AANBESTEDING. AANBESTEDING. 10 PROGENT KORTING P.A.DELIGNY - GOES Landbouw, Veeteelt en Visscherij. LAATSTE M TELMRMB MH1GÜIÜ. Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. Burgerlijke 8taud van Goes. 435e Staatsloterij 5e ki. het verbouwen van het kantoor der fabriek en maken van een boven woning op het kantoor. Op Vrijdag 13 Juni 1924, Donderdag 5 Juni 1924, verkoopen Openbare Verkooping. Meubilaire- en Huishou delijke Goederen, MAANDAG 2 JUNI 1924, Openbare Verkooping een ruim Woonhuis, Vrijdag 20 Juni 1924, Publiek verkoopen: een Eofsteedje, Woensdag 4 Juni 1924, publiek verkoopen een Vrachtrijders- Stalhouders inspan, DERDE ZENDING HEEREN-GOSTUUMS HEEREN KOSTUUMS, IWDIM POWERPLUSS 7-9 P.K., electr. 1921, prima in orde, te koop. Prijs f 400,— De Kruisbessen tweede waal met een meerderheid van twee-derde der slemtnen heeft sange- nomeu, tengevolge waarvan het ontwerp tot wet is verheven, ondanks het veto dat de president er over had uitge sproken. Men heeft hier met een on zakelijke, verpolitiekte stemming te doen, waarvan echter het resultaat voor de Amerikaansche schatkist een bedui dende verzwaring beteekent. In de nota, waarmede president Ooolidge zijn veto toelicht, zegt hij dat het ontwerp iu totaal een uitgaaf van 4 milliard pst. zal vorderen, welke aan een bepaalde groep der bevolking zal ten goede komen, waarvan de meesten „able- bodied" (valide) zijn. Reeds nn wordt ain de oudstrijders en hun betrekkingen uit de oorlogen tusscke.n 1812 en 1902 per jaar 263 millioen pd.st. uitgekeerd, dit bedrag zon door de voorgestelde verhoogingen met 58 millioen pd.st. per jaar en door den bonus aan de oudstrijders uit den wereldoorlog met 150 millioen pd.st. atjjgen. Terecht stelt de president zich op het standpunt dat ieder staatsburger verplicht is zijn land in oorlogstijd te dienen zonder daarvoor wegens geleden verliezen te worden schadeloos gesteld. Maar bovendien acht de president de bonus bill in strijd met de bezuiniging, om te besluiten met de ook voor andere landen zeer behartenswaardige opmer king dat „the advantage of a class cannot be greater than the welfare of the nation". De voordeelen van één groep der bevolking kunnen niet grooter zijn dan de welstand der geheele natie. Men heeft zich echter aan deze inder daad logische argumenteering niet ge stoord en is den kiezers in het gevlei gekomen, zoodat het nu twijfelachtig is geworden of de door Mellon voor gestelde belastingverlaging kan worden doorgevoerd. Het Duitsch-Russisch incident. Naar Rosta meldt zijn de vergun ningen tot invoer van Duitscke goede ren ter waarde van elf millioen roebel ingetrokken tengevolge vaa het incident op het kantoor der Russische handels delegatie te Berlijn. De orders zijn thans geplaatst in Engeland, Italië, Tsjechië en Oostenrijk. Hevige ontploffing te Boekarest. BOEKAREST. Een vreeselijke ont ploffing in het tuighuis, dat slechts een 300 M. van het koninklijk paleis ver wijderd ligt, heeft Maandag in de ge heele stad een paniek veroorzaakt. Mijlen in het rond zijn de huizen ge teisterd. Duizenden zware granaten zijn in snelle opeenvolging ontploftde ver schrikte bezetting dacht dat de stad gebombardeerd werd. Koning Ferdinand die met den minister van oorlog was uitgereden, keerde spoedig naar de plaats van het onheil terug en prinses Elenore, de gewezen koning en koningin van Grie