binnenland! gemengd nieuws. A. Boel. Thüringer woud, voedster: 2e en eerepr. II. de Smidt. Zilvers, grijslicht, ram: 2e en eerepr. 11. Siegers. Idem, voedsters-2e pr. H. Siegers. Idem, bl. licht, ram: le pr. H. de! Smidt; 2e pr. H. Siegers. Idem, voedster: le en 4 eerepr. H. Sie- girs; 2e pr. H. de Smidt. Idein, bruin, voedster: le pr. H. Sie ges; 2e pr. H. de Smidt. Idem, crème, ram: le pr. H. Siegers; 2; pr. G. de Beus. Idem, voedster: le en eerepr. G. de Beus. Andere kleuren, ram: 2e pr. H. Siegers. Idem, voedster: 3a>ïpr. H. Siegers. Voedster met jong en groote ram: le ca eerepr. M. Piesens. )cca.> Vrijdagavond werd deze tentoonstel- 1 ng te ongeveer 11 uur door den voorzit- t*r gesloten. Spr. bracht nogmaals dank aan allen die hebben medegewerkt tot hèt slagen van deze tentoonstelling. In het bij zonder aan de eere-prijsgevers, de com missie van bijstand, enz. Ooit sprak hij een wensch uit, dat deze nog jbngc ver- csniging moge groeien en bloeien tot in 1 'iigte van dagen, en de fokkerij opgevoerd zal worden tot het allerhoogste, opdat i icij op later te houden tentoons|ellingen bet beste van het beste zal kunnen bren gen en bezichtigen. Daverend-' applaus. Naar wij vernemen hebben circa 1900 betalende personen een bezoek aan deze tintoonstelling gebracht. Voorwaar een i looi succes voor deze vereeniging. Zondagmorgen hebben eenige leden van het bestuur der Goesche Pluimvee-ver i ontging een bezoek gebracht aan het Oude Mannen- en Vrouwenhuis om de ouden van dagen te onthalen op eenige versche eieren, welke tijdens de tentoon stelling door de kippen waren gelegd. Elk der oudjes werd persoonlijk door hen be- oebt om de eieren ter hand te stellen, berin welwillend bijgestaan door den con cierge dhr. Meijler. Hun gezichten straalden van blijdschap hij het in ontvangst nemen daarvan eln dien gaven uiting van dankbaarheid voor deze verrassing. t Wij verwijzen nog even naar de an nonce, betreffende de verloting van deze tentoonstelling. Vele dieren, ware pracht exemplaren en nuttige artikelen werden hiervoor aangekocht. De prijzen kunnen worden afgehaald bij dhr. M. C. v. d. Ende, 's H. Hendrikskinderenstraat, Goes serenade. Naar wij vernemen zal hedenavond 8 uur Euphonia een serenade brengen aan het gouden echtpaar Weststrate in het Manhuis. P. T. en T. personeel, De afdeeling „Goes" van den Centr. Bond vai Ned. Post- Telegraaf- en Te lefoonpersoneel vergaderde Donderdag j.l. in het Schuttershof alhier. Als spreker trad op de heer Stoffels, hoofdbestuurslid van genoemden Bond, die in zijn rede ernstig protesteerde tegen het nieuwe Bezoldigingsbesluit en de onbillijkheden daarin vastgelegd, aantoonde met cijfers en statistische gegevens. Een groot deel vsn „Het Publiek", aldus spreker, is iu ons land tegen de ambte naren en noemt hen opeters van 's lands kapitaal. Spr. vergeleek de ambtenaren met het hoofd van „Jut" op de kermis. De werkzaamheden, die worden opge dragen worden trouwens steeds belang rijker, zoodat tegenwoordig werk uat 10 jaar geleden uitsluitend door commiezen mocht worden gedaan, door assistenten, soms zelfs door bestellers wordt uitge voerd. Het publiek stelt echter wé! groote eischen aan den ambtenaar en vergt soms het onmogelijke, doch gunt hem geen mensebwaardig bestaan. De heer S. toonde aan dat de nieuwe salarissen van het P. T. T, personeel in koopkracht zelfs dalen beneden die van 1914 en dat de statistieken bevfijsen dat dit personeel in salaris en arbeidsvoor waarden (ongeregelde diensten, vr oege, late en nachtdiensten, minstens één dienst- Zondag tegen twee vrijevoor velen is zelfs het genot van twee vrije Paasch-, Pinkster- of Kerstdagen achtereen een exceptie en is dan o.a. het aan grootere en kleinere bedragen ontvangen van bijvoorbeeld een ton per dag ook maar kwajongenswerk steeds