""rechtszaken! provincie-nieuws. stads-nieuws. Samenwerking lusschen de Chriit. lemocr. Partijen, Tusschen de Christ. Dem. partij (voor zitter de 'heer A. P. Staalman), de christ. Volkspartij en den Christ. Dem. Bond werd Donderdag een overeenkomst ge- teekend tot oprichting van een Christ. Dem. Federatie. Men verwacht dat de Christ. Sociale partij eveneens tot de Federatie zal toe treden. De R K. Staatspartij en St Michaël. De conclusie van de „Res. bode" (zie vorig nr.), was onjuist. Tenminste nu schrijft het blad, dat het uit Bondsbe- stuurs- en St. Michael-kringen vernomen, heeft dat men het zoo goed als eens is in zake het overleg-Aengenent. In de Donderdagavond te Utrecht gero houden vergadering der R.K. Staatspartij is, naar het Hbld. meldt, ten,iaanzien van St. Michael het volgende be sluit .genomen: Het Bondsbestuur heeft, na kennisne ming van het communiqué-Aengenent be sloten: een commissie in te stellen om een dergelijke organisatie, als in het commu niqué bedoeld, te bestudeeren en de re sultaten daarvan in een ontwerp-organi- satie aan de bondsvergadering, met advies van het bondsbestuur voor te leggen. In deze commissie zullen worden ge vraagd zitting te nemen: als lid en voor zitter de heer mr. dr. D. A. P. N. Koo ien, en als leden de heeren prof. Aenge- nent, G. Bon, prof. Van der Grinten, mr. Leesberg, mr. dr. Van Rijckevorsel en prof. Veraart. Daartegenover neemt het hoofdbestuur van het Verbond St. Michael op zich, op de vergadering van het Verbond, die op 14 Februari te Utrecht zal worden gehou den, het volgende voor te stellen: Plaatselijke studieclubs kunnen onbe lemmerd blijven bestaan en ook elders wor den opgericht. In de Rijkskieskringen en in de Rijkskieskringengroepen kunnen kies- comité's bestaan, gekozen door de plaat selijke clubs.HetVerbond in den landelijken vorm wordt ontbonden en het hoofdbe stuur houdt op te bestaan. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 10 Februari, 's middags om ééh uur. Aan de orde is: trekking van de afdeelingen en regeling van werkzaamheden. De voor zitter is voornemens, daarbij voor te stel len, in die vergadering een aanvang te ma ken met de beraadslaging over o.a. wetsontwerp wijziging van de wet op de dividend- en tantièmebelasting 1917 en herziening van de regelen, voor de heffing van opcenten ten behoeve van de gemeen ten op de dividend- en tantième-belasting; wetsontwerp wijziging en aanvulling van de hooger-onderwijswet; wetsontwerp toekenning van een rente loos voorschot uit 's rijks schatkist ten behoeve van den aanleg en het in exploi tatie brengen van een tramweg van Zut- phen naar Deventer. motie van orde van den heer de Boer betreffende het niet opheffen van hulp postkantoren op het platteland; wetsontwerp wettelijke regeling opnieuw van de coöperatieve vereenigingen; voorstel van wet van mej. vaDorp tot nadere regeling van de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal door de daartoe bevoegd ver klaarde kiezers en de toepassing op die verkiezing van het stelsel van evenredige vertegen woordi ging. Het zwijgen opgelegd. Naar wordt vernomen heeft het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie het personeel der kantoren verboden ge7. sprekken te voeren over de voorgestelde reorganisatie van den dienst. Arrondi8sement8- Rechtbank te Middetbtirg. Zitting van 30 Jan. 1925. Wegens overtreding van 's Rijksbelas ting wet bem werden door-» den Rijks-advo caat de volgende eischen gedaan: H. V., 38 jaar, koopman te Wissekerke ccno geldboete van f99,Jvv H., 27 jaar, koopman te Schore, eeile geldboete van flO—f25,— en f50,— C. H., 33 jaar, arbeider te Schore, eene geld3 boete van f 10,f 10,en f50,A. M. v. D., 56 jaar, bakker en winkelier te Wissekerke, eene geldboete van f 100 tot f 1000; H. B., 27 jaar, winkelier te Ierseke, eene geldboete van f 100 tot f 1000. In alle zaken met verbeurdverkla ring van de aangehaalde goederen. De officier van justitie elachte in alle zaken vervangende hechtenis, den duur te be palen door de rechtbank. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Door de ouders verlaten. Ongeveer drie maanden geleden verliet do vrouw van E. S. te Zierikzee de echtelijke woning, man en kinderen ach terlatende. Eenige weken later volgde de r.iaa dit voorbeeld, zoodat 5 k'nderen, waarvan de oudste 17 jaar is, aan hun lot werden overgelaten. Het gevolg daar van is, dat de woning op een stal gelijkt. De kinderen slapen op stroo, doen hun behoeften op den grond en geraakten ook op andere wijze verontreinigd. Den laatsten tijd worden de stumperds door het Burgerl. Armbestuur van brood voor zien, terwijl de diaconie bun 's middags warm eten verstrekt. (Volk). Wemeldinge. Vrijdagavond liep het met grind geladen sleepschap „Cosmopoliet" op den sluismuur, met het gevolg dat be langrijke lekkage ontstond en het schip met behulp van twee stoompompen boven water moest worden gehouden. Zondag is het sleepschip „Cosmo poliet" dat de vorige week op den sluis muur l liep en daarbij ernstige lekkage be kwam, door het personeel van de Ber- '.gings Maatschappij Tak te Rotterdam gedicht, waarna het de reis naar België heeft voortgezet. Middelburg. Zaterdag herdacht dhr. P. Dumon Tak onder vele blijken van belang stelling den dag, waarop hij vóór 10 jaar tot burgemeester dezer gemeente werd be noemd. Wissenkerke. Voor het Nut trad Don derdagavond op de heer Zietse, secr. der afd. Walcheren van de Ned. Reisver. eeniging; te Vlissingen met een lezing over een reis door Zwitserland, welke door lichtbeelden werd geïllustreerd. De bijeenkomst was, het minder gunstige weer in aanmerking genomen, goed bezocht. Kruiningen. Met ingang van 1 Feb. is aangesteld te Terneuzen de benoemde kommies der Directe Belastingen en Ac cijnzen dhr. J. Klap alhier. Driewegen. Bevorderd tot semi-arts aan de Universiteit te Utrecht dhr. A. Folmer. Herbenoemd tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur de heer C. de Jager. Kapelle. De Buurtvereeniging „Nooit Gedacht" kwam in feestelijke vergadering in het lokaal „Obadja" onder voorzitter schap van dhr. M. Glas Mz. bijeen. De opkomst was groot. Verschillende leden voerden het woord en leverden voordrach ten. Tot laat in den avond was men ge zellig bijeen. De onderlinge varkensvereeniging „Steunt Elkander" kwam Vrijdagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr. j. van Wingen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de plaats van het bestuurslid dhr. E. Ver- vaat (vertrokken) werd gekozen dhr. C. Zegers, en in de vacature P. Baijens, die bedankte dhr. M. Glas Mz. De penning meester J. Ganseinan deed rekening en ver antwoording over gehouden beheer. Voor radig is f853,23; vier varkens moesten vergoed worden. De K.G.-prijs ter ver goeding werd vastgesteld op f 0,80. Het inenten van de varkens zal voor de leden kosteloos geschieden. Schore. De heeren W. Karelse, B. Nieuwenhuijse, H. Glerum, C. de Vrieze, A. Stevense Mzn., allen te Schore en J. Luijk te Hansweert, werden Zaterdag j.l. in een daartoe gehouden ledenverga dering benoemd tot leden van het bestuur der weegbrug aan de Schorebrug. Dhr. W. Rijn te Schore werd benoemd tot eere-voorzitter. Ellewoutsdijk. Door den heer E. A. van der Bent, burgemeester sedert 1897, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur alhier, is uit deze functie ontslag ge nomen, Vrijdag vergaderden de aandeelhou ders in de weegbrug alhier, waarin de re kening over het afgeloopen dienstjaar werd overgelegd. Deze gaf een ontvang aan van f 1639,50 en een te verdeelen saldo van f934,89, zoodat aan de leden een divi dend van 65 pet. kon uitgekeerd worden. Daar het de 35ste