Zenuw tabletten Mijnhardt PROVINCIE-NIEUWS. Waterbouwkundige ambtenaren. De groep van waterbouwkundige ambte naren in Zeeland hield hare algemecne najaarsvergadering in het hotel „De Graan beurs" te Hulst. Door het ongun stige weer waren slechts 13 leden aan wezig. Door ziekte van*den heer De Dreu te Goes kon de excursie naar de steen groeven te Lessine in België niet doorgaan en voor het oorspronkelijke plan, de be dijking van het laatste deel van het Helle gat te gaan bezichtigen, was het weer en het terrein op en om het werk te ongun stig. De plaats voor de voorjaarsvergade ring in 1926 zal Goes of Terneuzen zijn, door het bestuur naar omstandigheden vast te stellen. Het gepensionneerd lid M. Fer- dinandusse, werd met het oog op zijn verdienste, speciaal aan het fonds bewe zen, tot eere-lid benoemd met algemecne stemmen. Door het eere-lid dhr. J. v. d. Velde te Scherpenisse werd een overzicht gegeven van hetgeen er sedert 1413 in en om de stad Hulst met oorlogen en be zetting had plaats gehad en hoe de stad voor rampen bij hooge vloeden was be waard gebleven. V reem delingen verkeer. In het Laatste Nieuws (Brussel) komt een geestdriftig verslag voor van een auto tocht door een 60-tal leden van den Vlaam schen Toeristen Bond met 3 gewone auto's en 2 groote bussen gemaakt dioor Zuid- Beveland. Ze werden te Kruiningen ont vangen door twee bestuursleden van de V.V.V. de heer Geijsen enVerwcr, en te 's Heerenhoek door dr. Folmer, den voorzitter. In Ierseke bezochten ze onder leiding van den heer van der Peijl de oesterputten. Kapelle. Bij de gehouden plaatselijke schietwedstrijd te Kapelle-Biezelmge, be haalde dhr. A. C. Kooman den eersten prijs, dhr. J. A. Mol den tweeden prijs en dhr. H. van den Boomgaard den der den prijs, allen met Marga-patronen. Ellewoutsdijk. Aan den afgetreden bur gemeester, dhr. E. A. van der Bent, werd de vorige week aangeboden het prach tig album, dat bestemd was geweest om tegelijk met de andere geschenken te wor den aangeboden, doch nu pas was klaar gekomen. Dit album bevat, in keurig ge- calligrafeerd schrift, de namen van de ingezetenen die tot de geschenken hebben bijgedragen. In de eerste plaats zijn daarin vermeld de namen van al de kinderen van wijlen de echtelieden J. C. van Hattum van Ellewoutsdijk en F. W. D. C. A. van HattumPrümers van Ellewoutsdijk met welke families de afgetreden burge meester gedurende zijn ambtstijd zeerveel in het belang der gemeente tot stand heeft kunnen brengen, wat anders niet mogelijk ware geweest. Verder komen er erschil lende foto's in voor, zoo o.a. eeh groep van de personen aanwezig bij het aanbie den der overige geschenken, een dito van de commissie, foto's van het raadhuis, de burgemeesters woning, het kantoor enz. De opdracht van het album is in sierlijke letters en luidt: „Aan den Edel Achtba ren Heer E. A. van der Bent, wordt bij zijn aftreden als Burgemeester der ge meente Ellewoutsdijk dit album met bege leidende geschenken, door de dankbare burgerij dier gemeente aangeboden, als bewijs van hooge waardeering en erken telijkheid voor zijne vele diensten^gedu- rende veertig jaren aan de gemeente en hare ingezetenen bewezen". Het is een waar kunstwerk, ein de firma D huij te Middelburg, alsmede fotograaf Verschoo- re te Goes, hebben er eer van. Hoedekenskerke. Te rekenen vanaf April 1925 is aan den gewezen hulp-brie venbesteller J. Louws alhier een pen sioen toegekend van f69 's jaars. Hansweert. Met ingang van 1 Octo ber a.s. wordt dhr. E. v. d. Burg, kom mies bij de invoerrechten alhier, overge plaatst naar Zumdert, inplaats van Steen bergen. Bij het uitvaren van de haven is de Provinciale boot „Schouwen" aan den grond gevaren en blijven zitten. Daar het over den vloed was kon de boot eenigen tijd later op eigen kracht vlot komen, en de reis naar