KARPETTEN 10 PROGENT KORTING P.A.DEL1GNY -GOES 10 PROCENT KORTING P. A.DE1MY - GOES Staten-Genera al, STADSNIEUWS. Sport. Landbouw, Veeteelt en Visscherij. Gemengd Nieuws. Marktbericht Verkoopingeu en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz,. Aanbestedingen. Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. Telegraf. Weerbericht Burgerlijke Stand van Goes. Correspondentie. Posterijen, Watergetijen voor Wemeldinge, AD V LliTEN TJLfcN DERDE ZENDING HEEREN-COSTUUMS TWEEDE KAMER. De Kamer heeft de, nu 19 jaar in voorbereiding zijnde, wijziging van ons zeerecht, dat van 1838 dateert, z.h.s. aangenomen. Een succes voor den regeeringscommissaris, prof. Molengraaf!'. In deze regeling is nu ook opgeno men het voorschrift, dat de met schepe lingen gesloten arbeidsovereenkomsten, zoo deze schriftelijk zijn opgemaakt, aan boord moeten zijn. Witte Bioscoop, „Lachen is gezond". Dit i« een al gemeen aangenomen begrip..Waarom het zoo is, zullen de meesten niet weten te verklaren. „De lever schudt dan zoo», zeggen we en daarmee ma ken we ons af van de verdere verkla ringen omtrent de weldadige gevolgen voor onzen physieken welstand; Mogelijk is de psychische toestand, waarin we zijn gebracht door die op wekking tot leverschudding nog be-j,. langrjjker voor ons organisme dan die beweging zelf. Ofsehoon dus overtuigd van de wenschelijkheid om dit proces te onder gaan, is de vervulling daarvan niet zoo gemakkelijk, en menigmaal hebben we het bij goedbedoelde pogingen van auteurs, die daarvoor hunne blijspelen hebben geschreven en van acteurs, die hunne menschelijke waardigheid daarbij overboord hebben gegooid, niet verder kunnen brengen dan tot een grijns of een glimlach, en die verduivelde lever vertikte het maar om. in de gewenschte schudding te komen. Met dramatische tooneelen aandoe ning te verwekken en door tragische verhalen het pjubliek tot de tranen toe te bewegen ij kinderspel, vergeleken bij de kunst om onze zwaarmoedige Noordelijke naturen in lachen te doen uitbarsten. Wanneer er dan iemand in is ge slaagd ons deze opwekkende, verjongen de, gezonde leverschadding bij te brengen, dan mogen we die gelegen heid niet verzuimen. En nu is er zoo'n gelegenheid, die zeer gemakkelijk is te bereiken, e'n zouden we toch wel dwaas zijn, wah- neer deze niet werd gebruikt. Wie de voorstelling van Watt en J Watt heeft bijgewoond, zal daarvan kunnen getuigen. Wij hoorden bij de voorstelling van Zaterdagavond om ons heen een dave rend gelach, dat voldoende bewijs gaf, van de zoo gewenschte leverschudding, en bij het uitgaan deden ons de kaken nóg zeer van het lachen. Als de „Witte Bioscoop» meer van die stukken laat komen, kunnen de medici zich hier wel opbergen. Een virgissins. Dezer dagen zagen wjj een tweetal dames vreemdelingen een brief bezorgen in de bus van het politie bureau, blijkbaar in de meening dat daar het postkantoor gevestigd was, een meening waarin zij door de op het bordes staande fietsen schenen te worden bevestigd. Wellicht ware het wensche- lijk boven-, de bas het woordje. Privé te schilderen. .1 Bioscoop Schuttershof. De Duikboot-kapitein is een film die er wezen mag, zoowel door het keurig spel der Fransche artisten, als door de prachtige opnamen, meestal, in Ooster- sche omgeving. Speciaal noemen we de schitterende