Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Huidwondjes FUfiKOfj 30c HOESTEN. en zwafeüzure Ammoniak passeerden ach tereenvolgens de revue. De opkomst was flink. Rilland-Bath. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „Rillandia" een uitvoe ring. Deze uitvoering mag uitmuntend ge slaagd heeten. De zaal was propvol. De belangstelling was langen tijd niet zoo groot geweest als bij deze uitvoering. De directeur dhr. P. Krijnsen uit Waarde mag zeker wel door het gezelschap wor den gewaardeerd, daar weer ten volle bleek, dat hij alles in het werk stelt om. het muziekgezelschap op hooger peil te brengen, zoowel op muzikaal als op ander gebied. In de muzieknummers die ten ge- hoore werden gebracht was goede studie vooraf gegaan, dit bleek daar de num mers, w.o. enkele fantasies met zekerheid werden uitgevoerd. Wat het tooneel be treft, mag als zeer goed worden aange merkt: le. „Adspirant Veldwachter", 2e. „Vader mag ik trouwen en 3e. „Het noodlot of inkwartiering". Ten slotte een voordracht van 2 dames: „Het portret", die de lachspieren menigmaal in beweging bracht. Verscheidene populaire marschen werden daarna nog ten gehoore gebracht. De samenkomst werd door den voorzitter van het gezelschap gesloten. Bij Apoth. en Drogisten. Kamer van Koophandel. In de Vrijdagavond le Middelburg ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- ache eilanden, waar 13 van de 22 22 leden tegeowoordig waren is ter tafel gekomen het rapport, uitgebracht door een commissie uit de Kamer, die bij den minister van waterstaat is geweest om de belangen van de Vlissiagsche ha ven te bepleiten. De heer Jeronimus vroeg, of het bureau ook weet, welke be perking de minister thans weer op het oog heeft, waarop de voorzitter, de heer Jos. van Raalte, zeide, gehoord te hebben van plannen van den minister om de ha ven in plaats van 10 meter, slechts 8 meter diep te doen zijn. Mocht dit ge rucht juist blijken, dan zal het bureau direct daartegen opkomen, want dat zou z.i weggegooid geld worden. Bij het btzoek aan den minister ge waagde deze van een brief van de Kamer te Ternenzen, waarin met minder enthou siasme over de haven te Vliasingen werd geschreven. Verschillende leden kwamen er tegen op, dat de Kamer te Terneuzen zich hiermede bemoeit, en dat zij voor- loopig weigert een afschrift van haar brief te geven. Men zal dit du den minister vragen en bij de vereeniging van Kamers van Koophandel zal de houding van de Neuzensche Kamer worden ter sprake gebracht. Besloten werd, er bij deD minister van financiën op aan te dringen, de tarieven voor inzage van of het verkrijgen van inlichtingen uit de registers van de be- waardeis van de hypotheken te verlagen. Aan de Tweede Kamer zal worden ver zocht te voorkomen, dat een forens in de toekomst meer zal worden belast dan nu reeds het geval is, en tevens, het wets ontwerp tot richtige heffing van directe belastingen niet aan te nemen. Hcinkenszand. Terwijl de wed. R. alhier de glazen zou boenen had zij het ongeluk van den stoel te vallen waarop zij was geklommen en wel zoodanig dat zij haar aim brak. Heelkundige hulp werd verleend door dr. Griep. Aan den heer D. C. Fokker alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als geagregeerd klerk bij de Directe Be lastingen ten Ontvangerskantore alhier, wegens overgang in een particuliere be trekking en wel tegen 1 Januari 1925. Ovezand. Door eenige landbouwers is alhier eeu Boerenleenbank opgericht. Als bestuursleden werden gekozen M. van 't. Westende Jz., L. Goense en J. Rijk iVlz. Tot lfden van den Raad van Toezicht C Vermeule, J. Dobbelaar enL.de Win. ter. Tot kassier werd benoemd A. vaD Loenhoud. Bedoeling is om aan te sluiten hij de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven. De