LAATSTE M TELËGRAFISCBE BERICHTEN. V erkoopingeu en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz Ingezonden Stukken 436e Staatsloterij le kl. School en Kerk. Marktbericht, Posterijen. Telegraf. Weerbericht ABVEHTENTIEN. Schuttershof - Goes Volksconcert DE LIGNY's KLEEDING Holka-Mante°s Bon Ami-iëS P. A. DE UGNY - GOES een flinke Loopjongen. Kamer met Pension Consultatiebureau voor Tuberculose. dat alles is verdwenen. Op het gebouw rust een hypetkeek van f 23.000. Woensdagmorgen was een verhuis inrichting uit Den Haag bezig meube len uit het gebouw te halen. De cura tor heeft deze verhuizing onmiddellijk laten stopzetten en op de meubelen beslag laten leggen. Het is intusscben twijfelachtig of zij wel eigeudom van den heer B. zijn. Voor z* over kan worden nagegaan, is de safe-inrichting ongeschonden. Tegen den heer Brinkman zou een bevel tot aanhouding zijn uitgevaardigd. Moord, De bewoner van het perceel 105 aan de Riemerstraat in Den Haag, de 65- jarige heer Van der S., een alleen wonend rentenier, is Donderdagmiddag half een dood in de voorkamer van zijn huis gevonden, iggende in een grooten bloedplas. Een ruit aan de stiaatzijde was stuk, en de gordijnen waren vol bloedvlekken. Buren hebben omstreeks 11 uur bet breken van een ruit gehoord. Volgens het oordeel van de politie heeft men hier met een moord te doen, want in de woning lag alles overhoop, en de handen van den heer v. d. S. waren gebonden. Van der S., die een goede collectie antiquiteiten bezat, ontving volgens een familielid nog al veel bezoek. Een leelijke en mode De directeur van het Veiligheidsmuseum schrijft het volgmde: We leveu in een vreemde wereld. De meisjes knippen de haren af, de jongens laten ze groeien. In plaats van frissche jongenskoppen zien we iederen dag meer „artisten"-hoofden. Vi iden de jongens dat mooi Of kijken de meisjes traag naar de lange haren van de jongens, nu ze zelf heur haren hebben afgeknipt. Maar wat er ook de reden van mocht zijn, leelijk is de nienwe mode welen zeer gevaarlijk voor de jongens die bij draaiende machines werken. Krachtens de bepalingen van de Arbeidswet (Arbeidsbesluit art. 7) mag een jeugdig persoon of vrouw geen arbeid verrichten aan in beweging zijnde werktuigen indien hij (of zij) niet behoorlijk opgestoken haar draagt, of ten aanzien van hem of haar niet zijn nagekomen de eischen, die door het districtshoofd zjjn gesteld met be trekking tot haardracht, hoofdbedekking en kleeding. We zullen spoedig zien gebeuren, dat niet alleen de meisjes doch ook en misschien wel in grooter aantal de jongens door de Arbeidsinspectie ver plicht worden mutsjes of haarnetjes te dragen I Zoo belachelijk zullen ze zich wel niet laten maken, doch deze waar schuwing ter harte nemen. In deze week kwamen mij twee ge vallen in Amsterdam ter oore, waarbij de haren van jongens door draaiende machines werden gegrepen en uitgerukt, Van een dier gevallen heb ik een fraaie foto. Orgeloovige Thomassen kunnen 'die foto bij mij zien. Auto Te LoDg Sutton, Somerset, is Dins dag een groote open auto voor 20 passagiers geheel omgeslagen. Een vrouwelijk passagier kwam onder den wagen en was op slag dood. Met planken van een jnist passeerenden vrachtwagen met hout slaagde men er in den auto zoover op te tillen, dat de andere inzittenden er onder uit konden kruipen. De chauffeur bleek ernstig gewond te zijn. Dow een slang aangeva'len. Te Worcester is een vrouw, die over een weide liep, aangevallen door e n slang, die zich om haar been kronkelde. Op haar geschrei kwam een werkman aansnellen, die het reptiel