Groote Verloting Een nieuw gebouwd Woonhuis, BÓEREN-INSPAN 6 PAARDEN Zeewaardig Zeilmotorjacht Tentoonstelling van werken uit Italië Maandag l Maart 1926, Uitloting Obligaties „V. V. K. B. en O." Vrijdag 26 Februari 1926, DEN KAPITALEN Bij Inschrijving te pachten ongeveer 14 H.A. Bouw- en Weiland, EEN STAL VEE of EEN AUTO of Een Woninginrichting Een Motorrijwiel of Een Motorboot VOOR f 1,50 „Ver. voor Openiuchtscholen" Te pachten voor 7 jaren BOOMGAARD, VAN 26 FEBRUARI TOT 3 MAART Entrée f 0.25. Melksalon-inventaris en Meubilaire goederen, Ondergoederen JANSEN &TILANUS P. A. de Lïgny, Goes. Nog te koop een partijtje R00DE STAR POTERS Zaterdag 27 Februari 1926, best Weiland en Wegeling. best Weiland en Wegeling. Wisschenbosch. net R.K. Dienstmeisje, GEMENGD NIEUWS- De brand te Rotterdam. Omtrent de brand te Rotterdam, waarbij 3 personen omkwamen, meldt de N. R. C. Maandagmorgen omstreeks 8 uur be merkten de beursbeambte W. van Benne- kum en de stoker van het beursgebouw A. van Vugt, die stonden te praten aan den ingaig van de beurs aan de zijde van den Visschersdijk, dat in den sigaren winkel van B. Dirkhof, welke winkel ge vestigd is in het pand Noord-Blaak hoek Visschersdijk, brand uitgebroken was. Onmiddellijk haalden zij het in het beurs gebouw aanwezige bluschmateriaal te voorschijn. Achter den winkel ligt een portaal, dat met een deur uitkomt op den Vis schersdijk. Tegenover deze deur be vindt zich de trap, die naar boven voert. Aangezien de deur tusschen winkel en portaal openstond, werkte het trappen huis als een schoorsteen, met het gevolg, dat toen de beursbeambte en de stoker met het bluschmateriaal kwamen, de brand zich al aanzienljjk uitgebreid had, en een dichte rook door het trappenhuis naar hoven trok. Op de eerste verdieping is het magazijn, dat bjj den winkel hoort, gevestigdop de tweede verdieping liggen de woon vertrekken, en op de derde verdieping zijn de slaapvertrekkei. Op het oogenblik dat de brand uitbrak, bevond de sigaren winkelier zich in de huiskamer op de tweede verdieping. Zjjn vrouw en zijn beide kinderen lagen nog te bed. Zoodra de sigarenwinkelier den brand bemerkte, alarmeerde hij zijn gezin. Door den dik ken rook kon hij echter niet meer op de derde verdieping komen. Aan blusschen van het vuur in den sigarenwinkel viel voorloopig niet te denken. De beursbeambte en de stoker begonnen daarom met twee stralen op de waterleiding, water te geven in het trap penhuis, in de hoop daardoor het gezin Dirkhof gelegenheid te ge ren, langs dezen weg het brandende pand te knnnen ver laten. Dit is niet gelukt. Aangewakkerd door den sterken wind, greep het vuur in het droge, licht ont vlambare materiaal, zeer snel om zich heen. Weldra had het zich ook aan het magazijn en aan de daarboven gelegen verdieping meegedeeld, zoodat de brand al zeer fel was, toen de brandweer ter plaatse verscheen en het vuur met 10 stralen bestreden werd. Onmiddellijk werden alle pogingen in het werk gesteld, de vier zich in het brandende hnis bevindende personen uit hun hachelijke positie te redden. Langs de trappen was het niet meer mogelijk, naar boven te komen. Daarom werd eeD ladder tegen het huis opgezet aan de zijde van den Noord-Blaak. Deze ladder reikte tot het balcon van de tweede verdieping, waar zich de sigarenwinkelier bevond. Toen deze langs den ladder naar bene den zou gaan, sloegen opeens beneden hem de vlammen fel naar buiten uit, zoodat hem de pas afgesneden werd. Hij ging weer op het balcon terug en liep naar de zjjde van den Visschersdijk, waar hjj een raam opschoof. Vervolgens werd hier een ladder tegen geplaatst. Toen hij zich ongeveer halverwege bevond, sloegen opeens ook aan deze zjjde de vlammen uit. Door den schrik viel de man van den ladder op straat, bij welken val hij zijn voet verstuikte. