Hoestsiropen voor Kinderen. ders, bezems en kwasten, in gewoon onge verfd bout vervat, niet aan eenig invoer recht te onderwerpen. Laatstgenoemde opende met den heer Schaper den aanval op het wonderlijke nummer 3 van het ta rief, waarin van anh-conceptioneele mid delen 50 pot. werd geheven, hetgeen slechts zou kunnen leiden tot bevordering van de binnenlandsche vervaardiging van dergelijke artikelen. Nadat deze post was aangehouden tot de behandeling van num mer 28 (caoutchouc enz.) nam minister Colijn het op dit laatste ingediende voor stel-V an Gijn om ook van anti-conceptio- neeie middelen 8 pot, te heffen grif over. Mijnhardt's Borsthoningsiroop f 0,60 Mijnhardt's Thljmsiroop f u,75 Anga-siroop (bij Kinkhoest) f 1,75 Bij Apothekers en Drogis'en. PROVINCIE-NIEUWS. Rilland-Bath. Vrijdagmorgen ver^ de de Raad. Afwezig met kennisgeving dhr. Butijn. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Minister van Waterstaat deelt mede, dat een hernieuwd onderzoek geen aanleiding heeft gegeven om den overweg in den Derden weg te doen bewaken. Het ver keer aldaar is niet druk en het uit zicht op den spoorweg uitstekend. Dhr. Van Boven merkt op, dat de Raad elk geval het zijne gedaan heeft en jn dezen vrijuit gaat. B.enW. stellen voor, in de Bouwverordening een z.g.n. wel- standsbepaling op te nemen. Dhr. Rruijn zeel is van oordeel dat de Bouwverorde ning toch reeds zwaar is en verklaart zich er tegen. Dhr. Van de Sande meent eveneens dat men zich geen nieuwe banden moet opleggen en vreest ook meerdere kosten. De voorz. merkt op, dat van ge bonden zijn aan anderen geen sprake kan zijn, daar de bevoegdheid aan B. en W. wordt verleend, die bij onvoldoende bouw plannen beslissen. Een kostenbezwaar be hoeft niet te bestaan, daar men aesthetisch kan bouwen zonder nog duurder uit te zijn. Door de voorgestelde bepaling kan het aanzien der gemeente slechts winnen. Dhr. Van Boven verklaart zich vóór het voorstel, hij is een voorstander van ver fraaiing der gemeente. Het is niet ge- wenscht, dat ieder maar naar eigen in zicht bouwt. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de heeren Bruijnzeel en Van de Sande). Over de circulaire der Z.L.M. betreffende uit vliegende duiven staken de stemmen. Dhr. Bruijnzeel acht de schade niet zoo ern stig en zou nog eens willen afwachten. Dhr. Van Boven wijst op de toenemen de duivensport, die ook haar rechten heeft. Weth. Blok verdedigt het voor stel van B. en W. om een bepaling in de Politieverordening op te nemen, ook dhr. Van de Sande is er voor. Vóór de wet houders en dhr. Van de Sande, tegen de overige drie. Aan de Afd. Rilland-Bath Volksonderwijs wordt op haar verzoek overeenkomstig de destijds vastgestelde bepalingen subsidie verleend voor het hou den van avondcursussen. Tegelijkertijd wordt aan het personeel, dat bij het ver volgonderwijs werkzaam was, eervol ont slag verleend in verband met de goedge keurde opheffing van het vervolgonder wijs. Door het bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding eener Chr. school op Geref. G. is een adres aan den Raad gericht betreffende het meer der werk en de kwestie met den aannemer. De Raad besluit zijn standpunt van 30 Juni j.l. te handhaven. Door B. en W. wordt voorgesteld in verband met de uit breiding op het gemeentelijk bouwterrein aldaar, een nieuwe straat aan te leggen. Door den gemeente-architect is een plan en raming van kosten ingediend. De kos ten der rioleering zijn geraamd op f 1090,08, die van aanleg der straat op f3824, De verharding is gedacht in klinkerbestrating. Dhr. Bruijnzeel vraagt of ook een plan voor andersoortige ver harding i-s opgemaakt, bijv. met maccadam. De voorz. antwoordt, dat dit is geschied, doch dat de kosten niet lager zullen zijn. Wil men behoorlijk werk krijgen, dan ver- eischit maccadam een soliede vlijlaag van puin, een vroeger aangelegde weg op het nieuwe bouwterrein