onschuldige liefhebberij van De Telegraaf was, terwijl ze dienden om hier Russische belangen voor te staan. Door dit bijvoegsel, dat dienen moest om den financieelen toestand van Rusland als gunstig voor te stellen, zijn tal van klei ne middenstanders, renteniers en weduwen ertoe bewogen, hun Russische papieren niet tijdig te verkoopen. De artikelen van den heer van Aalst e.a. waren dus feitelijk betaalde advertenties. Indien de heer van Aalst had geweten, dat zijn kopie voor dit doel zou moeten dienen, had Hij den man, die hem om een artikel kwam vragen, stel lig van de trap gesmeten. Uitspraak 5 Januari a.s. Een pasgeboren hond als geneesmiddel. Voor den kantonrechter te Middelburg heeft zich Woensdag te verantwoorden gehad J. B., 37 jaar, natuurgeneeskundige te Rotterdam, zulks in verband met Het op 13 Augustus overlijden van een vrouw te Vlissingen, aan wie Hij, onbevoegd, advie zen had gegeven tegen den borstkanker» waaraan zij leed. Ten slotte zou hij haar hebben geadviseerd, een pasgeboren hond te leggen op de wonde, waaraan de vrouw gevolg gegeven had. De vrouw is enkele dagen later overleden. Verschillende getuigen werden gehoord, onder wie dar. Hulst, uit Leiden, die geen infectie bij de vrouw had gevonden, die door den hond zou zijn veroorzaakt en die de overtuiging had, dat de vrouw anders toch zou zijn gestorven. Verder werden de doktoren gehoord, die de vrouw eerder behandeld hadden, en er een ongeneeslijke kwaal in hadden gezien. Verschillende getuigen a décharge ver klaarden, nadat de medici hen hadden op gegeven of altkans geen raad voor hun kwalen wisten, door B. te zijn behandeld en genezen. De ambtenaar van het O.M., mr. v. d. Brandeler, wees er op, dat dood door schuld niet ten laste kon worden gelegd* omdat de vrouw, toen het middel van het hondje werd toegepast, reeds ongeneeslijk was. Nagegaan moet worden of deze bekl. behoort tot het gevaarlijke gilde van op lichters en kwakzalvers, dan wel of hij is waar Hij zichzelf voor uitgeeft, een wel doener der menschheid. In het eerste ge val zou spr. de maximumstraf eischen, in het laatste geval de laagste straf. Na een uitvoerig betoog kwam spr. tot de conclu sie, dat beklaagde geen oplichter is en te goeder trouw de menschen helpt, waarom Hij slechts één dag hechtenis eischte. Bekl. is te Eist veroordeeld tot f200 boete of zes maanden hechtenis. De verdediger, mr. Kamphuizen, pleitte vrijspraak, subs, clementie. De kantonrechter zal op 10 dezer von nis wijzen. De Brusselsche Bank. Voor het Haagsche gerechtshof heb ben Woensdag in hooger beroep van een vonnis van de rechtbank te Middelburg terecht gestaan H. W., 33 jaar en W. P. van P., 48 jaar, handels-agenten, resp. wonende te Schoten en te Middelburg, vroeger onderscheidenlijk hoofdinspecteur en directeur van het bijkantoor Middelburg van de Brusselsche Bank. Bekl. zijn be schuldigd van verschillende verduisterin gen en oplichtingen. De Middelburgsche rechtbank heeft den eersten bekl. wegens twee feiten van verduistering en twee van oplichting, met vrijspraak van de overige, veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis en den tweeden bekl. van alle hem ten laste gelegde feiten vrijge sproken. Bekl. bleven bij de door hen in eerste instantie afgelegde verklaringen. Getuigen werden thans niet weer gehoord. De procureur-generaal, mr. del Campo, zeide, dat hij met het oog op de zeer breedvoerige dagvaarding niet in alle on der deelen wilde treden, maar zich wilde houden aan de door de rechtbank bewe zen verklaarde feiten. Ten aanzien van den tweeden bekl. voegde spr. daaraan direct toe, dat hij zich neer zou leggen bij de uitspraak van de rechtbank, omdat hij geen bewijs voor de ten laste gelegde feiten heeft kunnen vinden. Wel is de overtuiging zeer groot, dat verschillende