achterge- s'eld is geweest bij ander overheidsperso neel, hetgeen trouwens twee jaar geleden door den minister zelf is erkend. Toch zullen de loonen nog meer naar oui'aag ofschoon min. Coiijn in zijn be kende radio-rede als zijn overtuiging hei ft uitgesproken dat de ambtenaren wei te veel verdienen, ofschoon de salarissen intusschen reeds met een tiende zijn ver laagd, ofschoon de begrooting de raming m t 40 millioen gulden heeft overschre den, ofschoon het indexcijfer in 1923 14 pet. lager was dan in 1924, ofschoon alles wijst op herleving na den verschrik keüjken oorlog en er van onze 11 pro vinciën 10 weer met een voordeelig saldo zijn uitgekomenofschoon de centrale commissie van georganiseerd overleg die inmiddels door de houding der regeering veel geljjkenis met een Janklaassenspel gaat vertoonen, het heelemaal niet met de regeering eens is (ook de regeerings- vertegenwoordigers in deze commissie niet) en erbarmeljjke promotiekansen nog meer verslechterd worden en hieraan is de hetze die door pers en publiek den laat- sten tijd gevoerd is, voor een goed deel schuldig. Ten sterkste protesteert spr. tegen de onderbrenging van het bestellerscorps b\j het Rijkswerklledenreglement waardoor hun positie nog onvaster wordt, hun sa laris nóg gemakkelijker dan thans kan worden gewijzigd en waardoor de bestel lers, waarvan immers onlangs een professor te Delft, die een kijkje in een bestellers kamer ten postkantore mocht nemen ver klaarde„dun werk is geen h»nd- doch grootendeels hoofdarbeid", wat bun loon betreft Rijkswerkman worden, doch wat hun werkzaamheden betreft, ambtenaren blijven. Tal van grievende maatregelen werden reeds en worden nog genomen, welke door sommige bladen echter zóó verdraaid ter kennis van de massa worden gebracht, dat zij meer op verbeteringen dan op verslechteringen gaan gelijken, zoodat de meening wordt gevestigd, dat „de amb tenaar nooit tevreden is". Spreker meent echter, dat thans het publiek langzamer hand de waarheid zal gaan kennen en zal gaan inzien dat het P.T.T.-personeel dat sedert 1921 20 tot 45 pCt. van zijn salaris beeft moeten missen, niet wenscht te voeren „Een strijd tegen de Regee- rings-personen', doch zich slechts orga niseert om man aan man slechts een eerlijken strijd te voerea tegen het harte looss snoeimes-stelsel van het geheele huidige régime en dat het niet te doen is om steeds te „kankeren", doch om de rampen welke hun en hunne gezinnen telkens weer dreigen te treffen, zoo mo gelijk eenigermate at te weren. immers het publiek zal gaan onder zoekeu en geloof moeten hechten aan hetgeen door de ambtenaren als argu menten tegen de huidige salarispohtiek wordt aangevoerd, omdat bet er zelf door benadeeld wordt. De bouwondernemers klagen nu al steen en been. De complexen woningen in de nieuwe buitenwijken der steden worden slechts matig verhuurd. lie woningen zijn te duur en de ambtenaren zijn genood zaakt te blijven „bokken" waardoor reeds vele families onder één dak woaen. Het verbruik van suiker en andere „toonbankartikelen", de verkoop van manu facturen en galanterieën zjjn in ons land sedert 1922 reeds verbazend gedaald. Het wordt echter thans nog erger. De vele te vroeg ontslagen ambtenaren en wachtgel ders zjjn oorzaak dat de winkels als pad destoelen uit den grond verrijzen. De door den Min. van Pin. vorige week bij de behandeling van de tariefwet zoo verheer- ijkte concurrentie vernietigt den winkel stand. Op 40 ;i 50 woningen treft men tegen woordig een winkel aan. De burgerij wordt ten laatste, zoo besloot de heer Stoffels, het kind van de rekening door een schijn- bezuiniging die de werkeloosheid en de armoede vergroot. Door het ongemotiveerde bezuinigings tempo dreigt de maatschappij uit haar voegen te worden gelicht. Caveant cives d.i. Burgers waakt. Tenslotte