VEILIGHEID EN VOLKS- GEZONDHEID. Bliksemschade van een half millioen gulden. Bij het naderende onweerseizoen vesti gen wij de aandacht van bewoners en eigenaars van landhuizen en van andere geïsoleerde woningen op het feit, dat een gebouw een grootere trefkans voor den bliksem ibezit naarmate het zich verder boven zijn omgeving verheft. Hooge en verspread 'gelegen huizen loopen derhalve een grooter gevaar. Men bedenke verder, dat het mogelijk is zich tegen dit gevaar te beveiligen door den aanleg van bliksemafleiders. De beveiliging moge niet steeds volkomen zijn, het groote nut van bliksemafleiders is reeds sinds tal van jaren door deskundi gen van grooten naam boven alle twij fel verheven. Voor ons land berekende Prof. Van Gulik in 1904 de jaarlijkscbe bliksem schade op gemiddeld een half millioen gulden. Hij vond verder, dat de toenma lige afleiders de kans op brand bij blik seminslag zes- of zevenmaal kleiner maak ten. Sedert hebben de afleiders nog een niet onbelangrijke verbetering ondergaan, en de jaarlijksche onweersverslagen van het Meteorologisch Instituut te De Bildt leggen, telken jare opnieuw, voor ons land een onbetwistbaar getuigenis af van het nut der bliksemafleiders. GEZONDHEIDSRAAD. dan ook, dat een wijziging in de politiek der staatsbank, aiftden zin van uitbreiding van de particuliere clientele en sterke inkrimping van het crediet aan de coöpe ratie, een absoluut vereischte is, om de inflatie te stuiten, al wordt daarmede dan ook het voortbestaan der coöperaties ern stig bedreigd. Het meerendeel der spre kers, die over dit rapport het woord voer den en waaronder zich vooraanstaande sowjet-oeconomen bevonden, verklaarde zich niet de conclusie van het rapport te kunnen vereenigen. Bezuiniging in de uitvoering van de beginselen der verzekeringswetten. De minister van arbeid, enz. heeft in overleg met de Bezuinigingscommissie in gesteld een commissie van deskundigen, met opdracht gegevens te verzamelen, d.e zuilen kunnen strekken om na te gaan of, hetzij binnen het kader der tegenwoor dige sociale verzekeringswetten, hetzij door een wijziging daarvan, blijvende bin nen de grenzen van een novelle, vereen voudiging en daardoor bezuiniging in de thans geldende wijze van uitvoering van de beginselen van die wetten verkregen kan wordien, en aangewezen als voorzitter van die commissieH. A. van IJssel- steijn, oud-minister vain landbouw, nijver heid en handel. SCHOOL EN KERK. Jubilea. Ds. J. W. Drost te Wemeldinge hoopt 1 Maart zijn 35-jarige ambtsbediening te herdenken. Z.Eerw. werd 1 Maart 1891 te Biezelinge bevestigd. Op 7 Sept. d.a.v. herdenkt Z.Eerw. D.V. zijn 30-ja- rige evangeliearbeid in deze gemeente. Ds. J. E. B. Meloen, te Hoofdplaat, hoopt 8 Maart a.s. zijn 35-jarigen Evan geliedienst te herdenken. Hij werd 8 Maart 1891 te Schore bevestigd; stond van '94'98 te Geesteren; deed 1 Mei van laatstgenoemd jaar intrede te Baar land; en 13 Februari 1921 te Hoofdplaat. De Synode te" Assen. Naar de „Stand." verneemt, is de dog matische commissie met haar voorarbeid gereed gekomen. De commissie van rap porteurs, bestaande uit Prof. Dr. Rid derbos, Dr. Thijs en Dr. Dijk, zal deze week haar rapport vaststellen, dat dan in de plenaire zittingen der Synode, die in de eerste week van Maart gehouden worden, zal worden behandelld. STADS-NIEUWS. Centrale H engsteinkeurin g te Goes. Donderdag werd alhier de Centrale hengstenkeur;ng gehouden, uitgaande van de Provinciale Regelingsoommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland. De uitslag is: Drie jarige hengsten groote maat le pr. Albion d' Hermine van Gebr. Aer noudts te Sluis; 2e pr. Hans, van O. Cocquijt te Sluis; 3e pr. Donald van Sasput van de