onder de voor den arbeid bestemde uren bad liggen slapen. De ketelmaker nam bier geen genoegen mee en dagvaardde zijn werkgeefster voor den Kantonrechter. De vindingrijke rechter besliste dat ,,waar de scheepswerf niet had gestelid hoelang de ketelmaker tijdens zijn werk tijd had geslapen, evenmin, dat zulks zich meerdere malen zou hebben voorgedaan of wel dat hij zou zijn gewaarschuwd zich van dergelijke gedragingen te onthouden, daens gedraging ook al zou deze be wezen zijn niet tengevolge mocht heb ben, dat van den werkgever redelijker wijze niet kan gevergd worden de dienst betrekking te laten voortduren". Deze redeneering nu is wel het toppunt Een arbeider dus, die onder zijn werk tijd uit luiheid gaat slapen, mag niet op staanden voet ontslagen worden. De dienstbetrekking met haar rechten en verplichtingen is van nu af aan dus in een geheel ander licht geplaatst. Voor taan zal een werkgever zijn werknemer bij den aanvang der dienstbetrekking niet alleen hebben in te lichten omtrent aard en omvang van zijn werk neen! hij zal den arbeider ook nader hebben in te lichten omtrent diens bevoegdheid om een enkele keer eens onder zijn werktijd te slapen. Wij stellen ons dit aldus voor, dat de werkgever den arbeider er op opmerkzaam maakt, dat het in het algemeen geen ge woonte is, dat de werknemer onder het werk slaapt, doch dat hem in ieder geval, indien het eens mocht voorkomen, een waarschuwing zal worden gegeven, zoo- dat hij zich daaromtrent niet dadelijk on gerust behoeft te maken. Het is inderdaad te hopen, dat deze spitsvondigheden een uinicum zullen blij ven, want men kan hier met recht zeggen, dat de ketelmaker „slapende rijk gewor den is!" STADS-NIEUWS. Eerste steenlegging Gasthuis. Maandag 23 dezer had alhier een een voudige plechtigheid plaats, welke van groote beteekenis is voor Goes tiiet alleen, maar voor geheel Noord- en Zuid-Beve- 'land. Dien dag werd door den heer Joh. Pi laar, als voorzitter van het Gasthuisbe- stuur, omringd door de andere leden vain dat bestuur mevrouw Van der Hoek, me vrouw Hajenius, mevrouw Rothuizen, den heer Labrijn en den heer Van der Wart, en in tegenwoordigheid van den secretaris penningmeester, den heer J. Korstanje Lz. en de hoofden met het personeel van de Gasthuis-afdeeling en de Zieken-afdee- Sing, de eerste steen gelegd voor het nieu we ziekenhuis aan den Oostwal. Geheel in overeenstemming met de rus tige wijze, waarop het bestuur van het Gasthuis jaren gewerkt heeft aan da ver wezenlijking van zijn doel om in Goes een modern ziekenhuis te stichten, was de plechtigheid der eerste steenlegging. Hier geene redevoeringen, geen genoo- digden, hier slechts de eenvoudige daad, verricht door den voorzitter, omringd door de dames en heeren, medeleden van het bestuur, de trouwe medewerkers aan de voorbereiding van het plan, dat de vervul ling is van den wesnsch van zoovelen in Noord- en Zuid-Beveland. De eerste steen is nu gelegd en het gebouw kan daarop opgetrokken worden en wanneer dan na maanden arbeids het werk voltooid zal zijn en daar aan den Oostwal het gebouw verrezen is, dan zal 'het Gasthuisbestuur daar gesticht hebben een inrichting, waar de lijdende mensch- heid genezing zal zoeken en welke tot zegen zal zijn van een groot deel onzer provincie. Toen de eigenlijke plechtigheid was af- geioopen, keerde het gezelschap terug naar de regentenkamer. Hier nam de vice-voor zitter, de 'heer P. C. Labrijn, het woord sdrak den voorzitter als volgt toe: Mijnheer de voorzitter, dames en hee ren, zoo juist komt u terug van de verrich ting eener symbolische handeling, het leggen van den eersten steen voor ons nieuwe ziekenhuis, naar wij hopen, eene schoone moderne inrichting van menschen- liefde en hulpbetoon. Hiermede legde u een zichtbaren band voor eeuwen (een on zichtbare bestond reeds lange jaren) tus- schen het Gasthuis en de familie Pilaar. En nu hebben wij, uwe mederegenten ge meend, deze plechtige