t w. KRAMER t „De Landbouw" h GOESCHE MELKSALON «1 Bioscoop en Melksalon Firma J. M. J. Schrijver Zonen - Goes 1 CH. P. SEPRAPENS ZAADTEELT-ZAADHANDEL GOES k ZAAL Het was vroeger al een puzzle om Melse droog te houden. De gemeente zon een slecht voorbeeld geven door deze woning beschikbaar te stellen De noodzakelijke herstellingen zouden een paar jaar huur kosten en het zou altijd oplappen blijven. Dhr. v. Poelgeest zou 't jammer vinden om te vroeg af te brekeD. Dan is er niets, wanneer men straks nood gedwongen er gebruik van zou willen maken. Dhrn. Vienings en Buys zijn vóór afbreken, waarbij de laatste zegtjgrodn- werk voor een bouwvakarbeider vernederend werk te vinden. Spr. wil ben daarom aan het afbreken zetten Ook dhr. Stieger is er voor. In 1920 reeds vond de commissie deze woning onbewoonbaar. Spr. meent dat alhier geen woningnood meer heerscht en wijst nog op de bedoeling van den woningbouw om de menschen uit slechte in betere woningen te brengen. Dhr. Goedbloed zegt dat we altijd nog kunnen afbreken. Door deze wo ning beschikbaar te houden wordt de gemeente geen woningverhuurder. Dhr. v. d. BoutJa zeker 1 Dhr. GoedbloedNeen, alleen in geval van uitersten nood wordt de woning gsbruikt. BreDg de woning in bewoonbaren toestand, en waag u er 2 jaar huur aan. Het voorstel van B. en W. wordt met 75 st. aangenomen (tegen Eckhardt, Goedbloed, v. Poelgeest, Labrijn en v. B. v. Vloten). Dhr. Labrijn acht een uitgaaf van f 2200 waarvan slechts f 900 loonen voor verbetering der z.g. speelplaats en onder de tegenwoordige fin. om standigheden niet verantwoord. Te meer waar spr. hoopt dat de Bocht van Guinea nog eens heelemaal zal ver dwijnen. Dhr. v. d. Bout merkt op dat er ook wel nette huizen staan. Maar bij gebrek aan rioleering zijn de menschen genoodzaakt om het water van den dijk te laten loopen. Bij verwezenlijking der plannen zou de buurt veel op knappen en de menschen zouden het ten hoogste apprecieeren. Bovendien heeft het al vaak op het programma gestaan. Dhr. v. Poelgeest vindt dat we op 't oogenblik niet moeten uitdeelen, waar niets is. Spr, zou overigens liever voor die f 2200 de huizen koopen en dan de menschen in betere overbren gen. Dhr. v. Bommel v. Vloten meent dat de uitgaaf niet noodzakelijk is, immers ze staat niet op de begrooting. übr. v. Melle zegt dat hier uitgaven gedaan moeten worden om werkloozen werk te verschaften. Dhr. v. Poelgeest meent dat we alleen werk moeten uitvoeren dat later toch uitgevoerd zou moeten worden. We doen het echter thans in een on gunstig jaargetijde waarin de patroons geen werk uitvoeren. Daardoor worden de kosten 40 a 50 pet. hooger. Maar we moeten niet allerlei dingen bij elkaar halen en op oneconomische wijze werk uitvoeren. Dat doen ook B. en W. wanneer zij voorstellen om met karretjes puin en grond van de reini ging te halen voor het dempen der Biestermansput. Dat wordt veel te duur. Dhr. v. d. Bout merkt op dat bij verbetering van de Speelplaats het nuttige met het aangename kan worden vereenigd, daar de stad een betef aan zien krijgt. Spr. zou voor het dempen der Biestermaaspnt den grond wat verder willen halen en goeden grond gebruiken opdat we een productief stuk grond krijgen. Met paard en kar scheelt in de kosten niet veel van de thans voorgestelde manier en de vrachtrijders zijn niet werkloos. Dhr. Vienings merkt nog op dat de huizen aan den rand van de bocht zeer goed voldoen. Het voorstel van B. en W. i.z. Speelplaats wordt aangenomen met 9 3 stemmen (tegen v. B. v. Vloten, v. Poelgeest en Labrijn). Bij de verdere bespreking over het dempm der put, vraagt