tegenover een eventueel© poging van een extra-parlementair kabinet, om het ge zantschap bij den Pauselijkem Stoel te handhaven. Mr. Marchant betoogde dat thans, nu zoowel de heer Van Kamebeek als mgr. Nolens te bevredigen zouden zijn, door een compromis, volgens hetwelk het ge zantschap door den gezant te Weenen zou worden waargenomen, gebleken is dat de zaak alleen liep over het begin sel en dat het dienstbelang er ten eenen- male vreemd aan was. Van de vrijzinnig-democraten is thans niet meer te verwachten, dat zij, ter wille van de dienstbelangen, het gezantschap zullen verdedigen. Van de aanvaarding zal alleen sprake kunnen zijn, zoo een landsbelang van groote beteekenis, door middel van den stern aan het gezantschap zou zijn te dienen. Jk kan nog niet zien, zoo ging de heer Marchant verder voort, dat na het op treden van welk extra-parlementair ka binet ook, dit geval zich zou voordoen. De heer Limburg zal in mijn oogen slechts kunnen bereiken, dat hij de R.K. tijdelijk uit het slop brengt en de „uiter ste noodzaak" van hen afweert, nog wel zonder het gezantschap, dat hen in het slop heeft binnengebracht. Een besliste keer in het regeeringsbeieid is van zijn' optreden niet te verwachten. Ik acht deze verwikkeling niet in het landsbelang. Waarom zou men, indien feitelijk het coalitiebewind wordt voortgezet, dit gaan aanleggen met een scheutje paganisme, met uitschakeling van de A. R.? De Zomert ij d. De minister van binnenlandscbe zaken en landbouw heeft bepaald, dat in 1926 de zomertijd zal beginnen den vijftienden Mei en zal eindigen den derden October. Roomsch-rood van de baan? In een te Woerden gehouden rede zeide Baron van Wijnbergen, het bekende r.k. Tweede Kamerlid o.a.: Slaagt de heer Limburg niet, wat dam? Moet er dan komen, wat de een of ander nog altijd schijnt te meemen, een Rood- Roomsch kabinet? De ervaringen in Bel gië en Duitschland zullen de laatste voor standers nu wel hebben bekeerd. Gezien bet duidelijke standpunt van de Katho lieke Kamerclub is dit punt van de agenda afgevoerd en spr. gelooft hier te spreken namens de overgroote meerderheid van fractie en partij. Men spreke en schrijve er nu niet meer over. De kabinetscrisis. Het Nederl. correspondentie-bureau in Den Haag meldt: Naar aanleiding van een bericht, dat in het door mr. Limburg te vormen ka binet de ministers De Geer en Van Kar- nebeek zullen zitting nemen, en hij zelf zich met de portefeuille van justitie zal belasten, hebben wij den kabinets-forma- teur om inlichtingen gevraagd. Deze machtigde ons mede te deelen, dat omtrent de samenstelling van het ka binet op dit oogenblik nog niets vaststaat. „Het Volk" meldt: Naar verluidt, zal, indien het kabinet- Limburg tot stand komt, daarin als minis ter van oorlog zitting hebben mr. J. Wolt man, secretaris-generaal vam het departe ment van oorlog. Mr. Woltman is vroeger advocaat te Heerenveen geweest, daarna lid van den Octrooiraad en is vervolgens hoofd-ambte- naar aan het departement van oorlog ge worden. Vroeger is mr. Woltman lid van den Vrijz. Dem. Bond geweest. „Het Vaderland" meldt: Van zeer betrouwbare christelijk his torische zijde vernamen wij nog ten aan zien van de jongste crisis-geruchten, dat inderdaad de heeren dr. C. Lely en mr. R. J. H. Patijn (resp. Waterstaat en Financiën. Het „Utr. Dagblad noemt voor Arbeid nog prof. Slotemaker de Bruine) zijn aangezocht in een door mr. Limburg eventueel te vormen extra-parlementair ka binet zitting te nemen. Niet juist zou het zijn dat met graaf van Limburg Stirum onderhandeld wordt over koloniën. Over deze portefeuille zal door den heer Lim burg zijn aangezocht dr. A. A. L. Rut gers, directeur van het departement van landbouw, nijverheid en handel in Indië en thans met verlof hier te