GOESCHE COURANT BIJVOEGSEL binnenland. provincie-nieuws. rechtszaken! stads-nieuws. VAN DE NIEUWJAARSNUMMER, De betaljhg van het St enkoïenbureau De ITaagschc rechtbank wees Dinsdag de vordering van f 195.000 toe aan den burgemeester van Amsterdam, als te veel betaalde steen kolenprijzen aan iiet Cen traal Verrekenkantoor voor brandstoffen. Dit proces gold mede als proefproces voor 560 andere afnemers. Wijziging bezjldighnsbesluit. Naar het Ned. Corr. Bureau verneemt, is binnenkort een wijziging van het Bezol digingsbesluit 1925 te verwachten, in hoofd zaak neerkomende op een beperking van den achteruitgang in inkomsten voor alle ambtenaren die 31 December gehuwd of kostwinner zijn tot 10 pet., behoudens voor ambtenaren- werklieden, in gemeenten der derde klasse voor wie de vermindering hoogstens 15 pet. kan bedragen. Voor de overige ambtenaren is een ach teruitgang gelimiteerd tot 20 pet., uitge zonderd voor ambtenaren-werklieden,' in de derde klas gemeenten tot 25 pet. SCHOOL EN KERK. Necl. Herv. Kerk. Ierseke. Bedankt voor zijn benoeming als kerkvoogd door den heer L. van Es, jen gekozen de heer Janus Luteijn. Lr er. ivei kou. Beroepen te Goes A. de Blois te Vlaa/r- dingen. Waarde. Zondagmorgen kwam het dienst personeel der Wed. J. Wolfert alhier tot de ontdekking tl at zonder bekende oor zaak een der beste paarden van den stal een oog miste. - Maandagmorgen had de iandbou- wersknecht Jac. G. van Krabbencijjke, in dienst bij de landbouwster Wed. J. Wolfert alhier, bij het uitglijden het on geluk zoodanig tc vallen dat hij zich aan een zijner haaiden zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek, welke verleend werd door dr. H. Monde ling te Krabbcndijke. In dc Maaedagnamiddag gehouden raadsvergadering werd de begrooting van het Burg. Armbestuur, dienst 1925 goed gekeurd met in ontvang en uitgaaf f 5077,70. Tot lid werd herbenoemd de heer M. EI. J. Weststrate. Met adgemeene stemmen werd vastgesteld een verorde ning houdende voorschriften tot voorko ming van brand in gebouwen van oudheid kundig belang. Dhr. J. J. Mol werd herbenoemd tot afgevaardigde van de Wa terleiding Mij „Zuid-Beveland", en dhr. Dees tot plaatsvervanger. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de aftredende leden de heeren M. van Weele, W. E. de Jager, A. Wondergem, Mars. Weststrate Chrz., Jan Bom, M. Geleedst, en in de vaca ture, ontstaan wegens het overlijden van dhr. A. Pieper, dhr. M. H. J. Weststrate. Tot lid van de schoolcommissie het af tredend lid dhr. Jan Bom. Wemeldinge. Maandagavond hield de coöp. Kolenverceniging „Helpt Elkan der" haar gewone jaarvergadering, onder voorzitterschap van dhr. M. Hoogeste- ger. Uit de bescheiden van den secretaris en penningmeester bl >ek, dat was ontvan gen f 10593,16, uitgegeven f9701,97, al- zoo een batig slot van f891,19. Het aan tal aan de leden verstrekte brandstoffen bedroeg f5650,72 H.L. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden M. Hoo gesteger, voorzitter, L. Mieras en H. Pie- terse commissisarissen, werden metgroote meerderheid van stemmen herkozen. Het aflossen en vervoer werd respectievelijk aan Joh. Traas en Joh. Lcondertse voor 4, 3 en, 6 cent, en 5,75 en 10,75 cent los plaats Wemeldinge en losplaats Vlake ge gund. Van het opgeven voor kolen werd ruim gebruik gemaakt. Dhr. A. Haai werd door den voorzitter benoemd tot het na zien der rekening. De vereeniging bleek bij het sluiten van het boekjaar met 14 le den, met aftrek van vertrek en overlijden te zijn toegenomen en telt thans 332 leden. Maandagnamiddag liep het tjalk- scheeje „Wilhclmina" van Ooltgensplaat, geladen met ajuin en bestemd voor Bel gië bij het binnonkomeji op het achter schip van het Duitsche sleepschip „Ko ning Luidwig III" van Bomberg, waardoor aan eerstgenoemd schip belangrijke ave rij boven de waterlijn ontstond. Rilland-Bath. Dc boomen staande op algemeene begraafplaats werden bij pu blieke inschrijving verkocht aan den hoog- sten inschrijver. 