Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Telegraf. Weerbericht "LAATSTE EN TMRAM3S Posterijen. Marktbericht. Verkoopingen en verpachtingen. Aanbestedingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz ADVERTENTIEN. den inboedel, Burgerwoonhuis, Voor geldbelegging te koop gevraagd: HOFSTEDEN in Zeeland. „A L B I O N" Graanmaaier-Zelfbinders munten uit door GOED WERK, degelijke en een voudige Constructie, terwijl de PRIJS ZEER LAAG is gesteld. WIJ LEVEREN DEZE MACHINES UIT VOORRAAD, alsook „WOLFDORSCHMACHINES in verschillende Maten. Firma FRANKEN VAN WEEL, Tel. 13, GOES. weg (Waterleiding) in de sloot gereden De chauffeur v. Maasdam, wilde van de auto springen en geraakte beklemd tu8schen den weg en de auto die schuin op den slootkant bleef hangen. Wonder boven wonder bekwam de chauffeur oogenschijnlijk geen letsel. Hij werd door voorbijgangers uit z'n benarde positie venlost en door dhr. P. Oele per auto naar Goes vervoerd. De auto is door personeel der Vee* voederfabriek op den weg gebracht. Goesche Pluimvee-, Konijnen- en Si erdui ven- V ereeniging. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn de pogingen van bovengenoemde vcreeniging in dier voege gevorderd, dat reeds als definitief kan worden aangenomen dat tijdens de Kerstdagen een groote tentoonstelling te Goes zal worden gehouden met medewerking van de Kanarie-vereeniging „De gevleu gelde zangers". De Kon. goedkeuring zal worden aangevraagd tot het houden van een verloting, betrekking hebbende op deze tentoonstelling en waarvan de netto-opbrengst ten goede zal komen aan de Vereeniging ter bestrijding van de T. B. C., afdeeling „Goes". Kantongerecht Goes Door den Kantonrechter te Goes zijn veroodeeld wegens overtreding: Zoodanig rijden dat de veiligheid in gevaar wordt gebracht: C. W. L. te Kapelle, f 15 b. of 5 d. Visschen zonder akte of vergun ning: C. W. v. D. 2 m. f2 b. of 2 m. 2 d. Met motorrijtuig rijden over rijwiel pad: P. H. T. te Middelburg, f5 b. of 5 d. Met motorrijtuig rijden over voet pad: P. M. B. te Roozendaal, C. M. te Gqes, f 5 b. of 5 d. Niet vertoonen van dekbewijs: P. P. te Kapelle, f 5 b. of 5 d. Varen zonder den naam van den schipper op het schip: N. C. te Mid- delharnis, f5 b. of 5 d. Rijwiel zonder licht: W. d. R. te Biezelinge, B. v. d. P. te Kruiningen D. B. te Kloetinge, J. G. te 's Heer Abtskerke, A. H. te Goes, J. B., C. M. te 's Heerenhoek, allen f3 b. of 3 ld.. W. A. G., A. W. R., A. W. G.? allen te Rilland-Bath, teruggave aan ouders. Dronkenschap: F. C. L. te Amster dam, f5 b. of 5 d. Vrijgesproken: Versperren van den weg: M. Z. te Hansweert. Haagsch gerechtshof. Het Hof in Den Haag bevestigde in hooger beroep het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij A. B., visscher te Ierseke, wegens diefstal werd veroordeeld tot 2 mnd. gev. met aftrek voorarrest. Kindermishandeling j3 Omtrent een beweerde ernstige mis handeling van twee kleine kinderen uit de Bleekerlaan in den Haag wordt ge meld, dat de moeder van de beide kin deren dezer dagen voor een spoedbe- handeling in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, en dat de vader, die buitenshuis werkzaam is, het aanbod van een buurvrouw, de kinderen ge durende de afwezigheid van de moe der bij zich in huis te nemen, had aan genomen. Toen de kinderen bij de buur- vrouV waren, trok het voortdurend hui len van de kleinen de aandacht en in het ziekenhuis werd geconstateerd, dat het twee-jarig kind een gebroken arm 'had en van het kindje van zes maanden beide armen gebroken waren. Desgevraagd heeft de vader aan de politie verklaard, niet geweten te heb ben, dat zijn kinderen iets mankeerden. De politie doet thans een onder zoek naar de oorzaak