lande. Als de christelijk historische staatsman, die be halve mr. de Geer in het kabinet zou plaats nemen werd ons genoemd mr. J. Schokking, nu minister van justitie. UIT DE PERS. LimburgMarchant. „Het Volk" (s.d.) kapittelt den heer Marchant wegens diens aanval op Mr. Limburg en schrijft: Het schijnt ons niet in het belang van mr. Marchant zelf, aan dit geval nu weer een zoo uiterst persoonlijke toespitsing te geven. Wij lazen ergens, dat het ka- binet-Colijn vooral mislukt was door de fel-persoonlijke tegenstelling Colijn-Mar- chant, waarbij de heer Marchant den heer Colijn persoonlijke minderwaar 'igheid van karakter verweet. Wanneer hij thans den heer Limburg, waar hij het niet met hem eens is, weer aanstonds van een „verach telijke" daad beticht, komt hij allicht in den naam, de politiek zijner partij en daar mee die van het land op persoonlijke te- gestellingen te bouwen. Aan zijn faam als leidend poli'.icus kan dit onmogelijk ten goede komen. Waarbij dan nog komt, dat mislukking van de formatie-Limburg wel eens zou kunnen leiden, niet tot het kabinet der „uiterste noodzaak", dat wij evenzeer als de beer Marchant nastreven, maar waar voor de tijd door de houding der katholie ken blijkbaar nog niet rijp schijnt, maar tot een terugkeer van het kabiinet-Colijn op bevel van de Koningin, evenals na de Vlootwet-krisis. (In een rede te Hilversum heeft de heer Marchant ontkend, dat er sprake is van een persoonlijke kwestie Marchant- Limburg. Red.) PROVINCIE-NIEUWS. Ierseke. De oesterverzending wil dit jaar niet vlotten, het verschilt veel van het voorgaande. Was vorig jaar veel vraag naar Engeland, waar de kwaliteit niet best was, dit jaar zijn de rollen omgekeerd. Weinig vraag en hier een minder goede tot slechte kwaliteit visch, terwijl de kwa liteit visch in Engeland prima is. Tegen December LI. had men hoop op Duitsch land, dat met zijn gedaalde tarief heffing veel beloofde, het viel ook weer tegen, en Frankrijk en België hebben met hun lage frankenkoers ook niet veel vraag. Zoodat een en ander mee zal werken tot een surplus van consumptieoesters, als we in geen jaren hebben gehad. Ook met de mossels is het geen rozengeur- en mane schijn. De kwaliteit as ook niet naar eisch en de vraag dientengevolge minder en ook in groote mosselen zal meer over blijven dan vorige jaren hel geval was. En menig mosselkweeker die zijn einduit komsten becijfert ziet geen matige winst maar een tekort en als de pacht betaald is en men heeft geleefd, zijn er geen bron nen om zaadmosselen aan te schaffen. De visscherij valt dit jaar in meer dan een opzicht tegen. Ovezand. De inzameling langs de huizen voor de slachtoffers van den Wa tersnood heeft opgebracht f319,25, tevo ren was reeds in de R.-K. Kerk f284, gecollecteerd, zoodat dus te samen f 603,25 bijeen is gebracht. (Belangeloos Kapelle. Maandagavond kwam daar toe uitgenoodiLg d ten gemeentehui z e onder voorzitterschap van burgemeester Bie ren s, een aantal ingezetenen bijeen om een bespreking te houden over de getrof fenen bij den jongsten watersnood. Beslo ten werd de gemeente te verdoelen in 13 wijken en met den meesten spoed te wer ken om geld in te zamelen. Krabbendijke. Te Maarssen overleed na een kortstondige ziekte in den ouder dom van 63 jaar, dhr. N. G. Servaas. De overledene was van 1898 tot 1908 direc teur van het post- en telegraafkantoor alhier. In de Maandag gehouden raads vergadering werd fcot wethouder benoemid dhr. Th. Lagendijk (vacature wijlen dhr. J. A. Krijger). Genoemde heer behoort tot die Chr. Hist. Partij. In de gehouden raadszitting werd het nieuwe raadslid dhr. J. Zweedijk ge ïnstalleerd Tot leden van de commissie van toezicht op hel lager onderwijs wer den benoemd dhr. A. Wabeke en dhr. f. v. Luik, in plaats