bewijst, dat men an ders geen goeden weg krijgt. Dhr. Van de Sande is het geheel eens met den Voorz. Bij aanleg met maccadam zou men den ondergrond moeten omwerken tot het zand bovenkomt. Dhr. Kalle wijst er op, dal bovendien in deze weinig druk ke straat klinkers gering onderhoud zul len vergen. Het voorstel wordt aangeno men met enkel de stem van dhr. Bruijn zeel tegen, die geen klinker bestrating wenscht. De Vereeniging „De Weeg brug" te Bath vraagt om vermindering van huur voor den grond, waarop de weeg brug staat. De meerderheid van B. en W. adviseert afwijzend op dit verzoek te be schikken, daar eenzelfde^, verzoek nog slechts een jaar geleden werd ingediend en geen enkel nieuw gezichtspunt wordt zag der Raadsbesluiten verzwakken. Weth Blok is voor inwilliging, daar hij de hef fing te hoog en niet billijk acht. Hij zou de huur tot de helft willen verlagen. Dhr. Van de Sande ondersteunt dit voorstel, waarover de stemmen staken (vóór de hee ren Blok, Bruijnzeel en Van de Sande, tegen de heeren Deurloo, Van Boven en Kalle). Een adres van de vereeniging tot stichting en instandhouding eener Be waarschool was in handen gesteld van B. en w. om prae-advies, welke College echter geen eenstemmigheid kon berei ken. Verzocht werd een subsidie van f600. Weth. Deurloo zou willen advi- seeren geen vast bedrag toe te kennen, doch een bijdrage per leerling en per jaar. Hij zou ongeveer het bedrag willen geven, dat voor de lagere scholen wordt besteed, n.l. f 10. Weth. Blok meent, dat ver gelijking met het Lager Onderwijs niet opgaat. Hij wijst verschillende posten aan op de begrooting der bewaarschool, waar op zijns inziens zou kunnen worden be snoeid. De bijdrage zou hij willen bepa len naar f7, per leerling. Deze bij drage acht hij voldoende, waar het hier niet zoozeer een bewaarschool geldt als wel een bewaarplaats. De voorz. maakt enkele opmerkingen over onderwijs en overheidstaak. Met het bewaarschoolon- derwijs staat het echter eenigszins an ders. Dit kwam voor het grootste deel op uit het particulier initiatief. Dit komt 'hier niet voldoende tot uiting. Bij een to taalcijfer aan contributies van nog geen f 100,zou de gemeente vrijwel alles betalen. De voorz. zal dan pas willen steunen, wanneer het particulier initia tief krachtiger optreedt. Dhr. Van de Sande voelt het meest voor het voorstel Deurloo. Toch is hij het eens met den Voorz., dat er meer kan worden gedaan. Dhr. Van Boven wijst op de eischen van de gemeentekas, die voorzichtigheid vra gen. Zijn er ook anderen, die in aanmer king kunnen komen? De Voorz. merkt op, dat de voorstellen der Wethouders, die een bijdrage toekennen, als algemeene regels zijn bedoeld. Ook andere scholen (bijv. de R.K. Bewaarschool) kunnen daarvoor in aanmerking komen, zulks eischt de billijkheid. Het voorstel Deurloo (f 10,per leerling) wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen, (vóór de Heeren Deurloo en Van de San Ie.). Het voor stel Blok wordt ten slotte aangenomen met 1 stem tegen (dhr. B: uijnzeel). Daar op wordt een regeling vastgesteld voor subsidieering. De subsidie gaat in per 1 Aug. j.l. Een voorstel Van de Sande om een vroeger tijdstip te bepalen vond geen steun. Daarna behandeling der begroo ting voor 1925. Bij de pest vernieuwing van de speelplaats der Lagere School te Rilland wenscht dhr. Bruijnzeel geacht te worden te hebben tegengestemd. De op brengst der plaatselijke inkomstenbelas ting wordt geraamd op f 17000,Onge wijzigd wordt de begro Aing voorloopig vastgesteld. Daarna behandeling van en kele reclames. Bij de rondvraag vestigt dhr. Kalle de aandacht op de geul tus- schen weg en dijk aan den Langend ijk, waar vaak het water niet weg kan» Op voorstel van den Voorz. worden B. en W. gemachtigd enkele pul ten daar aan te brengen. Daarna sluiting. 