handeling niet zoo maar onopgemerkt, te mogen laten voorbij gaan. Wij willén hier op deze historische plaats nog eens even heel kort memoree- ren, wdlke groote verplichtingen het Gast huis en het aanstaande ziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland aan u en uwe famollia heeft. Over den arbeid van wijlen mijnheer uw vader kunnen wij uit den aard der zaak niet oordeelen; maar over den uwe des te beter! Wij allen hebben eenig oordeel over den voorbeeldeloozen ijver en de ongekende toewijding, waarmede u uw taak als voorzitter waarneemt en wij be wonderen die. Nog staat het gebouw niet vóór ons en nog is het oogenblik niet aan gebroken, u de hulde te brengen, welke u zoo ten volle toekomt. Ik wil er alleen dit van zeggen: uwe mederegenten hebben de allerhoogste waardeering voor de wijze, waarop u uwe omvangrijke taak opvat en wij wenschen dit hier ten aanhoore van be langstellenden uit te spreken. Ook aan me vrouw uwe echtgenoo'.e moeten wij dank brengen voor de ontelbare uren, welke zij u afstond aan uw arbeid voor Gast- en Ziekenhuis. Ik laat het hierbij en meen niet meer in uw geest te kunnen spreken dan met het uiten van den wensch: moge het Goesche ziekenhuis groeien en bloeien en een zegen worden voor zijne omgeving en moge het u en de uwen gegeven worden, hiervan tot in lengte van jaren getuige te zijn. Ik heb ge zegd. Zichtbaar getroffen dankte de heer Pi laar voor de hulde hem en zijn familie ge bracht. Hierna werden ververschingen aange boden en bleven de aanwezigen nog eenige oogenblik ken bijeen. Vermelden we nog, dat aan mevrouw Pilaar-Kakebeeke vóór het vertrek naar de plaats der steenlegging bloemen waren aangeboden. PROVINCIE-NIEUWS. Kapelle. Voor de vereeniging van oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen trad, daartoe uitgenoodigd op, alhier d'hr. H. Visser, oud-leeraar aan de R. L. W. S. Schagen, met het onderwerp: Norge- Sal ter. Na ingeleid door de voorz. der ver eeniging dhr. W. Glas begon dhr. Visser zijn gehoor te verplaatsen in het hooge Noorden. Noorwegen met zijn majestieuze bergen en reusachtige watervallen, om aldus voortgaande Siti-l te staan bij de ge weldige fabrieken, waar de Norge-salpe ter wordt bereid te Rjukan en te No- todden. Met behulp van eJectriciteit verkregen uit groote watervallen en met een totaal vermogen van 360.000 Paardekrachten, wordt daar de stikstof uit de lucht ge bonden tot salpeterzuur, *t welk met kalk steen verbonden kalksalpeter vormt. Norge-salpeter aldus spr. is der halve naar zijn samenstelling ruw kalk salpeter. Achtereenvolgens werden behandeld de voordeelien van deze meststof die 13 pet. stikstof in den vorm van salpeter bevat, daardoor is zij al's alle andere salpeters direct opneembaar en heeft vlugge wer king. Norge-salpeter bevat behalve stik stof nog 26 pet. kalk in direct oplosbaren vorm en geeft door zijn gehalte aan kalk een gunstigen invloed op de structuur van klei en zavelgronden. Het veroorzaakt nimmer verslibbing of korst in g, zooals chili-salpeter dat dikwijls doet. Daarom is Norge-salpeter de aan gewezen meststof op deze gronden, vooral de gewassen die een fijn verkruimeld zaa.- bed eiisdhen ais: suiker- en voederbieten, blauw maanzaad, vlas enz. Spr. geeft den raad de brochure te raadplegen: „De stikstof bemesting op klei en zavelgronden die gratis verkrijgbaar is". Norge-salpeter bevat ook geen giftige stoffen als perchloraal, die men bij chili wel aantreft, ook werkt Norge bij aanhou dend droog weer, het is n.'l. hygrosco- pisch (vochtaantrekkend). Het kan in onderscheid met andere stikstof-meststoffen zijn werking reeds be ginnen. Om zijn hygro'scopiciieit heeft de verzending plaats in vaten en in water dichte nieuwe jutezakken, deze verpakking is ook waarborg tegen vervaischingin Noorwegen worden de vaten of zakken gevuld en bevatten 100 K.G. netto ge wicht, onderwicht komt nooit voor. Spr. weerlegt op duidelijke wijze de