van dhr. H. Honde- Lnk en dhr. M. Smallegange, die be dankt hadden. Op de dubbeltallen stonden de heeren C. Krijger en C. v. Velzen. Kloetinge. De collecte voor de slacht offers van den Watersnood heeft in deze gemeente opgebracht f 1392,20 Vs, waar van f 1200,bestemd is voor het Al gemeen Comité en f 192,20Vs voor het Prov. Comité. (Belangeloos). Kortgene. Alhier hield op 22 dezer de Onderlinge veever zekering Maatschappij „Noord-Beveland" haar gewone jaarver gadering. Uit het jaarverslag van den Administra teur bleek, dat de afdeeling A (paarden- verzekering) een erg ongunstig jaar bad gehad. Men had niet minder dan 39 paar den uit te betalen. De betaalde premie bedroeg voor deze afdeeling 2,27 pet., doch door gebruik van het geld uit de reservekas, stegen die uitgaven tot onge veer 3 pet. van de totaal verzekerde som. De afdeeling B. (Melkveeverzekering) had een veel gunstiger verloop, daar men daarvoor ter dekking van de uitgaven slechts 2 m eetn kwart van de verzekerde som' noodig had, terwijl er 2 72 pet. premie was betaald. Alle bestuursvoorstellen aangaande den gewonen dienst werdien aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. G. van de Linde en J. L. Hoveijn, werden met algemeens stemmen herkozen. Nadat door den Administrateur een overzicht was gegeven over de 25 verloo- pen jaren, welk overzicht aandachtig werd gevolgd, besprak de voorzitter, de heer Hartog, het 25 jarig bestaan der Maat schappij en sprak ecnige" waardeerende woorden tot den Administrateur, den heer Th. Wol se, die vanaf de oprichting steeds op de meest eervolle wijze en met vollen ijver en plichtsbetrachting voor de Maat schappij is werkzaam geweest, en bood hem daarvoor een cadeau aan. Uit het overzicht bleek, dat de heeren P. G. de Lange en Abr. Visser de ©enige leden zijn, die de maatschappij mede heb ben opgericht. De beer Visser, ter verga dering aanwezig, werd daarmede gefelici teerd. Verder bleek, dat die heer M. de Regt 20 jaar taxateur der Mij. is en had daarvoor vele waardeerende woorden in ontvangst te nemen. Wissenherke. Op initiatief van den Burgemeester is alhier een comité ge vormd met liet doel gelden in te zamelen voor hen die door den Watersnood ge troffen zijn. De lijsten hebben' opgebracht de som van: Wissenkerke en Geersdijk f 1506,65; Kamperland f 1362,69; totaal f 2869,34. (Belangeloois). Kruiningen. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad met al zijn leden, onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorz. deelde onder meer mede, dat de plannen voor schoolbouw door de beide inspecteurs zijn goedgekeurd. Dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de grondrm- ling met dhr. A. Ie Clercq ter verbetering van den wie,g en ter wegneming van een gevaarlijke bocht met hel oog op het druk ke verkeer aldaar. De hoogste inschrijver voor struiken en boomen op en voor het schoolbouw terrein is geweest dhr. A. Ger- ritse voor f 44,Het terrein is be reids schoongemaakt, zoodat met den bouw kan worden begonnen. Ged. Sta ten hebben de begroeting 1926 en de wij ziging der begroo'ang 1925 goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de R.K. Mi d den stands veroeniging, betrekking heb bende op de pas gewijzigde prijzen van bet gas voor de gebruikers. Zij wijzen daarin hi. onbillijkheden aan, die zij ver zoeken weg te nemen of zoo mogelijk te verminderen. Het verzoek werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoe ning. Vervolgens werd benoemd tot hoofd der bewaarschool te Hansweert met alge meene stemmen Mej. E. Risseeuw teVlis- singein. Aan de orde was nu het afdoen van de kwestie verwarming van do nieuwe schoolgebouwen. Een onderzoek is door het gemeentebestuur ingesteld naar de wijze van verwarming door middel van