Hengstenvereeniging Es- perance te Schoondijke; 4e pr. Avenir de Nil van de H. V. te Kloosterzande; 5e pr. Cocagne van O. Cocquijt te Sluis; le. plaatsverv. Marius van Anith. H. Dek ker Jz. te Zaamslag; 2e plv. Faintom van G. Buysse te Biervliet; 3e plv. Cos ui van P. J. Lannoye te Aardenburg; 4e plv. Piet van A. C. IJsebaert te Axel; 5e plv. Donavan van I. LuteijnLeen- houts te Zuidzande. Driejarige hengsten, kleine maat: le pr. Carlo, van E. C. Fassaiert te Lams- waarde; 2e pr. Atila van Gebr. de Waal te Ossenisse; 3e pr. Kuno van A. E. de SmetBonte te Aardenburg; 4e pr. Mon Beau van Wed. P. A. Mangnus te Boschkapelle; 5e pr. Maurits v. h. Veld zicht, van P. J. Lannoye te Aardenburg; 6e pr. Gaillard d' Ahea, van Gebr. Aer- noudts te Sluis; 7e pr. Majeur du Sartiau, van M. v. Fraaijenhove te Axel; 8e pr. Pallieter, van L. de Bruyckere te Sluis; le plaatsverv. Baron v. Biervliet, van G. Buysse te Biervliet; 2e plv. Brillant, van N.V. Stal van Dixhoorn te Axel; 3e plv. Hakun II, van Gebr. Coene te Sas van Gent; 4e plv. Paul Kruger, van P. B. v. Hoeve te Axel. Vierjarige hengsten, kleine maat, le pr. Mascotte d' I Jzendijke van A. J. E. Temmerman te IJzendijke; 2e pr. Tur ban de Wielsbeke van Gebr. Aernoudts; 3e pr. Snob van A. J. v. d. Meulen te IJzendijke; 4e pr. Balsac d'Acasse van de Hengstenvereeniging Eigen Hulp te Axel. Geen plaatsvervangers. Vierjarige hengsten, groote maat, le pr. Cokstein van C. A. Mabesone te Aardenburg; 2e pr. Condorus van J. M. v. Bommel v. Vloten te Goes; 3e. pr. Mon Gros de Neufke v. Wilhelminapolder 4e pr. Lector van M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe; 5e pr. Pacha de Marquis van Gebr. Aernoudtsle plaatsverv. Man doer de Laboureur van N.V. Stal van Dixhoorn te Axel; 2e plv. La Fleur d' Hubert van Gebr. de Dobbelaere te IJzendijke; 3e plv. Colosse d' Helena van Gebr. Daelman te Westclorpe. Vijf- en zesjarige hengsten, kleine maat le pr. Matador van M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe; 2e pr. Cesar v. h. Pavil joen H.V. Ons Belang te Eikerzee; 3e pr. Hippolyte van Ph. J. v. Dixhoorn te Axel; 4e pr. David d'Hulst van Gebr. Michielsens te Hulst; 5e pr. Ebald van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, le plaats verv. Monstacke v. L. de Bruyckere te Sluis2e plv. Jan de Nemrod van Gebr. v. Campen te Stoppeldijk; 3e. plv. Joubert II de Belle van J. Zandee te St. Anna- land; 4e plv. Fils de Moustiquaire van E. J. Kosten te Tholen; 5e pr. Fantan van G. Buysse te Biervliet. Vijf- en zes-jarige hengsten groote maat, le pr. Cavalier de Veerhoek van René Sturm te IJzendijke; 2e pr. Epatant du Kat van de Hengstenvereeniging Stop peldijk; 3e pr. Frits van de Hengsten vereeniging N.-Beveland te Geersdijk; 4e pr. Invincible Drecht van G. J. Kege- laar te Nieuw Namen; 5e pr. Blesson van Ronde Pulten van F. Dekker Pz. te Axel; en 6e pr. Avenir van Sasput van A. van Hootegem te Kruiningen. Oudere hengsten, kle.ne maat, le pr. Wilson, Hengstenvereeniging de Verwach ting te Axel; 2e pr. Ingersol de Labou reur, H.V. de Toekomst te Axel; 3e pr. Comte van Gebr. v. Strien le Wolfaarts- dijk; 4e pr. Burrhus d' Athea, H.V. Hoop op Zegen te Hoek; 5e pr. Hussard van J. Thorenaar te Kapelle; le plv. Mou- stic de Vilt van G. L. Klonipe e.a. te Ouwerkerk; 2e plv. Joviaal van Ph. J. v. Dixhoorn te Axel. Oudere hengsten, groote maat, le pr. Germain de Caneghem van P. J. Lannoye te Aardenburg; 2e pr. Lurmno van Ph. J. van Dixhoorn te Axel; 3e pr. Castor van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 4e. pr. Condé de Laboureur van C. A. de Bruyckere te Breskens; 5e pr. Togo uit Wilhelminapolder; 6e pr. Marinus Zuid van L. de Bruyckere te Sluis; le plv. Bon