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij ter verple ging is opgenomen. Inmiddels waren manschappen van de reddingsbrigade door het belendende per ceel, in gebruik bjj den heer Harmeyer, naar het dak gegaan, om te trachten, langs dezen weg de vrouw en de beide kinderen te bereiken. Van het dak van het brandende huis kwamen zij op den vliering en van daar langs een trap op het portaal van de derde verdieping. Op dit portaal vonden zjj de 26-jarige vrouw van den sigarenwinkelier liggen. Zij bleek reeds te zijn overleden, tengevolge van verstikking door den rook. Zij was ge deeltelijk verkoold. Vier mannen hebben daarop het lijk van de vrouw door het trappenhuis naar beneden gedragen. Op dat oogenblik was de rook reeds minder dicht geworden. Op het portaal van de parterreruimte gekomen, welk portaal vol bluschwater stond, had een der brand weerlieden, de 4i6—jarige H. de Keyzer uit de West Wagenstraat, het ongeluk, met een voet tegen het schakelkasje van de electrische lichtleider te stooten. Het kasje en het water stond onder stroom, zoodat de man een hevige schok kreeg en viel, waarbij hij zich ernstig bezeerde. Ook hij is per auto van den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Na daar behan deld te zijn, is hij naar zijn woning ver voerd. Het portaal, waarop het lijk van de vrouw gevonden is, wordt aan de voorzij de begrensd door het slaapvertrek van het echtpaar Dirkhof en aan den zijkant door het slaapkamertje van de kinderen De kinderen sliepen in ledikantjes die aan weerszijden voor een raam staan, welk venster uitziet op den Visschersdijk. De brandweer plaatste een ladder tegen dit raam, om de kinderen te redden. Toen men in het vertrek kwam, vond men de beide kinderen, een drie-en-een-half-jarig jongetje en een twee-en-een-half-jarig meisje, dood liggen, evenals de moeder gestikt door den rook en met brandwon den bedekt. Eva ten kantore. Ook hier te lande hebben zekere takken der bureaucratie een bar einde gemaakl aan de expositie nu van het vrouwelijk lichaamsschoon, door te decreteeren, dat van de huid niets meer te zien mocht zijn dan het volstrekt onvermijdelijke, te weten aangezicht en handen. Maar Amerika klopt ons wter, daar een soortgelijke oekase niet minder dan 750 lieve kantoormeiskes van een en dezelfde inrichting trof, namelijk de kantoren van Edison Limited te Boston, en eigenlijk moest het ons zeer verbazen, dat het dierbaar schijnheilig Dollarica thans pas aankomt met die bepaling, terwijl toch de maat voor zwemtricot en derzelver als maximum getolereerde kort heid, reeds lang vas'gelegd werd in de dolle boeken der wet. Tot voor kort verschenen de typistjes, telefonistjes, rekenmachinistjes op het renzenkantoor van Edison gelijk te doen gebruikelijk was met heel weinig kleeren aan, sjieke schoentjrs, knievrije rokjes. De heeren collega's hadden dus ten allen tijde heel wat af te kjjken. Totdat de bureauchef tot de meening geraakte, dat het zoo niet langer kon. Hjj rapporteerde terzake aan de directie, die