INFLUENZA ABDIJSIROOP Yoorjaars-Artikelen B. VfUl LUIJK. Heden voerhanden H00BESTEOH 4 H0LÜSTEILE STADSNIEUWS. Buitenlandsch Nieuws. J1PB LAATSTE M TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingsn. In dit jaargetijde zijn de kiemen van ver koudheid en influenza overal in de lucht. Akker's Abdijsiroop bestrijdt dit kiennera- gevaar op afdoende wijze en dankt haar krachtdadigheid aan de kruidenextracten die een deel van de samenstelling vormen. Keelontsmettend, borstversterkenc! en verzachtend, zonder vergiften of vcr- doovende middelen. AKKER'» Burgerlijke Stand van Goes, ABVERTENTIÜN. Magazijn „De Ster" KADE GOES UW ADRES voor gesneden Geldersche Vleeschwaren KADE GOES TRICOT-GOEDEREN, SCHUTTERSHOF GOES DINSDAG 4 MAART 1924 den heer en mevr.Speenhoff-Prinz en hunnen zoon Koos, Magazijn „De Ster" FESTONS, Prima Duitsche Stuk- en Nootjeskolen, Engelsche Stuk- en Nootjeskolen, Prima Eierkolen, Anthraciet20|30en30|50m.M. Korte Friesche Turf en Aanmaakturf enz. B. HOLE, Schengestraat 24. Pakhuis bij öe Steenen Brug. TURFKADE 13 GOES. afgepaste Gordijnen, Vitrages, Pluche Tafelkleeden, Prachtcollectie Lingeries Combinations, Hemden, Pantalons, Tricot Borstrokken en -Pantalons. Stukken took den Gemeenteraad. Ingekomen Stukken. Ingekomen zijn nog de volgende stukken Bericht van den Commissaris der Koningin, dat het aan den burgemees ter verleend verlof met 1 h 2 maanden is verlengd. Bericht van Ged. Staten dat het Bnrg. Armbestuur wordt gemachtigd tot het aan deze gemeente verleenen van f 3000 voor werkverschaffing. Verzoek van Ged Staten om mede te deelen of er bezwaar bestaat tegen wijziging voor 1924 van de data der kermis te Middelburg. (16-t/m 16 Aug.) Onderscheiding. De medaille van koning Albert van België is o.a. toegekend aan den heer J. B, de Beaufort, oud-burgemeester van Goes. Tentoonstelling. Naar wij vernemen bestaan er plan nen om einde Mei, begin Juni in het Schuttershof een grootetentoonstelling te houden in den geest van Vreemid. ScHOTTERSHOr. De kapel Höfelein-Bekker uit Vlis- singen zal Dinsdag 26 Februari a.s. in het Schuttershof alhier een volksconcert geven. Voor deze gelegenheid zal deze welbekende kapel ve/sterkt worden. Wij vernemen, dat o.a. medewerking zal worden verleend door den heer A. S. J. van Kesteren, fluit. Deze dilet tant kan op een lijn gesteld worden met de beste beroepsspelers en het is dan ook een genot te luisteren naar het liefelijk geluid, dat hij aan zijn instrument weet te ontlokken. De leden der kapel zelve, mevrouw Höfelein, viool, de heer Th. Höfelein, piano, en de beer B. Vleugels, cel, zijn geschoolde krachten en hun ensemble-spel is bui« tengewoon goed. Nieuwe Zaak. In de Lange Vorststraat alhier, is door mej. Adr. Geensen, uit Terneuzen, in het pand dat vroeger door dhr. Koevoets werd bewoond, een nieuwe zaak in dameshoeden gevestigd. De ruime winkel maakt een keurigen in druk, het geheel is in roomkleurige tint gehouden daarachter ligt een lichte paskamer, van een aardig behang voor zien, waar verschillende smaakvolle modieuse hoedjes overzichtelijk staan geëtaleerd. Wii wenschen mej. Geensen veel succes toe in haar nieuwe zaak. Aannemer was dhr. P. Schrijver, terwijl dhr. Verplakke het schilderwerk verzorgde. V; V. V. Donderdagavond gaf Vreemdelingen verkeer in het Schuttershof alhier een welgeslaagden feestavond. De