen, dien zij beleefd verzocht zijn gave wel te willen bezorgen bij den laatst on- dergeteekende A. Meerman, Oostsinge 114, Goes, oud-Huisvader. RECHTSZAKEN. Letsel door schold. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden terecht: Fr. de R., 26 jr., arbeider te Ijzen djjke beklaagd dat het aan zijn schuld te wijten is geweest, dat op 17 December j.l. nabjj Pante-Avancé (gemeente IJzen dijke) gevaar is ontstaan op den tramweg, doordat hij als arbeider der Maatschappij na het rangeeren met bietenwagens er niet op heeft gelet, dat een wissel ver keerd stond, waardoor de tram die uit de richting Pyramide kwam op een zijlijn liep en in botsing kwam met een daar staanden bietenwagen, tengevolge van welke botsing een passagier in den torn, A. A. Groosman, bloedend werd verwond en eenige tijd zijn beroepsbezigheden niet heeft kunnen verrichten. Eisch 1 maand hechtenis, voorwaarde, lijk met een proeftijd van 3 jaar. Moordaanslag. M. de J., 25 jr., landbonwersknecht te Schoondijke, werd ten laste gelegd dat hij op 1 Januari jl. te Breskens ter uit voering van zijn voornemen om J. H. llaartsen of S. Vermeulen van het leven te beroovei of zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, opzettelijk op een meter afstand, met een vuurwapen op hem heeft geschoten, terwijl zijn voornemen niet is voltooid tengevolge de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid dat ge noemde personen slechts lichte verwon dingen bekwamen. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Geen signaal gegeven. J. Z., 29 jr., chauffeur te Goes, was door den kantoorrechter te Goes veroor deeld bij vonnis d,d. 22 Januari j.l. tot 2 x f 15 of 2 X 15 dagen hechtenis, wegens overtreding der Motor- en Rijwiel- wet, geen signaal geven bij het omgaa» van een bocht. De beklaagde en de amb tenaar van het O. M. waren in hooger beroep gekomen. Het O.M. bij de rechtbank te Mid delburg eischte vernietiging van het von nis van den kantonrechter en f 80 boete, subs. 30 dagen hechtenis. De valsche bankbiljetten. Ouder zeer groote belangstelling be handelde gisteren de Haagsche rechtbank de zaak tegen de drie hier te lande in verband met de uitgifte van valsche Frausche bankbiljetten gearresteerde Hon garen. Voordat de president met het ver hoor der beklaagden begon vroeg mr. de Vrieze nietig verklaring der dagvaarding, op grond van verschillende redenen mede vroeg mr. de Vrieze onmiddellijke invrij heidstelling der beklaagden. Dit verzoek weid verworpen. Na het verhoor der be klaagden, werden de getuigen gehoord, o.w. versohi.lende politie-ambtenaren. Vervolgens hield het O.M. zijD requi sitoir. Het eischte schuldigverklaring der drie verdachten aan het misdrijf van art. 209 Swb., quaiifieatie daarvan als het in voorraad hebben van valsche buitenland- sche bankbiljetten waarvan de valsohheid hem bekend was ten aanzien van verd. J. bovendien veroordeeling wegens uitgifte van zoodanige biljetten en veroordeeling van den eersten verd. A. J. tot 9 jaar gevangenisstraf en van de beide andere verdachten dr. G. M. en G. M. tot 7 jaar gevangenisstraf. SCHOOL EN KERK. De kwestie—Geelkerken. De Synode te Assen heeft gisteren in ccmité generaal het rapport der commissie besproken. Na de mededeeling der con— clusies kwamen de rapporteurs de heeren dr. K. Dijk, dr. J. Ridderbos eu dr. J. Thijs tot het besluit le. aan dr, Geelkerken de navolgende verklaring ter onderteekening voor te leggen Ondergeteekende, kennie genomen heb bende van de uitspraak dsr synode, dat de boom der kennis des goeds en des kwaads de slang en haar spreken en de boom des levens naar de klaarblijkelijke bedoe ling van het scbriftverhaal van Genesis 2 en 3 in eigenlijken of letterlijken zin zjjn op te vatten, en dus zintuigelijke waarneem bare waarheden waren, en dat derhalve de meening van dr. Geelkerken, als zou men lisputabel kunnen stellen of deze zaken en feiten zintuigelijke