in anderest reken nog geen bewijs is« Ten slotte was een schrijven ingeko men van den directeur van het postkan toor Middelburg, dat het plan bestaat de Zondagbestelling geheel op te heffen en dan het publiek'1 in- de' gelegenheid te stel len kosteloos op een nader te bepalen uur post af te halen. Dhr. Massee acht de kwestie van meer belang dan van zuiver plaatselijk. Men gaat de menschen dwingen, nu reeds om de post te gaan halen, als men alle stuk ken hebben wil. Spr. is, ,daar persoonlijk sterk tegen. Men gaat zoo meteen ook de telefoon en de telegraaf op Zondag geheel sluiten, en ook de spoorwegdienst is reeds te beperkt.' Dhr. Oosterbaan is principieel voor Zondagrust en ziet geen bezwaar in het pioeten afhalen van de brieven, als men meer menschen in de gelegenheid kan stellen van die rust te genieten. Dhr. Jeronimus stelt een motie voor waarin de Kamer de opheffing van de postbestelling op Zon- en feestdagen zeer zou betreuren. Deze motie wordt aange nomen met 11 tegep 2 stemmen, die der heeren van den Berg en Oosterbaan. Benoeming en., Tot voorzitter der Kamer wjordt her kozen dhr. Jos. van Raalte mef, 12 stem men en één blanco. Tot voqrz. van de afdeeling Groot-bedrijf wordt herkozen dhr. C. Boudewijnse met 6 stemmen en één blanco. Tot voorz. van de afdeeling Klein-bedrijf wordt herkozen dhr. L. A. Slofkoper met 5 stemmen en één blanco. De leden der verschillende commissies werden allen bij acclamatie herkozen. De voorstellen. Het reeds door ons gepubliceerde voor stel, inzake de inklaring van sichepen op de Wester-Schelde werd zonder discus sie of stemming aangenomen, eveneens de begrooting 1924.' R o rfd vraag. Dhr. Kielstra wijst op het plan der ge meente Middelburg om bij oprichting van een abattoir wel degelijk keurloon van ingevoerd vleesch en dat niet minder dan 2 en een halve cent per K.G. te vor deren. Dit acht spr. in het nadeel van den handel en ook van den landbouw, bijv. bij invoeren van halve varkens. En dat voor vleesch dat'' reeds 'gekeurd is. Het bureau zal zóo noödig tegen bedoeld keurloon ageeren. Dhr. Kielstra vraagt of het niet op den weg van het bureau ligt eens na te gaan de mogelijkheid van de invoering van goedkoopere tarieven voor de telefoon in bepaalde kringen rond centrum gemeenten. Dhr. Jeronimus wijst er op dat een ge sprek van Vlissingen naar Breskens gaat over Goes, Terneuzen en IJzétidijke en maar 35 cent kost, maar een rechtstreek- sche verbinding Middelburg-Goes 50 ct. Dhr. Massee vraagt wat er nu verder geschiedt om te weten te komen wat Ter- meu-zen tegen de Vlissingsche haven schreef. Men zal een vergadering van de Kamer te Terneuzen afwachten. Na nog eenige klachten over slechte postverzending wordt de vergadering gesloten. Kloetinge. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op 23 Januari j.l., des namiddags ten vier ure. Voor zitter de Burgemeester. Afwezig de hee ren Trimpe en Sinke. Aangezien dit de eerste vergadering is in het pas begon nen jaar, wenscht de voorzitter den Raad Gods besten zegen toe en hoopt dat de samenwerking moge zijn tot bloei dezer gemeente. Dhr. E verdijk dankt den voor zitter voor het gesprokene. De notulen der vorige vergadering worden onveran derd vastgesteld. Eenige ingekomen stuk ken, waarbij o.a. bericht van goedkeu ring van Ged. Staten van het besluit van den Raad, waarbij de gemeente-herberg aan K. Meulpolder is verhuurd met in gang van 1 Mei a.s. voor één jaar en voor den huurprijs van f 100,- 'per. jaar en goedkeuring van de begrooting dienstjaar 1925, worden voor kennisgêving aange nomen. Schrijven vaffGed. Staten waarbij ze bezwaar maken tegen de vastgestelde rooilijn langs den Heernisseweg in ver band met het uitbreidingsplan - der ge? mcente Goes. De voorz. zegtrdienaarT- gaande dat bij