kosten melt 2 cents per baal verminderd en dus gebracht op 13 cea|t. De aftre dende penningmeester de heer W. de Ja ger werd met op één na algemeene stem men herkozen. Vier nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal thans 97 bedraagt. Weimeldinge. Door een ingezetene werd de vorige week een valsche gulden met het jaartal 1923 er op ontvangen. De politie nam het geldstuk in beslag. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is het aakschip „Stormvogel", schip per Print, plotseling lek geworden, zoo dat van de alhier gestationeerde motor stoompomp gebruik gemaakt moest worden Schore. Doordat twee paarden van den landbouwer S., gespannen voor een wa gen met de leidsles te kort aan dat voer tuig warengebonden, geraakte dit gespan achteruit van de loskade in het kanaal. Met behulp van een roeiboot kon men er met veel moeite in slagen, de dieren, die over elkander waren gevallen, uit hunne netelige positie te bevrijden. Het breken van een disselboom vergemakkelijkte veel, dit zoo moeilijke werk. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De visschersramp van 18 Juli 1924. Zaterdagmiddag werd ten stadhuize te Vlissingen een vergadering gehouden van de plaatselijke commissie voor steun aan de nabestaanden van de slachtoffers van de visschersramp op 18 Juli j.l. ter be handeling van het voorstel van het Dag. Bes tuur om de verdere zorg voor die men sehen over te laten aan het officieele pro vinciaal watersnoodcomité en het plaatse lijk comité te ontbinden. De voorzitter dhr. C. A. van Woel- deren, burgemeester van Vlissingen wees op de groote offervaardigheid; tot zelfs uit Indië en Amerika kwamen gaven in. Bij bet comité kwam in ruim f 50.000. (Uit de latere discussies bleek dat samen met Watersnoodcomité, Roode Kruis en Oranje Kruis bijeen kwam f90.000). Voor schade aan scheepjes is f 1883 uit gekeerd en nog f300 aan een visscher uit Breskens. Verder werd aan drie we duwen vergoed de schuld die hun man nog voor zijn schip moest betalen resp. f493,64; f877,22 en f823,94. Met het Prov. Watersnoodcomité is besloten vanaf 1 Jan. 1925 aan de weduwen en aan een zwakzinnig meisje f8,per week en aan ieder kind tot het 16e jaar f 1,50 per week, uit te keeren. Het Watersnoodco mité zal dan de gelden overnemen en af zonderlijk voor dit doel beheeren, terwijl in verband daarmede een der heeren uit Vlissingen en een uit Arnemuiden in Ihet Watersnoodcomité zijn opgenomen. Er is thans in kas bij den kassier f 46.788,55 en bij den penningmeester f7,18. Er werd uitvoerig gediscuseerd over deze voorstellen. Tenslotte werd besloten nu nog geen besluit over de voorstellen te ne men, maar de verschillende gemaakte be zwaren eerst nog eens met het Prov. Co mité te bespreken. 1 Het Belgisch loodswezen van Vlissingen naar Antwerpen. Naar thans wordt gemeld, zal een derde van het geheele te Vlissingen ver toevende Belgische loodsen-personeel naar Antwerpen worden overgeplaatst. Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Op 31 December j.l. had de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen 1961 werk lieden en 249 ambtenaren aan het werk. Zij betaalde in 1924 ongeveer f3.14 mil- liocn aan arbeidsloonen en salarissen uit. In dat jaar werden afgeleverd het s.s. Slamat met machines en ketels voor den Rotterdamschen Lloyd te Rotterdam; de machine- en keletinstallaties voor het s.s. Tapanoeli voor die zelfde Maatschappij en voor de stoomloodsvaartuigen 16 en 17 voor het Dep. van Mari en enkele losse ketels, bovendien werd werk ver richt in het s.s. Turbinia, sedert herdoopt in „Wieringen" van de St. Mij. „Rotter dam". Stoomvaartmaatschappij „Zeeland." Hel vervoer der Stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" nam in 1924 belangrijk toe, zoowel de uitvoer van goederen uit Nederland als het transitoververvoer van goederen uit Duitschland stegen, het i oote vleeschvervoer voor de Kerstda- n dwong zelfs tot het inleggen van een :!ra-boot, bet passagiersvervoer nam met ongeveer 70 pet. toe, het herstel der ver bindingen met Zuid-DuitscHland over Ven- .o iiad hierop een gumstigen invloed. Het arsie-verkeer Folkestone - Walcheren, a reeds in 1922 zooveel succes had, nam r.og belangrijk toe. De exploitatie van J.ot door de Maatschappij aanigekochte Grand Hotel Rrittannia voldoet; aan de v .'achtingen. 