ook tot de slotsom kwam, dat het niet langer ging. Het resultaat was een verordening. Daarin heette het ten eerste, dat het zoo niet langer ging. En ten tweede, dat de 750 kantoordotjes voortaan te ver schijnen hadden in een soort zwarte hansoppen, gratis door de directie ter beschikking gesteld. Eva kreeg de keuzede hansop of er uit. De betrekkingen liggen in Amerika ook al niet opgeschept en de arme kin dertjes kozen dus allemaal de hansop, het dofzwarte boetekleed, dat wellicht den man niet, maar de vrouw heel zeker ontsiert. En zij zaten wanhopig voor de schrijfmachine, telefoonbord, rekenmachine, van teentjes tot halsjes weggemoffeld in het fatsoenlijkste zwart, dat zelfs niet meer te raden overliet. En nu de gevolgen, zegt de vTel." Binnen twee weken stond het als een paal boven water, dat de arbeidsprestatie op het kantoor van Edison sedert de in voering der Hansop-oekase met niet minder dan 50 pet. was toegenomen. Geen inkt vlekken meer, geen doorhalingen in de boeken, geen verkeerde verbindingen, geen stukgeslagen inktlinten en geen flirt. Aldus werd voor de zooveelste maal, thans met cijfers en statistieken, bewezen, hoezeer een stnkje vrouwenhals alljjd en overal het bestel dezer wereld ten ongunste heeft beïnvloed. Waar tegenover staat, dat die wereld zonder dat stukje onbewoonbaar ware. Een hulde aan een dooden zanger die niet dood was. Op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem staan om een versch gedolven groeve een'ge vrienden en bekenden, om den overledene, die hier straks ter ruste zal worlen gelegd, een laatsten groet te brengen. Daar naderen nog eenige heeren. Ook zij willen den overledene een laatste hulde brengen, een hulde van zangers, die hun overleden zangbroeder ten grave dragen. Diverse trams voeren nog meer hee.en, alsook den dirigent aan, zoodat weldra een breede zangerschare de groeve om ringt. Bijkans allen hebben gevolg gegeven aan den plotselingen oproep tot een spoed- repetitie den avond te voren, waar de treurliederen werden ingestudeerd, welke straks zullen ruischen, terwijl tevens be sloten was, als laatste bewijs van sym pathie, een krans te doen zenden aan het huis van den zanger-collega. Plotseling ontstaat een heftige ontroe ring onder de zangerschare. Wat is het, dat die gezichten zoo plot seling doet verschrikken Uit een gesptek met de eerst aanwezige vrienden en bekenden van den overledene, blijkt op het laatste oogenblik, dat hier geen sprake kan ziju van het overlijden van den zanger-collega. Blijkbaar is de vereenigicg de dupe geworden van een vergissing en heeft men den persoon van den overledene verward met den persoon van den zanger-collega. ZaDgers af, en als straks de begrafenis stoet aankomt zijn alleen nog de eerst aanwezige vrienden en bekenden van den overledene overgebleven. Wat er met den krans gebeurd is, die gezonden werd aan een gestorven collega, cie gelukkig niet dood was, meldt de historie niet WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Dio voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Dagen. 25 Pebr. 26 27 28 1 2 Mrt. Hoogwater. Laagwa er Vrm, Nam Vrm. Nam 2.03 2.25 7.44 8.05 2.47 3.03 8.25 8.39 3.23 3.39 8.58 9.12 3.56 4.15 9.31 9.42 4.27 4.46 9.57 10.10 4.58 5.16 10.31 10.44 5.27 5.48 11.06 11.16 MARKTBERICHT. GOES, 23 Fehr. 1926. Aanvoer afnemend, handel lusteloos. