Na een volle werkweek Bioscoop-Theater Schuttershof V1CTO ^4 BORSTSIROOP king heeft de partijraad een aantal com binaties uitgewerkt om als studiemateriaal te dienen. Blijft in theorie dus de mogelijkheid van 18 lijsten, daarnaast bestaat de kans, dat door vrijwillige samenwerking op grond van gemeenschappelijke candidaats- keuze tot een kleiner getal of zelfs zeer weinige combinaties wordt gekomen, toestand zou een verplaatsing van den PROVINCIE-NIEUWS. Het verkeer en de Schooljeugd. Waai* het verkeer *op de wegen in zoo sterke mate is toegenomen en dus de vei ligheid op den weg, voornamelijk voor de jeugd, op veel ernstiger wijze wordt be dreigd dan in vroegere jaren, is het ten zeerste gewenscht die jeugd in de eerste plaats het begrip bij te brengen, dat de voorgeschreven regels voor het verkeer op den weg door haar moeten worden in acht genomen en dat zij in haar eigen belang dient te zorgen, dat zij niet willens en wetens het gevaar van het krijgen van ongelukken in de hand werkt. Het is toch een feit, dat tal van kinde ren bij voorkeur den openbaren weg uitkie zen voor hunne spelen, voor balspel, hoe pelen, tollen, krijgertje spelen, éftèj'en dan in de opwinding van dat spel niet.voldoen de acht geven op hetgeen hun van de zijde van het rijverkeer dreigt.Ookhet hangen aan wagens, en het zich, op een rijwieL gezeten, door die voertuigen laten voortslepen is eene hebbelijkheid, welke dikwijls noodlot tige gevolgen heeft, waaraan de jeugd niet genoeg denkt. Dat kinderen, zonder na denken, uit school of huis plotseling de straat oprennen of spelende en pratende, zonder te kijken naar wat er op den rijweg aankomt, het trottoir verlaten om de straat over te steken, ziet men dagelijks. Het gevaarlijke hiervan moet de jeugd onder het oog worden gebracht; zij moet dit als het ware dagelijks hooren, zij moet dil kunnen zien. Deze overweging heeft het Dagelijksch Bestuur van den A.N.W.B., Toeristen bond voor Nederland, er toe gebracht de uitgave ter hand te nemen van eene serie schoolplaten waardoor aanschouwelijk wordt aangetoond hoe gevaarlijk het spelen op straat en liet zich niet strikt houden aan de regels voor het verkeer op den weg voor de jeugd kan zijn. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het secretariaat, Parkstraat 18, Den Haag. Zuid-Bevelandsch costuum van H. K. H. Prinses Juliana. Verschenen is de afrekening vaii ont vangsten en uitgaven betreffende het aan H. K. H. Prinses Juliana aangeboden Zuid-Bevelandsch costuum. Het totaal be drag der ingezamelde bijdragen belpopt: f 1421,35. De uitgaven zijn Kledingstukken f261,27; Goud en zilver f820,60; Reis kosten in verband met het aankoopen van kleederen, goud en zilver, het nemen van maten, het aankleeden der Prinses en het volgen van den stoet op verlangen van H. M. de Koningin f 128,40; Souvenir (be staande uit een foto, van Hl K. H. de Prinses in Zuid-Bevelandsch costuum), aan de dames, die zich belast hebben met het inzamelen van gelden f41,60; Porto s en kleine verschotten f3,71. Totaal f 1253.58. Zoodat er een batig saldo is van f 165,77. Het Bestuur der Vereeni- ging tot Bevordering van Vreemdelingen Verkeer in Zuid- en Noord-Beveland, waarvan de aanbieding van het costuum is uitgegaan, heeft besloten het batig sal do te bewaren, teneindé 4>bij een volgend bezoek van PI. K. Hoogheid aan Zee land daaruit e.v. noodige aanvullingen of vernieuwingen van het costuum te be kostigen. 