strate met ontvangsten f248,64 en uit gaven f 166,52, alzoo een saldo van f 82,12, dat met het goed slot van 1923 van f 418,58 een kassaldo geeft van f500,70. Dit verminderd met een bijdrage aan de T. B. C. van f 72,55, blijft in kas f 428,15. De rekening werd goedgekeurd en geleckend. Uit het verslag van den Bode en magazijnmeester J. C. Looij bleek, dat er in 80 gevallen van de mate rialen van het Groene Kruis gebruik ge maakt is. De onbruikbare materialen zul len opgeruimd worden en zoo noodig door nieuwe en betere vervangen worden. Voor de verkiezing in de vacature A. Pieper werd na herhaalde stemming M. Water man gekozen, met 23 van de 35 uitge brachte stemmen, die deze benoeming aan nam. Voor bestuurslid van de T. B. C. van KrabbendijkeWaarde is aan de beurt van aftreding dhr. A. Mol, die bij acclamatie werd lierbenoemd. Het drama te St. A mm land. Naar de Zoom verneemt, is de toestand van vrouw Heijboer, die in het Alg. Burger-Gasthuis te Bergen op Zoem werd verpleegd, zeer bevredigend en mag thans worden aangenomen dat zy binnen niet al te langen tijd hersteld t jzal zijn van haar zware verwondingen. OokLde toestand van de dochter van Hsyboer is zeer be vredigend. De offic er van Justitie heeft nog Zaterdag verlof tot begraven gegeven en dientengevolge had Maandagmiddag om 2 uur in allen eenvoud de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van Heijboer plaats. Middelburg. Burg. en Welh. van Middelburg deelen iu den gemeenteraad mede dat het voor hen vaststaat dat, wanneer eenmaal de eischen voor inrichting der slachtplaatsen volledig gelden, de vraag naar een controle slachtplaats zich telkens naar voren zal dringen. Ten slotte merken Barg. en Weth. nog op dat de inrichting van verschillende particuliere slachtplaatsen ook economisch een nadeel is, omdat zij hooge kosten zal vragen, die met of zonder subsidie zullen moeten gedekt worden. Oudelande. Als iets bijzonders kan ge meld worden, dat Zaterdagavond de 84- jarige P. Poelman met een polsstok over een ongeveer 3 Meter breede sloot sprong. (z.) in de vergadering van den gemeen teraad alhier gehouden Maaudagnamid- dag was de heer Boonman wegens on gesteldheid afwezig. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering werden deze behoudens een kleine opmerking van den beer Meulen- berg over het ontbreken daarin van de door hem in de vorige vergadering geuite klachten omtrent de ondoelmatigheid van het aan plakbord goedgekeurd. Hierop werd door den voorzitter het Kon. Besluit voorgelezen op het beroep op de Kroon van den gemeenteraad inzake de beslissing van Ged Staten, waarby een vroeger genomen besluit van den Raad geen ge1 den 7oor het aanbrengen van closetinrichting en urinoirs aan de bijz. lag. school beschikbaar te stellen werd vernietigd. Ook in hoogste instantie werd de ge meenteraad in het ongelijk gesteld en het beroep ongegrond verklaard. Dhr. Goetheer zegt de hooge Oomes niet te begrijpen. Einde '28 of begin '24 hebben alle gemeentebesturen een schrijven ontvan gen van dea Minister van O. K. en W. met hpt verzoek dat genoemde besturen hadden toe te zien op schoolbouw, herbouw en dergelijke pn vooral geen gelden beschik baar te stellen dan in hoogst noodzake lijke gevallen. Nu de gemeenteraad zich daaraan stipt heeft gehouden wordt deze niettemin in het ongelijk gesteld, wat met bovengenoem de circulaire geheel in strijd is en daarom zal hij tegen stemmen om toch gelden daarvoor beschikbaar te stellen. De heer Meuleuberg is het met den heer Goetheer heelemaal niet eens en zegt. /,hij acht het niet noodig, ik acht bet noodzakelijk het is vpj.gens de wet, daaraan is voldaan. Als dat niet geb-urt hadden wij geen wetten meer noodig; het i* bij jullie aan de openbare school toch ook." Hierop antwoordt de