boeren de dupe zijn geworden van een paar sluwe, listige lieden, maar wettige bewijs middelen ten opzichte van v. P. ontbreken. Spr. zal daar dan ook niet verder over spreken, maar eenvoudig bevestiging van het vonnis a quo vragen. Met betrekking tot de door de recht bank ten aanzien van den eersten bekl. bewezen verklaarde feiten, trad spr. in beschouwingen over de juridische con structie daarvan in het vonnis, dat, naar zijn meening, wat de verduistering aan gaat, gehandhaafd kan blijven, maar wat betreft de oplichting vernietigd moet wor den. Spr. betoogde, dat men hier niet, zooals de rechtbank heeft aangenomen, met een listige kunstgreep te doen heeft, doch met een samenweefsel van verdicht selen. De wijze van optreden van dezen bekl. laakte spr. zeer, Bekl. is er mede schuldig aan, dat boeren, die soliede effecten be zaten, overgegaan zijn tot speculatie en ten slotte alles zijn kwijt geraakt. Een ern- tfg'ï straf is dan ook noodig. Eisch: 2 jaar en 6 maanden gevange nisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis (ongeveer een jaar). De verdediger van bekl. v. P., mr. Adriaanse, beschouwde het gebeurde met de Brusselsche Bank als een kwade zaak, maar meende daarnaast, dat zijn cliënt, die ter goeder trouw was, daaraan even goed de dupe is geworden. Ook pl. was van meening, dat ten aanzien van dezen bekl. geen veroordeeling zal kunnen volgen. ST ADS-NIEU WS. Bevolking. Gedurende de 2e helft der maand No vember zijn ingekomen: G. Hovestadt, chauffeur, van Middel burg, 's Heer Hendrikskinderendijk 69; Y. Huitema, verpleegster, van Amster dam, Oude Vischmarkt 12; W. van Hoorn, boekhouder, van Kloetinge, Nieuw straat 33a; P. KorsLuize, dienstbode, van Wissenkerke, de Ruijterlaan 32; H. en J. de Brandt, hoveniers, van Grand Rapids, Oude Singel 12; H. de Kok, reiziger, van Kloetinge, Van Galenstraat 4; J. Heutink, arbeider, van Haaksbergen, Heer nisseweg 14; F. J. Boone, handelsverte genwoordiger, van Kruiningen, Vlasmarkt 2; A. C. Rinkhoud, bakkersknecht, van Terneuzen, Opril Groote Markt 4; A. v. d. Bliek, tuinman, van Ellewoutsdijk, Voorstad 55. r Vertrokken: J. J. Grijspeere, zonder beroep, naar Colijnsplaat; P. Hoogstrate, boeren knecht, naar Kattendijke; J. F. Boileman, varensgezel, naar Antwerpen; C. M. van der Klooster, bankwerker, naar Delft; Th. Robeis, zonder beroep, naar Oost en West-Souburg. Kunst vrienden Dinsdagavond geeft de Orkest- en Too- neelvereeniging „Kunstvrienden", een uit- voering in het Schuttershof alhier. Opgevoerd zal worden het blijspel „De Logé", door Herman Nauw Jr., terwijl het mondorgel-orkest zijn medewerking zal verleenen. Daar de opvoeringen van „Kunstvrien den" steeds het stempel dragen van met liefde voor de tooneelkunst en met nauw gezetheid te zijn voorbereid, bevelen wij deze gaarne in de aandacht van onze too- neellievende lezers en lezeressen aan. Vkr. van Vrijz. Godsdienstigen. Zondagavond 61/* uur zal een godsdienst oefening gehouden werden onder leiding van ds. D. Bins van Dordrecht. Doopsgezinde Gemeente, Zondag 7 December, des morgens te half elf, ds. J. Koekebakker. GEMENGD NIEUWS. Belangrijke diefstal tn den trein Dezer dagen werd in het Centraal Sta tion te Antwerpen ontdekt een belangrijke diefstal, in den internationalen trein Pa rijsAmsterdam gepleegd. De ingenieur M. Thurkow was met zijn dame tijdens het oponthoud naar den restauratiewagen gegaan. In de bergnetten had zij haar pels en zijn valies geborgen. Toen hij weer- kwam, waren de mantel en het valies ver dwenen. Het valies bevatte benevens allerhande voorwerpen twee credietbrieven.van 10.000 gulden en van 300.000 Fransche fran ken en twee paarlen hemdknoopen. Dade lijk werden natuurlijk de noodige maatre gelen getroffen, opdat de gauwdief geen gebruik zou kunnen maken van de