Benoemd. De heer G. A. den Decker alhier, is bij Kon. besluit van 24 dezer beinoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijks "hoogere burgerschool hier ter stede. BINNENLAND. De kabinetscrisis. Het Nederl. Correspondentiebureau te 's Gravenhage deelt mee: Naar wij uit welingelichte kringen ver nemen, zou er een redelijke kans zijn, dat de kabinetsformateur, mr. Limburg binnen enkele dagen zal zijn geslaagd in de vor ming van een kabinet. PROVINCIE-NIEUWS. Kloetinge. Woensdagavond vergader de de vereenigimg van oud-leerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen alhier. Na behandeling van ©enige huishoudelijke za ken kreeg de Rijkslujibouwoonsulent dhr. van der Piassdie het woord over de mo gelijkheid van uitbreiding van verbouw van luinbouwgewassew. Een reeks lan taarnplaatjes verduidelijkte, het gesprokene. Na afloop dezer lezing sprak de ver gadering den wensch uit om een tuinbouw- vereenigiïig op te richten. Een 15-tal der aanwezigen gaf zich op als lid, waarna een voorloopig bestuur werd, gekozen, be staande uit de heeren: J. J. de Bakker, W. N. van Lieire, P. D. Hoogstraate en C. Eversdijk, terwijl de leiding aanvanke lijk opgedragen werd aan dhr. A. Blok. Het ligt in de bedoeling, om dit jaar reeds meer tuinbouwgewassen te verbou wen. Zaterdagavond zal een vergadering belegd worden, teneinde de nieuwe ver eeniging een meer vasten vorm te geven. Ierseke. In de Donderdagavond ge houden vergadering der Groene Kruisver- eeniging „Ziekenzorg" alhier waren slechts 11 leden tegenwoordig. Het verslag der kascommissie was vol lof van den ijve- rigen penningmeester. De ontvangsten wa ren f 1364,28, (met batig saldo vorige jaren); uitgaven f653,66; de t. b. c.- bestrijding sloot met een goed slot van f233,55. De begrooting 1926 werd onge wijzigd aangenomen met uitgaaf f780, ontvangst f 828,55VL batig slot f 48,55V2. De vereeniging is in 't afgeloopen jaar 2 leden sterker geworden en heeft veel gedaan aan t. b. c.-bestrijding, o.a. wo ningtoestanden verbeterd en kinderen naar Sanatoria gezonden, een en ander met tot dankbaarheid stemmende gevolgen. Ingekomen was voorts een motie van hot lid Ossewaarde, vragende om bij den Raad te steunen of te verzoeken tot rio- licering van den Burenpolder over te gaan en oudere ongewenschte hygiënische toestanden te verbeteren. Na langdurige bespreking en na er op gewezen te hebben dat deze zaak reeds door B. en W. van Ierseke is in studie genomen werd den voorsteller aangeraden zijn motie in te trekken, wat deze evenwel niet wilde. In stemming gebracht werd ze verwor pen met 10 tegen 1 voor (de voorsteller). Na rondvraag, die weinig opleverde, werd de vergadering beëindigd. Kapelle. De vereeniging „Liefdadig heid naar vermogen" hield haar jaarver gadering in het lokaal „Obadja". Voor zitter Dr. J. D. Schmidt. De seer. P. M. Keim deelde in zijn jaarverslag mee dat het verplegingsmate- riaai uit 107 artikelen bestaat, dat door 44 leden gebruik werd gemaakt van 94 artikelen. Dat Dr. Pfeiffer en Zuster Schef fer volle medewerking verleenen. De vereeniging telt 283 leden, 21 nieuwe le den traden toe, 4 bedankten, 6 vertrokken en 3 zijn overleden. De penningmeester P. Staal deed ver antwoording over gehouden beheer; ont vangen was f272,62, uitgegeven f 163,87, batig slot f 108,75; aan zieken en herstel lenden werd uitgereikt 38 liter melk. Herkozen werden de aftredende be- stursleden P. Staal, J. van Wimgen en PI. Eversdijk. Besloten werd om een weegtoestel aan te schaffen voor zuigelingen en een ledi kant. Ook werd uitgetrokken voor de ver eeniging „Wijkverpleging" f25,en werd dhr. P. Staal als afgevaardigde herbe noemd. Ovezand. De oud-burgemeester van Ovezand, Nisse en Driewegen, de heer D. Muider, vierde gisteren zijn 80sten jaardag, onder groote belangstelling. Het dorp had een