1 Het ongeluk met de sleepboot Vios. Betreffende de ramp met de sleepboot den meegedeeld dat van het ledige schip Vios Zondag op het Slaak kan nog wor- Frankonia, dat door cjp, Vios gesleept werd, een aantal luiken door wegvliegen de stukken ijzer is kapot geslagen. Aan boord van dit schip zijn geen persoon lijke ongevallen gebeurd". Van de twee opvarenden van de sleepboot heeft men niets meer bespeurd. Oudelande. Vrijdagavond hield naar de Z. meldt, de afd. van het „Groette Kruis" vergadering, welke door 39 van de 201 leden werd bijgewoond. Het ledental voor Wijkverpleging bedraagt 187. Begrooting van Groene Kruis en Wijkverpleging werd aangeboden, waarbij het bestuur te ken nen gaf, dal, hoewel enkele nieuwe leden voor de wijkverpleging^zijn gewonnen en sommigen hun contributie hebben ver hoogd, er toch nog meerdere inkomsten zullen moeten zijn zal er aan de finan- ciëele verplichtingen voor de wijkverple ging kunnen worden voldaan; gaarne zag het bestuur, dat thans velen zich op gaven voor vermeerdering van contri butie, waarop een tiental leden meerdere contributie toezegden. De commissie tot nazien dor verplegingsariikelen rappor teerde gunstig, wa&rjtiede een lid echter niet accoord ging, aangezien hij bij aan vraag van een artikel van den magazijn meester vernam, dat het begeerde onbruik baar is. Tot het nazien der rekening wer den benoemd J. Goetheer en L. Looij. De af Ir. bestuursleden W. Wiskerken en A. Wirtz werden herkozen; in de plaats van J. de Jager Gz., die wegens hoogen leef tijd niet meer in aanmerking wenschte te komen werd gekozen J. Goetheer. Bij de rpi^flvraag werd gevraagd of klachten naar aanleiding der wijkverpleging door het be stuur waren onderzocht, waarop werd ge antwoord, dat een dergenen, die vorige vergadering een klacht had, thans, een vrije gift heeft geschonken voor de wijkverple ging, deze is dus daardoor van blaam ge zuiverd. Krabbendijke. Benoemd is tot bedrijfs leider der N.V. Conservenfabriek „Zuid- Beveland" alhier, de heer H. Dieleman te Middelburg. Waarde. Maandag had alhier de her stemming plaats voor een notabele. Er namen 39 kiezers van de 99 deel aan de stemming. Gekozen werd dhr. C. Mol met 23 stemmen. Op F. Louisse waren 15 stemmen uitgebracht. Blanco 1. Rilland-Bath. Op het werk van Geluk aan den Hoogerwaardpolder, raakte een der arbeiders beklemd tusschen een ach- teruitvallend watervat (groot 1200 L.). Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Inwendig gekneusd werd de on gelukkige naar de aldaar staande keet vervoerd. In het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk is aan Ds. Sundermeijer van Rit- thern toezegging van beroep gedaan met 14 stemmen tegen 5 op Ds. Janssen uit Roo sendaal. Hansweert. Dhr. J. v. d. P. van hier, diie te E sschen de rijk sma cht wilde om- koopen en daarna gevangen gezet is te Antwerpen, is thans in voorloopige vrij heid gesteld. Het slcepschip „Marcel Adolf" welke hier op het kanaal lekkage heeft be komen, is door een noodreparatie gedicht en heeft de reis naar Antwerpen sleepend voortgezet. De zeeboot „Alexander" is, na een gedeelte der lading te hebben gelost en het gat ©enigszins is dicht gemaakt, vlot gebracht en door vijf sleepbooten naar Antwerpen gesleept. Heinkenszand. Maandagavond werd al hier in tegenwoordigheid van den Rijks- landbouwconsulent dhr. Stevens uit Goes en van B. en W. dezer gemeente door dhr. Clement, landbouw-onderwijzer al hier een landbouwcursus geopend, welke gehouden wordt in de O. L. School. Na opening door. den leider en een op wekking van den heer Stevens, werden de lessen begonnen met 20 cursisten. Zaterdag j.l. werd door de twee zoons van den klompenmaker T. jacht gemaakt op ratten, met een geweer. Een der zoons kreeg een kogel in één zijner oogen en in den pols. De kogels zijn door dr. Griep