De zaak-— Desmet. De advocaat-generaal bij het Gerechts hof te Amsterdam eischte tegen mevrouw Desmet een gevangenisstraf van driejaar, met aftrek van 1 jaar preventief, zijnde dezelfde straf, welke haar door de Rechtbank te Den Bosch was opgelegd. Malversaties. Door de Haagsche rechtbank is de bouwkundige De G. veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens malversaties bij het bouwbureau voor onderwijs. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Jagen zonder vergunning: J. W. te Ka- pelle f 10 b,< of 10 d. Zonder vergunning loopen op bezaai den grond-: L. S. te Ovezande, P. J. S. te Borssele, ieder f 10, b. of 10 d. Zonder vergunning rijden over een an ders grond: F. N. te Kloetinge f3 b. of 3 d. Straatschenderij: W. B. M. te Goes f5 b. of 5 d., J. S. te Schore f5 b. of 2 w. t.sch., C. P. en A. M. T. te Krabbendijke f 10 b. of 10 d. StrooperijM. H. en F. S. te Hans- weert, M, d. J. te Wemeldinge, ieder f 5 b. of 2 w. t.sch. Niet voldoende zorg dragen voor scha delijke en gevaarlijke hond: M. J. v. O. te s Heer Arendskerke f 10 b. of 10 d. Waren doen vervoeren die iri ondeug delijken toestand verkeeren: C. v. T. te Middelburg f 15 b. of 15 d. Overtreding vleeschkeuringswetJ. W. te Kruiningen f3 b. of 3 d. Woning aan binnenzijde oesterput staan de laten bewonen: C. B. d. B. Jzn. te Ierseke f5 b. of 5 d. Woning aan binnenzijde oesterput staan de bewonen: P. d. D. te Ierseke f5 b. of 5 d. Zonder vergunning openbare vermake lijkheid houden: C. B. v. d. B. te Ierseke f3 b. of 3 d. Op openbare weg 's avonds voorwerp plaatsen welke niet verlicht isJ. D. te Baarland, B. B. te Kwadendamme, A. P. en J. P. te Ovezande, A. B. te Kapelle, ieder f 3 b. of 3 d. Overtreding ArbeidswetC. D. te Goes vrijgesproken, C. D. te Goes 10 maal f 0,50 b. of 10 maal 1 d„ C. P. S. te Goes 4 maal f0,50 b. of 4 maal 1 d., J. J. d. J. te Goes 5 maal f 0,50 b. of 5 maal 1 d., C. J. K. te Wemeldinge f 1 b. of 1 d. Wielen van wagen niet van klei en modder zuiveren: J. d. B., W. G. te 's Fleer Arentdskerke, P. M. te 's Hee- renhoek ieder f 3 b. of 3 d. Visschen in Schelde zonder vergun ning, letterteeken verborgen houden en niet bijdraaien op bevel van bevoegd amb tenaar: S. S. R. te Philippine, 2 maal f 5 en 1 maal f 10 b. of 2 maal 5 en 1 maal 10 d. Schelde bevisschen zonder vergunning: G. v. d. H. en W. R. te Bouchante4 ieder f 10 b. of 10 d. Met auto rijden over rijwielpad: J. M. P. te Krabbendijke f5 b. of 5 d. 's Avonds met auto rijden zonder ach terlicht: J. H. te Goes fÖ,50 b. of 1 d., P. L. S. te Wemeldinge f5 b. of 5 d., G. R. te Goes f5 b. of 5 d. Met motorfiets 's avonds rijden zonder licht: J. A. te Noordgouwe f5 b. of 5d. Fietsen zonder bel: J. F. te Wemel dinge, f2 b. of 2 d. Fietsen zonder rem: W. L. H. te 's Heer Hendrikskinderen f2 b. of 1 w. t. sch. 's Avonds fietsen zonder licht: P. H. te Ellewoutsdijk, A. S. te 's Heer Arends- kerke, L. S. te Kruiningen, M. K. te Krabbendijke, J. E. te Ierseke, P. d. R. te Colijnsplaat, allen f3 b. öf 3 d. DronkenschapJ. J. F. te Hansweert, J. V. te Heinkenszand, ieder f 5 b. of 5d. Vrijgesproken beklaagd van 's avonds met auto rijden zonder licht: M. H. te Goes. SCHOOL EN KERK. Verdeeldheid. De Kerkbode voor Haarlem schrijft: „Wij lezen dat in de gemeente Huizen drieërlei soort bewaarscholen bestaan een Hervormde, een Gereformeerde en een neutrale. Er ontbreken nog enkele op het appèl: een Roomsche, een Christ. GereformeerdeMaar het drietal is reeds verblijdend. De Huizenaars begrij pen, dat het er maar vroeg moet inkomen: de Hervormdheid, de Gereformeerdheid en de neutraliteit. Maar zij zullen hopen wij nog verder gaan. Reeds in de cou