VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. Veeren hoofdkussens een gevaar voor zuigelingen. Nu en dan worden sterfgevallen ge meld van zuigelingen, die te slapen ge legd zijn met het hoofdje op een week- veeren kussen. De kinderen geraakten in een kuil van het kussen en konden hun hoofd niet meer vrijmaken. Zij stierven daardoor den verstikkingsdood. Moeders gebruik dus nooit zachte, weeke hoofd kussens in de bedjes Uwer kleinen Vervang ze door dunne kussens, gevuld met zeegras of varen. Veeren kussens „broeien" ook te veel aan het hoofdje. De kussens moeten dun zijn, omdat anders öf het kindje afglijdt óf de rug krom groeit. GEZONDHEIDSRAAD. PROVINCIE-NIEUWS. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche P Eilanden te Middelburg. Vrijdagavond a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden ten stadhuize te Mid delburg. Het bureau stelt voor voor kennisgeving aan te nemen een verzoek van de Ne- derlandsche vereeniigimg voor Economische Geografie om toe te treden als lid. Even eens stelt het voor zoo te handelen met een adres van de Kamer voor Twente te Hengelo inzake moeilijkheden in verband met de omschrijvingen van verschillende posten der Tariefwet. Vervolgens komt weer ter tafel bet voorstel naar aanleiding van het schrij ven van de Kamer te Breda inzake het weder stoppen van de Parijsche treinen te Roosendaal. Het bureau stelt voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Thans heeft de commissie voor het Verkeerswezen rapport uitgebracht. De meerderheid der commissie vereenigt zich met het voorstel van bet Bureau. Eén der leden kan zich niet met het voorstel vereenigen. Hij geeft volkomen toe, dat Zeeland bij het stoppen van de Parijscfye treinen thans geen groot belang heeft, al wil hij er toch op wijzen dat, indien trein D 28 te Roosendaal stopte, het mogelijk zouide zijn aansluiting te verkrijgen naar Zeeland op den trein, die te 9.56 te Vlissingen arriveert, indien deze iets later zou vertrekken of sneller rijden. Men zou dan aanmerkelijk later uit Brussel en Antwerpen kunnen vertrek ken. Er is derhalve ook thans reeds eeinig belang. Bovendien bij een verandering in de dienstregeling op de Zeeuwsche lijn kan er belang bij het stoppen van de Pa rijsche treinen te Roosendaal ontstaan. Dit lid wil speciaal wijzen op den uit Parijs komenden ochtendsneltrein, deze vertrekt om 2.21 uit Esschen, zoude deze nu in Roosendaal stoppen of onmiddellijk door een te Roosendaal stoppenden trein worden gevolgd, dan wel een slip-rij tuig mede voeren, dan zoude men èn naar Dordrecht èn naar Breda en verder met den uit Zeeland komenden middagsnel- trein verder kunnen reizen. Naar aanleiding van een schrijven van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland waarin onder aanbieding van een proef druk verzocht wordt 'steun te verleenen aan de uitgifte van een gids voor Zeeland, meldt het bureau het volgende: Uit den bij het schrijven overgelegden drukproef blijkt, dat de uitvoering van den folder aan hooge eischen zal voldoen en in het kort een overzicht zal geven, van het be zienswaardige in geheel Zeeland. Waar het in de bedoeling ligt dezen folder in zeer grooten getale te verspreiden, zal dit zeker aan het vreemdelingenbezoek ten zeers be bevorderlijk zijn en van een drulc bezoek zal ook de handel in ons district weer voordeel hebben. Het bu reau acht het dan ook alleszins op den weg van de Kamer, de plannen van de „Zeeland" te steunen en stelt voor, aan die maatschappij voor de uitgave van de bedoelde folders eene bijdrage te verlee nen van f 100,De commissie voor de financiën vereenigt zich met het voorstel die voor het verkeerswezen is niet een stemmig in haar oordeel over het voorstel Een van de leden kan zich geheel met de strekking en den inhoud van het voorstel vereenigen. De overige leden zijn echter van meening dat de Kamer een bedenke