Vivant van J. Wisse te Anna Jaco- bapolder; 2e plv. Kruger de Kiel van Gebr. Hoefnagels teClinge; 3e plv. Frans van G. Luyk te Vlake en 4e plv. Avant Tout van Gebr. Aernoudts te Sluis. Kampioen-hengst werd Germain de Ca neghem (eigenaar P. J. Lannoye te Aar denburg) na een kamp met Wilson van de H.V. de Verwachting te Axel. Belangrijke buitenlandse he op- dracht aan een Nederlandseh Kerkorgelbouwer. Engelsche, Duitsche en Nederland- sche inschrijving. Naar ons wordt medegedeeld is aan de Kerkorgelfabriek A. S. J. Dekker alhier, de opdracht gegeven tot den bouw van een groot kerkorgel, volgens speciale voorschriften, voor de „Reformd Church te Reddersburg", in de Oranje Vrijstaat (Zuid-Afrika). Voor dit werk waren adviezen inge wonnen van 4 gunstig bekende firma's en wel van: 2 Engelsche fabrieken, één Duitsche en één Nederlamdsche firma. De firma Dekker mocht haar ontwerp bekroond zien, en haar werd de opdracht verleend. Het geheel kastwark en de speeltafel worden vervaardigd van Moulmain Teak hout. Het binnenwerk wordt hiermede in overeenstemming gebracht. Drie Engelsche keurmeesters zijn met het toezicht bij den bouw belast. De be langstelling voor d t werk, waarbij de Holland sche firma de bekendste buiten- landsche fabrieken wist voorbij te streven, is in Afrikaansche kringen algemeen. i SPORT. Voetbal. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. Het wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. van de Zuidelijke 2e klasse A luidt: Middelburg- -Roosendaal. D.O.S.K.Ó.Alliance. BredaDongen. WaalwijkVlissingen. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. Het wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. van de Zuidelijke 3e klasse A luidt: GoesStavast. M.E.V.O. Zeeiandia. ZierikzeeTerneuzen. FINANCIEEL NIEUWS. Insulaire Hypotheekbank. Naar wij vernemen zullen Commissa rissen der Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee aan de op 6 Maart a.s. te hou den algemeene vergadering van aandeel houders voorstellen, het dividend over 1925 te bepalen op 20 pet. (vorig jaar 19 pet). PROVINCIE-NIEUWS. Dammen. Voor de competitiewedstrijden van den Zeeuwschen Dambond speelde Woensdag avond Middelburg II legen Goes II. De uitslag was dat voor Middelburg wonnen: J. Roelans van I. van Houte; P. Sanders van G. Schrijver; H. P. Staal van J. Crucq; C. A. de Beste van M. v. d. Berge; A. Litbooij van H. Weezepoel; L. Alewijnse van L. C. de Waard. Ver der was een lid van Goes niet opgekomen en won W. J. Alewijnse dus op papier. Verloren werd door G. A. Wessels van van A. J. Hendrikse, terwijl Montanari en H. Corstanje gelijk speelde. Voor de competitie der tweede klasse zijn nu de wedstrijden en staat het nu als volgt: Kampioen M.D.C. II, die alle vier wedstrijden won, en 96 tegen 11 punten had, nummer 2 was Goes II met één gewonnen en één gelijk gespeeld en met 28 tegen 52 punten; der derde was D.I.D. II te Vlissingen, die speelde één wed strijd gelijk en verloor er drie, het pun- tenaantal is 23 tegen 57 V2. Polkahaar en deszelfs gevolgen. Manelicht doorglimpte het in nachtrust verzonken tuindorp onder de gemeente Middelburg, slechts doorzongen van het gekabbel der golfjes van het Singelwater, opklaterend tegen de wallen der bolwer ken, omringende deze aloude veste. Een onheilspellend „moord, moord"-ge- schrei doorscheurt plotseling de verheven nachtelijke sereniteit. Ramen schokken open en beangstigde oogenparen trachten zich in het onzekere manelicht te oriën- teeren. Een spookachtig verschijnsel, vrouw in nachtgewaad, rent gillend, als bezeten de straten door. Eenige waaghalzige gasten wagen het na het wegsterven van het angstgegil om de veiligheid hunner huizonge prijs te ge ven