In liet consept beginselprogram) is Ket Christelijk karakter van ons volksleven als de historische grondslag onzer nationale beschaving erkend, waarnevens tegelijk „in overeenstemming daarmede" de libe rale staat wordt aanvaard als het kader, binnen hetwelk dht Christelijk karakter zich onbelemmerd in alle richtingen kan ontwikkelen. Nadar meldt ihet blad dat deze voor bereiding nog van zeer voorloopigen aard is. PROVINCIE-NIEUWS. Rijkstelegraafkantoor te Goes. Maand Januari 1925. Nieuwe abonné's. Goes: .no. 267. W. de Witte, handelaar ,in fruit en wild, Maarten Harpertszoon Trompstraat 10. Kapelle: no. 13. J. A. Mol Pzi>y A 52; Colijnsplaat: no. 21. J. M. Bom, land bouwer A 277, Wissepkerke. Vervallen abonné's. Kapelle: no. 20, N V. Zaadhandei en boomkweekerij Wed. P. de Jongh v.h. kweekerij „Pomona" J. C. Persant Snoep. De postbezuiniging ten plattelande. Het Koninklijk Nederlandscji Land bouw-Comité heeft betreffende de voor genomen reorganisatie van dep Post-, Te legraaf- en Telefoondienst aan de Tweede Kamer het volgende geschreven: Het behoeft geen betoog, dat het van groot maatschappelijk belang is, dat de economische ontwikkelingsvoorwaardenvan het platteland zooveel mogelijk worden bevorderd en dat dientengevolge op iedere wijze moet worden getracht om dén platte landbewoner, die toch reeds in zoovele zaken bij den stedeling' ten achter is ge steld, in de gelegenheid te stéllen zooveel mogelijk van het maatschappelijk leven deel uit te maken en daardoor de belangen van zijn bedrijf naar behooreii te kunnen behartigen. De bedoeling om eeri'groot aantal hulp en telegraafkantoren ten deele op te hef fen, of te vervangen door z.g. post- en telegraafstations en daarnevens een groot aantal hoofdpost- en telegraafkantoren om te zetten in z.g. bijkantoren, zal onweer legbaar een benadeeling zijn van een zoo gewenscht en noodzakelijk snel vervoer van geld- en briefzendingen. Bovendien zal de plattelandsbewoner als gevolg van deze voorgenomen reorgani satie in hooge mate worden getroffen door andere nadeelen, die zich eensdeels zul len doen gevoelen door het tijdverlies we gens het moeten afleggen van veel groo- tere afstanden om volledige inlichtingen over P. T. T.-zaken te kunnen verkrijgen en andersdeeis door het gaandeweg in krimpen van het aantal postbestellingen. Het ligt voor de hand, dat de platte landsbewoners de gevolgen van een ver slechtering van den P. T. T.-dienst in meerdere mate dan de stedeling zullen ondervinden. Daardoor wordt een belangrijke groep van onze bevolking zeer ernstig en ook onrechtvaardig ten achter gesteld bij an dere groepen van onze volksgemeenschap, die te dezer zake van meer gunstige rege lingen zullen kunnen blijven profiteeren. Dat bezuinigingsmotieven aan deze re organisatie ten grondslag liggen, wordt niet uit het oog verloren, maar daartegen over moet_ worden gesteld, dat, afgezien van de omstandigheid, dat de plattelands bevolking in dezelfde mate als de andere groepen van ons volk in de nationale plich ten en lasten moet deelen. het niet aangaat, de gevolgen van eene bezuiniging ^vooral te laten drukken op een bevolkingsgroep, die zooveel tot de welvaart van ons land bijdraagt. Wanneer de plattelandsbevolking in de ze dan ook tegen de aanhangige voorstex- len om den post-, telegraaf- en telefoon dienst vooral ten plattelande te reorgani- seeren, opkomt, doet zij dit uif hoofde van de groote nadeelen, die haar zullen treffen en omdat zij tegen een grootere achterstelling bij de andere groepen on->; zer samenleving wenscht op te komen.