BankvoorZeelaM Gemengd Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. Telegr&f. Weerbericht Afloop vau Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. Marktbericht. Burgerlijke Stand van Goes. Watergetijen voor Wtnieldinge. Verkoopingen en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz. Aanbestedingen. AD VERTEN TIEN. een nette Dienstbode Woensdag 16 April 1924, publiek te verkoopen Timmermans-Inventaris, Openbare Verkooping. Woensdag 30 April 1924, verkoopen 17 stuks vee als: Dinsdag 22 April 1924, Publiek verkoopen een Woonhuis met Erf, Voorloopig Bericht. Ben Heerenhuis GOES. Tentoonstelling S. WESTSTRATE, Goes. Door pntsnappenden stoom gedood. Vijf man van het dekperso neel en vier stokeis van de Kanaal- stoomboot Ëngadine op weg van Fol kestone naar Bqglogue hebben ernstige brandwonden gekregen, doordat een der stoomkdüels barstte en de kokende stoom ontsnapte. Een der stokers is stervende. Alle slachtoffers zijn in het hospitaal ta Boulogne opgenomen. (De Crt.) Een dijkbreuk. Donderdag avond is door tot nog toe oubékeade oorzaak de dijk van het Noord-Wil lemskanaal nabij Assen doorgt broken. Ia den dijk is een groot gat geslagen van 8 A 10 Meter. De landerijen en tuinen in de nabij heid zijn onder water geloopen. Door het openzetten van de sluizen daalde de waterstand. Tengevolge van den lagen waterstand van het Noord-Wilemskanaal wordt de scheepvaart bemoeilijkt. De materieele schade aan landerijen en tuinen, waar men pas met het poten is begonnen, is zeer groot. Een menschenoffer. Men schrijft aan de N. R.' c. Sinds eenige dagen doen in de Betuwe geruchten de ronde, dat onder Maurik een poging tot het brengen van een menschenoffer zou zijn gedaan. In betrekking met dit gerucht verne men wij het volgendeEr bestaat een uitgebreide godsdienstige beweging van fanatiek karakter, waarvan de kern te Maurik gevestigd is. De aanhangers ervan, meest eenvoudige, weinig ont wikkelde lieden, noemen zichzelf oud- Gereformeerden en alle andere Prote stanten Remonstranten. In den laatsten tijd waren hun samenkomsten bij Geurt van L. te Maurik veelvuldige- en deze duurden soms tot diep in den nacht. Ook in andere Betuwsche dorpen ver- toonen zich teekenen van opleving en uitbreiding vau die beweging. Genoemde) van L. is een hoogst eigenaardig 'man, die door zijn per soonlijke eigenschappen en door den roep van geleerdheid, welke van hem uitgaat, grooten invloed op zijn geest verwanten uitoefent. Dezen roep heeft bij mede te danken aan 'n bombastisch gedicht, dat hij heeft uitgegeven en in druk doen verspreiden. Het draagt als titelDe lamme Koning Lonis Napo leon en zijn weldadigheidszin tijdens de Groote Watervloed van Achttien honderd negen, aan de vergetelheid ontrukt. De vorige week werd te Wadenoyen een lid dezer secte, J. de Br., begraven, waarbij een broeder van elders een woord sprak. Hij begon zijn rede aldus „Heer der legerscharen, Heer der sprinkhanen, Heer der rupsen en der wormen, Heer van ons allen*om vervolgens zich te keeren tegen het' „socialisme onder de Remonstranten Onder dehigeregelde bezoekers van de bijeenkomsten te Maurik behoort ook het echtpaar B, Dit echtpaar heeft een 1 S-rjarigeip zoon, die van de beweging niets weten wou, maar door zijn ouders werd overgehaald de bijeen» komsten bij te wonen. Den laatsten tjjd moet de meeuing post gevat bebbeD, dat een.jler volgelingen „door den duivel bemeten was", en men kwam tot de slotsom, dat deze uit gedreven diende te worden,..Het lot moet den jongeman als .bezetene" hebben aangewezen. Hij heeft, gedachtig aan de verhalen over de Appelternsche gevallen van godsdienstwaanzin, waar van ongeveer 25 jaar geleden de boerenknecht Brinkman als offer viel deze zaak wordt in de Betuwe en Maas en Waal nog steeds druk be sproken en de middelen kennende, die in kringen als deze zouden kunnen worden aangewend, de vlucht genomen. De politie etelt een onderzoek in en houdt een wakend oog op de oefeningen. Amerikaansch. In een te Was hington verschijnend Zondagsblad waren onlangs de Vtffgende berichten te vinden: Nummer "!