lijk precedent zoude scheppen, door voor bedoelde reclame een subsidie te geven. Men zal dan latere aanvragen van ande ren, van gelijke strekking, niet wel kun nen weigeren. Ten slotte vermeldt de agenda eene bespreking van het verdrag van Neder land met België. Zooais men zich zal herinneren, verklaarde in de vorige ver gadering de voorzitter, de heer^C. Boude- wijnse, zich bereid eene inleiding over dit verdrag te houden. Baarland. Dhr. C. de Jager, gediplo meerd waterbouwkundig opzichter, wo nende te Teraeuzen, geboortig van Baar- land, is naar de „Z." imeldt, met ingang van 1 Maart benoemd in tijdelijken dienst bij de Zulderzee-werken met voorloopige standplaats Den Haag. Hoedekenskerke. In de Maandag ge houden vergadering van den raad der ge meente waren alle leden tegenwoordig. De voorz. deelde mede dat dhr. P. J. Verburg zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur heeft aangenomen. Voorts dat van Mej. M. de Jonge een dankbetuiging is ingekomen voor de aan haar verleende gratificatie. Voorlezing schiedt van de verslagen van de commis sie van toezicht op het lager onder wij: en van de commissie tot wering van school verzuim voor wijk B, beiden over 1925, Overgelegd wordt het verslag van den toestand der gemeente over 1925 bedoeld bij art. 182 der gemeentewet. De vergoeding krachtens art. 101 der Lager onderwijswet 1920 voor de R. C. school te Kwadendamme over 1925 wordt vastgesteld op f 1785,60, terwijl het schot voor 1926 wordt bepaald op f 1388,26. Een verzoek van P. Acda te Baarland om vermindering van schoolgeld wordt afgewezen, aangezien bedoelde persoon geheel overeenkomstig de desbetreffende verordening is aangeslagen. De gemeentebegrooting 1925 werd ge wijzigd. Nog hadden eenige besprekingen plaats zulks naar aanleiding van een opmerking van dhr. Johs. Boone over het eventueel strenger doen optreden van de gemeente politie, waarbij dhr; D. de Regt in over weging gaf desnoods de' hulp van de Rijks politie in te roepen. Dhr. M. Walraven gaf in overweging voor het vervolg de collecten bij rampen niet meer door de gemeente-veld wachter te doen geschieden, doch hiervoor een commissie uit de ingezetenen te benoemen, De voorz. antwoordde, dat de regeling van een en ander aan zijn beleid was overge laten. Ook hadden nog eenige besprekin gen plaats naar aanleiding van het niet vervolgen van vrouwen die niet ter stem bus waren verschenen, waarbij enkele van de .raadsleden als hun meening te ken nem gaven, dat niet alle ingezetenen ten dezen opzichte gelijkelijk behandeld wa ren, hetgeen door den voorz. ten sterkste werd ontkend. De vergadering werd daarna gesloten. 's Heer Arendskerke. In de Maandag avond gehouden vergadering van de Groe ne Kru/isvereeniging alhier, die door 32 leden werd bijgewoond, werd door den secretaris verslag uitgebracht van den toe stand der Vereeniging over 1925, waaruit o.m. bleek, dat het getal leden op 1 Jaeu- ari 1926, 366'bedroeg en dat in 1925 aan 23 verschillende zieken 1096 eieren en 699 L. melk werd verstrekt. Van het ver- plegingsmateriaal werd 102 maal gebruik gemaakt, terwijl wederom eenige verple- gingsartikelen werden aangeschaft of her steld. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1688,67 Vs, de uitgaven f 783,22, zoodat het goed slot heeft be dragen f 905,45 V2. De commissie belast met het onderzoek dier rekening rappor teerde bij monde van dhr. C. Beenhakker deze te hebben nagezien en alles in or de te hebben bevonden. Verder brengt Ds. de Voogd verslag uit van dc diaco- nessenarbeid over 1925. Hieruit bleek dat de steeds volijverige zuster Lippits in het afgeloopen jaar te 's Heer Arends kerke heeft afgelegd 165 belangstellende bezoeken, 273 bezoeken voor hulp in gezinnen en 62 tuberculose-bezoeken. Tot afgevaardigde naar de in 1926 te houden vergaderingen van de Groene Kruisver- eenigingen en naar die van de