verwijderd. Het oog zal kunnen worden behouden. Maandag 1 December werd in het lokaal van de openbare school onder leiding van den heer P. Polderman Kloetinge de eindles gehouden van den verpakkingscursus, waarbij de heer Van der Plassche, Rijks tuinbouw consulent, te genwoordig was. Ook verschillende fruit- kwepkers en belangstellenden waren aan wezig. Een partij appels was aangevoerd en werd door de cursisten gesorteerd en verpakt, het was een mooi gezicht toen dpor ieder der leerlingen een kist appels verpakt was, men kon zien dat de heer Polderman in staat was geweest om in weinige lessen den jongens te leeren hoe men fruit moet sorteeren en verpakken om er den hoogsten prijs van te maken. Aan ieder der leerlingen werd een diploma toegekend, n.l. aan:C. Nijsse, J. van Iwaarden, N. de Regt, M. de Vos Wz., M. v. d. Dries Wz., F. van Cleef, A. Jansen, J. Kuzee, C. van Damme, C. Koens, N. Fierloos eft J. Nijsse. Daarna besprak de heer Van der Plas sche het doel der cursus en gaf den kwee kers in overweging, nu er personen to Heinkenszand zijn die geleerd hebben, welke eischen er gesteld worden aan het sorteeren en verpakken van fruit, of het niet doenlijk is een verpakkingsafdeeling te vormen. Verder dankte hij allen die hebben medegewerkt om den cursus te doen slagen en dezen avond tot een waar succes hebben gemaakt. Een der leerlin gen dankte dhr. Polderman voor het on derwijs, dat zij van hom hebben ontvan gen; ook d'hr. v. d. Plassche werd dank gebracht voor de moeite die hij gedaan heeft om een cursus te Heinkenszand te doen houden. Dhr. Polderman dankte voor de woorden tot hem gericht en spoor- tlp ^de leerlingen aan om het geleerde in dé praktijk zooveel mogelijk te gebruiken. Dhr. van Iwaarden, als oudste fruit- kweeker der aanwezigen dankte allen die hebben/tn^gewerkt om den cursus en dezen 'atfond te doen slagen, hij hoopt dat de leerlingen en de fruitkweekers ge bruik aïiïèn maken van hetgeen op dezen cursus geleerd is. Kapelle. Als ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen dhr. A. Bakker in de plaats van dhr. L. Vrceke. Dhr. Vreeke is 25 jaar ouder- per flacon ƒ1.1.25 *»f SlP Verkrijgbaar bi; H H Apclkkcrx rnOrtjïslta ling geweest en heeft in die jaren met nauwgezette plichtsbetrachting de belan gen dezer kerk behartigd; thans zag hij zich genoodzaakt wegens langdurige ziek te te bedanken. Als diaken werd herkozen dhr, Jacob Almekinders. Door den winkelier M. Eversdijk alhier is een valsche gulden ontvangen en in handen gesteld van het hoofd der po litie alhier. De rand was grof opgezet, ook ontbrak het randschrift. De Landbouwvereeniging V.I.O.S. kwam Maandagavond onder voorzitter schap van dhr. J. Ganseman in ver gade ring bijeen. De aftredende bestuursleden J. Ganseman en A. de Schipper werden herkozen. Besloten werd bij voldoende op gave over te gaan tot aankoop van kunst mest en voederartikelen in hoofdzaak su- perphosfaat, kaliezout en katoenmeel. Ook werd meegedeeld dat binnenkort voor de vereeniging zal optreden dhr. Spaan, met het onderwerp: de verschillende stik stof bemestingen. Colijnsplaat. Maandagavond hield het Harmonie-gezelschap „Wilhelmina" alhier zijn algemeene vergadering van werkende leden en donateurs. Tegenwoordig waren 27 werkende leden en 15 doneteurs. Uit het jaarverslag bleek, dat het jaar 1923 1924 voor de vereeniging alleszins gun stig is te noemen. De vereeniging telt op het oogenblik 31 werkende leden en 67 donateurs. Uit de rekening én verantwoor ding van den penningmeester bleek, dat ook de financieele toestand der vereeniging gunstig is te noemen. De inkomsten be droegen in 't