1. C. dc Goffau-Kodde voor f23,75; 2. A. Hoogesteger f 10; 3. P. Verpiakke 15, i i Laagste inschrijver voor de leverantie van brood voor de Alg. Broodcommissie M. Hommel voor f0,24 de Kg. Nisse. Door de Burgerwacht alhier, werd op 26 en 27 Dec. j.l. een onderlinge schietwedstrijd gehouden op de Perso- neeJc baan, werden de prijzen die beston den uit kunstvoorwerpen behaald als volgt le pr. M. Eckhardt 463 p., 2e pr. J. Bos Jzn. 461 p., 3e pr. M. Jansen 455 p., 4e pr. A. Jansen 453 p., 5e pr. J. C. Meeuwse 453 p., 6e pr. P. Elenbaas 450 p., 7c pr. A. C. Jansen Johsz. 450 p., 8e pr. F. de Schipper 448 p., 9e pr. P. Bosman 448 p., 10e pr. Jobs. Slabbe- koorn 447 p., lie pr. Jacob Slabbckoorn 444 p., 12e pr. P. C. Gelok 440 p., 13e pr. J. Gelok 438 p., 14c pr. G. Bos man 435 p., 15e pr. P Kloosterman 428 p.. 16c pr. Jacs. de Schipper 425 p. Vrije baan cylinder, op de toekomst- schijf: le pr. C. J. Bos 72 p., 2e pr. P. Kloosterman 71 p., 3e pr. M, Bos 71 p., 4e pr. J. Bos Jzn. 70 p., 5e pfr. A. Jansen 70 p., 6e pr. J. C. GdLok 70 p., 7e pr, P, Bosman 70 p., 8c pr. J. de Knijper 69 p., 9e pr. G. Bos 69 p., 10a pr. Johs. Ficrloos 69 p., lie pr. N. Olte 69 p., 12c pr. Jacob Slabbckoorn 68 punten. Kapelie. Maandagmiddag kwam de raad der gemeente alhier bijeen. Alle le den tegenwoordig. De voorz. deelt mee, dat B. en W. uit Goes berichten dat de Chr. U. L. O. school te Goes f56.123, kost, een nieuw gebouw met twee lokalen, waar ook onze gemeente zal aan te be talen hebben, ook voor de komende leer lingen uit onze gemeente. Ged. Staten hebben de rekening 1923 goedgekeurd, be richten dat voor verpleging van krank zinnigen over het derde kwartaal 1924 voor deze gemeente is te betalen f555, -. Vastgesteld werd de schoolgeldverorde ning op de gemeentelijken avondcursus; do beter gesitueerden zijn hooger aange slagen. Benoemd werden als onderwijzers de heeren C. Drink waard en C. A'> do Kcijzer voor deze cursus, die reeds twee maanden onder hun beheer was en zal duren tot eind Februari. Als voorz. van het Burg. Armbestuur werd herkozen met alg. stemmen dhr. P. Mol, en als leden van het B. A. met eveneens alg. stemmen herkozen de hoeren W. van Liere en EI. Slaibbekoorn. In de plaats van dhr. A. J. Bcrman werd in de commissie van toe zicht op liet lager onderwijs gekozen dhr. Q. v. d. Vrie; en in de plaats van Dr. J. D. Schmidt, die geen schoolgaand kind meer heeft, dhr. J. C. Kram, de overige leden werden herkozen en ook dc leden der commissie tot wering van school? verzuim. De verzoeken van de heeren P. Schede en K. de Koeijer, om ontheffing school geld op grond van niet aangeslagen te zijn in de Inkomstenbelasting, werden op ver zoek van B. en W. ingewilligd. Onthef fing hondenbelasting werd eveneens ver leend aan dhr. Kramer en J. Kloosterman. Het verzoek om subsidie door de kweekschool voor vroedvrouwen te Heer len werd afgewezen. De opheffing der zekerheidsstelling van D. Spruit als gem.