Provin ciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose werd benoemd de heer M. Mol en tot diens plaatsvervan- de heer K. Janse. Naar aanleiding eener opmerking vain Ds. de Voogd wordt na eenige bespreking besloten een voor stel bij het Hoofdbestuur van de Groene Kruisvereenigingen aanhangig te maken, om een nieuwe ziekenauto aan te schaf fen, of de bestaande zoodanig te verbete ren, dat deze in alle opzichten zal vol doen aan de eischen welke aan een der gelijk vervoermiddel mag en worden ge steld. Omdat in dit jaar, het destijds met den ondernemer van de Groene Kruis- auto gesloten contract afloopt, wordt het bestuur opgedragen te bewerkstelligen, dat dit voorstel voor die eerstvolgende ver gadering van de Groene Kruisvereenigi- gen, als een punt van behandeling op de genda wordt geplaatst. In verband met een ingekomen agenda voor de op Don derdag 25 Februari a.s. te houden ver gadering van de Prov. Zeeuwsche Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose merkt dhr. W. P. Markusse op, dat al hoewel dezerzijds daarvan niets bekend hem van bevoegde zijde is medege deeld, dat de vergadering dier Vereeni ging toch ook in 1925 schijnt gehouden te zijn. De voorz. zegt, dat, is die ver gadering, gehouden, noch bij hem, noch bij den secretaris een oproep tpt die ver gadering is ingekomen. Ten slotte spreekt dhr. W. P. Markusse er zijn leedwezen over uit, dat het onderdeel dezer ge meente s Heer Hendrik s kinderen nog steeds verstoken is van een zieken-ver- pleegster en vraagt of daarin op de een of andere wijze niet kan worden voorzien, De voorz. deelt mede, dat de diaconie der Ned. Herv. Kerk te 's Heer Hen drikskinderen, destijds hare medewerking daartoe heeft onthouden, doch volgaarne bereid is nogmaals pogingen aan te wen den om het gewenschte doel te berei ken. Hierna sluiting. Kap el le. Onder voorzitterschap van dhr. P. Fraanje werd Maandagavond de algemeene vergadering van de vereeniging „Wijkverpleging" gehouden in het lokaa: „Algemeen Belang" ie Biezeünge. Van de 14 corporaties waren 10 vertegenwoor digd. In zijn openingswoord mocht de voorz. met blijdschap constateeren dat in 1925 het aantal zieken minder was geweest dan vorige jaren. Met genoegen mocht spr. gewagen van de activiteit van onze zuster en de medewerking van Dr. Pfeiffer. De penningmeesteres Mevr. v d. HaveLuciëer deed rekening en ver antwoording. Van de T. B. C.-bestrijding was het batig slot f55,94. Ontvangen^ was f810,50, uitgegeven f759,56. Voor f38,62 was verstrekt aan melk. De ontvangsten van Wijkverpleging bedroegen f2112,68 de uitgaven f 1534,42, batig saldo met dit van de T. B. C. f634,20. Uit het verslag van de zuster bleek, dat door haar 3461 bezoeken werden afgelegd, met 2605 verpleegdagen, waarvan 569 in het belang van de T. B. C., 218 bezoeken aan kraamvrouwen en 13 transporten. Een moeder- en baker-cursus is opgericht, die uitstekend marcheert, dank zij de med werking van o.s. personen, en waaraan wellicht volgend jaar een kookcursus kan verbonden worden. Zuster Scheffers roept aller medewerking in om kinderen te kun versterken door toediening van verster kende middelen en vooral de T. B. C. te helpen bestrijden, die ziekte die zoo veel slachtoffers eischt. De secretaris Dr. J. D. Schmidt deelt o.m. mee in zijn jaarverslag dat tot op heden »og geen plaats is gevonden voor opberging van de ligtenten. Binnenkort zullen, van de 3 twee in gebruik genomen moeten wor den. Bij acclamatie werden de aftreden de bestuursleden Dr. Schmidt en A. Slab- bekoom. herkozen. Benoemd werden tot nazien van de rekening 1926 de heerenP. Mol en J. Zuidweg. Besloten werd om vijf aandeelen die renteloos zijn geschon ken op het huis van de zuster, uit te lo ten, aldus wordt het restant f 900, Nadat de rekening 1925 voor goedge keurd werd geteekend door de heeren P. Staal en H. Toolens en de begrooting 1926 was vastgesteld, beëindigt de pre sis deze vergadering. Ierseke. Tegen den winkelier S. B is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der Loterijwet. 