crediet- brieven. Doodelijk auto-ongeval. Woensdagmorgen omstreeks acht uur is op den weg naar St. Michielsgestel J. Eyckemans, landbouwer te St. Mi chielsgestel, die, links van den weg rij dende, wilde uitwijken voor een autobus, door deze gegrepen en doodgedrukt. De man laat vrouw en kind achter. Oneerlijke besteller Reeds eenigen tijd verdacht de po litie te Amsterdam eenige brievenbestellers van oneerlijkheid, zulks naar aanleiding van het feit, dat het herhaaldelijk voor kwam, dat brieven de plaats hunner be stemming niet bereikten. Een der verdach ten werd deze week betrapt, toen hij brie ven op het hoofdpostkantoor in zijn zak stak. De tweede werd Woensdag in zijn woning in het Staatsliedenkwartier ge arresteerd. Deze man had de gewoonte brieven in grooten getale naar huis te ne men en ze daar te openen. Het geld zoo dit er in zat nam hij er uit. Ook drukwerken, als boeken enz. verduisterde hij. Een en ander werd in beslag ge nomen. Een advertentie record De Daily Express maakt bekend, dat zij met het bekende warenhuis John Bar kers (Kensington) een advertentie-contract heeft gesloten dat een nieuw record vormt voor transacties tusschen een firma en een courant. Voor een geheel jaar heeft John Bar kers de geheele derde pagina van de Ex press besproken. Met aftrek van Zon- en feestdagen verschijnt de Express 312 maal per jaar en het contract loopit dus over 2184 kolommen of ruim 260 vierkante me ter publiciteits-ruimte. Sir Sidney Skinner, de directeur van Barkers en haar filialen Derry en Toms en Pontings, zeide na het afsluiten van het contract: „Alleen door adverteeren zijn wij groot geworden, en wij hebben ons altijd gehouden aan de stelregel: „als een zaak de onkosten voor adverteeren niet kan dragen, adverteer dan liever om de heele zaak te verkoopen". De meening van den rijksten man ter wereld John D. Rockefeller jr., waarschijnlijk de rijkste man ter wereld, houdt er van te preeken in de Zondagsschool, waar hij zich vooral wijdt aan de geestelijke en godsdienstige ontwikkeling van kantoor bedienden en aankomende jongelieden in zaken. Zoo beeft hij dezen Zondag in de Park Avenue Baptist Ghurch te New- York zijn gehoor weer eens toegesproken en daarbij de volgende dingen gezegdDe wereld is zoo vervuld van de bevordering der materieele dingen, dat de godsdienst voor het oogenblik aanzienlijk achterop geraakt is. De menschen moeten meer aan dacht wijden aan het geestelijke leven, willen zij de nachtmerrie van een nieuwen oorlog vermijden. De godsdienst moet op menschelijke zaken worden toegepast in den vorm van onderwijs, meer hospitalen, plannen voor woningbouw, reglementeering van den handenarbeid enz. „Willen de menschen blijven voortleven in onze mo derne nauw-verbonden maatschappij", dan dienen zij zeide Rockefeller jr. „zich te laten leiden door beginselen die voortspruiten uit de liefde tot God en als gevolg daarvan uit broederliefde". Dievenbende te Bentheim. De politie heeft te Bentheim gearres teerd den eigenaar van een bekend waren huis aldaar, die er van verdacht wordt, te zamen met een grossier uit Hamburg en tal van andere personen, groote hoeveel heden, voor het buitenland bestemde, goe deren te hebben geroofd. Tal van kisten met Meissner-porcelein, kristallen voor werpen, pelswerk en andere waardevolle artikelen, welke voor het buitenland en buiten Europa gelegen landen bestemd waren, werden de laatste maanden in Bentheim opengebroken, van haar inhoud ontdaan en met steenen en papier gevuld, zóó, dat het gewicht weer overeenkwam met dat op den vrachtbrief. Na een lang durig, nauwkeurig ingesteld onderzoek, is de Hamburgsche politie er ten slotte in geslaagd de dieven te ontdekken. Tot dusver zijn reeds 20 personen gearresteerd. De eigenaar van het warenhuis te Bentheim is, tegen