- ontvanger werd aangenomen. De nadere vaststelling der gemeente- begrooting 1924 droeg de goedkeuring weg van den raad. Bij de rondvraag spreekt de voorz. nog over de opheffing hulppost- kantoor tc Biezelinge en verstrekt eenige mededeelingen omtrent verkrijging van uur regeling. Besloten werd om uit te zien naar een nieuwe begraafplaats voor Kapelie. Ook werd besloten om B. en W. te machtigen om naar bevind van zaken te handelen omtrent de elec. verlichting voor do gemeente en de noodige regeling te treffen met het Coöp. Elec. bedrijf. Dhr. v. d. Have verzoekt om uitbreiding van de straatverlichting bij den heer J. de Jager aan de Goesche straatweg. Spreker wijst op het gevaarlijke voor de voetgan gers en fietsers vooral ook door den slech ten toestand van de zijkantweg aan den Rijksweg en adviseert om een request te zenden aan den min. van waterstaat om verbetering van deze modderpoel. Aldus werd besloten. Dhr. Fraanje wijst op den slechten toe stand bij de straatweg bij de Roo. Verbe ter inig wordt toegezegd. De voorz. dankt de leden van den raad waar dit de laatste vergadering is in dit jaar, voor hun gewaardeerde medewerking De spoorwegaanleg op Zuid-Beveland. Dinsdagmiddag heeft in het Schutters hof te Goes, de Ingenieur der Spoor wegen, dhr. K. EI. C. W. van der Veen, onder wiens leiding het werk wordt uitge voerd, een uiteenzetting gegeven van do plannen van het tweede gedeelte van het werk: van den aanleg der lijnen. Voor deze vergadering bestond groote belangstelling, onder de aanwezigen merk ten we op het Dag. Bestuur van Goes, tal van burgemeesters, uit omliggende ge meenten, leden van gemeente- en polder besturen. De heer J. L. Richel, Borssele, commissaris der N.V. Spoorweg Mij. Z.- Beveland, heette bij afwezigheid van den directeur dr. Jenny Weyerman, die wegens dienstzaken verhinderd was, de aanwezi gen welkom. Ir. v. d. Veen behandelde in 't ko-rt de uitbreiding van het emplacement Goes en de stand der werkzaamheden. Wij heb ben reeds vroeger een en ander hierom trent gemeld en merken nog op dat de nieuwe goederenloods thans in dienst is gesteld. Begin Februari hoopt men het verkeer naar het nieuwe emplacement (3e perron) te kunnen leiden, waardoor het oude emplacement vrij komt en men met de omwerking en afgraving hiervan kan beginnen. Daarna bepaalde de Ir. zich tot den aanleg der lijnen. Het tracée van de lijnen, d. i. de lig ging van de lijnen in het land zoowel als van de spoorstaaf t.o. van de doorsneden akkers werd door twee factoren bepaald. Ged. Staten hadden de hoogte waarop de dijken mochten worden ingegraven, wat de eerste en 2e binnendijk betreft, ge steld op 2. M. boven N. A. P. (Nieuw Amsterdamsch Peil) gerekend van den bovenkant van de spoorstaaf. De lijn I, 's Heer Arendskerke, Bor- sele, Goes, doorsnijdt de le, 2e en 3e binnendijk van niet minder dan 19 polders. Het beloop der lijn stijgt en daalt dus bij eiken dijk; alleen waar twee dijken dicht bij elkaar liggen, zooals bij de Kraaijert, wordt de spoorstaaf op dezelf de hoogte gehouden. Het geheel heeft dus populair uitgedrukt, het beloop van een montagne Russe. Overigens regelt het beloop der lijn zich naar het winterpeil der polders. Dit verschilt vaak aanmerkelijk voor de ver schillende polders. Zoo is het bij den Oosterlandpolder 20 c.M. beneden N. A. P. en in den Ouwelandsche polder vlak daarbij 40 c.M. boven N. A. P. De bovenkant van de baan moet droog liggen, dus is de hoogste waterstand gevolgd. Ten einde een goed lengte-profiel te krijgen, is een nauwkeurige waterpassing verricht in de as van de baan, nadat deze op het terrein was uitgezet. Alles wat men tegenkwam werd uitgezet. Om elke 100 M. zijn grondboringen verricht, pl.m. 3 M. diep. In totaal zijn 600 grond boringen verricht, waarbij nog 60 diep- boringen- (zoo mogelijk tot op het zand) op alle plekken waar kunstwerken ko men. Op deze wijze werd een prachtig beeld verkregen van de doorsnede van het land. Eerst hierna kon de baan wordert ont worpen. Voor dc juisto berekening van het grondverzet is om dc 100 M. een water passing dwars op de as verricht, zoo zijn 600 dwarsprofielen opgemeten en ge- teckend'. Zooveel mogelijk moet de grond noodig voor de vorming van het baanlichaam ver kregen worden uit de