tegen spraak, gestaafd met practische voorbeel den dat men Norge-salpeter niet kan bewaren. Ook kwam spr. op tegen het beweerde door ondeskimdigen, belanghebbende te genstanders en concurrenten als of men groote kans liep op huidontsteking bij het uitstrooien. Spr. zegt: niemand late zich dan ook meer beïnvloeden door praatjes, doch neme zelf proef. I In Denemarken met zijn hoogstaanden landbouw wordt meer dan tweemaal zoo veel Norge-salpeter als chili-salpeter ge bruikt. Norge-salpeter is per procent stikstof evenveel waard als b.v. chili-salpeter en heeft door zijn balkverbinding en verpak king voordeden boven andere, laat zich bewaren en 'levert geen bezwaar van uit strooien. Spr. eindigt met den raad: koopt niet uit sleur, maar na keuze, koopt geen stikstofmeststoffen alvorens te hebben overwogen of Norge-salpeter niet het meest aangewezen is. Deze Lezing werd verdui delijkt met lichtbeelden, de lantaarn werd bediend door dhr. L. WiiHeboer. Dhr. v. d. Plassche, Rijkstuinbouwconsuien twas mede tegenwoordig. De Landbouw vereeni ging en de Veilingsvereeeiging K. B. O. mede uitgenoodigd waren maar matig ver tegenwoordigd. Wel jammer, want de spr. wist op uitnemende wijze zijn gehoor aan zich te boeien. Als notabelen voor de Ned. Herv. Kerk alhier, werden herkozen de heeren: M. Glas en Th. Baas, met resp. 62 en 61 stemmen. Opgekomen waren 76 stem gerechtigde leden. Alhier is een verpakkingscursus ge opend met aanvankelijk 13 leerlingen. Het doel is te leeren verpakken voor export en handel en te sorteer en. Als onderwij zer treedt op dhr. W. Glas alhier. Het vei'lingsgebouw is vrijwillig hiertoe afge staan. 's Gravenpolder. Vrijdagmorgen verga derde de Raad dezer gemeente, waar alle lieden aanwezig waren. De gemeemtebe- grootiing werd in behandeling genomen. De heer Joziasse wensch Ie hiero ver eenige beschouwingen te geven. De voorz. ver zoekt hem bij de begrootiing le blijven en verleende hem daarna het woord. Dhr. Jo ziasse zeide, dat de begrooting wel wat laat is ingediend. Verder begon hij te zeg gen, dat het D. Bestuur niet is samen gesteld zooals uit de verkiezingen zou kun nen worden afgeleid. Dhr. Joziasse zegt dat deze gemeente pverwegend Protestant is en dat het Rechtsche element is gene geerd. Dhr. Vermue zeide, dat het oud nieuws is en meende,dat dhr. Joziasse bij zijn algemeene beschouwing moest blijven bij de begrooting. Dhr. Joziasse vermeent dat de Chr. His tori schen al heel erg worden achtergezet. Hij betreurt het dat deze geen afzonderlijke kiesvereeniging hebben. Hij zou daar gaarne mee samen werken. Dhr. Schouten zeide: Ja, zoolang zij deden als gij wilt. Dhr. Joziasse sprak verder over de geldleeningen en vroeg of die niet konden worden omgezet tegen een van lager rente. Hij wees op gebrek aan bouwterrein en gaf wenken om bij gelegen heid de hand te leggen op voor bouwter rein geschikten grond. De Rijks Inkom stenbelasting vond hij te sterk progressief. Dhr. Schouten zegt: De personeeie belas ting spreekt dhr. Joziasse niet over. Dhr. Joziasse wenschte het onderzoek naar de begrooting te doen door een com missie, waarvoor de andere heeren niet veel voelen. Dhr. Verhulst vindt het ook beter, dat de begrooting post voor post in den raad wordt besproken. De begrooting 1926 werd daarna voor- loopig vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op f 30.527,59V2 met een post van onvoorziene uitgaven ad f713,98. Voor openbaar vervolgonderwijs werd een bedrag van f40,op de begrooting gebracht. De pensioentoesliag van de Wed. Kribbe werd verhoogd met f en gebracht op f 100, Dhr. Verhuist wil de welpu' aan het IKerkedreefje dempen, welk voorstel werd aangenomen. De begrooting van het Burg. 