Walsoorden voortzetten. Wemeldinge. In de op 'Maandag al hier gehouden raadsvergadering was dhr. P. Lindcnbergh Azn. met kennisgeving afwezig. Bespreking wordt gevoerd om trent den waterafvoer langs het Brou werijpad. De bcgrooting voor dcnVlecsch- keuringsdienst 1926 wordt goedgekeurd. Aan het adres van den Raad der gemeente Zoeterwoude tot afschaffing van den Zo mertijd wordt adhaesie betuigd met 5 te gen 1 stem, die van den voorzitter. Een verzoek van dhr. G. Dagevos om vergun ning tot het verleggen van een voetpad wordt ingewilligd. Afwijzend wordt be schikt op een verzoek van de Vereeni- ging voor Handelsonderwijs te Goes om een jaarlijksche bijdrage van f25, met j een toelage van f 10,— per jaar en per leerling. De gemeenterekening 1924 wordt voonloopig vastgesteld. Beslo ten wordt be paalde perceelen grond te bestemmen voor den aanleg van straten, zulks in verband met de bebouwing, tengevolge van den Zenuwstillend-zenuwslerkend. Buisje 75ct i aanleg van den spoorweg. Dhr. P. A. Lindenbergh geeft in overweging hierbij i te trachten de scherpe bocht nabij de Gasfabriek weg te nemen. Het onderwij zend personeel der Openbare Lagere i School wordt aangewezen voor leerkrach ten aan den avondcursus 1925 1926. De noodwoning wordt weder verhuurd tot 31 December 1926. Tevens wordt beslo ten tot onderhandsche verhuring van een perceeltje ongebruikten weg aan J. Ver- brugge. Een wijziging der gemeentebegroo- ting 1925 heeft plaats overeenkomstig over gelegd ontwerp. Met 5 tegen 1 stem, die van dhr. A. Dominicus wordt na breed voerige bespreking besloten hierop te brengen een bedrag van f700,voor het aanschaffen van automatische toestel len voor het aan steken en blusschen der straatlantaarns. Dhr. A. Dominicus keurt het bezigen van personeel van het Gas bedrijf in dienst der 0emcente-straatver- lichting hierbij ernstig af, te meer omdat de Gemeente-werkman tevens belast is met met het aansteken en blusschen der lan taarns. Bij de behandeling van de gemeen- tebegrooting 1926, wordt besloten de jaar wedde van den wegwerker te verminderen met f 100,en deze te stellen op f 1000, dit n verband met de voorgenomen aan schaffing van bovenbedoelde apparaten en den wegwerker voor het verrichten van cventueele diensten aan de straatverlich ting een toelage van f 100,te ver- leenen. Een voorstel van B. en W. om de Dorpsstraat nabij het perceel van dhr. de Brockert te herstellen en daarvoor op den dienst 1926 ongeveer f 1200,uit te trekken, wordt met 4 tegen 2 slem- men, die der heeren Hooge steger en_ den voorzitter verworpen. Een voorstel van dhr. Karelse om in de Wilhelminastraat een afdoende verbetering van den water afvoer aan te brengen, wordt met 4 tegen 2 stemmen, die van dhr. Hoogesteger en den voorsteller verworpen. Aan het Hoofd der Bewaar- en nuttige bandwerkschool Mej. Mooij wordt op haar verzoek eer vol ontslag verleend uit de betrekking van hoofd der handwerkschool met ingang van 1 October a.s. en als zoodanig benoemd Mej. M. de Hamer. Besloten wordt in verband hiermede de jaarwedde van eerst genoemde vast te stellen op f1000, en overeenkomstig een door dhr. J. A. Do minicus geamendeerd voorstel van B. en W. die van de helpster op f575, en die van tijdelijk helpster op f 175, -. Tegen stemde dhr. A. Dominicus. De be grooting 1926 wordt daarna vastgesteld. Bij de rondvraag vestigt dhr. Karelse de aandacht op de overhangende boomtakken over den hoogen weg. De voorzitter zegt namens B. en W. voorziening toe. Dinsdagmorgen had de machinefa brikant O. A. R., woonachtig te Ierseke, het ongeluk doordat hij vdor een fietsrij der wilde uitwijken met zijn auto van den zeer hoogen hulpdijk, nabij de derde schut sluis te rijden en tenslotte om te kante len. De bestuurder R. die alleen in de auto zat, werdv licht gewond, doch dc auto