Op den feestavond, Den volgenden morgen, alle dagen Toen zag hij op de klok dat het elf uur was. Hij aarzelde een oogenblik en be sloot toen naar boven naar bed te gaan. Hij legde zijn zaklantaarn en revolver op de tafel gereed, voor de reis door de duisternis naar boven, met een doos 'lu cifers om de 'lamp in zijn slaapkamer aan te steken. Toen draaide hij de groote hang lamp uit. Toen het licht uitdoofde, nam hij de kleine eleclrische lamp op en druk te op het knopje. VergeefsHij drukte nog eens op het knopje, weer zonder resultaat. Het angstzweet brak hem uit toen hij merkte dat de zaklan taarn niet werkte. I«n koortsachtige drift sprong hij naar de groote hanglamp en draaide de pit nog juist bijtijds op. Het 'licht was nog niet uitI Als hij nog maar even gewacht had, zou hij zich in volslagen duisternis hebbein bevondenf Toen, ademloos en opgewonden, keek hij zijn zaklamp na. De batterij was nog bijna nieuw. Dat kon het niet zijn. Hij onderzocht de verbinding. Alles iin orde. Toen, terwijl hij nauwkeurig naar het klei ne lampje keek, zag hij met een huivering dat de metalen draad gebroken was. Hij hijgde toen Hij zag wat er gebeurd was! Voor 'teerst in zijn 'leven, an zijn langen strijd met bet was hij zonder de machtige hulp van zijn lamp. Daaruit zou zijn vij and voordeel trekken. Slap en bevend zat bij in zijn stoel en streed met de angstgollf, die over hem kwambet denkbeeld kwam in hem op om maar heelemaal niet naar bed te gaan. Waarom zou hij niet hier blijven bij het bemoedigend lamplicht implaats van bo ven de angsten der duisternis uit te staan. Maar ten slotte, terwijl zijn hand stevig de revolver omklemde, zette hij dat klein moedige denkbeeld van zich af. Als de strijd vanavond moest komen, welaan dan! Als het hem boven in de duis ternis opwachtte, nu, hij zou k'laar slaan. Hij stond op, rommelde in een la en vond een stuk kaars. Hij stak die aan en ging de kamer uit, met de bond achter hem aan. Het licht flikkerde, terwijl hij de bree ds trap op ging; het schijnsel wierp gro teske, dansende schaduwen om hem heen. Buiten was de storm wat bedaard, maar de wind brulde, jammerde en gierde nog. Zijn angst benam hem bijna den adem, toen hij de trappen opging. Maar, hij kon nu niet meer terug. Toen hij aan de deur van zijn slaapkamer gekomen was, bleef hij een oogenblik staan; zijn hand omklem de de revolver; zijn adem stokte. Hij wist dat het binnen was. Hij zette de tanden op elkaar en duwde de deur open; de kandelaar hield hij voor zich uit. Hij bleef als versteeend staan in ver pletterende schrik Een ijselijke angstkreet stootte hij uit. Uit het midden van de kamer staarde een afschuwelijk grauwbleek gezicht hem aan, de angstaanjagende gelaatsuitdrukking was a'l's beschenen door een zwak, bijna boven natuurlijk lichtschijnsel. Eindelijk dan toch was het in vrees verwachte oogenb'lik ge komen, waarnaar hij aan den anderen kant toch ook wel verlangd had. Hij bevond zich met het oog in oog. Het koude zweet brak hem uit. Met een bovenmenschcLijke kracht hief hij de revolver omhoog en vuurde schot na schot naar dat vreeselijke wezen, dat hem aanstaarde, aanstaarde, zonder te willen verdwijnen. Eindelijk scheen het te wankelen en ineen te storten. Toen, met een schreeuw, viel hij voorover op den grond De volgende morgen hoorde de oude Simpson, toen hij binnenkwam, de hond boven droevig huilen. Hij ging naar boven en vond Seebohm dood voorover liggen; zijn armen uitgestrekt, een stuk kaars in de eeme hand, een revolver in de andere; een menigte glasscherven om hem heen. En boven hem hing de deur van de spie gelkast open; het houtwerk vol kogel gaten en de groote spiegel aan stukken. „Genadige hemel!" riep Simpson uit. Hij heeft op zijn eigein spiegelbeeld ge schoten!" I Seebohm had zijn vijand gevonden en den strijd verloren. STADS-NIEUWS. L a n d b o u w-B i o s c o o p. Onder de voorfilmen zagea we interes sante opnamen nit bet leven van den imker. Het hoaingbedrijf is in de laatste jaren ook al heel wat veranderd. De bekende kegelvormige bijenkorven van