-. Het meisje, dat op het schrikkeljaarsbal van het American Legion op den Sden April in de City Club een huwelijksaanzoek doet en met den man harer keuze tronwt, zal een prijs ter waarde van honderd dollar kr|jgen. De winster moet aan een com missie het bewijs overleggen, dat zij het aanzoek op denzelfden avond in de balzaal heeft gedaan en zij moet er voorts mee accoord gaan, dat het huwe lijk onmiddellijk ter plaatse wordt ge sloten. De leden van de danscommissie zullen te dien einde! dadelijk een gees telijke ontbieden, die dKbvband knoopen zal. Een hnwelijksacte, 's morgens door den ambtenaar van den burgerlijken stand in blabco verstrekt, zal den vol genden morgen-Ingevuld weer worden ingeleverd. 81 Nummer 2. 1:Chieo (Californië), I Maart. Harry Soott, tramconducteur alhier, wilde benige dagen geleden tronwen, maar kon zjjn wagen niet verlaten. Hij sprak daarom met rechter Clyde Thomas af, dat deze aan het eindpunt van de lijn op hem wach ten en de plechtigheid voltrekken zou. De rechter kwam evenwel te laat en Scolt kou niet wacaten. Hij nam zijn aanstaande op den wagen en reed terug. Ondeiweg ontmoette hij den vrederechter J. L Jarnes en nam hem met het meisje mee naar het andeie eindpunt van de lijn, waar het huwe lijk werd voltrokken. Het gelukkige paar heeft den eersten dag van de wittebroodsweken in de tram doorge bracht. Een menschelijk kameleon. In een ziekenhuis te Huil ligt een Deensch zeemau, die 's avonds na zonsondergang zoo zwart wordt als een neger. Bij zonsopgang wordt hij weer keurig blank. De geleerden breken hun hoofd over dit Deeusche menschelijke kame leon, en houden hem als wetenschap pelijk voorwerp scherp ouder obser vatie. Zij kunnen het nog druk" krijgen, want uit alle oorden van de wereld melden zich Deensche matrozen aan, die „hetzelfde kunstje" kennen. Dus geen pigment-kwestie, doch een kunstje Maar welk kunstje dan toch P.... Electriciteit in plaats van slaap. Twee geneesheeren, de Eugelschman dr. David Harris en de Amerikaan dr. Crile, hebben als hun meening te kennen gegeven, dat de uren, welke de meusch doorbrengt met slapen, feitelijk geheel „onnoodig verlies* zijn. Zij zoeken derhalve naar een andere wijze, om de door de dagtaak verloren krachten weer te herstellen en de lichamelijke en geestelijke vermoeienis te overwinnen. Slagen zij daarin, dan zouden zij op deze wijze het leven van den mensch met 17 tot 20 jaar ver lengen. Mag men de „Sunday Express" ge- looven, dau meenen de beide geleerden dat alleen de electricileit in staat is, om als substituut dienst te doen. De wetenschap heeft ontdekt, dat de be hoefte om te slapen wordt veroorzaakt door een elemische reactie, welke plaats grijpt in de hersencellen en deze daar door van hun vitaliteit berooft. Daaren tegen zijn-de beide genoemde genees heeren er vast van overtuigd, dat deze reacties van electro-chemischen aard zijn en zij zijn daarom doende een electrisch apparaat samen te stellen, door middel waarvan de mensch zijn vermoeide hersencellen weer energie zal kunnen geven, op dezelfde wijze als men een batterij b(jlaadt. Deze -bewerking, welke