Bioscoop-Theater Schuttershof Bioscoop-Theater Schuttershof BUITENLAND. De Duitsche verkiezingen. De einduitslag der Duitsche verkiezin gen is als volgt: sociaal-democraten 130 (vroeger 100), Duitsch-nationalen 102 (96), centrum 68 (65), Duitsche volks partij 50 (44), communisten 45 (62), democraten 32 (28), Beiersche volks partij 19 (16), oeconomische partij 17 (10), Duitsch-volkschen 14 (32), land- bond 8 (10), Duiitsch Hannovcranen 4 (5), Beiersche boerenbond 3, Beiersche boeren- en middenstandspartij 2, Wur- tembergsche boeren- en wijnbouw ersbond 2. Het aantal mandaten is 489 (472). Ten behoeve van een ter dood veroordeelde. Te Hull is een krachtige beweging gaande ten gunste van den ter dood ver oordeelden kunstschilder William George Smith, wiens verzoek om gratie reeds door den minister van binnenlandsche zaken werd afgewezen. Smith heeft uit jaloezie een getrouwde vrouw gedood, die geschei den van haar man leefde. Aan een te Huil gehouden openlucht- vergadering als protest tegen de afwij zende beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, hebben 10.000 per sonen deelgenomen. Besloten werd het werk neer te leggen en een bclooging te houden. De vrouw van den burgemeester en het Lagerhui slid Ken worthy hebben zich evenals de aartsbisschop van York tot den minister gewend. Aan den koning is een telegram gezonden en men is voor nemens nog een groot aantal telegrammen te zenden aan den Kondig en aan de ver schillende ministers. De moeder van den veroordeelde ver scheen op de vergadering en knielde neer om voor haar zoon te bedden. Een stoet van 7000 personen trok onder het zjingen van godsdienstige liederen langs de ge vangenis te Huil. SCHOOL EN KERK. Ned. Herv. Kerk. Volgend jaar Februari hopen twee Goesche predikanten hun 25-jarige ambts bediening te vieren, n 1. ds. Steinz op 4 en ds. de Vries op 18 Februari. Ds. Steinz stond van 1900 tot 1908 te Sta- venisse en ds. de Vries van 1900 tot 1903 te Grijpskerke, daarna, tot 1910, te Ove- zande. Sedert 1910 dienen zij de kerk van Goes, waar ds. Steinz 5 April en ds. de Vries 19 Juni intrede deed. Een jubileum. Ds. J. H. Donncr, pred. bij de Geref. Kerk van Breda, vierde Dinsdag zijn 30-jarig jubileum. Ds. Donncr werd 9 Dec. 1894 ingeleid tot zijn dienstwerk te Nieuwdorp, welke plaats bij 27 Mei 1906 verwisselde met Breda. Na aldaar 4 ja ren gearbeid te hebben, werd hij geestelijk verzorger der stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, waarvan hij oprichter en voorzitter is. 9 Mei 1920 verbond hij zich voor de 2c maal aan de Geref. Kerk van Breda. BINNENLAND. Bernard Zweers t In den afgeloopen nacht is te Amster dam op 70-jarigen leeftijd overleden de bekende componist Bernard Zweers. Opheffing hulppostkantoren. Op vragen van het lid in de Tweede Kamer, den heer De Boer, inzake op heffing van hulppostkantoren, heeft de minister van waterstaat het volgende ge antwoord Evenals de oprichting, geschiedt de opheffing van hulppostkantoren door den minister van waterstaat. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie handelt hier dus niet eigener autoriteit. De op te heften hulppostkantoren ver dwijnen niet zonder meer, doch worden vervaagen door eenvoudiger, goedkooper post-inrichtingen, stations vopr den post dienst geheeten. De economische belangen van het platteland worden naar de meening' van ondergeteekende door deze vervanging niet bevorderd, doch evenmin op onge oorloofde w\jze geschaad. De belanghebbenden behoeven zich slechts in enkele gevallen, n.l. bij zen dingen, waarvan het bedrag of de aan gegeven