Raad vergaderde Zaterdag. Af wezig D. van den Dries met kennisgeving. Besloten wordt eene doivenbelasting in te voeren voor uitvliegende duiven. Het te h Hen recht wordt bepaald op 25 cent pi r duif. Jd beginsel wordt besloten de hoogte r kamers van nieuw te bouwen wonin gen te brengen van 2.80 M, op 2,65 M. Tot lid der Comm. tot wering school verzuim, vacature A. Wijk, wordt benoemd L. N. de Jonge. In de begrooting 1924 had eene af- Mi overschrijving plaats. De rekening van Je veemarktverloting wordt goedgekeurd. Vastgesteld werd de rooiljjn voor te bou wen woningen langs den Roonensdijk. Kapelle. Voor een (alrijk gehoor hield dr. J. D. Schmidt alhier Zondagavond een gedachteuiapredicatie ter gelegenheid zijner 25-jarige ambtsbediening, naar aan leiding van de Schat in aarden vaten (2 Cor. 4 7). Hij bepaalde de gemeente bjj 1 de dankbaarheid, 2 de weemoed, 3 de oot moed. Ds. Jonker van Biezelinge sprak als ringpredikant en namens den kerkeraad dr. Schmilt toe, eD verzocht de gemeente haren leeraar staande toe te zingen, Och 1 dat uw Geest den leeraar sterk'. (Gez. 91 8.) Driewegen. Tot onderwijzer aan de Keucheniusschool te Oud-Beijerland is benoemd dhr. A. Bakker alhier. Ondelande. Aan de volgende deelne mers aan den cursus in het sorteeren en verpakken van fruit (leeraur dhr. A. W. Buteijn) werd een diploma uitgereikt aan J. Traas Cz. eu H. Mol te Baarland, P Schonwenaar en F. C. de Putter te Hoe- dekenekerke en aan H. A. Mol A Jz., J. Schipper, P. v. d. Velde, J. Schouwensar Nz„ C Hoffius Dz., Adr. Schonwenaar, D. Louisse, Chr. Louisse en Arn Schou- wenaar, allen te Oudelande, 'g Heer Abtskerke. Vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag j.l. Af wezig zonder kennisgeving dhr. Braam en v. Weele. Vau Ged. Staten was bericht ingekomen dat de begrooting 1925 is goedgekenrd. Van den Commissaris der Koningin dat de heerenDrijgers en Meijaard herbenoemd zijn als zetters. Van de ge meente Goes dat het batig saldo van den Keuringsdienst voor deze gemeente f 36,12 bedraagt. De voorz. deelt mede dat het Herhalingsonderwijs is begonnen met 9 leerlingen, die ieder f 5 betalen en dat het onderwijs f 1,25 per lesuur kost. De heffing voor de leges van jachtacten werd gewijzigd. Herbenoemd als lil der com missie op het Lager Onderwijs dhr. J. de Jouge met algemeene stemmen, mede aan bevolen was dhr. J. de Pundert als no. 2. De commissie tot Wering van schoolver zuim werd op aanbeveling van B. en W. met alg. st. herkozen, n.l. de hceren Ds. v. d. Pla8sche, G. Goossen, C. Meijaard, G. Ekhardt en P. A. de Graag. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd dhr. J. Nieuwenhuize met alg. st. herkozen, mede was aanbevolen als no. 2 dhr. J. Blok. Van het Burgerlijk Armbestuur was een verzoek ingekomen om een draaibare ligteat te mogen aanschaffen kostende ongeveer f 380. De voorz. juichte dat verzoek toe, ofschoon gelukkig hier weinig noodig, het komt toch wel voor zooals j.l. zomer bleek, daar er door dr. Bakels van Nisse op 't gemis werd gewezen. Met alg. stemmen toegestaan. De begrooting 1924 werd gewijzigd waaronder een post van f 598,18 over 1923 voor 3 leerliugen der R H.B.S. te Goes. Daarna sluiting. Hcedekenskerke. In de Zaterdag ge houden vergadering v-n den raad dezer gemeente waren wethouder C. Chamuleau en dhr, M. Walraven met kennisgeving afwezig. De voorz. deelde o.a. mede dat door Ged. St. was goedgekeurd de gemeentf- begrooting dienst 1925. De commissiën tot wering van schoolverzuim voor de wjjken A en C en B werden in bun ge heel herbenoemd, zulks wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1925. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwjjs werd herbenoemd dhr. J. Lucasse Pzn., met 4 stemmen, 1 biljet was in blanco ingeleverd. Tot lid vas het Burg. Armbestuur werd met 3 stemmen herbenoemd dhr. A. C. v. d. L nde, tegen 2 st. uitgebracht op dhr. P. J. Verbnrg. Genoemde heer A. C. v. d Linde ward daarna met 4 stemmen herbenoemd tot voorz. vau dat Armbestuur, terwijl 1 st. hiervoor was uitgebracht op dhr. H. de Regt. Met S tegen 2 stemmen werd aange nomen een voorstel van het college van B. en W. om het liggeld voor den beurt schipper op Rotterdam, ingaande 1925, te bepalen op f 50 's jaars. Dhm. J. Louisse en Johs. Boone achtten een lig geld resp. van f 40 en f 45 voldoende. Nadat nog eenige besprekingen waren gehouden in verband met de verbreeding van de Slabbekoornsche dijk 2 bij de hofstede bewoond door D. B. van Kruijssen door een voorgestelde afgraving van een stuk dijk aldaar en B. en W. werdeD gemachtigd daarvoor het noodige te ver richten, werd de vergadering gesloten. Als alle middelen gefaald hebben, pro beer dan eens de alom gunstig bekende Victo Borstsiroop. Het resultaat is op vallend. Wolfaartsd\jk. Vrijdagavond werd alhier, door de Goesche Orkest en Tooneelver- eeniging „Kunstvrienden", voor een stamp volle zaal opgevoerd het tooneelsluk „De Logé", blijspel in 3 bedrijven, na elk bedrijf moetten de spelers zich ver heugen in een daverend applaus. Dhr. J. A. Koert bracht de Kunstvrienden dank voor hun prachtig spel. Jammer dat de rookers zoo -reinig aau het verzoek had den voldaan om niet te rooken lijdene het spel, daar nu somwijlen de dikke rook die in de zaal hing zeker hinderlijk zal geweest zijn. Colijnsplaat Vrijdagavond hield de Landboui sociëteit „Unilas" alhier zijn jaarlijkacbe a^.emeene vergadering, bijge woond door 33 van de 122 leden. De ontvangsten hadden bedragen f48345,38 '/a de uitgaven f 48241,27'/a, het goed slot f 104,06. Herkozen werd als bestuurslid dhr. G. N. C. Israël. Verder werd nog een com missie benoemd om bij voldoende opgave in Friesland poo'aardappelen te gaan aan- koopen. Tot leden dier commissie werden aangewezen de heeren J. M. Boin en A. Hartog en als plaatsvervangers de heeren W. de Regt en P. J. v. d. Sande. Provinciale Staten van Zeeland. Najaarszitiing. Vergadering van Maandag 15 December dea morgens te kwart over elf. Voorzitter de commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Door een daartoe benoemde commissie werden de geloofsbrieven van den heei Ph. J. van Dixhoorn, gekozen verklaard in plaats van wijlen den heer R. G. E. Nolson, onderzocht en werd tot zijn toe lating besloten. Autobusdienst Middelburg— Wolphaartsdijl-sche Veer. Bij de bespreking van het ver'agen door inschrijving van de subsidie voor dezen dienst van f 6000 op f 200, werd in een der afdeelingen gevraagd of het niet gewenscht zou zijn ook eens na te gaan of andere diensten, bijv. GoesHoede- kenskerke die nu f 1500 krijgt, niet met minder kunnen toe komen. Een ander lid was bevreesd voor een min Ier goede uit voering bij dit lage subsidie, in een andere afdeeling werd op grondige herziening van de subsidies voor aul obusdiensten aangedrongen. Electnciteitsvoorsiening. In de afdeelingen meende men, dat over bet slechts ten deele uitgebrachte rapport i.z. eleetrificatie der middengroep der comm. Wellemau nog niet veel te beraadslagen valt. De vraag besluit van 14 December 1917, w/arbij besloten werd de electriciteitsvoorziening ia Zeeland vanwege de provincie ter hand te nemen, te herzien, is ook bij Ged. Staten gere zen, maar zij wenscben de beslissing daar over afhankelijk te stellen van de nog te verwachten rapporten over de midden groep en de noordgroep. De Prov, Staten verwierpen met 35 tegen 7 stemmen een motie Onderlijk, errennende de te lange werktijden van het bootpersoneel en Gedeputeerden uit- noodigend nader overleg met