1 «ipniiming wrak in het Nauw va u Bath. Door het Hoofdbestuur van. Schuttevaer werd aan den minister van Binnenlandsohe -ken het volgende adres verzonden dat de binnenvaart in de uitoefening van haar bedrijf ten zeerste wordt ge hinderd door de aanwezigheid van een wrak even binnen de voor kort verlegde rpitse ton no. 35 van het Nauw van Bath dat bedoeld wrak ligt tegenover den uitloop van het Schaar van Waarde en wel ongeveer in de richting, in welke tal van binnenvaartuigen oversteken naar het door hen veelvuldig gevolgde Schaar van den Noord dat bij verschillende lij- en weersom standigheden op dit sterk slroomend wi» ter zeil vaartuigen dwarsstrooms oversteken de zeer gemakkelijk ongewild met bedoeld wrak in aanraking kunnen komen, waar door bemanning, schip en lading aan groot gevaar worden blootgesteld redenen, waarom adressante met vorigen eerbied verzoekt, wel die maatregelen te willen doen nemen, welke zullen leiden tot opruiming van het wrak bovenbedoeld. Orezand. Zaterdag 10 Januari had al hier de, jaar)ijk8c'ne algemeene vergadering plaats van de Landbouwvereeniging Help u Zeiven", welke door 27 leden werd bijgewoond. Door den secr.-penningmeesler werd een verslag omtrent den toestand der vereeniging uitgebracht en rekening en verantwoording gedaan. Uit het een en ander bleek dat het ledental met 5 was vermeerderd, dat in 1924 vier aankoopen van meststoffen waren gedaan, ter ge zamenlijke grootte van 10.509.00 K.G. tot een gezamenlijk bedrag vanf 94.060, en dat de rekening sloot met een batig saldo van f 44,67. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. M. Nijsten ta Borssele en gekozen de heer A. van den Dries Jz. te Ovezand, in plaats van den heer P. Ver donk, die wegens vertrek naar elders ont slag had genomen. De reorganisatie van het postwezen. Men schrijft ons Het thanB verschenen rapport Nolting over de reorganisatie van het postwezen heeft in de belanghebbende kringen heel wat ongerustheid en beroering teweeg gebracht. Bij meerdere bekendheid hier van en door bespreking in de petB zal ook het publiek zich hier wel eens mee gaan bemoeien en zal waarschijnlijk de ontboezeming slaken zoover zouden wij de bezuiniging niet willen doorvoeren. Om nu bij het eiland Zuid-Beveland te blijven wil ik hier aanstippen wat daar mee zal gebeuren. De postkantoren We- meldinge, Hansweert, lerseke en Krab- bendijke zullen veranderd worden in bij kantoren, de directeuren krijgen wacht geld of worden op een andere plaats benoemd in hun functie van commies of commiesb. Als hoofd van die bijkanto ren treedt op een ambtenaar uit de middelbare rangen met den titel van kantoorchef. De hulpkantoren worden thans verdeeld in kantoren eerste, tweede, derde en vierde klasse. De kantoren vierde klasse en een deel Jer derde klasse worden omgezet in stations, d.w.z. dat de kantoorhouder met bestelling wordt belast, zoodat hij een voile dagtaak krijgtdie der tweede en een deel der derde klasse bljjven voor- loopig nog zooals ze zijnmaar daar zijn de kantoren der eerste klasse, deze zullen, er werden er 75 genoemd, binaen niette langen tjjd worden omgezet in bijkantoren. Onder de 39 die het grootst aantal punten hebben, worden genoemd Kruiningen en Kapelle, deze kantoren worden dus niet verlaagd maar verhoogd, met gevolg dat de kantoorhouder plaats moet maken voor een meer ontwikkeld ambtenaar uit de middelbare rangen, omdat naar bet