N°. 1SI Dinsdag 50 December 1924. Ill6 Jaargang. FE UIL.L. ETON Als ik koning was Eene week van macht. Kloven Kloosterbalsem 't SCHEERZEEP ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes 12, buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt: Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. Uitgave Naaml. Venn. „Goesche Courant" en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf ADVEHTENTIEN. van 15 regels f 1,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Familieberichten 110 regels 12,40. Bewijsnummers 5 cent. Advertentdën worden aangenomen tot 12 uur voormiddag. BUITENLAND. De Keulsche zone De geallieerde gezautenraad is bet eens geworden i.z. de handhaving van de bezetting van de Keulsche zóne. Het Fransche Havas-burean geeft als reden op dat Duitscbland zijn verplichtingen i.z. ontwapening niet zon zijn nagekomen. Echter heeft de Duitache minis er Gessier uiteen gezet, dat de z.g. wapenvondsteu van de geall. militaire commissie niets om het lijf hebben. De toestand in Albanië- In Albanië zijn de opstandelingen, onder leiding van Ahmed Zogoe meester van den toestand. De oude regeering is gevlucht. Een tweede Haarmann. Te Miinsterberg in Silezië is dezer dagen een tweede Haarmann gevangen genomen, zekere Denke, die tal van rond- trtkkende handwerkslieden in zijn huis gelokt en vermoord moet hebben. Zij» laatste slachtoffer was een jonge man, dien hij met een bijl op het hoofd sloeg, terwijl deze een boterham opat, die zijn ongure gastheer hem had voorgezet. Of schoon de slag zeer hevig was en de toegebrachte kwetsuur ernstig, wist de gewonde uit het huis te ontvluchten. Na aangifte bij de politie onderzocht deze het huis, waar tal van potten met menschenvleesch werden gevonden, waar van Denke vertnoe 'elijk gewoon was te eten. 's Nachts na zijn gevangenneming heeft de man zich ia hel huis van bewiriog opgehangen. Een waferkeering ingestort. Uit New-York wordt gemeld Te Koauoke (Virginië) is eeii s undam ingest >»t. Het water verraste werkiui in eeu lager gelegen dorp. Zestien man ver dronken, vijf en-dertig werden ernslig ge- woud sommigen zullen er wel niet van opkomen. STADS NIEUWS. Pl.UIM VEETENTOONSTELLING. Woensdagavond had in de Prins van Oranje de opening plaats van de Pluim vee-tentoonstelling. De voorz. van de Goesche Pluimvee-, konijnen- en sierdui- venvereeniging, de 'heer v. d. Ende, heette namens de jonge vereeniging allen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den burgemeester. Burgemeester Hiajenius zegt met genoegen te voldoen aan de uitnoodi- ging om deze tentoonstelling te openen, Spr. is leek op dit gebied, maar hem is wel bekend, dat het bestuur veel moeite en zorg heeft besteed aan het slagen dezer tentoonstelling. Het groot aantal inzendin gen en het groot aantal prijzen verheugt spr. zeer. Spr. hoopt dat hetgeen meri wenscht met deze tentoonstelling zal mo gen worden bereikt en dat wc nog meer malen een dergelijke tentoonstelling hier zullen mogen hebben. De voorz. dankt den burgemeester en spreekt de hoop uit dat deze als eere- voorz. der vereeniging nog menigmaal ko mende tentoonstellingen zal openen. Spr. 42 OF. NAAR HET ENGELSCH door Justin Huntly Mc. Carthy. De beide beulen beklommen nu Ihet schavot en waren weinige oogenblikken la ter, onbekommerd omtrent hunne vreemde rustplaats, vast ingeslapen. Zij snorkten zoo vroolijk, alsof de laatste mensch was opgehangen en zij nu niets meer te doen hadden, dan tot aan hun