gas. Daartoe werden twee groote scholen be zocht in de gemeente Zevenbergen. Het stelsel voldoet uitstekend, hoewel de kos ten meer bedragen dan die van verwar ming door gewone kachels, terwijl de uiterste zuinigheid moet worden betracht in gasverbruik. Onderhandeld is met M.A. B.E.G. te Utrecht, die voor 5^2 cent per kub. M. gas wil leveren voor dit doel er tevens een prachtige reclame in ziende voor de levering van verwarmings- gas. De raad machtigt B. en W. deze zaak verder met M.A.B.E.G. af te han delen en in een contract de uitkomsten van de onderhandeling vast te leggen, nadat met algemeene stemmen is beslo ten over te gaan tot het doen maken van de installatie van de verwarming door middel van gas, waarvoor nog f2000, wordt toegestaan. Het derde punt van de agenda: de hondenbelasting wordt nu be handeld. Eerst wordt vastgesteld het sub- kohier voor de hondenbelasting 1925. Daarop worden gebracht 6 hondein le klasse en '1' hond 2e klasse tot een be drag van f32,Dan wordt vastgesteld hel kohier voor 1926 met 100 honden le klasse en 9 honden 2e klasse tot een bedrag van 5636, Bij de rondvraag vestigt dhr. Van der Straaten de aandacht op de waterplas, die blijft staan op de nieuwe bestrating voor het postkantoor te Hansweert. B. en W. zullen bij bun bezoek aan Hansweert hunne aandacht daaraan wijden en verbetering daarin doen brengen, zoo zulks noodig en mogelijk is. Daarna shilling. Plotseling is overleden te Koude kerk© dhr. J. Verhage Mz., rustend hoofd der openbare school alhier. Velen hebben aan hun ouden leermeester een goede positie te danken in de maatschappij, aan den man die zoo lang hij kon gewerkt heeft. Een ernstig hartgebrek dwong hem de school, hoewel no ode te verlaten en rust te nemen. Ellewoutsdijk. Op iniliatief van B. en W. werd alhier onder leiding van den burgemeester J. Eijken Sluijters een comité gevormd tot het houden van een collecte voor den Watersnood. Staande de ver gadering werd voor ruim f 100 geteekend. Waarde. Blijkens liet jaarverslag van het Musschengilde alhier heeft de boek houder A. Nagelkerke over 1925 in ont vangst genomen 1485 musschen en 832 musscheneieren. Hiervoor is betaald ge worden f 52,87. De heer v. W. alhier brak, naar aan leiding van genoemd verslag, een lans voor andere vogeltjes dan musschen. Me nigmaal worden er door de jeugd ande re eitjes ingeleverd dan van musschen. Hierbij hebben ze natuurlijk de nestjes van de desbetreffende vogeltjes ver stoord. Tevens sprak bij over de toren kauwtjes, die elk jaar, op de terugreis, Waarde aandoen, om. te zien of ze nog niet zooals voorheen, in den toren kun nen nestelen. Hij vindt die torenkauwtjes als bij een toren behoorende. Daarom werd op zijn voorstel besloten een ver zoek tot den raad te richten, teneinde die vogels weer in de gelegenheid te stellen, in een beperkte ruimte te kun nen nestelen. Zaterdag 23 dezer had alhier eene algemeene vergadering plaats van de Dorpsvereenig'ing „Helpt Elkander", afd. der Z. L. M. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental van 54 op 52 is gekomen. Mede gedeeld werd verder, dat jn tweede in stantie voor het Gerechtshof te 's Gra- venhage, de procedure aangaande eene kunstmestlevering door de vereeniging is gewonnen. Een woord van dank werd hierbij toegebracht aan het Centraal Bu reau te Rotterdam, voor het kosteloos beschikbaar stellen van zijn Rechtskun dig Adviseur, gedurende den loop van het proces. Gedurende het boekjaar 1 Jan. 1925 tot 1 Jan. 1926 werd door de vereeni ging aangeschaft 7200 K.G. Patentkali, 46700 K.G. Super 14 pet., 42000 K.G. Amm. Super, 44200 K.G. Zwavelzuur Ammoniak en 75800 K.G. Chüisalpeter, een uitgaaf vorderende van f 23066,08. Volgens de rekening, die voorloopig reeds door 3 leden was nagezien en in orde bevonden, waren de inkomsten over het boekjaar geweest f24515,10, de uitgaven f24598,16, alzoo nog een nadeelig saldo van f83,06. Het perio diek aftredend bestuurslid A. Dees, werd als zoodanig herkozen. De heer C. Bal werd gekozen tot af gevaardigde voor den Kring het Oosten van Z.