Darten vrouw, STADSNIEUWS. FEUILLETON. Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. 433e Staatsloterij 4e kl. ADVERTENTIEN. zeer vermoeid maar ten hoogste voldaan O' ze hutten opzochten. Extra-treinen op Vrijdag. Blijkens de advertentie in dit ur. zi ten er Vrijdagavond na afloop van h t vuurwerk extra-treinen loopen. De r .eltrein die om J 1.38 nit Goes naar "Vlissingen vertrekt, wordt boemeltrein en slopt te 's Heer Arendskerke en ï- Kraaijert. Om 11.15 vertrekt een t sin uit Goes naar Roosendaal, die a i n alle stations stopt. Wriewegeu. Maandagavond is alhier o ruim 73-jarigen leeftijd plotseling erleden de heer W. Nieuwenhuize, was Kerkvoogd en Notabel bij de d. Herv. Kerk en voor eenige jaren van den gemeenteraad. Wemeldinge. Dinsdagmorgen had schippersknecht V., geboortig van edrecht, op het Belgisch sleepschip rizone» alhier het ongeluk met zijn 'iterhand in een staaldraad bekneld geraken met het gevolg, dat een etal vingeis zoodanig werden ver end dat Dr. Pfeiffer van Kapelle er .1, n.l. den middelvinger, onmiddellijk t )3st amputeeren. Voor verdere behandeling is genoem de V naar Middelburg overgebracht. Op de wandeling. De Nederlanders hebben een eigen- a rdige manier om hun sjmpathie te tr men. Ze doen dat vaak op een min- u handige wjjze, maar in den regel het daarom toch niet minder goed g meend. Een Amsterdamsche bontzaak étu- 1 -de ter gelegenheid van het jubileum em leeuwenhuid. Nu moet dat in deze d gen toch wel den indruk wekken u of de Nederlandsche leeuw gestroopt is Misschien heeft de bonthandelaar er wel op een bordje naast geschreven .zij 101) millioen wordt bezuinigd Bij onze jubileumpostzegels zijn er natuurlijk waarop H.M. de Koningin st afgebeeld. Echter op zoodanige w,,/,e, dat het geheel den indruk maakt van een roomsch heiligen prentje. (Die van f 1.) Ongetwijfeld is dit een kie- sclie hulde aan onzen premier. Twee dingen schijnen de Hollanders bi slist niet te kunnen. Bankbiljetten en postzegels ontwerpen. Het eerste springt in 't oog wanneer we onze zii verbons vergelijken met het mooie Duitsche noodgeld. Oezer dagen ben ik eens langs de P ns van OraDje in de Nieuwstraat gi wandeld.Men had mij verzekerd dat o) een schild in de eerepoort aldaar, 0 e Koningin en het prinsesje waren a ;ebeeld. Nu, ik er heen, want dat zie ik graag. Het waren echter heele- n al niet de Koningin en Juliaantje. Bet was een afbeelding van de H. 1 aagd et het kindeke Jezus. Bij in formatie bleek mij dat het het wapen v n Drente is. 't Is dus geheel in orde. Wanneer nu maar niet de legende i tstaat dat er een wonder is geschied e dat de eerste afbeelding in de t eede is veranderd. In de verre toekomst zou de Prins i Oranje daD nog een bedevaartplaats van beteekenis kunnen worden. TOMMY. Veemarkt. Ter veemarkt van 11 September 1923 v iren aangevoerd 1 rund, 1 nuchter 1 if, 10 loopvarkens en 80 biggen. Proclamatie. Proclamatie van het Hoofdbestuur -n de burgerij op Woensdag half 'f door de Herauten bekend te maken Aan de Goesche Burgerij. Het hoofdcomité tot regeling der' ibileumfeesten laat aan de geheele door HELLMUTH JIIELKE. Uit het Duitsch vertaald. (Nadruk verboden.) „Kleine vleister waarachtig, je eelt ook dat weer klaar," zei Tilli, rwjjl een glimlach haar gelaat ver» plderde en toen voegde ze er half achtend aan toe: „fk zal je werkelijk iler mijn voogdij moeten stellen." Des ondanks stemde ze erin toe bij den volgenden dans het was weer oen wals Alsens arm aan te nemen. Zij- danste zooals haar gebeele wezen as, met een zekere trotsche deftigheid ie zieh onwillekeurig aan Alsen mee- i eeldeterwijl zij door de zaal zweef- c en, moest hij bekennen, dat geen rones daarbij meer fijnheid en waar- ,heid aan den dag kon leggen als h 'l,,i!r.?kT,ardiS<1 me'sje, wier terug- hem evenzeer al. de bekoorlijkheid van bevolking van Goes weten, dat het oogeublik is aangebroken om het zil veren regeeringsjubileum onzer geliefde Koningin te gaan