besloot de vergadering het volgende telegram te verzenden aan den minister van finauiënDe Zuid-Beve- laudsche P. T. T. ambtenaren verzoeken Uwer Excellentie de loonen van het P. T. T. personeel opnieuw te bepalen op den grondslag van het bezoldigingsbesluit 1920. De principes die in het nieuwe bezoldigingsbesluit zijn neergelegd stniten een rechtgeaarden Zeeuw tegen de borst omdat een absoluut onvoldoend „behoefte" loon aangevuld met allerlei wisselvallige toelagen niet langer een loon naar pre statie genoemd kan worden. De gevolgen van dit stelsel beteekenen voor de P. T. T. ambtenaren een belooning waarvan men niet kan rond komen. Ver. van Vrijz. Godsdienstigen. De Oudejaarsdienst zal gehouden wor den des avonds 8 uur door ds. J. B. Netelenbos van Heinkenszand. Doordat eenzelfde advertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent. Kerstconcert. Het muziekgezelschap Hosanna gat op Eersten Kerstdag een welgeslaagd concert op de Groote Markt. Ondanks het slechts weer werd de stemmingsvolle muziek door een talrijk publiek in stilte aangehoord, plsuisse—avond. N»ar wij vernemen is door enkele pai.icu':eren het plan opgevat, tot het geren vau een Pisuiese- avond, (waar schijnlijk 22 Jan. in de P. v. j E>*n circulaire zal ia verband hiermede worden, aangeboden. Wij twijfelen er niet aan of op deze wijze zal den zanger, Zeeuw van geboorte, een volle zaal wor den bezorgd. Een uitsluitend Hollandsch repertoire zal dien avond worden gegeven en we mogen het wel verklappen, ook een en ander in Zeeuwsch dialect. Het geheele gezelschap zal uit 6 personen bestaan w.o. de bekoorlijke Jenny Gilliams, Herre de Vos, Henk Stuurop enz. Spoorwegpersoneel. Overeenkomstig haar tot zegging, gedaan in de jongste conferentie, heeft de directie der Nederlandeche Spoorwegen zich ge wend tot den minister van waterstaat, met het verzoek, het ontwerp-pensioenwet voor het spoorwegpersoneel thans onge wijzigd in te dienen. De directie heeft bieivan aan de organisaties mededeeling gedaan. PROVINCIE-NIEUWS. Krahbendijke. Dinsdagavond j.l. hield dhr. J. C. Snouck, directeur van heli Instituut voor Lichamelijke opvoeding te Amersfoort een lezing voor de Vereeni ging voor Wijkverpleging en Tuberculose bestrijding „KrabbendijkcWaarde" in de openbare school te Krabbendijke. De spreker behandelde de Lichamelijke op voeding van het Kind. Spr. wiees op do belangrijke elementen hierbij n.l.Zon licht, frissche lucht, watervoeding en be weging. De eerste drie geeft de natuur arbeid geeft beweging en door arbeid kan kan men zich voeding verschaffen. Ook de overheid heeft bij de lichamelijke op voeding een groote, doch dankbare taak te vervullen. Langer stond spr. stil bij de Natuurlijke Voeding. Dit is iets waar op ieder kind recht heeft. Helaas wordt er door vooroordeel, sleur enz. van af gezien zie het nog steeds bedroevend hooge cijfer der zuigelingensterfte in de drie zuide lijke provinciën: Zeeland Noord-Brabant en Limburg. Bij de lichtbeelden zagen wij voorbeelden van kinderen, die natuur lijke voeding hadden genoten, dan van de zulke die met een of ander kunstmatige voeding waren groot gebracht. Hoeveel beter wisten de bórst-kinderen zich to ver dedigen tegen ziekten en misvormingen als kunstmatig gevoedenü! Ware het, dat iedere vrouw zich bewust was, welk een misdaad zij begaat tegen haar eigen kind, zoo zij dit de natuurlijke voeding ont houdt, alras zou iedere zuigeling de borst krijgen. Een heeie reeks luchtbeelden bracht ons voor oogen. wat te bereiken is, als een kind onder goede omstandigheden wordt gebracht: kromme scheefgegroeide en misvormde kinderen worden weer tot normaal gebouwde mensohen. Een don derend applaus bedankte den spr. voor zijn met gloed voorgedragen rede. Hansweert. Het hij Frederik gezonken zeilsohip „Dependantis door