oordeel der commissie hier een bijkantoor op uit stekende wijze aan de behoefte zal voldoen. Wanneer het publiek het bovenstaande leest, zullen velen zeggen kon het zoo slechts blijven, wij worden flink bediend en hebben geen klagen over het personeel maar de onverbiddelijke wil van minister Colija is bezuinigen, en wij vreezen dat daarvan het publiek vooral ten plattelande de dupe zal worden. Hansweert. Door de visitatiepost alhier zijn gedurende 1924 ingeklaard 18971 sche pen met een inhoud van 6127679 kubieke meter en uitgeklaard 17676 schepen met een inhoud van 5555712 kubieke meter. Vorige jaar bedroegen de cijfers resp. 10969 schepen met 3703418 kubieke meter en 10710 schepen met 3679141 kubieke meter. De schepen Junior, geladen met gra nen naar Duitschland, en het zeilschip Avontuur 2 zijn Zaterdagmorgen in de voorhaven alhier met elkander in aanvaring geweest, waardoor beiden belangrijke scha de hebben bekomen. De Junior kon de reis voortzetten, doch de Avontuur zal hier eerst repareeren. Van de passagiersboot „Telegraaf 4" ,wcrd Zaterdagmiddag een Duitscher door de marechaussee van boord gehaald, verdacht van diefstal van een portemonnaie met inhoud en toebehoorende aan een mede passagier. Maandagmorgen passeerde alhier de 4026 ton groote Zweedsche zeeboot Ex celsior, welke door defect aan het roer stuurloos was en door twee sleepbooten naar de Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam werd gesleept. Ellewoutsdijk. Werden op 31 Dec. j.l. door de milde gift van de ambachts- vrouwe mevrouw M. J. v. Hattum te Be verwijk vele ingezetenen verrast met een flinke portie vleescli en vet, thans wer den ter gelegenheid van het meerder jarig worden van den toekomstigen am bachtsheer de schoolkinderen weer ver rast op limonade, chocolade en gebakjes. Dat deze aardige en kostbare verrassing insloeg behoeft geen betoog. (z.) STADS-NIEUWS. Lezing over Heijermans. Vrijdagavond tra 1 hier in de zaal van Schuttershof voor een zeer talrijk publiek op dhr. Sterheim uit Amsterdam, daartoe uitgenoodigd dooi de „commissie voor arbeiderson t wikkeling" Nadat de voorzitter, dhr. Van Veen, spreker had voorgesteld begon deze met een beschrijving van den persoon van den overledene, den heer Heijermans, van wiens werken hij eenige stukken zod voordragen. Hij sprak er zijn verwondering en spijt over uit, dat de uiterlijke deelneming in het overlijdeu van den grooten schrijver, zooveel geringer was geweest dan de inner lijke deelneming, die toch in veler hart moet hebben bestaan. Met den overledene is een man van groote talenten heengegaan, maar vooral verliezen wij in hem een warmvoelend hart voor de soc. dem. gedachte, Heijermans was een kunstenaar en als zoodanig wordt men geboren. Wanneer hij over 200 of 400 jaren op deze wereid was gekomen, zou hij ook een bekende figuur zijn ge. worden in de wereld der kunsteuaars. Of hij dat ook als socialist zou zijn, kan spreker niet zeggen, daar niemand weet boe de maatschappij er dan zal uitzien en welke idealen dan zullen worden nage streefd. He|jermans heeft in zijn werken een socialistische tendenz neergelegd. Hij was niet als lbsen en Hanptman een natura list, maar een socialist. Dit is hem van vele zijden als een fout aangerekend. Men wilde, dat hij zjjn talent zou gebruiken alleen als kunstenaar. Dat hij dus de ellendige toestanden zou weergeven zooals ze zijn, maar zonder strekking daarin te leggen. Hoe zou hij echter werken hebben kun nen schrijven als „Op Hoop van Zegen" waarin bij de gewetenloosheid van sommige reeders aan de kaak stelde, die in „drijvende doodkisten" hunne bemanningen uitzenden, wanneer hij daarbij niet door sociaal voe len werd gedreven, of in Opgaande Zon" den ondergang van den middenstand tegen de kapitaalkrachtige kolossen der Warenhui zen In al zijn werken zooals „Glückauf", „Bloeimaand", „Allerzielen", „Ghetto", enz. wordt