atroo ge vlochten, zijn in de moderne bijenstal niet meer te vinden. Zij hebben plaats gemaakt voor in elkaar passende vierkante deksels, die reeds voorzien zijn van kunstmatige "wasraten. De bijen verzamelen even ge willig daarin den honing en metselen de cellen dicht, die later door den imker weer worden geopend en in een slinger apparaat geleegd. Vandaar den naam slingerhoning. Al deze bewerkingen kregen w, achtereenvolgens te zien. Ook de strijd tusschen de rooftorren, en visschen en salamanders, die onder water werd gevoerd, was merkwaardig, maar een minder prettige vertooning dan die der bijen. De hoofdfilm gaf „Gaspari de Wolf" Deze bekende film brengt ons in bet hooge Noorden, waar Curwood bij voor keur zijn verhalen laten spelen. Daardoor zijn de natuurtafereelen altijd bizonder grootsch en geven aan de geschiedenis meer kleur. Ook de kleeding der bewoners van die streken brengt daartoe bij. Het verhaal van Mahalla, de vondeling, die verkwanseld wordt aan den schurk Gaspard door haren pleegvader Lopen te, is zeer natuurlijk gespeeld. Vooral Gas pard is een prachtig tjpe van een ruwen, slimmen schavuit en dan Rin-Tin-Tin, de wolfshond, niet te vergeten. De Symphonie. Vrijdagavond had in het Schuttershof alhier, het feestconcert plaats ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan der ver- eeniging „De Symphonie". De schouw burgzaal was geheel gevuld. De jnbileerende vereeniging voerde on der de voortreffelijke leiding van den directeur, den heer F. X. Mannhardt, dt 5de Symphonie van L. v. Beethoven nit, Dit zeer zware werk genoot een alleszins verdienstelijke vertolking, speciaal de eerste violen vielen hierbij op, evenals de eello' terwijl ook de correcte uitvoering der pianopartij dient geroemd. Na de pauze werden vijf deelen der balletmuziek van de opera Faust op keurige wijze ten ge- loore gebracht. Het talrijke pnbiek beloonde de pres- taties. van dirigent en musici met een warm applaus. De Symphoaie had zich voor dezen avond de medewerking verzekerd van het Amsterdamsch Instrumentaal Solisten- Quartet van het CoDcertgebouw-Orkest en daarmede een uitstekende keuze gedaan. Wat deze vier heeren, kunstenaars op hun instrument, ten gehoore brachten, was in alle opzichten bewonderenswaardig. Super be techniek, klankschoonheid, eenheid in het samenspel ziedaar enkele der meest sprekende kenmerken der muziek. Geen ensele maal was deze muziek schel, steeds was het koper warm en donker van toon. Van de uitgevoerde nummers noemen we in het bijzonder Andante van Bern, Klein en de beide composities van den heer R. Sell, die de waldhoorn bespeelde en een waar virtuoos bleek te zijn, hoe mooi, hoe veraf klonk telkens de echo in Ein Wald-Idyll. Het applaus was zoo enthousiast, dat de heeren er zonder toegiftje niet afkwamen. We hopen deze heere» nog vaker in Goes te hooren. Nadat de panze was afgeloopen vond de huldiging plaats van den heer F. X, Mannhardt. Uit den kring van werkende ieden van De Symphonie, welke op het tooneel stonden geschaard, trad de voorz. dhr. Siilevis naar voren, Spr. zegt dat naast het 85 j. bestaan der Symphonie, dhr. Mannhardt zijn 85 jarig jubileum als directeur herdenkt (applaus). Dhr. Mannhardt is steeds „welwillend" direc teur geweest, hjj heeft alles voor de Symphonie gedaaa wat maar mogelijk was. Beloonen hiervoor, zegt spr. kuanen we U niet, want dan zouden we U in goud moeten beslaan en „Ons bin maar arm" Spr. biedt hierna als aandenken een mooie club-fauteuil aan (applaus) en spreekt de hoop uit, dat, na volbrachte dagtaak, de jubilaris nog lange jaren daarin zal mogen uitrusten. Spr. huldigt hierna mevr. Mannhardt met een fraai bloemstuk en dank voor haar medewerking (applaus). Aan het slot van zijn geestig speechje bood de heer Siilevis aan den heer Mann hardt nog een enveloppe aan niet met inhoud, maar met de namen der gevers van den fauteuil. Spr. herdenkt tenslotte nog ten jubilaris, dhr. DeMuuck, uit Middelburg, welke als bassist of cellist de ver. 85 jaar lang trouw geholpen heeft. Spr, deelt hem mede dat hij is benoemd