UlTNOODlGING tot een openbare Voordracht FILRVE8TIIIII1 den Bóeren-Inspan Gh. P. Serrarens, Voorloopig Bericht. I. een perceel Bouwland en Kunstweide, II. en i^eiceei Bouw- en en Weiland over Doelmatige Volksvoeding met betrekking tot de Maggi's Producten, verbonden met Paul Horn Co., Amsterdam, Zaadteelt Zaaöhanöel, GOES. Gasthuis Middelburg. GEVRAAGD een Keukenmeisje, Keuken Werkmeisje. lijke ongelukken af. Schore. Te Utrecht slaagde voor het examen van dieren-arts le gedeelte dhr. J. Stevense, van hier. Oudelande. In de Chr. school had Woensdagavond de eindles plaats van de door den heer J. Bottenberg gegeven cursus in bedrijfscontrole (landbouwboek- houden). Aanwezig was o.m. de heer Ste vens uit Goes. De leerlingen gaven blijk dat zij met vrucht de gegeven lessen heb ben gevolgd. De volgende leerlingen had den deelgenomen aan het onderwijs: J. Sehouwenaar Cz., Adr. Krijger, P. West- veer, J. de Jager, Adr. Mol, Jan Schip per, Jac. Weet veer, Jac. de Dreu, Joh. Meulenberg, P. Sehouwenaar, Adr. Schou wenaar, J. Wiskerke, C. Hoffius, H. A. Mol, Joh. Krijger, D. Louisse, P. v. d. Velde en A. Buteijn. Hoedekenskerke. In de Donderdagge houden vergadering van aandeelhouders in de weegbrug ,,De Concurrent" alhier, wa ren 16 aandeelhouders vertegenwoordigd. Tot commissaris werd herkozen dhr. C. ^Boogaard en gekozen in plaats van dhr. B. Timmerman, dhr. Johs. de Koster, de laatste wonende te 's Gravenpolder. Na behoorlijke afschrijving werd besloten aan aandeelhouders f8,27 per aandeel of ruim 33 pet. dividend uit te keeren. Kruiningen. De kolenvereeniging „De Nieuwstraat" te Kru.ningen hield 20 Jan. haar Algem. Jaarvergadering. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat in 1924 was geleverd 4834 en halve H.L. kolen en 12360 K.G. bruinkoolbriketten aan de 120 leden met 145 aandeelen. De ontvangsten bedroegen f7426,20 en een half. de uitgaven f7232,10 en een half, alzoo een batig saldo van f 194,10 en 218 H.L. kolen op de bergplaats. Van het goed slot krijgt' elk lid f2,op zijki nieuw boekje voor 1925, terwijl voortaan ook f 0,30 presentiegeld aan de aanwezi gen ter vergadering wordt betaald. De aftredende bestuursleden J. Krijger en P. Zwartepoorte werden herkozen, waar na een meerderheid zich verklaarde voor een voorstel, om de jaarvergadering voor taan aantrekkelijker te maken door het geven van voordrachten enz. na afloop der zaken. Nadat een der leden het be stuur dankte voor de vele moeiten en zor gen voor de vereeniging, sloot de voorzit ter de vergadering te 11 uur. (z.) Rilland-Bath. Donderdagavond werd in de O. L. school alhier, een ouderavond gehouden die druk was bezocht. De voor zitter dhr. Straub opende de vergadering Van het bestuur dat in zijn geheel moest aftreden werden herkozen dhr. L. K. Straub, H. Kouman, P. J. Rijnberg, J. M. de Veij, terwijl voor dhr. P. Butijn, die niet meer herkiesbaar was, werd ge kozen dhr. J. Blok. Door dhr. de Veij werd verslag uitgebracht over zijn bezoek aan de vergadering van ouidercommissies te Goes. Daarna werd door dhr. M. v. d. Linde gesproken over het lee.en en spe len der kinderen, door dhr. J. Weststrate over de gevoelens van ouders voor de kin deren en omgekeerd. Beide sprekers wer den met aandacht gevolgd. Een en ander werd afgewisseld door het gebruik van een kopje thee met versnapering. Het werk van de leerlingen werd door de ouders nagezien. De voorzitter sloot met een woord van dank aan allen, de vergadering. - De Ned. Herv. Kerk is bij besluit van kerkvoogden en notabelen van 21 