Welke Bioscoop De Voddenraper van Parijs Motor- Dorsch- Machines IV. Landre Glinderman Stfil Di6t llittotmorgeD Bewaarschool. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. t'raa't 1 en de Boksmatchen ZATERDAG en ZONDAG HORAN-BEGKETT an BOMB WELLS-J.BLOOMFIELD ADVIËRTBNTIKN. de Zwarte en Roode Bessen en Pruimen, AW Reinigingsdorschmachines NIEUWSTE CONSTRUCTIE Loopend op KOGELLAGERS Leveren alle Granen, Erwten en Boonen, alsook Fijne Zaden schoon in den zak. VERRASSENDE RESULTATEN. MP" Vraagt thans offerte bij AMSTERDAM - Spuistraat 6 en 8 Het Woonhuis en Erf, een netten inboedel, Heeren Landbouwers. H,M. de Koningin. Ik gaf het volgende. Eerste wageneen miniatunrdorp, met vijf huizen, vijf kerken, vijf ver schillende scholen en vijf ziekenhuizen; voorstellende een gemeente lijdende aan de richting-splitsingsziekte. Ideaal: ieder mensch z'n eigen kerk, school en zieken- huis. Tweede wagen een eenvoudige huis kamer, aan de tafel, waarop een fiesch jenever, eenige mannen. Vrouw en kinderen zijn naar de keuken verbannen. Het hoofd van het gezin zegt„Buiten wordt niet meer geschonken. We heb ben de kreeg nou thuis. Allo jongens, laten we er nog eentje nemen, 't Is nu de helft goedkooper en dus kunnen we tweemaal zooveel drinken». Deze wagen geeft een der gevolgen van plaatselijke keuze. Derde wagen Een baan, die luid kraait in de richting van de opkomende zon. Op z'n legerstede zucht minister Heemskerkhij kan niet slapen en werpt zich vau de eene op de andere zijde: „Kon ik dat beest z'n nek maar omdraaien 1" De haan stoort zich echter hier niet aan, maar kraait nog harder. De Dageraad. Vierde wagen Colijn de „beeren» (te korten) leider. De minister van financiën tvedt op met een gemuil- korfdeu beer (te korten op de begroo ting) en laat deze naar zijn pijpen dansen. Vijfde wagen Deze is gevuld met afzichtelijk geschonden personagiën Dt wagen geeft een voorstelling van de gevolgen van afschaffing van den v&cci- r.alie-dwang. Zesde wagen De heer Colijn op zoek met een kaarsje naar'het voorwerp dat hij uu nog zal kunnen belasten. Daar naast een groote glazen stolp, waaronder h t eenigste onbelaste artikel. Men ziet niets. Het is de lucht. Zeveude wages Een pastoor en een fijne domino, voorzien van de aloude attributen, de parapluie, den hoogen hoed en de handschoenen. De dominé //Voortaan kan men in Nederland alleen op onze manier zalig Worden». De pastoor, met een glimlach die den dominé weinig goeds voorspelt „Op myn manier, m'n waarde». TOMMY. Zuid-Bevei.ands Costuum voor Prinses Juliana. Men verzoekt ons mede te deelen, dat verschillende dames alhier zich bereid hebben verklaard giften in te zamelen voor het aan H.K.U. Prinses Juliana aan te bieden Zuid-Bevelandsch osiuurn. Met de inzameling zal reeds Zaterdag 5 Juli worden aangevangen. Biljarten. De Biljartclubs „Middelburg» te Middelburg en „Nationale» alhier zullen onderling in een vriendschappelijke match legen elkander uitkomen. De eerste ontmoeting heeft plaats op Zondag 6 Juli a.s. in het café „Nationale» alhier, alwaar „Middel burg» zal uitkomen met een 5-tal eerste klassers en een 5-tal tweede klassers. Op 20 Juli komt „Nationale» alhier uit tegen „Middelburg» in café //No vum" rnel twee gelijke 5-tallen. Dien dag zal ook eene Algemeene Vergade ring belegd worden, waarop alle in Zeeland gevestigde clubs zullen worden uitgeuoodigd, teneinde te geraken tot oprichting van een Zeeuwschen Biljard- bond. Maatschappij Nationaal Sportpaleis. Dinsdagavond is bjj de trekking d,ei Mij. Nationaal Sportpaleis, in het Schuttershof alhier, door de politie de trekkingsmachine in beslag genomen. Ter toelichting schrijft ons de Mij. Nationaal Sportpaleis het volgende Zooals