een, sociaal probleem behan deld en men moet bij het lezen of bij het tooneelspel dat wel bedenken en het trachten te doorgronden, ten einde niet te vervallen in de font, die Douwes Dek ker zoo kon ontstemmen, wanneer men hem vertelde dal hjj toch zoo „mooi" schreef. Mooi schrijven over ellendige, niet menschwaardige toestanden heeft hij Brusse verweten en zijn bekende werk „Boefje" heeft Hejjermans onder handen genomen om ie toonen, hoe onwaar en tegen alle gezond verstand in de geschie- nis van dat boefje, een echt Lombroso- type, verloopt. Heijermans was een natnnraanbidder, die de leer was toegedaan„Stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren". Dat blijkt uit zijn werkje, waarin hij groot vader en kleinzoon sprekend invoert en de oude man belooft na zijn dood in plant en boom, blosmen en alles wat de natuur voortbrengt terug te zullen komen, en dat het kind ai deze dingen van de natuur daarom moet bljjven liefhebben. De heer Sternheim noemt het daarom wreed, dat na zjjn dood is rondgestrooid dat Heijermans kath. neigingen zou heb ben gehad en dat Fr. van Eeden, die bij zijn bezoek daar twee Christusbeelden vond heeft durve» publiceereu, dat hij over- tuigd was, na nog één bezoek, Heijermans te hebben bekeerd, zooals hij zelf was bekeerd. De heer Sternheim ging daarna over tot het voordragen van eenige gedeelten uit de werk 'n van den overledene. Hij begon met uit de bekende „Falk- landjes" zoo genoemd naar het pseudoniem van Samuel Falkland, waaronder hij deze publiceerd,e een stukje te reciteeren ge titeld .- „Kinder-Twaalfuurtje". De heer S. deed dit op verdienstelijke wijze. De kleine kibbelarijtjes en afgunstigheden, de kinderglorie, hel blijde over de ver rassing, die wachi, wist hij goed weer te geven. Ook in „Schakels" waarin hjj Pancras en zjjn vriend sprekend opvoert en „Allerzielen", waarin de scène tussehen pastoor Bron en Rita bij haar biecht en bij het doode kindje, zoi treffend zijn gegeven, werd de uitstekende voordracht vol aandacht gevolgd. Wjj konden hem in het kinder-twaalf. uurtje het meest bewonderen, wat mis schien daardoor te verklaren is, dat bjj de twee andere stukken het o.a. door Rika Hopper vertoonde ons teveel voor oogen stond en het voor een man niet mogelijk is, die diepte van vrouwenleed zóó weer te geven als deze actrice dat kan. De heer Sternheim heeft ons echter op onderhoudende wijze in het leven en werken van den grooten schrijver een blik gegeven waarvoor het woord van dank van den voorzitter wel verdiend is. Opheffing Strafgevangenis. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den Minister van Justitie om binnenkort de strafgevangenis alhier op te heffen. Bezuiniging en het gering aantal der gevangenen in de laatste jaren schijnen de oorzaken van dit voornemen te zijn. Toevallig vonden wij, bladerende in een onzer oude jaargangen het volgende, dat we curiositeitshalve vermelden en wat be schouwd kan worden als een der eerste schreden tot stichting der gevangenis. In een nr. van ons blad uit het jaar 1855 vinden we vermeld een besluit van den gemeenteraad, genomen in de verg. van 19 Juny 1855 tot afstand van grond. Aanleiding daartoe was een aanschrijving van den heer Commissaris des Konings, „strekkende om voor den bouw eeuer gevangenis, kosteloos aau het rijk af te staan een gedeelte van dtn grond, van het zoogenaamde stort, het brandspuit huisje, de brugophaalderswoning, het algemeen secreet en de poort met retran- ohementom de waarde van deu af te stanen grond door twee deskundigen te doen begrooten, welke waarde dan in min dering kan strekken van de bijdrage door de gemeente, even als door de andire ge meenten in het kanton, verschuldigd terwijl hierin regenten over het huis van arrest zullen gemachtigd worden om van den eigenaar der benoodigde particuliere woning, deze voor het rjjk over fe