zaal was geheel gevuld, stoelen moesten worden bijgezet. Vooral ook uil het land waren belangstellenden gekomen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op dhr. v. d. Bout w.n. burgemeester van Goes en voorts verschillende burgemeesters uit omliggende gemeenten. De voorz. dr. H. R Folmer heette allen hartelijk welkom. Spr. deelt mede dat de commissaris der Koningin tot zijn leedwezen verhinderd is, wegens ziekte, hier aanwezig te zijn. Het doel van dezen avond isliefde te kweeken voor onze eigen Zuid-Bevelandsche cultuur, taal en kleedij en voor de oude gebruiken, welke bewaard moeten blijven. Daarna werd een uitgebreid pro gramma uitgevoerd. Onder leiding van den heer G. Houtekamer zong het kinderkoor ,/De kleine Zuid-Bevelan ders" aardige en frissche liederen, waarvan verschillende in onvervalscht dialect, „Het Smokertje" onder directie van den kleinen Piet moest gebisseerd worden. Oude Zuid-Bevelandsche reien werden gedanst door de club ,,De Zuid-Bevelanders" eveneens onder lei ding van den heer Houtekamer, welke club ook eenige liederen zong. Dan kregen we solo's voor viool en piano, keurig uitgevoerd door dhr. C. Ross en mej. M. Mannhardteen film uit het Zeeuwsche volksleven, waarvan we indertijd al een stuk in de Witte Bioscoop zagen, (wat het voor ons nieuwe gedeelte betreft meenen we dat wel wat veel aandacht gewijd was aan 's Heerenhoek,) een film van den eersten tocht van de Prinses Juliana van de Mij. Zeeland naar Engeland, en werd een Z.-Bev. legende verhaald n.l. waar om de weg tusschen Hoedekenskerke en 's Gravenpolder 26 kronkelingen had. Vóór de pauze vestigde de heer P. Steinz Jr. de aandacht op „Ons Eigen Tijdschrift" van de fa. v. Houten te Weesp, dat zich vooral ook beweegt op het gebied der folklore, terwijl tijdens de pauze namens dezelfde firma een tablet chocolade aan de dames werd geoffreerd. In de pauze en na afloop werd een gezellig dansje gemaakt. Een noodkreet Hoe dicht Duitschland in den grooten Europeeschen oorlog bij de overwinning is geweest, moge blijken uit een pas sage uit een door Clemenceau, Lloyd George en Orlando geteekend document, gedateerd van Mei 1918 ^Generaal Foch heeft ons een uiterst ernstig rapport overhandigd, waai in bij uiteenzet, dat de numerieke overmacht van den vijand in Frankrijk, waar slechts 162 Geallieerde divisies staan tegenover 200 Duitsche divisies, zeer groot is, en dat het onmogelijk is voor Engeland en Frankrijk het aantal hun ner divisies op te voeren en zij veeleer de grcolste moeite hebben bet op het tegenwoordige peil te handhaven, zoo dat er groot gevaar bestaat den oorlog te verliezen, indien de numerieke min derheid der Geallieerden niet zoo spoc dig mogelijk wordt gecompenseerd door de aankomst van Amerik«ansche troepen." Amerika zond nu elke maand 300.-000 man en besliste daardoor den oorlog. De victoriekraaiende Poincaié mag dit wel eens bedenken. Marktbericht MIDDELBDRG, 21 Febr. 1924 de graanmarkt was de aanvoer Tarwe f 13,— a 13,50 krconei'wtfcn f 19 a 23.