te graven slooten en verdere afgravingen. Waar dit niet mo gelijk is, moet grond van af te graven overboeken of zand van elders worden aangevoerd. O verhoeken zijn hoeken grond die de Spoor „over" heeft. Ged. Staten hebben bepaald, dat deze overboeken niet verder dan tot 30 c.M. boven Winterpeil mogen worden afgegra ven. Zulks om de vorming van poelen te voorkomen. Heeft men b.v. voor een emplacement noodig 56000 kub. M. zand, dan ver krijgt men daarvoor direct 4400 kub. M. uit de te'graven slooten, van de overboe ken 11500, overschot baanvak van twee richtingen 11000 kub. M., totaal 26900 kub. M., zoodat het tekort pl.m. 29000 kub. M. bedraagt en aan zand moet wor den aangevoerd. De wegen. Een groot aantal wegen moet worden omgelegd. (Van kruinen van dijken naar beneden b.v. omdat de dijk wordt doorsneden door de spoor.) Bij de kruisingen met de spoorbaan, heeft men een horizontaal gedeelte van 3 M. aan elke kant van de as van de baan, voordat de hellingen beginnen. Dit hori zontale gedeelte is 10 M. breed, wanneer de wegen, die boven op den dijik lagen, naar beneden zijn omgelegd. Voor het voer tui gen verkeer is dit natuurlijk van belang. In totaal komen er, (met de particuliere moe), 189 overwegen. Deze overwegen zijn onbewaakt. Waar het verkeer door de lijn werd onderbroken, moest een pa rallelweg worden aangelegd. In totaal 7700 M. De helling in de kunstwegen is nergens steiler dan 1:30 in de kunst- en 1:50 in de Rijkswegen. De verharding der wegen zfai geschie den overeenkomstig het volgende procé dé. Een platte laag gebakken steen (oude klinkers, goed aaneengesloten), in een zandbed, van 20 c.M., met als kunstlagen twee rijen steen vormt de fundeering. Hierover komt een laag geklopte puin of hoogovenslakken. Deze laag is na in- walsing (paardenwals) 9 c.M. dik. Hier over komt een laag Quenast of bazalt- slag, na inwalsing mfct de stoomwals 8 c.M. dik. Voor een goede samenhang wordt de noodige klei of leem in de steen slag verwerkt. Nadat deze is afgewalst wordt de weg bestrooid met grintzand, dik 2 c.M. Scherpe opmerkingen maakte de inge nieur over de wijze van wegverharding, die tot dusverre op Z.-Beveland wordt gebezigd. Men stort een 15 c.M. steen slag en die moet er maar door het verkeer ingereden worden. Om een fundeering be kommert men zich niet. Zoo krijgt men nooit een harden weg. Men komt bedrogen uit. Het is geld in een b'odemlooze put werpen. Men legt alleen een deklaag, die diep in de klei wegzakt. Spr. wijst op het rapport van het eerste Ned. Wegencongres, dat tot de conclu sie kwam, dat een verharde weg, waar langs eenig zwaar verkeer plaats vindt moet hebben een fundeering en een dek laag. Stations-emplacementen. Langs de lijn worden halto's gemaakt die onderscheiden kunnen worden in halten met hal tege bouw en chefs woning of halten met abri schuil gebouwtje) De halte's dienen voor het in- en uit laten van reizigers, voor goederenvervoer in massa in voorafgestelde wagons en is er een haltegebouw, dan kan ook stuk goed ter verzending worden aangeboden. De stopplaatsen geven alleen gelegenheid tot het in- en uitlaten van reizigers; de los- en laadplaatsen alleen tot het laden en lossen van goederen in massa (wa genladingen bieten, aardappelen). Halten komen met haltegebouwen en chefswoning te: Heinkenszand, 's Heeren- hoek, Borssele, DriewegenOvezande, Oudelande, Baarland, Hoedekenskerke, 's Gravenpolder, Wolf aartsdijk en We meldinge. Halten met abri worden gemaakt aan den Oudelandschen weg, te Nieuwdorp, met een nieuw te maken toegangsweg vanaf den Langeweg; Ellewoutsdijk, ook met nieuwe toegangsweg, Kwadendamme, Nis- se, 's Heer Hendrikskinderen, de Heere polder, Wolfaartsd. Veer, Kloetinge en Kal tend ij