den N. B. v. W. in O. en den A. B. v. P. P., welke zich richt zoowel tegen de werktijdsverlenging als tegen de salaris verlaging. In de uitvoerige mem. v. toelichting* welke het eerste adres vergezelt, wordt o.m. betoogd, dat de salarissen van het ge meenteper soneel niet mogen worden ge bruikt om tot verlaging van het eindcijfer der begrooting te komen. Opgemerkt wordt dat de eerste levens behoeften thans al maar duurder worden, terwijl de woninghuur hoog is (f4,60 per week voor woningen der woningbouwver- eeniging). Betoogd wordt dat de loonen niet staan op het peil der bedrijven in het particu liere leven of van het Rijk. Het loon van een gemeente-werkman zonder vakopleiding bedraagt f22f25, met een werktijd van 52 uur. Hiertegen over staat, dat een opperman of sjouwer man bij een werktijd van 48 uur p. week in 1920'22 f31,20 verdiende, een rijks- kantonnier in 1920 f33,25 en spoorweg werkers f26f31. Thans nog verdienen de sjouwerlui in particuliere bedrijven te Goes f 23f 27. Een werkman met vakopleiding ver dient bij de gemeente, de tuinman f23 f 26; een gasfitter en stoker f24f27. In 1920'22 verdiende een timmerman in het particuliere bedrijf f35; een met selaar f 40een smid of loodgieter f 32 f35. Ook thans verdient een dergelijk werk man, bij een werktijd van 55 uur f31 per week. Voorts wordt opgemerkt dat de op zichter bij gemeentewerken verdient f2400 tot f3000. Daarentegen een opzichter van den Rijkswaterstaat volgens het Bezoldi gingsbesluit 1925 f2287,50 tot f3375, waarbij nog de kindertoelage. Gewezen wordt tenslotte op de plicht der overheid om haar ambtenaren behoor lijk te salairieeren, terwijl wordt opge merkt dat de directe belastingen in Goes over 1925 toch veel lager zullen zijn dan in 1924, ook zonder dat de salarisver laging wordt uitgevoerd. Rapport van de Financieele Commissie inzake de Begrooting 1925 der Gemeente Goes. Indien men de cijfers van de begroo ting 1925 vergelijkt met die van de be grooting 1924, komt men tot de conclusie, dat de financieele toestand van de ge meente zich weinig gewijzigd heeft. Volgens de begrooting zal in 1925 meer ontvangen worden dan in 1924 op vroegere diensten f 4.42112 op eigendommen niet voor openbaren dienst bestemd f4.849,33 Totaal meer ontvangen f9.270,45 Minder zal ontvangen worden: aan belastingen f7.268,41 aan Gasbedrijf f 1.178,13 aan Keuringsdienst van vee en vleesch f 107,56 f8.554,10 Saldo meer-ontvang f 716,35 Gaat men de uitgaven na dan blijkt dat meer uitgegeven zal worden voor: Volkshuisvesting f 40,— Openbare werken f 1.311,83 Onderwijs, Kunsten en We tenschappen f 2.225,76 Ondersteuning aan behoef- tigen f 130,47 Handel en Nijverheid f 1, Keuringsdienst van Waren f 29,20 Kas voorzieningen f 3.600, Onvoorziene uitgaven f 3.063,82 Totaal f 10.402,09 terwijl minder zal worden u.tgegeven voor: Volksgezondheid f 296,11 A-lgem. beheer f 1.261,95 Opcnb. veiligh. f 5.249,72 Onderwijs, Kuns ten en Wetensch. f 1.146,11 Grondbedrijf f 1.731,84 f 9.685,74 Totaal meer uitgegeven f 716,35 De financieele vooruitgang der gemeen te, betreffende den gewonen dienst komt tot uiting in de vooruitgang van het bedrag voor onvoorziene uitgaven, bedragende f3.063,82. Uit het bovenstaande blijkt dat de da ling van het bedrag der belastingen geen afspiegeling is van de financieele voor uitgang van de gemeente, maar dat zij voor een groot deel veroorzaakt wordt door de baten van „Vroegere Diensten De voornaamste bezuinigingen worden verkregen op: Ie. Algemeen beheer. De bezuiniging op dit hoofdstuk is inderdaad grooter dan f 1261,95, daar onder de uitgaven een aanmerkelijk bedrag begroot moest wor den voor de kosten der a.s. verkiezingen van de Staten-Generaal. Het was