veuse, waarin te vroeg geboren kindertjes op peil worden gebracht, moet men nauw lettend toezien, welke invloeden op het onderbewustzijn der candidaatzuigelmgen werken. Stelt u eens voor, dat een neu trale pleegzuster misschien levenslang iets bedierf aan de ziel van een gereformeerd couveusekindje! Men kan niet te voor zichtig wezen en er niet vroeg genoeg bij wezen. Het ware moet er maar vroeg in komen. Dan lijdt het geen twijfel, dat deze kindertjes opgegroeid volkomen im muun, volkomen ontoegankelijk zullen zijn voor de waarheid, als die andetfc woor den gebruikt dan de op de ware bewaar school geleerde". Het vloekverbod te Middelburg. De kerkeraden der Geref. Gemeente en der Geref. Kerk te Middelburg hebben een adres tot den raad aldaar gericht, met verzoek een vloekverbod in te voe ren. Vroeger heeft de raad dit verwor pen, voornamelijk op formeeie gronden. Adressanten meenen echter, dat beteuge ling van het kwaad niet alleen geëischt wordt door God en in het belang der goede zeden, maar ook in het belang der openbare orde. Adressanten meenen, dat een redactie wel te vinden zal zijn en dat de vraag van de uitvoerbaarheid een kwes tie voor den rechter is. Thans heeft ook de heer dr. J. P. Cannegieter, vrijzinnig predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Middelburg, zich met een adres gericht tot den raad, waar in hij mededeelt, dat hij als scriba van den kerkeraad een adres' van adhaesie heeft moeten teekenen, doch dat daarin niet vermeld staat, dat een minderheid van 9 personen in dien kerkeraad een andere meëniiig had. ^Namens die minderheid er kent dr. Cannegieter de onuitvoerbaarheid van zulk ëèn verbod, terwijl hij meent, dat hét verzoek betrekking heeft op het geestelijk leven der menschheid, hetwelk door uiterlijke reglementeering in zijn we zen zou beleedigd worden. Een vloekver bod acht adressant dan ook in strijd zoo wel met een goede orde van zaken in de samenleving als ook met name met de geaardheid van het geestelijk leven. GerKerken Beroepen te Krabbendijke A. Andree te Werkendam. LANDBOUW, VEETEELT EN VISSCHERIJ. De suikercampagne. De coöperatieve beetwortelsuikerfa briek „Roosendaal" zal dit jaar naar schat ting een hoeveelheid van 150 millioen K.g. bieten verwerken, waarvan ruim 56 pet. per schepen wordt aangevoerd. De bieten- opbrengst is dit jaar bijzonder groot, ech ter kon het gemiddelde suikergehalte aan merkelijk hooger zijn en bedraagt circa 17 pet. i De verwekker van monden klauwzeer. De mededeeling der officieele onder* zoekingscommissie naar de door Frosch en Dahmen gepubliceerde mond* en klauwzeer- proefnemingen dat zij de resultaten dier proefnemingen vooralsnog niet kunnen bevestigen, hebben wij dezer dagen in ons blad opgenomen. Daarom maken wij thans melding van een ingezonden stuk van Frosch en Dahmen in de Berliner Tier- aerztliche Wochenschrift van 10 October waarin zij het betreuren dat de commissie ontijdig haar negatieve resultaten openbaar maakt en dat nog wel op een congres waar $e schrijvers niet tegenwoordig kon den zijn. Tevens deelen zij mede tegen over de negatieve resultaten der commissie een onverwachte en ongedachte positieve bevestiging van bun vondsten te kunnen stellen. In een 6 September geschreven brief heeft prof. Ruppert, directeur van het Bakteriologisch instituut der Univer siteit te La Plata (Brazilië) hun mede gedeeld dat het hem gelukt is den ver wekker van mond- en klauwzeer op de door Frosch eu Dahmen beschreven wijze te kweeken, te photografeeren en daarmede te besmetten. UIT DE PERS. Overdriving schaadt. In een studie ^Nationale Ontwapening0 van den kapitein bij de Luchtdoel-artillerie A. J. Maas, wijst deze