heer Goetheer: „U bent, erg vervelend en daarbij dach: ik, dat U meer verstand had, om telkens met de openbare school te komen, wij] bet daar ook zoo is. U was toch ook lid van den Raad, toen die closetbouw daar aan de orde kwam, althans bet is LJ meermalen verteld, dat de gemeente raad ook toen zich tot het allerlaatste daartegen heeft verzet/' De beer De Bakker brengt in het mid den, dat de vergelijking van den heer Meulenberg in het geheel niet opgaat, want. dat de gemeenteraad destijds moe&t toegeven en gedwongen werd, terwijl er thans door bovengenoemd bestuur om ge* vraagd werd. Hij vindt, dat deze zaak iu al genoeg- Züfiin van alle kanten bekeken is, terwijl men met dit al toch niets nader tot elkasr komt; ook de voorz. beaamt dit De voorz. komt tnans met het voorstel gevraagde gelden beschikbaar te stellen, arop dhr. de Bakker vraagt, wat hem ojv rloe beweegt, wijl de betreffende zaak niet meer na ontvangst van het Kon. Besluit ia de vergadering van B. en W. is behandeld, laatstgenoemde vindt het reeds voldoende dat de raadsleden het voor of tegen het beschikbaar stellen van de gevraagde gelden lalen hooren. De voorz vindt evenals de heer Van Wingen dat zulks op hetzelfde neerkomt, de heer De Bakker ziet daartusscheu wel verschil. Ni dat de voorz. zijn voorstel heeft in- getrokkea wordt tol stemming overgegaan waarbij de heeren J. de Jager Gz., J. Goetheer, A. J, Mol en 1. de Bakker zich tegen en P. van Wingen en D. Meulenberg zich voor beschikbaarstelling verklaren. Thans komt aan de orde eeue aanvul ling van de begrooting '24 tot een bedrag van f 154,78 wat uit den post van onvoor zien zal worden gevonden terwijl een verzoek van het bestuur van de byz. lag. school om voorschot oo de vergoeding volgens art. 101 v. d. lager-onderwijswet wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. Verder nog werden tot leden van het stembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer benoemd de heeren De Bakker en Boonman en tot plaatsvervangers de heeren A. J. Mol en Van Wingen. Ten slotte vraagt de heer Meulenberg of er bezwaar bestaat tegen vergrooting van het schoo'plein zulks blijkt niet het geval te zijn. Ook verzoekt hij nogmaals het aanplak bord te verbeteren, wat zal geschieden terwijl de voorzitter op de vraag naar het gemiddeld aantal kinderen op beide scho len over het jaar 1924 het antwoord moest schuldig blijven. Hierna sluitiug. Hansweerl. Het zeilschip Onderne ming", schipper Vermeulen, met bestem ming naar Antwerpen, moest wegens ver lies van zwaard alhier de haven binnen- loopen. Na gerepareerd te hebben, zal het schip de reis voortzetten. BIN NEK LA ND. Wijziging dunstpli htwet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet, houdende wijziging van de dienstplichtwet, ten einde de oefenin gen tot verwerving van het bewijs van voor geoefendheid op een een'gszins anderen voet te regelen. Vooral bezuinigingsover- wegingen zijn het,die tot dit voornemen heb- bpiu geleid. 'Volgens het huidige stelsel moeten be doelde oefeningen plaats hebben vóór de inlijving. Het gevolg hiervan is, dat aan deze oefeningen velen deel nemen, die niet tot gewoon dienstplichtige worden be stemd, en wellicht ook, dat anderen van deelneming aan de oefeningen worden teruggehouden in verband met de kans, dat zij bij de loting een nummer trekken, waar aan slechts de bestemming tot buitenge wóón dienstplichtige verbonden is. Een en ander zal worden ontgaan, in dien zooals in de bedoeling ligt eerst nadat de aanstaande dienstplichtigen heb ben geloot en nadat is uitgemaakt wie tot gewoon en tot buitengewoon dienstplichti ge worden bestemd, de gelegenheid wordt opengesteld en wel uitsluitend aan eerst bedoelden om zich de voorgeoefend heid te verschaffen, die verkorting van den duur der