van het letsel en of dit aan mishandeling dan wel aan een ongeval moet worden toegeschreven. Nader kan nog worden gemeld, dat thans volstrekt nog niet is komen vast te staan dat die mishandeling of het ongeval, den kinderen overkomen, is ge beurd ten huize van de pleegouders. Toen de pleegmoeder het jongste kind direct na zijn opneming een Zater- dagsche beurt gaf, bemerkte zij dat het een dik opgezetten arm had en bij aanraking van dien arm hevig kreunde. Zij heeft er toen een buurvrouw bijge roepen, die hetzelfde constateerde en nu ook de verklaringen van de pleeg moeder bevestigt. Nog denzelfden dag werd het kind naar het ziekenhuis ge bracht, waar de dokter een armbreuk vaststelde. Van belang is nog, dat uit een ge tuigenverklaring is gebleken, dat eenige dagen vóórdat de moeder naar de ba rakken aan den Tapijtweg ging, er ten huize van den kellner een kind een hevigen val heeft gemaakt. Er kan geen sprake van zijn, dat één der kinderen bij de pleegouders van een trap zou zijn gevallen. Zij bewonen een beneden huis, waarin zich geen enkele trap be vindt. Ernstig ongeluk Donderdagmiddag ongeveer half drie stond op de Haarlemmerstraat aan het eind van den wissel bij de Wierin-- gerstraat te Amsterdam eèn wagqn van lijn 5, komende uit de richting Haar lemmerplein, te wachten op een legenko- menden wagen van lijn 18. Een be jaarde heer liep achter den wagen van lijn 5 om, juist op het oogenblik, dat lijn 18 passeerde. Hij werd gegrepen en geraakte bekneld tusschen de beide wagens, die op het punt, waar de wis selsporen samenkomen, elkaar zeer dicht naderen. Het was niet mogelijk den ongelukkige onmiddellijk te bevrij den, daar terugrijden ook niet zonder gevaar voor hem was. De wagen van lijn 18 moest dus worden opgevijzeld. Nadat het slachtoffer uit zijn be narde positie was verlost, is hij naar het Binnengasthuis vervoerd. De man had het bewustzijn verloren. Zijn verwon dingen bleken van ernstigen aard. Tragisch. Een tweejarig meisje van een echt paar te Terneuzen, dat Maandag zijn zilveren bruiloft had gevierd, is Woens dag verdronken. De moeder, die het kind was nagesprongen, kon met moeite worden gered; zij was reeds bewuste loos. De Tem. Crt. meldt nader: Het echtpaar VerlindeJolijt, wo nende aan de Van Steenbergenlaan, dat Maandag zijn zilveren bruiloft her dacht, werd Woensdagmiddag plotse ling in diepen rouw gedompeld. Met andere kinderen was de 2-jarige Jaco bus spelende op het lage zandige ter rein voor de Van Steenbergenlaan. Het schijnt daarbij te dicht bij den water kant te zijn gekomen en in de Ooste lijke waterleiding te zijn gegleden. De twee andere kindertjes die er bij waren, begonnen toen luidkeels te schreien, het geen de aandacht hunner moeder trok, die toesnelde en de jonge Jacobus in het water zag drijven. Aan de overzijde I werkende grasmaaiers, die het gebeurde zagen, verklaarden, dat het hun niet I mogelijk was hulp te bieden, daar zij niet konden zwemmen en reddingsmid delen ontbraken. De buurvrouw riep toen de moeder, die kwam toegesneld en zonder zich te bedenken te water sprong bij haar kind, dat zij vastgreep, doch toen met het bovenlichaam naar de diepte zonk. Inmiddels kwam daarbij Anthonie Geen sen, die zich te water begaf en het hoofd der vrouw boven water trachtte te heffen, hetgeen slechts ten deele. ge lukte, omdat de vrouw haar kind vast hield en G., ternauwernood van een zware ziekte hersteld, de noodige krach ten ontbraken. Daarop begaf ook Gus- taaf van de Pitte zich te water die, met behulp van nog enkele andere mannen, die zich te water begaven, moeder en kind naar den kant wist te brengen, waar ze door omstanders op den kant werden getrokken. Beiden waren be teloos. Door