BOEREN-INSPAN, 20 Paarden, PAARDEN Mum en Mn Heeren-Kleeding P.A.deLigny,Goes 22 stuks Hoornvee Woensdag 3 Maart 1926, den Boeren-inspan, PAARDEN flink echtpaar, 40 stuks Hoornvee 5 vette Varkens, Bekendmaking. Woensöag 10 Maart 1926, Openbare Verkooping, Dames-, Heeren* en Kinöerkleeöing, De Zeenwsöltfl ?an 1824, TE KOOP GEVRAAGD een Ilofsteedje, naar Maal HUWELIJK, Een vreeseljjk dram». Te Gelannes, op zestien kilometer af stand van Nogent-aan-de-Saine, heeft zich Zondagavond een verschrikkelijk tooneel afgespeeld. De gewezen burgemeester van Gelannes, een man van 49 jaar, getrouwd, zonder kinderen, heeft er zijn minnares en haar moeder, deze laatste een vrouw van 55 jaar, doodgeschoten, in zijn eigen huis teruggekeerd, heeft hij, na den gan- schen nacht door politie belegerd te zjjn, die hij met vuurwapens in bedwang hield, tegen den morgen zelfmoord gepleegd door zich met een scheermes den hals af te snijden. Toen de man van het huis, waarin hij de twee vrouwen had vermoord, naar zijn eigen woning terugkeerde, ging hij hevig te keer tegen iemand, die hem bij zijn minnares zon hebben verdrongen, en toen hij nu een jongeman tegen kwam loste hij ook op dezen zijn wapen en trof den onschuldigen voorbijganger aan het been. Moederliefde. Eenige militairen, die tijdens den waters nood deelnameD aan het reddingswerk, zagen ergens in de buurt van Druten, een varken, dtt gedeeltelijk in het water stond. Het bleek een zeug te zijn en naderbij komend ontdekten de pontonniers dat het beest twaalf biggetjes op den rug torste. Met den eenen zijkant stond de moeder tegen een muur, klaarblijkelijk om te voorkomen dat de kleintjes zouden vallen. De militairen haastten zich de biggetjes naar de gereedliggende boot te dragen. Ook de zeug werd daar in veiligheid ge bracht. Behaaglijk strekte zij zich uit op het gespreide stoo, de biggetjes zochten het bekende plaatsje op en wie de idylle zag, zon geen oogenblik vermoeden, welke doodsangst daaraan was voorafgegaan. Een wangenkrabber. Woensdag liep de 17-jarige winkel juffrouw A. M. in de Hammerstraat, te Rotterdam, toen plotseling een jongmensch op haar toeschoot, die haar beetpakte, viortduwde en met de uitnoodiging Bg» jij maar eens mee" in een portiek trok. Daar pakte hij haar bij de keel en heeft daar klaarblijkelijk met een scherp voor werp haar wangen bewerktop een niet erg pijnlijke wjjze weliswaar, want hoewel het meisje zich verweerde, had zij toch nog geen besef van het gebeurdetoen de jongeman haar keel losliet, dacht zij er cok niet aan om huip te roepen. Zij vervolgde haar weg en almede door de belangstelling, die ze bij de voorbijgangers bleek te wekken, ontdekte zij, dat haar eeue wang vrjj sterk bloedde. Zij heeft zich toen naar het ziekenhuis begeven, waar vastgesteld is, dat de jongeman vijf tien krassen op de wangen heeft toe gebracht. De 17-jarige winkeljuffrouw, die aan gifte heeft gedaan van aanranding onder eigenaardige omstandigheden, heeft bij een nader verhoor toegegeven, dat zij den aanrander wel had herkend als een jongen man, met wien zij in het vorige jaar omgang heeft gehad. Hij is daarop opge spoord en verhoord. Van de aanranding is toen niet veel meer overgebleven hjj had het meisje gevraagd, den omgang weer op te vatten en haar een zoen wil len geven. Zij heeft zich daartegen verzet, waarbij de punt van zijn dasspeld de krabben op haar wang heeft veroorzaakt, Een moedig Soedanees Of boe een inlandsche heer op Soenda een tijger, welke een geit wilde rooven, met enkel een mes aanviel en doodde. Welk 'n kerel I Wat 'n prachtvent! Denkt u zich er even in 1 De vent atta- keert me daar 'n tijger of 't. jandoppie een jong kalf was 1 Aldus het „Alg. Ind. Dgbl." Twee rijen blinkende tanden van ander halve Engelsche duim elk Twintig ge nteen-vlijmscherpe nagels? 