jaarrekening was (de weeginrichting werd in 1889 gesticht), had de secretaris een overzicht gemaakt van de 35 jaren die verloopen zijn. Daar uit bleek, dat te samen over die jaren ontvangen werd een som van f30852,63 en wegens dividend te samen f 236,25 werd uitgekeerd of 12 maal het gestorte aandee lenkapitaal. Van de 40 personen die in 1889 tot de oprichters behoorden, bleken nog maar 7 in leven. De 90-jarige J. van Liere, die vele jaren zitting had als be stuurslid werd als zoodanig bij acclamatie herbenoemd en hij nam deze benoeming aan. Deze grijsaard, de oudste in de ge meente is bizonder gezond en krachtig en genoeg helder van geest om die functie te blijven bekleeden. Op de brug werden in 1924 o.a. gewogen 10.250.000 K.G. sui kerpeeën en ruim 6.000.000 K.G. aard appels, pulp en ajuin. Het kunstmuseum te Middelburg. Het Kunstmuseum te Middelburg heeft, dank zij het krachtig aanpakken van het bestuur een groote verbetering ondergaan, Tot nu toe hingen de talrijke schilderijen onder en boven elkaar tegen een donkere muur en werden niet zoo belicht, dat alle goed te zien waren. Thans is daarin een groote verandering aangebracht. De beide eerste zalen van het museum zijn door het inleggen var p'afnJs van neteldoek; het bespannen der muren met linnen en het aanbrengen van electrisch licht, gerae- tamorfiseerd tot moderne tentoomtellings- ziden, terwijl thans slechts een deel van de schilderijen zijn geëxposeerd, zoodat deze beter tot hun recht komen. In de derde zaal zijn de andere schilderijen op geborgen, en kan dus voor een welkome afwisseling in het geëxposeerde worden gezorgd. Zaterdagmiddag heeft de offi- cieele heropening van het museum plaats gehad in tegenwoordigheid van tal van genoodigden, o.w. wij opmerkten den com missaris der Koningin in Zeeland, den burgemeester van Middelburg en den com mandant der marine in Zeeland. Het woord werd hierbij gevoerd door den voorz. van de vereeniging, hel Kunstmuseum, dhr. mr. J. J. Heijse en door den burgemeester dhr. P. Dumon Tak. De vissdhersramp san 18 Juli j.l. Aan den penningmeester van het Prov. Watersnoodscomité in Zeeland werd de zer dagen ten behoeve van de slachtoffers der visschersramp alsnog toegezonden een bedrag van f200,door den raad der gemeente Aardenburg voor dat doel be schikbaar gesteld. Door den commissaris der Koningin als voorzitter van genoemd comité is aan Burg. en Wetb. verzocht, den raad voor de betoonde vrijgevigheid zijn bijzonderen dank over te brengen. Hansweert. Het Nederlandsche sleep schip „Jacoba", schipper Van Loon, gela den met hout van Antwerpen naar Eind hoven, is gisteren tijdens harden wind in het Schaar van Saeftingen vol water ge- loopen en gezonken. De bemanning is gered. Het schip „Verwisseling", schipper De Bruijn, geladen met metselsteen naar Ierseke, Is met gescheurd zeil door de sleepboot „En Avant 6" alhier binnen ge sleept. Ierseke. Vrijdagavond 30 Januari gaf het fanfarecorps „Mczart" een uitstekend geslaagd en overdruk bezocht concert in de zaal Courtin. De voorz., de heer J. J. van der Peijl, opende met een welkomst woord, deed eenige meledeelingen en wees op den gestadigen bloei van het corps. Een 5-tal muzieknummers, waarbij no. S, „Les Aillés", de bijzondere aandacht trok door de getrouwe nabootsing van vogelgeluiden, werd flink uitgevoerd, getuigenis gevende van steeds meer kennen en kunnen der executanten, ^Bijzonder in den smaak viel de op voering van het lachwekkende bljjspel „De Logé", dat vlot werd afgespeeld. Het tooneel was daarbjj beter verzorgd dan anders wel eens bet geval is en hopelijk voortaan altijd zoo zal zijn, daar znlks een aangenamen indruk maakt en meewerkt tot goed spel. Een geanimeerd en langdurig bal be sloot den amuaanten avond, '8 Heer Areodskerke. De werklieden vereniging „Algemeen Belang" alhier