eenige personen werd aanstonds begonnen met pogingen de levensgees ten op te wekken, hetgeen wel bij de moeder, maar helaas niet meer bij het kind gelukte. Intusschen is de moeder, vermoedelijk ook als gevolg van den schrik nog zeer ongesteld. Den nek gebroken Het zevenjarig zoontje van den heer Van der H. te Steggerda (Fr.) is Dins dag door het kantelen van een wasch- maohine, waaraan hij was gaan hangen, gevallen en met den hals op een wasch- tobbe terecht gekomen. De halswervel brak en de jongen was dadelijk dood. Auto Ugcji ti bin. In de buurt van Bayrouth is een ajto, waarin een zevental personen waren gezeten, die van een schutters feest bij Saas terugkeerde, aangereden door een van Turnau komenden trein. Vijf der in de auto zittende personen werden gedood. De chauffeur en een dame werden ernstig gewond. De auto, die ongeveer 70 meter werd meege sleurd werd door den trein totaal ver nietigd. Geen liefhebbers voor de villa van wijlen Landru De villa, waar eenige jaren geleden de moderne Fransche blauwbaard Lan dru zijn gruwelijk bedrijf heeft uitge oefend is Zaterdag publiek verkocht. Er was voor den verkoop van deze bijna historisch geworden villa veel belangstelling, doch veel animo om het gebouw, dat er werkelijk niet onaardig uitziet en dat alleen maar een beetje dient te worden opgeknapt, te koopen, was er' niet. Eerst kon men er met g3en moge lijkheid een huurder voor vinden en thans heeft men tevergeefs uitgezien naar een kooper. Men schijnt een beetje huiverig te zijn vcor het oord waar zoovele vrouwen door de handen van Landru den dood hebben gevon den. Brand op een rivier. De opvarenden der schepen, welke dezer dagen op de Geflerivier bij Gefle aan de Zweedsche kust voor anker la gen, hebben het zeldzame schouwspel beleefd van een in lichten laaie staande rivier. Te Bremen teruggekeerde schip- peis deden, volgens die Ct., het vol gende verbaal. Bij de schutsluis begon het water plotseling te br> nden. Reus achtige vuurzuilen stegen ten hemel en zwarte rookkolommen verspreidden zich als een ondoordringbaar gordijn over de omgeving. De geheele brand weer weru opgeroepen, doch het was onmogelijk het brandende water te bluBschen. De vlammen bereikten den Duitscben schoener „Move-Bremen/' en nog drie andere booten. De scheep- planken verkoolden, terwijl ook de boegspriet, masten en zeilen door het vuur werden aangetast. Na hardnekkige pogingen slaagden men er tenslotte in, de schepen buiten het bereik van de vuurzee te brengen. Het onderzoek naar de oorzaak van dezen vreemdsoortigen brand wees uit, dat men kort te voren uit een enorm benzine-reservoir van de Zweedsch- Engel8che „Mineral-Olgesellschaft* ben zine in de rivier had laten loopen en dat eenige baldadige knapen deze ben zine in brand hadden gestoken. Pas toen de benzine volkomen was opge- biand, werd het waier weer on- brandb «ar water. Uit Algiers wordt gemeld, dat de hitte aldaar zoo hevig is, dat zij wordt beschreven als een „vuurgolf", die de laatste dagen over de stad en de om geving is gekomen. De temperatuur is 149 graden. AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Kruiningen. Woensdag 9 Juli werd ten verzoeke van den heer Jan Kats- man, landbouwer alhier, ten overstaan van Notaris M. C. Schram verkocht een huis met erf aan den grintweg. Koopsom f2810 en f20 voor los goed. Kooper was de heer Joh. J. Poleij Janz. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Ferdinandus Cornells An- thonius, z.v. Ferdinandus Pieter Boo- kelaar en Anna Dorothea Petra Pols. Ondertrouwd: Jan Jacob Doeleman, jm., 27 jr., en Neeltje Korstanje, jd. 20 jr.; Marinus Drijgers, jm., 31 jr., te 's-Heer Abtskerke, en Pieternella Maria Schipper, jd., 25 jr.; Dangeman Bal, jm., 26 jr., te Bruinisse en Jo hanna Theresia Meijer, jd., 22 jr. VEILINGSVEREENIGING E.M.M. te KRABBENDIJKE Veiling van 9 Juli 1924. Zwarte bessen f 33,90 a f 34,40, Roode bessen f 10 a f 16,50, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. te KAPELLE. Groote veiling van 9 Juli 1924. Kruisbessen f 10,50, Zwarte bessen f 34,40 a f 34,60.' Zoete roode bessen f 15,50, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Hollanders f 38 a f 45, Meikersen f 51 a f 169, Morellen f 18 a f 25, Volgers f24 a f30, Bruine Blance f 17 a f 30, Suikerkersen f 19 a f 23, Porceleinkersen f 15 a f 22, Roode Blance f 17 a f 18, Witte Vleeschkersen f24 a f36, Krieken f 18 a f21, Frambozen f26 a f27, Aard beien f 18 a f22, Roode bessen f 13 a f 20, Zwarte bessen f 32 a f 33, Witte bessen f 15 a f 19, Aardappals f6 a f7, Groene boontjes' f 50, alles per 100 Kg., Eieren f6,40, Augurken f 0,62, beide per 100 Kg. Kleine veiling van 10 Juli 1924. Kersen Hollanders f 29 a f 34, Bruine Blance f 16 a f 18, Volgers f 17 a f23, Morellen f 14 a f23, Krieken f 17 a f 18, Suikerkersen f 14 a f 15, Roode kersen f 13, Roode Blance f 13, Witte Vleeschkersen f 15, Porcelein kersen f 14, Aardappels f7,10, Aard beien fll a f 18, Roode bessen f 13 a f 15, Frambozen f25 a f27, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND te GOES Groote veiling van 10 Juli 1924. Kruisbessen f 10,60, Zwarte bessen f 32 a f33,10, Roode bessen f 14 a f 15,80, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Kerséh: Meikersen f571 Hollanders f 23 a f 42, Suikerkrieken f 42 Zoete Morellen f 17 a f22, Bruine Blance f 16 a f 21, Volgers f 16 a f 19, Vleeschkersen f 16 a f25, Suikerkersen f 15 a f 19, Porceleinkersen f 13 a f 18 Kruisbessen f5 a f9, Zwarte bessen f 28, Roodé bessen f7 a f 16. Witte bessen f7 a f 12, Frambozen f 18 a f 29, Aardbeien f 13 a f 25, Zoete appels (teelt 1923) f 19, Doperwten f2 a f8, Peulen f 16, Tuinboonen f3 a f6, Zilveruien f 15 a f 19, Pootuien f 8, Oude aardappelen f 3, Nieuwe aardappelen (groote) f4 a f7, Nieuwe aardappelen (poters) f2 a f4, alles ,per 100 Kg., Bloemkool f8 a f 18, Roode kool f 15, beide per 100 stuks, Rammenas f 3,80 a f4,10, Rapen f2, beide per 100 bos. BURGERLIJKE STAND. OVER DE MAAND JUNI 1924 KRABBENDIJKE. Geboren: 4. Elisabeth d.v. Jacobus Griep en Maria Adriana van Langeveldc; 16, Jan z.v. Cornelis Nagelkerke en Katliarina Krie- kaard; 19, Jacobus Marinus z.v. Ma rinus Geense en Wilhelm'na deVrieze; 29, Cornelia Maatje d.v. Marinus de Jonge en Forra Felius. Ondertrouwd: 7. Jan van Noorden 23 j. te Krabbendijke en Janna West- strate 22 j. te Kruiningen; 21, Thoirias Johannes van Doorn 25 j. en Adriana Johanna de Goffau 25 j.; 21, Jacob op 't Hof 32 j. te 's Gravenpolder en Anna Neeltje Louisse 23 j. te Krab bendijke. Gehuwd: 5, Marinus Staal 28 j. en Maria Pieternella Cornelia Verheulen 27 j.; 5, Johannes de Jonge 29 j. en Pieternella Nagelkerke 27 j. Overleden: 5, Jan Kooman 82 j. wedn. van Helena Kok; 13, Willem Staal 9 j. z.v. Willem Jacobus Staal en Helena Johanna Vogel; 25, Bas- tiaan Sonke 64 j. echtgen. van Adriana Engelse. naar waarnemingen, verricht inden morgen van li Juli medegedeeld door het Koninklijk Kederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 7G8.0 te Maastricht. Laagste barometerstand 743.5 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12 dezer Meest zwakke wind uil Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, zelfde temperatuur. Mac Donald in het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft Mac Donald gezegd, dat hij niet klaarblijkelijk is afgeweken van de houding, die hij heeft aangenomen, volgens welke de Com missie van Herstel niet bevoegd