ter naar de laagste plaats stroomt. Het overheidspersoneel moge van oordeel zijn, dat socialistische wethouders verplicht zijn het „eiland" droog te houden, men kan hen evengoed opdragen met een zeem lap de watervallen van de Niagara le dro gen. Sociale politiek isuitbreiding van de gemeentebedrijven en hunne productie ten bate van de geheele arbeiders-klasse. Het opeten van de eieren, het voer èn de kip acht schr. maatschappelijk ontoelaatbaar en politiek reactionnaar. De heer de Miranda zet dan uiteen, waarom de belasting in deze geen sluit post kan zijn. Bij elke belastingverhoo- snijden de arbeidersbevolking en de kleine middenstand zich in eigen vleesch. Van de lagere loonei* in het particuliere be drijfsleven zou een hoogere belasting moer ten worden geheven. Debat Van Embden Snijders. Onder enorme belangstelling heeft bo vengenoemd debat Dinsdagavond in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag plaats gehad. Ook in den tuin, waar het gesprokene door luidsprekers werd verstaanbaar gemaakt^ bevond zich een talrijke menigte. Het debat werd draadloos verspreid over t geheele land. Prof. v. Embden hield op gronden in zijn bekende brochure eveneens nader ontwik keld een pleidooi voor nationale ontwa pening. Spr. beschreef de gruwelen van den stikgassen-oorlog, waardoor zoowel burgers als militairen zullen worden ge troffen. Wanneer wij ontwapend zijn, zou het voor de oorlogvoerenden een moreel, economisch en zelfs strategisch belang zijn oms te ontzien. Generaal Snijders noemde het een luid ruchtige overdrijving dat in de toekomst de stikgassen-oorlog hoofdpunt zou zijn. Bovendien acht spr. den gasoorlog minder onmenschelijk dan met andere moderne wapenen. De genezing der gaszieken ver loopt over 't algemeen snel. Spr. grondt dit op de ervaringen in denfbngsten^orlog ogedaan. Men overdrijft de uitwerking der gassen schromelijk voor propagandistisch gebruik. Spr. wees er op, dat onze weerbaar heid groote waarde kan hebben als pre ventief wapen ter verzekering onzer on zijdigheid in een West-Europeesch con flict. Worden wij daarin echter meege sleept, dan zouden wij altijd steun onder vinden en niet geïsoleerd blijven. Een ontwapend Nederland zou in ieder geval in een strijd meegesleept moeten worden. Want hoa een toekomstige oor log zich ook groepeere en afspele, ons land blijft altijd gelegen op den vleugel van het Franisch-Belgische kustfront en op die van het Franisch-Belgische Rijnfront. Een weerbaar neutraal Nederland kan dien vleugel dekken. Maar als wij weer loos zijn, dan zal de bedreigde partij uit zelfbehoud gedwongen zijn, zichzelf die dekking te verzekeren, terwijl de andere er in haai' belang op bedacht zal moeten zijn, dit te verhinderen. 1 Onder de rede van generaal Snijders ontstond herhaaldelijk rumoer. De verga dering ging uiteen onder het zingen van de Internationale en het Anti-militaristenlied. De postreclame. Naar aan de „N. R. Grt." van zeer bevoegde zijde wordt medegedeeld, heeft do N.V. van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam daartoe officieel aangezocht, zich. bereid verklaard om onafhankelijk van den uitslag van het kort geding of Vein latere procedures (van de bereidver klaring was voor de beslissing van den president van de rechtbank te 's Graven- hage kennis gegeven) afstand te doen van haar rechten inzake de Blue Band- reclame in de poststempels. Voor de waar deering van deze houding der firma diene, dat het contract destijds op initiatief der posterijen werd afgesloten en annuleering geschiedt, zonder dat de N.V. op eeniger- lei schadevergoeding aanspraak maakt. De vliegtocht Nederland Indi'e. Heden (1 October) is uit de luchthaven te Amsterdam het vliegtuig vertrokken waarmede getracht zal worden Ned.