op de inatelooze overdrijving waaraan prof. v. Embden zicb in zijn bekende rede heeft schuldig ge maakt. Als voorbeelden daarvan vermeldt hij diens bewering, dat de evolutie in de oorlogstechniek der jaren '14'18 in het niet zinkt bij de na-oorlogscbeprof. v. E. zou geen enktl feit kunnen aan voeren om deze stoute bewering te staven de aan Edison toegeschreven en door den heer v. E. vermelde bewering, dat met het z.g.n. nieuwe Lewisite-gas de bevolking van geheel Londen door 2050 avions in enkele uren uitgeroeid kan zyn en de van dr. Prins overgenomen mede- deeling, als zouden steden als Berlijn en Chicago door 12 bommen met gifgas in enkele uren verdeed kunnen worden terwyl mettërdaad minstens 12500 zware bombardementsvliegtuigen, die ieder 4000 K.G. bommen zouden medevoeren (waartoe een grootere capaciteit vereischt wordt dan ergens ter wereld by militaire vlieg tuigen voorkomt) noodig zijn om een totaal onverdedigd Londen tijdelijk onbe woonbaar te maken de door niets bewezen mededeeling van den heer v. E. omtrent den komenden bacteriënoorlog, waarbij de bevolking, veestapel en oogst door microben en parasieten zouden worden verwoest. Niet alleen wijst geen enkel feit of verschijnsel op de waarschijnlijkheid van die bewering, alles pleit zelfs daartegen gevaar voor represailles, vrees voor besmetting. De volkenbondscommissie, die ter zake een onderzoek instelde, constateert dan ook d»t d« hsoWiol<n?if» momenteel geen strijdmiddelen aan de hand kan doen, welke in slaat zijn geheele landen en voorraden te vernietigen de volkomen onbewezen uitlating van den heer v. E. als zou men tegenwoordig beschikken over explosieven, die de me chanische middelen van 1918 honderd voudig overtreffen. PROVINCIE-NIEUWS. Hoedekenskerke. In de Maandag ge houden vergadering van den Raad dezer gemeente was de wethouder L. Lous met kennisgeving afwezig. De voorz. deelde mede dat voor het jaar 1925 door het Burg. Armbestuur alhier f 100, sub sidie zal worden gegeven aan de gemeente voor de kosten verbonden aan de wijk verpleging benevens f 100,voor de kos ten van den geneeskundigen dienst. Do begrooting van het Burg. Armbestuur, dienst 1925 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 5374,69 en een half. Het loon van den gemeente- kantonmier over het tijdvak 1 Nov. 1924 tot 1 Maart 1925 werd bepaald opf2,25 daags. Besloten werd de toetreding tot de regeling vervat in het werkloosheids besluit 1917 ingaande 27 Nov. 1924 we derom met een jaar te verlengen. De voorz. deelde mede dat na ingesteld on derzoek was gebleken dat het gevangen huis in eigendom toebehoorde aan dhr. J. Ermerins, die het aan de gemeente ten geschenke heeft aangeboden, hetgeen door den raad behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten dankbaar werd aanvaard. Voorts deelde hij mede dat met mede werking van dhr. J. A. Trimpe Burger te Kloetinge de gevaarlijke bocht bij de hofstede, bewoond door D. B. v. Kruijs- sen door afgraving van de aldaar be staande dijk zal verdwijnen. Dhr. M. Walraven gaf nog in overweging dit werk dezen winter ter voorkoming van werk loosheid te doen uitvoeren waarmede B. en W. rekening zullen houden. Dhr. Johs. Boone bepleitte nog vermindering van het tarief van de autodienst GoesHoede kenskerke visa-versa daar deze door de posterijen, de provincie en de gemeenten, gesteunde autodienst behoort tot de meest dure vervoermiddelen op dit gebied uit deze omgeving. Besloten werd Ged. Staten op dezen eigemaardigen toestand te wij zen. De vergadering werd daarna ge sloten, Ierseke. De mosseikweekeirs zien nu eindelijk het nut van or anisatie in en zullen de handen ineen slaan en door een vereenigd