vieren. Het hoofdcomité, overtuigd van de warme liefde en toegenegenheid der Goesche burgerij voor ons aloud Oranje huis en in het bijzonder voor onze Koningin Wilhelmina, wekt de bevol king op tot een prettige en enthousiaste feestviering in het zingen ven veel Vaderlandsche- en Oranjeliederen ei vertrouwt dat deze feestdagen, door geen enkelen wanklank verstoord, lang in aangename herinnering zullen voort leven. Ling Leve Onze Koningin. Oranje Boven. Passende liedeeen. Op verzoek van het hoofd-comité willen wij bij het publiek aan dringen op het zingen van passende liederen. Zoo zinge men b v. bij Oranje boven niet „weg met de socialen", maar wel „wij zijn Oranjeklanten". Voorts zinge men het refrein van „Oranj j en Beveland" „Wij Bevelanders zullen wakeu" enz., welk lied ook door Hosanna, Donder dagavond, als laatste nummer op de Groote Markt wordt ten gehoore ge bracht. Schuttershof. Wij vestigen de aandacht op de annonce betreffende bals-champêtre in 't Schuttershof. De tuin is tot in den uitersten hoek met honderden oranje- gekleurde electrische lampjes verlicht, welke zich in 't water weerspiegelen. Wij hebben ons er van kuDnen over tuigen dat dit een sprookjesachtig ef fect oplevert. Hotel Zoutkeet, In de Zoutkeet komt een duo, piano en viool. Men zie de annonce. De Stad in feestdos. Het lijkt wel of het gekleurde rozen heeft geregend op de groenversieringen in onze stad. De laatste dagen en nachten is er door de verschillende buurtvereenigingen hard gewerkt om op tijd gereed te komen, we hoorden wel van heele nathten doorwerken, waarbij de versterking van den inwen- digen mensch door spiis en drank natuurlijk niet werd vergeten. Eu ook overdag moest de band aan de ploeg geslagen wordeD. Dinsdag waren tal van menseheu met de versieringen bezig. Nu is alles gereed en het moet ge zegd dat het fseslkleed der stad zeer fraai is. Hoeveel vetpotjes en lampions er in totaal hangen.... we zouden het niet gaarne raden. De friasehe, kltu- rige lampions zijn zoo talrijk dat ze aan enkele straten een Japansch karak ter geven. We zullen bij onze voortgezette be schrijving niet telkens de lampions en vetpotjes apart vermelden, we komen er bij de beschrijviog der verlichting wel nader op terng. Eveneens op de lichtversieringen, door particulieren aangebrachteen en ander valt toch pas naar waarde te waardeeren warneer het licht is ontstoken. Alleen willen we even noemen de gasverlichting van het Stadhui', n.l. het borstbeeld van H. M. de Koningin, geflankeerd door de jubilenmjaarcijfers te midden van groen. Talrijk zijn ook de groen en papier- versieringen aan particuliere woningen aangebracht, we kuunen ze moeilij allen afzonderlijk vermelden en vreezen dat we er wel eens een over zullen slaan, doch men zie dat door de vingers. Beginnen we thans met de Vlas- mü/rkt waar twee fraaie bloemperken zijn aangebracht, voorts een dubbele rij bebloemde heide-zuilen ('n soort Mid- daohterallte), welke door slingers van heide en van lampions met elkaar zijn haar gestalte. Het zon hem als een misdaad zijn voorgekomen haar wat dichter naar zieh toe te trekken en toch was het hem heel wat waard ge weest, als hij slechts voor een heel oogenblikje haar hart aan zijn borst had voelen kloppen. „Ik dank u zeer zeide ze diep ademhalend, met een korte, trotsche buiging van haar hoofd. Slechts al te snel was voor Alsen deze dans ten einde. „En nu moeten wij gaan Alsen trachtte hen te bewegen, in den tuin een verfrissching te gebruiken, doch ditmaal ontmoette bij krachtige tegenspraakzelfs Tine weigerde. „Dus wilt u nu reeds naar huis, dames vroeg hij spjjlig. „Het is ten hoogste tijd het is ai bijna avond". „Houdt uw Oom zich dan zoo stipt aan den tijd „Oom en ook Tantemerkte Tine op, met een schelmeche uitdrukking op haar gelaat. „Het zijn maar een voudige burgermenschen, die nog met de kippen op stok gaan. „Hier in Berlijn Dat kan ik haast niet gelooven, juffrouw Tine". verbonden. Boven