tot eerelid der vereeniging (applaus). Ten slotte dankt spr. het publiek voor zijn tegenwoordigheid en speciaal burgemeester en wethouders van Goes. Nameus Eophonia wenschte de voorz, mr. Stieger, de Symphonie en haar directeur geluk en wenschte beiden in de toekomst nog veel snccessen toe. Spr. memoreert wat Euphonia aan dhr. Mannhardt heeft te danken en eindigt met de woorden Vergeet naast nw eigen kind, de Sym phonie, nw aangenomen kind „Euphonia", niet. Spr. biedt een grooten lauwerkrans aan (applaus). Dhr. Mannhardt dankt voor de hulde hem gebracht en zegtdat als zijn nr. na de panze niet lukt, dit de schuld is van de heeren, die hem heelemaal in de war hebben gebracht. De verslaggever mag hier wel even aan toevoegen dat het bewuste nr. uitstekend werd uitgevoerd. Een zeer gezellig en geanimeerd bal besloot dezen feestavond. Naar wij vernemen ontving De Sym phonie Vrijdag tot haar blijde verrassing een aangeteekend schrjjven uit Den Haag inhoudende een milde gift voor de kas der vereeniging, van een muziekliefhebber, vroeger te Goes woonachtig. Geslaagd. Geslaagd bij 't gehouien vakexamen in den Postdienst te 's Gravenhage, de kan toorbedienden W. de Bruijne en H. Jo- ziasse, en de telegrafist J. C. v. d. Weert, allen aan het post- en telegraafkantoor alhier. SCHOOL EN KERK. Do slang in het Paradijs. De zaak Geelkerken blijkt een „cause cdlibre" te worden. Ze'fs de Fransche pers bemoeit er zich mee. Zoo lezen wij in de „Petite Gironde" van 18 dezer: „Men heeft alles geloochend Het beslaan van Jeanne d'Arc, van Napoleon en zelfs van den goeden God. Maar het ongeloof der eeuw heeft nooit de slaDg uit Genesis, die onze Moeder Eva ver leidde, durven aanvallen. Welnu, een Calvinistisch predikant in Den Haag heeft openlijk aan het bestaan van de slang in Genesis getwijfeld. Groot schandaal. Zoo groot, dat de kerkelijke autoriteiten eivan overstuur zija en zich gereed maken den vermetelen loochenaar voor zich te dagen. Men heeft ons niet meegedeeld op welke gronden de Nederlandsche dominee zich beroept om een der personen van het klassieke triode man, de vrouw en de verleider te schrappen. Zelfs Tristan Ber nard, die voor niet veel respect heeft, laat in zijn verhaal, dat hij ons geeft van het fameuze tooneel in het aardsch paradijs blijkbaar naar authentieke documenten de slang optreden, Tristan Bernard kan terwille van den eersten den besten dominee zjjn verhaal niet wijzigen. Men kan de ontelbare kunstwerken, waarop de slang voorkomt, schilderijen, teekeningan, beeldhouwwerken niet laten verdwijnen. Men zou de musea ontvolken. BovendieD, de slang is te oud dan dat men aan haar bestaan zou twij felen. Zij bestaat bij verjaringsrecht. Goedkeuring ontbonden. Ged. Staten van Zeeland hebben hnn goedkeuring onthouden aan het besluit van den raad der gemeente Vrouwepolder tot opheffing van de openbare school te Gapinge. Oeref. Kerken. Beroepen te Oud-Loosdieeht en Anna- Jacobapolder ds. A. Wijngaarden te Baar land. ALLERLEI. Rattenbe»ti filing door sttenkoolteer. In 1882 richtte dr. C. Roth te Berljjn voor chemische doeleinden een leegstaand gebouw in, waarvan vooral een der gelijk vloers gelegen vertrekken in erge mate door ralt-.n bezocht was. De toenmaals gebrui kelijke bestrijdingsmiddelen baatten niet. Na viel er een zekeren dag in het bewuste vertrek een emmer Bteenkolenteer om en drong de inhoud ook in de nitmonding der rattengaten door. Toen dit gebeurd was, aldus deelt dr. B. in Die Umschan van 14 Nov. jl. mede, zat diens hond achter twee door hem opgejaagde ratten aan, die in de gaten vluchtten, doch zich uu eerst door de ongeveer potlooddikte en eenige meters breede teerlaag heen moesten werken. Dm rmee waren de ratten plotseling verdwenen. R. liet toen de toegangsopen'ng van alle bereikbare ratten gangen van binneu tot op ongeveer een viogeriengte rondom rijkelijk met teer bestrijken. Zoo goed als dadelijk daarna waren alle ratten verdwenen. Af en toe liet R. de bestrijking met teer herhalen, en om deze langen tijd goed kleverig te doen blijven, liet hij er