- Aan de hand van het bovenstaande dringt het Koninklijk Nederlandse^ Land- bouw-comité er bij uwe Kamer'op aan; met de motie-De Boer, welk^op 23 De cember 1924 bij uwe Kamer is ingediend en als volgt luidt: „De Kamer, van oor-_ deel, dat de dienst van post-, telegraaf en. telefoon op het platteland toepassing be hoort te vinden naar redelijken eisch, noo- digt den minister uit, de voorgenomen op heffing van onderscheidene hulppostkan- torcn niet uit te voeren en gaat1 óVér tot de orde van den dag", wel uwe instem ming te willen betuigen. Vlissingen. Alhier is in het ziekenhuis overleden een 89-jarige vrouw, ^wier klee- ren toen zij met de voeten op een si/oof met vuur zat, in brand geraakten, waar door de vrouw ernstige brandwonden be kwam. v Borssele. Maandag vergaderde de ge meenteraad. De voorz. opende de zitting met den gebruikelijken Nieuwjaarswensch. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de hee- ren P. Dekker, C, Hage, J. D. Richel en H. de Priester. Benoemd werd in de vacature, ontstaan door het Vertrek van dhr. A. Boone, dhr. A. Overbeeke. In de begrooting 1925^ werden eenige admi nistratieve wijzigingen aangebracht. 'Met algemeene stemmen besloot de raad te protesteeren tegen de uitvoering van de voorstellen tot wijziging van post- en telegraafdienst De Rijksdagnormaallessen te Goes. In verband met een berichtje in de „N. Z. Crt." i.z. de verplaatsing van de Rijks dagnormaallessen van Goes naar Mid delburg hebben wij ons ter bevoegder plaatse om inlichtingen gewend. Men kon ons daar echter niet anders zeggen dan dat men nog van niets wist en het bericht dus vermoedelijk voorbarig was. Nu zou den wij het ten zeerste betreuren indien, deze onderwijsinrichting uit Goes zou ver dwijnen, welke aan zooveel jongelui een goede positie heeft gebracht. Wij zouden dit jammer achten, zoowel voor de omgeving, als ook voor de ge meente Goes zelf. Deze school, op neu tralen grondslag, waaraan zulke uitsteken de i leerkrachten verbonden zijn, is de eenige school welke de gemeente tot dus verre niets heeft gekost, in tegenstelling met andere inrichtingen van onderwijs. Wij kunnen ons voorstellen dat alleen al hierom een gemeentebestuur alle po gingen en krachtsinspanning zou aanwen den om een dergelijke school, waarvan men alleen lusten en geen lasten ondervindt te behouden. Veel zwaarder dan het gelde lijk y deel, weegt echter het moreele deel. Wij zijn er van overtuigd dat door ver plaatsing dezer school het aanzien onzer gemeente zou verminderen. Moeten nu ook al de Rijksdagnormaallessen verdwijnen? Wij zijn er van overtuigd dat B. en W. in dezen de noodige stappen zullen heb ben verricht en de belangen van Goes, het geografisch centrum van Zeeland, op waardige wijze zullen hebben behartigd, en zoo noodig voor het brengen van een finantieel offer niet zullen terugdeinzen. Wij willen hier echter nog eens speciaal het streekbelang dat hier op het spel staat naar voren blrengen. Wij wezen er reeds op. Niet alleen voor Goes, maar ook voor de omgeving zou het buitengewoon moei lijk en onaangenaam zijn, wanneer deze reeds vele jaren bestaande, zeer goed aangeschreven staande, en uitstekend be volkte inrichting werd verplaatst. Wij meenem daarom dat ook door de streek, de gemeente bes turen der dorpen, in deze krachtige actie moet worden gevoerd. En niet het minst door de belangheb benden, door de ouders van leerlingen. Wij wijzen in dit verband op Doetin- chem, waar de geheele Achterhoek in het geweer kwam. Alle hens aan dek Wij vermoeden dat, wanneer de noodige haast gemaakt wordt, bij minister De Vis ser nog wel wat te bereiken zal zijn. Laat men zich zoo noodig telegrafisch tot dezen bewindsman wenden. t Men handele zonder dralen. Raad van Arbeid. Men schrijft ons: Het trok onze aandacht, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk en meer dan vroeger veroordeelingen plaats hebben we gens overtreding van de invaliditeitswet. Naar wij vernamen is dit voornamelijk een gevolg van het streven naar bezuiniging bij den Raad van Arbeid. Nalatigheid in het plakken van zegels en niet op tijd in zenden van rentekaarten veroorzaakt aan den Raad van Arbeid veel onnoodig werk. Nu jaren lang met geduld en met kosten is getracht de mewschen op de hoogte te brengen, acht men den tijd gekomen de onwilligen die blijvend kosten veroorzaken met strengere middelen aan te vatten. 