herdacht Donderdagavond feestelijk baar 20-jarig bestaan. Het bestuur had de leden met hun vrouwen daartoe uitge- noodigd en verreweg bet grootste deel had daaraan vjldaan, zoodat bet lokaal geheel gevuld werd. Bij de opening der bijeenkomst reikte de voorzitter aan het bestuurslid Z. Baas, die altijd bestuurslid is geweest, als herinnering hieraan twee schilderijtjes over namens het geheele bestuur. De secretaris gaf een kort over zicht van de geschiedenis der vereeniging en constateerde met genoegen dat het ledental, dat in 1905 47 bedroeg, nu verdubbeld is. De gasten werden onthaald op chccolademelk en koekjes. Door de welwillende medewerking van de Tooneel. club „Onze Vrije Uurtjes', werd de avoud gevuld met voordrachten. Het geheel was een zeer wel geslaagde avond. Postbezainlging ten platteUnde. Men schrijft uit Zeeland aan de N.R Crt. Maar het ergste, dagelijks gevoelde on gemak is de vermindering van het aantal bestellingen. De meeste dorpen Indden er sedert langen tijd drie per dag, althans voor de kom van het dorp, een 's morgens, een '«middags en een 's avonds. Nu komt dan hier, dan dtar de mededeeling, dat het aantal stukken onvoldoende is, en dat er één bestelling af moet, meestaf of de mid dag-, of de avoudbestelling. Ik betwijfel of men in Den Haag bij het hoofdbestuur beseft welk een schok zoo iets geeft in een dorp. Valt de middagbestelling weg, dan krijgt men de met den ochtendtrein aangevoerde brieven eerat 's avonds thuis. Het antwoord kan dan pas den volgen den dag weg. Valt de avondbestelling weg, dan mist men behalve de brieven ook de courant. Gij lezer in een groote stad, kunt ge u goed voorstellen, wat het voor een dorpsbewoner beteekent als hij 's avonds ook al geen courant meer krijgt Voor zoover hij boer of handelaar is, beteekent de courant voor hem nog iets anders dan een verzameling nieuwtjeshij haalt er de marktprijzen uit, die hij moet hebben voor zjjn brief van vandaag, of vóór hij den volgenden ochtend vroeg naar de stad gaat. De meeste dorpen in Zeeland hebben een te kleine kom, dan dat daar iedere courant de luxe kan hebben van een eigen be stelling. En als de post bij zoo'u ophef fing de gelegenheid opent om brieven en conranten (die, men lette wel op precies denzelfden tijd aankomen als vroeger) te doen afhalen door de geadresseerden, dan komt er voor dezen nog de kosten van z.g. busrecht bij, behalve nog de dagelijks terugkeerende last van een tucht naar het postkantoor, hoewel de frankeering toch mede in zich sluit dat de post die dingen thuis bezorgt. De bovenbedoelde omzetting vau hulp postkantoren in post- en telegraafstations heeft trouwens ook veel ongerief gebraci t. De beambten dier hulppostkantoren, de z.g. kantoorhouders, waren een figuur van beteekenis in de dorpen, een vraagbaak voor de ingezetenen in dt voor hen vaak duistere postzaken. Toen in 1923 en '24 zooveel kantoorhouders hun ontslag kregen, is op verscheidene dorpen door een open bare huldebetuiging gebleken hoezeer men het werk van die ambtenaren waardeerde. Nu zijn ze vervangen door stationhouders, die niet hun vakkennis hebben en ook mindere bevoegdheid. En het gevolg is, dat het publiek in de dorpen voor ver schillende zaken niet meer terecht kau in hun woonplaats, en zich noodgedwongen moet begeven naar het naasibijzijnde hulp of hoofdpostkantoor. Wat zoudt gij lezer uit een stad wel zeggen, als ge voor post zaken een tocht morst maken, die u ten minste een halven dag kost, wellicht nog méér (Wij kunnen dit nog aanvullen met de vermelding dat iu 1923 en 1924 op Z. en N. Beveland reeds in stations zijn omgezet de hulppostkantoren (c q. telegraaf- tele foonkantoren) te Wolfaartsdijk, Borssele, 's Heerenhoek, Nieuwdorp, Ellewoutsdijk, Waarde, Driewegen, Schore, 'sH. Uen- drikskinderen, Baarland, Oudelande en Kats. Het