afgeloopen vereenigingsjaar f623,46, de uitgaven f475,41 en een half, zoodat een goed slot aanwezig was van f 148,05. Van de rentelooze geldleening werden uitgeloot 4 aandeelen a f 10, te weten de no.'s 1, 5, 15 en 16. De peri odiek aftredende bestuursleden, de heeren J. Huisson, H. M. Haringman en P. Janse Jz., resp. voorzitter, vice-voorzit- ter en secretaris werden herkozen en na men de herbenoeming aan. Ierseke. De mosselschipper Simon Paauwe heeft aan zijn reeds lang gekoes terd voornemen uitvoering gegeven en is met zijn motorboot naar Roubaix ge gaan met een lading Zeeuwsche mosselen. Voorheen gingen de mossels via Terneu- zen of Antwerpen per spoor naar 't Noor den van Frankrijk, nu dank zij motorische kracht in onze visscherschepen recht streeks. Een nieuw gebied voor onze mos selschippers. De oesterverzending die den laat- sten tijd zeer goed ging is nu iets minder geworden. Duitschland trekt niet als werd verwacht, wat te wijten is, aan de gewel dig hooge invoerrechten (800 goudmark per 100 Kg.). Was Hamburg voorheen doorvoerhaven naar Rusland enz., dit is nu ook niets. België gebruikt weer Por- tuigeesche oesters, ook ten schade voor de Zeeuwsche. Alleen Engeland handhaaft de afname en is de beste klant. Op het drietal voor ontvanger griffier der OlsendepoJder komen voor (alph.): Jan Hartoog, Willem Poleij en J. M. Sinke. Kruiningen. In het hotel de „Koren beurs" alhier werd Maandagavond een algemeene vergadering gehouden van de afdeelinig „Het Groene Kruis" Kruinin- gen, Hansweert, Sclhore, onder voorzit terschap van dhr. Kolff van Oisterwijk. Er waren 16 leden aanwezig, benevens een 6-tal demes van de dames-vereeniging. Achtereenvolgens werden behandeld de begrooting 1925 van de vereeniging het Groene Kruis, welke werd goedgekeurd met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 2481,90, voor de tuberculose-be- strijding met f 1065 en de damesvereeni- ging tot steuin en hulp aan behoeftige le den van het Groene Kruis met f 825. Uitgeloot werden 10 aandeelen en wel de no's.: 141, 127, 20, 124, 36, 83, 31, 149, 93 en 156. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden P. de Smidt. W. Sterk, P. M. J. Meyer, E. van Dijk en J. A. Gischler met nage noeg alle uitgebrachte stemmen herkozen. Dhr. de Smidt meende wegens zijn hoo gen leeftijd als bestuurslid te moeten be danken, de anderen aanvaardden de be noeming. In plaats van dhr. de Smidt werd nu dhr. D. van der Peijl gekozen, die eerst bezwaren maakte, maar tenslotte de benoeming aannam. Op voorstel van den voorzitter werd de heer de Smidt benoemd tot bestuurslid voor het leven. Verder hield dhr. Kolff v. Oisterwijk nog een causerie over Tuberculosebestrij ding waarna dhr. M. van Vliet nog wat vertelde over de tuberculosebestrijding bij het vee. Uit de vergadering kwam de vraag om de tuberculosefilm te vertoo- nen, hetgeen werd toegezegd. Electrificatie van Schouwen en Duiveland. Op vragen van het Tweede Kamerlid Braat betreffende electrificatie van de, eilanden Schouwen en Duiveland, heeft de minister van waterstaat geantwoord: Vanwege een commissie voor de elec trificatie van Schouwen en Duiveland kwam bij den voorzitter van Gedeputeer de Staten van Zeeland in een rapport van een electro-technisch adviseur. Ten einde eenig denkbeeld te geven omtrent de beteekenis van de onderne ming, diene, dat de totale kosten van al het noodige blijkens dat rapport worden begroot op ruim f 1.100.000. De burge meesters op Schouwenr Duiveland geven in een adres te verstaan, dat de provincie de sommen voor aflossing en rente der te leenen bedragen vereischt, zou kun nen