19 Januari j.l. werd ook weer een on willig werkgever door den kantonrechter te Goes veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen hechtenis voor elke niet geplakte zegel. Men neme zich dus in zijn eigen belang èn in fyet belang van het algemeen in acht. Colijnsplaat. Alhier hebben de bak- kers de broodprijs met 2 cent per 800 gram verhoogd. Ellewoutsdijk. Dhr. J. Nieuwenhuise, sedert Mei 1906 gezworene en van af 1910 dijkgraaf van het waterschap Elle- jwoutsdijk, heeft om gezondheidsredenen .legen 1 Mei a.s. aan H. M. de Koningin ontslag uit laatstgenoemde betrekking ver- zocht.j Wissenkerke. Benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan een Chr. School te Rot terdam dhr. J. C. Wisse alhier. Rilland-Bath. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier werd beslo ten zoo spoedig mogelijk het nog restee- remde verschuldigde bedrag groot f327,72 te voldoen aan den Raad van Beheer, ten einde gelegenheid te geven aan het Kies college weldra het beroepingswerk te her vatten. Afwijzend werd beschikt op een vetzoek van het Bestuur van de Christe lijke School op Geref. Grondslag (Zand- baan) om het nieuw benoemde hoofd der school tijdelijk in de pastorie der Her vormde Kerk te doen wonen. Waarde. Maandagavond hield de Eer ste Zeeuwsche Geitenfokvereeniging al hier haar jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van dhr. C. Klap. De secretaris bracht een gunstig jaarverslag uit over den toestand der vereeniging. Uit de rekening van den penningmeester dhr. L. de Looze bleek, dat was ontvan gen met het kassaldo van het vorige boek jaar f209,41, en uitgegeven f 164,10, al- zoo een goed slot van f45,31. Deze re kening werd nagezien door de heeren M. de Zeeuw en P. Verbrugge en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden L. Krijn sen en L. de Looze werden her kozen. Het bestuursvoorstel in zake het verloten van 1 geit in 1926 op de alge meene vergadering, onder de aanwezige leden werd aangenomen. De contributie werd vastgesteld als volgt: f 1,50 per geit en 25 cent per lid voor de provin ciale kas. De vergadering werd bezocht door 15 leden. De vereeniging telt thans 52 leden met 76 geiten. Niet-leden in de gemeente Waarde betalen f5,Buiten de gemeente f2,per geit. 's Gravenpolder. In de Maandagavond gehouden vergadering van het Kolenfonds waren aanwezig 35 leden. Uit het jaar verslag bleek, dat waren afgeleverd 7987 en een halve H.L. kachelkolen, en 35775 sloffen. Er is een kassaldo (met inbegrip van batige saldo's van vorige jaren) groot f 919,60. De rekening over 1924 geeft aan: uitgegeven f22386,03, ontvangen f 20439,03, alzoo batig saldo van f 1947. Tot bestuurslid werden herbenoemd de heeren Coppens en Tolhoek. Besloten werd pogingen aan te wenden andere na burige gemeenten m de centrale vereeni ging opgenomen te krijgen. (z.) RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Het zonder acte zich met een geweer bevinden in het veld: J. d. B. te Borssele f2 b. of 2 d. h., uitleveren geweer of f 2 b. ctf 2 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: A. K. te 's Heer Arendskerke, P. v. E. te 's Heerenhoek, ieder f3 b. otf 3 d. h. Wielen van wagen niet van klei en modder zuiveren: S. M. te Driewegen, W. L. v. Ej. te Ierseke, ieder f3 b. df 3 d. h. Overtreding Binnenaanvarings-regle- ment: J. W. B. te Dordrecht f5 b. ot 5 d. h. Geen signaal geven met bel van een rij wiel indien de veiligheid van het verkeer zulks vordert: W. G. F. B. te Goes f5 b. of 5 d. h. Met motorrijwiel rijden zonder nummer en rijbewijs: G. H. te Goes 2 maal f2 b. of 2 maal 2 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder achter licht: J. B. te Kru/iniingerf f2 b. of 2 d. h., J. D. K. te Colijnsplaat f 1 bl. of 1 d. h. Met motorrijtuig rijden 's avonds zon der aan weerszijden een brandende lantaarn D. L. te Ellewoutsdijk f5 b. of 5 d. h. Dronkenschap: M. D. te Kloetinge f5 b. ,of5d.h. 