de zijstraten(die op de markt uitkomen zijn afsluitstukken ge maakt van rood-wit-blauw met toe passelijke opschriften. Fraai is de rood witblauwe boog boven 't Rijffelaarstraat, met drie mooie rood-wit-blauwe lan taarns er op. De eerepoort aan 't begin van de Wijngaardstraat zal naar wij ver namen electrisch verlicht worden, hier is het groen, kruisslings over de straat, met oranjerozen versierd, langs de buizen zijn groenslingers aange bracht, waarvan de stanrteindjes in een oranjevaan. Vierhonderd lampions langs de huizen zullen mede voor de ver lichting zorgen. We merkten nog een aardige stoepversiering op en even verder de telefoonpaal in 't oranje ge stoken. Verder bij de ex-cbr. school een bloemensproeier eu een bloem perkje. Ook in de Zusterstraat zagen we een tweetal aardige particuliere versieringen van lampions en papier slingers De poort aan het eiude der Wijngaardstraat zet zich harmonisch voort in een allee van groen. In de St. Adriaanstraat staan een tweetal fraaie eerepoorten, met „Hulde aan H. M. de Koningin 18981923. Dwars over de straat hangen hei-slin gers. Op den Westsingel waar de lampions evenals op den Oostsingel aan ijzer- draden tusschen de hoornen hangen, merkten we nog dat het plankier in de Westvest in een «oort rots veranderd waBhet zal ons niet verwonderen wanneer daar een waterstraaltje uit zal ontspringen. Vermelden we nog dat in Bouw plan II de eerepoorten het zeer goed doen. De rood-wit-blanwe beeft een oranje middenstuk gekregen en de poort aan den ingang der Scheldestraat ziet er met z'n twee spitse torentjes vlug uit. Ook hier zijn verschillende parti culiere versieringen, van groen, ge kleurde papierslingers en een, door het portret der koningin opgeluisterd. De groene poort aan 't begin der L. P. V. d. Spiegelstraat ziet er met de verschillende wapens en de papier rozen aardig nit. De witte masten zijn met groen omwonden, boven over de straat loopen slingers van oranje en groeD papier wat een levendig aanzien aan de straat geeft. Deze oranjeslingers met rood-wit- blauwe vlaggetjes voor zien treft men ook aan onder de groene slingers, die als een kroon, van den hoogen mast op hel kruispunt met de Stationstraat afhangen. Vergeten we vooral niet de fraaie eerepoort aan het stationmet mooi groen bovenstuk, waarop de Goesche vlag wappert, het is een poort met drie doorgangen. Heel aardig zijn om de beide hoofdpalen de bloembakjes van wit latwerk. De poort is verder versierd met lampions, vlaggetjes en gekleurde papierrozen. Over den weg zijn weer de oranje papierslingers met vlaggetjes gespannen. De poorten der Wilhelminastraat noemdeD we reeds. De voorste heeft nog een versiering gekregen met rood- wit-blauw doek, dat o.a. binnendoor het latwerk is gespannen en voorts over het bovenstuk is gedrapeerd. In de Piccardstraat zagen we nog eenige huisversieiingen, waaronder een met de jaartallen in rood-wit-blauwe en oranje-rozen, wat een frisch effect maakte. In de Voorstad is een zeer mooie eerepoort verrezen, geheel van oranje- rozen, met randen van groen. Bovenop staat een gekroond portret der Koningin, dat 's avonds electrisch zal worden verlicht. Aan de van de stad afge keerde zijde staat Welkom Aan den anderen kantTot 1926. In dat jaar zal het nl. 25 jaar geleden zijn dat onze Koningin in het huwelijk trad. „Toch waar, wij staan juist onder zeer strenge tucht". „Maar als U de heele week bard gewerkt hebt, dan zal men u toch den Zondag wel als ontspanning gunnen". „Zoo hard werken wij heusch niet", meende Tilli, terwijl Tine luidkeels begon te lachen. „Des te beter dan kan ik ook in de week op een gelegenheid rekenen, u beiden terug te zien". „Ons terugzien? Nroit 1" verklaarde Tilli, bijna verschrikt over de stout moedigheid van deze uitnoodiging. „Wat denkt u - mijnheer -» „Alsen is mijn naam, juffrouw Tilli 1" vulde hij overmoedig aan. „Het zou zoo mooi zijn, als wij onze. kennisma king niet voor een enkelen Zondag