nog wat anthra- cenol aan toevoegen. Wanneer de toegangsopeningen der rattengangen niet bereikbaar zijn, wat iD scharen or^andere bergplaatsen vaak hei geval is, bleek het teeren der ratten zelf •ven goed^te werken. Men liet daartoe de in een schuur gevangen ratten in eeD grooten aarden 'pot springen waarvan de bodem ongeveer vingerdik met teer be dekt was en liet de ratten daarna weer vrij in de schuur. Na slechts enkele dagen waren ook daar de ratten voor goed ver. dwenen. Russische kaplaarzen. Er is te Londen thans een groote vraag naar Russische kaplaarzen voor dames. De laatste maand heeft édn enkele winkel er 1400 paar van verkocht en de vraag is zoo groot, dat men er niet meer aan kan voldoen. Het eigenaardige is, dat men verleden jaar getracht heeft de Rusaiiche laarzen als modeartikel in te voeren en dat de vrouwen er toen niet aan wilden. Het slechte weer en de kon, die dit jaar zoo vroeg is ingevallen, schjjnen de dames bekee.d te hebben. De prijzen van het nieuwe schoeisel zijn niet dour. Voor 9 gulden kan men al een paar koopen en voor 15 gulden heeft men zelfs een uit stekend paar. Als de laarzen echter voor zien zijn van bontranden of van kostbaar leder gemaakt zijn men ziet ze o.a. van slangenvel wordt de prijs natuur lijk aanzienlijk hooger. Het meest wordt echter het eenvoudige model gedragen, zonder bijzondere versierselen. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES Veiling van 20 Nov. 1925. AppelsGoudivinelten f 10 a f 18, Lineaus Pipping f 11Present van Enge land f 13, Zure Bellefleur f 10 a f 32, Westl/imdsche Bellefleur f 12. Court Pen- du f6 a f 10, Zoete Anngaarde f 14 a f 17, Zoete Campagcer f 12, Zoete Belle fleur f 10 a f II, Afval- en KroetappeL f2 a f4, alles per 100 Kg., Diversen: Druiven f 13. Mi-pele f 10. Bru'ne boe nen f 19, Spruiten f 13 a f 19, alles per 100 Kg.. Andijvie f2,10 per 100 stuks. Hazen f 1,08 a f3,87. Konijnen f 2,25, Fazanten f 1,69 a f 1,77, Eenden f0,12 a f 0,30, alles per stuk. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseli» vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Dagen. Hoogwater. Laagwa er Vrm. Nam Vrm. Nam. 24 Nov. 9.22 10.11 2.88 3.28 25 10.41 11 27 4.10 4.45 26 11.52 5.29 5.58 27 0.81 0.50 6.29 6.51 28 1.27 1.46 7.16 7.84 29 2.15 2.80 7.68 8.15 30 8.00 3.12 8.37 8.48 New Improved zwaar verzilverd apparaat met 10 mesjes (20 snijkan- ten) vanaf f 12.50 Voor kleinere beur- zen zijn apparaten, in eenvoudiger ver- pakking, verkrijg- baar tot veel lage- ren prijs. onderhouden de vriendschap, mits men iets geeft, dat blijvende waarde heeft, en niet een duur betaald voorwerp, dat er op 't oog wel aardig uitziet, doch spoedig niet meer wordt aangekeken, omdat het geen practisch nut heeft. Wilt U een heer verblijden met een geschenk, waardoor hij iederen dag aan U herinnerd wordt, omdat hij het dagelijks met pleizier gebruikt, koopt dan voor hem een Gillette Veiligheids-scheer- apparaat. dadelijk wanneer hij Uw pakje uitpakt, is hij blijde verrast door het sierlijk etui, door de schitterende uitvoering van het prachtige apparaat, waarvan hij terstond de vernuftige constructie bewondert wanneer hij het apparaat gebruikt, beseft hij eerst de groote waarde van Uw geschenk en raakt in extase over de gemakkelijke, vlugge en aangename wijze, waarop hij zich fluweelzacht scheert, zonder kans om zich te snijden en zonder zijn gevoelige huid te prikkelen. Het gevolg is, dat hij met een beschaafd voorkomen en het prettig gevoel, dat een frisch geschoren gezicht geeft aan den arbeid gaat, want, als iedere gelukkige bezitter van een Gillette, kan hij zich de weelde veroorloven van zich dagelijks te scheren. Daarom is een Waar- sc hu wing Wij nemen alléén de volle verantwoor ding voor betrouw baarheid en vol maakte werking der Apparaten op ons. wanneer in het Ap paraat eenechtGil- lettemesje en voor de Gillettemesjes wanneer deze ineen echt Gillette Appa raat worden ge bruikt. Eischt daar om onderstaand handelsmerk op Apparaat, Mesjes en verpakking.

Goessche Courant | 1925 | | pagina bijlage 2