's Heer Arendskerke. In de Vrijdag voormiddag gehouden raadsvergadering, waarin dhr. P, v. d. Dries zonder kennis geving afwezig was, werd medegedeeld dat aan dhr. A. G. van Ou werker k door B. en W. met ingang van 1 Januari 1925 op eigen verzoek eervol ontslag is verleend als Ambtenaar ter secretarie dezer ge meente, wegens vertrek naar elders. Ver der werd aangeboden de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1925, welke begrooting met dc memorie van toelich ting bij de raadsleden zal circuleeren. Een verzoek van het Bestuur van de R. K. bijz. lagere school te Noord-Kraaijert in deze gemeente om een voorschot van f280, op de gemeentelijke vergoeding, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920, werd ingewilligd. Aan B. en w. werd machtiging verleend de tuingrond gelegen naast de openbare lagere school te Nieuwdorp, waarvan de pacht met 1 Januari a.s. eindigt, opnieuw te verpach ten. Vervolgens werd overgelegd een ver zoek van het bestuur van de Chr. Hist. Kiesvereeniging te Nieuwdorp, alsmede een van gelijke strekking van 78 inwoners van Nieuwdorp om in het belang van de veiligheid van het verkeer met rij- en voertuigen en auto's de bocht bij de oude school aldaar te verbreeden. Met alge meene stemmen werd besloten bij de even- tueele verbouwing van de oude school tot veldwachterswoning met de wenschen in deze beide verzoeken nedergelegd re kening te houden. Daarna werd tot haven- meesteres aan de haven van den Zuid- Kraaijertpoider met ingang van 1 Januari a. s. herbenoemd mej. J. Kieboom te Nieuwdorp. Verder komt aan de orde de vaststelling van de verordening op de heffing van haven-, los-, laad- en leggeld, met de daarop betrekking hebbende ver ordening op de invorderingen wordt deze in dier voege gewijzigd dat in het vervolg van boomen en boomstammen per geladen wagen 75 cent en per geladen kar vijftig cent, van plantboomen cent, van timmerhout van alle soorten per geladen wagen vijf en zeventig cent en per geladen kar vijftig cent zal moeten worden betaald. Tot lid van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinde ren werd in de plaats van dhr. A. Kake- beeke, die naar elders vertrekt, benoemd dhr. P. dc Putter, wonende te 's Heer Hendrikskinderen. Daarna werd goedkeu ring verleend aan de door B. en W. van de centrum-gemeente Heinkenszand vast gestelde begrooting van uitgaven voor den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den Keuringskring Heinkenszand, voor het dienstjaar 1925 op een bedrag van f2881,Ten slotte werden eenige wij zigingen aangebracht in de Gemeenie-be grooting 1925. Bij de rondvraag vestigt dhr. Oudkerk de aandacht op den last dien de ingezetenen ondervinden bij het zich ophouden van woonwagens in deze gemeente. Spr. zou gaarne zien dat aan de woonwagenbewoners een plaats werd aangewezen voor hunne wagens. De voorz. voelt het bezwaar van dhr. Oudkerk, doch stuit telkens op de moeilijkheid om daar voor een geschikt terrein te vinden en zou gaarne zien dat de Raad ook zijn aandacht aan deze aangelegenheid schonk. Daarna sluiting. Door den Heer Commissaris der Koningin in Zeeland, zijn voor de jaren 1925 1928 tot zetter voor 's Rijks di recte belastingen herbenoemd de heeren Jacs. Nijsse en J. de Ruiter, voor wat deze gemeente betreft. Hansweert. Een met bussen benzine geladen vrachtwagen uit Goes, reed door het uitwijken voor een wagen alhier, in een sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De auto, welke beschadigd was, is met vereende krachten uit de sloot gehaald en is na eenigszins gerepareerd te zijn huis waarts gereden. De mosselenschuit Z. Z. 15, die in het voorjaar door de ambtenaren der belastingen in beslag werd genomen we gens frauduleuzen invoer van gedistilleerd, is Vrijdagmiddag door den Heer Ontvan ger der Invoerrechten, en Accijnzen, al hier publiek verkocht. Koopar werd de heer J. Mcijaard te Ierseke voor de som van f500, De 23-jarige knecht P. Verbeek van Sliedrecht van de baggermolen, die