Jan. 1925 toegetreden tot den Raad van Be heer op de Predikantstractementen. In dè vergadering van het dames comité voor het houden van een bazaar len behoeve der bewaarschool werden de verschillende functies in het bestuur als volgt verdeeld: 1. Mevr. Moree, voor zitster; 2. Mej. Weststrate Parlevliet, secretaresse; 3. Mej. Fruyt van Hertog, penningmeesteresse. Medewerking zal wor den verleend door de meisjesvereeniging en verdere personen die zich daarvoor reeds bereid hebben verklaard. Een koopman uit Bergen op Zoom werd bij het verlaten van een hofstede in i deze gemeente zoodanig door den daar ihuisbehoorenden hond gebeten dat hij zich onder geneeskundige behandeling moesb stellen en dit nog verder zal moe- L-.n in zijn woonplaats. Kapel le. De aandeelhouders van de N.V. Weegbrug „Ons Belang", kwa- n. n onder voorzitterschap van dhr. D. Ganseman in vergadering bijeen. In zijn openingswoord mocht de voorz. wijzen op ie goede vooruitgang der N.V. Het uit keeren dividend aan de aandeelhouders w rd vastgesteld op 10 pet., terwijl nog een goed bedrag alsdan ais reserve over- b. of. De aftredende bestuursleden burge- m ester Zandee en H. A. Nijssen werden herkozen. Als weger werd benoemd voor en tijdvak van drie jaar dhr. C. J. Sinke. Besloten werd het weegtarief te bepalen' gelijk aan dit der zustervereeniging. Bij voorkomende zaken bespreekt dhr. A'. Bruijnshoofd het noodwendige om ten ge rieve van kooper en verkooper het fruit; en voornamelijk de aardbeien te laten we- n op de fairbank. De weger dhr. Sinke ring machtiging tot uitbetaling van de te betalen dividenden. Woliaartsdfjk. Donderdagavond hield de Zangvereeniging „Looft den Heer* in de Leeskamer van de Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering onder voorzitterschap van Dr. Preuniger. De secretaresse, mej. Dronkers, bracht verslag uit van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. De penningmeester, W. Haatteen, gaf een overzicht van de ont vangsten en uitgaven. Ontvangen was f 890,72, uitgegeven f 485,12, nadeelig slot f 45,60. Onder leiding van den Direeteur der vereeniging werden door het Zangkoor verschillende zangnummers op verdienstelijke wijze ten "gehoore gebracht- Door mej. A. van Damme werden ver schillende liederen gez ngen, waarbij wij gelegenheid hadden haar mooie en klank volle stem te bewonderen. Verder werd de avond doorgebracht met het geven van kleine tooneelstukjes, voor drachten en samenspraken, welke zeer in den smaak vielen van de aanwezigen, en zeker nog beter tot hun recht zouden zijn gekomen indien men over wat meer en beter tooneelinrichting had kunneu be schikken. De verschillende zangnummers werden op de piano begeleid door mevr. Preuniger, die zich in deze op verdienste lijke wijze kweet van haar taak. De aan wezigen werden ruim onthaald op melk en gebakjes, een en ander werd tot in de kleine uurtjes voortgezet. Naar wij vernemen bestaat by het be stuur het voornemen om binnenkort eeo propaganda-avond te houden, eveneens afgewisseld door voordracht en samen spraak en alsdan te trachten hiervoor te krijgen de groote zaal van T.a.v.e.n.u. Vrijdagvoormiddag ontstond in een bergplaats op de hofstede van den land bouwer D. Goetheer brand. Daar de berg plaats uit wanden en een dak van stroo en riet bestond, stond het geheel dadelijk in lichte laaie. Door spoedig toegeschoten hulp, die van alle kanten kwam opdagen, kon het vuur met emmers water worden gebluscht, zoodat de brand beperkt bleef bij m.g.n. bergplaats. Een der kinderen van