garandeeren. Gedeputeerde Staten van Zeeland be richten, dat van commissarissen der Pro vinciale Zeeuwsche Electriciteits Maat schappij de gevraagde adviezen nog niet zijn ontvangen. Zij deelen voorts mede, dat zelfs de gedachte aan tegenwerking bij hen nimmer is opgekomen en dat er hun niets van bekend is, dat de provincie van de nieuw op te richten naamlooze vennootschap een zeker jaarlijksch be drag zou wenschen te heffen. Zij teeke: nen verder aan, dat op grond van de aan verleende concessie een electrificatieplan Maatschappij door Gedeputeerde Staten verleende consessie een electrificatieplan ook voor Schouwen en Duiveland van commissarissen dezer maatschappij wordt ingewacht. SCHOOL EN KERK. Handelsscholen Naar wij vernemen zal de gemeentelijke Lagere Handelsschool te Vlissingen wor den geconverteerd in een literair-econo- mische afdeeling van de Rijks Hoogere Burgerschool aldaar, terwijl de Middel bare en Lagere Handelsdagschool te Middelburg blijven bestaan. NedHerv. Kerk. Ds. K. W. Vethake, Ned. Herv. em.- predikani, hoopt Zaterdag 13 Dec. a.s. te herdenken, dat hij 50 jaar geleden de Evangeliebediening aanvaardde in de Ned. Herv. Gemeente van Wilhelminadorp. In 1877 vertrok hij naar Katwijk a. d. Rijn. In 1916 verkreeg hij" eervol emeritaat. De a.s. jubilaris woont nu te Utrecht. Geref, Gemeente. Beroepen te Benthuisen ds. J. Vreug- danhil tei Borssele. RECHTSZAKEN. Beslikte wielen. Bij vonnissen van den Kantonrechter te Hulst werden een zestal landbouwers uit Clinge, Koewacht en Kieldrecht schuldig verklaard aan: in de Provincie Zeeland met een voertuig over de kunstwegen rij den zonder dat de wielen van klei en modder zijn ontdaan, doch aan beklaag den geen straf opgelegd. Tegen deze beslissing is de ambtenaar vajn het Openbaar Ministerie in hooger beroep gekomen, zoodat die zaken nu voor de Rechtbank zullen worden be handeld. Kaniong t recht Goes Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Leerplichtwet: P. S. te Wissenkerke f0,50 s. 1 dag, W. J. P. te Kapelle, M. V. te Goes f 1 s. 1 dag, J. N. te 's Heerenhoek, A. M., G. d. F. te Wissenkerke f 2 s. 2 dgn., A. P. te Scho- re vrijgesproken, J. D. te Oudelande f 5 is. 5 dgn. Jagen met kunstlicht: G. B. te 's Heer Arendskerke f50 s. 30 dgn. Zooder vergunning loopen op bezaai den grond: J. R. te Kapelle f3 s. 3 dgn. Overtreding Vleeschkeuringswet: C. P. v. B. te Nieuwedorp f 3 s. 3 dgjn. Buiten noodzaak linkerzijde van weg houden: D. W. R. te Kapelle f 2( s. 2 dgn. Zonder vergunning over overweg spoor lijn rijden wanneer trein nadert: C. Z. te Krabbendijke f0,50 s. 1 d. Met hondenkar rijden zonder nummer- bewijs W. C. te Terneuzen f3 s. 3 d. Voorwerp op openbaren weg plaatsen waarvan een ander nadeel kan ondervin den: P. C. te Borssele f 3 s. 3 dgn. Wielen van voertuig niet van klei en modder zuiveren: P. B. te Baarland f3 s. 1 w. tuchtsch., W. v. C. te Kamper land, P. M. te Kortgene f 3 s. 3 dgn. Overtreding Arbeidswet: J. V. te Goes 2 maal f 2 s. 2 maal 2 dgn. Met auto rijden zonder zichtbaar num mer en letter: M. v. W. te Wolphaartsdijk f 10 s. 10 dgn. Met auto veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: I. W. te Goes f 5 s. 5 d. C. H. te Rilland-Bath vrijgesproken. 's Avonds met voertuig rijden zonder lichtJ. S. te 's Heer Arendskerke f 2 s. 2 dgn. 