DRUKKERIJ eOESGHE DRUKKERIJ 601 Uw drukwerk wordt niet duurder door ons berekend, dan door welke andere drukkerij ook. Aan de afwerking en correctie wordt veel zorg besteed. $r In handelsdrukwerk zeer vooröee- lige offerten. -fa -fa 100 zware Canadaboomen. 20 OLMEBOOMEN, A.s. Dinsdag 28 October Kalfkoeien, Kalfvaarzen, Graskalveren en Fokstieren. Groote Hond zij Zaterdag kolendamp in huis had waar genomen. Van wat er toen verde^ is ge beurd, herinnerde zij zich niets. De oude mevrouw en de tweede doch ter zijn daarop naar de R.K. ziekenver pleging overgebracht. j Mej. ABlij is Maandagavond over leden. De toestand van ,,()e 75-jarige mevrouw A. Blij is zorgelijkzij wss Maandagavond 8 uur nog niet bij kennis. The CARUSOL, Menthol Pellet^ tegen hoest en verkoudheid. 30 cent. Import N.V. v.h. Obenhuijsen IJsselstijn Arnhem Den Haag Bij alle Drogisten. De schoone avonturierster Zij is een beeldschoon meisje. Slechts twintig jaar en handig, al te handig 1 Eeltige maanden geleden kwam zij uit Parijs naar Get ève en nam haar intrek in een zeer chic pension waar zij.,zich lie.i. inschrijven als Dolorès van Hamel uit Nederland. Na eenige dagen werd zij daar op straat gezet omdat zij te kameraad schappelijk omging met het mannelijk dienstpersontel. Dat was een kwade dag. liet arme meisje wist niet waarheen. Zij zette zich diep bedioefd op een bank in hef pare des Anglais. Daar kwam een flinke jonge ling naast haar zitten. Waarom zij toch zoo bedroefd was l Ach ja, ze was zoo ongelukkig; ruzie met haar familie. Zij kwam uit Amerika (plotselinge promotie waar men haar had willen dom trouwen met een kapitein van het Amerikaansche legrr. Maar 'eronder liefde zou ze nooit trouwen. Gelukkig msar dat ze over drie maanden 22 werd dan kreeg ze ten minste de beschikking over 48 millioen dollars van wijlen haar oom Working. Zoo'n mooi meisje en 43 millioen dollars, en dat alles in het raoo;e pare des Anglais! De fraaie jongeman liep ia de val. Mej. Dolorès van Hamel werd zijn ver loofde hij stelde haar voor aan zijn ouders; die ook onder de charme twamen van de pittige avonturierster. De jongeman behoorde tot een der beste families van Gei ève. Na eenigen tijd nam Dolorès haar in trek bij haar aanstaande schoonouders en zij ging aan het werk oln 8lles klaar te maken voor het gelukkige huwelijk. Er werd een villa gekocht van een half millioen Zwitsersche franken ten minste een contract daarover gesloten, want voor de betaling moest men nog wachten op het geld van oom Working. Prachtige meubelen werden besteld een uitzet van 30.000 franken enz. Ten slotte leende Doloiès nog 20.000 franken om even naar Amerika over te wippen en daar de millioenen te halen. li'tus chen was de po'itie echter aan 't zerk geweest. Dolorès van Hamel uit Nederland of Amerika bleek een meisje Kaufman Ie zijn uit Zurich. Zij was a) een jaar in Parijs geweest, waar de erge complicaties vsn haar topn ook al avon tuurlijk 'even haar ten slotte genoopt hadden terug te k'eren naar Zwitserland, naar Genève de hoofdstad der wereld! Aan den dood ontsnapt. Zondagochtend kwam te Amsterdam een kleindochtertje aan haar bejaarde groot ouders, die op den hoek van de Wester straat en de Violettenstraat wonen, een pannetje met pap brengen. De kleine klopte, doch kreeg geen gehoor. De café houder, die beneden woont, vermoedde argwaan. Hij liep naar boven en bij de deur van de woning van het echtpaar gekomen, ronk hij gas'ucht. Zonder zich te bedenken trapte hij de deur in. Elij vond het echtpaar bewusteloos op bed liggen. De man wierp het raam open en waarschuwde de brandweer en den Ge neeskundigen Dienst. Spoedig was een motorspuit ter plaatse. Met een zuurstof apparaat werd getracht de levensgeesten op te wekken. Het duurde zeer lang voor men hierin slaagde, maar