nemen." L andbodw- Bioscoop. Eert de vrouwen, aldus luidt de titel van de hoofdfilm in de bovengenoemde bioscoop. De groote Duitsche dichter Schiller gaf reeds dien raad, thans sluit de film zich daarbij aan. We hebben ons reeds vaak verwonderd over het groote aantal mooie filmen dat geproduceerd wordt, wat een talent en energie wordt daai in tentoongespreid. Ook deze rolprent is weer superieur, fin door Bpel èn door enscèneering. En liefhebbers va* de tooneelspeelkunBt kunnen we deze speelfilm van harte aanbevelen. Hoe ver zorgd en krachtig wordt de rol van den ouden, stijl orthodoxen vader gegeven. Zijn karakter botst op tegen dat zijner kinderen, doordat hij geneigd is van hen steeds het slechte te gelooven. In de moederrol meenden we op te merken de bekende actrice mej. Carr (die de hoofdrol in „Moeder" creëerde), en ook hier *eer fijn en gevoelig spel gaf. De beide meisjes-figuren waren van een zachte lieftalligheid. Meermalen gaf deze dra matische film poëtische momenten. Als büprogramma o.m. twee interessante film-revue's, voorts een grappige film en dan nog een leuke teekenfilm. Nog wat op zijn kerfstok. De te Middelburg aangehouden koop man F. L., welke alhier aan de politie een valschen naam had opgegeven, is ge bleken te zijn zekere L. M., Deze stond gesignaleerd in het alg. politieblad, daar de comm. van de 4e sectie te Amsterdam en die te Hoorn zjjn aanhouding ver zochten wegens rijwielverduistering. Za terdag is hij daarheen vervoerd. Chrispijn, Thans is definitief vastgesteld dat de voorstelling van dhr. Chrispijn Sr., welke zijn 50-jarig jubileum als acteur viert, op Donderdag 22 dezer ia het Schutters, hof zal worden gehouden. Wij hopen dat een volle zaal den jubilaris zal huldigen. Deze ernstige werker en tooneelvernieuwer verdient dit ten volle. UIT DE PERS. De Winkelier. In het weekblad „De Dag" schrijft dhi. M. Moresco over de beteekenis van den winkelier Yan hem 'hoort de groothandelaar vat „gewild" is bij dengene, die alleen in de wereld iets te willen heeftden ver bruiker. Dat bevel heeft de groothande laar eenvoudig door te geven aan deD fabrikant, die het op zijn beuri doorgeeft aan de arbeiders, de kunstenaars, de ge leerden. Zjjne Majesteit de verbruiker is alleen en uitsluitend te naderen door bemidde ling van den winkelier, die zijn major- domus, zjjn kanselier, zjjn minister van alle departementen is. De eenige, die invloed van beteekenis kan oefenen op wil en smaak, luBt en gril van den geweldige, van den strengen tyran Verbruiker, is de winkelier. De verbruiker, van wien alle gunst komen moet, is niet met goeden uitslag te vleien zonder medewerking van den winkelier. Wie den winkelier heeft gewonnen, heeft de wereld gewonnen. Daarom bestond hjj niet laten wij alle verdere staathuishoudkundige gevolgen daar dan miste de verbruiker, de kooper, de meusch, als wij allen, den mond om tot de maatschappij te spreken, het oor om zijn bevelen te hooren. Had hij de waaren, in ruil voor zijn arbeid, in ontvangst te nemen door het loketje of in het „rayon" van den niet- vakkundigen warenhuisemployé, hij zou zelf al spoedig niet meer weten, wat het wil en wensebt. Het begrip zelf wat „gewild" is of niet, wat hoog of laag in prijs kan zijn, van welke waar veel of weiuig moet v orden aangemaakt, zou verloren gaan. Men zou (eren op hetgeen vroeger, in den gezegenden tijd van de winkels gebleken was, msar smaak en wil en genot bestaan niet zonder eindelooze afwisseling De winkelier alleen kent den mensch in zijn maatschappelijk doen en laten. Zonder den winkelier hebben wij gien van allen een wil, een wensch, een ver langen, dat gewicht legt in de schaal der samenleving. 