dhr. V. d. Bout wat we ouden moeten beginnen wan neer de voorstellen van B. en W. niet werden aangenomen. Er moet toch werk komen. Dhr. v. Bommel v. Vloten zegt dat de consequentie van 1" t rapport der fin. commissie meebrengt ('at minder werkloozen zouden worden weik gesteld. Dhr. v. d. Bout zegt dat als iemand buiten schuld gebrekkig is, zoodat hij in z'n werk wordt belemmerd,hij al bij anderen achter staat. Spr. kent er een, die nu met het natte najaar nog buiten werkt. Moeten we nu zeggen blijf daar maar werken f In verband met de ge zondheid van den man zou spr. zoo iets niet kunnen doen. Spr. past er voor om gebrekkigen af te wijzen. Dhr. Goedbloed vindt dat dit feitelijk armenzorg is, wat dhr. Labrijn beaamt. Dhr. vd. Bout kan dit niet onder schrijven en zegt dat b.v. geen enkel armbestuur een weekloon geeft. Dhr. Goedbloed meent dat het beter is pauperisme te voorkómen, j Dhr. v. d. Bout zegt dat de demping der Biestermansput het laatst op de lijst staat en het laatst uitgevoerd zal worden. Eerst komt dan de Heernisseweg aan de beurt. Dhr. Labrijn vindt de put een aardig stukje natuur. Dhr. v. Poelgeest vraagt of we nu ook zekerheid hebben dat de put voor dit bedrag dicht zal zijn. De voors. wijst op de hooge kosten van de putdemping bij Tivoli. Dhr. GoedbloedDan gaan we er 't volgend jaar mee door. Het voorstel v. B. en W. wordt aangenomen met 84 st. (tegen Eek hard', v. Poelgeest, Labrijn en v. Bommel v. Vloten). Dhr. Goedbloed vraagt of we nu bij verbetering van den Heernisseweg niet tegemoet komen aan de wenscheu van hen, die vroeger tegen de gemeente saboteerden. Dhr. v. d. BordGedeeltelijk wel De brutalen hebben de halve wereld, Maar zij zouden nog wel eens last van 't water kunnen krijgen, als de straat verhoogd wordt. Dhr. Labrijn stelt voor een uurloon van 25 cent (weekloon f 12) bij een 48-urige werkweek. Dhr. de Looff meent dat de dagen te kort zijn om 8 uur te werken. Dhr. Crucq vindt dat het wel kan, van half 8 tot half 5. Dhr. BuijsEn als het regent Een en ander zal geregeld worden als 't vorig jaar. Een voorstel Crucq om het week loon op f 15 te bepalen wordt ver worpen met alleen dse stemmen der s. d. a. p.ers vóór. Het voorstel van B. en W. (27 ct. uurloon) wordt met 84 st. aange nomen. (Tegen Goedbloed, v. Poelgeest, Labrijn en v. Vloten.) De voors. zegt dat Ged. Stalen deze uitgaven als buitengewoon beschouwd willen zien. Dhr. Goedbloed vraagt of dit een drijven van Ged, Staten is om te lee- nen. Daar zou spr. zich niet bij willen neerleggen. Dhr. v. d. BoutNeen I Enkele posten zullen zich zelf bedruipen, bo vendien komt de kwestie of we alle posten noodig zullen hebben. We kun nen de zaak nog niet voldoende over zien om thans iets vast te stellen. Het Burg. Armbestuur is steeds genegen om aan de gemeente de behulpzame hand te bieden. Maar Ged. Staten moeten goedkeuren en veel mag niet. In 1911 mocht geen toelage aan de gemeente voor watervoorziening ver leend worden. Alleen als het uitslui tend armen betrof. Voor een jaar mocht verleden jaar f 700 aan de gemeente verleend worden voor steun aan werk- loozenkas. Maar het B. A.