feestelijk aanzien door de vele vlaggen. Van heinde en ver kwam men den jubilaris gelukwenschen; om enkelen te noemen: dr. Jenny Weijerman, de wet houders en leden van den Raad van Ove zand, de Gezondheidscommissie zetel Goes met den voorz. dr. Folmer aan t hoofd, en verder lal van autoriteiten, vrienr den en kennissen van hier en elders. Zeer groot was het aantal telegrammen, brieven en kaartjes. Onder de bloemstukken was een zeer mooi van de Gezondheidscommis sie. De schoolkinders werden door den jarige onthaald. Ellewoutsdijk. Woensdag heeft de Rec- lame-afdeeling van de firma De Erven Weel. van Nelle uit Rotterdam alhier een schitterende vertooning gegeven in het gebouw van het Van Hatlum Prümers- fonds. Deze bestond uit een Kinemato- grafische voorstelling van de thee en kof fiecultuur in onze Overzeesche gewesten en Brazilië, met al wat er betrekking op heeft, van den aanplant lot den oogst. Verder werden te zien gegeven al de be werkingen die goede thee en koffie moe ten hebben om er een „lekker bakje" van te kunnen drinken. De explicateur wist een en ander zoo smakelijk en op gewekt voor te stellen dat men wezenlijk „trek" kreeg in zoo'n heerlijke drank, en hieraan werd ook alweer voldaan, want alle aanwezigen en dat waren er vele, werden onthaald op een fijne kop koffie of thee met toebehooren. Des middags was het voor de kinderen en 's avonds voor volwassenen. Heel Ellewoutsdijk heeft er van geprofiteerd. Het was er stampvol en elkeen amuseerde zich koste lijk, ook mede door het zingen van rec lameliederen op de melodie van onze meestbekende vaderlandsche liederen. Het duurde tot elf uur en aan den uitgang werd tenslotte nog een pakje fijine Van Nelle's rooktabak meegegeven, aan ieder die het gebouw verliet. Borssele. De afdeeling „Borssele" der vereeniging „Volksonderwijs" hield Woens dagavond een algemeene vergadering, die druk was bezocht. De rekening der afd. sloot met een batig saldo van f32,90V2. De aftredende bestuursleden de heeren H. de Priester en Jac. van de Velde werden herkozen. De voorzitter wees er op, dat de afd. met genoegen kan denken aan het succes door haar in 't laast vain 't vorige jaar behaald met haar actie voor het behoud van de vierde leerkracht aan de openbare school. Er werd besloten om ook dit jaar zoo noodig actief op te treden, als er gevaar mocht dreigen voor verlies van één der leerkrachten. Het bestuur kreeg opdracht om in dit geval voor de afdeeling aan den Raaid te adres- seeren. Aan het huishoudelijk reglement van de algemeene vereeniging werd ingevolge een besluit van de algemeene vergadering dier vereeniging, in October 1925 ge houden, die twee volgende artikelen toe gevoegd: 8a. Elke afdeeling benoemt een Propaganda-Coinmissie van minstens drie leden, welke Commissie speciaal belast is met het voeren van de propaganda on der niet-leden; 8b. Elke afdeel ng be noemt een Commissie voor de Volksonder- wijs-collecte van minstens drie leden. Indien de afdeeling daartegen bezwaren heeft, trede zij in overleg met het Hoofd bestuur. Daarop werden beide commissiën be noemd; voor de eerste gaven zich 7 le den op, terwijl voor de tweede 3 leiden werden gekozen. Bij het opmaken der ledenlijst bleek# dat de afd. 51 leden telt, voorzeker een vrij groot aantal voor een dorp als Bors sele, doch er werd opgemerkt dat het ledental zeker nog veel grooter kon zijn en de thans benoemde commissie in 't bij zonder en alle andere leden daarnevens zullen trachten het aantal te vergrooten. (Reeds kan gemeld, dat heden bij den secr. 3 nieuw geworven leden zijn opge geven). Dhr. J. de Voogd las voor „De Rooie" van Weremeus Buning, waarnaar met aan dacht werd gehoord. Dit jaar zal, indien eenigszins moge lijk, de volksondierwijs-collecte gehouden worden op 25 Mei, den 60-jarigen her denkingsdag van de stichting der vereeni