later onderzoek is geble- k n diat geene bezwaren meer bestaan. In k handeling komt een -schrijven van Mej. E. C. Pot, waarbij deze tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag aanvraagt als bewaar- sciioolhouderes. Op voorstel v$n B. en \V. wordt besloten het gevraagde ontslag te verleenen. De voorz. zou gaarne de meaning van den Raad hooren om een nieuwe te benoemen. Na eenige discussie hierover wordt op voorstel van dhr. Lens hoek besloten deze zaak tot een volgen de vergadering uit te stellen, aangezien dan meerdere gegevens ter beschikking zijn. Vervolgens kWani aan de orde het voorstel van B. en W. om aan H. M. dc Koningin te verzoeken het maximum der vergunningen in deze gemeente te ver lagen tot vier. Dhr. Lenshoek zegt er niet veel voor te voelen; wanneer het aantal vergunningen ingevolge de drankwet wordt verlaagd zal de clandestiene verkoop wel licht grooter worden dan thans. Aange zien er omtrent deze zaak in de op 'deze rgadering volgende geheime vergadering eenige mededeelingen zijn te doen lï op voorstel van dhr. Len.hoeik besloten dit punt tot de volgende verga dering aan te houden. Voorstel van B. en W. om de openbare bewaarschool in gebruik te geven voor een deel der leer lingen van de Zondagschoolvcreeniging. De voorz. zegt dat de voorzitter der Zon- dagschoolvereeniging hem onlangs heeft medegedeeld, dat de Zondagschool door ongeveer 170 kinderen wordt bezocht en het lokaal waarin thans Zondagschool wordt gehouden geen voldoende ruimte biedt voor die kinderen. Dhr. Straub vraagt of het niet aanbeveling zou ver dienen om een lokaal van de openbare lagere school in gebruik te geven. Hij acht de bewaarschool daar niet voor ge schikt, om reden deze te dicht bij de kerk is gelegen en de kinderen wellicht hinder lijk zouden kunnen worden voor de Gods dienstoefening. Dhr. Hoogstraate merkt op dat de banken van het leegstaand lo kaal van de openbare lagere school over de andere klassen zijn verdeeld, zoodat er geen zitplaatsen zijn. Met alg. stem men wordt daarna besloten om aan ge noemde vereeniging een lokaal van de bewaarschool ter beschikking te stellen tot wederopzeggens toe. Daar dhr. J. Wissekerke zijn benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente niet aanneemt, moet een nieuw lid benoemd worden. Uit de aanbeveling door B. en W. opgemaakt wordt dhr. W. N. van Liere met 4 stem men benoemd, terwijl op dhr. A. Been hakker 1 stem werd uitgebracht. Dhr. A. Oele Jzn. heeft medegedeeld dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt, dhr. J. Schouten, kantonnier daarentegen niet. In plaats van laatstgenoemde moet een andere benoemd worden. Uit de aanbe veling van B. en W. wordt dhr. Jan de Jonge benoemd met alg. stemmen. Met alg. stemmen wordt besloten de rooilijn voor te bouwen woningen langs de Nieuwe weg in de Groe vast te stellen op 10 Meter uit de as van dien weg. Bij de rondvraag vraagt dhr. Hoogstraate of B. en W. al stappen hebben gedaan om het Handwerkonderwijs aan de openbare school te regelen. De voorz. antwoordt hierop dat het Hoofd der school ver plicht is een voorstel dienaangaande in te dienen bij B. en W., indien hij zulks noodig acht. Daar echter geen voorstel daaromtrent is ontvangen, is in deze zaak nog niets gedaan. Hierna sluiting. Vlissingen. Het conflict tusschen den heer A. Staverman en de afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond, dat bij de can- didaatstelling voor de gemeenteraadsver kiezingen in 1923 was ontstaan, is uit den weg geruimd. De heer Staverman is nu weer lid van de afdeeling. Krabbendijke. Vrijdag vergaderde de varkenshond „Hulp in nood". Tegenwoor dig 26 leden van de 44. De secr. doe(t verslag van den toestand der kas. Aan contributie en rente was ontvangen f 238,91 en de uitgaven