-Indië door de lucht te bereiken. Het toestel is een F akker-machinede F 7 en is 'be mand door de heeren A. N. J. Thomas sen a Time sink van der Hoop en H. van Weerden-Poelman, terwijl als werktuig kundige meegaat de heer van den Broeke. De ambtenarensalarissen. Het „Centrum" meldt dat de Regee ring voornemens is in de eerste helft van 1925 de ambtenaarssalarissen opnieuw te herzien. De mogelijkheid zou dan niet zijn uitgesloten dat de toestand der Rijks financiën dan zoodanig verbeterd zal zijn dat anstede van een maximumverlaging van 15 pet. voor gehuwden en kostwinners, met een verlaging van 10 pet. zou kun nen worden volstaan. Den Haagschen verslaggever van Het Volk is echter gebleken dat men aan gaande het bovenstaande niet al te opti mistisch gestemd moet zijn. Voorts meldt deze: De centrale commissie voor georgani seerd overleg heeft der regeering ver zocht om per 1 October voor gehuwde en ongehuwde kostwinners niet 5, doch slechts 2 eru een half pet. van het salaris af te trekken, zoodat de totale verminde- ring 7 en een half pet. en niet 10 pet. zal bedragen. Van zeer goed ingelichte zijde wordt ons medegedeeld, aldus het bericht, dat inderdaad deze tegemoetko ming ernstig door de regeering wordt over wogen. Er zijn echter technische moei lijkheden aan verbonden. Een definitief besluit is nog niet ge nomen. Het Handelsblad acht het, het is uiterst voorbarig, ja misdadig tegenover de amb tenaren, reeds thans verwachtingen te wekken, die misschien niet kunnen wor den vervuld. Bezoldigingsbesluit Wij geven hieronder nog enkele salaris- normen. Leeraar aan een H. B. S. met vijf jarigen cursus (uitgezonderd die in het teeken en in de lichamelijke oefening): bij minder dan 21 lessen per week f 125 per wekelijksche les, na 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20 dienstjaren, telkens te verhoogen met f 12,50 per wekelijksche les. Voor lessen boven 20 wordt het salaris verhoogd met f50 per wekelijksche les, na 2, 4, 6, 8. 10, 12, 14, 16, 18 en 20 dienstjaren telkens te verhoogen met f5 per wekelijksche les. Aan doctoren, gepromoveerd aan een Nederlandsche universiteit of hoogeschool wordt na 22 dienstjaren nog een verhoo ging toegekend van f 12,50 per wekelijk sche les bij minder dan 21 lessen en veer lessen boven de 20 van f 5 per wekelijk sche les. Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Ontvanger van een kantoor 2de klasse, f4000-f5000; 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f300 en 2 tweejaarlijk sche verhoogingen van f200. Adjunct-inspecteur, f2400 f5000: 6 tweejaarlijksche verhoogingen van f 300 en 4 t wee j a arli jksche verhoogingen van f200. Ontvanger van een kantoor 4de klasse: f2800f3400; 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f200. Kommies 1 ste klasse f 1500 f 2300 8 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100. Het Ned. Conr. Bur. deelt mee dat de publicaties ten aanzien van het Bezoldi gingsbesluit als ontijdig moeten worden beschouwd, daar de Raad van State nog geen advies heeft uitgebracht. Rivierpolitie. In verband met eventueel te nemen maatregelen in het belang van een veilig verkeer op den Rijn en de groote Zeeuw- sche en Zuid-Hollandsche stroomen, heeft er den 23sten en 24sten dezer een voor- loopige wisseling van gedachten plaats gehad tusschen Duitsche en Nederlandsche belanghebbenden en de Duitsche en Nederlandsche rivierpolitie. Aan de gehouden besprekingen, waaraan tevens een excursie was verbonden, heeft o.a. deelgenomen W. F. van Meereudonk, inspecteur van de rijksveldwscht te Mid delburg. Woensdag is van uit Dordrecht een tocht over de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche stroomen gemaakt met als eindpunt Hansweert, Hoofddoel van de gehouden gedachten- wisseling is om te