zeegezichten, de opnamen der vloot-manoeuvres en de stemmings volle tafereelen in de woestijn. De korte inhoud is als volgtdoor het schuiven van opium, verzuimt de duikboot-kapitein de vloot manoeuvres en besluit uit vrees voor degradatie, op raad van zijn vriend, de woestijn in te vluchten. Deze vriend heeft, dd vrouw van den kapitein lief en hij zet een complot op touw om den kapitein uit den weg te ruimen. Dit mislukt, de kapitein verneemt de toedracht der zaak, hij keert terug en in een worste lingmet den vriend gaat het pistool af en wordt de laatste gedood. Een spannende rechtsscène brengt de beslissing. Ook het overige programma was uitstekend, in 't bijzonder de fraai ge kleurde natuuropnamon der Pathé- revue en de komische film. Een Vlaamsche komiek liet het publiek braaf lachen. Hij droeg zijn coupletten aardig voor en voefde met zijn snelle voeten een humoristisch accompagnement- uit. öesi.a4qd. Geslaagd voor het diploma School raad met de beide aanteekeningen 0.». de heer D. A. Oranje te Sliedrecht (geb. te Goes). Euphonia. Bij gunstig weder hoopt Euphonia op Vrijdag 30 Mei een volksconcert te geven op de tent van de Groote .Markt en volgend programma uit te voeren. 1. Steadfast and True, March, C. Peike2. Ouverture Princesse Marie José, J. E. Strauwen (concoursnummer Kruiningen)3. „Tesoro Mio", Grande Valse, Becucci4. Rêve Guerrier», Marche Triomphale, E. Marsal5. „Musika», Marsch, H. L. Blankenberg 6. Nog eens concoursnummer Krui ningen als no.-2; 7, Le Sheik Foxtrot, T. Snijder (dans I'immense Sahara8. Grande Fautaisie sur l'Opéra Faust, arr. M. J. H. Kessels9. Finale. Vostba'. Vriendschappelijk, Goes IBergsche Boys 54. Middelburg ID.O.S.K.O, I 41, leriewedstrijden G. V. V. „Goes". Goes II—De Zeeuwen niet door gegaan. Rillumi Bath. Omtrent de alhier op Hemelvaartsdag te houden voetbalserie- wedstrijden zij het navolgende nog meegedeeld. Er wordt als volgt ge speeld A. Ajex van lerseke en V.V.H. van Hoogerheide. B. O.D.S. van Goes met Volharding van Rilland. Daaarna ver liezer A. tegen verliezer B., daarna winner A. tegen winner B. le prijs zilveren lauwertak, 2e prijs zilveren kruis, 3e prijs zilveren kruis, 4e prijs bronzen medaille, 's Avonds worden de medailles uitgereikt. Korfbal. Door de leden van de zangvereeni- ging Tot ons Genoegen, te Rilland- Bath, zal binnenkort een Korfbalclub worden opgericht. Vanwege de Prov. regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland zullen dit t jaar merriekeuringen worden gehouden o.a. te Middelburg en Goes op Maandag 23 Juni en te Kruiningen en Kortgene op Dinsdag 24 Juni. Men moet zich weten te behel pen. De Raad van Emmei heeft be sloten de barak van de politietroepen aan te koopen en in te richten voor landbouw-, huishoud- en industrieschool, verder' óm de bovenzaal van de Rijks landbouwwinterschool in te richten tot raadszaal. 