de fin. commissie aangenaam te mogen bemerken, dat B. en W. gehoor hebben willen geven aan verschillende wenschen, welke vroeger zijn geuit, waar door thans bezuinigd wordt op personeel, schrijf- en bureaubehoeften en druk- en bindwerk. De fin. commissie wijst er op dat zij bij de behandeling van de begrooting 1924 er op gewezen heeft, dat de uitga ven voor bovengenoemde posten haar boog voorkwamen, in vergelijking met andere gemeenten. Zij blijft overtuigd dat nog verdere besparingen dan de thans ver- kregene mogelijk zijn en vertrouwt dat B. en W. een zoo zuinig mogelijk beheer zullen blijven bevorderen. 2e. Openbare veiligheid. Hier wordt een bezuiniging verkregen van f5249,72, voornamelijk ontstaan door de inkrimping van het politiepersoneel en de geringere kosten der straatverlichting. Toch meent de fin. commissie, dat hier nog meerdere bezuiniging mogelijk is, en stelt zij, verwijzende naar de motieven, die het vorig jaar daarvoor zijn aange voerd, voor om, door afvloeiing, het aan tal agenten terug te brengen op tien. De overige wijzigingen in de begroo ting geven de fin. commissie geen aanlei ding tot bijzondere opmerkingen. Uit de ingewonnen inlichtingen o.a. welwillend ver strekt door den directeur van gemeente werken, blijkt dat moeilijk een meerdere beperking van uitgaven verkregen kan wor den. Betreffende Hoofdstuk V, Volkshuis vesting, vreest de fin. commissie, dat op den duur tekorten moeten ontstaan. De commissie zal er prijs op stellen, indien B. en W. mededeelmg willen doen van de wiijze waarop de worungbouwvereenigin- gen aan hun verplichtingen voldoen, de verwachtingen die B. en W. hieromtrent koesteren, en de maatregelen, die naar de meening van B. en W. in het belang der gemeente-financiën dieaangaande getrof fen kunnen worden. Uit de voorgestelde begrooting blijkt dat een zuinig beheer nog steeds een eerste eisch blijft. Indien geen meerdere baten uit vroegere diensten aan de ontvangsten ten goede zouden zijn gekomen, zou een verlaging van de belastingen van slechts ongeveer f3000 mogelijk zijn of nog geen anderhalf pet. van hetgeen thans als op brengst der belastingen wordt geraamd. Door het genomen besluit betreffende de salarisherziening, alsmede door de te verwachten grootere uitkeering van het gasbedrijf, komt nog een bedrag van on geveer f 15.000 beschikjbaar. Omtrent de vraag in hoeverre deze bate zal dienen tot verlaging der belastingen, adviseert de commissie, dat na de door B. en W. voorgestelde vermindering der opcenten op de personeele belasting, de plaatse lijke inkomstenbelasting zoodanig zal wor den verlaagd, tot de vermenigvuldigings factor 1 zal bedragen. Een eventueel, echter niet te verwach ten saldo, zou daarna kunnen dienen tot verlaging van de opcenten van de ver mogensbelasting. Adres winkeliers i. z. salaris-kwestie. Ondergeteekenden, allen winkeliers en neringdoenden wonende te Goes; kennis genomen hebbende van het adres van de gezamenlijke ambtenaren en werk lieden van de gemeente, om niet over te gaan tot vermindering van hun belooning, kunnen zich met dat verzoek zeer goed vereenigen, aangezien de duurte der le vensmiddelen en andere dagelijksche be- noodigdheden, geen vermindering van sa laris toelaten en nemen zij mitsdien de vrijheid Uwen Raad beleefd in overweging te geven het Besluit strekkende tot boven bedoelde vermindering te vernietigen, ,,in overweging nemende de rechtvaardigheid terwijl ook h.i. het mede in strijd is met de belangen der gemeente, te meer daar reeds de 10-uren werkdag is ingevoerd. 