's Gravenpolder. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter hebben zich 116 sollicitanten aangemeld. Tholen. Zaterdagmiddag reed de mo torrijder Elenbaas u t St. Maartensdijk met achterop de 17-jarige zoon van C. O. op den z.g.n. Molendijk met groote vaart door een zich op dien weg bevindenden grintput. Door den schok die de duo rijder hierbij kreeg, werd deze (over den bestuurder heen) van zijn zitplaats ge slim- en kwam een tiental meters verder op den weg te liggen. Door een en ander sloeg intusschen ook de bestuurder zelf tegen den grond. Beiden werden ernstig verwond, zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. (M.Crt.) Bruinisse. Een ernstig ongeval, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen, overkwam Zaterdagmorgen de werkman N. B., werkzaam op de hofstede van den heer K. alhier. Behulpzaam zijnde bij het peeën-moezelen met motorkracht, wil de B. over de stang stappen, die den mo tor met den moesmaker verbindt. Onge- ukkig werd zijn kiel door de koppeling gegrepen. Voordat men de machines tot stilstand had gebracht, werd B. eenige malen rond de stang geslingerd en werden hem letterlijk alle ldeeren van het lijf gerukt. Hoewel hevig geschrokken, kon hij zelf nog opstaan. Het bleek dat hij, behalve eenige blauwe plekken en een lichte hoofdwonde, verder geen letsel had bekomen. (2. Nwsbl.) Colijnsplaat. In dei Maandag gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De rekening van t Burger lijk Armbestuur over 1925 werd goedge keurd en vastgesteld opontvangsten f1344,98; uitgaven f 1127,49; dus met een goed slot van f217,49. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten om het raadsbesluit van 12 Oct. 1925, waar bij Mej. S. E. FeliusRisseeuw op wachtgeld werd gesteld in te trekken. Aan B. en W. werd opgedragen met Ged. Staten deze zaak te bespreken. Vastgesteld werd de staat van oninbare posten van de hondenbelasting over 1925 tot een bedrag van f 18,Een verzoek van het harmonie-gezelschap „Wilhelmi- na" om in plaats van Vrijdag op Woens- over het repetitielokaal te mogen beschikken, werd ingewilligd. Eveneens werd toegestaan een verzoek van de zatrug- vereeniging „Hosanna" om in een der choollokalen te mogen repeteeren, op de zelfde voorwaarden als waarop aan„Wil- helmina vergunning is verleend. Een dag voor de repetities zal nader worden aan gewezen. Hierna sluiting. Wemeldinge. In de op Maandag! j alhier gehouden raadsvergade ing waren alle leden tegenwoordig. De voorz. opent de vergadering met den gebruikelijken nieuwjaarswensch, welke door het oud ste lid, dhr. P. Lindenbergh Azn. wordt beantwoordt. Van het Koninklijk Echt paar is een dankbetuiging ontvangen voor de aangeboden gelukwensclien tor ge!e- legenheid van zijn zilveren bruiloft. Goed keuring is verleend aan het raadsbesluit tot vaststelling van een bouwverbod voor wat drie van de vier daarin genoemde wegen betreft. De voorz. vraagt naar s Raads bedoeling ten opzichte van den weg, geprojecteerd van den Bonzijweg naar den Broeden weg, waarover het vast gestelde bouw verbod de vcroisehte goed keuring niet kon erlangen. Dhr. Karelse acht het van groot belang dezen weg in verband met een te verwach'en uitbreiding der gemeente op eigen cu'taur :n het, plan te behouden. Dhr. P. L indenbergh zegt een bouwgelegenlieid zonder bouwverbod verkieselijker te vinden. Dhr. J. A. Do mimicus acht dezm weg bepaald vsensche- lijk ook voor hel verkeer. Overigens ia spr. het eens met dhr. Karelse, dat dc gemeente zich uitbreidt in de richting van Zwaak. Dhr. A. Dom nVu; i voor aan houding van dit plan. Dhr. Hoogesjteger eveneens voor wat betreft do aan. den. Bonzijweg liggende perceeltjes grond van de Kerk, ten einde daar de mogelijkheid tot bouwen af te snijden. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten liet leggen van een bouwverbod op bovengemelde gron den aan te houden; tegen slemden de leden van het dag. bestuur. Aan het Verplegings- comité en de Commissie tot wering van schoolverzuim zal dank betuigd worden voor de ingezonden jaarverslkgeft. Aajn de vereeniging de Wemeldingsche IJsclub wordt op haar verzoek een bijdrage van f 25,toegezegd voor een eventueel te houden ijsfeest voor de schoolkinderen, Ingediend wordt een voorstel van B. en W. tot het aanschaffen van een lijkwa gen. De voorz. deelt* mede, dat de tegen woordige lijkwagen dringend vernieuwing behoeft en zegt, dat B. en W. bereids in formaties met betrekking tot den aankoop van een nieuwen wagen inwonnen. Intus schen is in de vorige .vergadering ook nog gesproken over een lijkauto. Spr. meent dat een lijkauto niet door de bin-gjers wordt verlangd, en de voorkeur gegeven wordt aan een gewone lijkwagen. Dhr. P. A. Lindenbergh verwaëht, daPcfê Res ten ook veel te hoog zullen zijn voor een lijkauto. Dhr. J. A. Dominicus zegt, dab de afstanden voor het gebruik van een auto niet groot zijn. Dbr. Karelse somt de bezwaren zoowel van het gebruik van een lijkwagen als van een -auto, doch meent, dat ten slotte de voorkeur moet worden gegeven aan een lijkwagen. Dhr. P. Lindenbergh zegt, dat hier eigenlijk de vraag dienst gesteld of de Raad: voor de aanschaffing van een auto is; is dat niet het geval, dan zijn de onderhande lingen daarover vrijwel doelloos. Dhr. A. Dominicus merkt op, dat het hier niet zoo zeer een gevoelskwestie betreft.; wel een kwestie van tijd. Volgens spr. waren voorheen ten plattelande de huifwagens jemeen gebruikelijk, die later vervangen werden door de lijkwagens; thans zal de tijd aanbreken dat de lijkauto in de plaats komt van de lijkkoets. Besloten wordt B. en W. te machtigen de noodige stappen te doen tot aanschaffing Van een lijkwa gen. Tegen stemde dhr. A. Dominicus. Voorts wordt besloten den Raad met de aanbiedingen in kennis te stellen, alvo rens tot aankoop wordt overgegaan. Aan den Rijksveldwachter van Koeveringe wordt een gratificatie toegekend van f 25 voor verrichte politiediensten in 1925.Gewij zigd worden de gemeente-begrootingen 1925 1926. Tevens wordt besloten tot onderhandsche verhuring van twee per ceeltjes tuingrond, onder de oude voor waarden. Bij de gewone rondvraag, zegt dhr. A. Dominicus gaarne te willen wor den ingelicht omtrent den stand van zaken van het gasbedrijf. De voorz. acht het hiertoe noodig in geheime zitting over te gaan. Hiertoe wordt besloten. De be sloten zitting opgeheven zijnde verklaart dhr. A. Dominicus zich tevreden gesteld met de gegeven inlichtingen. Verder wijst spr. op de gevormde scherpe bocht, ont staan door de af heining door de Spoor weg Mij., aangebracht op den hoek der Oranjeboomstraat. De voorz. deelt mede, dal dit ook de aandacht heeft getrokken van B. en W. Crediet wordt verleend tot behoorlijke vernieuwingen en verbouwing der dokterswoning. De voorz. deelt mede, dat de post onderhoud wegen gebleken is te laag geraamd te zijn voor behoorlijke bewerking. Spr. zegt, dat eenige verrui ming van de middelen daartoe zeer wen- schelijk ware. Dhr. P. Lindenbergh Azn. zegt, dat B. en W. zich genoodzaak i zien overeenkomstig hun recht de daartoe noodige gelden te vragen. Worden deze door den Raad niet toegestaan, dan is dit College verantwoordelijk te stellen. Spr. zegt, dat bij de behandeling der begroo ting opgemerkt is, dat altijd nog een sup- pletoire begrooting in le dienen is, wan neer dit B. em W. wenschelijk voorkomt. Dhr. J. A. Dominicus zegt. dat de Raad een dergelijke suppletoire begroo- ting gaarne zal overwegen. Ten slotte wordt B. en W. een crediet verleend van f300, voor het laten aanbrengen %'an een pannenbeschoeiïng aan een sloot aan den Noordelijken