de organi saties te plegen. Gedeputeerden namen over een motie Van der Wart, zonder meer verzoekend een nieuw ernstig on derzoek. Last van gal en slijm beslagen t Dg, een voortdurend onaange name» smaak, tiagen stoelgangen een op geblazen gevoel.Gebruik hiertegende zonder eenige kramp weikeDde Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Doos 60ets.Bij apoth,en drogisten BINNENLAND. De Kamerverkiezingen. Jhr. ir. K. R. L. de Mura.t, lid dir Eerste Kamer, te Borcuio, heeft, naar aanleiding van het verzoek, dat hij van de zijde van verschillende kiesvereenigin- gen gekregen heeft, om een candidatUur voor de Tweede Kamer .te aanvaarde», aan het hoofdbestuur van den Vrijheids bond medegedeeld, dat hij bij de aan staande Tweede-Kamerverkiezing op geen enkele csudidatenlijst wenscht voor te komen. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handels- infoïmatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week eindigend 12 Dec. in Nederland uitgesproken 72 faillisse menten tegen 79 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Jan. tot en met 12 Dec. 1924 4353 faillissementen tegenover 3975 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 12 December 1924 werden de volgende zaken behandeld H. v. G., 61 jr., landbouwer te 'a Heeren- hoek werd beklaagd dat hij op 5 Nov. 1924 te 's Heerenhoek 100 K.G. Macadam heeft weggenomen. Eischf 20 b. of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. J. S,, 27 jr., arbeider te lerseke, werd beklaagd dat hij op 18 November 1924 te Ieraeke zijn broeder C. Simonse met een mes in zijn neus heeft gestoken. Eisch1 maand gevangenisstraf. Uitspraak idem. NABETRACHTING GEMEENTERAAD. Wij zullen ons er aan moeten gewen- Den om over niets meer verbaasd te zijn, na alles wat er is vertoond op het gebied der salarisquaestie in den Raad. Het is ons niet mogelijk om, als wij ten minste goede trouw aannemen, nit de houding van verschillende raadsleden wijs te worden. Het heeft iets van een Ba bylonische spraakverwarring. Men begrjjpt elkander Diet. De door den een met veel zorg en moeite vergaarde gegevens, wor den i'opr den ander als van nul en geener waarde ter zijde geschoven. Duigen, waar op ieder meende, dat kon worden gere kend, worden als onbetrouwbaar geken schetst en waar de theorie aan het woord is, wordt de praktijk daarboven verkozen. Voorstellen, die in het voorjaar als verwerpelijk in het oog der meerderheid en vooral vau het Dag. Bestuur, voor andere moesten plaats maken, die B. en W. zouden samenstellen, kwamen bijna in denzelfden vorm in het najaar ter tafel, omdat ook B. en W. geen betere oplossing wisten te vinden, en de op dracht dus maar niet uitvoerden. Aangenomen werden echter de veel verder strekkende regelingen van de fin. commissie, eD dat nog wel op voorstel en met medewerking van een der tot dusver meest geaeharaeerde tegenstanders. Zoo was dan beslist over deze bezui- nigingspogingen en zeilden we den fata len datum van f Januari tegemoet, waar op, behoudens factoren of omstandigheden, die de invoering alsnog niet wenschelijk zouden maken, die nieuwe regeling zou ingaan. De beoordeeling daarvan was aan B. en W. overgelaten en daar deze slechts nood gedwongen tot een voorstel waren ge komen dat eenigszins in den geest der bezninigingsmaunen viel en zij in bun hart beslist tegenstanders waren van elke aftrek of verlaging, kon men er zeker van zijD, dat elke wijziging in deze cijfers of welke andere "omstandigheid ook, die tot een niet ten nitvoerbrenging van het be sluit aanleiding kon geven, met argus- oogen door hen zou worden bespied. Edoch, er deden zich geen zoo buiten, gewone omstandigheden voor, die de Octoberbesluiten kouden omverwerpen en de bij dezen achteruitgang betrokkenen, die