-bestuur doet b.7. dingen die de gemeente moet doen, b.v. verbeteringen aanbrengen aan het Mannhuis, wat feitelijk voor rekening der gemeente komt. 8pr. wil de kwestie van subsidie voor werkverschaffing bij het B. A. aanhanging maken en hij als voorz. is niet ongenegen bij te dragen. Dhr. Labrijn stelt voor aan het Burg. Armbestuur f 3000 subsidie te verzoeken. Dhr. Buijs zou f 3 toeslag willen verzoeken op de f 12. Dhr. v. d. Bout merkt nog op dat te werk gestelde werkloozen door het B. A. niet worden geschrapt van de uitkeering van steenkool enz. Het voorstel Labrijn wordt aange nomen met de stemmen der 2 s.d.a.p'ers tegen. Rondvraag. Dhr. Eckhardt vraagt inlichtingen over de aanbestedingen. Sommigen schrijven niet in zeggende, we kunnen niet beneden tarief werken, dan moeten we knoeien. Dhr. v. d. Bout zegt dat het in schrijven vrije wil is. Op het werk is toezicht. Dhr. Labrijn vraagt spoediger toe zending der stukken aan de fin. com missie opdat deze rustig kan werken. De voors. deelt mede dat de be- grootingsvergadering vermoedelijk 9 Januari zal zijn en sluit de vergadering. Directie en Redactie 'van de (ïoesche Courant en Elesnwens Ross' Druk kers en Uitgeversbedrijf wenschen al haar lezers, clientèle, corresponden ten enz., in 1924 geluk, gezondheid en voorspoed. Goes. Bij de intrede des nieuwen jaars Gods besten zegen toegewenschtdan kend voor het genoten vertrouwen, beveelt ondergeteekende zich bij voort during aan. A. de Bruijn, Aannemer, Bij den aanvang van het jaar 1924 wenscht ondergeteekende cliëntèle en vrienden [heil en [zegen. B. J. Paasse, Sigarenmagazijn „Insulinde". De beste heilwenscheu bij de intrede van het nieuw begonnen); jaar 1924 aan begunstigers, vrienden en beken den, zoowel binnen als buiten de stad. Dankend voor het genoten vertrouwen, bevelen w(j ons beleefd opnieuw aan. P. A. Pennings, Ganzepoortstraat. Voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar toegewenscht door P. Chamuleau, Beestenmarkt, mr. Timmerman en Aannemer, die zich voortdurend blijft aanbevelen als timmerman, metselaar en jalouzieënmaker. Veel heil en zegen toegewenscht aan vrienden en begunstigers bij de intrede van het nieuwe jaar. L. de Jonge, Molenaar. Bij den aanvang van het nieuwe jaar wenscht de ondergeteekende familie, vrienden en begunstigers, zoowel bin nen als buiten de stad,een gelukkig jaar. F. J. Thiery, Winkelier. Geluk en voorspoed toegewenscht aan familie, vrienden en bekenden. G. S. Kuijper, Schilder en Behanger. St. Jacobstraat. Mr. J. H. van Doorne. A. de Roo. p f. Stationsweg 37, Goes. p. f. Firma J, A. L. G. Witte. Wijnhandel Goes. J SALON VOOR :3ff SCHEREN EN HAARSNIJDEN S p. f. Witte Paardstraat. jf De beste heilwenschen bij de intrede van het nieuw begonnen jaar 1924 aan begunstigers, vrienden en beken den, zoowel binnen als buiten de stad. Dankend voor hqt genoten vertrou wen, beveel ik mij beleefd opnieuw aan. P. A. Verplakke, Schilder, Nieuwstraat. Bij den aanvang van 1924 worden vrienden en clientèle een gelukkig jaar toegewenscht. Johs. Kloosterman, Handel in Koloniale waren. Lange Kerkstraat 43. Mijn beste heilwenschen aan be gunstigers en vrienden in en buiten de stad. Jac. Vermeule, Schilder en behanger, Westerstraat. Bij den aanvang des jaars wenscht ondergeteekende zijn geachte clientèle, eoowel binnen als buiten deze gemeente, ven in alle opzichten gezegend jaar toe, hopende met dezelfde gunst te worden vereerd als in het vorige jaar. J. A. STEKETEE. Bij den aanvang van 1924 wenscht ondergeteekende zijn geachten begun stigers een gelukkig jaar. Onder dank zegging voor het genoten vertrouwen beveelt hij zich wederom minzaam aan, D. BRUGGEMAN, Huis- en Rijtuigschilder, Mattheus Smalleg.buurt 32. Veel heil en zegen aan vrienden en begunstigers in Goes en Omstreken. H. E. Blaauw, Turfschipper. Onze beste wenschen bij de intrede van 1944. Meubelmagazijn A. Jacobs, St. Jacobstraat. p De Heer M. A. Lindhout wenscht allen vrienden en bekenden een geluk kig Nieuwjaar. Goes, Havenoord. Jb. Rouw M. H. Doornebos, in landbouwwerktuigen. Goes, 's H. Hendrikskinderen. p. f- C.BUSTRAAN