een borgstorting van 200.000 Goudmark voorloopig weer op vrije voeten gesteld. De tzvaalfvoudige moord te Siegen. Uit Siegen wordt gemeld dat het onder zoek naar den twaalfvoudigen moord te Siegen een belangrijke wending heeft ge nomen. Het schijnt vast te staan dat de heer Angerson, directeur van de Kalk- groeven, in wiens villa de gruwelijke moord partij heeft plaats gehad, zelf het gru welijk misdrijf heeft gepleegd. De che micus die de vingerafdrukken heeft ge controleerd, heeft verklaard dat de vin gerafdrukken overeen komen met die van den heer Angerson. Volgens een voorloopig ingesteld on derzoek sdhijnt de heer Angerson belang rijke sommen te hebben verduisterd en zou daarom zijn familie hebben vermoord en heeft hij zichzelf ook ernstig verwond. Een schip met man en muis ver gaan. Uit Bordeaux wordt gemeld dat een Finsch zeilschip met 25 a 30 opvaren den, in den jongsten storm is vergaan en met de geheele bemanning in de diepte is verdwenen. Hoe is 't mogelijk De Banier vertelt het volgende, dat gebeurd is in een zeebospitium in Zeeland, „In deze inrichting worden kinderen kosteloos verpleegd wegens onvermogen van de ouders. Een dezer dagen bezochten de ouders van een ^kosteloos' patientje het hospitium. Het kwam hun gelegen om even aan te komen, want zij waren juist op de door reis naar de Ardennen, waar zjj hun vacastie zouden doorbrengen Eenige dagen later kwamin andere onvermogende ouders en een familielid hun kindje bezoeken, dat kosteloos in bet hospitium is opgenomen. Er werd hartelijk afscheid genomen, want de oudelui zouden geruimen tijd weg blijven. De familie ging nameljjk een vacantiereisje maken naar Zwitserland". BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN. Het Decembernr. van Ons Eigen Tijd- Schrift(uitg. der firma C. J. van Hou ten en Zn. te Weesp) ziet er weer zeer aantrekkelijk uit. Het bevat o.m. enkele stemmingsvolle sneeuw-foto's, een vlot gescbieven ver baal van jhr. Jan Feith, dat door Pol Dom keurig is geïllustreerd eu een interes sante bijdrage vau den hoofdredacteur dhr. D. J. v. d. Ven over Sinterklaas en zjjn rivalen. Daarna volgt Christ Kindlein's Wiegen lied, door Willem Andriessen en de alleraardigste kinderrubriek, waarin ons de eigenaardige en mooie teekeniugen bij Elsje's Avontuur opvallen. Geïllustreerd Gemeenteblad. Het Nov. no. bevat o.m. een artikeltje naar aan leiding van het jubileum van dhr. D. D, v. d. Bout, met een goedgelijkend portret. Den Gulden Wmckel. Het Nov. nr. geeft weer een interessante en vermake lijke bijdrage over Koffiehuis-letterkunde van O. P. Rejjs. Voorts een portret van wijlen Anatole France en diens vrouw en een artikel, dat we gaarne wat uitge breider hadden gezien. BINNENLAND. Minister Aalberse. Achilles <s weer uit zijn teut gekomen, schrijft de N. R. Ct. Minister Aalberse heeft aau den voor zitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hjj bereid is de behandeling van ziju begrooting te hervatten. ALLERLEI. Een brutaal heerschap. Uit Montieal wordt een avontuurlijke geschiedenis gemeld, welke doet denken aan een hoofdstuk uit een detective-roman. Zich uitgevende voor een rijk philantroop, kocht Leo Koretz, in werkelijkheid een internationale bandiet, een groot landhuis bjj Liverpool (Nieuw Schotland). Hij werd lid van de Halifax-jachtclub en nam veel deel aan het maatschappelijk leven in dit district. Toen hjj Zondag in de plaatse lijke kerk den dienet bijwoonde, ontdekte iemand zijn vermomming. Koretz werd gearresteeid, beschuldigd van het plegen van fraude met Amerikaansche mails. De gepleegde fraude zou ruim l1/, millioen dollar bedragen. Twee assistent-district- attorneys, die uit Chicago kwamen om hem te ideutificeeren, verklaarden, dat Leo Koretz eigenlijk l.ou Keyte heet en zij noemden hem een der