eerste oefening geeft. Het ligt voor de hand, dat de opkomst voor eerste oefening van hen, die zich voor de vooroefeningen opgeven, als hun inlijving reeds in het verschiet ligt, een jaar verschoven zal moeten worden, daar deze oefeningen over ongeveer een jaar verdeeld zullen worden. Voor zooveel evenwel bij het voor- oefeningsinstituut opleiding tot een rang plaats heeft welke opleiding een lan goren tijd vordert moet het wenschelijk heeten de oefeningen vroeger te doen aan vangen. Tevens is voor de voorgeoefenden een wijziging noodig gebleken, van den duur der verkorting van den eersten oefenings- tijd. Uit de rapporten van alle legerauto- riteiten is thans met voldoende zekerheid gebleken, dat de mate van voorgeoefend heid, verkregen bij het behalen van het diploma op grond van het thans gevolgde oefeningsprogramma niet kan worden ge lijkgesteld met die, welke bij vier maan den verblijf in het leger wordt verkregen. Daarom is het de aangewezen weg den duur van de verkorting, waarop het be wijs van voorgeoefendheid aanspraak geeft te verlagen en deze van vier op drie maan den terug te brengen. Het rapport-Nolting. Maandag zijn de voltallige besturen besturen van den Centr. Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel te Utrecht bijeengekomen ter bespreking van het rap- port-Nolting. Ten slotte werd een resolutie met alge- meene stemmen aangenomen, waarin o.m. wordt gezegd: De C.B.P.T.T. stelt zich op het stand punt dat een reorganisatie, beoogende meer economische bedrijfsvoering bij den P.T. T.-dienst, gewenscht is en verklaart daar aan zijn medewerking te willen verleenen. De reorganisatie echter, zooals die door de commissies-Noiting In haar rapporten wordt geadviseerd, kan leiden tot een dé- bacle als in 1923'24 bij den postchèque- en girodienst en leidt tof het nog meer topzwaar te maken van het bedrijf, zulks ten koste van het middelbaar en lager personeel, en is derhalve voor dit perso neel onaannemelijk. RECHTSZAKEN. De verduisteringen bij de Boaz-Bank. De rechtbank te Utrecht veroordeelde den bankdirecteur mr. P. J. D. te Zeist, wegens verduistering van gelden en valsch- heid in geschrifte, ten nadeele van het bijkantoor der Boaz-Bank te Utrecht, tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van 't voorarrest. De bediende C. v. K., beschuldigd van verduistering in dienstbetrekking van f 50.000, werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, eveneens met aftrek van het voorarrest. De schoonvader van dezen beklaagde, de steendrukker Z. te IJselmuiden, ver dacht van heling, werd vrijgesproken met last tot zijn onmiddellijke invrijheidstelling. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding leerplichtwet: C. v. S. te Wolfaartsdijk fl b. of 1 d. h. en f2 b. of 2 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: P. R. 's Heerenhoek f2 b. of 2 d. h., I. M. S. te Hoedekenskerke f3 en f2 b. of 3 en 2 d. h. Zonder vergunning vee laten loopen over een anders grond: W. R. te Ierseke f5 b. of 5 d. h. Zonder vergunning kippen laten loo pen over een anders grond: P. Z. te Kloetinge f5 b. of 5 d. h. 's Avonds op openbaren weg geplaatst voorwerp niet verlichten: C. v. G. te Kwadendamme f3 b. of 3 d. h. In kom der gemeente Kapelle op hon denkar zittenJ. A. B. te Kapelle f 1 b. of 1 d. h. Vee niet minstens op 1 meter van den openbaren weg vastzetten: G. v. M. te Bergen op Zoom f5 b. of 5 d. h. Geen aanteekening houden in register als opkooper van in geschenke ontvangen goederen: W. K. te Hans weert f 15 b. of 15 d. H. Overtreding Arbeidswet: D. P. te Ier seke f5 b. of 5 d. h. Overtreding Boterwet: J. A. te Kloe tinge f3 b. of 3 d. h. Zonder vergunning goederen aan open baren weg leggen: F. C. A, H. te Goes f3 b. of 3 d. h. Autobusdienst uitoefenen met niet ge keurde autobus: J. L. te Wemeldinge 5 maal f 10 b. of 5 maal 10 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: W. H. te Borssele f 1 b. of 1 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder de ver- eischte kenteekenenP. M. J. te 's Heer Arendskerke f3 b. of 3 d. h. Met auto rijden over daarvoor gesloten weg: M. Z. te Hansweert f5 b. of 5 d. h. Met auto veiligheid van hec verkeer in gevaar brengen. C. H. te Rilland-Bath f50 b. of 30 d. h. Met auto buiten noodzaak op rijwiel pad rijden: C. B. te Middelburg f5 b. of 5 d. h. 