trachten tot een goede internationale samenwerking op ds rivieren te komen in het belang van de veiligheid. Voor de Duitschers heeft het tevens ten doel gehad zich op de hoogte te stellen van de werking eu inrichting van den bewakingsdienst op de groote rivieren in ons land. STADS-NIEUWS. Veemarkt. Ter markt van 30 Sept. 1924- waren aangevoerd 6 vealens, 4 kofeien, 3 vaar zen, 13 kalveren, 15 loopvarkens en 63 biggen. Geslaagd. Heden slaagde te A'dam voor het can- didaatsexamen geneeskunde le gedeelte onze vroegere stadgenoot dhr, J. A. Ross. Verplaatst, Verplaatst met ingang van 13 October a.s. de assistent L. H. Slerk van hier naar Rotterdam (postkantoor). Uit de Staatscourant. Met de Staats Crt. van 29 September zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. A. Hollander's Manu- facturenhandel te Goes. Ver. v. Vrijz.-Godsdienstigen. Blijkens de annonce in dit blad zal ds. v. Ruij'tenberg Maandag a.s. een lezing houden in het Gebouw der Ver. aan de Turfkade, over „Bovenmenschelijke Kracht", het beroemde drama van den be kenden Noorschen schrijver Björnson. Het belooft een belangwekkende avond te zullen worden, die ongetwijfeld door velen zal worden bijgewoond. SCHOOL EN KERK. De kleinburgerlijkheid van de kerk. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Ds. W. Banning vestigt in de Her vorming de aandacht op een uitspraak van zijn Berlijnschen ambtgenoot Gün- ther Dehn, die beweerd heeft, dat men ten opzichte van het kerkelijk vraagstuk kan zeggen,: het kerkelijk en christelijk bewustzijn van het heden wordt gedragen door beaal.de kringen der burgerlijke be volking. Kerk is burgerlijkheid. Voor de groote steden kan men zeggenkerk is kleinburgerlijkheid. Ds. Banning merkt naar aanleiding van deze uitspraak op, dat ze, over het geheel genomen, ook voor ons vaderland geldt. Hij zou willen, dat men dezen staat van zaken gaat erkennen. Ofschoon vooralsnog niet sprekend over mogelijkheden en wen- sdhelijkheden van veranderingen in den bestaanden toestand, acht hij het al veel gewonnen, wanneer men gevoelt, dat hier een vraag ligt. Men behoeft met den term „kleinbur gerlijk", niet iets krenkends of vernede rends te bedoelen. Men duidt er eenvou dig een bepaalde volksgroep mee aan. Wijl nu deze groep zoo sterk over- heerscht in de kerk, dat elk tegenwicht ontbreekt, wordt hare werking nood lottig. Het eenige tegenwicht vormt gewoon lijk de predikant, die zich krachtens ont wikkeling en levenservaring, krachtens re ligie ook aan de kleinburgerlijke sfeer heeft ontworsteld. Hij staat dikwijls als eenzame temidden van een gemeenschap, welker ideeën en idealen, praktijken en methoden een volstrekte tegenstelling vor men met de zijne. Er is niets dan het aligemeen-menschelijke, dat partijen teza men verbindt. En ware nu ook maar de eenzaamheid van den predikant volstrekt, dan zou hij zich gemakkelijker neerleg gen bij de noodzakelijkheid, zich met ver loochening van eigen aard en aspiraties, gelaten te schikken naar opvattingen die de zijne niet zijn. Maar het tragische is, dat de predikant niet eenzaam is, doch zich dikwerf ziet omsloten door een sfeer van gelijkge- aarden en gelijk gestemden. Dezen echter, met wie hij zich op allerlei wijze, reli gieus, artistiek, intellectueel, sociaal, po litiek vaalt ook, geestverwant gevoelt, staan buiten de kerk en zijn voor haar tot aandacht noch belangstelling te bewegen. Een historische studie, waarin zoowel de sociaal-economische als de psycholo gische factoren tot hun recht komen, zal noodig zijn, om uit te maken, hoe de kerk naar de kleinburgerlijkheid, heeft geschikt en waarom inzonderheid de kleinburger lijkheid zich van de kerk heeft meester ge maakt. Daarna zal eerst de tijd zijn ge komen, om de mogelijkheden en