ging „Volksonderwijs". Schore. Thans is met het volspuiten der afgegraven gronden te Vlake een aan vang gemaakt. Men is reeds bezig de putten leeg te malen door middel van een motorpomp, terwijl op het terrein een directiekeet werd geplaatst. Naar wij ver nemen zullen de opgehoogde terreinen oi> geveer een meter boven het gewone peil komen te liggen. Volksgezondheid. Als inspectrice van de volksgezondheid meer in het bijzonder belast met de hy giëne van het kind en de tuberculose bestrijding in het ambtsgebied, omvattende de provinciën Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, is aangesteld Mej. Dr. H. Schagen van Soelein, Frankenslag 302 te 's Gravenhage. Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot Bestrijding der T. B. C. Donderdagmiddag hield bovengenoem de vereeniging haar jaarvergadering te Middelburg in de sociëteit St. Joris onder voorzitterschap van dhr. C. A. van Woel- deren. Aan het door den heer dr. C. Orbaan als secretaris uitgebracht jaarverslag, ont- leenen wij, dat steeds dringender gevoeld wordt de behoefte aan een verplegings- fonds. Weliswaar kan de vraag worden gesteld of in vereenigingen als deze voor zorg, opsporing en voorlichting niet het voornaamste deel van haar taak moet zijn, observaties, verpleging en nazorg zijn als directe consequenties vaii het geheele sy steem van t. b. c.-bestrijding, zooals deze zich in ons land heeft ontwikkeld en ge organiseerd, te aanvaarden. In beginsel is dan ook tot de opr.chiing van een ver- plegangsfonds besloten. Aan het einde van het jaar dreigde een kas-tekort. Met groote dankbaarheid moet worden gememoreerd, dat toen op verzoek Ged. Staten onmiddellijk hun sub sidie tot het toegezegde maximum van f 6000,hebben opgevoerd. Hel aantal aangesloten vereenigingen is wederom ge stegen. Het jaarverslag werd met woorden van dank aan ckn secretaris goedgekeurd. Hierna was het woord aan den t. b. c.- arts, den heer A. J. Hoorweg, voor het uitbrengen van het verslag over de Werk zaamheden van het Districts-consultatie- buireau en van de Kriingbureaux voor t. b. c. in Zeeland. Met den Raad van Arbeid te Goes werd op dezelfde aangename wijze sa mengewerkt als de vorige jaren, met dien te Middelburg bleef de samenwerking ge ring. Door die Raden werden 73 patiënten opgegeven, van wie 42 reeds aan het bu reau bekend waren. Verschillende arm besturen en liefdadigheids vereenigingen en vele particulieren verleenden steun voor het uitzenden van patiënten naar Sanatoria, Ziekenhuizen, Zeehospita enz. en voor het verstrekken van hulp in allerlei vor men. Hen wordt dank gebracht. De heer Hoorweg heeft den indruk, dat langzamerhand, heel langzaam aan ook in Zeeland meer doordringt het besef, dat het beter is een t. b. c.-patiënt te helpen in het begin van zijn ziekte, dan te wachten tot het proces een ernstig karak ter heeft aangenomen. Ook wordt meer en meer tngez'en, dat afzondering van lij ders aan open-t. b. c. van zeer groote he- teekenis is voor het voorkomen van be smetting voor de bestrijding van de ver spreiding der t. b. c. Het aantal gemeenten van waar uit patiënten komen, steeg met 9 tot 98 van de 109 gemeenten, terwijl 78 van de 87 huisartsen patiënten zonden. Het bureau wacht nog ietwat ongeduldig op de mededeeling van de inspectie van de namen, van alle personen in de provin cie, die aan t. b. c. overlijden. Spr. geeft nu tal van staaltjes aan gevende de onderzochte patiënten en de bevinding van al of niet t. b. c.