rapport NoltiDg wil nog veel verder gaan in de richting van omzetting van hulppostkantoren in stations. Gelukkig hebben de kamerleden De Boer en Van Voorts tot Voorst den minister gevraagd de verdere opheffing van hulppostkan toren niet uit te voeren. Wil een dergelijk verzoek echter kans hebben te worden ingewilligd, dan is het noodig dat cok het Platteland zijn protest laat hooren. De bovenbedoelde opheffing is een een zijdige belasting van het platteland, waar van de groote steden vrij blijven. Daar wordt zelfs in groote modehuizen een extra-postkantoor iDgericht Red. „G. Crt.") Wolfaartsdijk. Zaterdagavond hield de vereen, tot coöperatieven aankoop van brandstoffen, „Eendracht maakt Macht", vergadering in de zaal van J. Poleij. De voorz., dhr. J. Noom, opende de vergade ring met een woord van welkom aan het zeer groot aantal opgekomen leden. Als bestuurslid werd hirbenoemd dhr. J. Noom en benoemd in de plaats van dhr. G. Hensdijk, die niet meer in aan merking wenschte te komen, dhr. M. Smallegange. De secretaris, dhr. J. Lindenbergb, bracht verslag uit over de werkzaamheden der ver. Het ledental bedraagt 306. In zijn verslag herdacht de secr. de door den dood aan de ver. ontvallen leden, in het bijzonder dhrn. C. Zuidweg en P. den Herder, die vanaf de oprichting der ver. (Oct. 1878) tot kort voor hun dood deel hebben uitgemaakt van het bestuur der ver. De eerste als voorzitter en de laatste als penningmeester. Verder bleek dat er voor de leden waren aangevoerd 4923J H.L. kachel» kolen, 274 H.L. eierkolen, 758J H.L. nootjes sn 401 H.L. anthraciet. 's Gravenpolder. Vrijdagavond ver gaderde de ver. „Volksweerbaarheid", aanwezig waren 19 ieden. De penning meester deed rekening over het afgeloopen jaar. Ontvangen is f 35.82, uitgegeven f 5.80, alzoo batig slot f 30.02. In het bestuur kwam geen verandering. Vrijdagavond werd in de kolfbaan van dhr. Jonker, de jaarvergadering ge- honden van de schietvereenigiDg „Oranje Nassau. De penningmeester deed vers'ag van zijn gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen f94.24, de uitgaven f72.44, alzoo een batig saldo van f21.80. AIsdu kwam aan de orde de bespreking over ontbinding der vereeniging, aangezien door het Rjjk geen patronen meer worden verstrekt. Na stemming bleken er 16 vóór en 3 tegen ontbinding, zoodat deze vereeniging na 23 jaar heeft opgehouden te bestaan. In dit aantal jaren zijn 40 medailles verworven. Het batig slot zal worden afgestaan aan de burgerwacht. Schilderijen-Tentoonstelling. Op Maandag 16 Februari a.s. wordt in het Schuttershof te Goes een tentoonstel ling van schilderijen geopend, welke zal dnren van 16 t/m. 21 en 23/4 dezer maand, Zij bevat werken van de te Goes niet onbekende schilders G. Jacobs en mevr. Hendrikx van Vlissingen en Ger. Bergsma van Zoutelande. Er wordt niet in de eerste plaats naar gestreefd, een tierkoop-tentoonstelling te houden (hoe welkom eventueele verkoop van doeken zal zijn), maar bovenal een keur-tentoon stelling u:t het werk der inzenders. Zoo wel de bevolking van Goes ais van gansch Zui.i-lieveland mag z;ch dus gelukkig prijzen, kennis te moge» nemen van het hoogste en beste dat dt ze kunstenaars te geveu hebb-ii. Er is eeu lentoonstellings- comité gevormd, bestaande uit de heeren E. C va* Dissel, W. Kakebeeke, P. C. Labrijn, Joh. Pilaar, ds. P. J. SteiDZ, mr. J. H. M. Stieger en A. D. E. van der Wart, welk comité de kosten der exploitatie hoopt te vinden uit een verlo ting va» aan te koopen werken. De heer G. van Oosten te Goes we d bereid ge vonden, de verloting, we.ke bereids Ko ninklijk is goedgekeurd, te administreeren. Het comité rekent op warme belangstel ling in alle kringen van Zuid-Beveland en op een ruimen afzet der loten. De tentoonstelling is geheel kosteloos te be zichtigen. Eigen Hulp. Donderdag 29 Januari