kenland en het geheele peisoneel van het koninklijk paleis snelden naar buiten om hulp te bieden. Ofschoon het paleis slechts weinig beschadigd is, zijn er binnen het gebouw voorwerpen van waarde vernield. Na de ontploffing brak brand uit in verscheiden bij het tuighuis gelegen gebouwen, o.a. in de militaire school en een meisjesschool. De zitting van de Kamer werd dade- lijk geschorst. Hoeveel menschenlevens er te betreuren zijn is onbekend, De stoifeljjke schade wordt op een millioen pond slerliig geschat. Oorzaak van den brand zijn vonken uit een locomobiel. Be ie nationale trekpaarden- tentoonstelling. De vereeniging „Stamboek v. k. Nqd Trekpaard B. T." zal ook wederom dit jaar eeue groote nationale tentoon stelling houden. Deze tentoonstelling, de vierde sinds hare oprichting, kan door omstandig heden dit jaar niet te 's Gravenhage gehouden worden. De vereeniging is echter zoo gelukkig geweest in Dord recht een zeer geschikt terrein te vin den, het Sportpark Reeweg, dat door zjjn inrichting mei overdekte en open tribunes zeer zeker zal kunnen bijdra gen tot het welslagen der tentoon stelling. welke afbrak. De auto reed evenwel door en had nog zoo'n vaart, dat hij ter rechterzijde van den weg tegen een 20-tal meters verder staauden boom aanreed, welke bij den grond geheel afknapte. Deze schok bracht den aulo tot stil stand, doch tengevolge hiervan werden de chauffeur-eigenaal en de naast hem zittende dame Uoor de vooirnit ge slingerd, waarna zij onder het zoo goed als geheel veibrijzelde voorstak van den auto geraakten. Niet zonder moeite gelukte het later den linlpbiedenden, de beide getroffenen onder de auto vandaan te halen. De ongeveer 30-jarige dame was er het ergst aan toe. Kermend riep zij telkens „laat mij maar sterven Ook de heer had verschillende wouden. Als een bewijs, hoe sterk de schok geweest moet zijn, diene, dat het stuurrad geheel gebroken en versplinterd was. De dame en de heer, die achterin de auto waren gezeten, hebben ook wonden en schrammen opgeloopen, maar zijn er betrekkelijk goed afge komen. Nadat de ernstig verwonde dame Ten B. door den Eersten Hulpdienst naar het Ziekenhuis was vervoerd, leek haar toestand hoogst zorgelijk. Ook de toestand van den chauflëur was in die mate ernstig, dat hem doi,r den commissaris van politie nog geen regelmatig -verhoor kon worden afge nomen. Hij verklaarde, dat hij het beheer over den auto verloren had, doordat van den anderen kant een auto met verblindend licht naderde. Deze verklaring is echter nog van geen enkele zijde bevestigd er zijn ooggetuigen geweest, die beweren dat de chauffeur met meer dan woeste vaart reed, zoodat de auto over den weg slingerde. Kinderen ontvoerd. Bij deu commissaris van politie te Enschedé is Dinsdagnamiddag bericht ontvangen van het politiebureau te Rheda (een plaatsje ten Oosten van Münster in W.), dat daar dienzelfdeu middag twee schoolkinderen van 12 en 13 jaar ge naamd Anuie Loningen en Heieue Diediug, door inzittenden van een auto, gemerkt I X 23311, zijn ontvoerd. Daar de auto verdween iu de richting Warendorf, vermoedt men, dat de out voerders van plan waren over de Neder- land8che grens te vluchten. Gemengd JNieuws. Auto-ongeluk. Woensdagnacht heeft in Den Haag een ernstig auto ongeluk plaats gehad op de Koninginue- gracht. De heer H. uit Voorschoten kwam, vergezeld van twee dames