waarneembare werkelijk heden waren, zonder met het in artt. 4 en 5 der Ned. Geloofsbelijdenis 1 eleden gezag der H. Schril in strijd te komen, moet worden afgewezen verklaart zich aan deze beslissing te conformeeren 2e. aan dr. Geelkerken mede te deelen dat zjjn beslissing inzake de onderteeke ning dezer verklaring door hrar binnen den tijd van 4 dagen wordt tegemoet gezien. KUNST EN WETENSCHAP. Bloedtransfusie by pasgeborenen. In de vergadering van de 'Fransche academie van geneeskunde heeft prof. Paul Gueniot gesproken over de gunstige uit komsten die men bij zwakke pasgeborenen verkrjjgt door bloed bij hen over te tappen. De methode is vooral aan te raden bij zwakke kindertjes van tuberculeuze af stamming. De overtapping heeft al een gunstig effect als men het kind 20 kubieke centimeters nieuw bloed geeft, d.i. het tiende van zjjn geheele hoeveelheid: 100 c.M8. staan gelijk met de helft van zijn boeveelheid bloed. Bij een aan'a! zuige. lingen volgde op de overtapping onmid dellijke toeneming van gewicht, stijging van de temperatuur tot vlak bij de nor male lichaamswarmte, Sommigs zwakke zuigelingen die geen melk konden gebrui ken, begonnen die weer te nemen. Prof. Gueniot uitte zijn verbazing dat de metbode nog nauwelijks in Frankrijk toegepast wordt. Men kan er een groot aantal pasgeborenen mes redden. GEMENGD NIEUWS. Russische dram a's. Waar armoede en ellende iemand van den hoogsten Russischen adel toe hebben kunnen brengen, leert het geval van prinses Anastasia Wolkonskaja, die tot drie jaren gevangenisstraf werd veroor deeld, wegens het verstrekken van „too- verdranken* aan soldaten van het roode ieger. Deze dranken zouden bewerken dat de soldaten voor ve deren militairen dienst werden afgekeurd. Gebleken is, dat de drankeu vergif bevatten, waardoor ernstige schade aan de gezondheid der gebruikers kon worden toegebracht. Prinses Wolkouskaja behoort zoo als uit de naam reeds valt op te maken tot den ouden Russischen adel, die na de revolutie grootendeels tot diepe armoede verviel. Haar echtgenoot is drie jaar geleden door de bolsjewiki gefusileerd. Sedert dien oefende zij het beroep van waarzegster en giftmengster uit. Huiselijk drama. Te Ziegenhaiu bij Jena heeft een bakker zijn vrouw en drie kinderen met een ijzeren staaf doodgeslagen. Men vermoedt dat de man, die nog maar twee dagen in de ge meente woonde, in een vlaag van waanzin beeft gehandeld. De moordenaar heeft na het plegen van de misdaad lijn woning verlaten. Tot dusver is men er niet in geslaagd hem op te sporen. Een heele kerfstok. Bij de politic te Breslau heeft zich een man van 40 jaar aangegeven, die bekende ie laatste vjjf jaar bij de 2000 diefstallen en inbraken gepleegd te hebben. Een gevaarlijke manie. Voor de gezworenen der Seine heeft een gemeente-ambtenaar uit Clichy, die bijna 500,000 frank aan geld van den Staat had verduisterd, terecht gestaan Het meest ongewone vao het geval is, dat de man deze gioote som besteed heeft aan het koopen van postzegels. Hij was n.l. zoozeer bezeten door de manie van het verzamelen van postzegels, dat hij zich daarvoor aan het geld vergrepen had. Vriendelijke echtscheiding. Kapitein Howard Parker ts Saint Louis voerde reeds lang een echtscheidingspro- oes, lezen wij in de Amerikaansche bladen, omdat hij meende gelukkiger te worden met zijn secretaresse dan hjj was met zijn vrouw. Deze laatste weigerde echter zich van hem te laten scheiden, zoodat Par ker's gelukskansen er 9lecht voorstonden. Op een goeden dag reed Parker met zijn secretaresse schaats, toevallig is ook zijn vrouw op dezelfde ijsvlakte. Plotseling een oploop van menschen en angstgeschrei een vrouw was door het ijs gezakt. Het was de vrouw van Parker. De zeebonk bedacht zich geen oogenblik, dook onder het jjs en haalde zjjn reeds bewustelooze vrouw naar boven. Van de eerste schrik bekomen schreef mevrouw Parker haar man een brief, wasr»n zij verklaarde hem voor zijn verdere leven gelukkig te willen maken en in de scheidir-g toe te stemmen. Deze was nu spoedig e.