's Avonds fietsen zonder lantaarn: M. H., J. d. R. te Colijnsplaat, ieder f3 b. of 3d. h., P. C. S. te Kortgene, P. M. te Borssele, ieder f31 b. of 3 d. hi. STADS-NIEUWS. Onderling Kunstgenot. Naar wij vernemen beeft bovengenoem de vereeniging in studie genomen „Onder een Dak" van Fabricius, schrijver van „Dolle Hans", „De rechte lijn", enz. Het is de bedoeling om dit stuit de eerste week na Paschen op de voeren. Stelling afgewaaid. Maandagavond, tijdens den bevigen storm, te ongeveer half elf, is de groote, gesloten stelling, ongeveer 30 M. hoog, welke in verband met de restauratie, voor het Zuider-transept is opgetrokken, met donderend geraas naar beneden gekomen. Eén deel der stelling kwam terecht op het dak van de smidswerkplaats en van een schuurtje van W. F. Th. de Valk; welke daken geheel vernield werden; een paal stak er dwars doorheen. Ook inden muur van een bijkeukentje is een groot gat ontstaan. Gelukkig was er niemand in deze vertrekken, daar het gezin do Valk zich in het voorste gedeelte van het perceel, aan den kant van de Lange Kerk straat had ter ruste begeven. Zij schijnen zelfs van den slag niets te hebben gehoord. Had het ongeval niets 's avonds, doch overdag plaats gehad, dan zouden er on getwijfeld persoonlijke ongelukken te be treuren zijn geweest. Thans werd er aan de kerk' en in de werkplaats van dhr. V. niet gewerkt, de kinderen speelden niet op de binnenplaats van dhr. V. en eu was op straat weinig of geen passage. Dit alles mag een groot geluk worden genoemd. Het was op het kerkplein en op de bin nenplaats van dhr. de Valk vanmorgen nog een heele ruïne, hoewel men bijkans den ganschen nacht met opruimen was bezig geweest. Stukken van planken lagen tot ver in het rond verspreid, tot zelfs in de Lange Kerkstraat. Bij verschillende omwonenden (o.a. de heeren Pieterman, Mannhardt, Verbist Amsterdamsche Boterhandel) werden ruiten verbrijzeld of pannen van het dak gesleurd, terwijl ook bij dhr. Hopster een stuk stelling door het dak kwam. Ons kwam nog Ier oore dat de stelling eenige dagen geleden door de Inspectie was goedgekeurd. Wij hoorden een deskundige nog do meening uiten, dat de gesloten bouw' der stelling vermoedelijk net onschuldig aan het ongeval is geweest. Begrijpelijkerwijze was er den gehee- len Dinsdag groote belangstelling. De po litie zorgde voor afsluiting. Of en in hoeverre dhr. Valk de aan gerichte schade vergoed zal krijgen, kon dein we nog niet te weten komen. Wei kunnen we in dit verband melden dat do aannemers verzekerd zijn tegen storm schade aan derden toegebracht. Behalve een stagnatie in de restaura tie-werkzaamheden, beteekent dit onge val een leelijk schadepostje voor de re stauratie-commissie, daar een nieuwe stel ling moet worden opgetrokken. (Wij hoor den f 1000, - noemen). Nu moet de commissie toch reeds bij gebrek aan voldoende middelen, een ge deelte van de kerk buiten de restauratie laten. Gaarne wekken wij in verband met het een en ander nog eens op tot het schen ken van bijdragen. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag 10 Febr. waren aangevoerd: 6 loopvarkens en 22 biggen. Rijkspostspaarbank Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Goes en zijne hulppostkanto ren over de maand Januari 1925. Aan bo vengenoemde kantoren werd, in den loop dezer maand op spaarbankboekjes inge legd f 49.527,04 en terugbetaald f50.367,36. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f840,32. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 90. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f500, tverkcon cert. Naar wij vernemen wordt Donderdag 19 Februari een Kerkconcert gegeven in de Groote Kerk alhier. Als sopraan soliste zal Mej. J. v. d. Mark optreden, verder de heer van Hemel (viool) en de heer M. de Jong (orgel). Mej. v. d. Mark is een nog jeugdige sopraan met frisch timbre; de organist de Jong, die reeds orgelconcerten te New- York gaf, een begaafd kunstenaar; de vio list werd gediplomeerd door het conser vatorium te Antwerpen. Dit geschoolde trio zal ongetwijfeld vele muziekliefhebbers naar Goes trek ken, waar een avond van kunstgenot het wacht. Het is lang geleden dat we een kerkconcert met orgel en viool hier hoor den en dit nu belooft iets bijzonders te worden. Het program noemt werken van Bach, Handel, Tartini etc. De toegangsprijs zal, om iedereen in de gelegenheid te stellen dit concert te hoo- ren, opzettelijk laag gehouden worden. Wij verwijzen naar de komende adver tentie en verdere* aankondigingen. Haar groote dag. Wij laten hier enkele persbeoordeehn- gen volgen van bovengenoemd topneel- spel van onzen stadgenoot dhr. A. H. v. d. Feen, dat alhier Zondag 22 dezer zaï worden opgevoerd. Het „Utrechtsch Dagblad" schrijft o.a.: De vertooning zal ongetwijfeld suc cessen brengen voor mtevi?. v. d. Horst, die al de spanningen, mineurstemmingen en fiere kracht die in haar persoonlijk heid aanwezig zijn, gelegenheid geeft tot uiting te komen. De „Nieuwe Arnih. Crt." schrijft: Wij hebben den geheelen avond genoten, wer kelijk met volle teugen-, van net heerlijk italent van mevr. Willh. van der Horst van der Lugt Melsert. Wat is zij een groote tragedienne en met welk een volle overtuiging wist zij zich te geven in haar moeder-rol. Hoe fier en zelfbewust toon de zij zich hier het moederdier, dat knauwt als men het jong te na komt, hoe trotsch en dapper was zij in haar opoffe ring, hoe klein en schuchter, angstig ech ter, als zij haar kind tot rechten roept. LANDBOUW, VEETEELT EN VISSCHERIJ. Ontsmetting van zomergranen. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen deelt mee Dit jaar zal bij de ontsmetting onder scheid gemaakt moeten worden tusschen goed geoogst zaad, waaronder in 't alge meen verstaan kan worden het zaad, dat vóór den regen is binnengehaald, en minder goed geoogst zaad, dat na de regenperiode is geoogst. Haver. Voor goed zaad kan tegen ha- verstuifbiand en Fusarinrn de warmwater behandeling toegepast worden. Het zaad wordt zonder voorgeweekt te zijn, 10 min. ondergedompeld in water van 53-54-C. Voor goed alsook voor minder goed zaad kan ook gebruik gemaakt worden van formaline, Uspulon of Germisan. Forma line wordt aangewend ter sterkte van pet. Hiervan 4-5 L. per H.L. Van Us pulun of Germisan gebruikt men per H.L. 50 gr. opgelost in 4 L. water. Grootere hoeveelheden dan 50 gr., vooral van Ger misan, moeien niet genomen worden, daar anders bij het zwakke zaad kiemkracht- ?erminderii]g plaats heeft. Zomertai we. Bij goed zaad kan ter be strijding van Steenbrand en Fusarium tegelik, per H.L. tarwe gebruikt worden 200 gram kopervitriool, opgelost in 2J/9 L. watei of 100 gr. Germisan, opgelost in 3 L. water. Men zal echter over het algemeen bij zouiertar^e voorzichtig moe ten zijn mei deze sterke oplossingen, daar de tarwe veel door regen geleden heeft. Voor zwakkere pa»tijen doet men beter een slappere oplossing te gebiuiken van Germisan, ui. 50 gr. in dezeFde sterk'e; dit laatste levert voor