werd nogal beschadigd. Een motile van wantrouwen tegen een waarnemend burgemeester. Ooist- en West-Souburg. In cje Dins dagavond gehouden raadsvergadering kwam o.a. aan de orde een verzoek van de Ver eeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel om beschikbaar stelling van gelden voor dc aanschaffing van nieuwe schoolbanken. Do voorzitter, dc waarnemende wethouder W. N. Jobse* meende dat het opschilderen van de ban ken voldoende was en ontkende ooit den inspecteur van het L. O. te Middelburg te hebben beloofd nieuwe banken aan den raad te zullen voorstellen. Door de meer derheid van B. en W., den weth. Melis en den tijdelijken weth. de Pag ter is ech ter een onderzoek ingesteld en uit een rapport van B. en W. n.b. geteekend door dhr. Jobse, blijkt dat naar de rneening van de meerderheid van B. en W. door het niet juist weergeven van het advies van den inspecteur door den waarn. bur gemeester, het dag. bestuur en den raad misleid zijn. Nadat met 9 tegen 1 stem, die van den voorzitter, besloten was de nieuwe banken toe te staan, werd de geste van den voorzitter zeer uitvoerig bespro ken met tot resultaat, dat dhr. de Priester een motie indiende, waarin ernstig onge noegen wordt uitgesproken over de hou ding van dhr. Jobse en waarin hij wordt uitgenoodigd zijn wethouderschap ter be schikking te stellen. Dhr. Jobse ontkende den raad te hebben misleid, hij zal de motie naast zich neerleggen en zich wel bij den Commissaris der Koningin verde digen. Beide moties van dhr. de Priester, die dus een sterk wantrouwen tegein den heer Jobse inhielden, werden aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. De heer Jobse hield zich buiten stemming. De weg GoesBergen op Zoom. In de Memorie van Toelichting bij de -Waterstaatsbegrooting voor 1926 treffen. we het volgende aan betreffende den aan leg van een weg van Zeeland naar Noord- Brabant: De verwachting in de toelichting van de desbetreffende post in de begroo ting voor 1925 geuit, dat de administra tieve voorbereiding van den aanleg van dezen nieuwen hoofdverkeersweg van Goes naar Bergen op Zoom in 1925 wel zoover zou zijn gevorderd, dat in dat jaar een begin van_ uitvoering aan het werk zou kunnen worden gegeven, is niet verwezen lijkt. De onderhandelingen met de gemeen tebesturen, van welke gedeelten weg in beheer en onderhoud zullen worden over genomen, waardoor vermindering van den onderhoudslast voor die gemeenten hel gevolg zal zijn, zijn nog gaande. Vóór dat dit overleg definitief zijn beslag heeft gekregen, kan met de uitvoering der wer ken niet worden begonnen en kunnen dus ook geen gelden voor dit doel worden aangevraagd. Ten einde intusschen met de voorbereiding der plannen te kunnen voortgaan, wordit een post van f5000, uitgetrokken. Wolfa^rtsdijk. Dinsdag had de arbei der J. Hannewijck bij het bietenrooien het ongeluk zich zoodanig met een mes aan een zijner vingers te bezeeren, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Wajarde. Dhr. P. Verbrugge heeft voor de betrekking van notabele van de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. STADS-NIEUWS. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag 22 September 1925 waren aangevoerd: 1 kalf, 7 nuch tere kalveren, 1 zeug en 73 biggen. „Hosanna." De Harmonie „Hosanna" is voorne mens a.s. Donderdagavond een concert te geven op de Groote Markt alhier. „Euphonia". Bij gunstig weder hoopt de harmonie „Euphonia" een volksconcert te geven op a.s. Vrijdag 25 September 1925 des avonds te 8 uren in de tent op de Groote Markt, waarvan het programma luidt: 1. „Le Retour d' Ath" marche L. Lang- lois2. Ouverture „Symphoniqué Poême de France" L. Reynoud; 3. „Tesoro Mio", Grande Valse E. Becucci; 4. „Une Nuit a Grenade", Fantaisae Brillant sur 1' opera, C. Kreutzer. Pauze. 