optreden een matige winstmarge vaststellen. Wel zullen cr veel bezwaren te overwinnen zijn, maar de mannen die nui het roer in handen hebben zijn geen lieden, aan welke organ'satoirische gaven te ontzeggen zijn. Terneuzen. De langs de Schelde uit België komende binnen3diepen, bestemd voor havens aan de Wester-Schelde, moe ten inklaren te Bath, terwijl de voor het overige Nederland of het buitenland be stemde vaairtuigen te Hansweert inklaren. Voor eerstgenoemde vaartuigen beteekent dit in den regel in verband met het getij groot tijdverlies, maar bovendien biedt Bath onder vele omstandigheden voor sche pen, die wachten moeten, geen veilige an kerplaats. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen heeft besloten den minister van financiën te verzoeken, voor alle schepen de ge legenheid tot inklaren te Hansweert open te stellen, of wel het kantoor van Bath te verplaatsen naar veiliger reede bij Wal soorden. Krabbendijke. Maandagavond hield professor Kallay uit Hongarije een voor dracht met lichtbeelden voor pleegouders en belangstel lenden in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Hij behandelde in het 1ste gedeelte de geschiedenis van Hongarije dat voor enkele jaren zijn 1000- jarig bestaan vierde. Door mooie, duide lijke platen, werd een en ander toege licht. Spr. maakte ook melding van de schoone landstreken, die na den oorlog van Hongarije zijn afgescheurd, waardoor op sommige plaatsen aan het Protestan tisme veel afbreuk wordt gedaan. Ook memoreerde spr. de gruwelen van Bela Kun. Verder kregen wij een overzicht van den huidigen toestand in het geteis terde land, waar nog zooveel armoede heerscht, getuige de slecht ingerichte en volgepropte woningen. Een groot aantal gezinnen vertoeft in waggons op de spoor lijnen, waar de mensdhen vooral inden winter aan groote koude en ellende bloot gesteld zijn. De gevolgen der ontberin gen zagen we op de afbeeldingen der on gelukkige verminkte kinderen. Toen de groote Pro test anische kerk van Debrec- rin op het doek verscheen, vertelde prof. Kallay dat vlak daarbij een standbeeld staat van Michiel Adriaansz de Ruijter, waatraan de Protestantsche gemeente elk jaar op een bepaalden dag hulde brengt. Spr. dankte in gevoelvolle woorden co mité en ouders van Krabbendijke en Waarde, die zich zooveel opofferingen hebben getroost en door hun liefde niet alleen de zielen der kinderen, maar ook die der ouders en bloedverwanten in het verre vreemde, land hebben gewonnen. Geslaagd voor het examen enquè- trice, Zuster Vervloet alhier. De Zeeland. Betreffende de vergadering van com missarissen der stoomvaartmaatschappij, Zeeland, waarin een nadere regeling met de firma Muller werd getroffen, kunnen wij nog mededeelen, dat de winst voor de firma Muller gelimiteerd is geworden en eventueele meerdere winst aan de „Zeeland"'zelf ten goede komt. Beslissingen Ged. Staten. Ged. Staten verklaren, dat voor ont eigening van het perceel grond, groot 97 A. 60 c.A. toebehoorend aan J. S. te K. (plaatselijk bekend Voor Maalstee) ten behoeve van „Eigen Erf" te Goes, geen termen aanwezig zijn. Het perceel is een boomgaard, waarvan onteigening ingevolge art. 105 der wet niet is toege laten. Ook is niet afdoend gebleken, dat elders voor dit doel geen geschikt land is te verkrijgen. Tenslotte blijkt niet dui delijk met welk doel de onteigening zal geschieden. - - Ged. Staten hebben vernietigd het be sluit van de vergadering van ingelanden van den Oud-Westen-rijkpolder, waarbij J. H. tot dijkgraaf is benoemd, aangezien een stembevoegd ingeland niet tot deze vergadering was opgeroepen en dezen.et- deelneming aan de stemming van invloed kon zijn geweest op den uitslag, aangezien de stemmen staakten. 