zalig einde lui te leven. Arbeid en wijn hadden hen zoo moe gemaakt, dat zij de schreden niet hoor den, die spoedig daarop weerklonken het waren de snelle, ongeduldige voetstap pen van eene vrouw en die van een man;, welke haar nasloop. o/ec//re/7e7fe> isoefes? <?eöpro/7pe/7 l+Z/rpfer» - fjar?c/er? 5c/?r&/e Ju/c/. ópr/hgencfe l/ppe/?. r/=>u/?o£.per c/oos 30-6O-90c. Tuóeo ó'Oc S/fApof/ien/lrogó/en. 1/jApof/ienjDrogó/&7A brengt dank aan de schenkers der eerei- prijzen, aan de Gebr. Duvekot voor de voedering, in 'tkort aan allen die hebben medegewerkt. De heer Hondebrink, Ermelo, roemt namens de Jury de schitterende kwaliteit der inzendingen. Spr. heeft hedenmorgen een Vlaamsch rcuzenkonijn op de tafel ge had, zooals hij nog nooit zag. Spr. spoort aan tot onderlinge samenwerking om de verschillende rassen te verbeteren, dan zal men zeker ook op internationale tentoon stellingen een goed figuur maken. Ook dankt spr. het bestuur voor de goede zor gen voor de "Jury. Hieronder volgen de uitslagen der ver schillende bekroningen Afdeeling Kanaries. Klasse I. Eén vogel eigen kweek 1924. Ie en ecreprijzen A. Beens, Roosendaal; 2e en eereprijs J. J. Tromp, Vlissingen; 3o en eereprijs W. Kroon, Middelburg (bij loting). Klasse II. Twee vogels eigen kweek 1924. Ie en eereprijzen D. Jongeneelien, Roosendaal; 2e en eereprijs M. Dekkers, Roosendaal; 3e en eere-prijzen M. B. de Munck, Goes. Klasse III. Vier vogels eigen kweelt 1924. Ie en eereprijs D. Jongeneeiem, Roosendaal; 2e en eereprijs P. Geldof, Middelburg; 3e en eereprijs C. A'. J. Her wijnen, Middelburg. Klasse IV. Eén vogel open klas. Ie ein eereprijs W. Kroon, Middelburg; 2e en eereprijs A. Beens, Roozendaal; 3e cn eereprijs D. Jongcncclcn, Roosendaal. Klasse V. Twee vogels open klas. Ie en eereprijzen J. J. Mijnsbergen, Goes; 2a cn eereprijzen J. Bruggeman Jzn., Goes; 3e en eereprijzen M. B. de Munck, Goes. Klasse VI. Vier vogels open klas. Ie en eereprijs J. Stijn, Middelburg; 2e en eereprijs J. Haaijiman, Middelburg. Meesterzanger der geheele tentoonstel ling (bij loting) D. Jongeneelen, Roosen daal, 84 punten. Meesterzanger overjarige vogel (bij lo ting) J. J. Mijnsbergen, Goes, 84 punten. Meesterzanger van „Onze Gevleugel de Zangers'' te Goes J. J. Mijnsbergen, Goes, 84 punten. Afdeeling Hoenders. Enkele nummers. Holl. witkuif: 2c en eereprijs M. Ma- rinusse. Holl. hoenders (Hamb. zilverlaken) haan: lc en 2 eereprijzen H. W. Enzel- rimik; hen: 2e pr. D. Bezemer. Barnevelders, haan: 2c en oerepr. H. Leusink; 3e pr. K. Helder Cz.; hen: le en 2 eerepr. K. Helder; 2e pr. H. Leu sink; 3e pr. K. Helder. Aneona's, haan: 2e en eerepr. Meeuwse en Rottier; hen: le en 2 eerepr. A. van Sabben. Plymouth Rooks, donker, haan: lc,2e VERKOUDHEID CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TOOVERPASTILLE. Bij Uw drogist. &n handen en lippen helpt direct Do vrouw was Katharina van Vaucek les, de man Noël le Jolys. „Waarom vervolgt gij mij?" vroeg zij, en Noël, die haar van uit het paleals schre de voor schrede was gevolgd, antwoordde snel: „Gij moogt niet onbeschermd en alleen door de straten gaan. Daarom ben ik u gevolgd als uwe schaduw." Verachtelijk wees Katharina Kern af. „Gij doet er goed aajn voor schaduw te spelen, wamt gij werpt er zelf geene. De straten zijn leeg de straten zijn rustig. Ik geef de voorkeur aan het alleen zijn boven uw gezelschap. Laat mij voor bij ik wil mijne gebeden verrichten"'. Noël was nafnelijk tusschen haar en do kerk