5. Ouver ture „Rêve Guerrier", E. Marsal; 6. „Le S'heik", Foxtrot Oriental, T. Snij der; 7. Grosse Fantaisie über die Ko mische myth oper „Die schone Gala- thé", F. van Suppé; 8. Finale. Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Men schrijft ons Dinsdag 22 Sept. was een gedenkwaar dige dag voor de afdeeling Goes van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen; zij ontving n.l. voor het eerst hare leden op een theemiddag in het gebouw van de Vereeniging van Vrijzinnig Godsdien- stigen. Een dertigtal huisvrouwen had aan de invitatie gehoor gegeven. Het zaaltje, kwistig versierd mei bloemen en aantrek kelijk aangekleed, zooals alleen een vrou wenhand dat schijnt te kunnen, bood een allerlief sten aanblik. Bij de opening me moreerde de presidente het feit, dat de afdeeling Goes, opgericht in Juni 1.1. met 35 leden, nu in September reeds 60 leden telt. Een hoopvol vooruitzicht! Verder besprak de voorzitster toekomstplannen voor den winter en die waren vele en aan trekkelijk. Onder de cursussen, die waar schijnlijk gegeven zullen worden, vond vooral de knutselcursus veel bijval. Deze knutselcursus heeft ten doel uit alle mo gelijke prulletjes aardige dingen te fabri- ceeren voor onze kleintjes en gaat een later te geven kinder-matmée vooraf. Na het drinken van een geurig kopje thee en het knabbelen van een paar lekkere koek jes, beide welwillend afgestaan door be kende firma's, kwam de demonstrante van een verffabnek hun batikveirf demonstree- ren en aantoonën, hoe men lapjes katoen, zakdoeken, oude lampekappen, door mid del van deze verf kan omtooveren in fraaie kleedjes en elegante sjaals. En ook hoe men met koud water verven kan. Het was een aangename middag en er heerschte een prettige, opgewekte stemming. Concert. Wij vestigen nog even de aandacht op het concert van Mej. Tine Kooien (piano en zang) en den heer S. Tromp (viool) in het Schuttershof alhier, op Vrijdag avond. UIT DE PERS. Het verdrag met België. Naar aanleiding van de Donderdag te Middelburg gehouden rede van den heer Raniaer schrijft de M. Crt. Is de Donderdag eveneens ter sprake gebrachte, verandering in de rechtsmacht op de Wester Schelde niet ook een inbreuk op onze souvereiniteit Behoort de rechts macht ook niet onder de „oppermachtige heerschappij"? Toch zal' volgens het ver drag geen enkel schip op doorvaart naar Antwerpen, „aan eenig onderzoek, opont houd of belemmering, op welken grond dan ook, mogen worden onderworpen". Dus geen mogelijkheid van aanhouding bij aanvaring of bij verdenking van misdrijf Het plan om een boot met een speelbank op de Schelde te doen heen- en weervaren moge een praatje zijn geweest, we zouden er niets aan kunnen doen, als iemand zoo iets ondernam. Bij de gedachten wisseling heeft de heer H. van Oordt, hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat, o.a. betoogd dat de gevzyjen, verbonden aan die groote macht der commissie niet zoo ernstijg zuilen zijn. Hij zei o.a. dat er bij uit voering der besluiten dier commissie re kening zou worden gehouden met de Zeeuwsche waterschapsbelangenMocht, zoo noemde hij als voorbeeld, de 'krib bij Walsoorden moeten worden, weggenomen dan zou door andere oeverwerken er voor gezorgd worden dat het waterschap er niet onder zou lijden. De heer van Oordt, die mede gedele geerd was naar Parijs, weet er meer van dan het pnbfiek, en we nemen dadelijk aan dat er in dien geest te Parijs bij de bespre kingen gesproken is. Maar we zouden willen vragen: wat hebben we daaraan? Noch in het verdrag zelf, noch in de door van Karnebeek en Hijmans onder- teekende Toelichtende Memorie, noch nn de door van Karnebeek onderteekende en speciaal tot de Kamer gerichte Me morie van Toelichting, hebben we ook maar een enkel woord kunnen vinden dat zinspeelt op een dergelijken waarborg. De belangen der