DE GROOTE AUTO-GARAGE mm. m THM&ia; MÉiiiinm Staten-Generaal, Ingezonden Stukken Marktbericht. Burgerlijke Stand Buitenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws Afloop vau Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. 1-,- Aanbestedingen. V erkoopingen en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz Telegraf, Weerbericht. Watergetijeu voor Wenjeldinge. 2 ADVERTENTIE N. VANAF HEDEN GEOPEND van J. C. KRIJGER - Beestenmarkt - GOES TWEEDE KAMER, Waterstaat. Nadat 's middags beraadslaagd was ver de begrooting van Jnstitie, kwam 's avonds de begrooting van Waterstsat aan de beurt. 1 Instede van met een half millioen verlaagd, ia: deze begrooting met 3§ millioen verhoogd. De heeren A. Colijn (a.r.) en Boon (v.b.) zagen hierin aan leiding om te pleiten 'Voor de Thole- naars, die sinds la'ng een brug over de Eendracht wenschen. De heer Brautigam (s.d.) achtte een wettelijke regeling voor het autobus- verkeer onmisbaar. Spr. meende dat de 800 autobus-ondernemingen in de kosten van den weg zullen moeten bijdragen. Dhr. Braai (p.p.) wilde ook nog een speciale heffing ter bekostiging van het onderhoud der plattelandswe gen, waartegen de heer Dresselhuys (v.b.) opkwam. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Be opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt). Kleine oorzaken ..enz I Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad om eens een en ander op te merken zoo ongeveer in den zin van: „Kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen". Bij voorbaat dank ik U voor Uwe toestemming. 'k Zal dan maar van wal steken.... Men kan soms een of andere waar schuwing „machtig" overdreven vinden en spreken van „overal spoken zien", „spijkers op laag waler zoeken" enz., maar als de praktijk dan vroeg of laat plotseling bewjjst dat de waarschuwing toch heusch niet overdreven was, daD vindt die zelfde „men" diezelfde waar schuwing van toen of toen opeens ook hoog noodig, vooral als dat bewijs met ernstige gevolgen geleverd is. Zeg dus niet te gauw dat ik te zwaar op de hand ben, geachte lezer 1 Kort geleden reed ik per fiets over een slechten,glibberigen,vrij bol liggende weg. Het regende 1 Op het slechtste gedeelte van dien weg had ik het geluk twee groote auto's te moeten passeeren. 'k Hield natuurlijk rechts I Er was geen fiets pad. De auto's hadden een flinke vaart. De eerste week een half metertje uit. 'k Vermoed dat de chauffeur zag dat ik nogal ruzie had met de glibberig heid, zoodat mijn karretje wat laveerde. Dank U wel, chauffeur 1 Voor de tweede auto was ik toch maar liever afgestapt, doch kon daar den tijd niet meer voor vinden. Toevallig ffas juist even vóér het gevaarte de weg zóu gemeen dat mijn voorwiel nog gauw even alle wind streken scheen te willen aanwijzen al vorens zioh tot de door mij bevolen lichting te bepalen, 'k Had heel wat moeite te voorkomen, dat ik voor de auto kwam te liggen, zoowel als om uit het slootje, „dat zich aan mijn rechterkant bevond, te blijven. Opeens gleed mijn achterwiel een eind uitik kon me niet meer overeind houden en het volgend moment.... zette ik mijn linkervoet precies achter het dito ach terwiel van de auto neer. Net op tijd. Brr... wat was ik geschrokken 1 In zoo'n geval kijk je naar de auto. Dat deed ik tenminste ook en wat ik toen zei was niet veel moois. Geen halven duim was het monster uitge weken 1 De chauffeur vond het