niet langer dan enkele minuten zal duren, zouden, zoo meenen de beide geneesheeren, den slaap volkomen kunnen vervangen. lement „half twaalf" sloeg en de zit ting automatisch verdaagd werd. Uit het Engelsehe ww tout/ jj/tyt/wwit/ iiiiujiovwii uj De loonvoorstellen aan de Engelsehe mijnwerkers zijn met een kleine nu er- derheid verworpen. De regeering heeft een hof van onderzoek ingesteld. opstand in Griekenland. De regeering heeft de arrestatie ge last van achttien hooggeplaatste mili taire en vlootauloriteilen, die verdacht werden betiokken te zijn bij een in 't geheim voorbereiden royalistischen opstand. Hoovers in België. Twte employe's van de steenkolenmijn „Barnissart", die ongeveer 238.000 francs, noodig voor de uitbetaling van de arbeiders, van de bank hadden ge haald, werden door drie individuen overvtllen, die met de 233.000 francs de vlucht namen. Door de gendarmes is reeds een Italiaan gearresteerd, op wien men een deel van het geld heeft bevonden. (DE crt.) De emigratie naar Amerika. Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft het wetsontwerp aan genomen dat praktisch de Japanners van emigratie naar Amerika zal uit sluiten. Voorts is het emigranten-aantal vastgesteld op 2 procent van het totale bevolkingsaantal. Ontzettende hitte. Siuds 6 weken worden Calcutta en trouwens geheel Bengalen door een ontzettende hitte geteisterd, meldt de „Times". Dinsdag heeft het sinds Februari een weinig geregend. Gedu rende de heele maand Maart bleef de temperatuur constant op 100 gr., te Calcutta wees de thermometer dikwijls 110 gr. en meer. indien niet spoedig zware regenbuien loskomen is de jute-oogsS verloren. Er is in vele districten tekort aan water, terwijl er tengevolge van de droogte gevaar bestaat voor cholera in de groote steden. Het zou overdreven zijn om reeds vaD hongersnood te spreken, maar toch de toestand is ernstig. Hongers nood in Bengalen zou, rekening hou dend met de siuds lang opgewonden gemoederen, niet te onderschatten poli tieke gevolgen kunnen hebben. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 14 April medegedeeld door hel Koninklijk Eederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt. Een vechtpartijtje in het In het KngelscheLagerhuis is Woens dagavond een robbertje gevochten. Sir Kingsley Wood bracht de queastie ter sprake van de uitzetting van huurders uit aan de regeering toebehoorende huizen in Woolwich. De minister van openbare werken, ontkende dat werke lijk uitzettingen hadden plaats gehad, waarop Amery, voormalig eerste-lord van de Admiraliteit, opmerkte, dat zulks enkel waar was, omdat de rech ter bij wien de aanvraag om uitzet- tings-bevelschriften was ingekomen, die geweigerd had. Het besluit van den rechter zeide Amery was iets anders geweest dan „het gewone sen- timenteele gezanik van de ministers- bank." Deze opmerking bracht een ongemeen tooneel te weeg. Buchanan een vertegenwoordiger uit het Clyde-district gilde„Trek het je niet aan. Hij is maar een varken, een vent uit de goot". Toen ontstond een helsch spektakel en de voorzitter kwam onmiddellijk tusschenbeide. Maar Buchanan, verge zeld van Maxson, die ook van de Clyde komt, liep naar de plaats waar Amery stond, n.l. de voorste oppositie- bank. Het werd een hevig gedrang en Amery, die blijkbaar verwachtte dat hij zou worden aangevallen, gaf Buchanan een stomp tegen de kin, terwijl hij uitriep„Nou, pak die maar aan." Buchanan stormde er nu met het hoofd gebogen op in en het werd een formeele bokspartij. Van alle kanten kwamen de vrienden der vechtersbazen opzetten om mee te doen, maar ge lukkig