voor het dreigende gevaar buiten en gaan op kondschap uit. Het blijkt, dat een waardige huisvrouw bezweken voorden aandrang harer mede- zusteren en tegen het uitdrukkelijk ver langen van haren echtgenoot, zich den haartooi den polka-vorm had doen geven. Hij in hooge mate daarover verbolgen, had van den nachtrust zijner ega willen gebruik maken, haar gamsch te kortwie ken, te willen gar^onneeren. Zij, op haar quivive, had daarvan tij dig te lucht gekregen, en was op hel fatale oogenblik dat de schaar zijn onheilspel lend werk zou aanvangen, het echtelijke bed onvlucht met 'het bovenomschreven resultaat Wat er verder is gebeurd, verhaalt de historie niet Waterleiding op Schouwen. De raad van beheer der waterleiding maatschappij Schouwem-Duivenland ver gaderde dezer dagen te Zierikzee. Op de aanvraag tot beschikbaarstelling van 't bedrag, noodig voor de voorbereidende werkzaamheden van den bouiw der water leiding is door den Minister gunstig be schikt. Bij besluit van 13 Jan. 1926, ïio. 312, is ter bestrijding dezer kosten een crediet in den vorm van een renteloos voorschot tot een maximum van f5000 toegestaan aan de N.V. Waterleiding- Maatschappij Sch ouwen- Duiveland. Er wordt besloten aan het rijksbureau voor drinkwatervoorziening op te dragen de uitwerking der voorbereidingswer- ken. Aan deze opdracht wordt tevens toege voegd de bijwerking der kadastrale kaar ten, de vaststelling van het buizennet, de benoodigde bramdkranen, de aanvraag voor concessie krachtens de provinciale verordening, besprekingen met het Do- meinbestuur enz., doch alles in overleg met den raad van beheer. Een ontwerp-schrijven aan de raden van Haamstede en Renesse met uiteen zetting, dat de door de vergadering van aandeelhouders aan het Rijk aan te vra gen risico-garantie alleen te verkrijgen is voor de gemeenten, die verplichte aan sluiting invoeren, wordt met eene aan vulling ter verzending vastgesteld. Daar in den raad ceinigein twijfel is ge rezen aangaande de geschiktheid van den St.-Lievens-Monstertoren om 1e dienen als watertoren, wordt tot nader onder zoek besloten en waarbij tevens de kos ten van een afzonderlijk te slichten wa tertoren zullen worden nagegaan. (Z. N.) Ierseke. De kreeftenvasschers zullen, door de concurrentie gedwongen, pogingen aanwendein om le komen tot een gezamen lijk verkoopbureau, dat de prijzen regelt en den handel van een bepaalde winst ga randeert. Gebleken is dat liet niet noo dig is dat met de kreeften gemorst wordt, daar deze altijd goed opgaan en con currentie wel den visschers benadeelt, maar den consument niet bevoordeelt. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr. H. Evers d ijk kwam de Tuinbouw- vereeniging Woensdagavond in de zaal van dhr. H. K. Kramer bijeen. De secr.-penningmeester dhr. D. Gan seman deed rekening en verantwoording, bet goed slot bedraagt f 69,21 De controleur C. Os sew aarde deelde in zijn verslag over 1925 o.m. mee, dat door de vereeniging werd afgele- erd door 70 leden een opbrengst van 51 geniet aard beien, 129517 K.G. a f40,70 per 100 K.G. tot een bedrag van f 32713,42. Koo- per dhr. "P. Zegers. Een gemiJ. lelde op brengst van 2540 K.G. p.r gemet. Over het algemeen was de oogst schraal te noemen, veel hadden sommigen te kam pen met de emeiten. Het beschot van de frambozen viel niet tegen. Door 27 leden werd een opbrengst geleverd van circa 9 gemet, 19331 K.G. a f41,50 per 100 K.G. tot een bedrag van f8022,36, gemiddelde opbrengst 2100 K.G. per gemet. Kooper was D. Ganse man. Tuinboonen werden verkocht 39826 K.G. tot een bedrag van f3243,41. In totaal werd door de controleur ver werkt f63979,19. De aftredende bestuursleden Chr. Louisse en M. de Jager Az., werden