blijk baar ook niet noodig nog eens om te kijken. Zgo'a doodgewoon fietser ook. Nu vra#g ik „als nu zoo'n chauffeur een mensch is, wat was dan die eerste wel, of als de eerste een mensch is, is dan die laatste er toch ook een Twee dagen later reed ik in Goes door een niet te breede straat. (Ook weer per fiets). In die straat stonden twee met hout geladen wagens zonder paarden ervoor. Een van deze (wagens bedoel ik) stond midden in de straat, de andere aan den kant. Deze laatste moest ik het eerst passeeren en hier omheen speelden een tiental kinderen, 't Was dus bellen en uitkijken 1 Naast den wagen gekomen, 'k dacht juist alle gevaar geweken, kreeg ik een plank tegen m'n body, Ja, lezer, men was aan 't lossen. Die losser, dien ik toen op den wagen ontdekte, moest niet opletten hoe hij met die planken manoeuvreerde, neen 't was mijn schuld. Ik had toe)} moeten begrijpen (ik kwam net om een daoek, moet U weten en er was bij den wagen geen enkele werkman te zien), dat er hout gelost werd en niet op de spelende kinderen moeten letten, maar slechts naar boven moeten kijken of er niet iemaud op den wagen stond die me een plank op m'n hersens wilde slaan 's Avonds reed ik buiten de stad (met goed licht op) en ontmoette drie auto's (met kolossaal licht op), die dicht achter elkaar teden. Geen van de drie bestuurders dacht er aan de lichten ook maar iets te temperen, cfschoon ze alle drie zeer goed moeten weten, hoe ongelooflijk lasug en zelfs gevaarlijk zulke sterke lichten voor een naderend fietser zijn, want deze wordt er gewoon door verblind en ziet een oogenblik niet waar hij rijdt en als er dan twee of meer auto's achter elkaar rijden, weet hij heelemaal niet, waar hij terecht komt. Ik torpedeerde een boom Lichten temperen J Doe je alleen voor een andere auto of motorfiets als deze tenminste ook goed licht heeft. Door dht voorbeeld doen ze 't dan zelf ook en doen ze 't niet... ja dan moet je oppassen. Maar voor een armzalige fietser ga je die moeite niet iiemen. Kun je begrijpen. Ze zijn al lastig genoeg. Wat doen ze in de kou f Nu ik toch over auto's bezig ben, wil ik nog even vertellen wat ik on langs toevallig hoorde. Ik stond, op mijn vriend wachtend, in de nabijheid vau twee druk met elkander r deneerende, gesticuleerende oude heertjes, (ze hadden het zeker over den goeden ouden tijd 1), toen ons een flinke zware autobus als 't ware met absolute zekerheid van zijn zaak kalmpjes voorbijreed, eeu oogenblik daarna gevolgd door zoo'n fordjes- kist-met-ruitjes, die met een eigenwijs vaartje afstand won op den eersten bus. Onder den benziuemotorischen indruk van deze heerschers van weg en dijk, en bovendien op eens ook lekker onder 't opgejaagde stof, staakten de twee oudjes voor een oogenblik hun gesprek en oogden het fordje na. ,,'t Is krek", zoo barste toen een van hen op verontwaardigden toon los. ,,'t Is krek spelegoed as je 't van een eindje ziet." Je zou zoo zegge „Zoo'n spekkiste mot toch vandège of merrege inzakke as ter zoovee menschen inzitte en as ter dan nog zoo'n groote koffer of vuve opligge 1 Je za der nog wel is van oore ok. Let mer is op mien zeggen." „Nou" zei de ander, „'k gloove da je der a genogt van oortje kan gin kraute oppakke of je leest dat er weer een auto-ongeluk gebeurd is. Of nie dan P En 't is gin wonder ok want a je noe, om is een voorbeeld te geven, is nir een machinist van den trein kiektdie