Achterweg. Hierna sluiting. Nisse. Eenige dagen geleden zijn alhier bij den landbouwer A. Vette ontvreemd plm. 40 stuks kippen (plm. 25 stuks Rhode Islands en plm. 15 stuks van verschillende kleur en soorten). Hiervan is bij de politie aangifte gedaan en deze doet onderzoek. In de laatste dagen ventte hier een onbekend manspersoon met best rund- vleesch voor zeer lagen prijs. De politie vertrouwde dat niet en nam een stukje van liet verkochte vleesch in beslag. Bij onderzoek bleek, dat dit vleesch geen rund- maar veulenvleesch was. Tegen den persoon, een zekere F. O. uit Schore, is proces-verbaal opgemaakt. Het bericht over de muziekuitvoe ring in ons blad van Maandag 22 Febr. j.l. werd niet door onzen correspondent alhier ingezonden. SCHOOL EN KERK. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rotterdam, G. H. Kersten 'e Ierseke en Verhagen te Middelburg. SPORT. Voetbal. Het Nederlandsch elftal gekozen. De Nederlandsche Elftal Commiss'e heeft Zondag te Amsterdam vergaderd om hel Ncderlandsclhe Elftal te kiezen voor den wedstrijd tegen België op 14 Maart a.s. te Antwerpen. Het elftal werd naar „De Crt." meldt, als volgt samen gesteld: Van der Meulen (H. F. C.); Denis (H. B. S.); Van Haeren (Wilhelmina) Van Heel (Feijenoord)Bul (Fe','enoord) Groen (Be Quick); Gielens (Hercules); Kuchlin (H. B. S.); W. Buitenweg (Her cules); Tap (A. D. O.); Sigmond (H. F. C.). Als reserves zijn gekozenQuax (A. D. O.); Van Kol (Ajax); Krom (R1. C. H.) en De Haas (Be Quick). LANDBOUW, VEETEELT EN VISSCHERIJ. Proeven met nieuwe aardappelen. In het kort verslag van het aardappel- proefveld van de Hol land sche Maatschap pij van Landbouw over 1925 deelt de hoofdcontroleur voor Zuid-Holland, de heer G. A. v. d. Waal, mee, dat dat jaar als proef zijn uitgeplant de soorten Alpha n Bevelander. De Bevelander is ontstaan uit een krui sing van Bravo en Preferent en gekweekt door den heer De Groene, van den Wil- helminapolder. Deze soort levert planten, welke in het begin van den groei een eenigszins bloemJcoolaclitig voorkomen hebben, doch later tot een flink gewas uitgroeien. De knollen zijn eenigszins rond van vorm, met gele schil, vleesch geelwit, kwaliteit n duurzaamheid goed. De opbrengst en rijpingstijd zijn ongeveer gelijk met die van de Eigenheimers, zij is echter minder vatbaar voor Phytophthora dan deze laatste In de 100 planten, welke werden uit geplant, werd geen mozaïek of bladrol aangetroffen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Door den officier van Justitie le Mid delburg is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Riechtbank van 19 Februari j.l., waarbij J. W. v. S., schipper, wo nende te Vreeswijk, ter zake van de hem ten laste/ gelegde overtreding: als schip per van een vaartuig niet bestand om de zee te bevaren en een laadvermogen heb bende van meer dan 10 ton bij het ge bruik van een rijkskanaal (kanaal door Zuid-Beveland) niet zorgen, dat denaam van den schipper op een in het oog val lende plaats aan de buitenzijde op 1de aste deelen van het vaartuig, met letters an (minstens 0.10 M. hoogte en 0.01 M. breedte duidelijk leesbaar is aangegeven, is ontslagen van rechtsvervolging. Door den Kantonrechter te Goes was beklaagde te dier zake veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Waterleidingkwestie. Voor de rechtbank te Breda hebben terecht gestaan P.M., P.C. B., L.V. en B., ingezetenen van Tholen, die door den kantonrechter aldaar waren veroor deeld, de eerste tot twee maanden hech tenis, de anderen tot geldboeten van f 50, rzake dat zij hadden geweigerd zich aan te sluiten bij de waterleiding, waartoe een gemeentelijke verordening verplicht. '\lle vier waren tegen hel vonnis van den kantonrechter in verzet gekomen. De of ficier van justitie, wijzende op het feit, dat er in Tholen op dit gebied een geest

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2