ten slotte had men' succes. De schutter en de voetballers. Zondagmorgen werd te Velp op een terrein achter de Modelhoeve een voethal- wedstrijd gehouden. Plotseling klonken er schoten en hoorden verschillende spelers kogels langs zich fluiten. De schutter, die in een tuin aan de fioosendaalsche laan stond, trof al spoedig den 20-jarigen voet baller Roe'ofser,, wonende te Arnhem, in de liesstreek. De leider van het spél,' een politieagent nit Arnhem, waarschuwde en dokter en de politie, die spoedig op het terrein waren. De getroffene werd door den dokter in een auto mee naar het Velpache ziekenhuis genomen. De voet ballers hadden intussehen met hun be dreigingen den schntter op dc vlucht ge- jaagd. Gebleken is dat deze, dhr. v. d. B., met scherp op een dun houten schijfje had slaan schieten, waar de kogels doorheen weren gegaan en in het onmiddellijk achter zijn tuin gelegen voetbalveld waren terecht gekomen. De politie heeft hem in verhoor genomen. Doer de machine gedood. Bij de Gastelsche., Beetwortelsuikerfa briek is T, v, d. Borgt, uit Gastel, smeer der op de fabriek, met zijn kiel aan een- z.g. transbordeur blijven hangen, waardoor hij werd meegetrokken door een nauwe opeuing. De dood trad onmiddellijk in. Valsclie munters. De belastingambtenaren koesterden ern- verdenking, dat in de woning aan de gebroeders Van Buuren, veehandelaren te„N ieuwland bij Nijmegen, een geheime distilleerderij gedreven werd. Deze rijks ambtenaren deden een inval, maar in i een klandestiene branderij, vonden zij in de woning een complete inrichting tot het vervaardigen van valsch bankpapier. Een groote partij reeds gereed gemaakte of nog in bewerking zijnde bankbiljetten van f 100, f200, f300, ja zelf? van f 1000, allen van het oude model, werden aangetroffen en natuurlijk in beslag ge nomen. Onmiddellijk heeft da plaatselijke po litie het parket uit Dordrecht van deze opzienbarende vondst in kennis gesteld, De beide veehandelaren werden in arrest genóten en naar het huis van bewaring Dordrecht overgebracht. Reeds dadelijk Waarom een minister aftrad Minister Martin uit Port Dover, be roemd om zijn geweldigen eierhandel, werd onlangs geroepen tot den hoogen post van minister in Canada. In minder dan geen tyd is Martin echter demission- nair geworden, omdat „thuis''' de boel in het honderd liep en omdat men hem op zijn ministerie niet met rust liet over zyu kippen. Het zijn liefst 4000 kippen, waarover, onder Martin's oppertoezicht, 12 knechts het toezicht moeten uitoefenen op Martin's kantoor zitten 5 stenotypisten zich blauw te tikken over de honderdduizenden eieren die Martin verhandelt. Toen Martin mi nister weid, kon zjjn vrouw de 3tenotypisteu de knechts en de kippen niet aan; het werd een janboel en vandaar dat Martin afirad. Perron-geda?is. Iets eigenaardigs beleefde het publiek Lyon vorige week op het perron van te stond vast, dat zy niet de vervaardigers het valsche bankpapier waren, maar dat er deskundige medeplichtigen waren Het bleek, dat bij de gebroeders Van Buur°n twee Rotterdammers in huis woon den, nl. de fotograaf Brundt en een zekere Schmidt. Deze beide personen gingen door als de boekhouders van de gebr. Van Buuren, die een uitgebreiden exporlhaudel drijpen. In plaats van administratieve werk zaamheden te verrichten, hielden beide lieden zich echter bezig met de vervaar diging en afwerking der valsche bank biljetten. Ook zij zijn iu hechtenis geno men en naar Dordrecht getransporteerd. De varkenshandelaren in deze streek zyn zeer verheugd over deze ontdekking, daar de Gebr. Van Buuren, bijgenaamd z/De Koekers", steeds varkens boven den marktprijs kochten, waaruit wordt afgeleid dat deVan Buurens vermoedelijk met valsch geld betaalden. Een drama Eenigen tijd geleden heeft zich in liet dorpje