beliepen f 187,29. De toe stand der kas is op heden f 1668,48 op de boerenleenbank, Rijkspostspaarb. f 62,03, samen f 1730,51. Tot commissarissen wer den herkozen met algemeene stemmen M. Franke en W. C. Lagendijk. Kortgene. Ds. K. H. Miskotte, be roepen pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Meppol, is voornemens 5 April aldaar intrede te doen, na den Zondag daaraan voorafgaande afscheid te hebben genomen van de Ned. Herv. Gem. alhier. Ovezand. De Raad vergaderde 23 de zer. Afwezig F. de Jonge met kennisge ving. In de begrootingen van 1924 en 1925 werden wijzigingen aangebracht, terwijl in de begrooting van 1924 werd af- en overgeschreven. Om de bouwkosten voor nieuw te bouwen woningen te verminde ren, werd na ingewonnen advies van de Gezondheidscommissie besloten de bouw verordening te wijzigen, in dien zin, dat in het vervolg de hoogte der kamers wordt op 2.70 M. inplaats van 2.80 M. Wemeldinge. Zaterdag liep het sleep- schip „Iowa", schipper Breure, geladen met kolen op de vondelingenplaat aan den grond en bleef zitten. Met veel moeite is het gelukt het schip met de sleepboot „Luctor 63" vlot te trekken, en kon het oogenschijnlijk onbeschadigd de reis naar Antwerpen voortzetten. De zonsverduistering. Van de zonsverduistering Zaterdagmid dag is niets te bespeuren geweest, daar de zon achter zware wolken schuil ging, alleen was het om 4 uur merkbaar don kerder dan op vorige dagen. In Engeland heeft de zonsverduistering groote belang stelling geweikt. Te Londen was zij dui delijk zichtbaar. Waarde. Zaterdagavond hield de var kenshond „Nieuwe Hulp" alhier haar jaarlijksche vergadering, onder voorzit terschap van den heer Jan Bom. Zij werd bijgewoond door 19 van de 43 leden. Uit de rekening van den penningmeester dhr. C. Kopmels bleek, dat was ontvan gen f603,19 en uitgegeven f 218,86, alzoo een goed slot van f384,33. Deze reke ning werd nagezien door de heeren J. J. Pieper en M. Weststrate, en in orde be vonden. Voor 5 afgemaakte of gestorven varkens werd terugbetaald f79,30. De af tredende bestuursleden de heeren Jan Bom A. Dek, C. Kopmels en A. Blaauwkamer werden herkozen, terwijl in de vacature van Joh. van de Vrede, die naar Kloe tinge vertrokken is, na viermaal vergeef- sche stemming en herstemming aangewezen werd door 'het lot dhr. Mars. West strate Chr.z. Kruiningen. Op Vrijdagavond 23 Jan. j.l. gaf de zangvereeniging „Crescendo" onder directie van dhr. Q. van As een uitstekend geslaagde uitvoering. De acht zangnummers werden uitmuntend gezongen het tooneelstukje „Vrouwenlist" werd door alle jonge spelers en speelsters op zoon wijze ten gehoore gebracht, dat de groote zorg aan de instudeering besteed, ruim schoots werd beloond. De zaal was geheel gevuld. Een gezellig bal besloot de sa menkomst lang na middernacht. Wissenkerke. Uit het verslag van dhr. Th. Wolse, administrateur der Onder linge Vee verzekering Maatsch. „Noord- Beveland" uitgebracht in de op 23 de zer gehouden algemeene vergadering van deelnemers bleek, dat de Mij. in een bloeiende toestand verkeert. De afd. A (paardenverzekering) had een gunstig jaar en eischte f2603,49 en een half minder uitgaven dan de inkomsten bedroegen. De afd. B (melkveeverzekering) had het kwa der te verduren en noodzaakte een premie uitbetaling van 4 pet. in tegenstelling met het voorafgaande jaar, toen men slechts 1.75 pet. behoefde te betalen. Er is aan de deelnemers uitgekeerd voor 21 paar den en 16 koeien f11768,Van de af tredende bestuursleden, de heeren P. G. de Lange, J. F. Dees en M. H. Noord- hoek werden herkozen de heeren P. G. de Lange en M. H. Noordhoek en in plaats van dhr. Dees, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd dhr. P. J. Doeleman gekozen. De voorz. dhr. Hartog, deelde mede, dat het thans het 