-n feit, doch voor de rechtbank beloofden de voormalige echtgenooten elkaar nog eeuwige vriend schap. In een vuurtoren opge sloten. Op de Pointe du Raz, de bekende kaap aan de Bretonsche kust, staat een onde vuurtoren. Tengevolge van de aan houdende stormen, die dtzen winter den Oceaan hebben geteisterd, is het lang onmogelijk geweest van de kust af dea vuurtoren te bereiken, zoodat de twee wachters op den toren vijf-en-veertig dagen van de wereld afgesloteu zijn ge weest. Gisteren zijn zij uit hun isolement perlostandere wachters hebben hun vlaats ingenomen. Over het feit, dat de twee thans ai- geloste wachters op het laatst van alle levensmiddelen ontbloot en te zeer uit geput om hun dienst behoorlijk te kunnen wa.imemen, zoolang van hulp verstoken zijn gebleven, zal de Moro-Giafferti in de Kamer interpelleeren. Koninklijke luchtreis. Een fantastisch bericht wordt uit Madrid aan het „Journal11 gezonden. De koning en de koningin van Spanje zouden van plan zijn een vliegtocht naar Zuid. Amerika te ondernemen. Tien water vliegtuigen moe.en, volgens den bericht gever van het Paiijsche blad, voor den tocht van het koninklijk paar en het gevolg in orde zijn gebracht. Primo Rivera en nog enkele ministers zonden ook van de partij zjjn. De Fransche treinbandie- t en. De brutale treinroovers, die, zoo.als wij geineld hebben, Vrijdagavond den snel trein Parijs- Belfort tol stils'aan hebben gebracht en daaruit ongeveer 700.000 l'rc hebben gestolen, zijn met alleen- nog niet gepakt, maar eigenlijk heeft men ook nog niet eenig spoor van hen. kunnen ontdek ken. Wel blijkt men- uit de wijze, waarop de roovers zijn te werk gegaan, de mee ning toegedaan, dat de roof gepleegd moet zijn door menschen, die van het spoorwegbedrijf op de hoogte moéten zijn. Ook schijnt er eenige beteekenis gehecht te worden aan de verschijning van een groote grijze auto, die op den avond van den roof, bij verschillende overwegen van de lijn Parijs - Belfort, in de buurt van de plaats, waar de misdaad is gepleegd, is gezien. Doordat eenzelfde advertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Colijnsplaat. Het bestuur van den Oud- Noord-Bevelandpolder besteedde Woens dagmorgen aan het vervoeren en lossen van 2562 sch-eepston steenslag; waarvan te lossen aan de haven te Colijnsplaat 1570 ton, aan de haven te Glasjesnol 365 ton en aan dia te Kats 627 ton. Voor 't vervoeren werd ingeschreven d-oor de heeren: P. Breure le Colijns plaat, voor haven Colijnsplaat f 0.68ha ven Glasjesnoj f 0,60voor haven Kats f0,95 per sch-eepston; M. de Regt te Kats, voor haven Kats f 0,96A. de Pree c.s. te Colijnsplaat, voor Colijnsplaat f0,69; Glasjesnol f 0,69. Gegund aan P. Breure. Voor 't lossen werd ingeschreven door de heerenL. Munter te Colijnsplaat voor f0,65 per ton; en indien aangevoerd in kasten f 0,70N. de Pree te Colijns plaat voor f0,45 per ton; Th. J. J. Geelhoed le Colijnsplaat voor f0,47 en voor schepen boven de 300 ton 5 cent per ton meer; Joh. Provoost le Colijns plaat voor f 0,48J. Janse te Kais voor f 0,47 (enkel voor haven Kats). Gegund aan N. de Pree. Door het Bestuur van den N.euw Noord-Bevelandpolder werd Woensdag morgen aanbesteed het vervoeren en los sen van 665 scheepston steenslag; waar van 93 ton te lossen aan haven Colijns plaat en 572 ton aan Glasjesnol. Voor 't vervoeren werd ingeschreven door de heeren: P. Breure alhier voor haven Colijnsplaat f 0,99Glasjesnol! f 0,80; A. de Pree c.s. alhier voor haven Colijnsplaat f 1,40; Glasjesnol! f 0,75. Ge gund aan P. Breure voor haven Colijns plaat en aan A. de Pree c.s. voor haven Glasjesnol. De lossing werd gegund aan N. de Pree alhier, voor f 0,45 per scheepston. Door 't Gemeentebestuur van Co lijnsplaat werd Woensdagmorgen aanbe steed het vervoeren en lossen van 125 