is om die kwesties in het rapport-Dawes te behandelen, die buiten het verdrag van Versailles vallen. Deze kwestie zal worden onderworpen aan het oordeel van de ï'ransche en Engelsche juri dische raadslieden. Hun beslissing zal aan de conferentie op 16 Juli worden medegedeeld en besproken. Samuel Gomperf;. De bekende Amerikaansche arbeiders leider Samuel Gompeitz is ernstig ziek. Met het oog op zijn hoogen leeftijd, hij is 74 jaar, vreest men het ergste. J. B. v- Heufz- t Generaal J. B. v. Heutz is heden nacht te Montreux overleden. Hij werd in 1851 te Coevorden geboren en ginh in 1867 als vrijwilliger naar Incië Als Ie luitenant repatrieerde hij in 1881 met verlof, bezocht de hoogere krijgsschool en keerde in 1883 naar Indië terug, Na verschillende rangen te hebben doorloopen, werd hy L Oct. 1904 tot Gouverneur-generaal vau Ned.-Indië benoemd. In 1909 trad hij af. Verschillende geschriften verschenen van zjjn hand, o.a. de onderwerping van Atjeh. De overledene bezat de grootkruisen van de Willemsorde en de Ned. Leeuw en was adjudant-generaal van H.M. de Koningin. Postkantoor te Goes- Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in het tijdvak van 25 Juni t/m 9 Juli 1924, Brieven binnenland. Rudolf Mosse, Amsterdam. N.V. Corn. Products Comp., idem. Briefkaarten binnenland Catharina Maat, Ovezande. Twee zonder adres. MIJNHARDT's Staal-Tabletten .901 Maag-Tabletten. .75* Zenuw-Tabletten 75 Laxeer-Tabletten 60<* Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. MIDDELBURG, 10 Juli 1924. Boter 1,15, part. prijs 1,25. Eieren 7,—, part. prijs i 8.—. Juli. 18 Ellewoutsdijk, inboedel, de Kok. 18 Wolfertsdijk, veldvruchten, v. Diesel. 18 Wissekerke, veldvruchten, Steenhove, Markusse. 23 Heinkenszand, woonhuis met erf, schuur, enz.inboedel van Gleef. 2223 Wissenkerke, kap. Landbouwers- inspan, Steenhove, Markusse. 23 Heinkenszand, huis, schuur, erf eu inboedel, van Cleef. 24 Wolfertsdijk, woonhuis, kweekerij, erf, enzvan Dissel. 30 Kamperland, inspan, Hioolen. Nieuwdorp, inboedel, Pilaar. October. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereedi schap De Wilde en Heijboer. Juli. 16 Ellewoutsdijk, gew. onderhoud van gebouwen, heulen, duikers en van de suatiesluis, Waterschap Elle» woutsdijk. Juli. 11, 12, 13, 14 en 15 LandbouwiBioscoop, Rose Duncan, de blinde violiste. 12—18 Bioscoop Schuttershof, Pabiola. Deurwaarder J. M. DE KOK fe Goes, zal op VRIJDAG 18 JULI 1924, 's namiddags 1 uur (N.T.) aan het woonhuis en ten verzoeke van dhr. A. v. d. Bliek te Ellewoutsdijk, a con tant, verkoopen: als: linnenkast, kleerkast, tafels, stoe len, spiegels, lampen, theetafel, ka chels, w.o. vulkachel, veeren bed, ijz. ledikanten, springveeren matrassen, kop. en andere ketels, ijz. wieg, thee bladen, waschmachine met wringer, waschtobben, droogrekken, spekkuipen, fornuis (60 L.) sportkar, ijssleden, bascules met gewichten enz. Voorts: 2 vette varkens, 2 melkgeiten, 27 kippen, 16 kuikens, kippenhok en kui- kenrennen, partij dakpannen enz. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Vrijdag 18 Juli 1924, n m. 2 uur (N.T.) te Wolfertsdijk, ten herberge van dhr. Poi.ëy, a contant publiek verkoopen 15 gem. Erwten in 7 perc., 6 gem. Tarwe in 3 perc, 6'/, gem. Haver in 3 perc., I gem. Aard appelen in I perceel. Alles wassende op de Johannahoeve. De perceelen zjjn op het terrein ge nummerd. TE KOOP voor ieder aannemelijk bod, een voor eenige jaren nieuw, solied gebouwd aan den Kloetingschen Weg bij den Tol A 40. Te aanvaarden binnen 14 dagen. J. MELSE, Kloetinge. Aanbiedingen worden ingewacht ten kantore van den Notaris H. W. NEER- VOORT te 's-Gravenpolder. Beleefd aanbevelend,

Goessche Courant | 1924 | | pagina bijlage 2