middag hadden aangeknoopt. Ik zal waarschijnlijk voorgoed in Berlijn blijven". Dus bent u werkelijk niet hier woonachtig „Neen ik ben gisteren uit de pro vincie hier aangekomen". „En als ik vragen mag", vorschte Tilli verder uit, „wat hebt u voor beroep, mijnheer mijnheer Alsen „Mijn beroep?" Er kwam een hittere Blijkbaar bestaat nu reeds het plan in deze buurt om dan weer te feesteu. Op het pleintje bij de woning van den heer van der Peijl is een aardig bloemperk aangelegd. Dan komen we, om den hoek, door een leuke groene, eerepoort en langs pilaren van hei. We zien een eenvoudige poort van groen naar het plein van Verbeem en even verder een smaakvolle geveiversiering van groen en oranje-rozen. in de Zeeheldenbuurt zijn reeksen denneboompjes gekomen met gekleurde papierrozen versierd,zoodat men als door een tuin wandelt. De palen zijn oranje geschilderd en aan de draden hangen lampions. Heel mooi is de eerepoort in het centrum, een oud- Hollandsche poort met er bovenop een oorlogsschip, van waaruit u de mon dingen der kanonnen tegengrijnzen. Het schip heet natuurlijk De Zeehelden en draagt het Nederlandsche wapen. Een prettige huisversieriug is nog die, waarop de wensch wordt uitgesproken, dat de Koningin nog lang zal regeeren. Zeer mooi is de gevelveisiering bij den heer E. de Dreu. Een bezoek aan de Kreukelmarkt schonk ons een paar aardige huisver- sieriDgen, ook is een bruine schutting geheel door masteboompjes gemaskeerd. Voor 't Schuttershof is aan een hooge mast een slinger groen gespannen, welke slingers ook dwars over de straat loopen. Vermelden we verder nog dat de muziektent op de Groote Markt met rood-wit-blauwdoek is gedrapeerd en van een fraaie kroon is voorzien, van waaruit oranjestralen sver het dak zijn getrokken. De tent zal door 1000 lichtjes verlicht worden. Voorts dat we op de Markt en op den Opril een paar aardige gevel versieringen zagen, waarin groenslingers en oranjerozen een voorname rol spelen. Zeer mooi is die van den heer Van Melle. In AeGanzepoortstraat is 'n heel ver sierd dennenbosch geplant, de witte eereboogjesi.d.Lange Vorststraat zijn met groen omwonden, zoodat het ge heel een levendigen aanblik oplevert. Het Witte Paardestraatje heeft kleurige vaantjes over de straat ge spannen, welke versiering ook door de Korte Kerkstraat is toegepast. Voor den ingang der Papegaaistraat is op een schild een papegaai aangebracht. De Magdalenastraat heeft op de knooppunten kleurige vlaggetjes aan gebracht. De oranjemasten langs de Haven zijn voorzien van gekleurde papieren slingers, waarin rood-wit-blauwe vlag getjes gestoken zijn. Ook de brug is smaakvol versierd Vermelden we ook de heel aardige eerepoort iu de Rosemarynstraat en nog even de fraaie poort op den 's Heer Hendrikskindetendijk; Van de s Heer Hendrikskinderen- straat, aan het begin en eind waarvan een eerepoort is verrezen, moeten we wel de lampions noemen, omdat die zulk een integreerend deel der ver siering vormen Dwars over de straat hangen lam pions in allerlei kleuren, langs de hui zen rijen orauje lampions. In 't midden de vetpotjes. Dat wordt dus een prach tige lichtversiering. De fraai getooide pomp wordt ook met vetpotjes verlicht. We zagen hier nog een gevelversie.ing met lampions en voor een der zij straten een reuze-lamion. In St Jacobstraat, Korte Nieuw straat eu Bocht zijn de palen alle met groen omwonden en zijn op de groenslingers thans de kleurige feest- rozen geBtoken De Lange Kerkstraat die meer malen per auto nieuwe hei moest aan voeren biedt een schitterenden aanblik. De eerepoorten van hei zijn door slingers van groen met elkaar trek om Alsens mond. In de opgewekte stemming der laatste uren h°d hij zijn droevige positie geheel en al vergeten. „Ik heb geen beroep tenminste voorloopig niet". „Ontkeat u het maar niet hier mijn nicht Tine heeft uw beroep al geraden". „En waar ziet u mij dan voor aan, juffrouw Tine f" „Voor eeu officier in politiek flapte