den noodlottigen datum zagen naderen, hebben door protestvergaderingen en requesten aan den Raad getracht dezen maatregel nog af te wereD. Zij waren daarbij volkomen in hun goed recht en niemand kan dat kwalijk nemen. Het is een hard gelag om van een kleiner inkomen te moeten rondkomen en vooral bij den gewonen werkman worden een paar guldens noode gemist. Weliswaar heeft men een vaste betrekking en later- een pensioen, maar in die kringen leeft men toch meer bjj de week en worden dergelijke in 't verschiet liggende voor deden niet zoo geteld. Deze pogingen tot voorkoming van de doorvoering van dit bij zoo vreemdsoor tige stemming, met één stem meerderheid aangenomen voorstel, waren te verwachten en eveneens dat B. en W. daarvoor niet ongevoelig zouden zijn. Deze gevoeligheid bad hen echter niet de oogen moeten doen sluiten, voor het geen hun in de raadsvergadering van 17 October was opgedragen, nl. te over wegen of de omstandigheden zich zoo danig zouden wijzigen, dat invoering niet wenschelijk was. Wie de argumenten van B. en W. in het advies bij de verzoekschriften van de ambtenaren en beambten nagaat, ziel daarin weer dezelfde redeneering, die bij de eerste behandeling der zaak iu den raad is voorgedragen. Men krijgt daarin niet te hooren, welke verandering in de omstandigheden zich heeft voorgedaan, die de doorvoering niet wenschelijk maakt, maar een pleidooi, dat met dit laatste raadsbesluit geen rekening houdt en de zaak weer aanhangig maakt alsof er nog niets was besloten. Wij vinden voor deze houding geen andere verklaring dan deze, cat bij B. en W. de stille overtuiging had post gevat, dat een of meer raadsleden thans een andere houding zonden aannemen dan bij de zitting van 17 October. Niet omdat de omstaidigheden zich sinds dien datum zoo hadden gewijzigd, maar omdat deze leden zelf tot ander inzicht waren ge. komen. Om met het raadslid Ctucq te spreken is het soms beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald en in de o >gen van B. en W. was het gevallen besluit ten dwaling. Ook heeft de wijze, waarop daar voor een meerderheid waB verkregen, niet alleen hen, maar ook ons en zeer veel anderen verbaasd. Het is dan nn gebleken, dat de meer derheid in den raad thans niet voor het voorstel der fin. commissie, maar wel voor dat van B. en W. is te vinden en hebben deze hun boven uitgedrukte voorgevoelens zien bewaarheid. Het is ondertusschen een bewijs te meer voor de verwarring, die door al dit heen en weer schuiven was ontstaan, dat de uren tusschen middag- en avondzitting o.a. den heer v. Bommel van Vloten de bezinning hebben bijgebracht, dat aan de eerste opdracht, in April 1924 aan B. en W. gedaan nooit was voldaan en des ondanks of liever juist daardoor in de beide laatste zittingen van October en j.l. Donderdag over geheel andere voorBtelleu is gestemd. „Revenons a nos moutona" heeft li ij eu met hem klaarblijkelijk de meerderheid van den Raad gedacht en laat ons dus het jaar 1925 beginnen onder dezelfde auspiciën als 1924. n.l, met de opdracht van B. en W. om een salarisherziening voor te bereiden, waardoor in totaal 10 pCt. zal worden bezuinigd. Waar de niet ten uitvoerbrenging van de eerste opdracht bijna driekwart jaar beeft geduurd, we.nscheu wij den raadsleden een gezegenden ouderdom toe, waarin zij de overlegging van deze voorstellen en misschien zelfs de toepassing daarvan nog beleven. Wat wij echter nog even willen vast leggen is, dat de Behandeling van deze zaak, die bijna een jaar heeft geduurd, ons een jammerlijk beeld beeft gegeven van onstandvastigheid, veranderlijkheid en weifeling eenerzijds en van stille, doorzetlende tegenwerking anderzijds en dat wij hopen bewaard te blijven voor een herhaling van dergelijke vertooningen, die aan het prestige van den Raad in het algemeen af.