Weiher, nabij Kuimbach, een af schuwelijk drama afgespeeld. Daar wer den een metselaar met zijn vrouw en twee zoontjes in de slaapkamer gevonden met ingeslagen schedel. Van de daders ontbrak ieder spoor, Aangezien niets werd vermist, kon van roofmoord geen sprake zijnmen ver moedde dan ook, met de daad van een krankzinnige to doen te hebben. Thans is gebleken,'dat hier een geschie denis achter zit, welke in onmcnschelijk- beid do zaak van Leopold en Loeb even aart. De daders zijn n.l. de twee oudste zoonis, jongens van 16 en 14 jaar. Deze beide jeugdige monsters, die een dezer da gen in hechtenis zijn genomen, volharden in hun cynische houding, welke iedere be schrijving tart. Bij het eerste onderzoek hetwelk onmiddellijk na den moord werd ingesteldverklaarden zij, hoewel zij toch in een kamer naast die der slachtoffers sliepen, niets te hebben bemerkt, hetgeen het geval aanvankelijk voor de politie des te geheimzinniger maakte. Met ontstellend cynisme hebben zij echter naderhand aan de justitie uitvoerig beschreven, hoe zij hun daad hebben bedreven. Als motief ga ven zij op, dat zij van de spaarduitjes van hun ouders goede sier dachten te maken. Dit geld hadden zij terstond verborgen. een der stations. Niemand kon op een bepaalde piek geiaken, zonder gedwongen te worden de wonderlijkste luchtsprongen te doen. Oude heertjes vo°rden ware neger-cake-walks uit en krantenjongens gleden pnderuit, als werdeu zij door een hoos meegesleurd. Politie stelde e onderzoek in en sloeg aan het huppelen Een ondergrondsche kabel wa« lek ge worden en in contact gekomen met het perron voila tout. In een doodkist oni komen, George Elsne- is een achtenswaardig koopman in lextielgoederen te Boedapest. Hij heeft echter een zoon Paul, die een veikwistend en zedeloos leveu leidt, en hoewel nog minderjarig, reeds tweemaal getrouwd is, den laatsten keer met een actrice. Na onnoemelijk veel leed te heb ben ondervonden wist Eisner ten slotte zijn inderdaad haif waanzinnigen zoon, onder strenge controle, in een zenuwin richting geplaatst te krijgen. Wie beschrijft den schrik van den va der, toe hij dezer dagen veraam, dat zoon lief uit het gesticht was verdwenen. Eerst beschuldigde hij twee kennissen van zijn zoon, een technicus met zijn vrouw, ervan Paul behulpzaam te zijn geweest bij diens ontvluchting, doch het door de politie ingestelde onderzoek bracht al dadelijk hun onschuld aan het licht wat bei reft de ontvluchting, alsmede wat betreft den //toevallig" gelijktijdig gepieegden diefstal te zijnen huize van een paarlen collier ter waarde van 700 millioen K.'onen. Aanvankelijk stond men voor een raad sel, hoe Paul zich aan de waakzaamheid van het gestichtspersr.neel had kunnen onttrekken. Later bleek echter, dat hij zich des morgens verscholen had in een doodkist en daarna met de andere „lijken" naar het kerkhof was gereden. Z jn vrouw had hem bij de begraafplaats met een auto afgewacht, waarmede het levende lijk alras spoorloos verdwenen was. beeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord I. Het is den ondergeteekende bekend dat dc steenkolenhandelsvereeniging ver moedelijk ook voortaan een- groot deel van den Duitschen steenkolenuitvoer naar, Nederland in haar handen zal hebben. Op dit punt zal dan echter geen andere toe stand hcerschen dan ook vóór den oorlog reeds het geval'was. Zelfs is het niet on waarschijnlijk, dat voortaan een grooter deel van de productie van het Roerbek ken buiten het kolemsyndicaat om zal wor den verhandeld dan vroeger het geval ;s. Dat de Engelsche kolenuitvoer op dezelfde wijze als dc Duitsche grootcn- dccls in één hand zou kunnen worden ge centraliseerd, komt den ondergeteekende onwaarschijnlijk voor. II. Ondergeteekende ziet in de in I. bedoelde overeenkomsten geen bezwaar voor een groote stijging van den prijs van steenkolen hier te lande boven het alge- meene wereldmarktniveau. III. Ondergeteekende vindt geen aan leiding, om maatregelen van regeerings- wege ten deze te bevorderen. De erva ring in den oorlogstijd opgedaan, heeft geleerd, da regceringsmaatregelen, bedoe lend om prijsrcgelend te werken, veelal 'juist tot prijsopdrijving leiden. (Deze laatste zin mocht wel in gulden letteren zijn geschreven! Red. G. Grt..) Overleden Christzaan Korstanje 51 jr., gehuwd met Jannetje Knieriem. TELEGRAF. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 October medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te Dc Bilt. BURGERLIJKE STAND VAN uOES. Verwachting tot den avond van 23 de zer: Matige tot krachtige Noordelijke tot Westelijke, later afnemende en omloopen- dc wind, nevelig tot zwaarbewolkt, aan vankelijk nog kans op regen, kouder voor al in het Zuiden. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. 23 23 23 24 27 29 29 30 31 31 BUITENLANDSCH NIEUWS. Een paniek Tc Athene is in een bioscoop een pa niek veroorzaakt, door een valsch alarm. Men vermoedt, dat dit alarm van zakken rollers is uitgegaan, die hoopten goede za- kpiii.te kunnen doen in het aldus verwekte gedrang. Er zijn niet minder dan 27 personen bij die zaak omgekomen; 50 zijn er min of meer ernstig gewond. Mijnramp *in Belg Lintburg. Te Winterslag heeft een mijngasont- ploffing plaats gdhad. Drie mijnwerkers zijn gedood; vier verkeoren er nog in doods gevaar. LAATSTE EN TELEGRAFISCH E BERICHTEN. De a.s. verkiezingen in Duitschland. Dc rijksregcering heeft een proclama tie tot het Duitsche volk gericht, waarin zij o.a. zegt: Het economisch herstel veronderstelt een rustig voortgaande ontwikkeling van dc Duitsche politiek naar buiten en naar binnen. Deze is echter slechts dan verzekerd, als alle bij het herstel betrokken partijen zich vastberaden op den grondslag van de constitutie stellen en deze tegen ieder on wettig ingrijpen, van welke kant ook, ver dedigen. In den nieuwen Rijksdag moeten de ver- cenigende krachten sterker zijn dan de verdeelende. De radicale elementen moe ten bij de nieuwe verkiezingen worden uit geschakeld. Is het geen schande, dat de Duitsche rijksdag de politie te hulpmoest roepen, en dat de extremistische elementen van rechts en links elkaar de handen rei ken om zijn werk te saboteetren? De invoer en prijzen van steenkool. Op de vragen van den heer MarcKant .1 ALLERLEI. Jan Toerlezjoer. In het Savoy-hotel te Londen heeft zijn jaarlijkscilic JuJi-sjickbal weer ach ter den rug en als gewoonlijk is er weer meer geld uitgegeven dan op ieder bal mogelijk is. De 'helft der gasten was er voor overgekomen uit het buitenland. 3 oude heeren hadden er bijvoorbeeld de reis uit Oost-Indic voor over gehad; 9 echtparen waren uit New-York en 5 uit Washington aangevoerd, om toch maar in dc „Savoy" te kunnen dansen op het be roemde bal! De 'merkwaardigste overtocht had een 'Mtëore sir John Martland achter zich: hij verliet, twee maanden geleden, Co chin-China, kwam een roo verso verval ie boven, dito een spoorwegongeluk; in de Straat van Gibraltar leed hnj schipbreuk.... Hij kreeg meer dansen jt&a wie ook! October 28 Goes, beestiaal, Pe Wilde en Heijboer Gces, olmen, Hoeflake en van Dissel, 's Heer Arendskerke, hofstede Hcefi lake en van Dissel. Driewegen bouwland, Pilaar. Ellewoutsdijk huis met erf en tuin Beth. Kattendijke, bouwland, Pilair. Goes, vendutie, De Wilde en Heijboer. Heinkenszand, canada's. Pilaar, 's H Hendrikskinderen hoefje, Pilaar Nisse, olme> en canadaboomen, Pilaar lerseke, woon en winkelhuis mjit erf en tuin, Schram. November. 5 Schore weiland, van Gils en Pilaar. 5 's Heer Arendskerke, bouwland van Gits en Pilaar. 6 Üudelande, lub jedel enz. 7 Nisse, olmeboomen Pilaar. 