her kozen. Als afgevaardigde voor de algemeene veilingvergadering werd benoemd dhr. D. Ganseman. Als afgevaardigde voor de Centrale organisatie van Tuinbouw vereenigingen werd benoemd de voorz., dhr. H. Evers- dijk, en als secundus dhr. J. v. Wingen. De voorz. zet in den breede het stand punt der centrale uiteen. Het doel is om een groot kwantum van groenten gezame- Jijk van de aangesloten vereeinigingen te kunnen veilen. Goes is voor het veilen de plaats geacht door de centrale, deze vei lingsver. zal meewerken en het goede zoe ken voor deze groentencentrale, drie maal per week, en is het noodig, dan elke dag, zal geveild worden en op uren afgezonderd van andere producten. Het veilen wordt voor de leden ver plichtend gesteld, zulks met het oog op de verkrijging van groote kwantums. Met algemeene instemming werd dit aangenomen en goedgekeurd. Voor eerste klas zaaizaad en planten zal gezorgd worden, aanschaffing ge schiedt dooi* de centrale. Voorkeur ver dienen perfectboonen en voor slaplanten Meikoningin. Voorioopig werden door verschillende opgegeven oin te planten 25 a 30.000 slaplanten en eveneens zooveel bloemkool- planten, ook 'waren o. s. die wilden pro- beeren met spruitkoolen en late bloem kool. Nog enkele dagen werden gegeven voor opgave, zeker zullen nog meerdere bereid worden gevonden om aan groenten- teelt te gaan doen. Aldus heeft dhr. v. d. Plassche reeds succes te boeken. Enkele leden wilden weer eens proefnemen met augurken, ook stekboonen zullen door ver scheidene leden gezet worden. Bij acclamatie werd dhr. C. Osse- waarde als controleur herbenoemd. Wemeldinge. Dinsdagavond hield de Chr. School haar ouder-avond. De voor zitter Ds. Drost opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en gaf daarna het woord aan den heer Inspecteur van het Chr. O., den WelEerw. heer Ds. Steinz van Goes. Deze sprak aan de hand van een drietal punten over het werk der opvoeding. De secr. J. A. Dominicus gaf in een keurig jaarverslag een over zicht van school en vereeniging. Ten slotte sprak het hoofd der school dhr. van Moort nog een kort woord over de oovoeding tot eerlijkheid. 's Heer Arendskerke. Dinsdagavond werd alhier een tuinbouwvereeniging op gericht, 22 personen traden toe als lid, een voorioopig bestuur werd gekozen, be staande uit de heeren J. Noleboom, H. Thielkemeijer en C. Philipse; het doel der vereeniging is om zich toe te leggen op den verbouw van groenten, en door gezamenlijke aan- en verkoop de belan gen der leden te behartigen. (Belangeloos). De 3e Groote Paaschvee Tentoonstel ling te 's Hertogenbosch. De derde Groote Paaschvee Tentoon stelling die dit jaar op 24 Maart, te s Hertogenbosch zal worden gehouden, belooft belangrijk te zullen zijn. Uit het thans verschenen Vraagpro gramma blijkt, dat de Tentoonstelling is verdeeld in niet minder dan een 50-tal klassen en is uitgebreid met een afdeeling voor ongeregistreerd Fokvee. Zooals bij de in dit nummer voorko mende advertentie wordt aangekondigd, wordt een groot aantal gouden-, verguld- zilveren- en zilveren medailles uitgeloofd en bovendien een groot bedrag aan geld prijzen. De Tentoonstelling zal, gezien het groote succes der vorige, worden ge houden op de Paradeplaats, waar ze zeer zeker beter tot haar recht zal komen, dan op de Veemarkt. De ruimte toch op de Pa radeplaats is veel grooter, de indeeling kan dus meer praktisch geschieden en het zal ook in verband met het terrein, eene mooie Tentoonstelling worden. Van vele zijden wordt reeds steun en wel wil lendhei d onder vonden In het eere-comité onder voorzitter schap van burgemeester van Lanschot, hebben tal van autoriteiten zitting ge nomen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Vervolg „Open brief" aan de H.H. Adviseurs, inzake de electrische inlijving bij N.