Roelof Meega, 4 Paarden, E.Verbeem, Goes VERSCH GEKARND 3ocej?r per fiaff pond. a Heerenkleediog naar Maat 19 stuks Hoornvee. de Hofstede „Dorpzicht", mahoniehouten Porseleinkast, ONTVANGEN Te koop voor particulier 'oor dit gewest het voordeeligst zou zijn. Het geldt hier eene zaak van zeer verre draagwijdte, die tot in lengte van dagen vordt vastgelegd. Nooit is het te laat om 'p zijne schreden, gezet op den weg der lwaling, terug te keeren, weshalve U ern- tiig in overweging wordt gegeven U als- ïog nader te beraden. In afwachting det verplichte gevoelens van hoogachting E. J. DUETZ. BUITENLANDSCH NlE'JWS. De nieuwe maand Luna. De Volkenbond houdt zich ook bezig net de hervorming van de jaartelling, den wil ook op dat gebied zooveel nogelijk een volkomen eenheid krijgen iver de heeie wereld. De Amerikaan G. N. Dawes heeft nu zulk een weield- aartelling uitgedacht. Teneinde de ge- venschte eenheid te verkrijgen, heeft hij usschen Juni en Juli een nieuwe maand ngeiaEchtde maand Luna. Luna en al le andere maanden zullen slechts lagen tellen. Wij komen dan echter nog :en dag tekort, zelf zonder schrikkeljaar. Hoe de vader van Luna dat regelt, dijkt niet uit wat er ons tot nog toe lericht wordt. Dertien maanden in het jaar I Wie ingst hebben voor het getal dertien, zuilen iet wel niet aardig vinden. Maar wie een naandsalaris trekt Een vlieger verongelukt, Woensdagochtend is Collot, een Juite- ïant-vlieger, na met zijn vliegtuig onder len boog van den Eiffel-toren te Parijs e zijn doorgevlogen, tegen een antenue 'an de draadloos telegrafische installatie ran den toren aangekomen. Het vliegtuig geraakte in brand en tortte neerde vlieger is verbrand. Een broer vtn het slachtoffer heeft ;ezegd, dat luitenant Collot onder den oren was doorgevlogen ingevolge een ireddeneehap met Amerikanen. Andere nenschen zeggen, dat een bioskoop- mderneming er achter zat. Een weerzinwekkende ver tooning afgeschaft. De Spaansehe vereeniging voor dieren- lescherming is, naar een Madrileensch ilad weet te melden, erin geslaagd, althans :én weerzinwekkend onderdeel van de dierengevechten verboden te krijgen. Na lat de stier door de torero's bewerkt was, iwaoien er tot dusver picadors op oude, versleten paarden de arena binnen, mei iet eenige doel, dat de stier zich op zoo'n jaard zou storten en het op zijn horens reuien. D;t vermoeide den stier en maakte Jat banderilleio's en matador hem vei'i- ger konden afmaken. Als zoo'n paard bij jlen aanval niet gedood werd, werd het weer opgelapt om een tweede maal te lienen. Dit dooden van paarden bij de stieren gevechten is na bij Koninklijk besluit verboden. Een royaal aanbod. Het Parijsche blad de Figaro, onder politieke leiding van Coty beeft aange- oodeu honderd millioen francs te storten n een amortisatiekas tot financieel her- itel van Frankrijk. Duitschiand en Volkenbond. d e Naar de Chicago Tribune uit Berlijn lemeemt heeft Duitschiand een'bespreking e Geneve tusschen Briand, Chamberlain ;u Stresemann geopperd, vóór het begin Jer zitting van den Volkenbondsraad, rpdat de drie ministers het eens kunnen worden over de kwestie van Duitschland's oetreding tot den Volkenbond, voordat uj in den Raad in behandeling komt. Polen dreigt met afscheiding. De Evening Standard verzekert, dat >raaf Skrzynaki, de Poolsche minister v» D juitenlandsche zaken, den EngelscLen ;ezant te Warschau heeft medegedeeld, at Polen zich uit den Volkenbor.d zal erugtrekken, indien zijn eisch ten per- nanenten zetel te verkrijgen njet wordt ngewilligd. Aardbeving op Kos. Naar het R. C. bureau ui t Athene aan le N. R. Ct. meldt heeft op Kos (Dode- tanese) een aardbeving gewoed, die het lorp Antimachia met 600 huizen bijna otaal heeft vernield. Er zij n 60 personen [ewond en twee gedood. GEMENGD NIEUWS. Tegen de wereldgel ij k- vormigheid. De. L. H. v. d. Meiden heeft Zondag, ïaar de Stand, meldt, in de godsdienst- lefening der Chr, Geref. Gem. te Dordrecht lamens de kerkeraad de volgende