de firma Hoogenboezem en Tak gelicht en aldaar op de slikken omhoog gezet. Het sleepschip „Fluviale XI", schip per Meijer, geladen met steenkolen, is Zaterdag tijdens stormweer in het Helle gat omhoog gevaren en op 2 plaatsen ge broken. Met hoogwater is dit schip vlot gekomen en te Dintel in de haven ge bracht, alwaar het Zondag is gezonken. De bemanning is gered. De goederenboot „Telegraaf X van Rotterdam naar Gent, kwam in aan varing met het sleepschip „Laetare schipper Oomes, waardoor dit schip be langrijke averij aan het achterschip be kwam. De „Tlelegraaf X" werd aan het voorschip ernstig beschadigd. Wemeldingc. Dinsdag j.l. had in een der lokalen van de O. L. school te We- meldinge, het afscheid plaats van dhr. P. van der Werff, onderwijzer aan die school, die wegens ziekte, het onderwijs dat hjj gedurende 41 jaren, enkel te Wemeldinge, onafgebroken gediend heeft, met pensioen met ingang van 1 Januari 1925 gaat verlaten. Onder de aanwezige autoriteiten merkten we op den Burge meester, de wethouders en den secretaris dezer gemeente, den Inspecteur van het Lager Ónderwijs in de inspectie Goes, dhr. Abeleven. Verder de leden van de Oudercommissie en de bestuurderen van de ver. voor Volksonderwijs. Alle schoolgaande kinderen waren be reids in één lokaal samengebracht, waar zjj eerstens een toepasseljjt lied zongen, toen vervolgens dhr. C. de Koejjer hoofd dier school het woord nam. Meester van der Werff, deze bijzonder sympathieke figuur de school voor altijd te zien ver laten, stemt ons allen weemoedig. Hij heeft het onderwijs gebracht op een manier die bewondering afdwong. Voor dit goede werk dat hij aan zooveel kinderen gewrocht heeft, is er dankbaar heid in het hart. Dank voor de straf die de kinderen gekregen hebben Die zijn kind lief heeft kastijdt hem ook dank voor het goede zaad waarop meer dan honderdvoudig vrucht geoogst ia geworden en nog in wasdom is dank ook voor de vriendschap, de altijd harmonische samenwerking met al het personeel, dat het Openbaar Onder wijs, dat ons alten zoo na aan het harte ligt, zeker ten goede is gekomen. Spr. eindigde met den scheidenden leeraar een gelukkige toekomst, veel en kalme rust toe te wenschen en hoopt dat zijn 41- jai'ge onderwijzersloopbaan in aangename gezegende herinnering moge voortleven. De burgemeester dhr. Wabeke, wil namens de gemeentenaren, dhr. van der Werff hartelijk dank brengen voor het ouderwijs dat hij zooveel jaren in deze gemeente aan vele geslachten gebracht heeft. Het resultaat van Uw praestatie gedurende ruim 40 jaren is niet gering te schatten. Uw atbeid onder de jeugd, die oogenschjjnlijk weinig waardeering heeft, is wel meegeteld. De ziel van het kind dat zoo fijn aanvoelt heeft een stempel ontvangen dat in zijn verder leven van nut isde waardeering komt dan eerst tot zijn recht. Ook het geven van wetenschappelijk onderwijs aan oude ren dan leerplichtige kinderenze te vormen tot bruikbare menschen in de maatschappij, is een waardevol werk ge weest, waarvoor wij U danken. Mocht U op Uw 40-jarig dienst-jubileum geen uiterlijken danktoon vernomen hebben, Uw dienstijver en algeheele toewijding zijn niettemin door ons te allen tijde bemerkt en in erkentelijkheid aanvaard. De inspecteur van het L. O., dhr. Abeleven, wilde, hoewel zijn drukke werkzaamheden het hem moeilijk maakten, het niet nalaten, dhr. van der Werff bij diens afscheid als onderwijzer bij de O. school namens het Rijksschooltoezicht dank te brengen voor hetgeen hij aan de opvoeding van het jong geslacht in deze gemeente heeft gedaan. Nog niet lang echter in deze omgeving werkzaam, heeft hij toch reeds bij de eerste kennismaking met dhr. v. d. Werft' en zijn klas be merkt, dat het meeleven met de kinderen, zooals hier geschiedde, een bewijs op leverde dat de liefde onvervalscht