— Maanzaad f 35 - 37, witte boonen f 20 a f 33, ronde br. boonen f 30 a f 40 lange br. boonen f 20 a f 32 Boter f 1,10 part. prijs f 1,20. Eieren f 6,50, part piijs f 7.50. Eendeieren f O,—. Hef spoorwegongeluk fe Weesp AMSTERDAM. Voor het Amster- damsch Gerechtshof diende heden de zaak tegen de Ned. Spoorwegen, in zake het spoorwegongeluk te Weesp op 13 September 1918. De proc. generaal vroeg toekenning van den eisch, subs, nader onderzoek. De moord fe Den Haag. DEN HAAG. Verschillende personen hebben aan de politie verklaard, dat deu verdachte van den moord in de Engelenburgstraat, v. d. G., den l voor den moord met een bijl hebben gezien.. De verdachte heeft eeuigeu tijd in een krankzinnigen gesticht doorgebracht. De uitsluiting in Hoorwegen- De laatste pogingen van den staals- bemiddelingscommissaris, om patroons en werklieden tot elkaar le brengen, hebben gefaald. Nieuwe uitsluitingen zijn van kracht geworden. In het geheel zijn 44.000 arbeiders bij het geschil betrokken. Telegr&f. Vi eerberieiii. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 22 Febr. medegedeeld door het Kor,mklyk üederlandsch Meteorologisch lnstituuDe Bilt. Hoogste barometerstand 775.0 te Thorshavn. Laagste barometerstand 743.0 te Memel. Verwachting tot den avond van 28 dezer Matige tot zwakke Noordelijke tot Noordoostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, lichte dooi overdag. Heinkenszand. Woensdag is ten overstaan van den Notaris van Cleef alhier publiek verkocht een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur en verdereu timmer alhier, groot 6 aren 82 centiaren, kooper dhr. J. van 't Westeinde alhier, voor f3010 plus onkosten. Water getij e u voo r Weeueldinjfp. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 6 minuten later en voor Hansweert luim een half uur vroeger.) Dagen. Hoogwater. Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam 23 Febr. 5.00 5.21 10.36 10.50 24 5.37 5.59 11.15 11.29 25 6.16 6.40 11.55 26 6.54 7.22 0.12 0.38 27 7.38 8.11 0.59 1.32 28 8.29 9.11 1.53 2.23 29 9.41 10.35 2.57 3.43 Bij Apothekers en Drogisten in flacons van 230 gram a f 1,50, Oao 550 gram a f 2,75 en in Literflesschen a 4,50. Vraagt uitsluitend koherverpakking. Geboren 19, Hendrik Pieter, z.v, Hubrecht Joosse en Heiltje Jacoba van der Heil. Gehuwd: 21, Hendrik Cornelis Modderkreeke, 25 jr. jm. te 's Heer Areudskerke en Antonia Molhoek, 21 jr. jd. te Goes. 21, Willem Lodewijk Harthoorn, 23 jr. jm. te HeiukeDszand en Jacoba Fokke, 24 jr. jd. te Goes. 21, Marinus van de Linde, 22 jr. jm. te Kapelle en Cornelia Gelok, 20 jr. jd. te Goes. (z.N.z.) 's Heer Hendriksk.str. 36 Goes De eenigste wiükel te Goes speciaal ingericht voor den verkoop van Vleeschwaren. ROLHAMMETJES65 ct. p. p. BEENHA1VMETJES50 STUKJES ROOKVLEESCH vanaf 70 Komt U eens zien iu onzen NIEUW INGER1CHTEN WINKEL Ruim gesorteerd in voor Ileeren, Dames eu Kinderen. 'is?.- O, v. d, Ende, vh. C. M. C. Glerum Co. optreden van met nieuwe liedjes en voordrachten, o.a. Celstraf, Ministerie Ruys, Monna Vanna, Zeven plichten van 'n vrouw, Drankwet, enz. Speenhoff als verteller en conferencier. Onovertroffen. Ernst en luim. Na de pauze Liedjes naar keuze van het gehoor. Een oubollige, vrolijke avond. Prijzen der plaatsan f 1,50, f 1, f 0,76, plus 5 pet. auteursrechten an stedelijke belasting. Plaatsbespreking vanaf Maandag. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur 15. Na afloop de beenen van de vloer, Groot vastenavondbal. 's Heer Hendriksk.str. 36 Goes Ontvangen prachtige sorteering met en zonder bijpassend Entredeux, M. O. v. d. Ende, vb, 0. M. 0. Glerum Co. Beleefd aanbevelend,

Goessche Courant | 1924 | | pagina bijlage 2