4 Afgewezen is het bezwaar van P. M. V. te S. om de loting voor deze ge meente ongegrond te verklaren, op grond dat loting heeft plaats gehad ten behoeve van G. A. de C., die op den dag waar op de loting gehouden werd, overleden was. Ged. Staten overwegen dat aan de loting deelnemen alle ingeschrevenen, met uitzondering van hen, omtrent wie vóór den dag, waarop de loting aanvangt, iis gebleken, dat zij bij onherroepelijk ge worden uitspraak voor den dienst voor goed ongeschikt zijn verklaard of van den dienst zijn uitgesloten. De loting wordt dus gehandhaafd. Hansweert. De kommies A. Poot is met ingang van 1 November a.s. ver plaatst van hier naar Sas van Gent, Vlissingen. Ten opzichte van de wet houderscrisis alhier is plotseling een groote verandering ingetreden. De heer F, L. Hensel, de door links absoluut niet ge wilde candidaat der Christelyk-historischen, heeft bekend gemaakt, dat hij om per- soonlyke redenen zijn lidmaatschap van den Raad en ook dat van de Provinciale Staten van Zeeland heeft neergelegd. Als lid van de; Provinciale S'a'en wordt de heer Hcnscl opgevolgd door den heer C. J. Boogerrl, burgemeester van Kerkwerve. 's Gravenpolder. Voor de militie, lichting 1925, zijn aangewezen als ge woon dienstplichtige Abr. Nijsse en Jan de Witte. Vrijstelling wegens broederdienstAn- thonie van Dijke, Jacob Eloogesteger en Jan van Liere Mat.z. Stukken voor de Provinciale Staten. In druk zijn verschenen de eerste drie voorstellen welke behandeld zullen worden in de op 25 November te openen najaars zitting van de Provinciale Staten van Zeeland. De Lag er weijpolder. Daar de werken tot bedijking van de buitengronden ten zuiden van den Ooster- scheldedam onder de gemeente Rilland— Bath in Augustus 1928 door de regeering zijn goedgekeurd, deelen Ged. Staten mede, dat zij een afzonderlijk reglement voor dien nieuwen polder niet noodig achten, toepasselijk verklaring van het algemeen reglement is voldoende. Een der bepalingen van de beschikking van den Minister van Waterstaat geeft den bedyker de bevoegdheid, aan Ged, een voorstel te doen aangaande den naam van den polder. De fungeerende directeur der registratie en domeinen, schreef d.d. 19 Februari jl. dat hij voorstelde fLagerweijpolder" zulks naar den administrateur, chef der afdeeling Domeinen, aan het Departement van Financiën, onder wiens ambtelijke loopbaan als zoodanig reeds verschillende polders in Zeeland zijn tot stand gekomen. Ged. Staten vereenigen zich daarmede en vertrouwen dat ook de staten geen bezwaar tegen dien naam zullen hebben. De polder wordt begrensd als volgtten zuiden door het Kreekrak, ten westen door j den Eerste-Bathpolder, ten noorden door den Ooster-Scheldedam, waarop gelegen is de spoorweg van Roosendaal naar Vlissingen, en ten oosten door den Völckerpolder, met dien ver stande, dat de grenslijn achtereenvolgens gelegen is in den teen van het waterbe loop van den zeedijk van den nieuw be dijkten polder, in den teen van den dijk van den Eerste-Bathpolder, in het midden van den greppel aan de zuidzijde van den spoorweg en voor die gedeelten, waar die greppel ontbreekt, in het verlengde van dat midden en in den teen van den dijk van den Völckerpolder. Inkoopsom pensioenen By de aanbieding van de begrooting voor 1923 wezen Ged. Staten er op, dat voor //memorie" geraamd moest worden het bedrag, hetwelk de Provincie zou moetea storten voor den inkoop voor pensioen van den tijd, door het personeel doorgebracht in haren dienst voor I Juli 1922. Thans is nog steeds niet na te gaan, hoe zwaar de uit dezen hoofde op de Provincie te leggen last zal zijn. Immers van de ruim 