's Avonds rijden zonder licht: M. Z. te Nisse f2 b. of 2 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. T. te 's Heerenhoek f 3 b. of 1 w. tsch., P. C. P. te Utrecht f3 b. of 3 d.^Jj. Dronkenschap: M. A. d. J. te Bie- zelinge f5 b. of 5 d. h. Vrijgesproken beklaagd van met een tractor rijden waarvan de banden niet voldoen aan het voorschrift der provin ciale verordening: P. M. J. te 's Heer Arendskerke. ST ADS-NIEU WS. Stamboek voor het Ned. Trekpaard, apd. Zeeland. Dinsdagmorgen werd in het Schutters hof alhier de druk bezochte algemeene vergadering van bovengenoemd stamboek boek gehouden. Voorzitter was dhr. H. A. Hanken te Wilhelminadorp, die den aanwezigen het welkom toeriep, in 't bij zonder den algemeenen voorzitter Jhr. v. Vredenburoh en dhr. de Vries, algemeen secretaris. Spr. wijst op het eigenaardige geval, dat er blijkbaar meer uitvoer van paar den naar Duitschland is, dan de sta tistieken uitwijzen. De paarden hebben vier pooien en wandelen blijkbaar wel eens stilletjes de grens over. Er is zoowel over afzet als over prijzen nu niet te kla gen. Als Duitschland eens den uitvoer officieel toeliet, zou 1925 zeker geen on gunstig jaar zijn. Spr. hoopt dat deze wensch in vervulling zal gaan. Ingekomen is een schrijven van den kring Oost-Zuid-Beveland der Z. L. M. inzake de dezen zomer te Kruiningen te houden tentoonstelling, waarvoor steun wordt gevraagd. Besloten wordt 2 medailles beschikbaar te stellen. Daarna bracht de secretaris, dhr. A. J. Lako, jaarverslag uit. Spr. meende, dat de paardenfokkerij in 1924 bevredigend was. Van een stabielen handel is evenwel nog geen sprake. De teruggang in ledental van het stamboek is tot staan gekomen. De gezondheidstoestand der paarden was goed. Nu volgde behandeling der wijzi gingsvoorstellen op de Paarden wet. De voorzitter herinnerde aan de sa mensmelting, der 2 stainb. tot één stamboek nu 10 jaar geleden. De directeur-gene raal van den landbouw, dhr. v. Hoek, heeft er naar gestreefd het stamboek zoo krachtig en vrij mogelijk te maken. En nu komt als een bom neervallen de wijziging van de paardenwet. De groote kring van keurmeesters moet vervallen. Maar aan het stamboek wordt zijn zeg genskracht ontnomen, 't wordt weer als het ware onder de oude wet gebracht. Het stamboek zal niet meer vrij zijn, want naast twee vertegenwoordigers van het stamboek komen drie regeeringsvertegen- woordigers. Dhr. F. Dekker Pz. uit Axel, zegt dat de tegenwoordige regeling onvoordeelig is voor de hengstenfokkers. Zeer vele van de beste hengsten zijn dan ook naar 't buitenland vertrokken. Spr. is voor één vaste commissie, zooals in de wijziging is voorgesteld. 