E.Verbeem, Goes JAG. DE DREU - GOES B A msterdamsche Boter Handel ACTIEF AGENT Te GOES: Lange Kerkstraat 37. Buitenlandsch Nieuws. (iemengd Nieuws. Watergetijen voor Wemeldinge. AD VERTEN 'TIEN. P. J. Glerum, Opril, Goes 75 cent per pond. de APPELS en PEREN, b aan den Palmboom, aldaar, Voorloopig Bericht. een Beneden- of Bovenhuis Vertrouwbare Agenten TELEFOON No. 93. EIKEN EN DENNEN KLAVERRUIÏERS. Levering uit voorraad. Koopt Uw Kruideniers- en Grutterswaren Boter, Koffie en Thee bij de Filialen door geheel Nederland. v-c> plein aanwezig zijn. De vader rukkend aan een kinderwagen, met een kind op den arm, de moeder.met een spruit a *n de eene hand en een groot pak in de andere. Het behoeft geen nader betoog dat ook de kinderwagen zwaar geladen is, met spruiten of met pakjes, ad libitum. De kinderep jengelen, de pakjes vertoonen neiging de wet van Newton i.z. de zwaartekracht te demonstreeren, evenals vader's so-easy. De heele familie is ziek van de warmte, het stof, van zenuwen. Er zijn ook memchen, die neiging hebben om bij voorkeur in den ver keerden trein te stappen, of tweede klas met een kaartje derde, in die kunst zijn ware virtuosen. Anderen zoeken immer een coupé p die reeds vol is, uitroependeLaten we hier maar in gaan, anders kunnen we niet meer mee. Terwijl vlak er nnas een bijna leege coupé is. Anderen weer laten strijk e i zet iets in de coupé liggen, hetzij ee-j taschje, een boek, een wandelstok of parapluie, een kind of een echtgenoot. Deze worlt in d"n regel het laatst gemist. TOMMY.. Concert ten bate yan de hulpactie voor de SciiELDE-ramp. Gaaine verwijzen wij onze lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende het, concert ie geven door liet Goesche Kamer-muziek-ensemble op Maandagavond a.s. in de bioscoop zaal van de „Landbouw-Bioscoop'''', De baten komen ten goede aan de hulpactie vin de ramp op de Schelde en waar namen a's Mevr, van Balle- goijen de' Jorg en de lieer A. K. Zweede, aie hun medewerking ver- leener, op het programma voorkomen, meenen wij ieder te kunnen aanraden deze uitvoering bij te wonen. Di zaal is belangeloos door den Heer van Liere voor het goede doel beschikbaar gesteld. Nog zij vermeld dat de ontvangst gevoegd wop-t bij het bedrag dat een nog door genoemd enseinble "te maken loumée door Brabant en Gelderland opbrengt. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 27 Juli, des morgeus te half e Tf. J. Koeksbakker. De lichtstoet. Men meldt ons: De opgave vonr deelname in het reclan e makend gedeelte van den te houden Lichtstoet is reeds niet onbe langrijk. Mo- i? groepen zullen gevormd worden Naar we nu reeds kunnen contro- leeren zal deze stoet niet behoeven ondtr te doen, bij den zoo goedge slaagden vau 't vorige jaar. Vo<r persoonlijke deelname (ver lichte fietsen, auto's, humoristische groepen) wekken we nog een ieder op zich vóór of op 31 Juli a.s. aan te melden bij den secretaris H. Wolzak, L- nge Kerkstraat 20. Keeds ontving het comité van onge veer 50 neringdoenden veischilltnde prijzen, a.s. week worken de geschonken prijzen bij de firma B. Quist, geëtaleerd. Hef, comité bestaat uit de heeren J. Ruissaard, voorzitter; K. Bruel 1). A. CottstandseJ. Rijnberg en H. Wolzak, secretaris. Laatstgenoemde neemt nog gaarne prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen of dergelijke, in oi.tvaugst. Zon dagsluiting Apotheken. Geopend de Apotheek van A. C. v. d. REST, Groote Markt, 9. (Ing. med.) De conferentie van Londen De voltallige vergadering van de con ferentie van* Woensdagmiddag Reeft twee uur lin beslag genomen. Er is eenige voortgang gemaakt. Er is nog geen regeling getroffen voor een nieuwe voltallige vergadering, doch de ,ver- schillende commissies zullen de bespre kingen voortzetten deze week. Verschil lende kwesties zijn ter verdere over weging naar de verschillende commis sies verwezen. De moord te Teheran De aanleiding van den moord op den