bovengenoemde landbouwer heeft al spelende met lucifers den brand veroor zaakt. Ierseke. Tijdens afwezigheid der bewo ners raa|kten Donderdagavond bij dhr. E. J. C. Poelman eenige te drogen gehangen goederen in brand. Enkele voorbijgangers bemerkten dit, waarop de heeren Holle- brandse en L. Sinke een ruit uitsloegen en daardoor in huis wisten te komen en het brandje bluschten. NAGEKOMEN BERICHT. Vreeselijk drama. Te St. Annaland op het eiland Tho- len heeft zich hedenmorgen een vreese lijk drama afgespeeld. De landbouwers knecht Heijboer heeft in een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen, tengevolge, waarvan zij bewusteloos in eenzeeg. Zwaar gewond is zij naar het burgerziekenhuis te Bergen op Zoom over gebracht. Haar toestand is zeer ernstig, maar niet hopeloos. Daarna heeft H. zijn dochter ernstig gewond en vervólgens door halsafsnijding zich zelf van het leven1 be roofd. Heijboer is vader van zeven kin deren. GEMENGD NIEUWS. Wilei- l! est te Ka nepen, Dezer dagen heeft zich in de straten van Kam pen een Wild-West-vertooning afgespeeld van Moedigen aard, meldt de „Tel," Een boer uit den omtrek zou een koe afleve ren aan een slager hier ter stede* Voor het slachthuis aangekomen, scheen Blaar- ke, anders zoo zacht en volgzaam, opeens een duister besef te krijgen van hetgeen imen met haar vau plan was. Althans,, ze rukte z'ch los en stormde woest snuivend •de straat langs, gevolgd door den boer op een inderhaast geleende fiets. Toen de boer de vluchtelinge had ingehaald en itrachtte te grijpen, smakte het wild ge worden dier hem met zoo veel geweld* tegen een muur, dat hij ernstig gewond bleef liggen. Nu ging het straat in straat u?>, overal de grootste ontsteltenis veroorzakend. De politie kreeg last het dier af te maken, welke opdracht gemak keiijker te geven dan uit te voeren was. Op verschillende punten werd het onder schot genomen en herhaaldelijk geraakt, doch geen enkel schot was doodelijk. Met bloed overdekt en rael afgestoottn hoorns, holde het arme beest eindelijk de brug over en den Nieuwen Weg in, waar een welgericht schot een eind maakte aan haar lijden. is -coo ouderwetsch. Een gruwelijke misdaad wordt gemeld uit San Francisco, waar een 16-jang meisje haar moeder heeft doodgeschoten, omdat zij een berisping kreeg omdat zij zoo laat van een bal was thuisgekomen. De moordenares liet het lijk van de moeder op den vloer liggen en ging naar een danslokaal en danste de rest van den nacht. De volgende twee dagen bleef Dorothy van huis weg en bracht haar tijd door in vroolijk gezelschap. Toen zy werd gearresteerd, brak zy in tranen uit. „Ik deed het, omdat moeder mij verweet uit te gaan*, bekende zij schreiende aan den politiecommissaris. //Vader liep het huis uit, omdat moeder mij wilde weerhou den naar jazz-partijen te gaan*. Detectives ontdekten een dagboek door de jeugdige moordenares gehouden, waarin een vol ledig verhaal stond over het ongebrei delde leven geleid door meisjes der boo- gere scholen en haar mannelijke kennissen ^Moeder is vreeselijk ouderwetsch en streng*, had Dorothy geschreven. //Ik mag niet eens vrienden in huis laten, die my komen opzoeken". Verder beschreef zy de gencegens, welke het pretmaken haar bezorgden. De veder en de broeder van het meisje weigerden om een rechts kundigen verdediger voor haar te ver- „Wij willen, dat zij wordt ge- zei de vader. *lk heb getracht haar te verbeteren en van den slechten weg af te houden. Nu moet zij voor haar misdryf boeten.