23 Hengestenfokkers in Z. Vlaanderen hebben een adhaesie-beluiging aan de voorgestelde wijziging aan den mi nister verzonden. Zij betreuren het, dat het Hoofdbestuur een actie heeft op touw gezet, zonder belanghebbende deskundi gen te hebben gehoord. De voorz. zegt, dat zijn zooeven ter sprake gebrachte opmerkingen slechts zijn persoonlijke meening weergaven De secretaris zegt dat de meerderheid van het afdelingsbestuur in geen geval de zelfstandigheid van het Stamboek wil prijsgeven, doch trachten te komen tot één jury voor alle keuringen. Dhr. Ph. J. v. Dixhoorn zegt dat alle fokkers willen verlost zijn van de twee jury's maar de manier waarop willen, ze graag aan de regeering overlaten. Jhr. v. Vredenburch verkrijgt daarna het woord en deelt mede, dat binnen kort een deputatie van het Stamboek zal gaan naar de Duitsobe regeering, om uitvoer van paarden toegestaan te krij gen. Spr. heeft zich verbaasd over de actie, hier gevoerd tegen het H.B. Waar om is men er voor, dat de regeerings- voogdij ten eeuwigen dage wordt opge legd? Waarom de leden niet zijn geraad pleegd? Spr. zegt, dat het H.B. in vier weken (later verlengd met 2 weken) ad vies moest geven aan het Departemeint. Vandaar die spoed. Spr. meent dat het Stamboek zelf baas moet zijn en zelf de jury moet kiezen. Spr. vindt het jammer, dat eenige fokkers hun request hebben gezonden. Het is ook onorganisatorisch. Spr. zegt, dat er geen strijd is tusschen het H.B. van het Stamboek en den mi nister (deze heeft zich zijn oordeel ge reserveerd), maar tusschen het H.B. en eenige ambtenaren. Er is natuurlijk ver schil in belangen tusschen hengstenhouders en hengstenfokkers. En het is moeilijk daar tusschen door te zeilen. Dhr. Dekker zegt, dat het in het re quest gaat over de belangen der fokkers. Dhr. van Dixhoorn is er ook voor, om baas in eigen huis te zijn. Maar is het nu niet voldoende, dat het Stamboek van de 5 juryleden er 2 mag benoemen? Nu zegt men wel: de regeering benoemt drie personen ,maar, zegt spr., twee hun ner zijn slechts adviseerende leden (vee artsen). Dhr. Scheele de Putter zegt, dat de daad van de 23 fokkers op communisme lijkt. Dhr. Dekker protesteert en zegt, dat dhr. Scheele van communisme blijkbaar geen benul heeft. Dhr. de Vries (alg. secr.) heeft den in druk gekregen, dat men aan het Depar tement het wetje er wilde doorjagen. De voorz. zegt ook, dat men eerst aan het Departement zelfs geheimhouding wilde betrachten. De secretaris legt er den nadruk op, dat de jury volgens de nieuwe wet geen verantwoording schuldig is aan het Stam boek, maar aan het Rijk. Dhr. Hanken ontkent, dat er sprake zou zijn van een grijpen naar de macht Spr. wil wel, dat het Stamboek de lei ding bij de keuring, etc. zou hebben. Spr. kan daarom niet berusten in het re- geeringsontwerp. Dhr, de Vries licht toe, dat er f26.000 op de begrooting wordt gebracht, om de geheeie paardenwet uit te voeren. Aan sa larissen voor jury-leden, enz. gaat zoo*n bedrag af, dat voor primeering slechts f3000 zou overblijven. Daarom gaat spr. niet accoord met de wetswijziging. Dhr. J. de Putter hecht op die wijze niet aan de subsidie. Het Stamboek streve er naar, de keuring aan zich te houden. Nadat nog enkele sprekers het woord hebben gevoerd, wordt tot stemming over gegaan. 28 leden gaan accoord met het advies van het Hoofdbestuur, 9 met het stand punt van dhr. Dekker, terwijl 18 perso nen buiten stemming bleven. Dhr. P. Vael werd daarna als com missaris en plaatsvervangend jury-lid her kozen en de heeren C. A. de Bruyckere en A. J. Lindenbergh, resp. als afgevaar digde en plaatsvervangend afgevaardigde. De rekening werd goedgekeurd met een bedrag aan ontvangst van f8495,19, uitgaaf f8449,75 en een half, alzoo een goed slot van f45,43 en een half. De vergadering bleek in groote meer derheid voor Dordrecht als plaats van tentoonstelling te zijn. Na rondvraag volgt sluiting. Pots no. Hedenmiddag kwamen op den hoek van de Kreukelinarkl de autobussen van G. J. de Jager (Ellowuutsdijk Goes) en J. F. P. Weinsen (Goes 's Gravenpolder) met elkaar in botsing. Het ongeval liep gced af, de eerste bus kreeg een defect aan de stuurinrichting, de laatste spatbord- en houlwerkbeschadiging. Veemarkt. Ter markt van 27 Januari 1925 waren aangevoerd 6 loopvarkens en 84 biggen. Bond van Zuid-Bev. Paardenfokkers. Dinsdagmiddag had in de Prins van Oranje, albier, de a)g. vergadering plaats van den Bood van Z.