met een bijl afmaakte. Vier personen verbrand- Te Rothes (Engeland) werd Patrick Moroney, die met zijn vrouw en drie kindeien een groot huis bewoonde, 's nachts gewekt door een brandmeht. Hij ging naar beneden en zag daar de huiskamer vol rook staan en vlammen oplaaien. Hij riep zijn vrouw, maar deze sliep zo) vast, dat ze hem niet hoorde. Hij poogde nu alleen de vlammen te dooven, d 'ch werd door den rook bedwelmd en viel bewusteloos. Intusschen breidde het vuur zich langs de trap naar boven uit en vul Ie de slaapvertrekken met rook. Nu werd ook de vrouw wakker en poogde haar kinderen te redden. Zij werd echter door den rook beva igen en viel in onmacht. Twee der kinderen, reap. 7 en 9 jaar oud het jongste was slechts 2'jaar beproefden nog zich in veiligheid te brengen. Maar zij zagen zich den uitweg door de vlammen afgesneden. Een buurman, door bun kreten gewekt, maakte alarm en de brandweer was weldra ter plaatse. Moroney weid bewusteloos by den ingang der huiskamer gevonden en kon na een'gen tijd worden bijgebracht. Daar de trap in brand stond, weiden er ladders tegen de vensters der slaapkamers gezet, ten einde te trachten, ook de overige leden van bet huis gezin te redden. Mevr. Moroney en hef jongste kind kou men bereiken. Zij waren beiden echter dood. De oudste twee kinderen kon men later eerst als verkoolde lijken bergen. Groofe brand fs Viissingen Heden morgen om ongeveer half twee is brand uitgebroken op de terreiueu der Ned. Petroleum en Asfalifabriek. De oorzaak is onbekend. De brand is uitgebroken in een tank, welke 1500 tou (1^ miilioeu litei) petroleum be vatte, De persoon, belast met het con troleeren van den stand der tanks, wordt vermist, hij moest dit met een eiectrische lantaarn doen, of hij met vuur bij de tanks is gekomen kan nog niet nut zekerheid orden gezegd. De brand is overgeslagen op 2 andere tanks. Met het oog op het gevaar voor ontplof fingen is door de politie het terrein over grooten aistand ontruimd en af gezet. In de omgeving zijn geen wonin gen, slechts dienstgebouwen van spoor wegen, havendienst en der f briek. De schepen zijn verhaald. Een ander ge vaar is dat door het scheuren dei- tanks de petroleum over het terrein zal vloeien. De tanks zullen geheel uit moeten branden, waarmede 2 a 3 dagen zullen zijn gemoeid. Nader wordt gemeld dat de brand on verminderd voortwoedt en overgeslagen is op eenige der belendende gebouwen bovengenoemd. Het schijnt dat de 42 jarige wachter A. Willeboer met een brandende lantaarn iu tank 38 is ge vallen, daar is de brand uitgebroken. A. W. woont te Souburg en laat een vrouw mei 5 kinderen achter. Het is zeker dat hij ia verbrand. Men meldt ons nog dat een groote knal werd gehoord by bet uitbreken van den brand. Groote bezorgdheid bestaat voor twee benzine-ianks op het terrein. Ontzettende vlammen en rook zuilen zijn tot op grooten afetand zicht baar. De brand is thans ontzettend. Hevige rookwolken stijgen van af het geheele terrein op. De omgeving is afgezet. De biug die het ve keer met't station onderhoudt is open gedraaid. Alles wordt in het werk gesteld om de om vang van de ramp te beperken. In de hedenmiddag gehouden zit ting van den gemeenteraad herdacht de burgemeester de tweede ramp welke Vii*singen in een week heeft getroffen. In hoeverre de brand zich zal uit brei den tot het complex van deze fabriek is nog niet te zeggen. De brand is in elk geval een zware ramp waardoor 100 menschen worden getroffen. De moord te Culemborg. Op last der justitie is gearresteerd de vroegere rechercheur Haverman, verdacht van medeplichtigheid i.z. den moord in Dec. op den landbouwer v. Wiggen en zijn zuster Ge;ritje gepleegd. Een voortvluchtig bankier. De voortvluchtige kassier Jan Brink man te Deventer ;s te Bremen aange houden. Juli 30 OudiSabbinge, inspan, Pilaar. 