Amerikaanschen consul Imbrie te Teheran wordt thans in de Times als volgt verklaard. Een maand geleden werd door een Pers beweerd blind te zijn geworden, bij de fontein (waar de aanval later geschiedde) nadat hij den naam had uitgesproken van Abas effen- di, een gestorven geestelijken leider van de sectie der Bah ais. De bron werd daarop door duizenden bedevaartgangers bezocht. Dezer da gen nu werd beweerd, dat de bron ver giftigd was. Er werden vele pogingen gedaan om den dader op té sporen. Toen de Amcrikaansche consul Vrij dag de fontein naderde, waarschuwde men hem niet te dicht te naderen om dat er vele Moham'èdaanschc vrouwen verzameld stonden. De majoor keerde daarop naar zijn rijtuig terug, doch het was reeds te laat. De menigte om de bron zag plotseling in hem den man, die de bron had vergiftigd en vmg de achtervolging aan met het bekend tra gische resultaat. Verdronken Een stoomboot passeerde op het Zwarte Water, nabij Genemuiden, een zwaar beladen modderschuit. Door de deining maakte deze schuit water en kantelde. De beide schuitenvoerders ge raakten te water, en een hunner, de 47-jarige ongehuwde J. v. d. Linden, uit Vollenhove, is verdronken. De an der. m Genemuiden woonachtig, wist zich zwemmende te redden. 1 r stig ongeluk In de asfaltfabriek Holland aan don Haterschen veldweg te Nijmegen heeft een ongeluk plaats gehad. Bij de poging om een ijzeren vat met chemische stof fen, dat vastgeroest was te openen, is dit door de ontwikkeling van dampen uit elkaar gesprongen. Drie werklie den werden door de stukken ijzer ge troffen. H. v. d. Dooren werd op slag gedood. W. F. de Haas werd ernstig gewond, Th. H. v. d. Logt werd licht gewond. Alle drie waren ongeveer 45 jaar en gehuwd. Schip verbaan Van Enkhuizen uit heeft men op nieuw pogingen aangewend, zekerheid te verkrijgen betreffende de opvarenden van het met mais geladen paviljoen scheepje, dat midden in de Zuiderzee is vergaan. Van het rijksbetonnings- vaartuig werd geruimen tijd ter plaatse .gedregd; alleen de jas van den schipper werd opgevischt. Zeer vermoedelijk lig gen de lijken der opvarenden in de on middellijke nabijheid van het schip, be dolven onder de uitgespoelde mais. Er staat ter plaatse 4 meter water. Men vermoedt, dat het vaartuig was van Ta- kema van Amsterdam. Bij het zwemmen verdronken. De heer mr. F. W. Booy, adj.-in specteur bij de Spoorwegen, is, omge komen ten gevolge van een ongeluk bij het zwemmen. De heer Booy was in de Loosdrechtsche zweminrichting gaan zwemmen en had daarbij gedoken in water van ongeveer één meter diepte. Flij kwam daarbij zoo ongelukkig met het hoofd op den bodem terecht, dat hij den nek brak en het ruggemerg ern stig beschadigd werd. Prof. Quix, die toevallig ter plaatse was, verleende, voor zoover mogelijk, nog geneeskun dige hulp, maar de verwonding was van te ernstigen aard, dan dat deze hier zou baten. De heer Booy is spoedig daarop overleden. H' teiratten In het seizoen komen hoteiratten nog al eens voor in Zand voort. Deze week deed een hotelhouder aangifte dat een heer en twee dames, die een veertiental dagen bij hem hadden gelogeerd, waren vertrokken zonder te betalen. Mijnheer was 's morgens gegaan, de dames kwa men van de middagwandeling niet terug. Een koffer, die was achtergelaten, bleek leeg te zijn. Op aanwijzing van de Zandvoortsche politie was de Haar- lemsche zoo gelukkig het drietal op te sporen. Weer hadden ze hun intrek in een hotel te Haarlem genomen, waar ze waarschijnlijk hetzelfde spelletje dachten te spelen. Tenminste, bij hun aanhouding was het drietal samen de som van twee heele centen rijk. In afwachting van het voldoen van de vordering tegen hen uitgebracht zijn hun koffers met goederen enz. in be slag genomen. Hollandsche fierheid In Nederlandsche Fabrikaat deelt de heer P. Cool te Parimaribo de vol gende staaltjes mede: - Een Nederlandsche instrumentenfa briek zendt aan het hospitaal te Pari