alhier in de buitenhaven werkzaam is, had het on geluk een klap van een staaldraad te krij gen, waardoor hij overboord viel en jam merlijk is verdronken. Men is nog steeds bezig naar het lijk te visschen. De onge lukkige laat een vrouw en kind na. gevoerd. Terugkomen op een zoo kort !en plantsoen per geladen wagen vijftig geleden genomen beslissing moet hAt ge- cent en per geladen kar vijf en twintig BRONCHITIS CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TOOVERPAST1LLE. Bij Uw drogist. Krabbendijke. Benoemd tot onderwij zeres met ingang van 1 Januari aan de te openen Herv. School (benoemd hoofd dhr. Dey) mej. Rootert Steenbruggen te Gro ningen. Er waren 28 sollicitanten. 's Heer Abtskerke. Ofschoon de vlek ziekte onder de varkens hier dezen zomer weinig voorkwam, trof het den arbeider K. dat hij voor de 2e maal een varken moest missen aan die ziekte. Nisse. Door den Commissaris der Ko ningin zijn herbenoemd tot lid van het college van zetters alhier, de heeren M. Ossewaarde en Jobs. Jansen. Van de lotelingen dezer gemeente zijn drie aangewezen voor buitengewonen, en twee voor gewonen dienstplicht, n.l. P. Huijssoon en C. J. Jansen. P. Bos man die no. 2 heeft getrokken is vrijge steld wegens broederdienst. Driewegen. Benoemd met 1 November tot onderwijzer aan de Chr. Herv. school te Barendrecht dhr. M. Nijisse. - Van de lotelingen dezer gemeente zijn er 5 aangewezen voor buitengewoon en één voor gewoon dienstplichtige, n.l. A. de Muijnck. 's Gravenpolder. De heeren C. Felius en W. West veer zijn herbenoemd als zet ters bij de directe belastingen. Hoedekenskerke. Voor de militie lich ting 1925 zijn aangewezen als gewoon dienstplichtige Adriaan den Dekker, Ma- rinus van den Berge en Nicolaas Andries de Regt. Tot buitengewoon dienstplichti gen Jan Menheere, Marinus van Belsen, Cornelis Wouterse, Adriaan Louisse, Ge rard Jeronimus, Cornelis van Gilst, Hu- brecht Boudems en Adriaan van 't West- ende. Door den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie zijn voor het tijdvak 1925 tot en met 1928 herbenoemd tot zetters voor 's Rijks directe belas tingen dhrn. B. Timmerman en W. C. Groenewege. Kortgene. Donderdagavond vergader de de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren 5 leden. Afwezig de heeren Heij- boer en Verburg. Ingekomen waren o.a. goedkeuringen van Ged. Staten omtrent heffing van schoolgeld, aankoop van grond en geldleening ten behoeve van de U.L. O. school. Vervolgens een mededeeling van den Commissaris der Koningin van de benoeming van L. J. Dorst en L. Vo gelaar tot leden van het college van zet ters; alsmede een schrijven van Mr. He/se uit Middetylburg, dat de motorgeschiede nis (Gemeentelijk Elektrisch Bedrijf) is afgeloopen en binnenkort de verreken'ng van herstellingskosten zalplaats hebben. Daarna komt aan de orde de benoeming van een tijdelijk onderwijzeres in de Nut tige Handwerken aan de U.L.O.-school, B. en W. stellen na overleg met het H. d. S. voor mej. J. M. Dorst, die voor de acte Nuttige Handwerken studeeit, voor een tijdvak van 1 jaar, te beginnen 1 Nov. a.s., te benoemen, tegen een ver goeding van f75, per wekelijksch les uur, zoolang de acte niet verkregen is. Daarna tegen f 100. Dhr. Salomé vraagt of er geen bevoegde leerkracht te krijgen is, b.v. een der onderwijzeressen van cl. Openbare Lagere school. Dhr. Dces heeft niets tegen de persoon van mej. Dorst, doch zou liever een der onderwijzeres sen der Lagere school zien aangesteld, daar deze van het onderwijs moeten leven en er ook voor bevoegd zijn. De burge meester zegt echter, dat deze niet bu.ten de schooluren der Lagere school les kun nen geven en onder de schooluren niet ge mist kunnen worden. Bovendien is er geen andere bevoegde leerkracht te krijgen. Bij de stemming, waarvan de heer Dorst zich moet onthouden, wordt mej. Dorst met algemeene stemmen benoemd. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt gekozen dhr. C. v. d. Weele. De begrooting van het Burg. Armbestuur wordt vastgesteld op f2722,94, terwijl een schrijven aan dat lichaam zal worden verzonden, waarin er op wordt aangedrongen, een woning aan te koopen, teneinde de noodwoning te doen vervallen. Daarna wordt de ge meente-begrooting voor 1925 artikelsge- wijze behandeld. Ze wordt vastgesteld op f72190,18. De gemeente zal over 1925 anderhalf pet. boven de Rijksinkomsten- belasting heffen. Dit jaar was dat cijfer 1. Dhr. Salomé vraagt of de muziek- en zangvereenigingen niet een der lokalen van de O. L. school voor den winter in ge bruik kunnen krijgen, daar ze door het gemis van het gymnastieklokaal tegenwoor dig in een schuur hun repetities moeten houden. De burgemeester zegt toe, dat door B. en W. overleg met het H. d. S. zal worden gepleegd, doch denkt dat het niet wel mogelijk zal zijn een der les lokalen voor dat doel af te staan. Daar na sluiting. Naar wij uit betrouw bare bron ver nemen zal dhr. E. Meuleiiberg in 1925 de gemeente verlaten, zoodat zijn plaats in de Raad zal worden aangevuld door dhr. D. Strijd. Donderdagavond had dhr. H. v. d. M. te Kats het ongeluk met zijn auto op den Kaaidijk zoodanig tegen den dijk te slingeren, dat de auto gedeeltelijk werd beschadigd en hij met een andere auto de thuisreis moest aanvaarden. Wolf aartsdijk. Vrijdagavond hield de afdeeling van den buitengewone Vrijwil lige Landstorm alhier, een bijeenkomst in een der lokalen van de Bijz. school. Vele manschappen met hunne vrouwen waren opgekomen. Bij afwezigheid van den voorz. der pi. Commissie, dr. Preu- niger, werd de bijeenkomst geopend door dhr. M. Kloosterman. Door dhr. Laer- noes, sea*, van den buitengew. Vrijw. Landstorm in Zeeland werd een uiteen zetting gegeven van de oprichting van m.g.n. instituut en het doel hiervan en van de verschillende commissies w.o. ook de plaatselijke commissie. Op zijn verzoek werd door de aanwezigen het Wilhelmus staande gezongen. Aan elk der manschap pen werd uitgereikt een gedenkplaat van de huldiging van H. M. de Koningin op 6 Sept. 1923. te Amsterdam, door den Vrijw. Landstorm. Door dhr. M. KIoos- sterman werd een korte lezing gehouden over de weerbaarheid van het Nederland- sche volk, waarbij hij u.t de geschiedenis aantoofide, dat een klein volk groot kan zijn. Door Ds. v. d. Vliet uit Vlissingen werden eenige hartelijke woorden gespro ken tot de opgekomen mannen. Door den voorz. Dr. Preuniger die inmiddels ter bijeenkomst was gekomen, werd dank ge bracht aan de opgekomenen en aan hen die iets hadden bijgedragen om dezen avond tot een echt gezelligen avond te maken. Zaterdagavond gaf de tooneelver- eeniging „Vriendenkring" alhier, een uit voering in de zaal van dhr. J. Poleij. Opgevoerd werden „Na volbrachten dienst tijd", ,,De 3 werkstakers" en „No. 777 of het verlote landgoed". De opkomst was slechts matig. De wethouderscrisis te Vlissingen. De wethouderscrisis te Vlissingen is nog steeds niet opgelost. De rechtsche partijen handhaven de candidatuur van den heer Hcnsel (c.h.), terwijl de linker- groepen, die over de meerderheid beschik ken, doch geen eigen candidaat willen aan wijzen, de candidatuur Hensel niet willen steunen. Wij vernemen, dat thans de leden van den Vrijheidsbond aan de rechtsche partijen hebben voorgesteld den heer Hu- son (c.h.), die in 1923 bij de wethou dersverkiezing met links heeft samenge werkt en thans nog demissionnair 1 houder is., opnieuw te benoemen, rechtergfroepen hebben dat aanbod echi afgewezen, omdat zij onder de gege\f omstandigheden hun stem aan den h<| Huson niet kunnen geven. Vrijdag vergadert de gemeenteraad en zal de noeming van een derden wethouder nieuw aan de orde komen. De Zeeland. In de Zaterdag gehouden algemeene vd gadering van commissarissen en direct! der Stoomvaartmaatschappij „Zeelan| zijn de tusschen deze maatschappij en - fa. W. M. Muller en Co. gerezen moq iijkheden ter sprake gekomen. In gemeen overleg zijn deze uit den wJ geruimd en is een overeenstemming hl reikt, waardoor waarborgen voor een vel dere goede samenwerking werden kregen. Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Commissie. In de Zaterdag te Middelburg gehod den vergadering van de Brov. Zeeuw sclil Schoonheids- en Archaeologische Com missie werd wederom een aantal advie zen vastgesteld aan burg. en weth. val Goes, inzake de bouwverordening. Verf der werd een advies vastgesteld inzakl den bouw van de Geref. school te Ril| land-Bath. UIT DE PERS. De Tarief wet. Dhr. Smissaert betoogt in de Amsterl dammer dat de tariefwet het leven duur-| der zal maken en schrijft dan: Ook voordat nog de hoop op herstel levendig kon worden, zagen wij reeds inl de eerste halfjaren van 1922 1924 onzef uitvoeren toenemen: van 585 (millioengul dens) in het eerste semester van 1922 op 592.1 in hetzelfde tijdvak van 1923 met daarna een sterke stijging opl 756.7 van 1 Januari tot 1 Juli dezes jaars. Weliswaar stegen in deze drie hier beschouwde tijdperken ooi; onze invoe ren; die bedroegen onderscheidenlijk 997.6 dan 990, laatstelijk 1147.4, maar deze toeneming werd telkens door die van den uitvoer overtroffen, waardoor het beeld van onze handelsbalans stil-aan minder ongunstig werd. Het saldo-invoer was, ge lijk men ziet, over de eerste semesters der drie laatste jaren: 412.6, dan 397.6, thans 390.7. Langzaam gaat de gunstige keer; snel ler groei viel allicht niet te wachten. Zal men deze beweging nu gaan sluiten, onzen uitvoer belemmeren, de export, zon der welken, gelijk ik herhaaldelijk re_ds betoogde, geen duurzame en wezenlijke expansie onzer nijverheid denkbaar is*? Want hiervan geve men zich toch wel ter dege rekenschap: alles, wat ons leven duurder maakt, tot loonsverhooging' leidt, de voortbrengingskosten verzwaart, doet afbreuk aan wat de Duitschers noemen de „Concurrenzfahigkeit" onzer nijver heid, haar weerkracht op de wereldmarkt. Komt dan, zoo bezien, dit ontwerp niet op een allerongelegcndst moment, juist op dat oogenblik, waarop onze uitvoer- nijverheid zich gereed moet maken om bij de te verwachten opleving van inter nationaal ruilverkeer, haar aandeel daar in te vergrootem? BINNENLAND. De meuwe Franse he gt zant. Havas meldt uit Parijs, dat de lieer De Marcilly benoemd is tot gezant in Den Haag, instede van den ook in Zeeland wel bekenden Chr. Bénoist. Plaatselijke keuze Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het voorstel-Rutgers tot wijzi ging der drankwet (plaatselijke keuze) is het volgende ontleend Zeer vele leden verklaarden, hoezeer ook waardeerende de goede bedoelingen van de voorstellers, overwegende, ja on overkomelijke bezwaren te hebben. Hun hoofdbezwaren waren te verdeelen in be zwaren van moreelen, van politieken en van financieelen aard. De strekking van het voorstel is de in voering van zgn. „plaatselijke keuze" wat een euphemisme is voor plaatselijk verbod. Zulk een verbod tast, zoo werd betoogd, in ernstige mate de vrijheid aan, ook van die ingezetenen, die een matig gebruik geen kwaad achten en verlangen, dat daar toe de gelegenheid blijft bestaan. Salariscongres Overheidspersoneel. Zaterdag is het landelijk demonstratief congres van overheidspersoneel gehouden, uitgeschreven door het Comité van Neu traal overheidspersoneel (C.N.O.P.) ei het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel. Uit alle deelen des lands waren de deelDemer3 aan het congres in massa naar Den Haag gekomenzij vulden drie vergaderzalen, te weten het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, de groote zaal van den Dierentuin, het theater Odeon en den tuin van het Volksgebouw aan de Prinsegracht. Faillissementen in Nederland Volgens mededeeling van het Handels-

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2