waarde meer dan f 1000 bedraagt, naar het naastbij gelegen kantoor te begevendaartegenover staat, dat de overige aangeteekende stukken, postwissels, enz. steeds te bunnen huize worden uit gereikt, resp. uitbetaald. Voor aankoop van postwaarden, verzending van aange teekende stukken, postwissels, postpaketten, enz. biedt het station voor den postdienst ter plaatse gedurende een voldoend aantal uren gelegenheid. Zooals blijkt, geeft de maatregel in het algemeen voor de betrokken bewoners geen aanleiding tot tijdverspilling. De ondergeteekende is dan ook van meening, dat metterdaad wordt bezuinigd, zonder van de plattelandsbewoners onevenredige offers te vergen. Ruilverkavelingscomrnissie. In het gebouw der Nederl. Heide maatschappij te Arnhem heeft de instal latie plaats gehad van de centrale com missie voor de ruilverkaveling. Zoekt LI levensvreugde, een opgewekt humeur, 'n prettige stemmijg, ga dan naar het STADS-NIEUWS. Een ziekenfonds. Naar aanleiding van het door de plaat selijke artsen ingestelde ziekenfonds heeft de Chr. Besturenbond, naar de Z. ineldt, in een uitvoerig schrijven aan deze heeren gewezen op het zeer groote verschil tus- schen andere ziekenfondsen (b.v. dat te Middelburg) en het hier opgerichte. Een gezin vau man, vronw en 4. kinderen be taalt b.v. te Middelburg evenveel als te Goes, terwijl de leden in eerstgenoemde stad op veel en veel meer recht hebben dan hier, waar alleen vrij huisdokter en apotheker" gegeven wordt. Bij grootere gezinnen wordt het verschil voor Goes nog nadeeliger. Immers in Goes betaalt men per kind het dubbele van het bedrag te Middelburg, terwijl daar geen contributie verschuldigd is voor kinderen, die er meer dan 5 in 't gezin zijn. In de laatstge houden vergadering van den Chr. Bestu renbond werd dan ook de vrees geuit, dat, wanneer het Ziekenfonds niet anders en beter wordt ingericht, het tot mislukking gedoemd is, wat zeker voor vele min- gegoeden te betreuren zou zijn. Veemarkt. Ter veemarkt van 9 December 1924 waren aangevoerd 4 loopvarkens en 57 biggen. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Goes en zijne hulppostkantoren over de maand 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 51555,87 en terugbetaald f 45941,58. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 5614,29. Het aantal i ieuw uitgegeveu spaaibankboekjes bedroeg 58. Eervoi, ontslag. Met ingang van 16 December is eervol ontslag verleend aan 8. Geluk, kantoor knecht der Posterijen alhier. „Kunstvrienden". Bovengenoemde vereeniging gaf Dinsdag avond in het Schuttershof een uitstekend geslaagde uitvoering van het blijspel „De Logé". De rolveideeling was zeer geslaagd. Dhr, C. C. gaf zeer goed spel als de zaakwaarnemer, die zucht onder de pan toffel van zijn vrouw en moeite doet daar onder weg te kernen, wat hem echter niet mag gelukken. Zjjn thuiskomst, na het gemaakte slippertje, met de vogelkooi in de hand, was heel vermakelijk. Mej. O. Th. was een voortreffelijke Xantippe, mej. P. S. stond haar goed ter zijde. Dhr. F. J. Th., was de oude suiker oom, die in dit strijdlustig gezin eens rustig wil logeeren, wat hem natuurlijk niet lukt en die zich genoodzaakt ziet reeds den volgenden morgen te vertrekken. Ook zijn spel was zeer te waardeeren. Kostelijk was de soldaat Tobias van H. de L., het naïf-boersche gaf hij heel goed weer. Mej. M. V.de M. was een keurige dienstbode, terwijl ook de rolletjes der kamerbewoners behoorlijk vervuld werden. Niemand viel nit den toon, waardoor een gave opvoering werd verkregen. Alleen het tempo kan aanmerkelijk vlugger