-Brabant. Mijne Heeren, Tot dusverre bestond er blijkbaar voor U geen aanleiding om te reageeren op mijn aan U gericht schrijven van 22 Ja nuari j.I. Mogelijk, dat zulks zal worden bevorderd door U nog nader als volgt te berichten Met de bedoeling in het licht te stel len, hoe in de stad mijner inwoning Utrecht met de economie werd omge sprongen, vond in het Utr. Prov. en Sted. Dagblad, avonduitgave van 16 dezer, een artikel: „Electrificalie op de basis gas- electriciteit", plaatsing. Daaraan zij het volgende ontleend: „Helaas werd door de Overheid bij „het zich doen voorlichten, het mono- „poiie van wijsheid toegekend aan, wel „is waar, zeer kundigen, doch die, te oor- „deelen naar de verkregen resultaten, zich „niet als „deskundigen" 111 eerste instan ce, in zooverre betrof de economische „fundeering der electrificalie, hebben doen kennenBedoelde specialisten hadden voor ,jhet geven van advies eerst in aanmerking „behooren te komen t.o v. den eenzijdig- „eleclrischen kant van het vraagstuk, na- -wdat door meerbevoegden, uit de imdu- „strieele zakenwereld, de basis was vast- „gesteld geworden. In stede van leiding „te geven liet de overheid, vermoedelijk „tengevolge van eene ambtenaarlijke op vatting van hare bestuurstaak, zich lei den in de richting, die de electro-tech niek wenschte". En verder „Inkoop van gas, als brandstof, tegen „kostprijs ten behoeve en len laste van de „verlichting voor de electrici'.eitsopwek- „king beteekent: verdeeling van vaste las- „ten, verbonden aan de gasexploitatie en „welke kosten onverminderd doorgaan. „Door dit middel wordt als doel bereikt: „verlaging van den gasprijs en dus minder „waarde van wat, n.l. het lichtgasdebiet, „voor goed teloor gaat; m.a.w. minder „blijvend exploitatieverlies voor het gas- bedrijf. Dit laatste komt tot uitdrukking „als volgt: Het gas-K.W.U. d.i. dus het „licht-K.W.U., voortgebracht op de gas fabriek door gebruik van gas tegen kost erijs, heeft 2 zijden. Aan den electri- „schen kant heeft het, in quantitatieven zin, „denzelfden invloed als het licht-K.W.U. „van de electro-techniek met dien verstou wde, dat uitteraard met het verbruik van „het gas-K.W.U., voor zoover dit in de „plaats trad van gaslicht, ook ongeveer „2.3 kub. meter vermindering van gas verbruik gepaard gaat. Aan de gaszijde „is dit K.W.U. evenwel gasafnemer, als „zoodanig geeft het niet alléén minder „waarde aan dat quantilatieve verlies „en beïnvloedt daardoor den gemeente lijken kostprijs gunstig, maar tevens „en dat is de hoofdzaak geeft het min- „der waarde aan het overblijvend gasde- „biet, een en ander tengevolge van een „gasprijs, lager in vergelijking met het „andere, uitsluitend concurreerende stel- „seL In het door o.g. beoogde stelsel van electrificatie voor Zeeland, zou de gas fabriek Goes fungeeren als: gas-electro centrale voor het gelijknamige gasgebied, tevens streekcentrale, op de gebruikelijke wijze, ten behoeve van N.-Beveland en overigens voor een groot deel van Z.- Beveiand. Op den grondslag van een alge meen gemiddelden detailverkoopsprijs van f 0,45 voor het licht-K.W.U., nuttig afge leverd door of vanwege Noord-Brabant, wordt de jaarlijksche doorsnee-last, die deze stroomvoorziening op den langen duur op het in te lijven gebied, in zijn ge heel, gaat leggen, op ten minste f 100.000 grooter geraamd dan bij electrificatie op raiioneele basis. Toen aan U door het Prov. bestuur van Zeeland de opdracht werd verstrekt van Advies te dienen, zal het toch wel in de bedoeling hebben ge legen een plan aan de hand te doen, Idat

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2