scheepvaart worden telkens genoemd als grondslag voor de beslissingen der Commissie. Van de wa- terschapsbelangen wordt nergens gerept. Zelfs daar waar aan de commissie het recht wordt toegekend om te „besluiten" over verleggingen en doorgravingen, ook landwaarts van de dijken, dus midden in dc polders, wordt er niet op gezinspeeld, dat er acht zal worden geslagen op de wa ter schap sbelangen LANDBOUW VEETEELT EN VISSCHERIJ. Stand van het fruit op 17 September 1925. De regen i,s aan de ontwikkeling van het fruit, vooral van de appelen, ten goede gekomen; de vruchten groeien voor zoover zij gezond zijn goed uit. Er komen echter veel' vruchten voor, wel ke aan wormstekehgheid lijden; dienten gevolge valt zeer veel fruit af. Van de appelen beloven de goudreinet- ten over het algemeen een goeden oogst, terwijl de bellefleurs en éndere soorten zure appelen slecht geladen zijn. De zoete appelen zijn vrij goed geladen. Behalve in Noord- en Zuid-Holland, waar deze matig is, kan de stand der appelen vrij goed genoemd worden. De stand der peren is algemeen zeer slecht. De druiven staan in het Westland zeer goed en naderen ook elders dezen stand. De landbouwers, de landbouwstatistiek en de Rijksinkomstenbelasting. De minister van binnenland sche zaken en landbouw heeft op de vragen van het Eerste Kamerlid Westerdijk betreffende het gebruik maken van opgaven voor de landbouwstatistiek bij de vaststelling van de aanslagen der landbouwers in de Rijksinkomstenbelasting geantwoord Een recent geval hiervan is den onder geteekende niet bekend. Wel is hem bekend, dat ruim vier jaar geleden iets dergelijks is voorgekomen, na de landbouwtentoonstelling die gehou den is tusschen 20 Mei en 20 Juni 1921. De toenmalige minister van landbouw, nijverheid en handel heeft toen aan den betreffenden burgemeester verzocht, de ge vraagde gegevens niet te verstrekken. LI ij vond tot dit verzoek aanleiding, omdat in een voorafgaande publicatie aan de land bouwers was medegedeeld: „Deze telling heeft, evenals de vorige, niets uit te staan met de belastingen, doch wordt alleen en uitsluitend gehouden ten behoeve van de landbouwstatistiek en is dus in het belang van den Nederlandschen landbouw' Deze publicatie was gegrond in het streven om de vrijwillige medewerking der landbouwers tot het verkrijgen van juiste statistische gegevens zoo volledig mogelijk te verzekeren. Bij sommige landbouwers pleegt name lijk de vrees te bestaan, dat door de be lastingambtenaren van juiste opgaven een onjuist gebruik zal worden gemaakt, in zoover het bezit van een bepaald aantal stuks vee, door een automatische bereke ning van de verdienste per stuk, kan doen concludeeren tot een bepaald inkomen. Het is wegens die vrees, dat een mede- deeling, als vervat in bovenvermelde pu blicatie, van ouds bij landbouwinstellingen, zoowel hier te lande als in het buitenland, in zwang is. Ondergeteekende kan inliet van oordeel zijn, dat een verstrekking van gegevens, waarvan men aanneemt dat zij tot „het verkrijgen van juiste belastingaanslagen zal le&den, de landbouwstatistiek „voor een groot deel waardeloos" zou maken. Hij heeft daarvoor een te gunstig oordeel om trent de nauwgezetheid van de landbou wers tegenover den fiscus. Hij erkent in tusschen, dat de vrees voor een onjuist ge bruik van de verstrekte gegevens, en der halve voor onjuiste belastingaanslagen, het door den steller der vragen bedoelde on gunstige effect zou kunnen hebben. Ondergeteekende zal gaarne over deze aangelegenheid, die sedert vier jaren prac- tisch blijkbaar van geen beteekenis is ge weest, in overleg treden met zijn ambtge noot van financiën. RECHTSZAKEN. Wanhoopsdaad. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan een 68-jarige stukadoor, die 27 Juni heeft gepoogd in een onbe woonde villa aan den 's-Gravelandschen- weg te Hilversum brand te stichten; de poging was echter mislukt. Bekl. had de daad gepleegd uit wanhoop. LIij wist niet meer wat te beginnen en daarom gaf hij zich ook bij de politie aan. Toen de pre sident bekl. vroeg wat hij zou gaan doen als hij werd vrijgelaten, antwoordde bekl. het niet te weten. De officier van Justitie zeide dat deze man altijd door en door fatsoenlijk is geweest. Vroeger is hij stu- cadoorspatroon geweest, daarna is hij knecht geworden en nu kan hij niet meer werken. Spr. heeft zich gericht tot de R.-K. reclasseering en het burgerlijk arm bestuur Van Utrecht, waar bekl. het laatst heeft gewoond. Beide instellingen hebben verklaard niets voor dezen man te kunnen doen. Spr. achtte het voor bekl. zelf het best dat hij voorloopig werd opgesloten. Eisch: zes maanden gevangenisstraf. De moedermoord te Peperga. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van J. C. te Wolvega, die door het Hof te Leeuwarden is veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf we gens doodslag gepleegd op zijn moeder te Peperga. Het drama in de Schiestraat. Dinsdag 6 October zal voor de recht bank te Rotterdam de zaak dienen tegen den agent van politie S., beklaagd van opzettelijken doodslag, subs, zware mis handeling, den dood tengevolge hebbend, en den inspecteur van politie M., die zich zal hebben te verantwoorden wegens po ging tot doodslag, subs, poging tot zware mishandeling. Het O. M. zal worden waargenomen door mr. J. A. de Visser. Naar men zich herinneren zal, hebben de inspecteur van politie en de agent in den nacht van 13 op 14 Juli de man nen achtervolgd, welke met het geld wa ren gevlucht, dat de onlangs veroordeel de vrouwen G. de J. en J. v. G. den schipper H. op den Schiedamschen Singel hadden ontstolen, en is bij die achtervol ging door een noodlottigen samenloop van omstandigheden de molenaar Ambrosius in de Schiestraat doodgeschoten. Driedubbele moord. Voor een buitengewone kamer der recht bank te Amsterdam stond Maandag te recht de 43-jarige H. van Dam, beschul digd van moord op zijn eebtgenoote, zijn 2-jarig dochtertje en zijn 7-jarig stiefdoch tertje, in zijn woning in de Wormerveer- straat. Bij de dagvaarding was hem het volgende ten laste gelegd: le. dat hij op of omstreeks Donderdag 29 Januari ter uitvoering van zijn te voren beraamd plan om zijn vrouw Luci.a Theodora van den Gooibergh opzettelijk van 'het leven te be- rooven na kalm beraad en ernstig overleg, althans ter uitvoering van zijn voorne men, om die vrouw opzettelijk van het le ven te berooven, opzettelijk met zijn hand of handen met geweld heeft dicht gekne pen het strottenhoofd of de luchtpijp van die vrouw, waardoor zij onmiddellijk of althans weldra daarop door verstikking is gestorven; 2e. op of omstreeks Zater dag 31 Januari hetzelfde als hierboven omschreven gedaan heeft met zijn doch tertje Magdaiena Theodora Hendrika met hetzelfde gevolg; 3e. dat hij op omstreeks 10 Juni hetzelfde heeft gedaan met zijn stiefdochtertje Louise, eveneens met het zelfde resultaat. De eisch was levens lange gevangenisstraf. SCHOOL EN KERK. De Rijkskweekschool te Zierikzee. In de vergadering van den gemeente raad van Zierikzee heeft de burgemeester meegedeeld, dat het dagelijksch bestuur der gemeente op audiëntie is geweest bij den minister van onderwijs in verband met de aanschrijving om met het gereed maken van een gebouw voor de Rijkskweekschool te stoppen. Het bleek, dat het ergste voor de gemeente met behoeft te worden gevreesd en de minister de zaak nog eens goed onder de oogen wil zien. Te veel onderwijzers. Voor een gedurende één jaar in de gemeente Onstwedde tijdelijk vaceenende betrekking van onderwijzer bij het chris telijk onderwijs waren 150 sollicitanten.

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2