en een heer, met een 8-cjlinder auto van Soheveningen gereden, waar het gezel schap een bar had bezocht. Nadat de auto tegen de hoogte van de Konin ginnegracht was opgereden, vloog hj tegen een daar staande lantaarnpaal, Mej. J. Droo- ger te Vijfhuizen, vroeg wegens huwe lijk ongeveer twee jaar geleden haar ontslag aan als waarnemend kantoor houdster der post te Vijfhuizen. De officieele beslissing is deze week afge komen. De postcheque- en girodienst. De directeur-generaal der posterijen eu telegrafie maakt bekend, dat de houders van postcheques alsnog ge durende de maand Juni 1924 zich bjj de post- en hulpkantoren kunnen ver voegen voor het aanvragen van mach tiging tot uitbetalen van die cheques. Cheques, van welke voor 1 Juli 1924 uitbetaling niet is aangevraagd, worden als vervallen beschouwd. (Verbeterd bericht in de St.ct.) De Wester-Scheide. Vclgens het Hdbl. van Antwerpen zou de Nederlaudscke regeeriug ge weigerd hebben, hel achtergedeelte van het Grieksche stoomschip Assimina M Embiricos, iu tweeën gebroken buiten de vaargeul te Valkemsse, te vernielen. Eu door zijn ligging zou dit wrak van invloed zijn op deu stroom van het water en bijgevolg op de verzandingen in de passen van Valkenisse en Bath uitwerking hebben. Het Antwerpscbe blaa voegt hieraan toe, dat, volgens het verdrag van 1839; de Nederlandsche regeering verplicht is de Scheldepassen op haar gebied te onderhoudenmaar, aangezien het wrak buiten de vaargeul ligt, is zij niet verplicht het wrak te vernielen. Politierechter re Middelburg ln de zitting van 30 Mei 1924 werden de volgende zaken behandeld A. K., 73 jaar, groentenkweeker te Kapelle, werd beklaagd dat hij op 20 Maart jl. te Kapelle een kip, toebe- hoorende aan Maria Sela heeft dood geschoten. Eisch f 10 of 10 d. keehf. Uitspraak f 1 of 1 d. hecht. B. H. W., 45 jr., colporteur te Haarlem, werd ten laste gelegd dat hjj op 23 Maart j.l. te Wissenkerke een paar schoenen toebehoorende aan L. v. d. Weeie heeft weggenomen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 3 maanden gevangenisstraf. Telegr&f. Weerbericht naar waarnemingen, verricht inden morgtn van 30 Mei medegedeeld door het Koninklijk Hederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt. Verwachting tol den avond van 31 dezer Matige tot zwakke wind uit zuide lijke lichtingen, licht tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Colijnsplaat. Woensdagavond werd ten overstaan van Notaris ti. M. Mai ls,usse te Kortgene voor de erven van de Wed. J. C. de Mul in 't cafe van dhr. J. L. da Mul aihier, publiek ver kocht een burgerwoonhuis met schuur, erf "en tuin aan de Voorstraat, groot 3.09 A. Kooper werd de heer i. P. van der Weele alhier, voor f 2890; benevens 8^2 pet. onkosten en 1 pet. premie voor den hoogsten insclmj ver en bovendien nog f 35 voor rechterlijk bevel en f 20 voor een over te nemen hoenderhok. Goes. Vrijdag werd aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis nut bijkomende werken bij het gebouw dtr Veilingsver. Zuid-öeveland, alhier. insenrijvers dhru. B. Smit Katten- dijke, f 5250, J. M. J. Schrijver Zoneu f4690, H. van dabben f4681, J. M. v. Biet f 4628, M. E. Goedemondr, Hausweeit f4385 (gegund). Het schil derwerk ad f L 97 is gegund aan J. de Graaft' alhier. Geboren 27, Anthoniiia a.v. Leen- dert fiatinck ea Maria Catharina Jo hanna van Gre ven broek. Geboren 28, Elizabeth Maria, d.v. Daniël Jacob Heijusdijk en Jonanna Verburg 29, Cornells, z.v. Comelis de Munck en Anna Jacoba Poldermau Waling, z.v. Willem Gerrit Koning eu Hadriaua Maria Aioerts; 30, Oornelis, Luijks en Maria Koruelia Dagevos. Gehuwd28, Jacob Laurens van Wiliegen 25 j. jm. te Kapelle en Eli zabeth Korstanje 81 j. jd. te Goes. Huw.