's Rijks vlottende schuld. Aan een artikel van het „Hbld." ont- leenen wij het volgende Bljjkens een opgave in de „Staatse." staat thans uit aan schatkistbiljetten f 179 49 mi llioen,aan schatkist-promessen f 117.72 millioen, totaal f 297.21 millioen. Voorts is het rijk debitrice voor de nog in omloop zijade f 22.88 millioen Z'lver- bons, die te eeniger tijd uit de circulatie dienen te verdwijnen en van f 397a mil lioen in de schatkist gestorte giro-gelden. Alles tezamen geeft dit aan vlottende schuld een bedrag van ruim f 859", millioen. Daartegenover heeft het rjjk van bui- tenlandsche staten f 216.77 millioen te vorderen.Voorts van de gemeenten wegens voorschotten voor in dtn loop des jaars te innen belastingen f 79.58 millioen en van de koloniën f 6.52 millioen. Bij de betaalmeesters is volgens de jongste op gave f 7.14 millioen in kas. Bjj de Neder- landsche Bank beschikt het rijk over een tegoed van f 10.81 millioen. Alles tezamen geeft dit aan beschikbare middelen en aan vorderingen op derden ruim f 320 millioe*. Van de vlottende schuld is derhalve slechts eene kleine f 40 millioen ongedekt, aannemend althans, dat de voorschotten aan het buitenland, die nog jaren zullen loopen, geen verlies zullen blijken op te leveren. Dit scheen eenigen tijd geleden wel bijzonder dubieus, vooral wat de groote voorschotten aan Duitschland betreft. De kans, dat wij zonder kleerscheuren zullen afkomen van onze groote credlet- veileening aan het buitenland is echter ongetwijfeld gestegen door de consolidatie van den toestan 1 in Duitschland en in Polen en door de pogingen tot herstel van het evenwicht op de begrooting in Frankrijk, aan welk land de N. U. M. f 30 millioen heeft ge'eend. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de Staat t.z.t. zal kunnen beschik ken oiet het winstsaldo van de N. U. M, ten bed* age van circa f 50 millioen, dan bestaat theoretisch derhalve zelfs een overdekking van onze vlottende schuld. Het is dus geheel onnoodig, die vlottende schuld te consolideeren door uitgifte van leeningen op langen termijn. Hoe bevredigend dit op zich zelf nu ook moge zijn, dat neemt toch niet weg dat een vlotrende schuld van bijkans f360 millioen iets hoogst abnormaals is. ALLERLEI. De vrouw en haar ijdelheid. Ellen Forest, wijt de huidige maat schappelijke ontwrichting aan.... de vrouw en haar ijdelheid! Men luistere hoe zij haar betoog in do Groene Amsterdammer staalt: De vrouw heeft haar plaats in huis verlaten, niet, dat weten we nu wel zoo wat, omdat de sfeer waar ze nu heerscljt in fabrieken en kantoren, prettiger is dan die in oen huishouden. Evenmin omdat haar ziel zich in haar nieuwe omgeving beter ontplooien kan. In het lawaai van ccn fabriek, bij getik van typewriters of tolefoongedoe, is geen fijne gedachte op haar plaats. Evenmin is de beweging ge zonder. De vrouw in een huishouden doet heel den dag gymnastiek, ze bukt, zfe rekt zich, ze loopt, ze buigt kniecn en rug. Dc vrouw in een fabriek of op een kan toor gebruikt, maar eenige, en steeds de zelfde spieren. Haar zenuwen lijden meer dan dragelijk is. Toch ontvluchten steeds meer meisjes den staat van dienstbode, hulp in het huishouden, huishoudster, nur se en zelfs naaister. Als ze tot aan den trouwdag maar 's avonds haar vrijheid hebben. Niet om haar uitzet te verzorgen, dat komt wel uit fabrieken, waar andere meisjes net doen als zij. Niet om zidhi te ontwikkelen (of het moest zjijn met het oog op meer salaris), maar om uit te kunnen gaan. De mannen zijn even onwijs als zij, cischen niets dan wat schijn, oen soepel lijntje, liefst zoo weinig mogelijk do vrou welijkheid onderstreepend, een zijden kous en hooge hak. i t En ook hij denkt niet aan later. Als het moet, blijven ze samen op een kantoor, elk op het zijne, of samen op een fabriek, dan verdienen ze veel en kunnen veel uit. Want uitgaan en „genie ten is do groote préoccupatie van dit ge slacht. En dat genieten moeit dan steeds zcnuwprikkolend zijn. 't Is geen wonder, dat de „goede" theaters moeilijke tijden

Goessche Courant | 1925 | | pagina 2