motte nog a streng gekeurd worre nè ak is hoorea en mit zo 'n dienk, (hier wees hjj met achterover- gekrulden duim in (Te richting waarin de autos verdwenen waren), mag ieder een mer riee, kippig of nie 1 lk zegge mè der zitte net zoo goed menschen in as in den trein en as zo'n lucht diengetje een bitje aid een oek omriet dan riet het op de butensnee. Of nie Nee man, ze zullen mien der nie in zieë oor, dan zak er vast nie mee om- kappe ok 1" JÏtjn vriend kwam juist aan en we veiwijlerden ons lachend, (hij had het laatst? ook gehoord), maar bij nader overdenken vroeg ik mezelf toch af, hetgeen ik thans ook mijn geachten lezer vraag: „Hadden die oudjes nu zoo geheel en al ongelijk Ik geloof wel zulks namens alle wieiers te doen, als ik, aan het eind van mijn epistel, hierbij allen hee en autobestuurders beleefdelijk verzoek, ons, arme trappers, in den vervolge met 'n weinig grootmoedige welwillendheid te willen behandelenwaarvoor wij niet zullen nalaten onze dankbaarheid te toonen, bijvoorbeeld door ernstig te kijken en volstrekt niet te glim lachen als we langs een motor peddelen, die niet aan den gang wil vanwege zrjn bevroren ingewanden of aan een andere op-de»plaats-rust-ziekte lijdt. Van harte dank ik U, Mijnheer de Redacteur, voor de toegestane plaats ruimte en ik hoop (wij hopen dat een en ander niet vergeefs moge zijn. Uw dw. dnr., FIETSER. zich met een brandende kaars in een droge ketel. Er volgde een ontploffing en de man werd tegen het dak van het ketelhuis geslingerd en verminkt en met brandwonden overdekt opge nomen. Hij is overleden en laat een vrouw met 4 kinderen achter. GOES, 26 Februari 1924. OVER DE MAAND JANUARI. Aanvoer ruim. Handel kalm. Oude Tarwe f i Nieuwe Tarwe f 12.50 Oude Rogge f s Nieuwe Rogge f Wintergerst per 10'J K.G. f - *8 GRAVENPOLDER. Geboren 7, Jan, z.v. Nicolaas Tramper en Tan netje van den Berge. 9, Cornelia Jacob, z.v. Jan Blok eh Tona Steke- tee. 12, Jacobus Pieter, z.v. Giljam Lokerse en Maatje Koole. DRIEWEGEN: Geboren 11, Jo- hanni8, z.v. M. P. Pleijte en A. N. Leeudertae. 23, Jacob, z.v. J. van de Guchte en L. Harthoorn. HOEDEKENSKERKE. Geboren 11, Virginie Johanna, d.ir. Basliana Poortvliet en Josephina de Bleek. OUDELANDE Geboren 18, Ma- rinu8 Karei, z.v. Jacobus Schog en Kaatje Remijnse. 18, Jacob Cornelis, z.v. Marinus Wisse en Adriana Meijaard. NISSE. Ondertrouwd 19, Francis de Punder, 36 jr. jm. en Jannetje Voet, 36 jr. jd. Gehuwd 9, Jacob S'abbekoorn, 31 jr. jm. en Wükelmina Louisa Eek- hardt, 29 jr. jd. 30, Francis de Pander 36 jr. jm. en Janeutje Voet, 86 jr. jd SOBORE. Geboren14, Hendrik Jacob, z„v. Willem 81abbekoorn en Christina Sinke. 20, Zacharias Johanni", z.v. Johannes Jansen en Paulina Johanna Maria Albertiua van dei Borgt. Overleden 14, Jacoba Philipsen, 62 jr. echtgenoote van Peter Looijs. fransch-Belgisct) verdrag verworpen. BRUSSEL. Het Fransch-Belgisch verdrag werd heden in de Kamer met 9579 stemmen verworpen 7 leden onthielden zich van stemming. Door dii besluit heeft de Regeering een nederlaag geleden. De Regeering is afgetreden. De bootwerkersstaking geëindigd. De Engelsche bootwerkersstaking is geëindigd. Het werk is in alle havens hervat. De loonen worden direct met 1 sh. verhoogd en met 1 Mei nog eens met 1 sh. Moord. Te Rotterdam heeft op het Amerikaansche 8.S, Saucon de eerste officier F. A. C., geboortig uit Texas, den markonist J. E. H. uit Amerika