maribo een in het Duitsch gestelden ca talogus. Een Nederlandsche verffabriek zet alle aanwijzingen op de kisten in het Engelsch. Een Nederlandsche lampenfabriek zendt prijsopgave in dollars. Het Rijksmagazijn te Amsterdam en 't Koloniaal etablissement zenden bui- tenlandscbe goederen, geneesmiddelen enz. Een Nederlandsche zilverfabriek zond onlangs een aangeteekend pakket met 't adres: „Paramaribo via Genua". Nederlandsche fabrikanten kunnen niet verontwaardigd zijn, {dat him goede ren niet worden gekocht in Nederland sche gebied sdeelen, indien de fabrikan ten zichzelven steeds als buitenlanders Voordoen, en zich niet op de hoogte wil len stellen van de ligging en de handels- behoeften der eigen koloniën. Vele buitenlanders zien dit allen veel beter in en zenden zelfs in 't Neder- landsch gestelde aanbiedingen, ook naar West-Indië. De vergane tjalk De juiste naam van den schipper die met zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen, waarvan de oudste 15 jaar is, j.l. Vrijdagmiddag op de Zuiderzee is verdronken, is Roe- nald Tielemans, varende, op. het tjalk schip „Onrust", van Den Bommel. Een tragische bijzonderheid is, dat de eenige overgebleven zoon van dit gezin, die niet aan boord was; de oud ste, de 16-jarige Marinus Tielemans* te Lemmer, Maandagmorgen met le vensgevaar een meisje'van zes jaar red de, dat in de diepe zeesluis was geval len. Hij sprong van den hoogen sluis muur in het water. Wolkbrc :k. Boven de stad Groningen heeft zich een wolkbreuk ontlast, die vooral in het centrum en in het Zuiden de straten in korten tijd blank van het water deed staan. Op de Groote Markt stond het water tol aan de trottoirs. Op de Visch- markt w aadde de tram door het water. In tal van straten, in de Folkingestraat, de Lutkenieuwstraat, op den Fleereweg, den Meeuwerderweg e.a., stond het water zeer hoog. Ook het gansche Zui- derdiep stond blank. Het water stroom de daar in het sousterrain van het ge bouw van het „Nieuwsblad van het Noorden", met het gevolg, dat alle ma chines van ide drukkerij en de stereotype bijna een meter diep in het water kwa men te staan, zoodat 'het bedrijf stag natie ondervond. De hulp der brand weer werd ingeroepen, die met behulp van een motorspuit het water weg pompte. Scheepsramp. Bij Point Judith, Rhode Island, (Yer. St.) is he^ passagiersschip Boston, dat van Boston op New York vaart btj dikken mist aangevaren door de tank boot Swift Arrow. De schepen in de nabijheid ontviugen een draadloos ver zoek om hulp te verleenen met de bij voeging, dat alle passagiers zich in de booten hadden begeven, op vier na, die bij de botsing gedood waren. Tal van schepen begaven zich naar de plaats des onheils, doch de mist was zoo dik, dat zij de Boston niet dicht durfden naderen en er zich toe bepaalden hun zoeklichten over het water te laten spelen om de booten op te sporen. Zij verzochten tevens de Boston om door fluitstooten haar ligging kenbaar te maken, doch kregen ten antwoord, dat zulks onmogelijk was, daar bet schip geen stoom meer had, Volgeus de laatste berichten zijn alle reddingbooten opgepikt.. De Swift Arrow heeft in het reddingswerk een groot aandeel genomen. Aan boord vai de Boston bevinden zich nog de kapitein en de marconist, die gemeld heeft, dat het schip water maakt. De Baston was nog een nieuwe boot, die ruimte bood voor ongeveer 1000 passagiers. Naar een telegram van het Exchange telegraaf-agentschap meldt, zijn er bij aanvaring ook nog verscheidene op varenden gewond. Eer man, wiens vrouw bij de botsing voor zijn oogen gedood werd, sprong overhoord. Gewetenloos l'Oeuvre voert een veldtocht tegen de gewetenlooze praktijken van eom- migfi geueesheeren, in Frankrijk die bet spekken van hun beurs stellen boven het welzijn van hun patiënten. In het nummer van gisteren geeft het blad daarvan een wel zeeT bed roe vei d sLaltje. E*»n vrouw van 26 h 27 jaar had zich tot een goed geneesheer