80 Kamperland, inspan, Hioolen. Nieuwdorp, inboedel, Pilaar. Augustus. 12 Goes, woont en winkelhuis met paki huis Pila »r. September. Goes, Schore, Wemeldinge, Ierseke, Kruiningen en Kattendijke, bouwt en weiland, Treub en Pilaar. 's-fl Arendskerke, Kloetinge,Ierseke, Schore, bouw en weiland, tuingrond, Hoeflake en van Dissel. October 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereedi schap De Wilde en Hep boer. Juli. 25, 26, 27 en 29 Landbouw «Bioscoop, de goudvallei. 26 Schuttershof Uitvoering Middelb. Muziekkorps Houthandel Walcheren. 28 Landbouw»Bioscoop, Goesche Kamen muziek ensemble ten bate Kamp op de Schelde. 28 Hotel Centraal, Zwemi en Badclub ,'t Sas". BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jacomina, d.v. Abraham Corstanje en Dina Duvekot. Gehuwd: Jan Brandenburg, jm. 31 jr. te Middelburg, en Johanna Francina Borgs, jd., 26 jr.; Marinu-s Drijgers, jm., 31 jr., te 's Heer Abtskerke, en Pietemella Maria Schipper, jd., 25 jr.; Jan Jacob Doeleman, jm., 27 jr., en Neeltje Korstanje, jd., 20 jr.; Dinge- man Bal, jm., 26 jr., te Bruinisse, en Johanna Theresia Meijer, jd., 22 jr. VEILINGSVEREENIGING E.M.M. te KRABBENDIJKE Veiling van 23 Juli 1924. Zwarte bessen f35,10, Roode bes sen f 15,a f 15,40, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. te KAPELLE. Groote veiling van 23 Juli 1924. Zwarte bessen f 38,60, Roode bessen (Duitsche zure) f 15,—7 a f 15,10, Roo de bessen (zoete) f 13,40, alles per 100 Kg- Kleine veiling. Kersen: Klerken f21 a f 37,Eier koeken f 17 a f34, Vleeschkersen f 14 a f23, Ronde krieken f 17 a f 32, Zwarte Blance f 15 a f25, Meikersen f41, Witte vleeschkersen f39 a f42, Oranje pruimen f24 a f32, Madelaine f 17 a f39, Spuitjesperen f 17, Zwarte bessen f26 a f38, Roode bessen f 13 a f 17, Kruisbessen f8 a f 19, Fram bozen f21, Aardbeien f 15, Groene boonen f3 a f 11Prinsesse boonen f 10 a f 16, Gele boonen f2 a f4, Aardappels f3 a f3,90, alles per 100 Kg., Perziken f6, Augurken f 0,35 a f 0,38, Roode kool f 13, Bloemkool f3 a f 10, alles per 100 stuks. Kleine veiling van 24 Juli 1924. Kersen; Klerken f25 a f41, Eier- krieken f20 a f29, Vleeschkersen f 20 a f28, Zxvarbe jBlanee f 17 a f 19, Jaap- kostenkersen f7, Ronde krieken f20 a f24, Witte vleeschkersen f29, Ma delaine f 11 a f 27, Spuitjesperen f 16, Oranje pruimen f 16 a f25, Groene boonen f3 a f 10, Prinsesse boonen f6 a f 11Gele boonen f 4, Kruisbes sen f 10 a f 14, Roode lessen f 13 a f 15, Aardappels f4, alles pea* 100 Kg., Augurken f 0,39 per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND te GOES Groote .veiling van 24 Juli 1924. Zwarte bessen f 32,30 a f 33, Roode bessen fll,10 a f 14,90, alles" per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Suikerkrieken f22 a f 32, Zwarte Blance f 17 a f21, Eierkrie- ken f20 a f26, Zwarte vleeschkersen f 17 a f24, Witte vleeschkersen f26, Uitschot kersen f 11 a f 12, Aardbeien 122 a f23, Frambozen f 15 a f 30, Kruisbessen f7 a f 18, Roode bessen f 10 a f 16, Witte bessen f 13 a f 15, Vroege oranje pruimen f 16 a f25, Ok- kelanen f 16 a f 18, Afval pruimen f 1 a f 10, Yellow Transparante f 16 a f36, Oomskinderenperen f 15 a f 21, Zomerlouwtjes f 10 a f 17, Janbaas peren f 13, Snijboonen f 8 a f20, Groe ne boonen f3 a f 15, Gele boonen f5, Aardappelen (groote) f3,50 a f 5,50, Aardappelen (poters) f2,70, Zilver uien f 5 a f 19, Sjalotten f 5, Rapen f 3, alles per 100 Kg., Wortelen f7 per 100 bos, Preiplanten T 0,10, Augurken f 0,33 a f 0,36, Perziken f6 a f8, Komkommers f 6, Roode kool f 13, alles per 100 stuks. (Buitz n verantwoordelijkheid der RedactieDe opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins.^ dat de Redactie er mede instemt). HERDENKING VAN DEN SLAG VAN ELANDSLAAGTE. Op 21 October a.s. zal het een kwarteeuw geleden zijn, dat de slag van Elandslaagte plaats vond. Ondergeteekenden, die behoorden tot het Hollander-corps, dat aan dien slag deelnam, meenen. bovenstaand feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan. Zij meenen aan de nagedachtenis van de aldaar gevallen medestrijders ver schuldigd te zijn door een daad blijk te geven van de gevoelens, die hun be zielen ten opzichte van diegenen van dat corps, die de liefde voor de recht vaardige zaak van hun stamverwanten en voor hun aangenomen vaderland met den dood moesten bekoopee. Deze daad stellen zij zich aldus voor Zij wenschen geld bijeen te zamelen om op 21 Oct. a.s. op het slagveld door hun nog in Zuid-Afrcka vertoe vende medestrijders een éénvoudige zuil te doen oprichten, omringd door klip pen, op één waarvan de volgende woor den zullen ingebeiteld worden; „Aan de nagedachtenis van de te Elandslaagte op 21 Oct. 1899 gevallen Nederlanders". Hun overlevende medestrijders. 21 October 1924. Zij zijn tevens voornemens om op ge noemden datum een krans te plaatsen bij den gedenksteen, aangebracht inden gevel van het Universiteitsgebouw te Leiden ter herinnering aan den zoo vroegtijdigen heldendood van den on- vergetelijken Dr. Herman Coster. Inzonderheid voor het oprichten van den bedoelden zuil zijn gelden benoo- digd, naar ondergeteekenden veronder stellen en vertrouwen een bedrag van f 1500,niet te boven gaande. Zij richten derhalve dezen oproep in de eerste plaats tot hun oud-mede- strijders, waar in de wereld zij zich ook mogen bevinden, maar voorts ook tot allen, die met bovenstaand doel instemmen, met het verzoek om een gel delijke bijdrage, groot of klein, te wil len zenden aan de Ned. Zuid-Afrikaan- sohe Vereeniging, Keizersgracht 141, Amsterdam, welks Hoofdbestuur in stemming met en medewerking aan onze plannen heeft betuigd en toegezegd. H. A. Robbé Groskamp, Keizersgr. 188, Amsterdam. Mr. J. C. Kakebeeke, T wello Mijnheer de Redacteur. Vergun ons een klein plaatsje in uw blad s.v.p. Bij voorbaat dank. Ouders, welker jongens straks of thans reeds den wettelijk-leerplichtigen leeftijd achter den rug hebben en idee mochten koesteren het typografenvak te kiezen, geven wij den raad alvorens zij naar een drukkerij uitzien, waar him jongen geplaatst zou kunnen worden, eerst te informeeren of bedoelde druk kersfirma georganiseerd is of niet Leer lingen, welke bij een ongeorganiseerde firma in dienst treden, kunnen op late- ren leeftijd niet meer tot het georgani seerd bedrijf worden toegelaten. Inlichtingenworden gaarne verstrekt door I Het bestuur der afd. Goes van den Ned. Chr. Graf. Bond. Goes, 25-7-'24. /jjjn laatste schooldag. 