-aang.28, ïzak Boer, 26 jr. jm. te Kloetinge en Janna Scherp, 23 jr. jd. te Goes. Gehuwd 30, Hendrik van Hoorn, 22 jr. jm. en Johanna de Pan, 21 jr. jd. (z.n. z.) 7e lijst Trekking 28 Mei 1900 496 11871 2077 15041 5699 6340 400 6036 21311 11952 13499 15066 200- 2607 7575 11880 12684 13409 16141 16529 20296 20325 100 507 854 2368 3866 3896 4248 5602 10522 11888 12482 13371 16389 16354 17724. 21017 21066 21161 Al>V£KT£NTiKN. Door den heer P. VAN 1WAAR DEN, directeur der Veevoederfabriek „Zeeland" te Goes, zal worden aanbesteed Aanbesteding ten kantore der fabriek op Zaterdag 7 Juni 1924, 's namiddags 2 uur (JM.T.) liet bestek eu teekening zijn op het kantoor der fabriek te verkrijgen it f2 per stel, vanaf Zaterdagmiddag 31 Mei. De Heer en Mevrouw W. G. KUNINÜAlberts geven kennis van de geboorte van hnnnen zoon WALING. Goes, 29 Mei 1924. Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen oij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, betuigen wij hierbij onzen hartelgken dank. Familie JAN BOM, Waarde, 29 Mei 1924. des nam. te 5 ure (Z.T.) zal door het Bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding eener Ghr. Schooi te Kapelle-Biezelinge en Eversdijk m haar schoolgebouw worden aanbesteed: Het verbouwen en restau- reeren van het schoolgebouw met bijlevering en opstellen der benoodigdeschoolmeubeien en verdere werken, volgens daarvan opgemaakt plan A en 8 Bestek en 2 teekeningen a f 3 per stel verkrijgbaar bij JAN B1ERENS, Bouwkundige, Biezelinge, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijs 19 Juni, 's nam. 5 nur (Z.T) De Notaris PILAAR te Goes, zal des morgens te 10 uur (N.T.) voor dhr. J, H. JACOBS aan diens schuur, aan de leiding nabij den 's-Graven- polderschen straatweg, in de gemeente Kloetinge, tegen contante betaling 8 baatgevende melkkoeien, 4 kalveren, zwart merriepaard, 7 varkens, waar onder 4 drachtige zeugen, menwagen, rijtuig, kar, moesmuien, 2 snijmolens, rosmolen, hekeidorschmachine, ploegen, eggen, bakoven, ontroomer, karn, melk- gereedschap, harnas, stroo, planken, balken, ribben enz. De Notaris H. W- NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op Donderdag 5 Juni 1924, des voormiddags 11 uut (N.T.) op het Slot te Buurland, in het openbaar, om contant geld, verkoopen bestaande o.a. uitzwart ebbenhouten ameublement, slaapkamerameublemen ten, diverse leuningstoelen, spiegels, schilderijen, hang- en staande lampen, bedden, matrassen, dekens, linnen goe deren, koper-, blik-, glas- en aarde werk, diverse keukengereedschappen enz. enz. benevens 3 jachtwagens, hondenhokken en 2 zandsteenen leeuwtjes. De goederen zijn te bezichtigen Dinsdag en Woensdag 3 en 4 Juni 1924 van L()5 uur, tegen betaling van 1 0,25 ten behoeve van 't Groene Kruis te Baarland. De notaris PILAAR te Goes zal Woensdag 18 Juni 1924, des namiddags één uur (N.T.) te Niewtedorp voor dhr. A. van Ant werpen, te diens huize, tegen contante betaling, verkoopen kabinet, tafeis, kastjes, stoelen, vee ren bed en