'Armbestuur werd aangehouden tol de vol gende vergadering. Als lid van het Burg. Armbestuur werd herkozen dhr. Johs. de Koster met 4 stemmen tegen 1 op dhr. A. Bakker en 2 blanco. De legger van wegen en voetpa'en, werd oorloo ig ast- gesteld, waarna de vergadering in besloten zitting overging. De inzameling voor het Hu deblijk aan het Koninklijk echtpaar heef: opge bracht f56,15. (Belangeloos). Heinkenszand. Tot secretaris-ontvan ger bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is met ingang van 1 Januari 1926 benoemd in die plaats van den heer A. W. Wisse den heer Luwema. Voor deze betrekking hadden zich 3 sollicitanten aangemeld. Nationaal Comité van Actie tot wijziging van het verdrag met België. Afdeeling Zeeland. Donderdag werd te Goes eene verga dering gehouden tot stichting van de af deeling Zeeland, van het Nationaal Co mité van Actie tot wijziging van het Ver- Idrag met België, onder leiding van den heer C. Boudewijnse, voorzitter der Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Mid delburg, als voorzitter van het voorloo- piig comité. Door hem werd eene korte uiteenzetting gegeven van de verschillende bezwaren die zoowel uit plaatselijk als uit Nationaal oogpunt tegen het Verdrag bestaan, welke bezwaren wij bij onze le zers bekend mogen veronder sL Men Vervolgens kwam in behandeling de in de op 30 October 1.1. in de algemeene vergadering te Utrecht gehouden vergade ring vastgestelde beginselverklar.ng, welke in de pers is gepubliceerd, waarmede alle aanwezigen zich vereenigden. De afdeeling Zeeland werd alsnu ge constitueerd verklaard. Bij acclamatie werd het voorloopig bestuur, beslaande uat de heeren C. Boudewijnse, voorzitter; M. J. Harte, secretaris der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Ter Neuzen, sec retaris; Mr. J. H. M. Stieger te Goes, J. J. Wallien te Breskens en H. C. Wes- seling te Vlissingen, defenilief benoemd. Voor dit oogenblik zijn nog tot het Comité toegetreden de heeren D. J. Dees te Ter Neuzen, J. H. Deibei te Middel burg, Ph. van Dixhoorn te Axel, P. Eras mus te Oostburg, Mr. A. J. F. Fokker van Crayesteim van Rengerskerke te Zie- fikzee, C. Hartog te Ierseke, J. Hui- zinga te Ter Neuzen, C. de Jonge Czn. te Ierseke, W. Kakebeeke te Goes, M. Laernoes te Vlissingen, Mr. H. F. Lants- heer te Middelburg, F. B. G. de Meijer te Ter Neuzen, I. van Melle te Breskens, P. A- Rammeloo te Philippine, D. Schee- Ie Az. te Ter Neuzen, Mr. Jan Smit te Vlissingen, A. C. van der Vliet te Zie- rikzee en A. D. F. van der Wart te Goes. \Zij die het nationaal doel dat dit comité nastreeft willen steunen, kunnen zich voor toetreding tot de afdeeling Zee land bij bovengenoemde heeren aanmel den. Teneinde het Nederlandsche volk zoo volledig mogelijk op de hoogte te steMen van den inhoud en de bezwaren tegen het Verdrag zal eene brochure wor den uitgegeven, terwijl ook vermoedelijk nog in plaatsen waar dit gewenscht mocht b'lijken door sprekers in openbare verga deringen dit onderwerp zal' worden toe gelicht. KUNST EN WETENSCHAP. De muiuiub tui.i, Am:,n. De Engelsche bladen hebben een Reuter- bericht uit Kairo, van Donderdag. DaariD doen de doktoïen Derry en Saleh Hamdi verslag van de ontwiudseling van Toet ank Amen's mummie. Zij verklaren dat de mummie vastgelijmd zal aan den bodem van de gouden kist, door een opgediocgde, pekachtige stof, die als plenging was ge bruikt. Het masker dat tot aan het ovengedee'te van de borst reikte zat ook vast, zoowel aan de kist als aan de mummie. De verwijdering vaü de mummie uit de kist was dus onmogelijk. Door een soort vanj verkolingsproces waren de windsels vergaan, zoodat de huid en het spierweefsel onmiddellijk onder de huid uiterst uitgemergeld en makkelijk breekbaar waren geworden. Hierdoor waren bepaalde gewrichten bloot gekomen waardoor het mogelijk was, dén leeftijd van den Koüing met vrij groote nauwkeurigheid te schatten op ongeveer 18 jaar. De Koning was blijkbaar tenger 'an bouw geweest. De veronderstelling dat de beelden van den Koning en zijn natootsingen, inderdaad portretten waren, fond bevestiging in het gelaat dat thans bloot ligt. De voorwerpen, die op den doode zijn