't Laat 'm koud. Hier is mjjn geit, die ik al zoo lang ver zorgde, van jongsaf, en daar kom jij schelm en rooverEn jij zoudt 'r me af willen gappen Ho, ho Dat gaat zóó maar niet 't Mes uit de schee en er op in 1 De vrij groote afstand doorrennend Bedenk tijd Geen seconde. Van den goedaardigen, ietwat sulligen herder die hij is, in een onderdeel van een seconde veranderd in den oermensch, die zoo diep in hem sluimert. De botsing 1 Met de linkerhand het ondier gegrepen bjj den strot en daar gaat ze beginnen, de heroïsche worsteling op leven en dood. Een vijfsporige, hevig bloedende wond in den schouder Hier 1 Terug, contant 'n -Steek in de lendenen en nog een in 't oog, en nog een in den machtig ge spierden nek 1 'n Vreeselijke knauw in een der boven armen, dat 't warme, roode bloed er uit spuit Drie vier, vijf steken met 't vin. nige piso blati er voor retour, waar bij 't ondier slechts kan raken. 'n Afschuwelijk scheurende beet in de dij tot op 't been, dat de lappen er bij hangen en dat 't knarst. Voelt hij dan niets f Voelen Hij begint er plezier in te krijgen 1 Met z'n volle lichaamsgewicht werpt-ie zich op het dier, stoot met't hoofd onder de vreeselijke kaak den dikken kop om hoog, klampt zich vast in 't zachte en toch zoo taaie vel, splitst het ondier den neus, wringt het mes in 't nog overge bleven oog, stoot 't tot aan het heft iD de breede borst 1 't Hart is geraakt 1 Daar ligt de ongure roover, dood aan z'n voeten en 'n niet te beschrijven jubel vervult onzen he'd, den aemechtigen, Z'n geit is gered, hoerahDe anderen zijn voor langen tijd weer gevrijwaard I Wat zegt ge van zoo iets? De zelf verloochening ten top gevoerd 1 Daar moet meer steken in zoo'n man, en indien deze 't niet waard is beloond te worden, wie is 't dan wel? LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. De kabinetscrisis. DEN HAAG. (Bft.) Naar vvjj verne men cl-oen zich bij de vorming van het ka binet sedert eenige dagen moeilijkheden voor, intusschen zal de beslissing binnen enkele dagen vallen. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand- 764.7 te ICarls stadt. Laagste barometerstand 743.5 te Indo. De verwachting tot den avond van 13 dezer luiidt: Zwakke tot matige N.O. tot Z.O. wind, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, wei nig verandering in temperatuur. VERKOOPÏNGEN EN VERPACHTINGEN. Februari: 13 Borssele, olmen, Beth. 17 Kruiningen, bouwland, Verbist. 17 Nieuwdorp, publieke verp. bouw land, Pilaar. 17 Nieuwdorp, woonhuis en erf, Pilaar. 17 Goes, vendutie, de Kok. 17 Nieuwdorp, verpachting bouwland, Pilaar. 18 Borssele, inspan, de Kok. 19 's Fleer Arendskerke, kapitale boe- ren-inspan, 1 'daar. 19 Heinkenszand, wagenmakerij en 2 woonhuizen, van Dissel. 22 Borssele, afbraak, de Wilde en Heijboer. 24 Goes, inboedel, van Dissel. 24 Wolfaartsdijk, boereninspan. Pilaar. 24 Kruiningen, kapitale boeren-inspan, Verbist. 24 Kamperland, kapitalen boereninspan, Markusse. 