1 i Wilhelminapolder Olmei en Canada hoornen Pilaar. Wolfertsdyk, bouwland en dijk Pilaar. Rilland Woonhuis en Schuurtje Pilaar December. W olphaartsdijk, ruiin woonhuis en erf, Pilaar hllewontsdijk woonhuis en dijk Pilaar. Februari 1925. 25 Wolphaartddijk, kap. boereninspan, van Dissel. 2(5 Ovezand, boereninspan, Beth. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October. tot en met 23 Landbouw-Bioscoop Credo. 30 Sehuttorshof liederen-avond, Geert Dils November. 6 Schuttershof, Louis Bouwmeester. 7 Prins van Oranje, Solistenconcert, Toonkunst. 21 Schuttershof, Orkestver. Vjissingen mevr- BrandiDekker. 25 Gebouw Vrjjz Godsd. lezing ds. Netelenbos. MARKTBERICHT. 1 i i I GOES, 21 Oct. 1924. Aanvoer gering Handel kalm. Nieuwe Tarwe f 12 ai 16,— Nieuwe Rogge f - a f Goudgerst i 14 50 a 115 Haver ill atl2 50 Kookerwten f 18 a f20 50 Kroonei wten f 14 a f 21, Bruine Boonen 1 20, a f 28 Nieuw Maanzaad f 40 a f 50 Kar wijzaad f 44,a f 45, Koolzaad f af Eieren per 10Ü stuks f 1( ,50. Boter per kilo f 2,3ü a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks 1 2,62 Middenprijs boter per i/® kilo f 1,15 a Eieren aan particulieren verkocht 12 ct. Boter aan particulieren f 1,25 a ft, Middenprijs afwijkende boter f - p. p. Fabriiksboter 154 pond a 140 Aanvoer 32J pond boter Eieren —stuks Roomboter aan particulieren 10, Poeleieren 0 stuks k 8 ct. Eendeieren 6j stuks 0 8 et. Kalkoeneieren stuks k 0 a O ct. Afwijkende boter 0 pond O ct. j Ganseieren 0 stuks a U ct. Eierenverkoop Onderaideeling Zuid-Beveland V. P Z. Aangevoerde eieren 5060 stuks. Prijs f 10,9 J per 100 stuks. KOTTEKDAM, 21 Oct. 1924. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 260 paarden, 14 veulens, 1 ezel, 1461 magere runderen, 689 vett runderen, 168 vette kalveren 859 graskalveren; 539 nuchtere kalveren, 392 schapen ol lammeren, O varkens, 497 biggen, 8 bokken of geiten, 56 overloopers. Prijzen per Vikilo: koeien van 40— 50—52 i/|—6 3 - 62 tyj ct. ossen van 50 54 59 ct. stieren van 37 40 471/|—53 ct. kalveren van 65 -70— 87 1/1—90 ct. Prjjzen per stnk van mager veewélkt koeien 1320 400 535, stieren f 163 503, graskalveren f 65140, paarden f 250350, slachtpaarden f 10020 J, hitten f 2033.0, venlens f 70—110, fok nuchtere kalveren f 24—37, Biaoht nuchtere kalveren f 14—,19 kaltkoeien f 370—525, pinken f 165—225, vaarzen f 195 —275» biggen f8- 16, biggen per week f 1,50 a 2,—, overloopersf 18—30. I ADVERTENTIEN. De Notaris PILAAR te Goes, zal VRIJDAG 31 OCTOBER 1924, des morgens te 10 uur te Nisse, aan den Note boom dijk tegen kontante beialing verknopen Te beginnen bij het hoefje, gewoond door P. Huigk. Te koop bij inschrijving a contant slaande op de. hofstede hij H. VAN IWAARDEN te Heinkenszand, 13 stuks op de voorste weide en 7 stuks op de achters'e weide. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht per perceel tot 1 November 1924. Bij inschrijving te koop A. van dhr. J. Ito'raER Jz. te Bies 17 Olmeboom en in den boom- ard a.h. Achlerwegje te Biezelinge, bij dhr. St. Rottiek, 12 dito aan den N,oordkant in denzelfden boomgaard en 17 dito in den Ouden Ganshoek. B. voor dhr. P. Nijsse te Kapelle 17 Olmeboomen in den boom gaard in Teekenburg. ilnschrijvingsbiljetten, voor eiken koop afzonderlijk, worden ingewacht, uiterlijk November 1924, ten kantore van Nota. J, O. KRAM te Kapelle, waar inlichtingen verkrijgbaar zijn. Te koop bij inschrijving tegen contante betaling, van den heer Dl. BOONMAN, 20 CANADABOOMEN, ter keuze van den inschrijver, aan den Koedijk, onder Nisse. Bil letten in te levere.n ten kantore van Notaris PILAAR te Goes, vóór of op November a.s. op bet Slot Oostende uit de hand te hoop L. MANGE. te koop (Wolf) reu. Schengestraat, 27.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3