'IEen rare pisang. Bij een uit stapje van een troepje schooljongens uit Munchen nam een der jongens de weddenschap aan achter elkaar 20 bananen op te eten eu dan 2 liter bier te drinken. De jongeman won de wed denschap, doch overleed 2 uur later, Vergiftiging door kiezelsteen- zuur. De schipper van het in de Koningshaven te Rotterdam liggende lichterschip Willem van Driel 64, G. van Teeffelen genaamd, voelde zich naar De Crt. meldt Zaterdagmorgen onwel. Zijn ongesteldheid ging met duizeligheid en brakingen gepaard. Later op den dag werd de man weer beter en hij schonk er verder geen aandacht meer aan. Des middags werden echter ook zijn 3 kinderen ziek, bij welke zich dezelfde verschijnselen voor deden. Bij onderzoek bleek nu, dat zich ia het ruim van het schip, waar zich een groot aantal kisten met „ferra solution" bevond, dampen van kiezelsteenzuur hadden ontwikkeld. Waarschijnlijk door des regen was de solution nat ge worden en op deze wijze waren de dampen ontstaan. De drie kinderen, de l'/j-jatige Geeitruida, de 3-jarige Johannus en de 5-jarige Cornelia, werden onmid dellijk naar het ziekenhuis vervoerd, Zondagnacht is bet jongste kind aan de gevolgen overleden. De toestand van de beide andere kinderen is vrij erqstig. Electorale verstrooidheid. In het stembureau van een klein plaatsje in de Pyreneeën vonden de stemop- nemers een bankbiljet van 100 frs. Zij dachten eerst met een ijverig kiezer te doen te hebben, die een huldeblijk wenschte aan te bieden aan den ge kozene. Het bleek later, dat een ver strooid kiezer bij thuiskomst zijn stem biljet nog in de portefeuille had, doch het biljet miste. Het geld kreeg hij terug, maar zijn stem was verloren. Het studentje wel. In bet pension der gezusters Goense aan de Wouwsche Plantage, nabij Bergen op Zoom, ver voegde zich Zaterdag in den namiddag een net heertje, volgens zijn voorgeven tudent te Leiden, die daar kamers kwam bespreken voor zijn vrij goed gefortuneerde ouders, die te 's-Graven- hage heetten te wonen. Toen men het over den prijs eens was, toog het heertje naar Bergen op Zoom, van waar uit hij zijn ouders telefonisch over het accoordje zou inlichten. Ilij zou dan nader bescheid komen doen over den J uitslag. En werkelijk hij kwam in den vooravond terng met de boodschap, dal zijn ouders met de gemaakte afspraken genoegen namen en dat zij Dinsdag (dus 20 Mei) zouden komen om ge durende drie maanden in pension te blijven. Hij verzocht tevens tot Dinsdag in pension te mogen blijven om dan dien dag zijn ouders per auto te Roosendaal van den trein te halen, waarna hij wederom naar Leiden zou terugkeeren om zijn studiën aldsar voort te zetten. Natuurlijk waren, zegt de Tijd, de pensionhouders ingenomen met de goed geslaagde regeling en daar het jong- mensch vertrouwen wist in te boezemen, vond men al dadelijk ook goed, dat hij tot Dinsdag zou blijven. De jonge man met zijn gunstig uiterlijk nam het er goed van en liet zich het eten en drinken goed smaken. Hij leefde des Zondags een leventje als een prins eu 's Maandags na het ontbijt gebruikte hjj tegen elf uur nog eerst een kop chocolade, waarna hij het pension verliet, na afgesproken te heb ben om één uur te komen eten. Het werd één uur, doch, daar begon de misère de student was er nog niet. Het werd half twee, twee uur, halfdrie, drie uur en nog altijd wachtte het eten om verorberd te worden. Toen begon men e -gwaan te koesteren en men bezocht zijn kamer.... Met den netten jongeman was blijkbaar ook zijn bagage er van door. Men was dus bedrogen uitgekomen. Echter er was nog meer verdwenen. Toen eenigen tijd later een der dames, pensionhoudsters op haar kamer kwam, ontdekte zjj, dat haar koffer en ook die van haar zuster waren opengebroken en bleek bij