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe 11,50 a 13,50 Nieuwe Rogge a Wintergerst 9 io,_ Goudgerst 9 H io,-_ Zomergerst a ,- Haver 9,- a 10,— Kookerwten 12,a 13,50 Kroonerwten 14,— a 22,— Schokkers a Bruine Boonen 8,a 11,50 Paarde boonen 13,a Karwijzaad n a n Maanzaad v a Mosterdzaad H a Aanvoer boter 900 pond a f 0, Aanvoer 84 pond roomboter a f 1,20 Ei°ren per 100 stuks f 5,50 Boter per kilo f 2,a f 0, Middenprij8 eieren per 25 stuks f 1,37J MiddenprijB boter per J kilo f 1,a f 0, Bieren aan particulieren verkocht 7 cent Boter aan particulieren f 1,10 a f 0, Poeleieren O cent. Eendeieren 0 cent. Middenprij8 afwijkende boter f 0,85 per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Znid-Beveland V.P.Z, Aangevoerde eieren 27600 stake. Prijs f5,80 per 100 stuks. ROTTERDAM, 23 Eebr. 1926. Ter veemarkt waren heden aangevoerd L94 paarden, 22 veulens, 0 ezels, 1282 magere runderen, 732 vette runderen, 168 vette kalveren, 120 graekalveren, 2398 nuchtere kalveren, 63 schapen of lam meren, 88 varkens, 149 biggen, 10 bokken of geiten, overloopers. Prijzen per J kilo koeien van 32J tot 46 tot 49 tot 55 tot 59 tot et., ossen van 44 tot 48 tot 54 tot ct., stieren van 40 tot 41 tot 48J- tot 47£ tot ct. kalveren van 60 tot 62J tot 72J tot 75 tot 87| tot 90 ct., schapen et., lammeren tot per stuk, varkens van tot cent. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 800 tot f 525 tot f kalfkoeien f 810 tot f 520, stieren f 140 tot f 600, pinken f 100 tot f 200, graskalveren f 60 tot f 120 vaarzen f 200 tot f 350, hitten f150 tot f 200, paarden f 200 tot f 350, slachtpaarden f 100 tot f 200, veulens f 60 tot f 100, fok nuchtere kalveren f 20 tot f 30, slacht nuchtere kalveren f 9 tot f 13 tot f biggen f22 tot f 32, biggen per week f 8,tot f 3,50, overloopers f 30 tot f 50. ADVERTENTIEN. Door Gods goedheid werd heden zeer voorspoedig geboren onze Zoon GERARD. E. G. C. ROTHUIZEN. S. ROTHUIZEN—Aardse. Goes, 23 Februari 1926. Eenige en algemeene kennisgeving. In het faillissement van M. C. VAN DER ENDE, manuLcturier te Goes, behooren de schuldvorderingen vóór 14 Maart 1926, bij ondergeteekende te worden ingediend De verificatie vergade ring is bepaald op Zaterdag 24 April 1926, om half elf uur in het Gerechts gebouw op het Hofplein te Middelburg. De Curator Mr. F. B. EVERS, Advocaat en procureur te Middelburg. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des nam. 1 nnr ten berberge van dhr M. Otte te Krabbendijke voor den heer JAN BROUWER publiek tferkoopen met Schuurtje en Erf (erfpacht) staande te Krabbendijke aan den Zuidweg, groot 80 centiaren. Op gebraik bij de betaling doch niet vóór 15 Maart a.s. Betaling der koopsom uiterlijk 12 Maart a.s. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Uitgeloot zijn de volgende Nos. 88, 212, 225, 380, 421, 662, 880, 700, 733, 793, welke aflosbaar zijn ten kantore der Veiling vanaf 1 Maart a.s Doordat eenzelfde advertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent. OPENBARE VERKOOPING De Notaris PILAAR te Goes, zal op des morgens te half 10 uur, voor den heer J. P. KRIJGER te P.illand, op de door hem bewoonde hofstede, tegen contante betaling verkoopen, bestaande uit alsNette 7 jaar, Berta 6 jaar, Bella jaar (veulendragend), Carline 5 jaar (veulendragend), Dora 4 jaar en een hengstveulen ond 1 jaar. Alle paarden staan in Stamboek B en hebben goede vooronders, waaronder be kroonde. Jonge vare Koe, 25 Kippen en 2 Hanen voerts8 Menwagens (breed beslag), Driewielskar (breed beslag), Rolslede met bak voor veevervoer, eikenhouten Lamoen- rolblok, ijzeren ringblok, Ploegen en Eggen in soort, Aardappelploeg met schar ren en ganzevoeten, Sleepeggen, nieuwe Aardappelrooier, Zaaimachine met hang- bak, Motor met drijfwerk en ijzeren Stoelen, Chilibreker, Windmolen, Drink bakken, Teeltuin, Ruiters, Tolhouten, Griepen, Schoppen, Rijven, Melkgereed- schap, groot Kippenhok met ren, Mon- stertuig, Tilburytuig, Harnasseroent, Man gels, Hooi, Stroo, Mest in den mestput enz. Met den verkoop van beestiaal wordt te half een uur aangevangen. Bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden worden niet toegelaten. alles gelegen in de gemeente Saarland in verschillende perceelen. Inlichtingen geeft de verpachter. Inschrij vingen vóór of op 6 Maart 1926. J. BRUGGEMAN te Baarland. Dit zijn slechts 6 van de ruim 1000 fraaie prijzen van de van de (Goedgekeurd bij Kon. Besluit vsn 15 September 1925 Nr. 51). Slechts 25 000 loten A f 1,50. HAAST U I 1 I 1 Uitvoerig prospectus en loten ver krijgbaar bij Prrpaganda-Bureau J. P. Heyestraat 126, Amsterdam en bij L. SCHEEPERS, Lange Vorstr. 86, Goes H. P. SMIT, Verknijl Quakkelaar- straat 10, Vllssingen. in Kattendijke, begin Rnysweg, beplant met Appel-, Pere- en Pruimeboomen en Zwarte- en Kruisbessenstruiken, groot 75 A. 40 c.A. thans in gebruik bij Johs. Keukei,aar. Inschrijvingsbriefjes, vermeldende de pachtsom bjj den hoop in te zeiden ten kantore van Notaris PILAAR vóór den 1 Maart a>s. VAN RUDOLF BONNET in HOTEL CENTRAAL (bovenzaal), GOES. N otaris J. C. KRAM te Kapelle, i voornemens op Zaterdag 27 Februari 1926, nam. 12'/s uur, aan het Huis en Melk- salon, gemerkt A. no. 68 (naast de Veiling) te Kapelle, h contant, publiek te verkoopen: alsAmerik&ansch Orgel, Automatische Piano, Toonbank, Bierpomp, diverse Stoe len, Tafels, Glazen, Borden, Schotels, Plesschen, Lampen, Spiegels, Kachels, Zeilen, Kleeden, enz. Benevens eene groote partij Voeder bieten, geperst Hooi, Kippenhok met ren, Waterkuipen, Meslkist, Brandhout, enz. enz. Bezichtiging een uur voor den aanvang der verkooping. Voor het bijbrengen van zindelijke goe deren vervoege men zich bij genoemden Notaris. v DE flATUURV^OLLEN VAN FRIEZENVEEN. Verkrijgbaar bi) Goedgekeurd door de K.I. Z. met 9,9,9. Te bevragen bij J. C. KOERT te Wolfaartsdjjk. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des nam. om 2 nut te Goes, in «de Prins van Oranje" voor zjjne principalen publiek verkoopen: onder 's Heer Abtskerke. Ter plaatse Sinoutskerke aan den Poelweg. 1. 4 H.A. 99 A. 31 c.A. In pacht bij dhr. Kr. Jams® Mr.zn. tot 24 November 1926. 2. 2 H.A. 61 A. 43 o.A. In pacht bjj dhr. G. M. Timmerman te Goes tot 24 November 1926. Onder KLOETINGE. Beoostervaart in het Noordeinde 3. 1 H.A. 26 A. 80 o.A. Bruto opbrengst over de laatste 6 jaren, gemiddeld f 600, Op gebruik bij de betaling. De pachtcontracten en kadastrale kaarten liggen ter inzage ten kantore van den Notaris, alwaar tevens nadere inlich tingen zijn te bekomen. TE KOOP: EEN HOND (reu) 27» jaar, teckel (taks) huishond, lief beest, vertrouwd bjj kin deren, zindelijk, waakzaam. Te bevragen KLOK8TRAAT 5, Goes, op werkdagen van 1012 unr voorin. Gevraagd met 1 Maart, voor nag en nacht, v.g.g.v., niet beneden 21 jaar. Wasch buitenshuis. SMITS, Bredaachestraat 82, Bergen op Zoom.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 4