zij eruit. „Zoo als u kan slechts een luitenant van dt gatde dansen." „Ik zou u op mijn beurt de veder- vraag kunnen stellen," antwoordde hij eeuigszins verrast over deze opmerking, „hoe u weet hoe een garde-luitenant danst. Maar helaas verkeer ik niet in de benijdenswaardige positie van eeu officier, die tijd en gelegenheid heeft, lieftallige jonge dames het hof te maken." „Dat klinkt bitter!" merkte Tilli op, terwijl zij hem met een ernstigen en toch, naar het hem toescheen, welwil- leuden blik, opnam. „Beut u dan toch werkelijk „Een koopman zonder positie? In der daad, juffrouw Tilli, ik ben een van die in onzen tijd zoo veel vooi- verbonden, tusschen de poorten staan nog zuilen van hei. Overal zijn pranje- rozen gestoken, naar men ons zeide 10,000 In de Klokstraat tinden we dezelfde versiering. In de Nieuivstraut zijn de oranje- palen met groen omwonden. Aardig is ook de versiering van het zijstraatje aan het einde, waar we ook een mooie gevelversiering zagen. In de C. Èversdijkstraat zijn groen en oranjesÜDgers gespauneD. Op de Beestenmarkt is rond de pomp eec bloembed aangelegd. De oranjebloembakken en de korfbal mandjes zijn van bloemen voorzien. Feestschip te water gelaten. Gisteravond om 10 uur. is, nabij het versierde bruggetje dat Ravelijn met Westsingel verbindt, onder toeloop van tal tan belangstellenden te waler gelaten de driemaster „Ter Goes", trouw ge- copieerd naar het model, dat thans als windwijzer boven het gebouw der Ec. Spijsuitdeeling staat. Het eerste schip van dat model is geheel met Goesenaren bemand onder kapiteinschap van Pieter Boot in 1610 naar Indië uitgevaren. Dhr. W. 't Hooft, vocrz. buur'comm., sprak bij de tewaterlating een geestig woord evenals dhr. Hofmann. Hrniniitgeil. Zaterdagnamiddag werd door de architecten J. J. en A. Ie Clercq aanbesteed het bouwen van eeu woonhuis voor den heer M. van Uzer- loo, te Kruiningen. Ingeschreven werd door A. Ie Clercq te Hansweerd voor f4215; C. Wondergem te Kruiningen voor f 4050J. Krijger idem voor f 8990 Th. van Doorn te Krabbeti- dijke voor f 3989 W. de Back te Kruiningen voor f 3945. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Heinkenszand. Den 10 Sept. is door den notaris van Cleef alhier publiek verpacht: 9 perceelen bouwland te Heinkenszand en 's Heer Arendskerke, de pachtprijzen varieeiden per jaar tusschen f 125 tot f 210 per H.A. en 1 perceel weiland te 's Heer Abts- kerke voor f 155 per H.A. per jaar. Ie lijst Trekking 10 Sept. f 1500 19583 f 1000 8759 f 4.001 4126 f 100: 1333 4828 8491 14.818 20873 2e lijst Tr»kking 11 Sept. f 25000 11301 f 5000 15145 f 1500 21777 f 1000 2319 f 400: 10796 f 200 10260 Heden overleed te Kloetinge na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, JANNETJE WONDERGEM, in den ouderdom van 54 jaar. Kats J. WONDERGEM J. WONDERGEM— Goudswaard. Kloetinge: J. BEENHAKKER— Wondergem. J. BEENHAKKER, en Kinderen. KattendijkeM. WONDERGEM. Kloetinge, 7 Sept. 192-8. komende treurige exemplaren vau een werkeloozeu handelsreiziger, iemand die zonder werk in ueze maatschappij ver keert en wellicht over een maand niet meer weet, waarvan hij moet leven. De garde-luitenant heeft u door deze ontboezeming wel een zeer groote teleur stelling bereid De beide meisjes zwegen eenigszins ontdaan. Toen zei Tilli „U hebt uw betrekking in de pro vincie vaarwel gezegd, omdat zij u niet meer beviel „Hm, zoo ongeveer, hoewel ik niet kan ontkennen, dat ook ik niet meer zoo in den smaak viel." „En u zoekt hier een nieuwe posi tie In welk vak?" Wat klonk dat alles kortaf en zonderling uit haar mond, alsof een meesteres tegenover haar ondergeschikte stond. „Iedere betrekking zou mij welkom zijn. Ik verklaar u, dat ik mij in slaat acht mij in iedere pcsitie in te werken, hoe moeielijk zij ook moge zijn. Ik heb zeer veel leergeld voor mijn opvoeding betaald men kan van mij iets ver wachten." (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1923 | | pagina 2