afkon- iiging gedaan De kerkeraad, betreurend dat de zonde rau wereldgelrjkvormigheid zich ook meer ïn meer openbaart in het onwelvoegelijk leed en in het afsnijden van het haar Ier vrouwen, waarschuwt op grond de H. Schrift (1 Tim. 2:9 en 1 Cor. 116) ernstig tegen dit toenemend kwaad en besloot dit desnoods met tuchtmaatregelen tegen te gaan". Noodlottig ongeval. Woensdag is er een zonderling ongeval te Dresden gebeurd. Bij het afspringen van de tram verloor een agent van politie zijn revolver, die door den val afging. Een 36-jarige vrouw, die op het achter balkon stond, werd op slag gedood. De agent werd gearresteerd, omdat hij zijn revolver niet overeenkomstig de voor schriften had gedragen. Droevig terechtgekomen. Een remmer, die den eersten dag dienst deed, viel op het station Amersfoort van de locomotief met het droevig gevolg, dat zijn eene been geheel werd versplinterd en de voet van het andere boven den enkel afgereden. Tusschen handwagen en boom doodgedrukt. Dinsdagavond omstreeks 6 nnr is op de Hooitskade te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. De 18-jarige V. Z. van de De la Reykade, die daar met eeD handwagen liep, werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door een zekeren J. Hij werd tegen een boom gedrukt en raakte met den hals beklem! tusschen zijn eigen handkar en den boom, met bet gevolg, dat hij onmiddellijk dood was. Met een groote slagaderwond aan den hals werd bjj door den G. G. D. naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in, dat nog niet geëindigd is. De eerste indruk van ooggetuigen is, dat de chauffeur geen schuld treft. Hij zou kalm gereden hebben, doch den handwagen niet gezien hebben, daar deze niet van een lantaarn voorzien Smokkelen. De douane te Roosendaal heeft in den laatsten Belgischen trein een partij eau de cologne aangehouden, ter grootte van 100 flesaehen, ea een partij parfums, welke men frauduleus uit België wilde invoeren. De smokkelwaar is gevonden in een der toiletten van de derde kiss. Van den smokkelaar geen spoor. Ook een compliment. Gelezen in het „Kanton Weert" van 12 dezer „De Weerter Hondeusportvereeniging zal een lezing doen houden over den hond op Zondag 21 Februari. Als spreker zal optreden de heer J. H., een zeer geziene persoonlijkheid in de honden wereld". ALLERLEI. Fotografische opnemingen in diepe zee. Tcit de belangwekkendste opnemingen voor bios'opische weergave behooren zeker, die, welke op groote diepte in zee worden gedaan. Zoowel het landschap als het dierenleven boezemen het hoogste be. laug in. Deze opnemingen worden gedaan met een toestel, geconstrueerd door den Ame- rikaaa Hartmaon en dat bestaat uit drie boven elkaar aangebrachte cylinders. Aan den ondersten cylinder is een klein vlieg wiel (gyroscoop) aangebracht, dat het toe stel in evenwicht moet houden en het schudden tot een minimum beperken. In deze cylinder is de motor aangebracht, die o.a, ook den gyroscoop in beweging brengt. De middelste cylinder bevat het fotogra fietoestel. Een der verticale wanden wordt gevormd door een stalen plaat, waarin zich een opening bevindt en hierin is een dikke lens zee r nauwkeurig vastgezet, zoodal ook deze zijde van het toeste tot bij zeer hoo.gen druk volkomen waterdicht is. In den bovensten cylinder is de lamp aangebracht, die voor de verlichting van het te fotografeeren stuk diepzee zorg draagt. Het licht wordt geleverd door een accumulatoren-batterij met een stroom- sterkte van 100 ampère bij een spanning van 120140 volt, die in den ondersten cylinder is aangebracht. Van veel belang is verder het instel- apparaat. Van het schip af kan de instel ling naar willekeur gewijzigd worden zonder dat het toestel behoeft opgehaald te wor. den. Daardoor is het mogelijk hetzelfde tafereel meermalen op te nemen wat meestal noodzakelijk is, omdat de moge lijkheid bestaat, dat het toestel in «aura king is geweest met groote visschen of het water in de nabijheid in heftige be roering is gebracht, waardoor