bleef en daardoor het geheel ouder een zekere bekoring bracht, welke zekerlijk hechte, stevige grondslagen legt voor het levens- gebouw, zoodat allerlei stroomingen op maatschappelijk gebied de ingenomen positie niet kunnen doen ondermijnen. Deze dag zal zeker een onvergetelijke dag zijn. Geliefd en hooggeschat door allen, zal het toch moeilijk vallen te scheiden van datgene wat hij zoo nauwgezet al dien tijd heeft verrichtdoch gekomen aan de mijlpaal die U tegenroept „Tot hiertoe en niet verder", is thans Uw werk volbracht en kunt gjj Uw rust genieten Spr. hoopt dat hij nog lange jaren in gezondheid, geluk en voorspoed leven mag en stelt voor dat de kinderen den onderw|jzer toezingen„Lang zal hij ieven", waarna de oudste en jongste leerling den meester een hengelstok aan boden. Dhr. van der Werff, zichtbaar ontroerd door zooveel bewijzen van erkentelijkheid, dankte allen voor de eer hem aangedaan, en hoopte dat de uitgesproken wenschen verwezenlijkt mogen worden. De collega's en de kinderen voor de prettige en heer lijke samenwerking, ook voor den door de kinderen aangeboden vischstok, welke voor hem steedB het meest geliefd middel was, zijn vrije uren door te brengen, bracht hij hartelijk dank, waarna de kinderen door hem werden getracteerd. Des avonds waren de ouders der school gaande kinderen en verdere leden van de Ver. van Volksonderwijs, oud-leerlingen en belangstellenden in het O, onderwijs samengekomen om bij monde van dhr. P. Lindenbergh Azn., wethouder van onderwijs dhr. van der Werff als blijk van waardeering aan te bieden een nieuwe fttts, een gaslamp en een schemerlamp, geschenken die dhr. van der Werff en zijn familie zeer verrasten e» zeker blijk gaven van waardeering voor hetgeen door dhr. van der alhier gedurende zoo veel jaren is gedaan. Zaterdagmiddag is tijdens het storm weer het Belgisch sleepschip „Bluviale II" geladen met kolen en bestemd naar België ter hoogte van het Hellegat omhoog ge varen en gebroken. De opvarenden zijn op een ander schip overgegaan, en te Dintel geland. Heinkenszaild. Vrijdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Ons Genoegen" alhier onder leiding van den heer Wolzak uit Goes een een concert in de Ned. Herv. Kerk. De verschillende zangnummers werden zeer verdienstelijk uigevoerd. Een groot publiek volgde met aandacht de uitvoe ring. Kapelle. Tot ouderling in de Ger. Kerk alhier werd gekozen dhr. Jb. Zegers en als diaken dhr, A. de Groene. Door wijlen dhr. Jacob Mar|js werd aan de diakonie der Ger. Kerk te Kapelle- Biezelinge gelegateerd de som van f 100. Zaterdagavond kwam de 68 jarige Wed. C, N. alhier zoodanig te vallen van den zolder, dat directe geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, die dr. Pfeiffer verleende. 's Gravenpolder. Donderdagavond gaf de zangver. „Excelsior onder leiding van haren directeur dhr. W. Hengeveld te Goes, een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk, met medewerking van dhr. J, Lokerse, organist b|j de Ned. Herv. ge meente. Een 12-tal nummers werden op ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Wat meer stilte tijdens het orgelspel ware wel gewenscht geweest, In het kerk gebouw was geen plaats onbezet. Ierseke. Gekozen tot president-kerk voogd bij de Ned (Herv. Kerk de heer Louis van Es, alhier. Waarde. Op 2en Kerstdag hield de schietvereeniging een ouderlingen schiet wedstrijd. De uitslag was als volgt H. Schrier 178 punten, J. J. Pieper 177, M. van Weele 175, M. de I.oozel75, A. van der Hart 173, J. Zandijk 173. D. Zandijk 173, A. van Koeveringe 173, M. Braam 172, P. Sonke 171, A. Zuid- weg 170, C. W. Braam 170, J. Schrier 170, J. Zuidweg 167, C. Schrier 167, M. van Peenen 166, P. Koster 164. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Met ingaug van 1 Januari is tot stokman in de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd J. Bramsen, de eenige sollicitant. Wvijfaartsdljk. Op Woensdagavond 24 December trad alhier in het gebouw T.a.v.e.n.u. vanwege het Hoofdbestuur vau de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hiertoe uitgenoodigd, voor het Dep. Wol- faartsdjjk op dhr. J. C. Snouck van Amers foort, welke aldaar een geneeskundige inrichting beeft met het onderwerp „de lichamelijke opvoeding van het kind". Het niet talrjjke publiek hoorde met de grootste belangstelling de rede aan, die dan ook op boeiende wijze werd uitge sproken. De spreker bezag het onderwerp van sociaal hygiënisch standpunt en gaf in groote lijnen aan, wat onder lichame lijke opvoeding te verstaan is, heel ver schillend van wat de groote massa er onder verstaat en hoe die moet zjjn om het doel te bereiken, n.l. de vorming van moreele en krachtige menschen. Waar de mensch i9 te beschouwen als een product van erfelijke eigenschappen en uitwendige omstandigheden, werd uitvoerig nagegaan hoe en waardoor de inwerking dier uit wendige invloeden als taak der opvoeding zooveel doenlijk door ouders moet worden geregeld. De levensvoorwaarden van den mensch, lucht, licht, water, voeding en beweging werden uitvoerig besproken en op populaire wjjze in dit verband om schreven, de betcekanis der algemeene en persoonlijke hygiëne, de zorg voor het jonge kind, bijzondere behandeling van het zwakke en misvormde kind, de invloed der woning, schi ol en beroep, de waarde der lichamelijke oefeningen, na- en voor deden van sport. Na de pauze werden een groote serie lichtbeelden vertoond ter toelichting van het gesprokene. Er bleek duidelijk uit dat elk levend wezen door goede toepassing en aanwending van middelen en krachten kan ontwikkelen. Groeien en bloeien, zoodat wat ziek, zwak of lijdende was menigmaal kan worden sterk en gezond. Aangrijpend waren de beelden waar de schrikkelijke gevallen van verwaarloozing en ontaarding werden ge toond naast dezelfde kinderen, die intijds door goede behandeling sterk en gezond werden. Alle ouders, die ontbraken op de lezing hadden groot ongelijk door afwezig te zijD. Middelburg. Woensdagmiddag werd een Zuid-Bevelandsche boerin in de Eran- sche bazaar alhier betrapt op diefstal, onder haar doek had zij o.a. een ffesch boerenjongens verborgen. De politie werd gewaarschuwd en hield de vrouw aan. In de autobus naar Wolphaartsdijk, in welke plaats de 30-jarige gehuwde aangehou dene vrouw P. woont, werden nog ver schillende in denzelfden winkel wegge nomen voorwerpen, die de dievegge daar reeds had heen gebracht in beslag ge nomen, terwijl des avonds de politie per auto naar Woiphaartsdijk ging, waar ten huize /rn de vrouw nog eenige reeds eerder ueggekaapte artikelen werden aan getroffen en medegenomen naar Middel burg. Op het politiebureau heeft men nu eeu keur van voorwerpen bij elkaar, als dweilen, een koffiepot, kopjes en scho tels, kerstbcomartikelen, poppen, lucifers, springtouwen en nog vele andere zaken. De vrouw nam bijv. eerst een deksel van een koffiepot weg en bracht dit met andere voorwerpen van haar gading naar de bns, kwam dan terug en dan ve.dween ook de pot. De vrouw die bekende, is moeder van 7 kinderen, waaronder nog een zeer jeug dig kind en dit is de reden, dat z|j na opgemaakt proces-verbaal Donderdag weer op vrije voeten werd gesteld. In brand geraakt. Dinsdagmorgen etond de vrouw van J. Kr|jgerKloote te Zierikzee met haar kleeding te dicht bij den gloeienden pot van de kachel, zoodat zjj in een oogen- blik in brand stond en haar lichaam deer lijk verbrand is. Direct is ze per auto vervoerd naar het ziekenhuis te Noord- gouwe. Dr. Heuse constateerde, dat de opperhuid alleen was aangetast. De toe stand is redelijk,

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2