uit onze herhaalde publicaties bekend is, zijn de justitieele autoriteiten bet er over eens, dat°bnze premie- leeningen volkomen wettig zijn, vandaar overal in den lande medewerking en toelating. Ten aanzien van de toelaatbaarheid van extra premies die in de zaal aan de obligatiehouders worden verstrekt, schijnt verschil van meening te bestaan. Uit onze opzettelijke informatie bleek ons reeds lang dat de autoriteiten in den Haag legen deze extra premies geen bezwaar hadden, en ook elders in den lande denkt men er zoo over. De ambtenaar O.M. te Middelburg schijnt evenwel te dien aanzien zeker heid te willen hebben en een uitspraak van den rechter uit te lokken. Daar voor moesten natuurlijk eenige be scheiden als stukken van overtuiging aanwezig te Goes, door de politie worden medegenomen, vuur de eigenlijke premietrekking was aangevangen. Hierbij was evenwel geen enkele obligatie. l)it is alles wat er gebeurd is, de trekking van alle gewone premies heeft normaal en ongehinderd plaats gehad (onder groot enthousiasme te Haarlem. Red. G. Crt.), waaruit te meer blijkt dat het hier een zuiver plaatselijk inzicht, betreffende een onderdeel is. Kantongerecht Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding jagen zonder akte en vergunning: J. T. te Hoedekenskcrke f 1 b. of 1 w. t.sch. Oprit Markt anders dan stapvoets rijden: A. B. te Goes, ontslagen van rechtsvervolging. Loopen over een, anders grond: A. S., H. J. v. R. te Gdes, f 5 b. of 1 w. t.sch., J. F. v. H. te Gdes, D. G., H. K. te Hansweert, f 5 b. of 5 d. Niet vertoonen nummerbewijs hon denkar: B. W. te 's Heer Arends kerke, terug aan ouders. Afleveren van melk ondeugdelijk van samenstelling: M. B. te Borssele, f 20 1). of 20 d. Brood ter aflevering in voorraad heb ben dat niet aan gewicht voldoet: J. R. te Wissenkerke» f 5 b. of 5 d. Met motor veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: C. P. V. te Krabbendijke, f 10 b. of 10 d. Overtreding leerplichtwet: C- v. d. D., J. C. v. I., A. H., C. A. R., M. D., B. P. allen te Heinkensz., W. K. te Wcmeldinge, geen straf toegepast. D. v. K. te Kattendijke, f 5 b. of 5 d. Varen zonder naam op schip: J. G. te Terneuzen, P. d. M. te Dordrecht f 5 b. of 5 d. Zonder verlof van B. en W. mest vaalt aanleggenA. v. E. te Hansweert •f 5 b. of 5 d. Vervoeren van ondermaatsche kreef ten: C. P. te Ierseka, f 10 b. of 10 d. Vee drijven over een buitendijk: W. R. te 's Heer Arendskerke;, f 3 b. of 3d. Steenen losmaken uit een dijk: J. M. A. L. M. te Ierseke, f 3 b. of 3 d. Rijden langs spoorbaan en opgeven valsche naam: J. S. J. te Rucphen, f 3 en f 5 of 3 d. en 5 d. Overtreding Arbeidswet 1 rekhon- denwet: J. W. te 's Heer Hendriks kinderen,' f 2 en f 1 of 2 d. en 1 d. Overtreding Arbeidswet: W. J. P. te Biezelinge, 2 m[. f 0,50 b. of 2 m. 1 d., A. D. te Kloetingê f 3 b. of 3 d., J. J. v. d. P. te Ierseke 2 iï\. f 2 b. of 2 m. 2 d., P. D. aldaar, f 1 b. of 1 d. u Visschen zonder vergunning: J. K. te 's Heer Arendskerkd f 3 b. of 3 d. Jagen in gesloten jachttijd: I. E. d. R. te Wissenkerk^ f 10 b. of 10 d. Wagen onbeheerd laten staan: C. W. S. te Schore f 3 b. of 3 d. Met motor rijden op een gesloten weg: P. J- P- te Arnhem, A. B. te Rotterdam f 5 b. of 5 d. Met motor 's avonds rijden zonder licht: C. J. v. H. te Colijnsplaat f 10 b. of 2 w. t.sch. 