's Avonds fietsen zonder licht: J. d. F. te Colijnsplaat f 3 s. 1 w. tuchtsch'., J. A'. L. te Rilland-Bath, J. C. te Oudelande, C. N., M. D. te Baarland, P. v. d. W., J. v. d. D. te Heinkenszand, J. H. te Schore, P. K. te 's Gravenpolder, J. L. te Baarland f3 s. 3 dgn. Zonder vérgunning loopen over eens anders grond: J. Z. te te 's Heer Arends kerke f 3 s. 1 w. tuchtsch. Dronkenschap: D. N. te Goes f5 s. 5 dgn., L. K. te 's Heer Arendskerke f 10 s. 10 dgn., M, P. v. H. te Goes 3'dagen Venten zonder vergunning: C. G. M. zonder bekende woonplaats, ambtenaar O. M. niet ontvankelijk verklaard. Fietsen zonder licht en opgeven val sche naamA. M. te 's Heer Arendsker ke, P. v. d. W. te Heinkenszand f3 en f 5 s. 3 en 5 dgn. is een nuttige uitspanning onontbeerlijk. Uw plaals is dan in het STADS-NIEUWS. Veemarkt. Ter markt van 2 December 1924 waren aangevoerd 2 kalveren, I nuchter kalf, biggen en 15 loopvarkeus. Ckntk. Bond v. Ongevau.enverzekering. In de melksalon van dhr. C. Bustraan alhier, vergaderde j.l. Dinsdag het voor- loopig Bestuur tier afd. Zuid-Bevelaud Tuinbouw der Bedrijfsvereeuiging Centrale Boud voor ongevallenverzekering in he laud en tuinbouwbedrijf iu Nederland vHet Platte Land". Tot voorz. werd ge kozen dhr. J1. A. Doininieus ts Wemel- dinge, tot vice voorzitter dhr. J. Nijssen te Kapelle, als algemeen secretaris dhr. E. de Jonge te ïerBeke. Tot kassier-boek> houder dhr. C. de Jonge Czn. te Ierseke, die lijdelijk zal fungeeren als secretaris. De inwerkingtreding dezer afdesliug is vastgesteld op 1 Januari 1925. Px.oimveetentoonstew.ing. Wij ontvingen het Reglement en Pro gramma der Éérste Groote Nationale Ten- t onstelling vau Kanaries, Pluimvee, Wa tervogels, Konijnen, Sier- en Postduiven, met Kanarie-Zangwedsliijd, welke op 24 en 26 D.ceoiber a.s. in de Prius vai Oranje alhier zal worden gehoudeu. Eere-voorz. vau de Tentoonstellings commissie is de heer G. A. llajenius, burgemeester vau Goes, Het vraagprogramma voor Kauaries vermeldt 12 klasseu, dat voor Hoeuders telt 279 puuleD. Voor de Kanaries ziju 58 eereprijzen beschikbaar, voor het pluimvee niet miader dan 227 eereprijzen. Aan de Tentoonstelling is een Koninklijk goedgekeurde verloting verbonden. De Jury bestaat uit de heeren Jos. Boshouwers, Leut, Pluimvee eu Watervogels. G. llondebriuk, Almelo, Konijnen. W. Hendriks, Almelo, Pust-Sierduiven. J. Willeinsteiu, Dordrecht, Kanaries. SCHUTTERSHOF. ST. N I COLAAS DAL, VRIJDAG 5 DEC. OOST-INDIE. Nieuwe schokken en aardachuivingen. Te Wonosoho zijn weer vier hevige schokken gevoeld. De tijdelijke kantoren van den assistent-resident en vau deu ontvanger zijn ontruimd. Nieuwe aardechuitingen hehheu zich Noordelijk van Wonosobo voorgedaan. De verbindingsweg Kebondals-Modjoten- gah is afgeschoven, de verbindingsbrug over de Kaliproempoeng ia ingestort. Het militair bivak te Modjotengah is inder drie meter aarde bedolven. Drie soldaten zijn g°dood. Er heerscht groote ongerustheid ouder de bevolking. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER De subsidte-verhoooing der R.K. vroedvrouwenschool te Heerlen verworpen. Dinsdag heeft de kamer het ainendement- Boou, om het subsidie voor de K.-K. Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen met f 80,000 te vermindereu, aangenomen met 46 tegen 89 stemmen. Voor stemden Je linkerzjjde, en van rechts de christelijk- historiscben en de a.-r. Visscher, van der Molen, de Mouté verLoren en Schouten, In verband hiermede heeft de voorz. des middags mededeeling gedaan van een bericht van den minister van arbeid, han- iel en nijverheid, dat hij zich in verband met de stemming over het amendement- Boon, inzake de subBidieering van de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen en de verklaring van den heer Schokking dienaangaande, nader wenscht te beraden wat hem te doen staat. In verband daar mee heeft de miniater verzocht, de be-

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2