-Beveland, terwijl als afgevaardig den voor de algemeenevergadering van de Z. L. M. gekozen werden, de aftre dende leden C. Bal en A. Mol, en als hunne plaatsvervangers de leden M. H. J. Westslrate en J. J. Mol. Na een inleiding van den. voorzitter over liet doel en de werking van het Rechtskundig Bureau, werd na bespre king dienaangaande, besloten om voor loopig nog niet als lid der vereeniging toe te treden. (M. C.) Wemeldinge. Zaterdagmorgen zijn tus- schen Schiedam en Kethel 10 schapen van den heer J. d. B. alhier, die uit de weide over het ijs op de spoorbaan waren geloopen, door den trein overreden. De dieren werden vermorzeld. (z.) Het door dien heer burgemeester gevormde comité tot leniging van den nood der bevolking van de geteisterde streken in ons land, droeg in hare vergadering van 25 dezer de som van f 1166,45 af, gecol lecteerd bij de ingezetenen. Van de alhier passeerende schippers f21,96, Ned. Herv. Kerk f 100. Samen f 1288,41, welk be drag aan het Algemeen Watersnoodco mité, gevestigd te Amsterdam, zal worden overgemaakt. STADS-NIEUWS. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag 26 Januari 1925 waren aangevoerd: 42 biggen en 8 loop varkens. Declamati e-a vond. Gaarne vestigen wij de aandacht op de declamatie-avond a.s. Vrijdag in liet Schut tershof, op initiatief der Commissie van Arbeiders Ontwikkeling, alhier. Dien avond zal de bekende declama tor J. Sternheim van Amsterdam voordra gen uit: „De Legende van Tijl Uilen spiegel en Lamme Goedzak", het schit terende werk van Charles de Coster, dat den strijd der Vlamingen tegen de Spaan- sclie overheersching behandelt. Voor bij zonderheden verwijzen wij naar de an nonce in dit nummer. Geslaagd. Voor het candidaats-exanien tuinbouw slaagde aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen dhr. A. K. Zweede. Broek hu ij s' premieleening. In het Schuttershof, alhier, had Dins dagmiddag de amortisatie-trekking plaats voor de 43ste Broekhuijs premieleening, in tegenwoordigheid o.a. van de heeren J. Tadey, lid der controle-commissie; C. Dominicus, hoofd-inspecteur; W. Bonten; P. Dingenouts en A. A. Stomer, hoofd agent en van een aantal obligatie-houders. Nadat dhr. Tadey de aanwezigen had welkom geheeten en voorlezing had ge daan van art. 3 van het Uitlotings- en Trekkingsplan van bovengenoemde lee- ning, werden de wielen der Simplex machine in beweging gebracht door ver schillende in de zaal aanwezige dames, idie gratis een Monte Carlo'tje ontvingen. Het eerst werd gedraaid door een boe rinnetje in de bekoorlijke Zuid-Beveland- sche dracht. De trekking had een geregeld verloop. Opening Pluimveetentoonsteliing. Dinsdag bad in het Veilóngsgebouw de opening der Tweede Prov. nut-pluunvee tentoonstelling plaats. Onder de aanwezi gen werkten we o.m. op burgemeester en secretaris der gemeente Goes en dhr. H. A. Hanken, voorz. der Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland". Dhr. Slegt, als voorz. van het tentoon- stellings-comité, wees er in zijn openings woord op, dat de V.P.Z. een prov. veree niging is, met plni. 1100 leden, en beoogt de bevordering van de bedrijfspluimvee- teelt. De ver. heeft thans reeds 3 eiervea- nngen, waarvan spr. speciaal de Goesche eiervei ing noemt. Spr. merkt nog op, dat deze tentoon stelling eigenlijk is een demonstralie. Spr. spreekt de beste wenschen voor het wel slagen der tentoonstelling uit. Spr. brengt dank aan de veilingsver. „Zuid-Bevelanld" voor het afstaan van het