25ste jaar is, dat de Onderlinge werk zaam is en stelde de vergadering voor, dat feit feestelijk te herdenken, welk voor stel werd aangenomen. Het bestuur zal tegen midden-zomer een passend feest voorbereiden. Borssele. Zaterdag werd alhier de open bare eindles gegeven van den alhier ge houden landbouwhuishoudcursus. De cur sisten, een veertiental, gaven blijk, dat ze geprofiteerd hadden van de door Mej. Kome en dhr. Vos gegeven lessen. Bo vendien toonden ze, bij theoretische ken nis ook in de practijk vee|f geleerd te hebben. Van het laatste getuigden de vele tentoongestelde producten van haar kook- en braadkunst, waarvan de belangstellen den konden genieten. Na afloop van het examen nam dhr. Kielstra het woord. Hij deelde mee, dat Mr. Dieleman tot zijn spijt verhinderd was de eindles bij te wonen en dat daarom aan hem was op gedragen de diploma's uit te deelen. Hij dankte allereerst den Burgemeester en ook den Raad voor de groote medewer king. Genoegen deed het hem, dat zooveel belangstellenden de les bijwoonden. Nog nimmer had hij een eindles bijgewoond, waar de belangstelling zoo groot was, als hier. Hij roemde den ijver der cur sisten en deelde mee, dat aan alle deel neemsters een diploma kon uitgereikt wor den. Hij overhandigde dit daarna aan de dames: M. Bruinooge, T. Bruinooge, Jac. de Kunder, C. van Liere, J. de Krijger, D. Mol, C. Quist, Ant. Rottier, Cath. Rottier, Corn. Rottier, J. de Regt, Ant. de Regt, Corn, van de Velde en E. van d. Velde. Dhr. Stevens en van de Plassche woonden ook deze eindles bij. Eén der leerlingen dankte Mej. Kome en dhr. Vos voor het gegeven onderwijs, terwijl aan beiden als blijk van waardeering een passend geschenk werd aangeboden. Zaterdag hield dhr. Tj. B. E. Kielstra, secretaris der Z. L. M., alhier een lezing met vertooning van films op landbouwgebied, over het onderwerp: „Waarom organisatie der landbouwers noodig is". Hij toonde aan, hoe organisa tie den landbouwers financieele voordee- len kan brengen, doch tevens, dat de ideëele voordeelen van coöperatie van meer beteekenis zijn dan de materieeJe. Hij wees er op, hoe verkeerd velen handelen door te bedanken voor hun organisatie, om naar hun meening te hooge contributie, terwijl hij aantoonde, dat die contributie werkelijk niet hoog is. De Zeeuwsche Landbouw Maatschappij werkt om den Zeeuwschen landbouw vooruit te brengen en daarom zeker dienen alle boeren daar van lid te zijn. Daarna werden levende beelden op het doek vertoond en wel een film over de kali-mijnen, een groeifilm, één over de landbouwtentoonstelling 1921 te Middelburg en lichtbeelden over Zwit serland, het laatste ter opwekking tot deelname aan een excursie naar Zwit serland in September a.s. naar een groote landbouwtentoonstelling. Een talrijk pu bliek was aanwezig. Hansweert. Het sleepschip „Fluviale XI", hetwelk te Dintel in de haven was gezonken, is door de N.V. v. d. Taks Bergingsbedrijf gelicht en naar de werf van Schram te Bolnes gesleept, om aldaar te repareeren. De lading kolen is per schip „Fluviale 17" naar Antwerpen vervoerd. BINNENLAND. Faillissementen in Nederland Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeioopen week, eindigende 23 Jan. in Nederland uitgesproken 76 faillisse menten tegen 113 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Jan. 1925 255 faillissementen tegenover 289 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Kamerverl lezingen. De heer ir. Groenewout, te Santpoort die door eenige afdeelingen van den Vrij heidsbond candidaat gesteld was voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, heeft meegedeeld, dat hij niet bereid is, een candidatuur te aanvaarden. Alweer een nieuwe partij. Er is weer een nieuwe politieke partij ontstaan: Het Vaderlandsch Verbond. Deze partij