scheepston steenslag. Voor 't vervoeren werd ingeschreven door de heeren: P. Breure alhier voor f 0,33: A. de Pree c.s. alhier voor f 0,50 per ton. Gegund aan P. Breure. Het lossen werd gegund aan dhr. N. de Pree alhier voor 10,45 per ton. Hoedekenskerke. Bij de op 4 Maart 1926 alhier gehouden verkooping door notaris E. C. van Dissel te Goes van de hofstede „Dorpzichit", met bouw- en wei land, te zamen groot 10 H.A. 47 A. 80 c.Azijn de navolgende personen koo- p-ers geworden; van perceel 1 als de hof stede „Dorpzicht" groot 35 A. 90 c.A. Mej. de Wed. G. Jeronimos voor f4760; de perceelen 2 lol en mei 12, groot 10 H.A. 11 A. 90 c.A. de heer Joost van der Linde en Mej. Wed. J. van der Linde voor den prijs van f1130 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f29.140. Total, opbrengst alzoo f33.900. De kooperswo nen allen te Hoedekenskerke. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. MumaLMBaiiaa WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 777.2 te La corena. Laagste barometerstand 726.9 le Röst. De verwachting tot den avond van 6 dezer luidt: krachtige, tijdelijk afnemende N.W. tot Z.W. wind, meest gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neer slag, later zachter. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Maart: 6 's Heer Ablskerke, verpachting wei landen, Pilaar. 8 Biezelinge, boomgaard en bouwland, Pilaar. 10 WÜhelminadorp, paarden, Hollmann. 11 's Gravenpolder, woonhui- met tuin, Neervoort. 11 Heinkenszand, beestiaal, de Kok. 11 Heinkenszand, huis en erf, van Cleef 17 Kloetinge, inspan, de Kok. 20 Ierseke, inspan, de Kok. 24 Kloetinge, bouwland, van Dissel. 24 Kloetinge, hofsfceedje, van Dissel. 24 Kloetinge, 15 woonhu zen c. a., van Dissel. 25 Kloetinge, inboedel, van Dissel. April: 7 Heinkenszand, kapitale boereninspan, van Cleef. 14 Borssele, winkel-inventaris-, de Kok. Kapelle, - woonhuis met: schuur en melksalon, erf en tuin, Kram. Waarde, 2 woonhut'zen met grond, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maart: 5 6, 7, 8 en 9, Schu't.rshof-Bioscoop, „HanneL's Hemelvaart." 5 6, 7, 8 en 9, Laindbouw-Bioscoop, „Het Levenslied". 7 en 9, Landbouw-Bioscoop, „De ko lonisten van Alaska". 30 Prins van Oranje, propaganda-avond, Mandoline-club. Jivat: a umtuf AANBESTEDINGEN. Maart: 16 Wilhelminadorp, bouw.nburgerwoon- huis en dubbele arbeiderswoning, C. van Maris, WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim ren half uur vroeger). Dagen, 6 Mrt. 7 8 H 9 10 11 12 Hoogwater. Vrm, 7.01 7.42 8.36 9.55 11.29 0.16 1.28 Nam 7. 8.12 9.15 10.44 0.56 1.57 Laagwa er Vrm. 0. 1.03 1.51 3.00 4.38 6.05 7.11 Nam 0.47 1.83 2.27 3.53 5.29 6.44 7.40 Geboren 2, Pieter, z.v. Adriaan West- strate en Pieternella van Dalen. Gehuwd Andriek Willem van de Plassche, 29 jr. jm, te 's Heer Abt-skerke en Johanna Saiallegange, 25 jr. jd. te Goes; 4 Aarnout Paauwe, 20 j. jm. te Kruiningen en Francina Maas, 21 jr. jd. te Goes. O verleden2, Johanna den Nooyer, 90 jr., weduwe van Bartel Janse. ADVERTENTIEN. In piaats van kaarten. Ondertrouwd B. C. KRIJGER Goes, Waarde, J. D. WONDERGEM. Maart 1926. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal ten verzoeke van uen heer L. W. Woutersen, op Donderdag II Maart 1926, des voormiddags 11 uur, in de btrherg van dhr. Jonker aldaar, in het openbaar verkoopen te 'e Gravenpolder, op het Dorp, groot 2 A, 29 c.A. en aldaar, groot 3 A. 27 c.A. Beide peic. zijn verhuurd tot 1 Mei a.s. resp. aan Jb. Kievit en Jb. Kesselaar. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Gaberdine, Loden en Gummi Gegarandeerde kwaliteiten. LAGE PRIJZEN. op plaatsen waar nog niet vertegenwoordigd, welke tegen vergoeding van provisie, in hun vrjjen tijd ijverig werkzaam willen zijn. Brieven aan het hoofdkantoor te Goes. Kweekschool voor Kantoorpersoneel. Type- en Copiëer-Inrichting TELEFOON No. 222.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 2