's Avonds fietsen zonder licht: M. W. v. d. W. te Rilland, A. V., D. v. d. W. te Colijnsplaat, M. D. V. te Wil- helminadorp, J. A. C., D. K. te s Gra venpolder, Z. d. G. te Kapelle, C. M. te Borssele, G. H. te Colijnsplaat, L. K. te 's Heer Arendskerke, C. A. te Ovezande, allen f 3 b. of 3 d., P. D. J., A. S. te Wissenkerke f 3 b. of 1 w. t.sch. Dronkenschap: 3e herh.: A. V. te Ierseke 10 en 14 d. hech., L. O. te 's Heerenhoek 3 d. h. Vrijgesproken beklaagd overtreding ArtsenijbereidkunstM. E. P. te Goes, te Goes in bebouwde kom harder rij den dan in matigen draf: A. K. te 's Heer Arendskerke. A a n r ij d i n g. Maandagmiddag omstreeks half vier uur heeft een aan rijding plaats gehad op den Raamweg, dichtbij den Waalsdorper weg tusschen een personen-auto, die uit de richting van den Haagschen dierentuin kwam, en de electrische tram uit Scheveningen. De weg is daar ter plaatse breed ge noeg, en het uitzicht wordt niet door boomen of bosch belemmerd. Boven dien staat er een groot waarschu wingsbord, daar de weg smaller wordt bij het Artilleriepark. Het ongeval moet zich ongeveer als volgt hebben toegedragen. Aan het stuur van den. personenauto zat de 34-jarige L. v. J., directeur van een nachtvea- ligheidsdienst te Rotterdam; de inzit tenden waren de heer M. Coremans, lid van den Rotterdamschen gemeente raad, diens broer G. C., de 15-janige mej. C. H., uit Den Haag, en de Rotlerdamsche rijwielhandelaar J. PI. W. De. laatste was eigenlijk de chauf feur, maar hij, had het stuur overgege ven aan L. v. J., die pas kort het chauffeuren kent. Van J. reed met een flinke vaart over den weg en wilde de tramrails oversteken. Volgens zijn bewering heeft hij de tram niet gezien en merkte hij ook Jiet waarschuwingsbord te laat op. Toen de tram kwam aanrijden, en v. J. het ongeluk zag aankormen, trachtte hij vergeefs den wagen tot stilstand te brengen. Deza gleed door en de tram reed met volle vaart op de flank van de auto in. De schok was zoo hevig, dat de bestuurder uit dc auto werd geslin gerd en met een gecompliceerde been breuk werd opgenomen; J. H. W. liep ernstige inwendige kneuzingen op en het meisje werd in den rug verwond, ter wijl G. C. ongedeerd bleef. Alle vier personen werden door den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Plaag gebracht. Van den eer M. Coremans is na het ongeluk niets meer gezien; men ver moedt dat hij ongedeerd is gebleven. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. te KAPELLE. Groote veiling van 2 Juli 1924. Kruisbessen f 10,50 a f 11,20 per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Meikersen f 29 a f 44, Plollanders f 26 a f 33, Limburgers f 20, Volgers f 25, Porceleinkersen ■f 17 a f 18, Vroege witte f 17 a f 19, Zure f 15,-, Kruisbessen f 9,10 a f 10,30, Meeldauw f 6,40, Aardbeien f 14 a f 22, Frambozen f 27, Aard appels: Eerstelingen f 8,70 a f 11,10, Schoolmeesters f 8,10 a f 8,20, Po ters f 6, alles per 100 Kg. Kipeieren f 6,10, Eendeieren f 6,50 beide per 100 stuks. Kleine veiling van 3 Juli 1924. Kersen: Meikersen f 28 a f 32, Hollanders f 25' a f 34, Bruine Blance -f 17 a f 19, Limburgers f 17, Morel len f 17 a f 19, Porceleinkersen f 15 a f 16, Vroege witte f 14 a f 17, Suikerkersen f '17 a f 18,Roode bes- pen f 18, Frambozen f 15, Aardbeien f 19 a f 21, Aardappels f 8,60 a f 10,60, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND te GOES Groote veiling van 3 Juli 1924.' Kruisbessen f 10,70 a f 11,70 per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Hollanders P 25 a f 34, Bruine Blance f 18 a f 19, Beier- landers f 23, Meikersen f 28 a f 36, Porceleinkersen f 16 a f 22, Suiker kersen f 19 a f 21, Luikenaars f 16 a f 17, Aardbeien, f 9 a f 21, Fram bozen f 28, Roode bessen*-f 6 a f 9, Doperwten f 11 a f 17, Peulen f 16, Tuinboonen f 7, Zilveruien f 14, Nieuwe aardappelen (groote) f 6 a f 10, Nieuwe aardappelen (poters) f 4 a f 7, Oude aardappelen f 2 a f 4, Bloemkooll f 5 a f 12, Komkommers f 9, alles per 100 Kg. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Adriaan Karelse, in den ouderdom van bjjna 70 jaren. Wed. M. KARELSECox. W. KARELSE. M. BOONEKarelse. J. BOONE. P. KARELSE. L. KARELSEde Roo. Middelburg. J. COUMOUKarelse. W. E. COUMOU en Kleinkinderen. Kruiningen, 3 Juli 1924. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, zal op Maandag 7 Juli 1924, des avonds 6 uur (O.T.) in de herberg van dhr. M. Korstanje te Wemeldinge, publiek verkoopen wassende in diverse boomgaarden onder Wemeldinge en Kapelle, voor de Heeren E. Lindenbergh, L. Dominicus, J. A. Dominicus, C. Burger, Jacs. de Zeeuw, Matth. Kole, J. Eerdinandusse, Mejuffr. de Wed. Burger-van Oosten, Mejuffr. de Wed. C. de Schipper, het Burger lijk Armbestuur, de Ned. Herv. Kerk, de Diaconie der Herv. Gemeente, Ad. Bruinooge e.a. Verder, voor dhr. L. v. d. Boom gaard 150 roeden Gerst bij de gas fabriek. Breeder bij biljetten omschreven. De Sanguinose is een zuiver plantaardig middel, dat in hooge mate het bJoed verrijkt, doordat het de roode bloedlichaampjes vermeerdert. Gezond en krachtig bloed is eeue levensvoorwaarde voor jong en oud; en wanneer het bloed gezond en krachtig is, dan verdwijnen de kwalen, de zwakte en de lusteloosheid, die het leven dikwijls maken tot een last,. Honderden in ons eigen land hebben reeds de goede werking der Sanguinose leeren kennen. Neemt er ook de proef eens mede, wanneer gij geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandeling Gij behoeft van de Sanguinose geen Likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is genoeg. Daar is géén middel, versta het goed, geen enkel middel dat zoo snel helpt in alle gevallen van uitputting en algemeene verslapping. Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle voorname drogisten. WACHT U VOOR NAklAAK. Prijs per flacon f2, 6 fl. f 11,en 12 fl. f21,—. De Riemerstraat 2c/4, VAN DAM Co,,. Den Haag. De beste, cer.voudigste en goedkoopste kleine worden gebouwd door DE POL, ZUTPHEN =£1 De Notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand, zal op Woensdag 23 Juli 1924, des voormiddags 11 nur (N.T.) te Heinkenszand, in de herberg van A. Yermeulen, ten verzoeke van de erven van Mej. wed. F. van de Linde, in het openbaar verkoopen met Schuur en Varkenshok, aan de Dorpsstraat aldaar, kadaster Sectie B. no. 506, groot 2 A. 83 c.A„ gedeeltelijk verhuurd voor f 1,50 per week. Aanvaarding bij de betaling, vóór of op 20 Augustus a.s. en des namiddags 1 uur (N.T.) aan voormeld pand, tegen contante betaling w.o. kabinet, tafels, stoelen, spiegels, ledikanten, veeren bedden, matten, kachels, lampen, schilderijen, keuken gereedschap, glas- en aardewerk, tuin gereedschap, enz. Te bezichtigen Dinsdag 22 Juli van 25 uur n.m. (N.T.) wanneer gij heden bemerkt, dat Uw drukwerk bijna verbruikt is. Geef het dadelijk aan ons op. G ii hebt het dan op t ij d. H. V. GOESCHE COURANT EN KLEEUWENS ROSS Wij hebben aan hooge, Vaste prijzen op contract nog te plaatsen plm. 40 H.A. Koolzaden, Bieten- zaden, enz. Ook nog io H.A. te huur gevraagd vanaf Augustus a.s. tot November 1925. Vraagt conditiën over teeltwijze enz. aan ondergeteekenden. Voorts aanbieding gevraagd van groen te plukken erwten, tuinboonen (z.g. platte boonen) en bruine boonen, per K.G. of per gemet. Beleefd aanbevelend, K. DE DREU Mzn., Zaadteelt en Zaadhandel, 's H. H. Kinderendjjk, Goes. en S. J. DE BRA AL, Schoolweg 29, Terneuzen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Goes brengen ter kennis van belanghebbende® dat de aangifte van leerlingen voor de openbare bewaarschool voor de toelating na de zomervacantie(26 Aug. 1924) kan plaats hebben vanaf heden tot en met 23 Juli a-s., des voormiddags van 9 tot des middags 12 uur ter secretarie der gemeente.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3