grepen de partijgenooten van Buchanan hem en Maxson beet en hielden hen vast. Een oogenblik dreigde nog gevaar, want Neil Mac Lean, ook een Schot en bekend om zijn drift vloog op Amery aan, doch werd nog juist bijtijds door anderen tegengehouden. Zoo stond de zaak toen de groote klok van het Par- Kllland-Itath. Vrijdag werd door notaris Schram in het openbaar ver kocht een huis en erf, staande aan den tweeden weg, alhier. Kooper werd dbr. Chr. Wisse alhier, voor f 1500. (z.) liorssele. Door den notaris F. van Cleef te Heinkenszand is ten verzoeke van Gebr. Karelse publiek verkocht een huis, schuur met erf en bouwland alhier, groot 16 Aren, kooper de heer Joh. Walhout Jz. q.q. aldaar voor f 4300, plus overname en onkosten. Een huis en erf met tuin en boom gaard aldaar, groot 17 Aren 67 c.A., kooper de heer Johs. Zweemer Pz, aldaar, voor f 3340 plus overname en onkosten. Te zamen voor f 7640. Rotterdam, 14 April 1924. Vlasaanvoer 7600 blauwt 1,55 a 12.15 6800 geel f 1.60 a f 2-15 11000 GrO' ningent 1,55 a f 2.00, 200 wit f 1,10 a t 1 55 CO dauwroot f ,0 a f 0, Ajuin, Egyptische f 5.25 a f 5.50 kleine i O, prima 10 a f 0.00 groote f 2,50 a 13,p. 50 K.Gaanvoer ruim. Aardappelen, Zeeuwsche blauwe i 9,a f 10,00, bonten t 9,a f 10,00 eigenheimers i 6,60 a t 7.00, industrie f 5.25 a f 5,50 (tranen buitenlandsche, prijshoudend.Meel f 16 00 a f ifais mixed 1 Ha ver Petersburg f 9,00 Laplata Mais f 225 Binnenlandse he: Kanariezaad 1 24 a 25, Karwijzaad 116, a 118, Mranzaad 30 a 32, Krolzaad 22, a 24 M isterdaad [bruin] 70, a 75, Mosterdzaad [geel] 30. a 32, B lekwoit, 12.25 a Zonnebloempitten 16, a 17 50 Lijnzaad [voer] 20a 21, Lijnzaad [zaai] a Tr rwe 13-50 a 13,20 Tarwe afw. 12,50 a 13,25 Rogge a O G jrst chevalier 13 00 a 13 50 Gerst mindere O 00 a 00' Haver 9,75 a 11 B .-wten kl, gr 19-00 a 23*00 Schokkers 17> a 19'50 Kroon 18, a 2300 Braineboon -n puike 30, a 38 minder 10> a 28 Eieren 5 50 a 6 50 VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 1490 eerste kwaliteit f 0 63 a f 065 tweede f 0,58 a f0 61, derde f 0,50 a f 0,54 lichte soort fO,55 a 0.59, redeljjke handel Hoogste barometerstand 767.8 fe Akureyri. Laagste barometerstand 743.6 te Holjhe d. Verwachting tot den avond van 15 dezerKrachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, regenbuien, aanvankelijk iets zachter. Geboren 11, Jacoba Francina d.v. Erancoijs Alexander de Coninck en Maatje van Buijsse. Huw.-aang.10, Anthonie Autheu- nisse 26 j. jm. te Middelburg en Neeltje Schetters 21 j. jd. te Goes. (z.N. z.) (Oude tijd.) (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert tuim een half uur vroeger.) Dagen. 15 April 16 17 18 19 20 21 Hoogwater. Vrm. Nam 11.41 0.18 1.18 2.09 2.53 3.35 4.16 0.54 1.47 2.36 3.20 4.02 4.44 Laagwater Vrm. Nam, 4.58 6.06 7.00 7.47 8.29 9.07 9.48 5.42 6.42 7.29 8.10 8.47 9.23 10.05 April. 16 Biezelinge, timmermans'inventaris. Kram. 16 Biezelinge, woonhuis met erf en tuinwoonhuis met timmermans, werkplaats, motorhok, bergplaats, open grond, erf en tuin, Kram. 16 Heinkenszand, beestiaal en meubei len, de Wilde en Heijboer. 17 Nisse, paarden, koeien en varkens, de Wilde en Heijboer. 23 Heinkenszand, bouwi en weiland, van Cleef en van Dissel. 23 Goes, vendutie, de Kok. 24 Hinsweert, heerenbuis met erf en tuin bakkerij en winkel met erf en tuin, Schram. 80 Krabbendijke, beestiaal, de Kok. 30 Nienwdorp, inboedel, van Dissel. Borssele, scheepsaibraak, de Wilde en Heijboer. Nieuwdorp (ZuidiKraajjert), scheeps: afbraak, de Wilde en Heijboer. Krabbendijke, beestiaal, de Kok. Hansweert, woonhuis, van Dissel. Kloetinge, heerenhuis, tuin en bouw, terrein, van Dissol. Mei. 15 Kloetinge, verp. bouw: en weiland, van Dissel. Jnni. Wissenkerke, bouw: en weilanden, Pilaar. April. 