25 Wolfaartsdijk, kapitalen boereninspan van Dissel. 26 Rilland, kapitalen boeren-inspan, Pi laar. 26 Kats, inspan, Markusse. 26 Rilland, kapitale boeren-inspan, Pi laar. 27 's Heer Abtskerke, weiland, van Dis sel. 27 Kapelle, melksalon-inventaris en meu bilaire goedren, Kram. 27 Goes, weiland en wissetnboscb, van Dissel. Biezelinge, boomgaard en bouwland, Pilaar. Maart 1 Goes, verpachting Schuttershof, B, en W. 1 Schone, woonhuis en erf; inboedel Pilaar. 3 Schore, boeren-inspan, Kram. 3 's Heer Hendrikskinderen, boeren inspan, Pilaar. 3 Colijnsplaat, inspan, Markusse. 3 Ho-edekenskerke, hofstede, bouw- en weiland, van Dissel. 3 Floedekenskcrke, inboedel, van Dis sel. 4 Oudeland-e, inspan, de Kok. 4 Rilland, Kap. Boereninspan. Pilaar. 5 Ierseke, kapitale boeren-inspan, van Dissel. 5 Wissenkerke, kapitalen boereninspan. Pilaar. 10 Wil'helminadorp, paarden, Hollmann. Heinkenszand, buis en, erf, v. Cleef. April: Kapelle, woonhuis met schuur en melksalon, erf en tuin. Kram. Heinkenszand, kapitale boereninspan, van Cleef. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Februari: 12 13, 14 en 15, Lamdboow-Bioscoop, „De zwervers van het dorre land". 14 en 16, Landbouw-Bioscoop, „De Boeren hebben het overwonnen". 16 Landbouw-Biioscoop, lezing Canada. AANBESTEDINGEN. Februari: 25 Kapelle, afbreken en opbouwen ar beiderswoning, Calam. Willem Anna- polder. 27 Kruiningen, bouwen O. L. school met bewaarschool en bijbehoorende werken* L$ Clerccp u_1 VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 10 Febr. 1926. Gouclreinetten f 17 a f41, Zure Belle fleur f 13 a f25, Campagne Zoet f 14 a f 18, Bijenkorf f14, Hollandsch Zoet f 13 a f 15, Meipiippimg f 11 a f 14, Court P en du f 10 a f 13, Sproten f 19, alles per 100 Kg., Honing f0,46 a f 0,50, Abrikozenjam f 0.35 a f0,40, beide per flacon, Kipeieren f 7,70, PceJeierem f6,10, Eendeneieren f 7,50, Boerekool f 3,Sa- voije kool f9,alles per 100 stuks, Prei f6,per 100 bos. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPÏNGEN. Wissenkerke. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse te Kort gene werd Donderdagavond alhier geveild ten verzoeke van de familie Van der Heide een woon- en winkelhuis aan bet Slop, groot 33 c.A. Hoogste inschrijver M. van de Velde voor f 1000,doch werd daar voor ingehouden. MARKTBERICHT. Middelburg, 11 Febr. 1926. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Tarwe f 12f 14: witte boonen f 18f25; ronde bruine boonen f 17 f24; lange bruine boonein fllf15; kroonerwten f 18 -f22. Boter f 1,10, part. prijs f 1,20. Kapeieren f 7,part. prijs f 8, ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze droefheid in den ouderdom van 75 jaren onze geliefde Vader, Behuwd- eu Grootvader de Heer AMIES VAN OER P0EST CLEMENT, oud-Burgemeester van Poortugaal en Hoogvliet. A. VAN DER POEST CLEMENT. W. G. VAN DER POEST CLEMENT—Van Selms en Kinderen. Nisae, 10 Februari 1926. Voor de vele bewijzen van belangstelling op 8 dezer ondervonden betuig ik mijn hartelijken dank. H. VAN IWAARDEN en Eamilie, Heinkenszand, 12 Februari 1926. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, is voornemens op des morgens te 10 uur precies, voor den beer St. VAN DE GUCHTE te Schore, op de door hem bewoonde Hofstede, tegen contaute betaling, in het openbaar te verkoopen bestaande uit bruine Merrie 6 jr. (veulendr.), bruine lier Merrie 6 jaar (veuleuur.), bruine lier Merrie 3 jr. (ver moedelijk veulendr.). 