gevaarlijkste bandieten van Amerika. Een gedistingeerde hen. Te Sm&rden bij Aksford, in het Engel- sche graafschap Kent, is een boerderij, waar een zeer gedistingeerde hen verblijf houdt. Ziehier wat de landbouwer daar over zelf vertelt Laatst vonden wij, zoo verklaarde hij tegenover een vertegenwoordiger vau de jrDaily Chronicle*, een ei op een kussen in een der crapauds in den salon. Wjj vroegen ons af waar dit toch vandaan kwam. De volgende dag bracht ona het antwoord. Wij zagen, hoe een hen de kamer kwam binnen stappen door het openstaande venster. Wjj sloten het'beest buiten de deur. Tot onze verwonderiig zagen we het even later toch in de kamer. De hen was eenvoudig door de achterdeur binnen gekomen, was drie kamers door gewandeld en eindelijk in de door haar gewenschte kamer gekomen. Wij lieten haar nu maar stilletjes haar gang gaan en tegenwoordig legt zij haar eieren ge regeld in den salon, op 't kussen van een der crapauds. Wij laten de buitendeur openstaan, doch als de hen bij toeval buitengesloten wordt, wacht zij kalm tot de deur geopend wordt. Arbeid, hersens en kapitaal. Men vroeg Adrew Carnegie eenB, wat hjj meende, dat voor de maatschappij het meest onmisbaar was en het belangrijkste: arbeid, hersens of kapitaal. Waarop de beroemde financier prompt antwoordde Welke poot denkt u dat het meest onmisbaar ia van een stoel die drie pooten heeft Hoeveel menschen kan de aarde voeden? De geweldige overstroomings-catastro- phe in China, die miltlioenen menschen met de hongerdood bedreigt, daar de oogst voor een groot gedeelte vernield is, wordt verzacht door de hulp uit stre ken, waar volop voedsel is. Dit feit ech- tèr werpt toch de vraag op hoeveel menr schen dan wel door onze aarde gevoed kunnen worden. Op deze vraag is dadelijk het ant woord klaar, dat onze aarde voor onge veer de helft van het vasteland in cultuur gebracht is. Van deze oppervlakte gaat weer de helft af voor bouwland. Er blijft dus maar ongeveer 2800 millioen Hectare over voor het verbouwen met levensmiddelen. De verdeeling per hoofd der bevolking is voor ieder land afzonder lijk zeer verschillend. Zoo valt in Duitsch- land aan iederen persoon 0.3 H.A. bouw land ten deel, terwijl in de Vercenigde Staten van Amerika dit haast 1 H.A. bedraagt. Neemt men per man 1.2 H.A. als gemiddelde aan. dan is de aarde in staat om voor 2300 millioen menschen voedsel voort te brengen. Daar de bevol king van onze aarde haast 1700 millioen menschen bedraagt, zou dit hoogtepunt spoedig bereikt zijn. Maar 1.2 H.A. per persoon is zeer ruim gemeten en zoo zou het door de aarde geproduceerde voedsel als de landbouwcultuur op de West-Euro- peesche hoogte gebracht werd het dubbele aantal menschen kunnen voeden. En wan neer, zooals in Japan het geval is, alle menschen vegetarisch zouden leven, zou zelfs 1 H.A. grond het voedsel voor tien menschen kunnen opleveren. In dit ge val zou de bevolking van de aarde tot 25 milliard zielen kunnen oploopen zonder een tekort aan voedsel. Waar hij crediet had. Wilhelm II hield eens een inspectie te Berlijn, toen een jong cavalerie-offi- cier zijn kolbak verloor door het plotse ling schichtig worden van zijn paard. Een zijner huzaren, die achter hem reed, raapte ze op miet de punt van zijn sabel, maar duwde ongelukkig de punt door het hoofddeksel heen en gaf ze zoo aan den eigenaar terug. Ach, riep de jonge officier uit, ik had liever, dait je je sabel door mijn lichaam had gestoken dan door mijn kol bak. De keizer, die toevallig die woorden van den officier hoorde, vroeg naar de reden van dien dwazen wensch. Sire, zei de officier, ik heb crediet bij mijn dokter, maar niet bij mijn hoedenmaker. De keizer vond dit antwoord zoo aar dig, dat hij onmiddellijk bevel gaf de schulden van het jongmensch uit zijn eigen middelen te betalen. PROVINCIE-NIEUWS. Wemeldinge. Donderdagmorgen had de landbouwersknecht J. M. het ongeluk, terwijl hij zich te paard op weg bevond naar den smid, dat het dier struikelde en daardoor kwam te vallen en den berijder onder het paard kwam te liggen. Spoedig was deze uit zijn netelige positie verlost, doch moest zich onmiddellijk onder dok ters behandeling stellen. Wlaarde. Herbenoemd tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier, de heer J. Oranje en tot ouderling de heer W. van Weele. Kloetinge. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op 4 Decem ber j.l. des namiddags ten vijf ure. Af wezig met kennisgeving dhr. W. F. K. Lenshoek. De voorz. heet in de eerste plaats dhr. D. Sinke hartelijk welkom. Deze is door een langdurige ziekte gerui men tiijd afwezig geweest. Dihr. Sinke zegt den voorzitter dank voor het ge sprokene en hoopt dat hij weder ge regeld de vergaderingen zal kunnen bij wonen. Ingekomen stukken: 1. Verslag van den keuringsdienst van Waren, gebied Goes over 1923. 2. Schrijven van het gemeente-gasbedrijf te Goes, houdende mededeelingen dat de slechte toestand van het gaslicht op verscheidene plaatsen was te wijten aan de niet in orde zijnde huisleidingen. Het doet weth. Trimpe zeer veel genoegen dat er zoo vlug aandacht aan de opmerkingen werd geschonken. Zijn woorden in de vorige vergadering gezegd, trekt hij bij dezen gaarne in. 3. Schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt medegedeeld dat de jaarwedde van C. Zan dee Azn. als ambtenaar van den burger lijken stand met ingang van 1 Januari 1925 van f40 op f30 wordt gebracht en die van W. Oosting als ambtenaar van den burgerlijken stand van f340,- op f240,Alle deze stukken voor kennis geving aangenomen. Verzoek van dhr. L. W. Dekker te Goes, handelende voor dhr. J. Tolhoek alhier, om de gasleiding in de Willem Zelleweg over een afstand van 30 Meter door te trekken, opdat deze in zijn nieuw te bouwen woning gas zou kunnen aanleggen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om in dezen een afwachtende houding aan te nemen, daar nog slechts één van de daar te bouwen woningen van gas zal worden voorzien. Aan de orde komt het verlee nen van een tweede hypotheek voor den bouw van tien arbeiderswoningen aan den Heernisseweg. Dhr. Straub is van mee ning dat de risico die de gemeente er bij kan beioopen niet f 2600 doch f 5200 zal bedragen. Dihr. Trimpe toont aan de hand van de beschikking van den minister van Arbeid aan dat de meening van dhr. Straub niet juist is. Dhr. Straub blijft bij zijn vorige meening dat het geen arbeiders woningen zijn en zegt dat het geen ge meentebelang is. Dhr. van Liere is het in zekeren zin met dhr. Straub eens, voor al wat betreft de te hooge huurprijs enz. Dhr. Eversdijk zegt dat er wel arbei dersgezinnen zijn die deze huur op kun nen brengen, vooral wanneer meerdere krachten helpen verdienen. Na eene lang durige discussie wordt met 4 tegen 2 st» (de heeren Straub en van Liere) beslo ten de tweede hypotheek te verleenen» Aan B. en W. wordt overgelaten voor waarden te stellen onder welke 1 pet. risico-premie te stellen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om de gemeenteherberg wederom voor één jaar te verhuren aan dhr. K. Meulpolder, on der dezelfde voorwaarden, als de thans geldende. Op verzoek van dhr. van Liere deelt de voorz. deze voorwaarden mede. Dhr. Straub vindt de huur, welke betaald wordt, niet te hoog, wanneer hij in aan merking neemt dat voor sommige arbeir derswoningen meer huur wordt bedongen. Meerdere leden deelen dezelfde mee ning. De voorz. is van meening dat de huur niet te hoog is in aanmerking geno men de voorwaarden welke daaraan zijn verbonden. Dhr. Trimpe zegt, dat inder-

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2