ge wend, cudat zij maagpijn had. Deze behandelde haar op de beste wijze, doch de pijn verminderde wel, maar bleef niet weg. Toen wendde de vrouw zich tot een anderen dokter. Deze onderzocht haar quasi-grondig en ver klaarde, dat zij aan kanker leed en geopereerd moest worden. Hij verwees haar naar een chirurg, die zijn d ag- nose bevestigde en de operatie ver richtte. De vrouw is aan de gevolgen overleden. Volgens den eersten genees heer, wiens karakter en bekwaamheid boven verdenking verheven zijn, was er geen sprake van dat de viouw aan kanker leed, De andere dokter staat er echter \oor bekend, dat hij eiken pp- tiïnt naar den chirurg zendt, van wien hij zekere en waarschijnlijk niet geringe percenten krijgt. Op die manier snijdt het mes inderdaad van beide kanten, maar de patiënten wor den eenvoudig vermoord. (Oude tijd.) (Die voor lerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert luim een half uur vroeger Krenten en Rozijnen 32 ct. p. pond. Wie 2 pond koopt ontvangt deze week 2J pond. Wie J pond Koekjes koopt ontvangt 3 ons. Wie 2 gld. besteedt kan een pond Olienootjes bij bestellen vopr 10 cent. Fijne Edammer Kaas 40 65 ct. p. pond. Komijne Kaas 30 ct. p. pond. Vol vette Kaas en Leidsche Kaas, iets belegen 65 ct. per pond. Een partijtje mooi Wasdoek-tafel kleed a 75—85 per el. Te Koop bij Inschrijving, ran den Leer IX BOONMAN te Dagen. Hoogwater. Laagwiter Vrrn. Nam Vrra. Nam. 26 Juli 10 47 11.11 4.03 4.40 27 0.01 5.14 5.49 28 0.23 1.01 6.18 6.48 29 1.22 1.58 7.IC 7 88 30 2.12 2.35 7.54 8.17 31 249 3.11 8.31 8 55 1 Aug. 3.29 3.49 9.10 9.29 Hedeu ontsliep zacht en kalm, lot onze diepe smart, in den ouder dom van 28 jaren en 10 maanden, mijn ge iefde Echtgenoot, der kin deren zorgdragende Vader, Zoon, Broeder, Behuwdbroeder eu Oom, de Heer ENGEL POLS. Uit aller naam, Wed. S. M. POLS— Bebtler. Familie P. C. POLS Poelman. Iereeke, 23 Juli 1924, it de volgende boomgaarden a aan Schoortjes Zandweg te 's Gra venpolder,' C fiij M. van Liere le Nisse. Inlichtingen te bekomen bij deu eigenaar. Biljetten voor eiken boomgaard af zonderlijk in te leveren voor of op 5 Augustus a.S. ten kanto.'e van Notaris PILAAR te Goes. De Notarissen HOEFLAKE te Haarlem en VAN DISSEL te Goes zullen in den loop van September 1924 Publiek Verkoopen I4.52.6i H.A. Bouw- en Weiland en Tuingrond te 's-Heer Arendskerke. 2.23.90 H.A. Weiland te Kloetinge. 2.98.90 H.A. Weiland te lerseke. 22.64.30 H.A. Bouw- en Weiland te Schore. TE HUUR: naar verkiezing in het centrum van Goes. Inlichtingen aan het bureau van dit blad. 3eVraa$d °P a^e plaatsen door Ziekte- en Ongevallenverzekering. Brieven aan den Hoofd.Agent Stations plein 6, GOES. GEVRAAGD voor op te richten agentschap. Amerikaansche Striikinrichting, Rielerstraat 3 Deventer. Rijst vanaf II cent per Honig'8 Maizena 14 ct. p. Dureya 15 Havermout 14 en 18 Abrikozen 55 cent per Appelen 55 Verm celli 6 Aardappelmeel 9J,> Stijfsel vanaf 19 Gebr. Suiker 20 Biscuits vanaf 9 Olienootjes 23 Lucifers per pak 10— pond met bon pakje J) pond pond busje ons pond 12 14 cent Huisboudjam, diverse smaken 48 cent per pot met bon Witte Suiker 29 ct. p. pond A.B.H.'s Margarine, dagelijks versch vanaf 45 ct. p. pond met een halve roode bon. Speciaal aanbevolen ons merk Prima Kwaliteit 75 ct. per pond met een heele roode bon Kwaliteit bovenal. Concurreerende prijzen. Thuis bezorgd zonder prïjsvorhooging. A.B.H.'s Kofilie 100-90-85-75 ct. per pond met heele roode bon. A.B.H.'s Thee 28-31-35-39-43 cent per ons, met cadeaubon. A.B.H.'s Sinaasappel-llmonade-siroop per heele fl. f 1,15 met heele roode bon per halve fi. f 0,70 halve Frambozen, Citroen, Grenadine per heele fl. f 1,10 met heele roode bon per halve 11 f0,65 halve A. B. H.'s Voerzaden. Gemengd voer 8 ct. p. p. met bon Mais 7 Va n Gebroken Mais 8'/s Zonnepitten 15 i n Hennepzaad 15 t> v Gerst 8 n n Haver 8

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3