-lijders zijn. Wij moeten er ons toe bepalen te melden, dat in 1925 voor de eerste maal onderzocht werden 163 m. 222 vr. ein 340 kinderen, hiervan waren niet lijdende aan t. b. c. 46 m., 55 vr. en 242 kinderen; nog twijfelachtig 14. m., 19 vr. en 27 kin deren; voor het eerst werden als t. b. c. patient ingeschreven 103 m., 148 vr. en 71 kinderen. Op 1 Januari waren als lijders ingeschreven 320 m., 421 vr. en 171 kinderen. Het aantal gezinnen,, waar huisbezoek plaats heeft kwam van 619 op 774, in 57 waarvan een lijder aan open lon.gtuberculose voorkwam. Het aantal nieuwe patiënten was iets grooter dan het vorige jaar, n.l. 725 tegen 687 iin 1924. Het aantal consulten was ongeveer 400 meer. Spr. toont aan de hand van cijfers aan, dat Zeeland steeds zeer gunstig afsteekt bij andere provincies inzake de sterfte aan t. b. c. Br wordt veel voor de t. b. c.-patiënten en de bedreigde kinderen gedaan, maar toch nog lang niet genoeg. De nazorg is in Zeeland nog in het gdheel niet georga niseerd. Slechts de hulp van allen, die weten hoeveel ellende, stoffelijke cn gees telijke ellende, er door de t. b. c. veroor zaakt wordt, kan helpen het doel te be reiken, aldus eindigt het belangwekkende verslag. Aan den b eer Hoorweg werd ook dank gebracht evenals aan de dames Deetman en Verburg, die daarna hunne verslagen uitbrachten, van welke verslagen wij al leen kunnen mededeelem, dat ook zij ge tuigen van het vele, goede werk, dat wordt gepresteerd. De rekening vain den penningmeester, dien heer S. J. Nootemboorn, werd goed gekeurd met een ontvang en uitgaaf van f 10735,62 en een goed slot van f 35,48 tegen f 585,47 het vorige jaar, evenals die van het Districts-consulatiefaureau, aan wijzend f20314,46 in ontvang en uitgaaf met een goed slot van f2l30,24, tegen f2746,71 op 1 Jan. 1925. Ook de ontwerp-begrootingen der ver eeniging en van het bureau werden goedge keurd. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer C. A. van Woelderen en gekozen in plaats van den heer De Gier, die niet herkiesbaar was, de heer Van Lierop te Hulst. Hierna kwamen nog verschillende ge- noodigden ter vergadering ter bijwoning van de lezing van den beer dr. A. PSmit te Vlissingen, over: „Het werk van den schoolarts bij de bestrijding van de tuber culose", verduidelijkt met lichtbeelden. Spr. legde er o.m. den nadruk op, dat t. b. c. het best te bestrijden is op de school. Op een vraag uit de vergadering werd door spr. en door de inspectrice van de Volksgezondheid, dr. Schagen van Soelen, nog uiteen gezet, dat voor het platteland het idee van districtsschoolartsen ge- wenscht is. Laatstgenoemde kreeg echter op een verzoek aan Ged. Staten van Zee land om dit te bevorderen een ontkennend antwoord. De heer Hoorweg betreurde het nog, dat te Middelburg nog geen school arts is aangesteld. Met dank aan den inleider werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zittÏDg van 26 Februaii 1926 werd veroordeeld wegens valschhéid in geschrifte P. B. v. d. M., 28 jr., rei ziger te Sas van Gent, gedetineerd, 4 maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 26 Februari werden de volgende zaken behandeld J. M., 52 jaar, arbeider te Krniningen, werd ten laste gelegd dat hij in December jl. of begin Januari jl. te Ilausweert, opzettelijk een kruiwagen, die hij aan den oever van de Schelde had gevonden, zich heeft toegeëigend. Eisch f 20 b. of 20 d. hechtenis. Uitspraak. Vrijspraak. J. v. d. P.-, 23 jaar, werkman te. Oudeiande, werd beklaagd dat hij op 11 Januaii 1926 te Oudeiande, toen de ijksveldwachter-majoor Ganseman hem oaar aanleiding van een gepleegde bal dadigheid wilde hooren, dien ambtenaar heeft beleedigd. Eiscb f 15 b. of 15 d. hechtenis. Uitspraak. Idem. De malversaties te Bergen op Zoom. Het rapport der commis-ie uit den Gemeenteraad van Bergen op Zoom oyer de onregelmatigheden in de boeken dei gemeente, dat iu de raadsvergadering van 26 dezer aan de orde ia, komt tot de conclusie, dat er jaren met groote geraf. fineerdheid een kluwen van malversaties is ineen gevlochten, waardoor niemand meer in staat is deze te ontwarren. Daar wegens gebrek aan bescheiden elk on derzoek moet vast'.oopea zal er wel nie