hield de werkl. ver. „Eigen Hulp" haar jaarvergadering in de melksalon „Flora". De penning meester bracht eerst verslag uit over het 4e kwartaal 1924. Hieruit bleek dat was ontvangen f1179 en uitgegeven f 626,35 zoodat er een batig saldo was van f 552,65 en is het bezit der kas op 31 Dec.'24 totaal f 6426,78Vs. Aan zieken geld is het Ratste kwartaal f448.75 uitgekeerd. Voor de rerervakas was ont vangen f98.42 en uitgegeven f20.86, batig saldo dus f 77.56 waardoor de stand der reservekas op het eird van het jaar gestegen was tot f 1063.47, Hierna werd behandeld het jaarverslag dat den leden in druk was toegezonden. De ontvangsten over 1924 bedroegen f3007,40 en de uitgaven 1 1947,55, waaronder f 1380,50 aan ziekengeld, zoo dat er een groot batig saldo was van f 1059,85 wat zijn oorzaak vindt iu ded verkoop van den lijkwagen der ver. Voor de reservekas was ontvangen f 405,69 en uitgegeven f 95,03'/, waarvan voor f 68,96 aan melk voor de zieke leden is verstrekt. Het jaarverslag werd in zijn geheel goedgekeurd en den samenstellers dank gebracht voor hun administratie. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van de fin. comm. Op voorstel van een der leden werden de aftredenden bij acclamatie herbenoemd. Bij de voork. zasen werd o.m. besloten om 10 gld. af te dragen aan het propagandafonds van N.V.Z. (Ned. Verbond van Ziekenkassen), wasrna de vergadering door den voorz. weid gesloten. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 1 Februari was het voor de Doopsgezinde Gemeente te Goes een blijde dag. De kleine kring die ook zelf reeds een bewogen historie achter zich heeft, herdacht in een feestelijk samenzijn met, zijn vele geestverwanten de nog veel lan gere en nog méér bewogen geschiedenis der Doopsgezinde Broederschap, die vóór 400 jaar in Zurich in Zwitserland haar eerste gemeenschap zag gesticht. Tegen over de Roomsch-Katholieke Kerk met alle andere Protestanten getuigende voor de vrijheid van den mensch, om zonder bemiddeling van den priester tot God te gaan, die Zijn liefde en genade uitbreiden wil over elk geloovig en berouwvol tot Hem komend menschenhart, kwamen de eerste dusgenaamde „doopers" op tegen de Kerkvorming, die van Zwingli en Lother was uitgegaai, en waarbij de staat wederom macht kreeg over de gewetens. Zij wilden, in navolging der apostelen, vrije gemeenten van zuivere kinderen Gods, die zonder staatsdwang zich getrouw wil den houden aan alle voorschriften van het evangelie. Gedurende een eeuw van ver volging hebben zij deze overtuiging met hun bloed bezegeld, aldus voor het nage slacht een beeld latend van geloofsmoed en gewetenstrouw. Zij zijn gevallen als pioniers voor de vijjheid van geloof en geweten waarvan wij heden genieten. Deze gedachten werden door den voor ganger, Ds. J. Koekebakker van Middel burg, in zijD toespraak nader uitgewerkt, terwijl een dnbbel kwartet een lied zong „Laat ons nn eeren het werk der vad'ren", en de verdienstelijke organist, de heer S. J. Tamminga, aan het nieuw geschonken orgel, dat voor het eer9t werd gebruikt, liefelijke tonen ontlokte. Het nieuwe orgel is geleverd door de Zeeuwsche Piano- en Orgelhandel, Korte- burg A 33, Middelburg. Allerzielen. Het plaatselijk Comité der Kath. Soe. Actie heeft een verzoek tot den burge meester onzer gemeente gericht om de opvoering van het bekende Heijermansstuk „Allerzielen* te verbieden. De hiervoor aangevoerde redenen zijn a. dat dit tooneelstuk voor de katholie ken krenkend is, b. dat Allerzielen een oaricatuur zou geven van de pr act ijk van Roomsche levens. Voor deze beweringen worden verder geen argumenten aangevoerd om ze te staven. Ze worden eenvoudig zonder be wijs geponeerd. Ook al zouden ze juist zqn, dan zouden ze o.i. nog absoluut onvoldoende zijn om

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2