't Welk doende, enz. Gebrs. Kien, Jos. J. M. Bjtter, J. Bruggeman, F. J. Boone, J. J. A. Po- leij, E. Verbeem, M. Ruisaard, B. Kole, P. Steutel, A. van Opdorp, P. M. Ba- rends, L. A. de Jonge, den Herder, P. Maartense, J. Kloosterman, W. deBruij- ne, C. v. Strien, F. X. Mannihardt, G. Brouwer, J. L. Faasse, Jac. van 2wee den, D. Kole, C. Korstanje, J. A. Vis ser, P. Nonnekes, J. v. d, Boogaart, A. F. L. Harmsen, J. de Kruijter Jr., D. de Jonge, A. J. M. Jacobs, J. van Bel- zen, A. Battes, J. P. de Regt, A. B. van Luijk, M. J. Kooien, Corns, van de Reepe, A. Fraanje, W. van Aken, C. Smallegange, A. Hollander, A. Linden- berg, J. P. Smolders en J. Westveer. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tab'letten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Uitbreiding Gasthuis. Door het Gasthuisbestuur is aan B. en W. van Goes een uitvoerig schrijven ge zonden, waaraan we het volgende ontlee- nen: De door de minderheid der finantieele commissie geuite bemerking, dat de totale kosten ad f 160.000 zeer laag zijn, beaamt het Bestuur ten volle, en het doet het Be stuur genoegen daardoor nog eens naar vo ren te kunnen brengen, dat, waar toch de kosten van een geheel nieuw ziekenhuis te genwoordig worden geraamd op plm. f 7000 per bed, de kosten van het te stichten Gast huis tc Goes, juist in verband met wat. reeds aanwezig Is, op de helft kunnen wor den geraamd. Het Bestuur is daarbij voor gelicht door een man, die op het gebied van ziekenhuizen in ons land een grooten naam heeft, n.l. Ir. A. R. Hulshoff te Am sterdam. Gememoreerd wordt dat reeds voor 1920 de wenschelijkheid om van het be staande ziekenhuis een moderne inrichting te maken in de vergaderingen van het Be stuur is besproken. Op 8 April 1920 is te Goes eene ver gadering gehouden, waar alle gezindten vertegenwoordigd waren en die geleid is door den heer Pilaar, voorzitter van het Gasthui sbestuur. Toen na eenige bijeenkomsten bleek, dat samenwerking tusschen de verschillen de godsdienstige partijen niet te verkrij gen was, heeft de heer Pilaar de pogingen gestaakt. Daarop heeft het Gasthuisbe- stuur gemeend alleen de zaak te moeten aanpakken. Een ontwerp is toen gemaakt.voor een plan, waarvan de verwezenlijking een zie kenhuis voor 70 bédden zou hebben ge bracht, waarvoor phn. f350.000 noodig zou zijn. Een jaarlijksch tekort van pl.m. f 12.000 werd hierbij geraamd. Echter was het Bestuur van meening dat de genieenten in N. en Zuid-Beveland gezamenlijk jaar lijks wel f 10.000 zouden kunnen bijdra gen. Ged. Staten verklaarden zich bereid de vereischte machtiging te verleenen op historische gronden, hoewel zij in 't al gemeen het minder gewenscht achtten, dat gemeente- en armbesturen subsidiën voor ziekenverpleging beschikbaar stellen. In verband met de pogingen tot stich ting van een R. K. Ziekenhuis en omdat de kans van opname van tubercuJose-pa- tiënten gering was, daar voor hen sanato- rium-verpleging geprefereerd wordt, heeft dhr. Hulshoff een kleiner en eenvoudiger plan gemaakt, thans voor 56 bedden met operatiezaal, sterelisatiekamer, Röntgen- kamer, laboratorim, hoogtezonruimte, enz. enz., dat met inrichting, in aanmerking nemende wat reeds aanwezig is, f 160.000 zou kosten. Ged. Staten hebben machtiging ver leend "tot het doen der uitgaven en het sluiten van een leening hiervoor. Als gevolg van die machtiging dient thans de begrooting 1924 gewijzigd te wor den. Die wijziging is geheel gebaseerd op het besluit van Gedeputeerde Staten, die wijziging is uitsluitend een administratief voorschrift Volgens art. 25 der Armenwet heeft het Gasthuisbestuur de stukken voor de machtiging tot het bouwen enz. over te leggen aan Gedeputeerde Staten en niet aan den Raad. Op grond van bestaande gegevens waar uit blijkt, dat per 1000 inwoners gerekend kan worden op 2 a 3 bedden, acht het Gasthuisbestuur, dat een neutraal