mand kunnen gevonden worden ja zelfs geen combinatie van de beste accoun tants die in staat zijn een juist beeld te geven van de handelingen van de groep schuldigen, die sinds jaten de ge meente hebben bestuurd. De commissie raadt daarom in volle overtuiging een verder onderzoek, dat geld moet kosten af en acht de werkzaamheid van den raad en het D. B, beter besteed aan de toekomst dan aan het verleden. Zij komt tot het besluit o.a., dat dco het accountantsrapport is komen vaststaan het geldelijk tekort van f 71,798.04; dal echter daaraan nog verschillende tekorten en renteverliezen moeten worden toege voegd en dat het ontbrekende door den ontvanger zal moeten worden aangezuiverd. De commissie stelt ten slotte voor haar rapport ter kennis te brengen van dep. strafrechter, opdat die ten opzichte van de in het rapport genoemde personen kan optreden en laat aan den raad over te beslissen in hoeverre de vroegere burge meester en wethouders aansprakelijk dienen gesteld te worden. SCHOOL EN KERK. De quaestie-Geelkerken. Naar men aan het „Huid." mededeelt, heeft een der acht heeren, die verleden week door de Synode over hun bezwaren tegen dr. Geelkerken zjjn gehoord, een brief aan de Synode geschreven, waarin hjj mededeelt, dat hij van verdere actie tegenover dr. Geelkerken afziet. GEMENGD NIEUWS- Onregelmatigheden op het ontvangerskantoor te Deventer. Woensdagavond is te Deventer een spoedeischende raadsvergadering gehouden. Nadat de raad l'/s uur in de geheime raadsvergadering was bijeen geweest, wer. den de deuren geopend en deelde de bur gemeester mee, dat hij tot zjjn leedwezen eenige onregelmatigheden op het ontvang- gerekantocr moest bekend maken. Om geen verkeerden indruk te wekken, wilde spr. er aan toevoegen, dat de onregel matigheden zijn gepleegd onder het beheer van den oud-ontvanger. Er is een kas tekort van ongeveer f 66,000. De oud ontvanger is, vervolgde spr., in de ge legenheid gesteld zich te verantwoorden en had bericht, dat hij in de vergadering van B. en W. van Dinsdag zou verschijnen, maar hij is weggebleven, zoodat er niets anders zal overblijven dan de zaak in handen te stellen van de justitie. De meeste onregelmatigheden zijn van onden datnm en gepleegd vóór 1914. Een enkele onregelmatigheid, in 1923, berust op een vergissing. Alleen in het pensioenfonds is na 1914 nog een onregelmatigheid ge constateerd. De overige loopen terug tot 1894 en daarvoor. Naar de N. It. Ct. verneemt is de oud- ontvanger, de heer E. K., sinds Woens dagmiddag 12 uur uit Deventer verdwenen. Hij moet vertrokken zijn per trein in de richting Apeldoorn. Omtrent de onregelmatigheden ten kan tore van den oud-gemeente-ontvanger E. K. te Deventer wordt nader gemeld, dat de gemeente tegen het haar toegebrachte nadeel van f 66.000 is gedekt door een borgstelling in effecten nominaal f 25.000, welke een effectieve waarde van f 2è.000 zullen vertegenwoordigen. De oud.ontvan ger heeft verschillende ontvangBtpos'eu buiten de kascontrole gehouden hij liet steeds na de nieuwe boekhouding in te voeren, welke wettelijk in 1924 reeds tot stand moest komen. Had hjj dat wel ge daan dan zouden de feilen eerder aan den dag zjjn getreden. De fraude is ontdekt door den tegen- woordigen ontvanger en diens personeel. Gebleken is dat alle vervalschingen door den oud-ontvanger met eigen hand zijn gepleegd. Aan medeplichtigheid van ande ren wordt niet gedacht. MeD strekt het onderzoek thans tevens uit in de richting van een stichting, waar beklaagde deel nam in het beheer. Door een dolle koe op Je horens genomen. In de Bilt heeft eea koe, geleid door een koedrijver, komende uit Utrecht, hevige opschudding veroorzaakt. Op den Utrechtschen weg bij de sluis ontsnapte 4] aan haar geleider waarop ze woedend de straat afrende. Na eerst een wielrijder omvergeworpen te hebben, ging