170 ambtenaren, die ver klaard hebben, diensttijd voor 1 Juli 1922 te willen inkoopen en hierbij is geen rekening gehouden kunnen worden met ambtenaren, die reeds den dienst der Provincie verlaten hebben is tot op dit oogenblik nog slechts aaugaande 34 van den pensioenraad een opgave ont vangen van het bedrag, hetwelk voor hen als inkoópsom moet worden gestort. Voor deze 84 ambtenaren bedraagt het ge zamenlijk bedrag f 90.025, te betalen in 10 termijnen. Ged. St. stelden twee termijnen betaal baar, terwijl de derde voor of op 31 December a.s. betaald zal dienen te wordt n. Het ligt voor de hand, dat tot betaling van de inkoopsommen in de eer-te plaats wordt aangewend het fondB, vóór de in voering der pensioenwet 1922 gekweekt tot verzekering der pensioenen van de Prcv. ambtenaren. Dit fonds bestaat uit eene inschrijving van f 130.400 nominaal op het grootboek der 21/, N. W. S. vertegenwoordigende naar den tegenwoor- digen koers eene reëele waarde van on geveer f 60.800. Wijziging begrooting 1928. Voorgesteld wordt van onvoorziene uitgaven van de begrooting 1923 over te schrijven naar subsidie voor auto- en wagendiemten f 2 906.87. De post onvoor zien wordt daardoor f 38.853.751/a. STADS-NIEUWS. Veemarkt. Ter markt van 28 October 1924 waren aangevoerd: 11 koeien, 14 vaarzen, 62 ossen, 11 graskalveren, 40 biggen, 12 loopvarkens, 3 drachtige zeugen. Gem eent era ao De Raad kemt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 30 October 1924, des rramiddags acht uur. Aangezien ons geen agenda is verstrekt, zal de Raad vermoedelijk in besloten zit ting gaan. Vrtjw. Landstorm. Op het Oc o herexamen, voor het Insti tuut der vóórotfeningen (Vrijw. Landst.), gehouden te Gces verwierven het bewijs voor geoefend man M. A. de Dreu, H. J. W. Hengeve.ld, G. J. Zembsch, II. J. v. Koeveringe, M. v. d. Pas en A. M. Tollenaar. Dit bewijs geeft hun recht op 4 maanden verk. rting van eersten oefentijd. Notaris. By Kon. besluit van 25 October is benoemd tot notaris binnen het arron dissement M<ddelburg, ter standplaats de gemeente Goes, A. Th. Verbist, candidaat- notaris te 's Gravenhage. FINANCIEEL NIEUWS. Insulaire Hypotheekbank. Bij de dezer dagen door de Insulaire Hypotheekbank te Zicrikzce gehouden in schrijving op 125 aandeelcn is, naar men meldt, ingeschreven voor 302 aandeden. Op de groote inschrijvingen der aandeel houders moet eene bdaogrijke reductie plaats' hebben, terwijl voor niet-aandeel- houdiers slechts enkele stukken beschik baar zijn. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft Dinsdag de artikolsgewijze behandeling der Tarief - wet voortgezet. De amendementen, welke bijna alle ten doel hadden verlaging van het recht van 8 tot 5 pet., meest voor huishoudelijke artikelen, werden* alle ver worpen of ingetrokken. Verworpen rechts tegen en links voor. Bij zitten en opstaan. En toen de voorz. de tegenstanders van zulk een amendement wilde laten opstaan versprak hij zich en zeide „Mag ik dan de rechterzijde verzoe ken Een plotseling gelach bracht hem het besef bij, dat „hardop denken" vooral voor een voorzitter der Tweede Kamer een allergevaarlijkste zaak is. „Mag ik dan de lieden, die tegen zijn, verzoeken, op te staan?", verbeterde hij aanstonds. Maar natuurlijk ging het pre cies als hij gedacht had: de geheele rech terzijde verrees en de gansche linker zijde bleef roerloos zitten. Alleen mevr. BakkerNort slaagde er in het hart van minister Colijn te ver murwen en wiist voor matten- en kleer- kloppers het recht van 8 tot 5 pet. terug te krengen. GEMENGD NIEUWS. Gasverstikking te Halle. Ten gevolge van het springen van een

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2