de opnamen niet scherp genoeg of geheel mislukt zijn. Bit gedeelte kan door de tweede opne ming vervangen worden. Het geheele toestoel weegt 680 K.G Alle dselen zijn er op gebouwd om een druk van 35 K.G. per vierkante centi meter kunnen weerstaan, wat bij benade ring met een diepte van 300 M. overeen komt. Dit toestel voor bioBcopische opnemin gen wenscht men niet alleen voor het onderzoek van de zee, maar ook bij het bergen van gezonken vaartuigen dienst baar te maken. '"5 9 210 De nieuwe Engelsche Voor- jaarsstoffen voor Uitsluitend prima kwaliteiten in de nieuwste dessins. Stalen- collecties worden gaarne ter inzage gezonden. Groote Kade 24, Goes Tel. 159. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Vrijdag 5 Maart 1926, des voormiddags om 9uur te Ierseke aan „den Zanddijk, ten verzoeke van dei- beer M. S1NKE, op de door hem be woonde Hofstede om contant geld publiek verkoopen alslier Merrie, oud 10 jaarbruint Merrie, oud 6 jaarzwarte Merrie, oud 4 jaar (veulendragend)zwarte Merrie, oud 3 jaar. als9 baatgeveude Melkkoeien3 twee jarige Runders3 eenjarige Ruaders l éénjarige Stier; 3 Kalvers. 2 vet»e Varkens; 7 biggen (7 weken); 90 Kippen en Hanen 14 Eenden en een Woerd2 kalkoenen. 2 Menwagens op ijzeren assen, Drie- wielskar, Rolsleper, Slee, Rolblok, 5 Ploe gen. Eggen in soort, Peemoleu, Stroo- molen, Windmolen, Kruiwagen, Lamoenen, Drinkbakken, 4 Mestplanken, 2 Zeeften, Maat, Schop, Rieken en Vorken, Klaver miters, partij Hooi 611 StrOO, Mest In dBD mestput, Weegschaal, Melkgerei. Voorts eenig Huisraad en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Geen stalling, geen muziek, wel berg plaats voor rijwielen. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Donderdag 4 Maart 1926, te Hoedekenskerke, voor de familie A C. VAN DER LINDE publiek verkoopen I. des voo'm. 9J unr ten herberge vaD dhr. J. van Belzen, bestaande uit: WoonhuisSchuur, Wagen huis, Varkenshok, Erf, Tuin, Bouw- en Wellanden, groot 10 H.A, 47 A. 80 e.A., in 12 perceelen en samenvoegingen. Op gebruik de Weilanden 1 Maart 1927 en de Gebouwen en de Bouwlanden ge deeltelijk bij de betaling en gedeeltelijk 1 Maait 1927. Nadere inlichtingen en verkoopboekje- te verkrijgen ten kantore van den Notaris alwaar de kadastrale kaarten ter inzage liggen. des nam, 2 uur aan gemeld Woon- huis h contant: Een goed onderhouden Inboedel, W.o. eiken Kabinet, Bureau, Stoelen, Tafels, Lampen, Spiegels, Regu- 'ateurklok, Boekenrek, Vulkachel, 2 veeren Bedden, 1 pers. Kapokbed, Vloerkleeden en Matten, Spekkuip, Tonnen, Kleerkisten, dubb. Trap, Ladder, Tuinbank, Krniwa- gen, Brandhout, Gereedschappen, enz, enz. benevens 8 Kippen en 1 Haan. Huistrappen Kunstkalk Witborstels Cocoaborstels Raagbollen Bezems Dweilen Poetsdoek in alle maten, per pak 15 cent. 35 cent. 2 voor 21 cent, 48-55-65 cent. 45-60 cent. 25-34 cent. 15 cent. Sponsen en Zeemen in vele prijzen. Handvegers 30-35-45 cent. Witkwasten in vele prijzen. Zinken Emmers van 50 cent. Zinken Tobben in alle maten. Koopt een Fornuisje met passende Wasch- ketel en wasch met E. V. Zeep en de waschdag Is een feestdag. Prima bereide Glansverf in 50 kleuren voorhanden. Prijs per K.G. 75 cent. 2 doozen Schoensmeer 25 cent. 2 stukken Toiletzeep 20 cent. Gele of groene Zeep per 5 pond 65 cent. Dik vet Spek per pond 53 cent. Zuivere Reuzel per pond 53 cent. Rookworst per pond 85 cent. Boterhamworst per ons 13 cent. Corned Beaf per ons |2 cent. Rookvleesch per ons 16 cent. Witte Kaas per pond 60 cent. Komijne Kaas per pond 55 cent. Een heele bol Kaïs 190 cent, Anijsmelktabletten 12 voor 10 cent. Vogel-eitjes per ons 14 cent. Fijne Bonbons per ons 20 cent. Fijne Bruidsuikers per ons 14 cent. Gew, Bruidsuikers per ons 10 cent. Flikjes per ons 13 cent. Persil per pak 24 cent. Sneeuwwit- of Wennexgloor 6 cent. Bsckin Bakpoeder 7 cent. Stokviseh per pond 55 cent. in uitstekenden staat. Te bevragen .Huize Wilhelmina", Nisse.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3