aangetroffen, kunnen in drie klassen worden verdeeld n.l. amuletachtige voor werpen, koningsatfributen en persoonlijke voorwerpenhet is thans ook mogelijk geworden, de regalia te determineeren. De fijne smaak, die spreekt uit den juweliersarbeid, doet voor niets onder dat ooit vroeger bekend was geworden. De belangrijkste voorwerpen, die op het lijk werden aangetroffen, zijn op hei hoofd de koninklijke dixdeem met de ver sierselen van den gier en de slaüg om den hals amuletten en afbeeldingen van goden, op de borst verscheiden borstp'aten, waaronder 16 lagen van amuletten, waar onder er zijn, die uit vele honderden af zonderlijke deelen bestaan, die van inge wikkeld, geïncrusteerd cloisonnéwerk -jjn vervaardigd. Aan de armen zijn er elf prachtige armbandeu. Naast de handen agen dertien massieve vingerringen van verschillend materiaal. Om het middel zitten twee gordels, waaraan twee prach tige dolken hEgen. Tusechen de oeenen lag het voorschoot des Konings, vervaar digd van ingelegd goudwerk. Aan de voeten zaten de gouden begrafenissandalen, terwijl iedere teen in een gouden teen etui gestoken zat. Tot dusver is geen spoor van eenig handschrift gevonden. Het gouden masker, dat hoofd en schouders bedekte, is een voorbeeld van prachtige kunst. GEMENGD NIEUWS. Een ongewenschte gast. Dezer dagen kwam in een hotel te Harlingen een keurig gekleed heer, die zeide voor zaken daar te moeten zijn en daarom eenige dagen ia bet hotel te willen 'ogeereu. De man gaf op v. Houweningen te h?eten en koopman te Haarlem tezijo. 4 ij liet zich goed bedienen en ging ge regeld uit. Op den vierden dag kwam men tot de ontdekking, dat die gast een ver keerden naam bad opgegeven en in er kelijkheid André Hendrik Wennike heette. De politie werd er in gemoeid, en toen bleek, dat de man een goede bekende der justitie was en gesignaleerd stond in het politieblad. Na verhoord te zijn werd hij op transport naar Den Haag gesteld, waar hij zich wegens verduistering zal hebben te verantwoorden. (Tel.) In een wortel gestikt. Zaterdagmiddag liep bet 5-jarige zoon tje van den spoor wachter M. te Eind hoven op straat een wortel te eten. Een bond schoot voorbij, Waardoor het kind schrok, met het gevolg, dat het een sfcu/k wortel in de luchtpijp kreeg. Aanvankelijk had het jongetje er geen last van, maar na enkele uren klaagde het over pijn in de ingewanden. Het ventje werd naar het ziekenhuis overgebracht. Operatief ingrij pen mocht echter niet meer baten: het kind is spoedig overleden. Een vrouw verkocht. Te Terborg heeft dezer dagen zekere P. zijn 24-jarige vrouw voor f 40,over gedaan aan den 76-jangen scharenslijper B. te Gendringen. Er werd een soort koopacte in duplo van opgemaakt. Na vijf dagen keerde de vrouw echter bij P. terug, waarop B. zijn gei cl terug verlangde. De politie heeft de beiderzijds geteekende koopacten in handen gekregen. Kindje verbrand. Toen mevrouw Van B„ wonende aan het St. Josefsplein te Zwolle even een boodschap deed, is haar kindje van 1 Vz jaar in aanraking gekomen met de bran dende kachel. Het kreeg ernstige brand wonden en is in het Sofiaziekenhuis over leden. ALLERLEI. Het uitllOudiugaYeriaogciï van wilde dieren. Hoewel in verschillende boeken veel vermeld word over snelheid en uithoudings vermogen van wilde dieren, zijn exacte metingen in de natour over dit onderwerp teldzaam. Een belangwekkend geval hier van vermeldt Roy Chapman Andrews, de leider van de derde Aziatische expeditie van het eAmerican Museum of Natnia History* te New-York. In de Aziatische steppen leeft in kudden de dschiggetai, een wilde ezel, die eenigs- zins aan een paard doet denken. Andrews bestudeerde de levenswijze vin deze dieren in de Gobi W lestijn, waar zjj maanden lang zonder water zijn en als voedsel alleen kruiden hebben, die door zon en wind uitgedroogd zjjn. Op een Julimorgen doorkruiste Andrews in zijn expeditie.auto de woestjjn en merkte toen een enkelen dschiggetai op, die