'tlslAug. precies 27 jaar geleden, dat de heer C. J. Suouck als onder wijzer aan school B in functie trad. Heden is zijn laatste schooldag. Als een van zijn oud-leerlingen kan ik niet nalaten htm en ik spreek hier zeker ook uit naam van de vele hon derden, die met mij van den heer Snouck onderwijs hebben genoten, mijn innigen dank te betuigen voor alles wat hij ons geieerd en voor ons gedaan heeft. Juist door zjjn bij uitstek prak tische manier van les geven, heeft hij taüooze leerlingen aan zich verplicht, en geschikt gemaakt een goede positie in de maatschappij te verwerven. Wij breDgen hem grooten dank en hopen dat nu hij met pensioen g*at, hij nog jareu lang de rust zal genieten, die hij na zijn werkzaam teven zoozeer verdient. Ai moge al wat hij gepresteerd heeft niet steeds erkend of~beloond zijn ge worden, laat hij bedenken, dat er nog een spreek woord bestaat van een mooie koe s en een mestkar. Wij achten onzen besten Meester htog. Zijn oud-leerling. J. B. 3e lijst Trekking 43 Juli f 5000 1666 f1500 5041 1 1000 10615 f 400: 1768 8557 f 200: 8693 16401 21546 f 100: 6491 10318 18570 4e lijst Trekking 24 Juli f 2000 22335 Te 's Gravenhage slaagde voor het examen handelskennis L.O. dhr. J. H. J. Pnleij te Kruiningen. Te Deventer slaagde voor het eind-examen Mulo D. J. 11. Bonthuis te Almelo. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Heinkenszand. Door den Notaris P. vau Cleef, alhier, is ten verzoeke van de erven van de Linde in de her berg by dhr. A. Vermeulen, aldaar, publiek verkochtKen buis en erf met varkenshok, groot 2 aren 83 centiaren. Kooper dhr. L. de Koster Pz. q q,, aldaar, voor f 2710. Wolfortsdijk. Op de verkooping heden ten overstaan van notaris Van Dissel te Goes gehouden voor de N.V. „Kwee- kerij Wolphaartsdijk" in Liq. werden koopers van de kweekerij met alles wat daarbij behoort, de heer J. Koert q.q. voor f 10925,en overname hek f 35, en van het buis in Nazaret de heer A. Znidijk voor f 1850, Elieiroutsdijk. Donderdagmiddag werd alhier in de herberg van dhr. J. van Zweeden, ten overslaan van den notaris L. A. Beth te Ovezande, in het openbaar verkocht een woonhuis met erf en tuin aan de Lange Ville- straat, groot 3 A. 67 c.A. Kooper werd de heer J. P.atschorre te Ellewoutsdijk voor f 1495. MIDDELBURG, 24 Juli 1924. Boter f 1,10 pait. prijs f 1,20. Eieren 16,—, part prijs f 7. Poslkanfoor fe Goes Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in het tijdvak van 10 t/m 24 Juli 1924. Brieven binnenland. J. van 't Zand, Heerlen (Limburg.) Briefkaarten binnenland G. van Merbe), Goep. Chr. Joh. Lindhout, Nieuwdorp. Jan Kijk, Borsselen. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle te verzenden poststukken hun naam en volledig adres te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. mar waarnemingenverricht in den morg< n van 25 Juli medegedeeld door het Koninklijk Bederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogs! e barometerstand 769.1 te Toulouse. La&g.-de barometerstand 749 8 te Saema. Verwachting tot den avond vau 26 dezer Zwakke tot matige, later wellicht toenemende wind uit Zuidelijke rich tingen, aanvankelijk opklaiend, later toenemende bewolking en waarschijnlijk regen, iets wrrmer. te geven door 't Middelburgsche Muziekkorps v. d. Houthandel Walcheren a.s. Zaterdag 26 Juli, 8 uur, in den Tuin. Entreeprijs 40 cent Bij slecht weer zal het Concert ^j^in de zaal plaats hebben.^Jp Specialiteit Rubber-Kleeding Goedkoope Engelsclie Jassen vanaf f7 Opnieuw ontvangen de prima bruine en beige Lakmanteis (Schoolmantels), zijn zeer soliede en dunrzaam. Rubber-Hoedjes en Rubber-broekspijpen. Terstond gevraagd Boekhandel P. A. H, PIETERMAN, Goes. gevraagd, vanaf 15 Aug. te Kapelle, KloRiuge of Goes, voor iemand die tuinbonwpraktijk wil meemaken. Brieven zan A. v. d. HAVE te Kapelle. De eerstvolgende 3 weken geen zitting in Goes. Eerstvolgende zitting Dinsdag 19 Augustus op de gewone nren van 10 uur tot half 3. De Consultatiebureau.Arts, HOORWEG.

Goessche Courant | 1924 | | pagina bijlage 2