wensche- lijkheden le overwegen, waarop ds. Ban ning zinspeelt. Zooveel is inmiddels ze ker: dat het religieuse gemeenschapsle ven., ook in zijn christelijke gestalte niet uiteraard kleinburgerlijk behoeft te zijn. Ned Herv. Kerk. Het afscheid van ds. Wagter te Koe bange is bepaald op 26 Oct. en zijn in trede te Odelande op 2 Nov. a.s. (ver beterd bericht). Geslaagd Geslaagd te 's Hertogenbosch, voor het examen vrije- en orde-oefeningen mej. M. Luwema te Heinkenszand. PROVINCIE-NIEUWS. De closet-strijd te Oudelande. Men schrijft ons: Oudelande staat momenteel in het tee ken van het closet. De raad heeft indertijd gelden gewei gerd voor closet-bouw aan de Bijz. school. Het bestuur der school ging in beroep bij Ged. Staten. Deze waren voor de closets. En nu zal de raad weer in be roep gaan tegen het besluit van Ged. St. Is het de moeite waard om zooveel drukte te maken voor een paar closets, zal men vragen. Eigenlijk gaat het hier niet om closets. Waar het dan wel omgaat? Om de zuinigheid. De meerderheid van den raad meent dat een en aoder te luxeus is opgezet en wenischt dat zuinigheid betracht zal worden. Eigenaardig dat men van rechts, waar men anders toch zoo voor de zuinigheid is, zoo vecht voor die closets. In de jongste raadsvergadering wees dhr. 'Bakker er nog op dat o.a. een pri vaat en een urinoir méér is aangevraagd dan de wet voorschrijft. Dit werd niet weerlegd door de tegen partij. Maar Ged. Staten dan, zal men zeg gen, die zijn, vóór de closets. Och, Gedeputeerde Staten hebben het weigerend raadsbesluit ver nietigd, omdat door het schoolbestuur aan de wettelijke vereischten voldaan was. Zij hebben een en ander naar de letter van de wet beoordeeld. Hebben zij de plannen ook aan den steen der zuinig heid getoetst? De Inspecteur van het L. O. heeft de plannen goedgekeurd. Heeft de Inspectie L. O. de wijsheid in pacht op het stuk van bezuiniging? Och, dat gelcoven we nu niet bepaald. Dat kan ook moeilijk worden verwacht. Het is geen bezumigmgs-inspectie. En zij zal wel niet haar speciale sta die hebben gemaakt van de financieefe draagkracht van kleine gemeenten in ver band met nieuwbouw van schelen. Bovendien is zuinigheid een betrekke lijk begrip waarvan de appreciatie al zeer uiteen kan loopen. In alien gevalle komt het ons voor dat de meening van den raad in deze zeer zeker niet moet worden genegeerd. Wat ons zoo tegen staat in de huidige rege ling, welke spottenderwijze de pacifi catie genoemd zou kunnen worden, is, dat maar over de gemeente-financiën kan worden beschikt zonder dat de raad er iets aan doen kan. Over de gemeente-financiën heeft niet langer de raad te beslissen, een ander put uit de gemeente-portemonnaie, naar bet hem lust. Is dit geen aanfluiting van de autonomie der gemeenten? En wordt den raadsleden niet de rol van marionet toebedeeld? Keu huldiging te Oost- en West Souburg. Door de gezamenlijke burgerwachten in Zeeland is Zaterdag op bet schietterrein gehuldigd de gewezen majoor W. Dbont, toegevoegd aan den iuspecieur van de burgerwachten, voor het vele. dat hij in het belang der Zeeuwsche burgerwachten heeft gedaan. De voorzitter der Zeeuwsche burgerwachten da heer mr. J. W. Zijlstra uit Middelburg, was verhinderd en in diens plaats voerde het woord de vice voorzitter de heer D. L. H. van Raalie uit Vlissingen, die den heer Dhont namens allen eeu bij de Ron. Fabrieken van Begeer vervaardigd bronzen bord aanbood, op den rand waarvan d; wapens voor komen van de gemeenten in Zeeland, waar ourgerwachten zijn gevestigd en in het midden het wapen der burgerwachten zijnde het beeld van een man met het geweer bij den voet en met randschrift „Ter verdediging van de Volksvrijheid", ColijDSpIaat. Door Ged. Staten is be noemd tot B. halter der pachtwaarde v.