neergeschoten, bij een twist. De dader is gevat. Ketelontploffing In de stoom- houtzagerij der fa. Simonsz te Zaandam, begaf de 40-jarige machinist P. Hoe Colijnsplaat. Ten overstaan van den Notaris H. M. lJarkusse te Koit- gene werd Vrijdagavond in café „üorpziebt" alhier voor den heer J. Hoogerheide Cz. in het openbaar verkocht a. een woonhuis met schuur, erf en tuin op het dorp Colijnsplaat aan de Oost-Achterstraat A 196, groot •3.02 A. Koopster werd de gemeente Colijnsplaat voor f 2920. b. 59.45 A. (I gemet en 128 roeden) bouwland aan den Zuid Lan- genweg. Kooper werd de heer J. Meulenberg voor f 1075 per gemet. e. 70.30 A. (1 gemet 206 roeden) bouwland in „de Witte Keet." Kooper de heer J. Yerburg Pz. voor f 1090 per gemet. d. 1.43.60 H. A. (3 gemeten 133 roeden) bouwland in üen „Valblok." Kooper de heer I. P. van der Weele voor f 3700. e. 15.55 A. (112 roeden) bouw land achter „P.ustoord." Kooper de heer J. Felins voor f 1485 per gemet. De onkosten bedragen 8 '/a pet., terwijl mede ten laste der koopers komen de premies voor de hoogste inschrijvers ad 10 pet. van de hoogste inschrijvingssom. Wemeldinge. Vrijdag werd door het Burgerlijk of Algemeen Armbestuur alhier publiek verpacht voor den tijd van zeven jaar 23,84,49 Hectaren houw- en weiland, gelegeD in deze gemeente. De prijzen liepen tegen een gemid delde som van f 112 per H.A., terwijl de voorgaande verpachting f 172 per H.A. opbracht. Hoedekenskerke. Vrijdag werd al hier ten overstaan van notaris H. W. Neervoort te 's Gravenpolder, in het openbaar verkocht een huis en erf alhier, groot 45 c.A., aan den heer J. de Bart Pz., voor f 660. lersekü. Zaterdag 1,1. werd bij B. Wondergem voor den heer M. Sinke Jr. aanbesteed het bouwen van een woon huis aan deu Zanddijk te Ierseke. H. van Kotveringe te Schore f 3248, Jan Krijger te Kruiningen f 3075, W. de Bak te Kruiningen f 3060, Vercouleren en P. Zuijdweg te Ierseke f 2912. Zomergt rst Goudgerst Haver Kookerwten Krooneiwten liruine Boonen Geel Mosterdzaad l'aardeboonen Maanzaad Winterkoolzaad Karwijzand Schokkererwten f i f 11,50 i f 9,501 f23, t f 18 - i f t f—i f f35 - f-,— t l i ft 1— f 13,25 f-,- f-,- f 11- f23 f30,— t f-,- f 36 f-.- f 2 Bioscoop Schuttershof, Kindervoon itSA stelling, Dwerg Langneus. (.4 Schuttershof, Speenhoff met vastem t-avondbal 18 L Gebouw Ver. Vrijz Godsd, Muzieki avond 25 26 Gebouw Ver. Vrijz. Godsd Bazar 26 Schuttershof, uitvoering zangveri eeniging Excelsior. Eieren per 100 stuks f6, Boter per kilo f 2,10 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,50 Middenprijs boter per i/« kilo f 1,05 a 0. Boter aan particulieren f 0,— a f O,— Eieren aan particulieren verkocht 7 i/c ct. Middenpqjs afwijkende boter f 0,— p.p. Aanvoer 180 pond boter Eieren stuks Eieren winkelprijs C ct. per stuk Fabrioksboter 84 pond a 1.25 Hooiboter pond a O,—. Boter 2e kwal. pond a f 0, kleine Eieren verkocht ét O ct. Roomboter aan particulieren fO, Poelexoren stuks A O ct. Eendeieren stuks A 6 ct. Ganseieren stuks a 15 ct. Kalkoeneieren stuks A 0 a 0 ct. Afwijkende boter pond a 95 ct Eierenverkoop Onderaideeling Zuid-Beveland V. P Z. Aangevoerde eieren 18440 stuks. Prijs f 6,20 per 1(j0 stuks. ROTTERDAM, 26 Febr. 1924. Ter veemarkt waren heden aangevoeld 198 paarden, 29 veulens, 0 ezel, 1181 nagere runderen, 767 vette runderen 110 vette kalveren 96 graskalveren, 1843 nuchtere kalveren, 66 schapen ol lammeren 