stelt zich ten doel het staat kundig en oeconomisch herstel der natie, en daardoor de verhooging van 's volks zedelijke, geestelijke en stoffelijke, wel vaart. Voorzitter is mr, R. A. Fockema, Baarn. Indexcijft rs grooihandelprijzen. In vergelijking met het jaar 1923 steeg het algemeen index-cijfer der groothan- delprijzen (in 1923 is 100) van 151 tot 156, dat van voedingsmiddelen e.d. van 143 tot 156. In vergelijking met het index-cijfer over 1923 was het index-cijfer der volgende artikelen over 1924 met 10 of meer pun ten gestegen: rogge (25 punten), gerst 30, mais 14, rijst 57, macaroni 28, zeme len 32, aardappelen 99, koffie 49, peper 15, alcohol 50, eieren 18, melk 11, boter 18, vlas 74, hennep 29, paardehuiden 19, ninderhuiden 10, en tin 21; gedaald zijn de artikelen: hooi 36, erwten 17, suiker 13, zout 13, kalfsvleesch 21, varkens- vleesch 15, zwavelzure ammoniak 11, hout 13, steenkolen 29, ijzer 29, terpentijn 77, cokes 59 en steenen 52. Staking geëindigd. De visscherijstaking te IJmuiden is ge ëindigd. Vrijdagmiddag is op het kantoor der reedersvereeniging te IJmuiden het contract geteekend tusschen de reeders en de vier werknemersbonden in het traw- lerbedrijf, dat luidt dat tot 1 Maart ge varen zal worden volgens de oude voor waarden, terwijl de voor dien datum opge maakte contracten zullen gelden vanaf 1 Maart tot 31 December 1925. De staking is derhalve geëindigd. De invoering der Tarief wei Uit handelskringen, zoo schrijft het Hand. wordt ons telkens gevraagd, wan neer nu wel de invoering der Tarief wet zou zijn te verwachten. Men wist, dat de Tariefcommissie eerst moest worden ingesteld. Dat is gebeurd, maar daarmede is alles nog niet voor de invoering der wet gereed. De Tarief commissie moet n.l. aan de regeering nog advies uitbren gen over den algemeenen maatregel van bestuur, welke krachtens het beruchte art. 43 der wet dient te worden vastge steld. Dit artikel bepaalt, dat goederen soorten, welke onder vigeur der oude wet belast waren, doch onder de nieuwe wet vrij zouden komen toch aan het oude recht onderworpen zouden blijven. In den algemeenen maatregel van be stuur, hierboven bedoeld, moeten deze goederensoorten niet alleen worden aan gewezen, doch tevens gewichtsgrenzen of andere onderscheidingen vastgesteld wor den, voor goederensoorten, die in het vroe gere tarief slechts voor een deel aan in voerrechten onderworpen waren. Eerst wanneer de Tariefcommissie over deze belangrijke punten advies heeft uitge bracht, kunnen de bedoelde maatregel van bestuur en ook de datum van invoe ring der geheele wet worden vastgesteld. Hieruit blijkt dus reeds voldoende, dat er nog geruime tijd zal verloopen, voor en aleer het zoover is. Kantoorhouders bij den Post- en Telegraafdienst. De kantoorhouders bij den Post- en Telegraafdienst, georganiseerd in den Centralen Bond van Nederiandsch Post- Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C. B. P. T. T.) kwamen dezer dagen te Utrecht bijeen ter bespreking van de voorstel len tot reorganisatie van den P.- en T.- dienst (rapport-Nolting.) Vooral de omzetting van de thans be staande 4e klasse— en een deel der 3e klasse-hulpkantoren in stations, beteeken- de, naar de meening dezer vergadering, voor het plattelandspubliek, dat geregeld gebruik maakt van de Post-, Telegraaf en Telefoondiensten, opnieuw een ernstig en tijdroovend ongerief. Door de zgn. houders van post- en telegraafstations kun nen niet voldoende inlichtingen worden gegeven omtrent P. T. T.