* RECHTSZAKEN. Zijn vrouw vermoord. Tegen den schipper A. S., 43 jaar, die in den nacht van 16 op 17 Augustus zijn vrouw met meststeken om het leven heeft gebracht, is door de Rotterdam- sehe rechtbank 8 jaar gevangenisstraf ge- eischt. SPORT. Zeeuwsche Biljart-Bond. Bij dhr. C. Sinfke, sigarenmagazijn, Groote Markt, te Goes staat geëxposeerd de zilveren beker, uitgeloofd door den Z. B. B. voor den winnaar der 1ste vijf tallen. De beker moet 3 jaar achter elkaar of 5 keer in totaal door een vereeirging gewonnen worden, om eigendom van een club te worden. In den Bond zijn voor- loopig 'drie vereenigingenn.l.„A.L.M." gevestigd café Baarends, Goes; „Nato- nale", café Nationale, Goes en „Middel- burg", café Novum, Middelburg. De drie vereenagingen komen ieder met 3 vijf tallen uit. Elk vijftal speelt 4 wedstrij den. Het 1ste vijftal speelt partijen van 250 car., 2e vijftal 150 car., 3e vijftal 1130 car. De uitslag van de eerste wedstrijden Is: „A.L.M. I"„Middelburg I" 1036 —1236. „A.L.M. II"—„Middelburg II" 750—498. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag spelen Nationale I en II tegen A.L.M. I en II. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Heinkenszand. Woensdag is door dhr. Jb. Kloosterman alhier aanbesteedhet bouwen van een woonhuis met landbouw- schuur. Ingeschreven werd door Jac. Dek ker alhier voor f 10.840; Johs. van der Poel, Ovezande, voor f 11.285, en Jan van der Poel, Oudelande, voor f 12.420. Gegund aan den laagsten inschrijver. MARKTBERICHT. Middelburg, 22 Jan. 1925. Op de graanmarkt was de aanvoer re delijk. Tarwe f 12 f 19, br.'boonen f26 f31, krooncrwten f 12---f 19, witte boo nen f24 f 31, ronde f 16f 19, lange bruine bonnen f 18 f 25. Boter f 1,05, part. prijs f 1,15. Eieren f7,50, part. prijs f8,50. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Paulus z.v. Abraham Non- nekes en Tannetjes Klazina Markusse. Getrouwd: Adriaan Weststrate 21 j. jm. en Dina Jacomina van de Rafelaar 17 j. jd. Overleden: Gustaaf van der Hoek 66 j., echtgenoot van Maria Hermina Cla- zina Warnsinck; Marinus Jacobus Crucq 18 j. z.v. Jacobus Crucq en Cornelia Meijler. 437e STAATSLOTERIJ. 5e klasse 3e lijst Trekking 21 Januari f15000: 4280 f 2000: 3726 f 1500: 21025 f 1000: 16188 21157 f 400: 19020 f 200: 371 7963 19736 22607 f 100: 1762 6799 10738 11032 16185 17673 19122 5e klasse 4e lijst Trekking 22 Januari f25000: 14196 f 1000: 3418 19253 19386 f 400: 9592 13327 13855 f 200: 5672 17572 f 100: 902 1744 2359 6086 13951 17915 20976 22041 TEL EG RAF. WEE. EER CHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Januari medegedeeld door het Koninklijk Nederiandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.0 te Mün- chen. Laagste barometerstand 754.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 24 de zer: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, meest zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk zachter. LAATSTE EN TELEGPA, SC. I BERICHTEN. De Duitsche Rijksdag. De Duitsche Rijksdag heeft een motie van vertrouwen in de nieuwe regeering aangenomen. Doodelijk ongeluk. Te Arnemuiden had een wie. rijd ster het ongeluk bij het passeeren van een bo dewagen te vallen. Zij zelve kwam- er goed af, doch haar 3-jarig zoontje, dat achter op de fiets zat, kwam onder het achterwiel van den wagen terecht en overleed onmiddellijk. St. Michael en de R.K. Staatspartij. De besprekingen tusschen Prof. Aen- genent en het hoofdbestuur van St. Mi chael hebben tot resultaat gehad, dat een stemmig de wensch werd te kennen gege ven, dat de alg. bond van