ke. Stopplaatsen te Borssele, steiger, 'sH. Arendskerke, (voor richting Wolfaartsd. Veer) en Kloetinge (Postweg). Laad-en losplaatsen te Ouden Nieuwlandpolder, Claaijsche dijk, Kraaijertpolder bij de Oostlangweg, Borsselsc'he dijk, Westeind- sche dijk, Hollepolderdijk, 's HeerAbts- kerke, (bij Langeweg), Perponcherpolder en in de lijn GoesWemeldinge bij den Dopweg en den Polderweg. Uit de bespreking welke op de lezing volgde, bleek dat binnenkort zal worden begonnen met den aanleg der lijnen Goes- Hoedekenskerke en GoesWemeldinge. Hoedekenskerke is de aanvoerplaats van al het materiaal. In den zomer van 1927 hoopt men het geheele werk te hebben beëindigd cn de spoorlijnen te kunnen openen. (Slot volgt). 's Heer Hendrikskinderen. In het be staande poststation alhier zal met ingang van 2 Januari a.s. een telefoonstation wor den gevestigd, waardoor aldaar gelegen heid wordt gegeven tot het voeren van telefoongesprekken op werkdagen van 8 uur voormiddags tot 9 uur namiddags. Kruiuukgeiit vergaderde de Gemeenteraad met 10 leden. Afwezig was de heer Markusse. De voorz. deelde o.m, het volgende mede De jaarwedde van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand is teruggebracht tot f 500. Het plan voor den verbouw van de openbare school is ingekomen, het overleg met den Inspecteur van bet Lager Onder wijs is nog niet geëindigd. Met alg. st. werd besloten een strookje gemeentegrond aan den Zanddijk aan den heer Joh. Brik te verkoopen voor f 75. B. en W. stellen aai den Raad voor de 8 panden naast het gemeentehuis na de noodige restauratie te bestemmenle. voor veldwachterswoning de voormalige onderwijzerswoning2e. bet pand daar naast te bestemmen voor een lokaal tot afzondering van lijders aan besmet tel ij ke ziekte en 3e» een bergplaats bij de woning van de Nooijervoorts om al wat daar achter staat op te ruimen en een flinke muur tot afscheiding te plaatsen. Na langdurige discussie besluit de Raad met 6 tegen 4 stemmen het voorstel over te nemen van M. Kole, waardoor de mid delste wouiag woning kan bljjven, behalve een klein deel voor onderbrenging lijders besmettelijke ziekten. Een voorstel van B. en W. tot sub- sidieering van het vrije vervolgonderwijs door de gemeente wordt met op 1 stem na alg. stemmen door den Raad aangenomen. Voor het te geven vervolgonderwijs wordt een verordening vastgesteld. De Raad besluit de weg en straat in Welhoek over te nemen in beheer en onderhoud met alg. stemmen. Tot leden van de commissie van toe zicht op het L. O. worden benoemd M. M. Verbeek, Acda, Mevr. van der Vliet Buijze en J. Kruijthof. Tot leden van de commissie van Bij stand voor de gasfabrieken werden her benoemd de heeren Dek en van der Straaten. Aangewezen werden tot gemach tigden naar de vergadering van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid-Bdveland de heeren B. J. Elsman en J. Kostense. Scliore. Maandagmiddag kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Atwezig dhrn. G. Zoeteweij en J. van Sparrentak. Ingekomen is o.m.goedkeuringsbesluit der gemeentebegrooting dienst 1925 een schrijven van het Burger], Armbestuur te Schore op het verzoek van den Raad oml een bijdrage als tegemoetkoming in de| kosten der werkeloosheidsverzekering welke ten laste der gemeente komen. Voorts een schrijven van dit bestuur dat het geen gebruik meer zal maken van het gemeentehuis voor het houden zijner vergaderingen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de oudercommissie wordt een bedrag van f 15 verleend ter bestrijding der kosten voortvloeiende uit het houden van een ouderavond. De pensioengrondslag van dhr. M. Maas, hoofd der school wordt vastgesteld op f 2900 met ingang van 1 Mei 1924 en die van mej. A. C. BeunTheunisse, vroedvrouw, op f 450, met ingang van 1 October 1922. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt herbenoemd mej. H. E. de Korte en tot leden van de commissie tot wering van schoolver zuim de heeren W. Karelse, M. Maas, A. C. Martijn, P. M. Stevense en G. Zoeteweij. Tenslotte zegt de burgemeester alle raadsleden en den secretaris dank voor hun krachten die ze in dienst der ge meente hebben willen beschikbaar stellen in het afgeloopen jaar. Hij hoopt dat ook in het nieuwe jaar hierop zal kunnen worden gerekend en dat ook in 1925 de vergaderingen in goede harmonie zullen worden gehouden, zooals dat in 1924 steeds het geval was. Hierna sluiting. 's Gravenpolder. Maandag vergaderde de Raad dezer gemeente, waar afwezig waren de heeren Vermue en Joziasse. De voorz. deelde mede?, dat de jaarwedde var» v Ambtenaar van den Burg. Stand is ge bracht op f 160. De commissie t. w. v. schoolverzuim werd in zijn geheel herbe noemd. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd gekozen de heer J. Louiase. De aanbeveling luidde no. 1 dhr. D. Joziasse, aftr. no. 2 dhr. A. Bakker. Nadat deze beide punten der agenda waren afgedaan, vroeg dhr. Verhulst of de vroegere kachel aansteker voor deze betrekking heeft be dankt, wegens onaangenaamheden met het hoofd der schooi. De voorz. zegtneen, hij heeft ontslag genomen wegens hoogen leeftijd. Daarna bracht de heer Verbuist nog de kwestie naar voren, dat de heer Schouten heeft gehandeld in strijd met art. 24 der gemeentewet. Hij verzoekt den voorz. op de agenda der volgende vergadering te plaatsen, schorsing van den heer Schouten als raadslid, wat na tuurlijk 1u88chen beide heeren een onver kwikkelijke woordentwist ontlokte. Maandag overleed de oudste inge zetene dezer gemeente dhr. Johs. Eckhardt die onafgebroken by na 98 jaar in het zelfde huis heeft gewoond. Krabbend^jke. Maandagavond verga derde de gemeenteraad. Afwezig weth. Krijger en dhr. Woutersen. Ged. Staten verklaarden ongegrond het bezwaar van eenige burgers tegen de stichting der bijz. school te Oostdijk. Van Ged. Staten was ingekomen de mededee- ling, dat op de besluiten der vorige ver gadering om twee lokalen der openb. school voor de Herv. school vereeniging beschik baar te stellen, enz., nog nader advies van den hoofdinspecteur zal worden in gewonnen, waarom de beslissing wordt verdaagd. Instede van dhr. C. Haverhoek werd gekozen tot lid der comm. v. toezicht l.o. dhr. M. Smallegange met 4 stemmen, tegen 1 op dhr. S. van Harn. Het perio diek aftredend lid dhr. A. P. Woutersen werd herkozen. Als afg. naar de vergade ring der N.V. Waterleidingmaatschappij ^Zuid-Beveland" werden herkozen de af tredenden C. P. Vogelaar en Jac. Wellef man voor de jaren 1925 en 1926. (Wegens late ontvangst moet het uit gebreid verslag wachten tot het volgend nr. Red.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Jagen 's avonds met kunstlicht: G. B. te 's Heer Arendskerke f30 b. of 30 d. li. met verbeurdverklaring van twee Kazen, lantaarn en geweer. Met schip in een uitwateringsgeml ver blijven: H. d. R. te Rotterdam f5 b. of 5 d. K. In bebouwde kom te Kloetinge te hard. rijden met vierwieligmotorrijtuigC. P. V. te Krabbend'ijke f5 b. of 5 d. h. In de gemeente Goes achter op een rij tuig klimmen: P. v. H. te Goes, terug aan ouders. 's Avonds fietsen zonder licht: J. W. te Kloetinge f 5 b. of 5 d. (h., W. L. H. te 's Gravenpolder, J. R. te Kwaden damme, ieder f3 b. of 3 d|. h. Wielen op openbaren weg niet van klei en modder zuiveren: M. R., A. J. S. te Kapelie, ieder f3 b. of 3 d. h. Dronkenschap: F. J. S. te Hans weert f5 b. of 5 d. h. Vbemarkt. Ter markt van 30 Dec. 1924 waren aangevoerd14 biggen.

Goessche Courant | 1925 | | pagina bijlage 1