worden genomen. Het publiek, dat de zaal geheel vulde, heeft .zich opperbest geamuseerd en ook genoten van het aardige spel van het mondorgel-orkest. Een jubileum. Heden herdacht de heer Ir. J. van Poelgeest den dag waarop hij gedurende 25 jaar als ingenieur bij de waterleiding werkzaam is. Ir. van Poelgeest werd toen benoemd bjj de waterleiding te Amsterdam. de draden van het hoogspanningsnet, welke met 50.000 volt geladen zijn, een voorwerp moest bevinden, dat door den dikken mist en de duisternis niet herken baar was. De politie toog op onderzoek uit en vond midden in het land aan een van de groote masten van het electrici- teitsnet het lijk van een aan met het hoofd naar beneden hangen de armen waren wijd uitgestrekt en de linkerknie tegen een draad. In verband hiermede wordt vernomen dat Zondagavond te ongeveer 8 uur bewo ners uit de omgeving van bedoelden mast een hevige knal en een fel licht hebben waargenomen. Middelerwijl is bekend geworden dat een der patiënten van het krankzinnigen gesticht Coudewater ontvlucht is, wat in verband wordt gebracht met het vinden van het lijk. Onder leiding van den chef-veldwachter werd met een politiehond naar den ver miste gezocht, evenwel zonder resultaat. Zoo spoedig mogelijk zou de P.N E.M. het net uitschakelen, ten einde het mo gelijk te maken het lijk te verwijderen. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. GEMENGD! NIEUWS. Om een straatnaam. De burgemeester van Rijssen had voor gesteld een der nieuwe straten van der Hoopstraat te noemen, om den leider van den Nederland-Indië vliegtocht te hul digen. Uit den raad kwamen hiertegen protesten. Men nam bet der regeering kwalijk, dat de drie leden der bemanning met ongelijke onderscheidingen waren be giftigd en als protest daartegen wilde men de straat heeten naar den mechani- cien van den Broecke, die slechts een medaille kreeg. Aldus werd, naar het Volk meldt, besloten en Rijssen krijgt nu haar van den Broeckestraat. Een krankzinnige tusschen de draden van 't electrisch net.\ Te Rosmalen nabij den Bosch werd de politie gewaarschuwd, daar zich tusschen Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De kantonrechter te Middelburg deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen J. B. (arnhard), .37 jaar, natuurgenees kundige te Rotterdam, tegen wien ver leden week in verband met het oveilijden van vrouw E. te Vlissingen, die door hem was behandeld, een dag hechtenis werd gevorderd. De kantonrechter ver oordeelde B. tot twee maanden hechtenis Telefoonaansluitingen. Maand November 1924. Hansweert. Het Fransche sleepschip „Thays", geladen met granen van België naar Straatsburg, is alhier door onbekende oorzaak lek geworden en is in het achter ruim veel water gedrongen, waardoor de lading haver zwaar beschadigd is. Men heeft een reddingskleed onder het schip getrokken en pompers aan boord genomen, om het water uit te pompen. Het schip wacht nadere instructie vau assurantie af. Het met cokes geladen sleepschip „Le Jeune Corneille" voer tegen de sluis muur aan, waardoor dit schip belangrijke schade bekwam, doch de reis naar België sleepend kon voortzetten. Hoogste barometerstand 777.5 te Dan zig. Laagste barometerstand 740.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 11 December: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind. nevelig tot licht of lialf- bcwolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts overdag zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren 7, Dina d.v. Jan Wonder- gem en Neeltje Priester. Overleden 8, Jacobus Johannes Mijns- bergen, 79 jr., weduwnaar van Adriana Uolleman lü, Dingeman van der Linden, 81 jr., echtgenoot van Sentina de Regt 10, Adriana Kole, 69 jr., weduwe van Pieter Verburg. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. TELEGRAF. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 December medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. December: Nieuwe Goes. No. 264, Witte, fa. J. A. en L. G., wijnhandel en sigarenmagazijn, 's Heer Hendrikskinderenstraat 1012 en 38. Goes. No. 265, Verbist, A. Th., Notaris, Lange Kerkstraat 42. Kapelle. No. 7, Luijk, A. S., koopman en caféhouder. Kloetinge. No. 3, Gijzel C., koopman, A 36. 's Gravenpolder. No. 7, Velde, van de N., commissionnair, Achterweg A 95. Goes. No. 63, woonhuis gem. architect van Lange Kerkstraat 42 naar Wilhel- minastraat 25. Vervallen aansluitingen. Kapelle. No. 7, Menheere J., koopman en caféhouder. Wissenkerke. No. 7, Visser H., koop man. Wolfaartsdijk. No. 3, MoelkerJA. Veiling van 9 Dec. 1924. Peren: Beurrc Alex. Lucas f20 a f30, Comtessc de Paris f 16 a f 37, Doyenne d' Alencon f 6 a f 16, Josephine de Ma lines f 7 a f 16, Germain d' Fïiver f 5 a f 11, Winter Rietperen f8 a f 13, Gïe- ser Wildeman f2 a f8, Kleipcren f2 a f 7, Pondsperen f3 a f7, Wintcrsuikerij f 1 a f 4, Groene Chaumontel f 1 a f3, Jodenperen f 1 a f4, Winterlouwtjes f 2 a f6, Diverse peren f3 a f 12, Kroet- peren f0,50 a f3, alles per 100 Kg., AppelsGoudreinetten f 12 a f 32, Ster appels f7 a f 17, Present van Engeland f 9 a f 22, Present van Lunteren f 10 a f 18, Zure Bellefleur f 11 a f 18, Dub bele zure Bellefleur f8 a f 14, Fransche Bellefleur f4 a f8. Hondsmuilen f 3 a f 8, Notarisappcls f 4 a f 7, Court Pendu f 7 a f 15, Annanas Rcinetten f 5 a f 10, Golden Noble f5 a f 11Geldersche Ho- laart f 4 a f 11, Zocto Ribbeling f 4 a f 12 Zoete Armgaarde f4 a f9, Pomme d' Oranje f6 a f 12, Zoete Bellefleurs f 5 a f 10, Zoete Campagner f 4 a f 10, Di verse zoete appels f3 a f 11Kroetappels fl a f6, alles per 100 Kg., Diversen,: Spruiten f2 a 1 16, Witlof f 10, Bonte Aardappelen f6, Wortelen f2, alles per 100 Kg., Bloemkool f 11 a f22, Savoije kool f3,50. Witte kool f2,50, Roode kool f 0,90, alles per 100 stuks, Selderij f 1.10 per 100 struik, Hazen f2,25 a f4,25. Fazanten f 1,01, Talingen f0,34, alles per stuk. Ierseke, ocsterperceelen, vaartuig, oesters, gereedschappen, loods enz. Pilaar. Kattendijke, verp. bouwland, Pilaar. Borssele, woonhuis en erf, Pilaar. Wolfaartsdijk, ruim woonhuis en erf; bouwland en dijk, Pilaar. Ellewoutsdijk, woonhuis en dijk, Pi laar. Borssele, olmen, Beth. Wolfaartsdijk, bouwland Pilaar. Kloetinge, verpachting bouwland, van Dissel. Februari 1925: 18 Wolfaartsdijk, boeren-inspan, Pilaar. 25 Wolfaartsdijk, kap. boereninspan, van Dissel. 26 Ovezand, boereninspan, Beth. 17 VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. December: 10 Landbouw-Bioscoop, ,,De man zon der naam". 11 Schuttershof, „Do Symphonic". 12 tot en met 16, Landbouw-Bioscoop, „Mooie Juultje van Volendam. 13 en 14, Bioscoop Schuttershof, „Trou we Harten", en Attractie: „Jeanne Difon". 14 en 17, Landbouw-Bioscoop, „Deman zonder naam". 16 Prins van Oranje, Gen. rep. Toon kunst. 17 Prins van Oranje, concert Toonkunst. ADVERTENTIEN. OPENBARE VERPACHTING op Donderdag 18 December 1924, des avonds te 6 uur te Kattendijke, in de herberg bij S. van Koeveringe, voor den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Kattendijke, van BOUWLAND te Kattendijke, in Reymershoek, groot 64 A. 40 c.A.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3