-reuk doen. Een ander belangrijk punt was de aan vraag van bet Bestuur der Ver, v. Chr. Bewaarscholen om hoogere subsidie en wel f 25 per kind. Hiervan werd door de beide katholieke raadsleden een voor tel van f 20 gemaakt. Waarom die ou- noozele f 5 het voor deze heeren wel aannemelijk maakte.werd ons niet duidelijk. Wanneer het onder de pacificatie op onderwijsgebied thuis hoort, komt ons de gedachte van den heer Crncq, om onder gelijke voorwaarden als gelden voor het openb. bewaarschoc'londerwijs echter ook dezelfde subsidie, n.l. 50 guide» te geven, juister voor. Wat heeft de bewaarschool echter te maken met openbaar onderwijs De heer Vienings zelfs zegt, dat het niet moet worden verward met het geven van onderwijs. Indien het dus daarbij niet behoort, dan komt ons de scheiding van deze kleine Nederlanders in matjesvlech- ters van Katb., Protestantschen en Vrij zinnigen huize hoogst verkeerd voor. Wij krijgen dan den indruk, die toch reeds bij ons bestaat, weer bevestigd, dat het doel van al dat separatistisch onder wijs niet zoozeer in den vorm vaujdat onder wijs zelf i3 gelegen als wel ontslaan uit de vrees voor den omgang der kinders van de eene religie met die van anders denkenden. Niet jong genoeg kan men er das voor waken, dat vriendschapsban den met deze bloedjes worden aangeknoopt. Ons Nederlandsche volk wordt op die manier in elkander vreemde, zoo niet vijandige groepen verdeeld, zooals een der raadsleden kernachtig uitdrukte van de wieg tot aan het graf. Jammer, dat de heer Labrijn als eenig linksch lid, vóél' deze afscheidingsmanie stemde en daardoor het voorBtel werd aan genomen. Bij de behandeling van de wijziging in de begrooting van het gasthuis, noodzake lijk geworden voor de uitvoering der ziekenhuisplanneu, stonden de meeste raadsleden, waaronder tok van rechts de heeren Stieger en Van Melle, op een bree der standpunt. Met 9 tegen 3 stemmen werd deze ver hooging van f 160.000 goedgekeurd. Het deed ons genoegen, dat al de pogingen van den heer Goedbloed om deze zaak tegen te houden op niets zijn uitgeloopen. Het is nu aan hem om de worden onwaar te maken van den regent van het Gasthuis die zijn plannen voor een Protestantsch Ziekenhuis „bluf" noemde. Voor zijn poging om met een dergelijk nog in de lucht hangend plan te voorkomen, dat een reeds gefundeerde onderneming na ampele bespreking en onderzoek tot uit breiding van hare bemoeiingen overgaat, hebben we ook nog het rechte woord niet gevonden. Wij wachten nog op een ge lukkigen inval die een der overheerschende karaktertrekken van dat raadslid juist zal typeereD. Voor heeren regenten en allen, die aan de tot standkoming van dit plan hebben meegewerkt, moet het een grute voldoe ning zijn, dat nu eindelijk dit plan ge heel rijp voor uilvoering is geworden en zij daardoor aan Goes en Znid-Beveland een inrichting kunnen verschaffen, waar aan reeds zoo lang behoefte bestaat. Bij de behandeling der begrooting deed zich weinig opmerkenswaardigs voor.De vra gen van de heeren van Poelgeest en La brijn, betreffende de organisatie der brand weer, waarvan zulke treurige staaltjes kort geleden zijn vertoond, werden zoo vaag beantwoord door den voorzitter, dat wij niet hebben kunnen opmaken, wat de bedoeling is van B. en W. met deze instelling B. en W. die hiervoor verantwoordelijk zijn, zullen zeker niet bij den tegenwoordigen toestand kunnen blijven berusten. De vermindering van het aantal agen ten van 12 op 10 kon geen meerderheid vinden. Bij de tegenwoordige regeling schijnen deze politiemannen ook reeds een Iangdnrigen diensttijd te hebben. Ofschoon de heer Crucq meende, daj

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2