zieken huis, waarin ieder opgenomen kan wor den en waarin met ieders godsdienstige overtuiging rekening kan en zal gehouden worden, op 45 a 60 bezette bedden rekenen kan. Thans reeds worden in de bestaande inrichting, die niet aan de eischen der te genwoordige wetenschap voldoet, door loopend ruim 20 patiënten verpleegd. Het Gasthuisbestuur weerlegt daarna de cijfers van de minderheid der fin. com missie. Het rayon, hetwelk de patiënten voor een verpleging te Goes leveren zal, telt pl.m. 44000 inwoners. Volgens de stati stiek zullen dus jaarlijks pl.m. 110 patiën ten opgenomen moeten worden. Van deze heeft het Gasthuisbestuur slechts 45 pa tiënten voor zijn inrichting in aanmerking genomen. 65 patiënten zouden dan nog onderkoming in andere inrichtingen moe ten zoeken. Wat betreft de oprichting van een rusthuis voor Hervormden wordt opge merkt dat indien de Herv. Diaconie haar ouden van dagen niet meer in het Gast huis doet opnemen, dat voor dit gesticht een verlies medebrengt van pl.m. f900 per jaar, berekend over de laatste 10 jaren. Zonden ook de onden van dagen der Geref. Diaconie in het Herv. Rusthuis worden opgenomen, wat het Gasthuisbe stuur betwijfelt, omdat de Diaconie der Hervormde Gemeente zich toch wel niet groote geldelijke offers zal willen opleggen voor de verpleging van leden van andere Kerkgenootschappen, dan zou dit nog een verlies van plm. f 200 per jaar betee- kenen. Te zamen f 1100, wat een enorm verschil oplevert met het bedrag van f 4551,60 door de minderheid der fin. comm. genoemd, die o.a. er geen rekening mee gehouden had, dat door het Gasthuis worden betaald de kosten van voeding, huisvesting, verwarming enz. Het Bestuur van het Gasthuis vraagt zich af, waarom moet juist dit reeds bestaande Gasthuis waarin Iedereen ver pleging kan vinden en dat nu met zijn plannen gereed is, wachten Juist om historische redenen heeft het gesticht recht van bestaan. Thans heeft het reeds den steun van een groot aantal specialisten, dat in het Gasthuis zitting hondt, terwijl door den heer Inspecteur van de Volksgezondheid maatregelen ge nomen zijn, om de verpleging van Ijjders aan besmettelijke ziekten in Zuid-Beve land, te concentreeren in het Gasthuis te Goes, waarvoor reeds eenige contracten met omliggende gemeenten zijn afgesloten. Dat het bestaande Gasthuis bij ver bouwing niet de sympathie der bevolking zal hebben, omdat het niet gesticht is met de gelden onder de bevolking opge haald, acht het bestuur van het Gasthuis een zeer vreemde opvatting. Ook doet het niet aangenaam aan in het rapport te lezen, dat zij, die de ver pleging in een neutrale ziekeninrichting wenschen, dan maar naar Middelburg moeten gaan, terwij! voor hen, die in eeD godsdienstig gesticht verpleegd willen worden, een gesticht te Goes moet wor den gebouwd. Waarom hebben alleen de laatsten het recht om dicht bij huis ver pleegd te worden. Overigens spijt het het Gasthuisbestuur, dat de minderheid der financieele Com missie omtrent verschillende punten zich het recht heeft voorbehouden te „anderer plaatse" daarop breeder in te gaan of die „bij de openbare behandeling nader te ontwikkelen". Een weerlegging van onjuistheden is dan voor het Gasthuis bestuur onmogeljjk. PROVINCIE-NIEUWS. Kamer van Koophandel. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel. De onbewaakte overwegen. Het bureau is het met de Kamer te Alkmaar eens, dat de niet afsluiting van overwegen groote bezwaren medebrengt. Uit de dagbladen verneemt men telkens ongelukken, die het gevolg zijn van het niet afsluiten van overwegen dtr spoor wegen. Voor ouden van dagen, voor slechthoorenden, voor kinderea wordt het gevaar om door een trein te worden gegrepen zeker ten zeerste vergroot. De door de spoorwegen uitgevoerde bezuini gingen in haar exploitatie zjjn alleszins toe te juichen, doch naar het bureau meent, mag eene vermindering van de veiligheid op de openbare verkeerswegen hiervan nimmer het gevolg zijn. Het bnrean stelt dan ook voor den minister van waterstaat te verzoeken, wel maat regelen te willen nemen in den geest in het adres van de Alkmaarsche Kamer neergelegd. Deze verzoeken zijn dat door de regeering krachtige maatregelen znllen worden genomen om tegen te gaan dat meerdere afsluitingen zullen worden op geheven of dat een studiecommissie in het leven wordt geroepen, zooals zulks in België reeds is geschied, om te trachten den bedoelden gevaarlijken toestand te bezweren. De commissie voir het Verkeerswezen kan zich unaniem vereenigen met het in het adres van de Alkmaarsche Kamer vermelde denkbeeld om de zaak in handen te stellen van een studiecommissie. Een der leden meent er op te moeten wijzen, dat de wegen er eerst waren en dus de oudste rechten hebben en komt o.a. met klem op tegen het niet bewaken van overwegen op hoofdvetkeerswegen als onder Rilland-Bath op den weg Goes- Bergen op Zoom het geval is. Belastingen. Het bureau Stelt voor aan de Tweede Kamer een adres te richten met verzoek in het ontvverp-wet i.z. de forensenbelas ting een zoodanige wijziging te willen aan brengen, dat worde voorkomen, dat een fo rens meer zou betalen dan tegenwoordig het geval is en alsnog do zakelijke belas ting op het bedrijf uit de gemeentewet te schrappen. Het bureau stelt voor aan de Tweede Kamer te verzoeken het ontwerp i.z. be vordering van de richtige heffing der dir. belastingen niet aan te nemen. De comm. voor de wettelijke bepalingen onderschrijft ten volle de meening, dat het totaal der op te brongen lasten voor zaken lieden ondragelijk is geworden. Het wets ontwerp 'heeft zijn ontstaan te danken aan het feit, dat vele zaken worden omgezet in N.V. aangezien alsdan alleen inkomsten belasting wordt geheven over de uitkeering, terwijl van hen, die alleen of als vennoot schap onder firma zaken drijven niet wordt geheven over wat zij zelve als winst be schouwen doch wat de fiscus als zoodanig beschouwt. De belastingambtenaren willen als winst beschouwen wat absoluut geen winst is of ooit worden kan en ohicaneeren over de overschrijvingen. Het is geen wonder dat tegen deze fiscaliteit verweer ontstaat. De commissie deelt het gevoelen van het bu reau, dat het ontwerp het staatsblad niet moet bereiken, doch meent dat het bureau zich niet sterk genoeg heeft uitgedrukt cn zou in het adres willen doen uitkomen dat naar het oordeel der kamer onder geene voorwaarde belastingverhooging of verzwa ring in welken vorm ook toelaatbaar is. Zuid Bevelandsch costnum voor H.K.H. Prinses Juliana. Tengevolge van een misverstand is aan den penningmeester der Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer geen opgaaf gedaan van het bedrag, het welk in de gemeente Ellewoutsd jjk is ingezameld, zijnde f 25.80. Dientengevolge wordt het cijfer der totale ontvangsten thans 1446.65 en het batig saldo f 191,07. Ierseke. De commies le klasse A. F. Meijer is met ingang van 16 dezer ver plaatst naar Amsterdam. Deinkenszand. Gekozen als diaken in de Ned. Herv. Kerk (vac.-Joz. Karelse) dhr. M. Almekinders. De andere aftredende kerkeraadsleden werden herkozen. Driewegen. Benoemd tot koster in de Herv. Kerk, de heer Johs. van Sabben, in de plaats van'den heer M. van üouteu die bedankt heeft. 