gebouw, aan den rijkspluimveeconsulent voor de keuring, aan de inzenders en aan alle medewerken den. Spr. verklaart hiermede de tentoon stelling voor geopend. Dhr. H. A. Hanken voert het woord als voorz. der veiling en als voorz. der V.P.Z. Spr. hoopt op samensmelting der twee bestaande pluimveeteeltvereenigingen. Spr. legt den nadruk op de rationeele fokkerij. Spr. heeft reeds kenners gespro ken, die zeggen: wat op deze tentoonstel ling is, is goed. Spr. wenscht haar veel succes. Spr. dankt het gemeentebestuur van Goes voor zijn medewerking. Daarna werd een rondgang gemaakt. Op de tenfoonstellilng bevonden zich, behalve de talrijke inzendingen nog ver- schi lende stands n.l. van P. Sluis te Wees per kar spel, fabrikant van liet bekende och tend voer, pluimvee- en vogel voeder; van S. Boogerd te Middelburg (ochtend en pluimveevoeder); van firma K. Meer- tens te Middelburg (idem); A. B. I. S. (middel tegen bestrijding van pluimvee- ongedierte); van R. I. D. S. (Radicaal Insecten Doodende Straal. Vertegenwoor diger J. J. Nieuwenhuijzen, Segeerstr. te Middelburg); van C. Misset, Doetin- cbem (Pluimveebladen); van H. S. Drijf hout te Goes (heesters, etc.), en ten slotte een broedmachine en kunstmoe der met kuikens van den heer Nieuwen- huijze te Borsselen. Bekropingen Pluimvee-tento nstelling. Afdeeling Hoenders. Toornen lichte rassen. Wit Leghorn oud1 e pr. en twee eere- prijzen H. A. Hanken, Willielminadorp 2e pr. en eere-prijs M. J. Rottier, Nieuw- dorp; 3e pr. J. M. Drijgers, 's Heer Abiskerke. Wit Leghorn 1925: le pr. en eere-prijs M. J. Rottier; 2e pr. en eere-prijs S. Jan- se Sz., Nieuw- en St. Joosland; 3e pr. P. van Boven, 's Gravenpolder; 4e pr. Iz. A. GhijseJs, Oostburg; Z.E.V. J. M. Drijgers; Z.E.V. C. J. Haartsen, Waterlandkerkje; E.V. H. A. Hanken. Patrijs Leghorn oud: 3e pr. en eere- prijs S. Boon, Nieuw- en St. Joosland. Patrijs Leghorn br. 1925: 2e pr. en eere-prijs M. de Regt, Kats; 3e pr. en eere-prijs C. J. Haartsen. Koekoek Leghorn oud: 2e pr. P. A. de Graag, 's Heer Abtskerke; 3e pr. M. de Regt. Koekoek Leghorn br. 1925: le pr. en eere-prijs M. de Regt. Zwarte Leghorn: 2e pr. en eere-prijs A. J. P. Kakebeeke, Krabbendijke; 3e pr. S. Janse Sz. Minorca zwart: 3e pr. en eere-prijs M. Goeman, Ierseke. Holl. Hoenders, Zilverlaken: 2e pr. en ©ereprijs M. Goeman; 3e pr. W. P. Boone, Goes. Toornen middelzware rassen. Witte Wyandotte, br. 1925: 2e pr. en 2 eere-prijzen J. Melse, Goes. Goud Wyandotte: 2e pr. en eere-prijs A. C. Westveer, 's Heer Arendskerke; 3e pr. J. Zuidweg, Kats; Z.E.V. A. Kriger, Baarsdorp; E.V. idem. Rhode Island Red: 2e pr. en eere- prijs J. M. Drijgers; 3e pr. en eere-prijs M. J. Rottier; Z.E.V. J. W. Wülemse Jz., Vrouwepolder; E.V. H. A. Hankenl Plymouth-Rock, Koekoek: 3e pr. en eere-prijs K. de Koeijer, Biezelinge. Sussex Herm: 2e pr. en eere-prijs M. J. Rottier. Krielen. Bantam Java, wit: 2e pr. A. Nolet, Ierseke. Bantams Java, zwart: le pr. A. No- let; le pr. idem; 3e pr. G. J. de Looff, Colijnsplaat. Sebright, goud: 2e pr. J. C. Verbee- men, Goes; 3e pr. J. L. Faasse, Goes. Sebright, zilver: 2e pr. J. L. Faasse. Wit Wyandotte, kriel: 3e pr. en 2 eere-prijzen A. No'let. Holl. Patrijs, kriel: le pr. en eere- prijs J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2e pr. A. Nolet; '3e pr. R. A. Bastiaanse, Middelburg. Plymouth Rock (Columbia): Z.E.V. R. A. Bastiaanse. Holl. Zwart Witkuif: 2e pr. en eere- prijs A. Nolet. Holl. Kriel Zwart: 2e pr. R. A. Bas tiaanse. Hanen, lichte rassen. Wit Leghorn, oud: le pr. en eere-prijs J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. en eere-prijs P. van Boven. Wit Leghorn, 1925: le pr. en eere prijs P. W. .Ornée, 's Gravenpolder; 2e

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2