zwak zaad minder gevaar op voor kiemvertraging. Met deze slappe oplossingen z»l echter de sleen- hrand niet. steeds geheel bestreden worden. Vorig jaar zijn ook goede resuHaten verkregen tegen steenbrand, met een Til- lantineoplossing Van dit middel waarvan de aanwending als proef aanbeveling ver dient, wordt ook per H.L. genomen 50 gr. opgelost in 34 L. water. De tarwestuifbrand kan alleen bestreden worden door een warmwaterbehandeling 1 Va uui voorweeken in water, 41/» uur nawerken buiten water en daarna 10 minuten in water van 53° C.) Weinig parlijen zullen dit jaar echter zulk een behandeling zonder sterke kiemkracht- verminderiDg kunnen doorstaan. Zomergeist. Goed zaad behandelt men met Germisan en welper H.L. gerst 1001 gr. opgelost in 3 L. water. Strepen- ziekte, steenbrand en kiemschimmels wor den hierdoor tegelijk bestreden. Evenals bij zomertarwe woidt voor minder goede partijen de ouiismetting verricht met Upsulun of GermLan. Per H.L. gerst 50 gr. opgelost in 4 L. water. Een af doende bestrijding van strepenziekte en steenbrand is hiermede echter niet steeds te bereiken. De stuiforand in de 'gerst wordt op dezelfde wijze bestreden als de stuifbrand in da tarwe, met dit verschil, iat de temperatuur van het water niet hooger mag zijn dan 51-52° C. Voor minderwaardige gni>t zal kiemkrachtver- mindcring optreden door de warmwater- behandtling. Na de ontsmetting moet er zorg voor gedragen worden, dat het behandelde graan niet opnieuw besmet wordt. Dit kan geschieden door het b.v. uit te spreiden op een dorschvloer, door het in dezelfde zakken te storten als waaruit bet gekomen is, zond r dat ook de zakken zijn ontsmet. Ook de zaaimachine kan een bron van besmetting zijn vooral rond gaande machinps zijn in dit opzicht ge vaarlijk. Het ojischeppeu moet met zorg geschieden. BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN. De eerrte aflevering van //Wandelingen door Zuid» en Noord-Beveland in den oudea tijd* door J. Ab. Utrecht Dressel- huys, is aan de inteekeBaren toegezonden. Het belooft een aardig boekdeeltje te worden. De i iustraties, naar oude gravures genomen, zjjn scherp afgedrukt, ook de tekst komt goed uit in duidelijken druk op het lichtgele, doffe papier. Een niet dikwijls voorkomende n.ede- deeling bij boekwerken, waarop is inge- teekend, is door den uitgever hierbij ge noegd, n.l. dat het aantal gravures, in het prospectcs op 10 bepaald, is gebracht op 16 en een plattegrond. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER Postbezuiniging ten plattelande. Dinsdag kwam in de Tweede Kamer aan de orde de motie-De Boer betreffVride het niet opheffen van hulpkantoren op het platteland. Door verschillende sprekers werd hier- Vver het woord gevoerd. Be heer De Boer (Plattel.-partij) licht thans zijn motie toe. De minister is bezig de hulppostkantoren af te slachten ten nadeele van het platteland. Voor de steden wordt alles gedaan. Zie b.v. naar het schitterende postkantoor te Utrecht. Het is hier de bedoeling ten millicen te besparen. Dit kan bij de P. T. T. wel op andere wijze dan ten nadeele van het platteland. De heer Van Braambeek (S.D.) meent dat het buiten de bevoegdheid van de commis8ie-Nolting viel om over de in» deeling der kantoren te spreken. Spr. schat de bezuiniging slechts op f 600.000 en daarmee de reorganisatie veel te duur gekocht. De heer Bierema (v.b.) acht de om zetting van de hulppostkantoren in sta tions zeer bedenkelijk. Er is, de heer De Boer heeft er terecht op gewezen, in ons land een achterstand, vergeleken bij Dene marken en Amerika bijv. Spr. steunt met aandrang den heer De Boer om het platteland niet te zeer de dupe te laten worden. De heer Voorst tot Voorst (r.k.) waar-

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2