'S Gravenpolder. Maandagavond had de stemming plaats voor een ouderling en een diaken in de Ned. Herv. Kerk. Opgekomen waren 45 stemgerechtigden. Als ouderling is gekozen dhr. P. J. Cuveljé met 24 stemmen; op dhr. M. Janee (aftr.t werden 15 stemmen uitgebracht. Bij de eerste stemming voor diaken verkregen dhr. G. A. Nijsse aftr. en dbr. J. Verboom elk 22 Bteinmen. Bij de tweede stemming werd gekozen dhr. J. Verbosm met 28 stemmen, terwjjl dhr. G. A. Nijsse 21 stemmen verkreeg. Blezellnge. Als ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier werd in de plaats van dhr. C. Lansen gekozen dhr. A. Braam. Kapelle. Op initiatief van het Nuts- departement alhier is een cursus geopend. Als leeraar benoemde het Nutsbestuur dhr. Jacob van Willigen Gz. Een der lokalen van de openbare school werd daartoe welwillend afgestaan. Ook te Kapelle is men besloten om een ouderavond te houden voor de ouders van de schoolgaande kinderen der openbare school. Een oudercommissie zal gevormd worden. 'g Heer Arendskerbe. In de op 9 December 1.1. gehouden vergadering van de afdeeling 's Heer Arendskerke „Het Groene Kruis" welke door 27 leden werd bijgewoond, werd medegedeeld dat bij de door het bestuur op 4 December 1.1. ge houden inspectie over het verplegings- materiaal alles in goeden staat van be hoorlijk onderhoud is aangetroffen. Verder bracht de heer J. M. Wisse Mzn. verslag uit van de door hem als afgevaardigde dezer afdeeling bijgewoonde vergadering van de Groene Kruisvereenigingen, welk verslag onder dankbetuiging aan den rap porteur voor kennisgeving wordt aange nomen. Tot bestuursleden werden met over- groote meerderheid van stemmen herbe noemd de heeren Ds. J. de Voogd en K. Janse, die beiden verklaarden hunne her benoemingen wederom aan te nemen, ter wijl tot leden van de commissie tot onder zoek van de rekening van den penning meester werden beDoemd de heeren P. J. Carets en H. Schout. Ten slotte wordt naar aanleiding eener vraag van den heer J. M. Wisse Wzn, betreffende het houden eener lezing met lichtbeelden besloten in de volgende vergadering als een der pun ten van de agenda in bespreking te bren gen Aanschaffing van een tooverlantaarn*. Hierna sluiting. Wolfaartsdjjk. Op zijn verzoek is de overplaatsing van den kommies 1ste klasse J. Snoodijk van Wolfaartsdijk naar Am sterdam ingetrokken. Kortgene. Maandagmiddag had de land bouwersknecht van dhr. Arenthals het ongeluk bij het pulpladen op de kaai, dat een der paarden tusschen kaai ei schip te water raakte. Het gelukte echter het paard veilig weer op het droge te brengen. Borssele. Maandagavond vergaderde de afd. „Het Groene Kruis" te Boresele onder voorzitterschap van dhr. Elenbaas. Men stelde de begrooting voor 1925 vast op een bedrag van f 210 in ontvang en uit gaaf. Het onderzoek uaar den toestand van het verplegingsmateriaal wees nit, dat dit materiaal uitstekend in orde was. Een commissie werd benoemd om de rekening na te zien en tot leden van 't bestuur werden gekozen de heeren M. de Regt Nz. en J. Corstanje Sr. Kloetingc. Door het kiescollege is herkozen als ouderling dhr. J. Oele Jz. en gekozen als diaken bij loting met J. de Jonge dhr. M. Oele Hz. De haven van Vlisalngen. Wij lezen in de Waterstaatsbegrooting Voor de door vele leden geuite ver ontwaardiging ten aanzien van de haven van Vlissingen, is naar het oordeel van den minister geen aanleiding. Al was naar zjjn meening de totstandkoming van de voorgenomen werken niet zoo urgent te achten, zijn standpunt is nimmer een ander geweest dan dit, dat hjj, waar het werk door de wet was bevolen, en de Kamer zich bovendien met groote meerderheid voor de spoedige uitvoering had verklaard, verplicht was, met die uitvoering te beginnen. Ten einde met het plan dat intus- schen vereenvoudigd is een begin te kunnen maken, wordt 650.000 gulden uitgetrokken. Doordat eenzelfde advertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2