10 Melkkoeien, 3 Kalfvaar- zen en 2 lj-jarige Vaarzen, 5 Vaarzen en 1 Fokstier ;F 10 mnd., 1 Vaarskalf. 2 Menwagens op ijzeren assen en rongen, I Rolkar (tevens geschikt voor Veewagen), 1 Saxploeg, 1 Ploegkar, 1 Balansploeg, 1 Vijfbalks.egge, 1 kleme Egge, 1 Spij ker-egge, 1 Zigzag-egge (als nieuw), Zelfbinder (Noxon), 1 Grasmaaier (Mc. Cormix) als nieuw, 1 Hekeldorschmachine, 1 Hooihark, Aardappelrooier (klein), Sleep- bordeD, Peemolen, Snijmoleu, Paarden- en Wiedmachines, Arreslede met Beituig, Windmolen met Zeaften, Aardappelpioegje, 1 ijzeren Koebak (1200 L.), Waterkmpan, Watervat (650 L.) als nieuw, Hofhek met palen, Klaverruiters, Stallantaarn Ladders in Sóórt, Zwengen, Reepen en Pleien, Sleeptouw met jjserwerk (nieuw), Harnassement, Borsttuig, compleet (als nieuw), Griepen, Vorken, Schoppen, Mest en Peeplauken, Hooizaag (als nieuw), Wagenlichter, Pongerboom, Kruiwagen, Melkbus, Hooi, Eiwten-, Boonen- en Tarwestroo, Mest in den put, Duivenkooi, Eornuis, Kachel, Tafel, enz. enz. Geen muziek, geen stalling, wel berg plaats voor fietsen. Met deu verkoop van het vee wordt om 1 uur aangevangen. Gevraagd in een Zaak te Middelburg een om onder leiding van den eigenaar werk zaam te zjjn. Goed salaris. Vrij wonen. Adresbrieven ietter Boekhandel BAURDOUX, Middelburg. OPENBARE VERKOÖPING De Notaris PILAAR te Goes, za Donderdag 4 Maart 1926 des morgens te 9 uur, voor den heer D. BLOK, op dn door hem bewoonde hofstede, op bet dorp Rilland, tegen contante betaling verknopen den kapitalen bestaande uit alsbruine lier Merrie, 18 jaar, blauwe Merrie, 10 jaar, bruine Merrie, 10 jaar, (veulendragend), bruine Merrie, 10 jaar, (veulendragend), vos Merrie, 9 jaar, venlendragend), bruine lier Ruin, 9 jaar, vos Ru'u, 6 jaar, vos Merrie, 6 jaar, bruine Merrie, 5 jaar, bruine Merrie, 5 jaar, vos Merrie, 5 jaar, (veulendragend), bruine Merrie, 4 jaar, bruine Merrie, 4 jaar, vos Ruin, 3 jaar, vos Ruin, 3 jaar, bruine Ruin, 3 jaar, bruine Merrie, 2 jaar, bruine Merrie, 2 jaar, bruine Merrie, 1 jaar, vos Hengst, 1 jaar. als6 Meikkreien, 4 Kalfvaarzen, 6 twee-jarige vette Ossen, 2 vette Vaarzen, 3 anderhalfjarige Vaarzen, 12 éénjarige Vaarzen en Oi-seu ea 7 Kalveren. 100 Kippen en Hanen, 20 Eenden eD 4 Ganzen. Voorts Tiibury, 6 Menwagens, Lemoen kar, Zaaimachine met karwjj bak, Victoria- motor met ilorscbmacbine (dubbele rei niging), Waterkar met gegalvaniseerd vat, 2 vierwielige Rolsleepers, Karwijsleepei (nieuw), Grasmaaier, Hooihark, vierwielige Wiedmachiue, tweewielige Wiedmachine, Ros met tusschenbeweging, Stroosuijmolen, dubbele Moesmoleu, Schapenmolen, Wind molen, Bakermolen, Aardappelsorteerder, Chilibreker, Zaaiviool, 2 Rolblokken, Handrolblok, SJeepbord, Molbord, Schuifel- ploeg, 9 Sacksplocgen, Engelsche Ploeg 7 verschillende houten Ploegen, 15 Eggen ia soort, 2 Zigzag-eggen, Ketting-eggt 2 Handwiedmacuiaes, Aardappelstoomer, Kookfornuis, 2 Varkensbakjes, 2 Geesel- steenen met paarden, 9 Graanzeeften, Koe- en Paaruenkettingen, twee en drie Paardenzwengen, Zaaddorschzeil, Tas- en Dekkleeden, Bascule met Gewichten, Maten, Vorken, Rijven, Hooi- en Mest- haken, Aardappel- en Peegriepen, Ladders, Koebak, Dambekken, Mestplanken, Ponger- boomen, Reepea en Pleien, Harnassement, 2 Waterpompen, Centrifuge (Meys) met Karu, 5 