180 biggen, 3 bokken of g9iten, - varkens, 37 overloopers. Prijzen per tyj kilo koeien van 50 52 1/6—57 69 ct. ossen van 55— 58—59 ct. stieren van 50—52 V« ct kalveren van 75 77 Va—97 tyi—105 ct. Prijzen per stuk van mager veemelki koeien f 350500, kalfkoeien f 380480 stieren f 170 400, graskalveren f80 160, pinken f 125—175, vaarzen f 190 275, paarden f 25 J400, slachtpaarden t lOü— 22 hitten f 150300, veulens f 9J130 biggen f 10-18, biggen per week f 1,75 a 2,25, overloopers 120—46 fok nuchtere kalveren 120 38 Eiacht nuchtere kalveren f1418. Februari. 29 Krabbendijke, 2 woonhuizen met erfpacht, Neer voort. 29 Borsselen, h ifstede, boomgaard en bouwland, Beth. Miart. 4 Goes, koeien en kalf vaarzen, de Wilde en Heijboer. 5 Heinkenszand, verp.bouwland Pilaar 5 Wilhelmiaadorp, vrachtrjjdersinspan de Wilde en Heijboer. 5 Wilhelminadorp, paarden, Hollmann. 6 Hoedekenskerke, inspan, Pilaar 6 Hoedekenskerke, inboedel en winkel waren, Pilaar 12 Goes, vendutie de Wilde en Heijboer 13 Goes, inspan, Pilaar 14 en 28, Texel, Den Burg, 2 hofsteden met landerijen, Mulder en de Wijn. Februari. 27 Witte Bioscoop, In handen van slavenhandelaars. 27 Goes, Hotel Centraal, Zeeuwsche Fruitteeltmij. 28 Witte Bioscoop, Wetensch. Belam gen, De vrouw in onze middel» eeuwsche literatuur. 29 Schuttershof, Symphonie. Maart. 1 en 2, Bioscoop Schuttershof, Brood. Maart. 1 Goes, verbouwen en vergrooten graanschuur en bouwen graanpak» huis in den Bathpolder, S. dè Koning Veifingsvereeniging „Zuid-Bevsland" Goes. Veiling van 26 Februari 1924. Appels Goudreinetten f 25 a f 32, Zure Bellefleur f 18 a f 25, Fransche Bel lefleur f 16 a f 17, Roode Paradijs f 16, Court Pendu f 15 a f 22, Pontine d'Oranje f 16 a f 17, Zoete.Bellefleur f 16 a f 17, Gieser Wildeman f 31. Alles per 100 Kg. Diversen Spruiten f 27 a f 37. Sjalotten L20, Uien (groole) f 3,50 a f 4,90, Uien (kinine) f 5, Uien (stek) f 1 a f 2. Aardappelen (groote) f 5,60, Aard appelen (poters) f 4,50 a f 4,90. Alles per 100 Kg. Huning f 0,51 a f 0,60 per flacon. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 27 Febr. medegedeeld door het Koninklijk hederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774 1 te Akureyri. Laagste barometerstand 738.4 te Roe.-t. Verwachting tot den avond van 28 dezer Meest matige noord-westeJijjre tot Noord-oostelijke wind, meest zwaarbe wolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige sneeuw of regen, iets zachter. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half nur vroeger.) Dagen, Hoogwater. Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 28 Febr. 8.29 9.11 1.53 2.23 29 9.41 10.35 2.57 3.43 1 Mrt. 11.20 4.29 5.23 0.09 0.52 5.57 6.40 8 1.24 1.57 7.08 7.41 4 2.22 2.47 8.01 8.25 5 3.07 3.31 8.48 9.00 Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot, Vader,_Behuw 1- en Grootvader D. SCHIPPER Mz. in den ouderdom vati ruim 61 jaar. Namens de Familie M. SCHIPPER—Sela. Kapelle, 25 Februari 1924. Plaatsing gepocht door net persoon pl.m. 30 jaar, ALS VOLONTAIR, in Autogarage, teneinde het Chauffeursvak te leeren. Brieven onder No. 169, oureau van dit blad. TE KOOP 7 beste Kalfvaarzen, waaronder aan de rekening. A. VAN DUKE, Korenpolder, 's-Gravenpolder STALLING voor 100 AUTOMOBIELE!^ RUIME VOORRAAD ONDERDEELEN SUST GROOTE STOCK MICHELIN-BANDEN Vertegenw. voor Zeeland van de beroemde Renault-Automobielen

Goessche Courant | 1924 | | pagina 3