-Bev. Paardenfokkers, onder voorzitterschap van den heer P, Dekker, Borssele. Na goedkeuring der notulen volgden enkele mededeelingen, waarbij de voorz. mededeelde, dat hel ledenaantal van 122 tot 116 daalde. Tot bestuurslede» werden bij acclamatie herkozen de heereu J. F. Geluk en P. ScheeleDe Potter, terwijl in de plaats van den heer P. Verdonk (vacature wegens vertrek) werd gekozen de heer 1. Groene- wege, Üoedekenskerke. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, dhr. J. Q. G. Peman Kakebeeke, bleek dat over 1924 de ont vangsten bedrorgen f716,92, de uitgaven f587,05. het batig slot f 179,87, waarvan nog enkele uitgaven moeten worden ge daan. Aan de orde was daarna de deelname aan de tentoonstelling te Kruiningen. (Waarschijnlijk 25 Juni) In verband met deze tentoonstelling stelt het bestuur voor om dit jaar te Hcinkenszand keuring te houden van veulens en jaarlingen. Alle andere paarden kunnen dan naar de tentoonstelling te Kruiningen worden gezonden, die de Bond wenscht te steunen. Dhr. P. Scheele verdedigt dit nader en acht het in het belang der Z. Bev. fokkers om te Kruiningen zoo goed mogeljjk voor den dag te komen. We worden ten onrechte wel eens voor wat minderwaardig aange zien., De jury te Kruiningen wordt offi cieel benoemd door den kring O. Zuid- Beveland, echter heeft de Bond v. fokkers officieus wel stem in het kapittel. Het bezwaar dat sommigen dan twee kansen zullen hebben, n.l. te Heinkensz»ud en te Kruiniugan, waar vanwege den Kring der Z. L. M. ook veulens samen worden gebracht, wordt niet van overwegend be lang geacht. Besloten wordt aan de tentoonstelling te Kruiningen een subsidie van f 100 te verleenen. D)tr. Groene wege vraagt bij de Rond vraag naar de rol welke bet bestuurslid van den Bond bij de keuringen speelt. De voorz. zegt dat dit een arbiter is. Dhr. Gtoenewege verzoekt hieraan de band te houden. De vreemde juryleden zijn voldoende bevoegd. Dhr. Scheele merkt nog op dat de jury de plaatsing der paarden uitmaakt. Daarna sluitiug. Onderling Kunstgenot. De volksopvoering welke O. K. gister avond van „Mesalliance* in de P. v. O. gaf, heeft groot succes gehad. De zaal was geheel gevuld en telkenmale klonk een daverend applaus. De voorstelling was keurig op lijd geëindigd. Wij twijfelen er niet aan of Donderdag en Vrjjdag zal de vereeniging voor wat men pleegt te noemea een „uitverkocht huis*, spelen. De Maggi-demonstratie. (Slot.) Zeer belangwekkend was de film der Maggi, fabriek te Kempttal over fcet terrein daar van loopt een eieclrische trein de baan is 1 K.M. lang en ter weerszijden Btaan onaf- gebroken fabrieksgebouwen, kantoren en pakhuizen. We kregen een kjjkje in een dezer laatste, waarin een reusachtige voor raad rijst en tapioca was opgeslagen. Daarna maakten we een interessante wan deling door de fabriek. Ons trof de mo derne inrichting, de zorg voor de hygiëne, de orle en de regelmaat. Alleen bet schoonmaken der groenten geschiedt door meisjes, anders komt geen hand met het product in aanraking. Alles geschiedt maohinaal tot zelfs de verpakking toe. De machines hier zjjn inderdaad won deren van menschelijk vernuft. De fabriek heeft een eigen brandweer, die vlot werk vertoonde, alles ging mili- tairement. Het verlaten der fabriek door het personeel gaf een goeden indruk van het groot aantal werkkrachten. Tot slot'kregen we een fijnproever, die zich te goed deed aan het Maggi-product. Nadat we in de laatste film het Zwit- sersche landschap hadden bewonderd, bracht dhr. Weisfeld allen dank en Bprak de hoop uit dat allen getrouwe Maggi- gebruikers zouden worden. Hiermede eindigde deze mooie demon stratie.

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2