14 en 15, Witte Bioscoop, De dochter van den Jachtopziener. 15 Witte Bioscoop, De heer uit het tuchthuis. 16 Prins van Oranje, Alg. verg. van Ingelanden, Br Wat. bew. Ierseke. 18 Witte Bioscoop De draaimolen des levens. Mei. 9 Witte Bioscoop, Moeder. Juni. 16—24 Schuttershof, Nijtengo April. 17 Wilhelminadorp, het verbeteren en onderhonden der waterk- werken en gebouwen,Best.Waterkeering Calam. OostiBevelandpolder. 23 Rilland, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1924 voor de aardei, kram-, rijs,, steen, glooiingsi en audere werken, Best. Calam. Zimmermanpolder 23 Rilland, het verzwaren en verhoogen van den zeedijk, lengte 419.50 M. en het maken van steenglooiings' werken, Best Calam Zimmerman: polder. Begin of half Mei gevraagd. Melksalon „De Landbouw, Markt, Middelburg. Notaris J. C. KRAM te Kapel le, is voornemens, met medewerking van de Vendumeesters DE GROOT HON- D1US te Middelburg, ten verzoeke van den WelEdel Gestr. Heer Mr. A. J. VAN DER WEEL, als curator ip het faillissement van Gebrs. Bierens te Biezelinge, op namiddags één uur '(N.T.) aan de tini- metmanswerkplaats, Dorpstraat D 46 te Biezelinge, om contant geld, alsgecombineerde houtbewerkings machine met vlak. en vandiktebaok, fi-aismachine, cirkelzaag, lintzaag, lang- gatboor en Motor (Reform) 8 P. K., werkbanken, ladders, trappen, kolders, stellingdeleo, diverse nieuwe deuren, nieuw werkhout enz. enz. Te bezichtigen vóór den aanvang der verkooping. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes zal op je: des middags 1 uur (N.T.) te KrabbBÜ- dijke, aan de schuur en ten verzoeke van den Heer H. DE KOK, een groote partij emmers, snijboonen- molens, wiedmachines, spaden, schoppen, aardappel- en mestgriepen, manden, waterketels, vul- en keukenkachels, enz. enz. en onmiddellijk daarna vaars, 14 maanden, éénjarige vaars, 1 dito 9 maanden, 2 éénjarige stieren, 12 aanhoudkalveren (vaarzen en stiereD) geb. in Dec., Jan., Febr. en Maart j'L Voorts een partij loopvarkeus en in- Alles eigen teelt. De verkooper verleent crediet tot 1 October 1924. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des avonds 8 uur (N.T.) te Goes, in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van de N.V. Zaadhaadel en Boom» kweekerijen Wed. P. de Jongh. (erfpacht) staande te Goes a.d. West- havendijk No. 29, groot 1 A. 46 c.A., laatst bewoond geweest door Nienw- kamer. Ordelijk op gebruik. Voor bezichtiging zich aan te melden bij P. v. Beloijs, Westhaveudijk No. 31. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. AU in het laatst van April of begin Mei 1924, zal publiek worden verkocht met Tuin en Bouwterreinen, staande en liggende te Kloetinge op het dorp, Notaris VAN DISSEL. Op de Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders, gehou den op 12 April 192é, werd tot mede-1 Directeur benoemd de Heer JOS. VELTHUYSE. De Raad van Commissarissen. Vereen, van Mode-Vakscholen in Nederland, Afdeeling GOES. In de zaal van het Schuttershof alhier, op Dinsdag 15 en Woensdag 16 April, van v.m. 10 tot n.m. 8 uur, van Dames- en Kinderkleeding, vervaardigd door Leerlingen van den Halllaarlijkschen Knip» en Naaicursus. Tijdens de tentoonstelling worden Patronen op maat geteekend en op verzoek ook kleedingstukken geknipt. Tevens bestaat er gelegenheid tot Inschrijving van leerlingen voor den volgenden cursus. Beleefd tot een bezoek nitnoodigend,

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3