r.k. rijkskies- kringorgamsaties tot een ware staatspartij zal wórden omgevormd. Wenschelijk wordt geacht de vorming van een centraal lichaam, waarin alle be langrijke politieke vraagstukken, onder waarborg van vrijheid van uiting van de verschillende meerlingen worden behan deld. Dit lichaam wordt samengesteld door de rijkskieskringorganisaties, zoodat, alleen leden van r.k. kiesvereenigingen aan' de samenstelling kunnen medewerken, vol gens evenredig kiesrecht. De leden der r.k. fractie in Eerste en Tweede Kamer maken rechtens deel uit van dit centraal lichaam, waarin het de bedoeling is dat tal van deskundigen (op fin.; landbouw; industrie enz. geb.ed) zullefti zitting ne men. Kogt dit centraal lichaam tot stand dan was men eenstemmig van meening, dat het verbond St. Michael niet langer meer bestaan moet. AANBESTEDINGEN. Januari 26 Gojs, woon- en winkelhuis, S. de Koning. ADVERTENTIEN. Heden overleed (ot onze diepe droef heid onze geliefde Zoon en Broeder, MARINUS JACOBUS in den leeftijd van 8 jaar. J. CRUCQ. C. CRUCQMeijler. BET8IE. l'RANS. DIEN. JEANNE. LEUNTJE. Goes, 28 Januari 1925, De Nolaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op Dinsdag 24 Februari 1925 publiek verkoopen: het ruime Woon- en Winkelhuis, Pakhuis enz. met breed front, aan de Lange Kerkstraat no. 20, te Goes, uitkomende aan de Korte Vorststraat, groot 2 A. 21 c.A., thans in gebruik bij de firma Quist. De notarissen VAN DISSEL te Goes en Mr. WALTER te Apeldoorn, zullen op Vrijdag 6 Februari 1925, des nam. 2 uur te Wolphaartsdijk, ten herberge van Pole ij, publiek verkoopen: onder Wolphaartsdijk, i in den Heerenpolder, nabij het dorp, groot 5 H.A. 45 A. 30 c: A.in 5 perceelen en combinatiën. Verpacht aan Jacs. Remijnse tot rqo- ven oogst 1928. in den Zuiderlandpolder, groot 4 H.A'. 58 A. 70 c.A., in 5 perceelen en combi natiën. Verpacht aan W. Buijze, tot rooven oogst 1925. Notitiën te verkrijgen ten kantore van Nolaris VAN DISSEL, alwaar tevens de kadastrale kaarten ter inzage liggen. Maandag 26 Januari aanvang 's middags 2 uur, en 's avonds 8 uur, en Dinsdagmiddag 27 Januari, aan vang 2 uur in de zaai van Bioscoop „de Landbouw", Korte Vorststr. Goes. Woensdagavond 28 Januari aanvang half 8 in de zaal van het Gebouw „Obadja", Kapelle. Toegang vrij. KINDEREN GEEN TOEGANG! Alleenverkojp voor Nederland va» Maggi's Producten. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op Donderdag 19 Februari 1925, des middags om 12 uu-, te Wemeldinge, ten verzoeke vau den Heer J, de GrOBMi en Mej, Ha. de Groene, om contact geld PUBLIEK VERKOOPEN: bestaande uit bruine merrie 11 ja*r lier 'iCfnxH merrie, veulendragend 14 yTOT jaar1 kalfvaars, gedekt 1 December1 twee-jarige vaars7 anderhalf-jarige vaarzen, geschikt voor slachting en fok 1 anderhal f-jarige os, geechikt voor slachting; 2 vette varkens; 2 menwagens met ijzeren assen en rongen een veerwagen voor een en twee paarden, geschikt voor fruitvervoereen zaaima- chinehouten rolblok met lemoen een vorentrekkercultivator3 ploegen in soort8 eggen in soortrolslede en veldslede; 2 sleepborde» moes en snij— molen rosmolen met stangen compleet 1 stel grintplanken hooi en erwtenstroo partij beeateDpeenreepen en pleien pongerboomen zwingen in soortpaarde- tuigkoebak klaverrnitersbrandhout, enz. enz. Geen muziek, geen stalling, wel berg plaats voor fietsen. Land- en Tuinböuwzaden. Gras- en Klaverzaden, Zaaigranen, Zaailijnzaad, Suikerbietenzaad- .REUZEN VICTRiX" zelfstandig kunnende koken en een

Goessche Courant | 1925 | | pagina bijlage 2