OPR. GROOTE PtARKT 8 TELEFOON NO. 196 Aan familie, vrienden en bekenden, cliëntèle en niet-cliëntèle een gelukkig jaar toegewenscht. METSELAARS - TIMMERLIEDEN - AANNEMERS jj GOES p. f. TELEFOON 59 y IJ p. f. W. de Jonge A.Czn. (Firma Temperman) Slagerij. I. Melse, Stoofsfraat, Rund- en Varkensslager. p.f. N.V. Cahen's Kleeding Mij. vh. F. Q. C. den Hollander. Goes. p. f. Roelof Wiebenga. A. WiebengaZijlstra. Goes. p. f. Hartelijke gelukwensch met 't jaar 1924 aan mijne vrienden, begunstigers en bekenden. Dankzeggend voor het aan mij geschonken vertrouwen in het afgeloopen jaar, beveel ik mij verder minzaam aan. A. Engelvaart, Mr. Smid, Lange Vorststraat. P. 1. SOM ER, Holl. Sigarenmagazijn, Groote Markt. p. f. De ondergeteekende brengt langs dezen weg zijn beste heilwenschen aan vrienden en begunstigers, zoo binnen als buiten deze stad. J. A. Visser. Mijn heilwensch aan begunstigers, vrienden en bekenden, binnen en buiten de gemeente. J. W. van de Weert W.Jz., Bouwmeester. Familie Horsten, Café (/Slot Oostende." p. t. Ondergeteekende wenscht bij deze zijn cliëntèle binnen en buiten de stad zijn beste wenschen. J. de Graaff. Voorstad 91. Schilder. Voorspoedig jaar toegewenscht door O. Paasse, Sigarenfabrikant. L. J. Visser, Rijwielhandel, „De Kampioen". Heil en zegen toegewenscht aan vrienden en begunstigers bij de intrede des nieuweD jaars. J. Bruggeman, -Schilder, Nieuwstraat. De ondergeteekende wenscht het geachte publiek een gelukkig jaar en beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werken. M. W. Verplakke, Schilder, behanger en glazenmaker, St. Jacobstraat 46. Bij den aanvang vau dit jaar brengen de ondergeteekenden hunne hartelijke gelukwenschen aan begunstigers, vrien den en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente. N.V. BEURT- EN VRACHTVAART „MARIA HELENA", GOES. V. h. OSSEW AARDE DEKKER. M. Ruisaard, Vleeschhouwer en Spekslager, wenscht zijn geachte clientèle een ge lukkig Nieuwjaar. Aan alle vrienden, familie en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. C. de Graaft', Kuiperij, Voorstad. Levert en repareert alle soorten Kui- perswerk, alsmede Mandenwerk, Rijs en Heibezems, Stelen, Stokken, Rijven, enz, Bij den aanvang vau het jaar 1924 wenscht ondergeteekende zijn geachten begunstigers een gelukkig jaar tevens dankend voor het zoo ruimschoots ge noten vertrouwen, beveelt hij zich wederom minzaam aan. H. de Lange, Boek- en Handelsdrukker, Firma Wed. J. G. HEIJKAM— Massee. Goes. p. f. Corns, van de Reepe, Papegaaistraat. p. f. Heil en zegen aan familie, vrienden en begunstigers. M. v. Stee, Schilder. 's-Heer Hendrikskinderenstr. D 95. Heil en zegen bij den aanvang van 1924 aan vrieuden en begunstigers. Ons weder aanbevelend, Fa. W. J. van de Weert Zonen. L. SNOODIJK, Hoek Westwal. Rijwielen en Onderdeelen. Fotografische Inrichting en Lijsten- handel, Beestenmarkt 6, m. g. w. in 1924. Beleefd aanbevelend, W. MINK. B. DE GRAAFF, Petroleumveuter Automaat. p- t. 's-Heer Abtskerke. Veel heil en zegen aan famil vrienden en bekenden bij de intrede v- het nieuwe jaar. H. Harinck, C. HarinckAllemekinders. Hartelijk gelukgewenscht.aSJLfaffij. vrienden en bekenden bij c»n aanvang van 1924 door W. van Lie.'e en Echtgenoote. 's Heer Arendskerke. Wed. C. de Ruiter. p. f. M. OTTE en Echtgenoote. p.f. C. Beenhakker en Echtgenoote, Timmerman en Aannemer. P-f- Geluk en voorspoed bij de intrede van 1924, zoo binnen als buiten de ge meente, aan vrienden en bekenden. Chr. Nijsse, in kruidenierswaren, porcelein, glas- en aardewerk en manufacturen, enz.

Goessche Courant | 1924 | | pagina 2