luebehooren, spiegels, kachels, lampen, banken, kisten, vloerkleed, looper, fiets, boeken, trapnaaimachine; glas- en aardewerk en gereedschap enz, De Notaris L. A. BETH te Oye- zaude, zal op s namiddags 1 uur (N.T.) te 's-Heeren- hoek, ten verzoeke en op de hofstede van dhr. J. SCHRIEKS, aldaar, tegen contante betaling in het openbaar verkoopen: 1 vos-merriepaard, oud 9 jaar, stamb. A no. 6768; 1 dito, oud 4 jaar, veu- leub. n. 2Ö304, 1 vet varken, 1 men wagen, 1 veerwagen op Ceiling's patent as, 1 driewielskar (zoo goed als nieuw), 1 teutwagen, 1 ros, 1 rechtstroo- dorschmachine, 1 luiiddurschmacliine, 1 rolblok (3'd'eeiig), rolsleper, sleepbord, Sack's ploeg en Deere ploeg, 4 eggen in soort, vleeschblok, kruiwagen, geesel- stesn met paard, windmolen, 2 doppen, 2 koebakken, slijpsteen, tarwestroo, peeënmolen, stroomolen, harnassement, pleien, reepen, zwingen, bascule, mest tn den mestput, enz. op Vrijdag 27 Juni 1924, des namid dags te 3 uur (N.T.) te 's Heer Hen- druskinderen, in de herberg bij C. REM1JN, voor den heer H. V. Strien Jz ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van Schuurtjë, Waschhok, Kippen ren, tri en Tuin te 's Heer Hendrikskinderen, aan den Straatweg, groot 3 A. 86 c.A. Op gebruik uiterlijk 1 November a.s. Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des nam. 2 uur (N.T.) te Oudelande, ten herherge van dhr. B. Verbeek, ten verzoeke van dhr. L WESTÜIJK bestaande uit: WOONHUIS met schuur, boomgaard, tuin, erf en bouwland, staande en gelegen te OuUelande, a/d Oudelandschen Kamer- dijk, groot 1 H.A. 98 A. 90 c.A. Op gebruikde gebouwen uiterlijk 1 Augustus 1924 en het overige bij de betaling. Overname van den oogst verplichtend. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags l'/z uur (N.T.) ten verzoeke vau den heer P. SQNKE, aan zijn woning te Wemeldinge op het Dorp, wegens beëindiging van 't bedrijf en w.o. vosruin, oud 14 jr. vos-merrie, oud 12 jr.bruine merrie, oud 17 jr., breack voor 10 pers. met zomer- en winterkap, 2 landauers, coupé, 2 mep- wagens op ïjz. assen. 2 Sack's ploegen, moorploeg, 2 eggen, sleepbord, veld. sleper, 2 grindbakken, 2 voorladders, pongerboomen, dubbele zwingen, ploeg- karren, peeplanken, peemolen, reepen en pleien, harnaB, enz. enz. Bergplaats voor fietsen. Voor solide koopers verleent de ver- kooper uitstel van betaling tot 1 Sep tember 1924. WILT U THANS EENS EENE ENORME GROOTE KEUZE ZIEN IN aan de meest scherpe concurrentie? Welnu, wij brengen die U vanaf f7,00, f 8,50, f 12,50, f 16,00, f 17,50, f20,00, f22,00, 124,00, f28,00 tot f60,00 eu geven U tijdelijk daarop nog 10 PROCENT EXTRA KORTING boven een Das, Zelfsirikker, Boord of een paar Sokken cadeau. J0NGEHEEREN KOSTUUMS, KINDERPAKJES, Norfolk- of Matrozenpakjes. HEEREN LINNEN KOSTUUMS. TRICOT ONDERGOEDEREN. Overhemden met en zonder stijf boord. Fantasie Sokken vanaf 35 cent. K.'HELDER, vertegenw. Boeke Huidekoper, Westsingel, Goes. - Bij inschrijving te koop a contant: van plm. 7500 struiken, groeiende iu Zwake, gemeente 's Gravenpolder. Biljetten in te leveren vóór cf op 6 Juni a.s. tot 6 uur (N.T.), bij B. BUR GEE té Kapelle. Inlichtingen bij JOZIaSSE te 's Gra venpolder. HANDEL IN FIJNE VLEESCHWAREN P. J. SlERUM, Opril 18, 6«£S Zeer fijne Ham 30 et. per ons Gekookte Worst 22 ctper ons Tongworst 20 ct. per ons

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3