het dier, dat steeds wilder werd, verder het dorp in. Nabij de Ned. Herv. kerk kwam mej. v. d. L. den weg opde koe holde onmid- delljjk óp" haai toe en had haar in een minimum van tijd op de horens genomen, om haar dan op een ijzeren hek te werpen. Zjj bekwam ten gevolge hiervan een keelwonde en bezeerde den linkerpols. De dolle koe was intueschen als een razende verder gerend en liep op een uit Zeist komende tractor-automobie1 aan, waartegen zij echter weinig vermocht. De botsing was evenwel van dien aard, dat een koplantaarn werd afgerukt, terwijl de koe plotseling dood neerviel. De slachtoffers van de «Njjverheid I". Men meldt aam de Maa-bode uit Kam pen d.d. 23 dezes Gisterenavond is door den visseher J. Kes het in de Zuiderzee drijvende gevon den lijk van W. van der Werken, stuur man van de «Nijverheid I", welke boot op 15 Nov. van het vorige jaar is ver gaan. De heer v. d. W. was gehuwd en woonde te Rotterdam. Het lijk is gisteren middag na aankomst der familie op de openbare begraafplaats ter aarde besteld. Van de öemanning van de «Nijver heid I" wordt nu nog vermist het ljjk van den kapitein Slot uit Zwolle. Een belangrijk vonnis. De rechter te Londen heeft een be langrijk vonnis geveld in de zaak van den heer Lek, een te Londen wonend Nedcr- landsch koopman, tegen Lloyds assurantie maatschappij. De heer Lek hee't een prachtige ver zameling postzegels. In 1923 heeft hij ze tegen brand, diefstal enz. laten verzekeren voor 12.000 pd.st. Een paar maanden later heeft hij echter de waarde zijner collectie oog eens opnienw betekend op grondslag van de aangegeven waarde in de bekende postzegelcatalogi en sloot toen een nieuwe polis voor 44.000 pd.st. Ia Februari 1924 werd zijn verzameling echter in een hotel te Berlijn, waar hij toen verbleef, gestolen. Een gedeelte van de collectie is later terug gevonden. De verzekeringsmaat- schappjj bleek echter aanvankelijk bereid te zijn 30.000 pd.st. te betalen. Na verder onderzoek meende de maat schappij zich echter te kunnen beroepen op een clausule in de polis, volgens welke zij van al hare verplichtingen ontheven is, wanneer blijkt, dat er een te hooge waarde van het verzekerde is opgegeven. Op grond daarvan weigerde Lloyd's dan te betalen, waarop de Heer Lek zich tot den rechter richtte. Deze laatste nu heeft de maatschappij in het gelijk gesteld. In zjjn considerans ve-klaart hij uit drukkelijk dat het absoluut zeker is, dat de postzegels gestolen zjjn. Ook geeft hij toe dat het wel van belang is, dat de maatschappij niet geprotesteerd heeft toen zjj de hooge premie trok van den heer Lek, maar slechts toen zij zelf de hooge waarde zon moeten vergoeden. Toch heeft de klager, blijkbaar om met een mooie verzamélfng te kunnen geuren, de waarde van zijn postzegels toch zeer overschat. Op grond der clausule omtrent het op geven van een te hooge waarde, is de maatschappij dan ook van alle verplich tingen ontheven. De heer Lek moet ook nog de onkosten van het proces betalen. Een schiet-maniak. Sedert een week wordt de kleine stad Omaha in Nebraska geterroriseerd door een geheimzinnige nachtelijke fusilatie. Reeds zjjn twee personen gedood en ver- scheidene gewond. Vermoed wordt, dat men te doen heeft met een of anderen maniak, die van een gelnidloozen revolver gebruik maakt. Tegen den avond komt de gevaarlijke zonderling tevoorschijn en begint zijn afschuweljjk spel, waarbij de vensters der woningen bij voorkeur als sohietschjjf moeten dienen. De bevolking van Omaha durft zich des avonds nauwe lijks op straat te vertoonen. Alle lichten worden gedoofd, terwijl de huizen worden gebarricadeerd. De politie heeft ondanks alle ijverige nasporingen nog geen spoor van deze lugubere verschijning kunnen ontdekken. De schietpartij duurt dan ook al een

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 2