onderzoek, dat uit de beide koffers een gezamenlijk bedrag van 170 gulden en 1750 francs waren gestolen. Nu was Leiden in last en werd aan stonds de marechaussee te Roosendaal met het geval in kennis gesteld, die nu op zoek is naar den Leidsohen student. Rotterdam, 26 Mei 1924. Vlasaanvoer 4270 blauw f 1,75 a i 2.20 10100 geel f 1.70 af 2.15 5000 Gro ningenf 1,60 a f 2.10, 2150 wit f 1,70 a f 1 75 dauwroot f 0,— a t O,—. Ajuin, Egyptische f 5.50 a f 5.76 kleine 10, extra i 0, a f 0. stroogele t a f 0,p. 50 K.Gaanvoer bink- Aardappelen, Zeeuwsche blauwe f 8,a f 8,25, bonten t 8,— a f 8,25 eigenheimers f 0,— a 0.—, industrie f O.0O a f 0,00 Granen buitenlandsche kalm Meel f 16 CO a 1,Mais mixed i Haver Peteisbnrger f 9,85 Laplata Mais f 205 Binnenlandse he; Kanariezaad Mranzaad Koolzaad M isterdaad [bruin] Mosterdzaad [geel] B jekweit, Zonnebloempitten Lijnzaad [voer] Lijnzaad [zaai] Tarwe Tarwe afw. 1 30, 70, 34, 21, 65, 32. 12.25 a —.00 31, 72, 35, 22 70, 34, Girst chevalier Gerst m;uderê Haver Erwten kl. gr Schokkers Kroon Bruineboonen puike minder Eieren VARKENS MARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 1678 eerste kwaliteit f0,57 a f0 59 i/s, tweede t 0,53 a f 0.55, derde f 0,48 a f 0,50, lichte soort fÓ,00 a 0.C0. 13 50 12-— 0 0000 000 0' 18-00 i w 28' O' 1, 5-50 1 13.90 13'- 00;- 0 00 21 50 2100 21,00 30, 6,50 L44TSTE m TEmmUtË De Zweedsche lejerbejrooting- De legerbegrooting van de Zweed sche regeering, welke door de Eerste Kamer was aangenomen, is door de Tweede Kamer verworpen. Deze heeft een amendement aangenomen van de sociaal-democraten, om de bewapening aanzienlijk in te krimpen. Bandiefenotferual in een Turksch dorp. Een bende kommitadji's is Zaterdag in het Turksche dorp Kaintkoekhoer op 10 K.M. afstands van het station Narlikeuy in Oost-Thracië binnenge drongen. De bende vermoordde 12 mannen en 4 vrouwen, terwijl vier andere personen nog door hen werden gewond. Daarna verdwenen de ban dieten in onbekende richting. Een troepenafdeeling doet nasporingen nagr de bandieten. In den loop van den dag hebben zich nog vier andere bandieten in den omtrek vertoond. De Crt. Juni. 2 's Heerenhoek, inspan, Beth. 3 Goes, heerenhuis, tuin, bouwterrein en schuur te Kloetinge, van Dissel. 4 Wemeldinge, vrachtrijders, en stal. houdera.inspan, van Dissel. 5 Baarland, inventaris Slot, Neervoort. 6 Kapelle, woonhuis met schuur, koets huis, boomgaarden en bouwland, van Dissel. 6 Kapelle, woonhuis en erf, v. Dissel, 18 Nieuwdorp, inboedel, Pilaar. 19 Wolphaartsdijk, woonhuizen enerven, Pilaar. 20 Wissenkerke, woonhuis met schuur en ert, Pilaar. 20 Wissenkerke, bouw. en weilanden, Pilaar. 20 Ondelande, hoisteedje met boomgaard tuin, ert en bouwland, van Dissel. Juli Wissenkerke, kap. Landbouwers- inspan en veldvruchten, Markusse. Wolfertsdijk, Kapitale hofstede met boomgaard, bouwi en weilanden, Van Dissel. Mei. 2329 Witte Bioscoop, VH®11 V* Watt. 26 en 29 Bioscoop Schuttershof, De Duikbootikapitein; Liefde en poëzie. 27, 28 en 29 Witte Bioscoop, Tot het bittere einde. Schuttershof, Groot Russisch Balai laika Orkest. Juni. 2 Schuttershof, Alg. ledenvergadering Coöp. Beetwortelsuikerfabriek „Zee. land". 