-zaken en het kost het publiek ten plattelande veel tijd en dus geld om voor genoemd doel het naastbijgelegen hoofd- of hulppostkantoor te bezoeken. Verwondering werd verder uitgespro ken o Ver het feit, dat het handeldrijvend publiek zich tot dusver nog zoo weinig officieel tot de autoriteiten had gewend om te klagen over de sterke inkrim ping van het. aantal postbestellingen. Zelfs, 25 jaar geleden werden in ver schillende streke#. van het land 3 post bestellingen uitgevoerd, terwijl thans gaandeweg 2 bestellingen „voldoende" worden geacht. Het Rapport in zijn geheel werd door de vergadering wagens zijn grievenden inijOTjl met verontwaardiging van de ivand gewezen, terwijl ten opzichte van de classificatie een motie van afkeuring werd aangekomen. RECHTSZAKEN. Ar rondissements-Rechtbank te Middelburg. In dc zitt'ng van 23 Januari 1024 wer den de volgende zaken in hooger beroep behandeld H. v. d. M., 48 jaar, landbouwer te Kats, was bij vonnis van den kantonrech ter te Goes wegens overtreding van de Motor- eri Rijwielwet op 23 October j.l. te Kortgene, veroordeeld tot f 10 of 10 d. hechtenis. De ambtenaar van het openbaar minis terie bij het kantongerecht te Goes was In hooger bèroep gekomen. De eisch luidde thans: f 10 of 10 dagen hechtenis en ontzegging vatt het recht om een motorrijtuig te besturen voor den tijd vam een jaar. P. v. d. W., 22 jaar, werkman te Hein- kenszand, was door den kantonrechter te Goes veroordeeld wegens het rijden zonder licht en het opgeven van een val- schen naam tot f 3 en f 5 boete of 3 en 5 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O.M. was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen Eisch: bevestig.ng vonnis kantonrechter. A. W. de M., 52 jaar, tijman te Hans- weert, \vas door het kantongerecht te Goes veroordeeld wegens 'openbare dronken schap te Hansweert op 10 November j.l. tot f 10 of 10 dageiY hechtenis. De ambtenaar van het O.M. was tegen dat vonnis in hooger beroep' gekomen. Eisch: bevestiging Vonnis kantonrechter. SPORT. V oetbal. Zuidelijke 2e klas. Zondag speelde Middelburg 1 voor de Zuidelijke. 2e klas N.V.B. tegen Roosen daal I, wélke door Roosendaal met 10 werd gewonnen. Zuidelijke 3e klas. Zondag speelden te Bergen op Zoom Bergsche Boys tegen M.E.V.O. met 40 voor Bergsche Boys. B.O.Z. speelde te gen Vlissingen II met 52 voor Vlis singen II. De stand der Bergsche Boys M.E.V.O. Terneuzen Walcheren Zeelandia Stavast B.O.Z. Goes Midd.b. II Vhss. II ie klasse 15 12 2 10 7 0 11 11 9 8 13 10 10 13 6 2 6 2 5 2 2 3 3 1 1 4 2 1 2 1 s thans: 1 26 44-12 3 14 21-13 14 33-20 14 20-19 12 16- 7 7 11-17 7 13-28 6 12—20 5 14-26 5 15-38 SCHOOL EN KERK. Geref. Gemeente. Beroepen te Moercapelle ds. G. H. Kersten te lerseke. STADS-NIEUWS. Begrafenis G. v. d. Hoek. Zaterdagmiddag vond de teraarde bestelling van den heer G. v. d. Hoek plaats. He geheele Kerkstraat, alsmede le beide andere apotheken', alhier, hadden ie sympathieke attentie gehad, op dit nut te sluiten. Onder de aanwezigen op den dooden- akker merkten we o.a. op burgemeester Hajenius en den gemeente-secretaris, m'r. Stiegef, secretaris en dr. Tolmer, lid ran de gezondheidscommissie, zetel Goes, jbr. Lewe T. Njjestein, secr. van de afd. does van het Groene Krnis, notaris Joh- Pilaar, voorz. en dhr. v. Haarst, secr. van Toonkunst en dhr. C. Stevens, directeur der Rijk8-Landboawwinterschool, aan welke instelling de overledene vele jaren als leeraar was verbonden. A.an het graf werd niet gesproken, namens de vereen, van oud-leerlingen R.L.W.S. legde dhr. Snonck een krans aan het graf. Nadat de kist, welke geheel door bloe men gedekt' Vvas, in de groeve was neer gelaten, dankte een familielid van den overledene voor de betoonde belangstelling1 Daarmede was deze droeve en door envoud treffende plechtigheid geëindigd en verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. Landbqdw-Bioscoop. Het programma van Vrijdagavond open de met Hollandsch nieuws. Ken groot deel hiervan werd ingenomen door de

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2