- n ronden gelegen in den Calamiteuzen iietepolder de heer S. P. van der Weel alhier. Hoedekenskerke. Door B. en W. dezer gemeente is tot tijdelijk kanton nier voor de wegen aangesteld Jan van Dalen alhier. 's Heer Abtskerke. Door B. en W. dezer gemeente is benoemd tot braud- meesfer dhr. J. Nieuwenhcize, thans onder-brandmeester en in diens plaats tot onder-brandmeester, dhr. M. van Weele. (z). Schore. Benoemd tot weger aan de Schorebrug Jobs. Dronkers, alhier. De beioemde is reeds in functie ge treden, lerseke. Maandagavond vergaderde de ge meenteraad voltallig. Door den Commissaris der Koningin werd den raad bericht, dat de verhooging der salarissen der veldwachters werd goedgekeurd. De Zondagsschool ver. ft liben Haezer" verzoekt den raad om subsidie. Zij heeft op school 86 kindereu, waarvan 70 4-jarigen. In handeu gesteld van B. en W. K. de Visser, die eerst daags uit zijn woniug zal gezet worden, verzoekt den raad om een noodwoning van gemeentewegt te zetten. Dhr. J. Ossewaarde .spreekt als zijn meening uit, dat een gemeentewoning hoog nooaig is. Het verzoek wordt als niet gezegeld voor kennisgeving aangenomen. De begrooting van den Keuringsdienst van vee en vleesch, aangeboden door den raad van Kiuiningen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Dhr. Pb. Bom keurde evenwel het hocge salaris van den keurmeester af. B. en W. stellen voor om de politie verordening dusdanig te wijzigen, dat het in 't vervolg verboden iaom aan des menschen natuurlijke behoefte te voldoen tegen den djjk (buitenzijde) vanaf dijkpaal 73 tot aan put 3in de loodsen aan de binnenputten mag geen petroleum en geen benzine meer worden bewaard, in de loodsen aan de buitenputten niet meer dan 1 vat petroleum en 20 L. benzine, voorts mag binnen 25 meter vanaf den dijk der oesterputten geen vuile olie meer worden gelost, mag geen vaar tuig meer gecarbolineerd worden, noch geteerd noch gebrand worden. Dit alles is in overleg met het visscherij-best uur opgesteld. Dhr. Ph. Bom spreek als zijn meening uit dat als dr. Folmer zijn zin kreeg geen oesterboer meer zijn bedrijf kon uitoefenen, dan is alles schadelijk en wordt alles afgekeurd. De voorz. en wet houder Bom verdedigen deze vooratellen als de minimumeischen van 't visscherij- bestuur, de oorspronkelijke waren heel wat harder. In rondvraag gebracht wordt dit met algem. stemmen aangenomen. Het voorstel van B. eu W. om de lessen voor 't vervolgonderwijs te beloonen met f 1 per lesuur, en voor vuur en licht een maximum nit te trekken van f 30 werd met alg st. aangenomen. Nu komt aan de orde de gemeentebegrootiug voor 1925. Dhr. J. Ossewaarde stelt voor om de gemeentebegro >ting na de ingekomen ■tukken te behandelen. De voorz. is van meening dat de ord ■Is vanouds moet gehandhaafd worden» Ingekomen stukken en rondvraag aan 't einde der vergadering. Het voorstel van den voorz. om eerst de begrooting te behandelen wordt met 7 tegen 4 vaor verworpen voorJ. Sinke, Pb. Bom, Van Es, P. de Koeijer. Alsnu komt in behandeling het inge komen stuk van de Mij. tot Nut vau 't Algemeen, met verzoek om 2 lokalen van school I in gebruik te mogeu ont vangen voor een bewaarschool; I)it voor stel wordt gesteund door de ouder-com- missie van school 1, door een aantal ouders van belanghebbende kindereu en door de commissie tot bevordering van het openbaar laget onderwijs. Na een korte discussie wordt het verzoek toege staan met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren J. Sinke, Pb. Bom, Van Es en P. de Koeijer, Een verzoek van C. van Oost uit de Dominicusstraat om bedekking van een rioolput voor zijn woning, wordt in handen gesteld van B. en W. De inwoners van Polen verzoeken om verbetering van hun paadje onder langs den dijk. Zij zagen dit gaarne