ijzeren Balkeu, lang 9 M., bouten Balken, 400 Klaveiruiters, Tol- houten, Karwijstokken, Biels, Brandhout, Hooi, Pulp (plm. 25000 K.G.), Mangels, euz. Met den verkoop van bet beestiaal wordt te 12 uur aaugevaDgen. Bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden worden niet toegelaten. OPENBARE VERKOOPING De deurwaarder 3. M. DE KOK te Goes zal op WOENSDAÜ 17 FE BRUARI 1926, 's voormiddags 10 uur te Goes, iu de Prins van Oranje, verkoopen Eikeah. Boogkabinet,Eikenh. Jggjl t Ameublement, bestaande uit Tflrf Tafel, 4 Stoelen, 2 Crapeaud's, Canapé, Kasten, mah. Cy linderbureau, Tafels, w.o. mah. Uittrek- tafel, Latafels, Stoelen, w.o. mah. Stoe len, 6 Dotenb. Stoelen en 5 Tuinstoelen met -Tafel, Spiegels, Vloerkleeden, Vee- ren Bedden, Dekens, Matrassen, Ledi kanten, Dameskleeien, Kachels, enz, enz. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht, waarvan opgave te doen bij den Vendumeester D. Jacobs, of ten kan tore van genoemden deurwaarder, aan de Kleine Kade No. 11. Kijkdag Dinsdag te voren- Op de openbare verkooping van te Wilhelminadorp op zullen worden verkocht 13 Werkpaarden, waaronder 5 veulen dragend en enkele een-jarige Paarden, J. C. H. HOLLMANN. OP CRED1ET. OP CREDIET. i DE WILDE HEiJBOER, - Deurvim, zullen verkoopen voor de firma J. GERRITZEH een groote par! 11 in de groote zaal van de Goescbe Melksalon van dhr. C. BUSTRAAN, Opril 8, Goes. Wij werden weder door aankoop eigenaar van deu geheelen vooriaad goederen van een der eerste fabrieken te dezer lande eu zulleu deze goederen voor de bij ons bekende belachelijk lage prijzen verkoopen. Deze goederen zijn zoo schitterend mooi van kwaliteit en afwerking als we nog nooit voor beden zagen. Onze prijzen zijn weder zoo extra laag, dat een ieder als he.t ware tot koopen gedwongen wordt. B.v. Damesmantel. Cos- luum of Winterjas, blauw, zwart of fantasie van f20, f80, f40, f 50, f 60, voor f 6,50, f 10, f 17,50, f 20, t 25, van f85, f115, f145, f150, voor f30,—, f40,—, f50,—, f 60,— Jongehoeren- en Minder- kleeding. Pantalons wordeu als het ware cade.u gegeven. Prima Engelsche Dames- en Hoeren-Regenjassen, in Gummi, Rubber, Waterproof of Gabardine, vanaf f 6,5O. Ruime keuze Manchester jassen, Werkbroeken in Manchester en gestreept Engelsch-leer. GROOTE PARTIJ PETTEft. De verkoop heeft plaats Dinsdag 16 Februari ven 10 tot 8 uur; Woensdag, 17 Februari; Donderdag 18 Februari; Vrijdag 19 Februari van 108 uur Zaterdag 20 Februari van 103 uur, beslist niet langer. Vooral maken wij U attent, dat dit geen winkelopruimingsgoederen of zoo genaamde valntakoopjes zijn, doch alle oieuwe frissche goederen van prima stoffen en geen waardelooze oorlogs- Continte koopers geen opgeld. Betaaldag 20 Mei 1926. De Directie, J. GERRITZEH. gevestigd te Zierikzce, verzekert op billijke vaomnedeiii zoowel onderling als tc^en eens waste premie, Nadere inlichtingen worden gaarne veritrekt door De Kanter en Hordijk's Bank „Afdeellog Assurantie" TE GOES. vertegenwoordigers voor Zuid-Bsvalaaa. groot 25 4 30 gemeten. 415, bureau dezer Brieven onder No Courant. De nieuwste gekleede- en Fantasie-Stoffen ontvangen TE KOOP: een mooi, eiken SLAAPKAMER-AMEUBLEMENT, met of zonder toebehooren. Zoo goed ais nieuw Te bezichtigen op werkdagen (behalve Maandag en Zaterdag) van 1012 uur voorm. Klokatraat 5, Goes.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 3