16—24 Schuttershof, Njjtengo Mei. iU 30 Goes, woonhuis met glas*, en schildert werk C. van MariB. Kortgene. Vrijdag werd door notaris Markusse alhier publiek verkost een woonhuis met schuur, erf en tuin, groot 2 A. 15 c.A., aan den Kaaidijk. Kooper M. van Gilet A'nth.z., alhier, voor f 1595, plus de gewone onkosten. naar waarnemingen, verricht inden morgen, van 26 Mei medegedeeld door tiet Koninklijk Nederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.1 te Biar ritz. Laagste barometerstand 743.1 te Roest en Haparanda. Verwachting lot den avond van 27 dezer Matige tot zwakke westelijke tot zuid-westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, aan vankelijk iets koeler. Huw.-aang.22, Jan Piater Bruel, 20 j, jm. te Goes en Adrians Traas, 21 j. jd te Heinkenszand 22, Marinas Cornells Zandee, 24 j. ]m. en Maria Kloote, 25 j. jd. z.-s.z Berichten van voetbalwedstrijden, van oprichting sport-clubs enz. dienen ons natuurlijk gratis te worden toegezon den. Correspondenten houden hiermede rekeningdergelijke berichten worden door ons niet betaald. Wjj ontvingen eenige berichten om trent bet uitbreken van mond- en klauwzeer, welke we niet hebben ge plaatst, omdat daarop niet vermeld was dat ze ons belangeloos werden toegezonden. Alleen in dit geval volgt Postkantoor te Qoes- Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzeijders onbekend zijn. Terugontvangen in het tijdvak van 10 t/m 24 Mei 1924, Dagen. «Hoogwater. Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 27 Mei 10.20 10,46 3,37 4.16 28 U.31 11.58 4.48 5.25 29 0.35 5.51 6.23 30 Irtff 0.57 1,29 6.44 7.12 31 ].46 2.14 7.30 7.54 1 Juni 2.29 2.53 8.11 8.28 2io'v S.tth 3.29 8.42 9.01 Brieven binnenland. N.V. tf;h. Henri j Sanders, Amster dam Mej. Naaktgeboren, Middelburg Mij tot Detailverkoop van Petroleum de Automaat, Haag Z.E. Minister van Binnenl. Zaken, HaagZ.E. Minister van Oorlog, Haag. N.B. Den afzenders wordt aanbevo- lén op alle te verzenden poststukken hun naam en volledig adres te ver melden, opdat deze bijjpnbestel baarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. 1 (Oude tijd.) (Die voor fersëke vallen ongeveer 5 minuten latet*}*étl'' voor Hanswecrt ruim een half uur Vroeger.) Ondertrouwd 1 lf ADRIANUS CORNELIS JOHANNES VAN DER STERREN - - A JOHANNA BARBARA KNOBBE. Goes, Beestenmarkt 6, I Bergen op Zoom', <26 Mei 1924. Nieuwe Dreef 80, I Inplaats van kaarten. DRIEN GERRETSEN en JAN DEKKER gevens U kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben Donderdag 12 Juni, 's middags 2 uur. Gravenpolder Goes 26 Mei 1924. Ondergeteekende betuigt zijn welge- meendeu dank voor de zeer vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van zijn ambtsjubileum op 16 dezer. 1 G. ADRIAANSEN, Stationschef. Goes,,25 Mei 1924. t Om plaats te maken wordt op alle vanaf heden 10 procent korting toegestaan. WlliT THANS EENS EENE ENORME GROOTB KEUZE ZIEN IN HEEREÜ kostuums, aan de meest scherpe concurrentie? Welnu, wij brengen die U vanaf f 7,00, f 8,50, 'f 12,50, f 16,00, f 17,50, f20,00, 122,00, f24,00, f28,00 toff 60,00 en geven U tijdelijk daarop' nog 10 PROCENT EXTRA KORTING boven een D3S, Zelfstrikker, Boord of een paar Sokken cadeau. JONGEHEEREN KOSTUUMS, KINDERPAKJES, Norfolk- of Matrozenpakjes. HEEREN LINNEN KOSTUUMS. TRICOT ONDERGOEDEREN. Overhemden met en zonder stijf boord. Fantasie Sokken vanaf 35 cent. 'V"

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3