bestraat. Ook dit wordt na eenige discussie ge. renvoyeerd aan B. en W., met 10 st. tegen 1 (J. Ossewaarde), tot onderzoek der koslen en nader onderzoek aan wiea die grond behoort. Nu komt de groote kluif van dezen avond: de begrooting. De eerste sprrker is dhr. J. Ossewaarde. Nu is het geen doipsgewooute om algem. beschouwingen te houden, maar hij zal met deze gewoonte hreken. Achtereenvolgens passeeren de revue volkshuisvesting, waterpuiten, gaa- gebruik, ambtenarensalarissen, Kerkhoek- straat, hel voegen van den toren in 1923, de verbreeding van de Vierslraat. De voorz. merkt spr. op dat we het nu over de begrooting van 1925 hebben, en het wenschelijk is dat we daar b i blijven. Dhr, Ossewaarde stemt dit toe, maar beschouwt het verslag dat B. en W. aan geboden hebben als een Troonrede, die door den raad beantwoord moet worden. Zulks ontkeut de voorz. ten stelligste, waarop dhr. J. Ossewaarde besluit zijn beschouwingen maar te houden hij de begrooting. Komt aan de orde de be grooting van de gasfabriek. Eerst wordt besloten om met 1 Januari a.s. inplaats van 25 zooals nu plm. 90 lantaarns te laten branden. Dus weer volop licht 's avouds. Dat zal de gemeente f1700 meer kasten. Uitvoerig is de discussie over de gasprgzeu, maar tot vermindering wordt op advies van wethouder Bom, die met gedocumenteerde bewijzen Ier tafel komt, alsnog niet overgegaan. Dhr. Ph. Bum merkt op, dat hij in de gasfabriek eens is gaan kijken, en dat hem bleek, dat des morgens het volk niets te doeu heeft, reden waarom bij zou willen zien, dat de stokers en de gasfitter aangewezen werden om de lantaarns aan te steken. Dit zou een post uitsparen. De vraag of de gas fabriek goed geëxploiteerd wordt, kan hij niet bevestigen, maar laat dit over aan de gascommissie. Wethouder Bom, spre ker beantwoordend, merkt op, dat dhr. Pb. Bom zichzelven tegen spreekt en dat de rooster van werkzaamheden in verband met de arbeidsinspectie is vastgesteld. De begrooting wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Ook de 2de vergadering die de raad Dinsdagavond aan de begrooling wijdde, was geheel voltallig. Bij de post politie vraagt dhr. de Koeijer eenige inlichtingen over het veldwachterssalaris. Bij de post subsidie burgerwacht merkt dhr. Scheele op dat deze zijn liefde Diet heeft en stelt daarom voor deze post niet toe te slaan. Dhr. Ossewaarde vraagt verder eenige inlichtingen. Dhr. Ph Bom verdedigt warm deze subsidie, hij meent dat als zijnde voor de burgerwacht deze post het eenige inkomen, ze deze absoluut niet ontberen kan en de vereeniging bewijst ons goede diensten. In stemming gebracht9 voor Scheele tegen. Ossewaarde blanco. Dus is de sub sidie goedgekeurd. Bij de post reute eu aflossing f 56000 buizen Emmaslraat, zou dhr. Ph. Bom gaarne zien dat eens uitgezien zal worden, om goedkooper geld te leenen. Hij gelooft dat 6'/t pet. te veel is en denkt dat de raad legen 5 pet. wel kl„ar zal komen. Dit zal dankbaar worden geaccepteerd en nader besproken. Bij de post volkshuisvesting stelt dhr. J.. Ossewaarde voor om van gemeentewege een noodwoning te bouwen en daar b.v.. een f 2500 gulden voor nit te trekken. Dhr. de Koeijer, de voorz. en Ph. Bon» bestrijden Ossewaarde. H. i. moet de gemeente daar niet aan beginnen, daar het einde niet te overzien is. Dhr. Bom raadt aan liever het parti culier initiatief te steunen en den onder nemingsgeest aan te wakkeren inet een subsidie. Dan kan een woning heei eenvoudig als de woningen in de Kerkhoekstraat b.v. worden gezet. Die zouden een f 1500, kosten. Voorts daarvan wat huur te lateu betalen. Voorstel Ossewaarde f 2500 te voteeren voor noodwoning wordt verworpen met 9 tegen 2 at. voor: J. Oasewaarde en P, de Koeijer.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2