getreden, zoodat hij haar den ingang versperde. „Wilt gij voor uw geliefde bidden?" vroeg hij, waarop Katharina hem toe snauwde: „Dat gij dat vraagt, verraadt eene kleine ziel en een lagen zin, jnaar ik denk groot genoeg om te antwoorden. Ik wil bidden voor een dapper man, die mijne oogen nooit weer zullen aanschou wen." Haar hart bloedde, terwijl zij zoo en 4 eerepr. H. W. Enzerink; 3e, 4e en X eerepr. T. Yntema; hen: le, 2e en 2 eerepr. H. W. Enzerink; 3e pr. P. van Loo; hen, jong: le en 3e pr. H. W. Enzerink; 2e pr. P. van Loo. Idem, licht, hen: le en eerepr. J.Baljé. Idem, zwart, hen: le en eerepr. P. van Loo; 2e pr. J. Baljé. R. Island, rosekam, haan: le en 3 eere pr. D. Bezemer; 2e pr. P Peeman Kake- bceke; 3e pr. P. J. Bestors; hen: le, 3e en eerepr. P. Peeman Kakebeeke; 2e pr. D. Bezemer. Idem, enkelkam, haan, jong.' 3e pr. Mevr. Belderbas; haan, oud le pr. P. van Loo; eerepr. A. van Sabben. Idem, enkelkam, hen, oud: le pr. M. B. de Munck; hen, jon-g: le en 2 eerepr. J. Goud; 2e pr., Mevr. Belderbas; 3e pr. Peeman Kakebeeke. Orpington, wit, hen: le en 2 eerepr. W. C. v. d. Werf CJzn. Succes, haan1: 2e pr. Mevr. Belderbas 3e pr. Meeuwse en Rottier. Idem, hen: lc en eerepr. Mevr. Bel derbas. Leghorn, wit, haan, jong: le en 4 eere pr. Jac. Bos; 2e pr. I. A. Ghijseis; hen le en 2 eerepr. I. A. Ghijseis; 2e pr. Jac. Bos Hz.; 3e pr. A. F. de Munck. Idem, zwart, haan: le en eerepr. D. Fokker; hen: le, 2e en eerepr. D. Fokker. Idem, andere kleuren, hen: 3e pr. B. Valkier. Minorca's, haan: le en 4 eerepr. D. A. Land; hen: le, 2e en eerepr. H. J. van S trien. Holl. krielen, patrijs haan: le en eere pr. J. Q. C. Lenshoekhenle en eerepr. J. Q. C. Lenshoek; 3e pr. L. J. Valkiier. Jap. krielen, haan: le en eerepr. A. Nolet. Toornen. Holl. witkuif: 3e pr. M. Marinusse. Hamburgers zilverlaken: le pr. M. J. Goeman3e pr. en 3 eerepr. D. Bezemer. Idem, goudpel: le pr. C. C. D. Tim merman. Barnevelders: le cn eerepr. H. Leu sink; 2e en eerepr. G. M. Nijsse; 3e pr. L. de Clercq. Aneona's: le en eerepr. A. van Sab ben; 3e pr. M. C. Duinhouwer; eerepr. Meeuwse. ^yandotte, wit: le pr. M. J. Dekker; 2c en 2 eerepr. P. Schrier. Idem, zilver: 2e pr. J. Baljé. 'Plymouth Rocks, donker: le en 2e pr. Yntema; 3e en eerepr. P. van Loo. Idem, licht: le en eerepr. J. Baljé. Rod. Island, rosekam: 3o pr. P. J. Besters. Idem, enkelkam, oud: le en 2 eerepr. J. H. Brouwer; jong: le en eerepr. S. Ganseman; 2e pr. Ding. Ganseman; 3e pr. L. D. Boudeling. Succes: 2e en eerepr. M. de Broekert. Orpington, wit: 2e en 2 eerepr. W. C. v. d. Werf. Leghorns, patrijs: le en eerepr. J. H. Brouwer; 2e pr. M. Berman; 3e pr. C. de Leeuw. Idem, wit: le en eerepr. M. A. Nijsse; 2e pr. J. J. Remijn; 3e pr. I. A. Ghijseis. Idem, zwart: le pr. C. M. Fokker. Leghorns Duokwing: le en 2 eerepr. I. Melse. Leghorns, andere: 2e pr. C. Stroo. Minorca's: le en eerepr. H. J. van TREKT NIET. B'JTNIET, \StHUIMT OVtPViOtBIC r Stricn; 2e pr. D. A. Land. MecheJsche koekoek: le en 2e pr. M. Berman. Zevenberger kaalhals: 2e en eerepr. P. Berman. Holl. krielen, patrijs: le en eerepr. J. Q. C. Lenshoek; 2e en 3e pr. A. Nolet. Java krielen: le, 2e en eerepr. A. No let; 3e pr. Th. de Boer. i Sebregt krielen, zilver: 2e en eerepr. J. Burger. Wyandotte, kriel: 2e en eerepr. A. Nolet. Diverse pluimvee. Kaapsche eenden: le en eerepr. Gebr. Rouw. Loopeenden, zee: le pr. J. Q. C. Lenshoek. Loopeenden, wit: le, 2e en 2 eerepr. Peeman Kakebeeke; 3e pr. C. Stroo. Kalkoen, haan: le en eerepr. W. de Glopper; 2e pr. Gebr. Rouw; 3e pr. A. v. d. Bijl; hen: le pr A. v. d. Bijl; 2e pr. Mevr. Ganderse. Parelhoenders: 2e pr. C. Stroo. Postduiven. I spr alt, en bittere tranen stonden in oogen. Hare gedachten keerden terug naar den langen, slapeloozen, droevigen nacht. Zij zag zich weer wachtend aan het venster zitten en naar den rozentuin kijken, zag zich weer met vermoeide oogen tevergeefs im de dichte duisternis staren, met ver moeide ooren tevergeefs luisteren naar een geduid, dat haar bericht zou brenh gen omtrent den strijd, waarin de gebie der baars harten zijn leven voor haar en het vaderland op het spel zette. Want nu wist zij het: hem behoorde haar hart; in de langzaam voortkruipende, wanhopige uren van dezen nacht w<as het haar be wust geworden, dat hij, dien zij haar vijand noemde, de bezitter van haar hart wias. Ondanks haar toorn over het be drog, dat men jegens haar had gepleegd., beminde zij hem. Zij bemin(de niet den voornamen heer, noch den rerloopen dich ter, die arm en zwaarfd in haar dienst waagde zij beminde eenvoudig den man hij mocht heetem, zooals hij wilde, hij mocht zijn, wat en w.ie hij wilde die haar hart had weten te veroveren en vast te houden. De Katharina van gisteren Doffer, lichtblauw: le pr. J. ter Mar ren; 2e pr. J. C. v. Beers; 3e pr. G. van Damme. Duif: le, 3e en eerepr. Jobse; 2e pr. E. A. Lindenberg. Kras, doffer, donkerblauw: le, 2e en eerepr. Jobse; 3e pr. G. Bogaard. Idem, duif: le en eerepr. Van der Mijn den; 2e pr. E. A. Lindenberg; 3e pr. Jobse. Kras, doffer, lichtblauw: le, 3e en eerepr. Jobse; 2e pr. J. C. v. Beers. Idem, duif: le pr. D. Hoogenraad; 2e en 3e pr. Jobse; eerepr. L. Luijk. Rood cn roodkras, doffer: le, 3e en 2 eerepr. Jobse; 2e pr. D. Hoogenraad. Idem, duif: le en eerepr. Edm. Speiier; 2e pr. Van der Mijden; 3e pr. Hoogen raad. Vaal, doffer: le en eerepr. I. Schui ling; 2e pr. Jobse. Idem, duif: le en eerepr. Jobse; 2e pr. I. Schuiling. Zwart, doffer: le en eerepr. Jobse, 2e pr. J. P. Theenaart; 3e pr. H. de Smit. Idem, duif: le en eerepr. Jobse. Bont, doffer: le, 2e en eerepr. Jobse; 3e pr. Van der Mijden. Idem, duif: le, 2e en 3e en eerepr. Jobse. V.G., doffer: le en eerepr. Jobse; 2e pr. M. v. 't Westeinde; 3e pr. I. Schuiling. Idem, duif: le en eerepr. M. v. 't Westeinde; 2e pr. H. de Smidt; 3e pr. Jobse. Voor 800 K.M.: le pr. P. Koopman; 2e pr. D. de Visser; 3e pr. Ml B. dé Munck. 500 K.M.le en 2 eerepr. C. A. Jam- se; 2e en 3e pr. P. Koopman. 300 K.M.: le en eerepr. Edm. Speiier; 2e pr. T. Modde; 3e pr. P. Koopman. 200 K.M.: le en eerepr. C. T. Par- ree; 2e pr. J. Bezemer; I. Schuailing en J. M. Fraanje ieder 3e pr. 100 K.M.: le en eerepr. J. Bezemer; 2e pr. M. v. 't Westeinde. Sierduiven, enkele no's. Holl. kroppers, duif: le en 2 eerepr. H. W. Enzerink. Brunner kroppers, doffer: le pr. M. v. Stee. Brunner, wit, doffer: le pr. M. C. v. d. Ende. Idem, duif: le pr. M. C. v. d. Ende. Idem, blauw, doffer: le en 3 eerepr. M. C. v. d. Ende. Idem, duif: le en eerepr. M. C. v. d. Ende. Steigerkropper, zwart, doffer: le pr. A. Polfliet. Idem, duif: 3e pr..,.A. Polfliet. Idem, rood, doffer: ie pr. H. W. En zerink; 2e pr. W. Wattez. Eng. kropper, bruin, doffer: 2e pr. J. Vereeke. Saksische kroppers, wit-zwart, doffer: le en eerepr. C. Lakké. Idem, duif: le pr. C. Lakké. Strassers, zwart, doffer en duif: le pr. P. van Loo. Eiber witkop, doffer: le en eerepr. H W. Enzerink. Nonnen, zwart, doffer en duif: 2e pr A. Battes. IJsduif, doffer: le pr. D. V. C. Boel Anatolische meeuw, doffer: le eneere pr. P. van Loo. Schildmeeuw, duif: 2e pr. S. Schram Chineesche meeuw, doffer: 2e pr. J ter Maten. Valkenette, wit, doffer en duif: le pr C. J. v. d. Werf. Idem, zwart, doffer: le, en 2e pr. C. J. v. d. Werf; duif: le pr. Cl J. v; d?