by het naderen van de auto dadelijk in galop wegdraafde. Tevergeefs trachtte het dier naar de bergachtige gedeelten te ontsnappen. Ten slotte reed de auto 10 M. achter 't dier aan, en kon gednrende eenige minuten dien afstand bewaren. De snelheidsmeter wees toen rnim 65 K.M. per uur aan. Eenigen tijd later nereikte de dschig getai een terrein, dat met steegen bezaaid was. Hierdoor moest de auto minder snel gaan, doch kon het dier nog bijhouden. Toen ontwikkelde de dschiggetai over een afstand van 25 K.M. een snelheid van 50 K.M. per uur. Toen deed zich .ver moeidheid gelden en daalde de snelheid tot 35 K.M. per uur. Eindelijk gelukte het het dier een oud lavaveld te bereiken, waar het uitgeput van vermoeidheid neerviel. Andrews liet het dier drinken en uit rusten. Toen het beest volkomen tot rast gekomen was liep het in korten draf weg. De bron der eeuwige jeugd. De ontdekker van de bron der eeuwige jeugd is, natuurlijk, een Amerikaan. Het is dr. John Harvey Kellog, geneesheer- directeur van een sanatorium to Battle Greek. Hij vertoeft thans to Parijs en heeft daar zijn geniale uitvinding uiteen gezet aan een redacteur van de Parijsche editie van de „Chicago Tribune". Een metn&chenleven beweerde hij kan best 2 eeuwen voortduren als men er maar van is doordrongen, dat de mensch behoort tot de hoogstaande diersoort. Daarom moet hij leven, zooals de natuur het hem heeft voorgeschreven. Een dier eerste voorschriften is het vegetarisme. Volgens dr. Kellogg waren Socrates, Sen® ca, Plutarchus en Phythagoras allen vege tariërs en wanneer het menschdom er maar toe kon overgaan, om elk dierlijk voedsel strikt uit te bannen, dan zou het mensche- lijk geslacht, nu m verval, wel tot in het oneindige kunnen leven. Slechts enkele eenvoudige leefregels - maar dan streng toegepast zouden daartoe voldoende zijn. En om een denkbeeld van die leefre gels te geven, noemde de geloerde Yankee zijn eigen leefregel op: vegetarisme, be weging in de open lueht en zonneschijn. In geen 20 jaar, vertelde hij, heb ik ta bak, sterken drank, thee, koffie, vlcesch of peper gebruikt. Een tiende deel van het vleesch. dat de mensch eet, verteert niet, blijft in zijn lichaam en maakt hem oud. Voor mijn ontbijt gebruik ik geregeld een stuk brood, een 6-tal versche vijgen, 2 pe ren en een handvol noten. Mijn middag maal bestaat uit spinazie, voor de ijzerhou dende bestanddee'en, aardappelen, omdat zij alkalizouten bevatten, erwtensoep (zon der kluif natuurlijk!), tomalen, brood en een peer. Zonlicht is een voorname factor in het men.schenleven, waarop niet genoeg de aandacht kan gevestigd worden. Niet al leen moet het lichaam zooveel mogelijk door de zon bestraald worden, maar men moet ook zijn eten in de zon leggen. Zon licht is voedsel op zichzelf. In Amerika loopt dr. Kellogg altijd in witte kleederen, teneinde het zonlicht des te beter gelegenheid te geven om tot zijn huid door te dringen. In Europa en hij is hier nu al voor de zevende maal doet hij het niet, omdat het hier te veel opzien zou baren en hij vermijden wil dat men hem voor een zonderling zal houden. Als kind vertelde hij verder was hij teringlijder en hij was nog geen 20 jaar toen hij ontdekte, dat zijn linkeroog geheel was verdwenen. Toen hij zijn medi sche studiën aan de Universiteit van Mi chigan en in het BeUevue-hospitaal te New-York had voltooid, begon hij een bijzondere geneeswijze toe te passen op zichzelf en nog 12 patiënten. Hoe het met dat dozijn is afgeloopem, vertelde hij niet, maar zelf is hij nu 71 jaar, wat nog ver van de 200 is, maar de journalist ver zekert dat hij er uitziet als een ldoeke man, met een glimlachend gelaat, dus wie weet, misschien haalt dr. Kellogg de 200 wel en kan, wie zijn leefregel volgt, er nog getuige van zijn. De strijd tusschen auto en trein. Een Amerikaansch blad wijdt een Be schouwing van den strijd tusschen het

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2