« Werf. Duksohe ekster, zw. bont, doffer: le pr. C. J. v. d. Werf; duif: C. Ji v. d. Werf. Eng. ekster, bl. doffer: 3e pr. Theo v. Damme.; duif: le pr. Theo v. Damme. Ekster tuimelaar, rood, duif: 2e pr. M. B. de Munck; doffer: 2e pr. P. v. Loo Duitsche Biaard tuimelaar, zwart, duif: le pr. en 2 eerepr. J. A. Lakte. Hyacimthrblauw, duif: le pr.' J. ter Maten. Sierduiven, koppels. Ziiverhoek: 2e pr. J. Vereeke. Goudvent: 3e pr. J. Vereeke. Eksters: 2e pr. J. Vereeke. Wit Slobben: 2e pr. A. H. Bodt. Eng. kroppers, wit, oud: 3e pr. J. Vereeke. /Holle kroppers, blauw: 3e pr. J. Vereeke. Konijnen. VI. Reuzen, haaskl. ram, oud: 2e pr. J. Goud.; jong: le en eerepr. J. Goud; 3e pr. M. Maat. Idem, voedster: le, 3e en eerepr. J. Goud. Idem, wit, voedster: le en 4 eerepr. H. Hak; 2e en eerepr. J. W. Rostam; 3d pr. M. Piesens. Lotharingers, zw. ram: le, 2e en eerepr P. Priester. Idem, voedster: le en 2 eerepr. W. C. Piatschorre; 2e pr. P. Priester. Belg. Ham, ram: le en 2 eerepr. A. Enzerink. Weener-blauw, ram, jong: le pr. W. C. Piatschorre. Idem, voedster, oud: le pr. J. Franke; jong: 2e en eerepr. P. C. Brasser. Idem, zwart, ram, oud: 2e pr. P. C. Brasser. Alaska, ram: 2e en eerepr. V. J. Roefes. Angora, voedster: le en 2 eerepr. A. was gestorven en begraven met al haar trots, en uit haar doodsstrijd was eene nieuwe Katharina ontstaan, die met helde ren blik de wereld aanzag en met) eene gelouterde ziel het groote en ware in eene andere ziel kon waardeeren. Noël begreep haar zwijgen niet en stoorde onhandig hare gedachten. „Ook ik ben een dapper man", zeide hij, welgevallig op zijne borst slaande. „Ik heb hedennacht Thibaut van Aussig- ny bedwongen. De koning is mij weer ge nadig gezind. Heb ik gisteren voor dwaas gespeeld, dan kan ik morgen voor een wijs man spelen. Ik was een ezel, een schaapskop, als gij wilt, maar ik heb niets tegen dien koning misdaan en hij is mii weer genadig gezind. Waarom kunt gij dat ook niet zijn?" Katharina zag zich uit hare droomen veer op de aarde neergetrokken on zij verachtte dien man. „Neen, want gij benijdt een groeten geest, en die nijd verlaagt u. Noël sprak verdrietig: „Hij is toch geen halfgod! Hij is van dezelfde klei gemaakt als Adam en wij allen, I" Katharina's gedachten waren ver weg van haar metgezel, in den geest zag zij fladderende vaandels, op elkander stoo- tende lansen, hoorde zij het gekletter van zwaarden op de stalen pantsers, het slaan van staal op staal. Hare fantasie zag midden in het dichtste gewoel eene schit terende gedaante, met een trotsch lachje op de lippen, maar die man diroeg een groot verdriet in zijn hart en had oei* stukje wit lint op zijne borst verborgen. Zij antwoordde niet op NoëiLs woor den, maar op hare eigen gedachten. „Mijn trots heeft het recht hem ta haten, maar toch behoort mijne ziel hem." Juist wilde Noël antwoorden, toen hij plotseling achteruitweek en zijne muts af trok. Op de stoep der kerk stond de zwarte, gebogen gedaante des konings, die zoo juist zijn morgengebed had verricht, achter hem stonden zijne beide schaduwen Tristan en Olivier. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1924 | | pagina 1